Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) Mici80 válasza mephi666 (#22346) üzenetére


Mici80
tag

Hát ebben nagyot tévedtél barátom! :R Az FKF, stb... szemétszállítást végző cég emberei rohadt jól keresnek a munkakörükhöz képest. Keresztapám tesója évekig dolgozott a miskolci szemétszállító cégnél 4 éve hallt meg. Akkor volt 110.000 Ft a nettójuk /sofőröknek 130(!)/ és szó szerint kihalásos alapon lehet bekerülni.

[ Szerkesztve ]

---

(#22352) bimbilla09 válasza mephi666 (#22333) üzenetére


bimbilla09
tag

"1megabites!!!! net"

Nekem még mindig 1 megabites netem van....
És ez is naponta minimum egyszer szakad. Tölteni se max sávszélességgel töltök, hanem a háromnegyedével kb. (ami 70-80 kb/s).

[ Szerkesztve ]

(#22353) qdak válasza Melack (#22348) üzenetére


qdak
addikt

Ha poresz akkor ugyanazon oldal, szoval az nem volt.

Igen be vagyok, mindig.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22354) cbmfan válasza bimbilla09 (#22352) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem emlékszem pontosan, de valahogy így alakult nálam:

14.4k (~96) => 33.6k (99-2002, kizárólag csak ezen a sebességen csatlakozott mindegyik modem) => 256k (2002-2006, TvNet) => 512k => 1M => 1.3M (stabil 170k volt) => 512k (2006, TvNet lelépett) =>1.5M (Fibernet) => 3M => 6.9M (8 Mbit DSL, 2006-2008) => 6M (2008, költözés, 8 Mbit DSL) => 4M (bekavart tré, leesett sebesség 4.5 Mbitre, elég volt két hónapig 4 is) 80M => 40M (digi 2008-máig, elég 40/20 :) )

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22355) bimbilla09 válasza cbmfan (#22354) üzenetére


bimbilla09
tag

miben merult ki a netezes fogalma kilencvenhatban? orakig tudnam hallgatni az "oregek" meseit :DDD

(#22356) Mr.Csizmás válasza bimbilla09 (#22355) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl. 2-300 pixeles, 256 szines repulos kepeket mentettem le le a netscape 4.0-bol 3,5 floppyra

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22357) cbmfan válasza Mr.Csizmás (#22356) üzenetére


cbmfan
senior tag

valami olyasmi :D plusz IRC, fórumok, egyebek. aztán jött a Napster, és borult minden :D

de rég is volt... öregszünk rendesen.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22358) Mr.Csizmás válasza cbmfan (#22357) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a napster nekem mar "uj" dolog volt :D en a norton commanderen nottem fel :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22359) qdak válasza Mr.Csizmás (#22358) üzenetére


qdak
addikt

Mi meg dos ba is irtuk a parancsokat, meg c64 en gepeltunk 1 orat azt orultunk vmi 2d s labdanak, v mar nem tom minek.
Aztan toltuk a Lotust meg stans v mi volt a neve :( nm emlexem mar, most meg a szar telefonom tobbet tud mint kb az 1. 3 pc m :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22360) Mr.Csizmás válasza qdak (#22359) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi is csinaltunk konyvtarat, athelyeztunk, stb. :D meg pascalban alap dolgokat. dejo is volt :U :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22361) DeFranco válasza cbmfan (#22357) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Repeta chat, megvolt?

1 pool 0 moderáció 0 privát beszélgetési lehetőség, mégis ott akartunk becsajozni :DDD

Középiskora, sulinet, számítástechnikai laboratórium. Programot becsempészni nem lehetett, de jó fej srácok játszhattak a tanár beépített NFS-ével

[ Szerkesztve ]

(#22362) mephi666 válasza cbmfan (#22354) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem kb '99-2006ig betárcsázós volt 33.6k-val :K elején irigyeltek is a faluba, mert nekem mindig 33.6-tal csatlakozott, 1 utcával arrébb ismerősöknek meg alatta... utána költöztem be a városba és jött az 1 megabit, ami elég is lett volna, ha nem lett volna bűnrossz a ping mellé... ezt emelték 2009-2010 körül 2megabitre... 2011 elején meg átmentem a digihez és onnantól 20/10

anno irc meg brutalia ment nálunk betárcsázóssal... meg 2006ig otthonról csak ezzel tudtam felmenni etr-re, hogy felvegyem a tantárgyaim: az a rendszer egyébként is döglött hatalmasakat tárgyfelvétel elején, a betárcsázós kapcsolattal meg kész mazochizmus volt :D

igazából nem is azért emeltem ki az 1megabitet, mert lassú volt, hanem hogy milyen árat kértek el érte (9990huf-os csomagból az került vagy 6ezerbe)

#22361: mi chat.hu-n meg treforton csajoztunk becsülettel :DDD ...meg irc-n is gyakran látogattuk a szomszédos városok csatornáit, áldozatra vadászva :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22363) stol


stol
addikt

Nekem 10-80Mbps közötti a netem. Sosem stabil, mert saját netszolgáltatásom adminjaként a szabad fennmaradó sávot routolom ki magamnak. Full ingyé'. :DDD ;]
Pontosabban stabil, csak a sávszél változik dinamikusan. De azért egy 15M grantált min. limitet belőttem. :DD

(#22364) pulcsi válasza qdak (#22359) üzenetére


pulcsi
tag

Stunts, egyik legjobb autós game a mai napig legalábbis nekem. Nekem 56k volt aztán digi 2002től még 256/256 manapság pedig társasházi 30M/30

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#22365) cbmfan válasza stol (#22363) üzenetére


cbmfan
senior tag

burzsuj! :DDD még ilyet...

Diablo orrvérzésig, kezdetektől napjainkig.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22366) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Altalanos iskola, MS DOS Editorban autoexec.bat megnyit, vegere beszur:
echo I'm infected with a virus
pause
Aztan nezni, ahogy a tanarno sikoltozik... :DDD

(#22367) cbmfan válasza SityiSXT (#22366) üzenetére


cbmfan
senior tag

unokaöcsém három éve végzett általánosban, hatodikig Win3.1, 95 és és DOS volt a fő tantárgy. tanár egy hetvenes tata volt, leragadt annál...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22368) MR_Joe válasza pulcsi (#22364) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Stunt, autósból még a Test Drive 3, meg a StreetRod1-2 aztán Wolfenstein meg Spear Of Destiny. Mai napig előszedem ezeket :DDD

SityiSXT: degonosz :DDD Én a szomszédommal csináltam hasonlót :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22369) szumo


szumo
senior tag

Ha már a kábeltévé, internet van porondon!

Réges régen, amikor egy ma már nem létező cégnél voltam kábeltévé szerelő, és egy mesés napon megkaptuk a munkalapokat amit el kellett végezni. Mi kiszálltunk a megadott helyre. Elolvastuk a munkalapot amely azt tartalmazta, hogy Tóth Joahim XYZ település Petőfi u. 167. haláleset miatt ki kell kötni a szolgáltatást. Körülnéztünk, a ház ablakán a redőny délelőtt 10kor le volt húzva, majd kiszámoltuk, hogy ennek a háznak kell lennie a mellette 3-al lévő házszáma alapján. Mert miért is lenne pont azon a házon házszám. Kolléga bemászott a kerítésen, beadtam a létrát, RG6-os kábel kiköt, majd gyorsan még két helyen elvág nehogy a kisebbségiek felhasználják. Oszlopra fel, tabs-ot ledugóz. Mindent visszapakol kocsira, és irány a következő cím, majd a következő. Amikor már azzal is végeznénk, lohol egy bácsi fehér ingben mellényben, lovagló csizmában felénk, és hogy miért kötöttük ki a kábeltévéjét. Mi meg csak nézünk rá nagyra nyílt szemekkel.
Elővesszük a munkalapot, és felolvassuk. Név? stimmel Házszám? stimmel Kikötés oka! Erre a bácsika mondja, hogy az nem ő hanem a 177 szám alatt halt meg akit ugyanúgy hívtak mint őt. Hát visszamentünk, bácsi kábeltévéje visszaköt, persze egy forgalmas főútvonal felett kellett újra megcsinálni a bekötést. Majd elsétáltunk a 177-ig, akol minden szomszédot megkérdeztünk, hogy itt volt-e haláleset, és az elvégzettnek hitt munkát újfent megcsináltuk.

Na mi ebből a tanúság?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#22370) pulcsi válasza SityiSXT (#22366) üzenetére


pulcsi
tag

És az volt a jó ha ezek után megnyomott egy gombot kiírta hogy all file delete :-), de jó volt genyózni haverokkal, tanárral nem mertünk.

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#22371) pulcsi válasza szumo (#22369) üzenetére


pulcsi
tag

Nem minden arany ami fénylik? Vagy ki korán kel aranyat lel, nem tudom :-)

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#22372) Hintalow válasza szumo (#22369) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mondjuk ilyen névvel nem csodálkozom, hogy az első találatra rámondták az adott településen, hogy ő az.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#22373) SityiSXT válasza pulcsi (#22370) üzenetére


SityiSXT
őstag

En 30 eve megcsinaltam. Mondjuk azert is mertem ilyet meglepni, mert alapbol joban voltam vele, plusz tudta, hogy apam az orszag egyik legjobb IT szakembere volt akkoriban, talan akkor en sem vagyok olyan hulye (foleg ugy, hogy ez nem az elso oran volt)

(#22374) cbmfan válasza MR_Joe (#22368) üzenetére


cbmfan
senior tag

Street Rod! de inkább C64-en :) meg Defender of the Crown, Pirates! (NES verzió jobban tetszett, pláne németül :D), Oil Imperium (sikerült átbillentenem mínuszba bevételt 5000 milliárd körül :D kicsit bugos volt) és egyéb hasonlók.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22375) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Ez a nap is jol kezdodik: kigyulladt egy monitor. A 3. ket heten belul... :DDD

(#22376) TheReMiXeR válasza SityiSXT (#22375) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

márka? tipus?

(#22377) Jazzos


Jazzos
tag

Ti foglalkoztok FM2 procikkal? 2 napon belül 3 db A8-5600K ment el polcról, most kellene egy nagyon jó ügyfelemnek 1 db mára, mindegymennyiért. Egész Győrben nem találok mégegy helyet, ahol lenne raktáron. :D

(#22378) oriic válasza SityiSXT (#22375) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem kellene hamutartónak használni őket. :DDD

Live-Die-Respawn

(#22379) SityiSXT válasza TheReMiXeR (#22376) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ozonviz elotti HP 1705-osok. Boven csereerettek mar, 2005-os evjaratuak.

(#22380) MR_Joe válasza SityiSXT (#22379) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Írd meg, hol van még belőle. Küldenék a júzernak egy kis szalonnát, meg nyársat, legalább lesz egy kis nyári táborozás fílingje, amíg megérkeznek a szűzoltók :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22381) localhost válasza SityiSXT (#22375) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Biztos ????

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22382) SityiSXT válasza MR_Joe (#22380) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem tudom, mennyire izgulnanak ra, itt a barbeque divik, nem szalonnasutes. :DDD Ez ilyen uresfeju elit kornyek ;)

(#22383) MR_Joe válasza SityiSXT (#22382) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22384) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A mai nap emailje:
"Hello, tudnatok hozni ket szemetest a harmadik emeletre?"
Az egymillio fontos kerdes: vajh' milyen logika alapjan sikerult ezt IT problemakent azonositania? :DDD

(#22385) Balinov válasza SityiSXT (#22384) üzenetére


Balinov
félisten

csipobol visszairtam volna, hogy persze, nem gond, de legkozelebb, mikor lehal a ceges levelezes, keressetek majd meg a takaritobrigadot ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22386) shteer válasza SityiSXT (#22384) üzenetére


shteer
titán

Egyertelmu.

Lomtar uriteshez kell.

..szerintem jónak tűnik

(#22387) KaiotEch válasza shteer (#22386) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:C :C :C

(#22388) Intelligencs válasza SityiSXT (#22384) üzenetére

Persze hogy, küldöm is mailben!

The Amiga, Born a Champion

(#22389) Melack válasza SityiSXT (#22384) üzenetére


Melack
veterán

Mondok jobbat. Brit user írt, nálunk kötött ki:

A londoni iroda x. emeletén eldugult a női WC. El kellene hárítani a dugulást.

IT support rulez....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22390) SityiSXT válasza Intelligencs (#22388) üzenetére


SityiSXT
őstag

:C :C :C

Szerkesztettem is egy emailt gyorsan a kovetkezo szoveggel:
"Hello,

Tessek, itt vannak:

es a linkeden szereplo kepet ketszer beszurtam

Udvozlettel,

Service Desk"

es elkuldtem a csoportvezetomnek, aki ugyan nagyot rohogott rajta, de sajna azt mondta, hogy ezt igy nem kuldhetem el valaszkent :(

(#22391) DeFranco válasza SityiSXT (#22390) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is, mire mennének két teli szemetessel. Ürítsd ki... :DDD

(#22392) Melack válasza SityiSXT (#22390) üzenetére


Melack
veterán

Nincs humora :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22393) SityiSXT válasza Melack (#22392) üzenetére


SityiSXT
őstag

De van, csak ezt nem lehet kikuldeni, mert jo esellyel fegyelmi lenne belole. Nacceg vagyunk hulye szabalyokkal, amiket humortalan toketlen fapofak krealtak. :(

DeFranco: Nem irta, hogy ureset kernek. :DDD Mas meg nincs most raktaron.

[ Szerkesztve ]

(#22394) Melack válasza SityiSXT (#22393) üzenetére


Melack
veterán

Ismerős a szitu. :U

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22395) Jazzos válasza SityiSXT (#22393) üzenetére


Jazzos
tag

Azért nem jár fegyelmi, ha hülyeséget kérnek? :D

(#22396) Melack válasza Jazzos (#22395) üzenetére


Melack
veterán

Az ügyfélnek mindig igaza van.

Bármilyen marhaságot írhat/mondhat, neked azt hót komolyan kell venned. Sajnos De ezért fizetnek ugyebár.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22397) SityiSXT


SityiSXT
őstag

"Kedvenc" munkatarsam ma is kitesz magaert...
Ordit nekem ket asztallal odebbrol (valahogy mindig engem vesz elo, ha kinja van): "Miert nem tudom ezt a vacakot telepiteni?"
Odamegyek, megnezem: "(Mert nem tudsz olvasni, a cimsorban ott irja, hogy Update) Ez frissites, elobb az alapprogramot kell telepitsd."
"Es az hol van?"
"(Ha latnal is, nem csak neznel...) Ugyanabban a mappaban"
Kicsit kesobb: "Hol a kod, amivel aktivalhatom?"
"Elkuldtem neked emailben mar."
"Nem, nem kuldted."
Elovettem az elkuldott leveleim listajat: "Szeptember 2-an, 16:45-kor kuldtem el."
Mire o: "Ja, bocs."
Masik kollega is beszolt mar: "Mi lenne, ha elobb probalkoznal egy kicsit es megnezned az emailjeidet, mielott masokat vegzalsz?"

Es mi a legszomorubb: ez az idetlenseg elvileg ugyanugy usereket supportal, mint en... :(

[ Szerkesztve ]

(#22398) Melack válasza SityiSXT (#22397) üzenetére


Melack
veterán

Anno valahol valami hiba csúszott a gépbe... Mi a manilai kollégákkal vagyunk így "megáldva"

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22399) opr válasza Melack (#22398) üzenetére


opr
veterán

Accenture? :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22400) Ygg válasza SityiSXT (#22397) üzenetére


Ygg
senior tag

Sajnos akad nem kevés ilyen ember.
Egyszerűbb a másikat izélgetni, mint utánanézni a dolgoknak kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.