Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15037) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hogy ontopik is legyek, mult héten volt egy desktop migrációm, a hátam közepére se kívánom őket.
Egy régi ibm workstation-ról ment a hölgy egy tápos acerre (8GB ram, i7-2600, 128GB kingston ssd stb).
Kezdeti gondok: A gép előtelepített win7-el jött, 500GB-os vinyón, alaplapon egy sata port, a kingston clone cd-je nem látja a hálókártyát, usb-n rákötött ssd-t se :W
Végül a régi gépbe be (persze azon is két sata port volt csak, egyiken a DVD), image fel hálóra, ssd be, image vissza.
Frissítések, office 2010, víruskergető fel. A szokásos aláírás, nickname file átrakása, aztán jött a fekete leves :D

LEGÁLIS Adobe Creative Suite CS2 (5 db CD) és Win7 64 bit kombó, már a telepítéskor megtagadta, hogy a Program Files (x86)-ba települ, (x86) kitöröl, telepítés megy tovább.
A régi gépen deaktiváltam, az újon feltelepült, bármilyen program indításakor kéri a serial-t amit persze nem fogad el.
Némi durkálás a fórumokban, kiderült, hogy az Adobe hozzáállása, hogy vedd meg a CS5.5-öt az menni fog, CS2-vel már kitörölheted.... Aztán nagynehezen meglett a megoldás, az egész cucc le, CD-ről újra fel, és a Program Files (x86)-ból csak a zárójeleket kellett törölni.

Még pár progit átraktam (szokásos registry-ből mentett jelszó vadászás mert nem emlékszik rá senki stb stb), után emailek hada, hogy miért nem lett átrakva a Photoshop mentett preset-ek, Filezilla ftp beállítások, meg kismillió ezer dolog.
De ha nem mondtam vagy 20x, hogy nézze meg, tesztelje le, hogy megvan-e minden.
Végül azért csak összeállt, pöcsöltem vele vagy 5 órát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.