Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) ati012 válasza #93794560 (#21200) üzenetére


ati012
senior tag

Meghát. Kitűnő üzleti fogások ezek :)

(#21202) gozso


gozso
senior tag

ezmiez? Deep Ambition nem hallottam még róla... olyasmi mint xp-nél a blade meg winter izé? :F

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#21203) KaiotEch válasza gozso (#21202) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát az olyan XP, ami az AI-jának köszönhetően törekszik Windows 7-té válni. :C

(#21204) Alg


Alg
veterán

[...]amikor vírust fedeztek fel a számítógépes hálózatukban, az iroda vezetése úgy reagált, mintha valami high tech hekkeres akciófilm paródiájában szerepeltek volna.

A vírusfertőzés a jelentés tanúsága szerint még 2011 decemberében történt, és a belbiztonsági szolgálat, a Homeland Security szakértői fedezték fel az EDA és a NOAA (óceán- és légkörkutató hivatal, óriási költségvetésű tudományos kutatóközpont) rendszereiben. A NOAA úgy reagált, ahogy ilyenkor kell: izolálták a fertőzött gépeket, eltakarították a vírust, frissítettek minden biztonsági rendszert, és pár nap múlva minden visszatért a régi kerékvágásba. Az EDA-nál azonban az illetékesek kicsit túlreagálták a dolgot. Először is az egész hálózatukat azonnal elvágták a külvilágtól, egy méregdrága külső szakértői csapattal átvizsgáltatták a rendszerüket. Miután a vírust sikerült eltávolítani (összesen hat gép volt fertőzött), az EDA vezetése úgy döntött, ez még nem elég, és fizikailag is meg kell semmisíteni a gépeket, biztos, ami biztos.

Így aztán bezúzták nem csak a fertőzött, és aztán megtisztított pécéket, de azokat is, amelyek egy hálózaton voltak velük, a nyomtatókat, billentyűzeteket, de még az egereket is. A megsemmisítés csak akkor állt le, amikor az ügynökség kifogyott a költségvetése vészhelyzetekre szánt tartalékából. Az akció teljes költsége 2,7 millió dollár (620 millió forint) volt. 823 ezer volt a vírusfertőzést kezelő és szakértő tanácsokat adó cég tiszteletdíja, több mint egymillióért kellett a bezúzott gépek helyett gyorsan újakat beszerezni és beüzemelni, a megsemmisítés számlája 4300 dollár volt, és 175 ezer dollárnyi, tökéletesen használható hardver pusztult el benne. További közel 700 ezerért kötöttek szerződést egy új céggel az új hálózat karbantartására. A teljes folyamat és a vírusfertőzés utáni helyreállítás közel egy évet vett igénybe.

Forrás

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21205) Ygg válasza Alg (#21204) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez komoly?

Ha igen, az emberi hülyeség végtelen...

(#21206) bullseye válasza Ygg (#21205) üzenetére


bullseye
addikt

Ez csak óvatosság. A pestist is patkányok terjesztették, jobb bezúzni az egereket ilyenkor!
Ráadásul nem egyedi eset...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21207) Gézengúz válasza gozso (#21202) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#21208) Ygg válasza bullseye (#21206) üzenetére


Ygg
senior tag

Jajjj.
Ez már tényleg fáj.

(#21209) Cheesy


Cheesy
őstag

A rendszergazdák hatalma :) Senki nem tudja őket ellenőrizni, senki nem tudja számonkérni őket, ha ők elhitetik a többnyire dilettáns alkalmazójukkal, hogy ez a megoldás (mert azt ne magyarázza meg nekem senki, hogy ilyen fontos központoknál nincs legalább 1db IT csoportvezető, aki erre rábólintott, miután ezt az alkalmazójával közölte), akkor mehetnek a zúzdába a friss gépek is, aztán, hogy a gépházakban mi maradt a zúzdába kerüléskor, azt nem hiszem, hogy számonkérik rajtuk.... de megint mehet a beszerzés soksok pénzért. És még meddig fog ez így maradni...

www.vakbelmutet.hu

(#21210) opr válasza Gézengúz (#21207) üzenetére


opr
veterán

Ez nagyon derék. Még túl sincs az első bekapcsoláson a user-nél, de már tele van szeméttel, így megkíméli a user-eket a fáradtságos toolbartelepítés kötelező terhétől. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21211) gozso válasza opr (#21210) üzenetére


gozso
senior tag

van pénz.... mint nálunk :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#21212) Hequila válasza #93794560 (#21200) üzenetére


Hequila
őstag

Meg. És utána hozzák, hogy "vizsgáldmánbeéstelepícsdújradevinhéttel". És amikor kiderül, hogy ez is szar, az is szar benne, néznek, mintha át akarnám őket vágni. De mennyi ilyen van, jellemzően sérülékenyék között.
Csípőből küldöm őket a konkurenciához.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21213) oriic válasza Alg (#21204) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neee, ez tuti kamu. :DDD

Live-Die-Respawn

(#21214) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha ő kérné használnátok Win2000-et :DDD

még :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21215) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#21214) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De hisz ezen ruha van... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21216) bimbilla09 válasza cbmfan (#21214) üzenetére


bimbilla09
tag

Tuti, hogy pöcse van.

(#21217) szumo válasza cbmfan (#21214) üzenetére


szumo
senior tag

Válasz!
NEM
Mert eltelt 13 év és ez az aranyos pofika egy megszottyadt házsártos asszony lett időközben. :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#21218) virkir válasza bimbilla09 (#21216) üzenetére


virkir
veterán

Pf...
Ilyen apróságon fennakadni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21219) cbmfan válasza bimbilla09 (#21216) üzenetére


cbmfan
senior tag

tuti nem, ez japán, nem thai :)

és valószínűleg most sem néz ki rosszabbul.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21220) Ygg válasza cbmfan (#21219) üzenetére


Ygg
senior tag

Lehet, van róla Server 2012-es kép is :D .

(#21221) cbmfan válasza Ygg (#21220) üzenetére


cbmfan
senior tag

linket! :DDD

FF logo azért jobb egy fokkal :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21222) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Japánban már évek óta elérte a böngészőket is az anime/manga stílus:

[link]
[link]

Ez náluk pl hivatalos Win7 lemez:

[link]

Live-Die-Respawn

(#21223) Ygg válasza oriic (#21222) üzenetére


Ygg
senior tag

Valamivel el kell adni.
Ügyesek :D.

(#21224) szumo válasza cbmfan (#21221) üzenetére


szumo
senior tag

Hét farkat adnak neki, és egyből naruto-s lesz a buli.
(Mindenki úgy érti ahogy akaraja) Ero sennin

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#21225) cbmfan válasza szumo (#21224) üzenetére


cbmfan
senior tag

te is csak animaxon futó animéket ismered?

ez tűzróka, nem kumiho...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21226) -=RelakS=- válasza oriic (#21222) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az még hagyján, de még Madobe Nanamival is reklámozták: [link]

Windows 8 OS-tan-ról viszont még nem hallottam O_o Lustulnak? :D --- modjuk ott van az OS-tan linken... mind1 :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21227) localhost válasza oriic (#21222) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Uramisten, én ennyire műveletlen volnék? :U Azt sem tudom miről beszéltek!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21228) Balinov válasza localhost (#21227) üzenetére


Balinov
félisten

ha megnyugtat, en sem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21229) -=RelakS=- válasza localhost (#21227) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

japán reklámfigurák az egyes OS-ekhez. Kb ugyanaz, mint a róka a Fundamentához, csak itt rajzolva van.

Olvasd el a lenti linkeket :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21230) localhost válasza -=RelakS=- (#21229) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pszihhha! Olvasni tudok, látok is, de a tematikát "nem vágom" :(

Balinov ! Pacsi! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21231) oriic válasza -=RelakS=- (#21226) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig van

(#21230) localhost

Japánban az anime/manga a hétköznapok szerves része, így többnyire azzal próbálnak eladni mindent. Operációs rendszereket is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21232) -=RelakS=- válasza localhost (#21230) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tematika?

Van mindegyiknek valami hajéke, ruhadísze, ami jellegzetes az OS-re, általában a logója, vagy megnevezése.

Illetve egy időben a mellméret arányos volt a memória igénnyel :DDD

orichalcos: ja, megtaláltam. Kár, hogy olyan kislányos lett :( mintha visszafelé fejlődene a rendszer ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21233) Kicsirics77 válasza -=RelakS=- (#21232) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezekután már mi jöhet?
Illetve egy időben a mellméret arányos volt a memória igénnyel :DDD
a f*rokméret meg a hard disk mérettel vagy mi??? :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21234) cbmfan


cbmfan
senior tag

örülök, hogy nem csak én vagyok egyedül animebuzi a topikban :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21235) oriic válasza cbmfan (#21234) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

Live-Die-Respawn

(#21236) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki nem tudja véletlenül, hogy az Aqua melyik nagykerből szerzi be a Netgear cuccokat? Vagy tavaly nagy eséllyel honnan szerezte be? Elég a két első betűje is priviben. :DDD Garis dógom lenne, de gyorsabb ha őket kihagyom. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21237) toydog55555


toydog55555
csendes tag

MÁV fejlesztés. :O

(#21238) azbest válasza toydog55555 (#21237) üzenetére


azbest
félisten

Na most miattad áll az egész MÁV (megint állunk vazze). Miért nem nyomtad meg a folytatást? ;]

(#21239) toydog55555 válasza azbest (#21238) üzenetére


toydog55555
csendes tag

Nem táccsos volt a kijelző, próbáltam nyomkodni :DD .
Hamár megállt, legalább bemondással együtt állt volna meg olyan szép windowsos elakadó-ismétlődő hanggal. Az lett volna az igazi máv feeling :DD

(#21240) axioma válasza toydog55555 (#21237) üzenetére


axioma
veterán

Ez a kiserleti utastajekoztato rendszer, epp ma lattam ugy 11 ora korul, Bszemesen. A HUR-tol (hangos utastajekoztatas) tok fuggetlen. Amugy szemem lattara szoltak be, hogy le van allva. Te mikor fotoztad?
Egyebkent rengetegen probaltak tapizni :) [es alapbol touch szerintem, bar nem eskudnek], de semmire se reagalt.

[ Szerkesztve ]

(#21241) toydog55555 válasza axioma (#21240) üzenetére


toydog55555
csendes tag

Én délután 4-kor láttam, én is Bszemesen.

(#21242) szumo válasza cbmfan (#21234) üzenetére


szumo
senior tag

Én Animax-ot azóta nem nézek, amióta műsor struktúrát változtattak.
Az anime-ket japán nyelven, magyar felirattal nézem. :)

toydog55555: Nem kell olyan messze elutazni, csak meg kell a BKK nagyszerű futár-ját megnézni. A tesztüzem most folyik, de a fele már nem működik, a másik fele, meg olyan, mintha két 11-12 éves programozgatni tanuló gyereket oda engedtek volna játszani. ;] És ezt nem a MÁV védelmében mondom, csak, hogy lásd nem egyedi a buli :DD Azt sem hiszem el pl, hogy nem sikerült a felvett bemondó hangokat egy normalizáláson átengedni, hogy egyforma hangerővel szóljanak a szavak. Ha már hangos utastájékoztatás.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#21243) Intelligencs válasza Armagedown (#21194) üzenetére

"Elinditani csak melegen lehet pl napra kitéve stb. Ebben az eseben egyből indul. Természetesen működés közben kipróbálható a laptop,jelenleg is használatban van."

Bezzeg ha már elindult...! Akkor viszont alig lehet leállítani, vasrúddal kell ütni, hogy kikapcsoljon. ;)

The Amiga, Born a Champion

(#21244) stol válasza Intelligencs (#21243) üzenetére


stol
addikt

Véletlen sem fosch BGA nyűgös Nvidia.

(#21245) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv a Kollégáknak!

Előbb hoztak egy masinát. Hibajelenség: fagy. Ilyen melegbe?? :DDD De aztán belenéztem...

Öröööbódottááá... de legalább nem cigis gép volt. De aranyosan megvoltak a venti alatt a venti ívei :DD Fél köbméter levegőspré meg új paszta a procira. Ja, oda volt sülve a gyári, alig bírtam levakarni.... De most már szépen megy a drága.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21246) toydog55555 válasza szumo (#21242) üzenetére


toydog55555
csendes tag

Meg a csudás hang amit bemondanak, pályaudvarokon semmit nem érteni, olyan mintha telefonon keresztül orrhangon beszélne, az ezeréves hangosbemondó rendszer meg rendes beállítás nélkül nem képes kiadni rendesen,ezért csak zaj lesz belőle. Láttam pár helyen újfajta kijelzős utastájékoztatást. Még be sem fejezték, de már a fele pixel random villogott. BKK-nál is felszerelték az új kijelzőket, megérte kiszerelni őket, összes azt mutatja, hogy "Üzemen kívül". Meg út mellett is kijelző, amin reklám lett volna, ott meg a BIOS állt CMOS Checksummal.

(#21247) shteer válasza tserrof77 (#21245) üzenetére


shteer
titán

szépen masnira vannak kötve a sata kábelek ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21248) cbmfan válasza shteer (#21247) üzenetére


cbmfan
senior tag

én is pont ezt akartam írni. gratula annak, aki csomóra kötötte...

egyébként csak egy szokásos retkes gép. ház külsőre milyen állapotban volt?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21249) szumo válasza tserrof77 (#21245) üzenetére


szumo
senior tag

Hallod kedden egy detto ugyanilyen volt nálam, Alaplap videókártya tuti ugyan ez volt, csak az egy dohányzó gép volt :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.