Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#107901) ollie válasza chris0000 (#107898) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ray tracingnél nincs mit csodálkozni. A legtöbb implementáció mlég mindig mesze van az igazi RT-től, a csúcs GPU-k még mindig nagyon lassúak ehhez. Jelenleg a legtöbb játékban csak részleges RT van, azért viselhetőek el egy középkategóriás kártyával.

***

(#107902) Golden9


Golden9
addikt

Hat napig ingyen játszható a Tom Clancy's Rainbow Six Siege.

[ Szeretkezve ]

(#107903) bepken


bepken
veterán

ha valaki esetleg még nem találkozott volna ezzel a hírrel: [link]

December 9-én (2:00-tól!) a steam.tv felületen fogják közvetíteni az idei The Game Awards nevezetű rendezvényt.

A lényeg, hogy azok között az - előre regisztrált - felhasználók között, akik élőben követik a közvetítést, percenként sorsolnak majd ki egy Steam Deck-et! ami szerintem elég vagány :) (bár nagyjából tisztában vagyok az esélyeimmel :D)

EU/UK/US/Kanada régió regisztrálhat

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#107904) GAbre


GAbre
veterán

Reggelt!
Más is szív vele?

Tegnap leszedett,ha jól emlékszem 70-80gb-ot.
MA reggel 50/60gb-on ~80%on állt fél óráig.
Eltávolítottam,újra indít letöltés,és alapból így kezdte el,nem 0ról,és így is áll 5 perce. :W
Vmiért csak ez a játék,baszakodik,hiába törlöm le akár kézzel is,akkor is folytatja innen.Viszont nem is mutat normális írási értéket feladatkezelő.
Egyenlőre töltöm máshová,ott elölről kezdte el.De ilyet még semmi nem csinált.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#107905) Healbacsi válasza GAbre (#107904) üzenetére


Healbacsi
őstag

Bocs, de ez totalisan User Error.

A korabbi letoltes pre-download volt (ez a steam oldalan tokeletesen latszik is), ezert tartott 80%-on a masodik nap, amikor mar a release verziot szedte volna le. Mivel friss megjelenesrol van szo, nem az elso eset, hogy a letoltes nem indul el azonnal, mert leterheltek a serverek.

Kar volt letorolni egy felkesz letoltest.

[ Szerkesztve ]

(#107906) GAbre válasza Healbacsi (#107905) üzenetére


GAbre
veterán

-.-
Látszik nem olvastad el rendesen.
Az érthető,ha változik a méret.
Az már kevésbe,hogy miért áll.és nem tölt,és nem szóltam volna,ha nem hosszú ideig áll,vagy épp látok feladatkezelőbe lemezhasználatot folyamatosan.
Vagy steames/kézi törlés után miért áll ezen a méreten,és szintén nem tölti.
Vagy én a delete gomb-al vagy steam kezelés-eltávolítással biztos elkövettem 1" user errort"

Érdekes módon máshová letöltés ment.De biztos az,hogy "leterheltek" a szerverek,és több,mint fél órán keresztül semmit nem tölt(a 0ról induló letöltés is a képen láthatóan kezdte).De az is user error. Nem steam error.De min1.És még neked áll feljebb. :C xd

Kicsit vicces,hogy milyen rövidlátó vagy,és 1xűbb a másikra fogni,hogy az ő hibája. :C
"Egyenlőre töltöm máshová,ott elölről kezdte el"

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#107907) Healbacsi válasza GAbre (#107906) üzenetére


Healbacsi
őstag

Atya eg ....

[ Szerkesztve ]

(#107908) #65537792 válasza Healbacsi (#107907) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nyugi. Van baja a srácnak.
Általában így reagál, ha valaki azt feltételezi, hogy ő hibázott.

Amúgy több hiba ok lehet.
Szerver régióváltás.
Háttértár hiba.
Gépresi volt?
Stb...

(#107909) wjbhbdux válasza GAbre (#107904) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Steam letöltés ablakon nézd meg hogy a lemezen csinál-e valamit közbe, vagy tényleg áll. A preload titkosított fájlokból áll, amivel elteker egy ideig mire kibontogatja egy lassabb merevlemezen.

[ Szerkesztve ]

/s

(#107910) GAbre válasza wjbhbdux (#107909) üzenetére


GAbre
veterán

Nvme ssd-im vannak.Nem lassúak.Főleg nem indokolt 1ik se.
De még volt annyi helyem windows ssd-n ,hogy elfért probléma nélkül lejött oda.(1x nem állt le,és fullon jött majdnem).Szóval nem értem miért csinálta,de már megoldódott.

Avatar

(#107911) #65537792 válasza wjbhbdux (#107909) üzenetére


#65537792
törölt tag

Itt lesz a válasz. Ezt el is felejtettem, hogy a preload így van.
Lehet miközben várt a háttértár 100on tekert, hogy kibontsa a fájlokat és utána akarta leszedni a hiányzó fájlokat.
Azért mutatott még plusz X.GB letöltést.

A kitömörítés nem csak az SSD gyorsaságán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#107912) GAbre válasza #65537792 (#107911) üzenetére


GAbre
veterán

Hát pedig nem az első előtöltèsem volt steamen se. Sztem 150-200ezres proci se tömörít ki fèl óra +ban.
De legyen.
Meg már működik igaz szarul fut,mint állat de megy :)

Avatar

(#107913) #65537792 válasza GAbre (#107912) üzenetére


#65537792
törölt tag

Akkor gondolom ezért a többnyire negatív.
Ez milyen engine?

(#107914) GAbre válasza #65537792 (#107913) üzenetére


GAbre
veterán

Unreal-t írtak elvileg.
Nem néztem.
Sztem jó lesz,csak mèg optimalizálni kell.
Az első pálya eddig nem volt rossz.
Én most mikor néztem 91% pozitív volt steamen.
De külön nem figyeltem,csak az adatlapon ez volt 1 órája,mikor bedobta

Avatar

(#107915) #65537792 válasza GAbre (#107914) üzenetére


#65537792
törölt tag

MINDEN ÉRTÉKELÉS: Többnyire negatív (2,840)
Ez a mostani állás.

És igen. Sokan az optimalizálatlanságra panaszkodnak.

Reméljük rendben rakják, mert a Dead Space remake-ig igen jó hiánypótló.

(#107916) Golden9


Golden9
addikt

Két napig a Hell Let Loose, és a Secret Neighbor: Hello Neighbor Multiplayer,
három napig a Battlefield 2042, és a Witch It ingyen játszható.

[ Szeretkezve ]

(#107917) A_Papa válasza bepken (#107903) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszi! :)

Papa

(#107918) core i7 válasza maross (#107900) üzenetére


core i7
addikt

Ez melyik játék?

(#107919) Golden9 válasza core i7 (#107918) üzenetére


Golden9
addikt

(#107920) maross


maross
veterán

Van egy tiny echo kalandjatek kulcsom folosbe, ha valaki jatszana vele, viheti. Nem 100%, hogy jo, csak annyit kerek cserebe, hogy jelezze jo volt vagy sem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#107921) Golden9 válasza maross (#107920) üzenetére


Golden9
addikt

Megköszönném. :R

[ Szeretkezve ]

(#107922) maross válasza Golden9 (#107921) üzenetére


maross
veterán

Olyat keresnek, aki jatszana vele. Vegignezve privatban, hogy neked mar hany ingyen jatekot kuldtem, ne haragudj, de sok penzt mernek ra tenni, hogy menne a tobbi melle a virtualis polcra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#107923) Golden9 válasza maross (#107922) üzenetére


Golden9
addikt

:F
Nem haragszom :N , annak adod akinek szeretnéd, de azért nem olvasnád végig mégegyszer a privátjainkat?
Nem a Tiny Echo-ért akarok kaparni, csak nem szeretnék lemaradni egy később felajánlott, és nem "Nem 100%, hogy jo" AAA címről :B .

[ Szeretkezve ]

(#107924) Anonymusxx válasza Golden9 (#107923) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Atya ég .. :))

(#107925) Golden9 válasza Anonymusxx (#107924) üzenetére


Golden9
addikt

Mindegy, Tiny Echo elengedve.

[ Szeretkezve ]

(#107926) maross válasza maross (#107920) üzenetére


maross
veterán

elkelt

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#107927) P41N válasza maross (#107922) üzenetére


P41N
senior tag

Vagy ha annyia kell neki, miért nem veszi meg szürke oldalról, kevesebb mint 1 euróért már lehet kapni kulcsot :DDD

(#107928) Golden9 válasza P41N (#107927) üzenetére


Golden9
addikt

Ez a felajánlás az utóéletével, tisztára olyan, mint egy magyar közbeszerzési pályázat. :)

[ Szeretkezve ]

(#107929) _Balee_


_Balee_
aktív tag

A kb 15 éves steam fiókomat bannolták (VAC Banned), csak single játékokkal játszok, kb. egy hónapja játszottam utoljára a God of Warral játszottam, azóta semmi. Mit lehet tenni? Vagy 500 játékom van. Ezt az üzenet kaptam:

"We were detected suspicious activity in this Steam account. Per the Steam Subscriber Agreement, this account will be locked in 1 hour. The account will not be unlocked. Trading on the following account will be permanently disabled in 1 hour. We have allowed you to send the valuables skins to a friend or a storage account."

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#107930) maross válasza _Balee_ (#107929) üzenetére


maross
veterán

Biztos nem fake, hol jott az uzenet? Nem nagyon hallottam meg jogtalan bannolasrol, se "1 hour" hataridorol. nezegesd ezt
szerintem csak a cuccaidat akarjak kicsalni. vagy mar behuztak a fiokod, es tenyleg lett valami extremebb dolog.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#107931) wjbhbdux válasza _Balee_ (#107929) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Hol kaptad ezt az üzenetet? Eléggé átverés szaga van, én nem kattintgatnék a linkekre ha ez egy email, vagy Friends chat üzenet, a Valve így nem keres meg. VAC banért nem zárolják a fiókodat, csak az adott játékban nem tudsz multizni többet. A skineket sem küldheted el VAC ban után más fiókra. Single player játékokban nincs VAC, így tévedésből se kaphatnál ilyet, hacsak más nem fért hozzá és játszott a fiókoddal, ezt látnád a profilon, a VAC bannal egyetemben.

Egy hivatalos üzenet így jelenik meg pirossal a kliens tetején:

[ Szerkesztve ]

/s

(#107932) _Balee_ válasza wjbhbdux (#107931) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Ezt kaptam:

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#107933) wjbhbdux válasza _Balee_ (#107932) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez nem egy hivatalos üzenet, hanem egy ismerősöd fiókját vki megszerezte és ezt írta be neked, a profilján tudod jelenteni hogy illetéktelenül használják aztán jobb ha törlöd is.

[ Szerkesztve ]

/s

(#107934) _Balee_ válasza _Balee_ (#107932) üzenetére


_Balee_
aktív tag

VAC állapot: nincs VAC-kitiltás a fiókon... Akkor mi ez?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#107935) maross válasza _Balee_ (#107932) üzenetére


maross
veterán

Kamu, es ne klikkelj semmifele linkre/kepre/barmire, amit beir. es valtoztass meg minden jelszot. ha ugyanaz az emailednek is, akkor azt is, kulonbozore.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#107936) edgR válasza _Balee_ (#107932) üzenetére


edgR
őstag

Scam, az utolsó mondat a lényeg, azt szeretné, hogy áttradeld a cuccaidat hozzá :)
A Valve nem használ chatbotokat, és pláne nem töri így az angolt, elég egyértelmű, hogy scam.

(#107937) P41N válasza _Balee_ (#107932) üzenetére


P41N
senior tag

Scam. Valahogy hozzáfértek a fiókodhoz, és csak megváltoztatták a nevedet, ez a bot / illető csak meg rád írt ezzel a hülyeséggel. Jelszóváltoztatás és továbblépés. Legközelebb meg nem nyomsz / lépsz be a Steam fiókoddal idegen oldalra aztán kész :D

(#107938) wjbhbdux válasza _Balee_ (#107934) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A probléma hogy VAC BANNED a neved a Steamen, tehát már hozzáférhettek a fiókodhoz, vagy az emailedhez, vagy valamely ezközödhöz amin ezeket használod, hogy ezt átírják.
Először is ki kéne derítened hogy ez miképp történhetett meg, használtad e ugyanezt az email/jelszó párost máshol?.
Ha biztonságban van a géped, én jelszót váltanék, és kétlépcsős azonosítás legyen bekapcsolva (Steam Guard).

/s

(#107939) fatal` válasza _Balee_ (#107932) üzenetére


fatal`
titán

Feltörték a fiókod, átírták a neved is. Ez scam és azonnal cserélj jelszót és állíts be kétfaktoros authentikációt steam guarddal.

[ Szerkesztve ]

(#107940) _Balee_ válasza fatal` (#107939) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Köszi a segítséget, a kétlépécsős azonosítás be van kapcsolva. De akkor változtatok mindenhol jelszót.

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#107941) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Egyébként ezt hogyan tudták megtenni? Mobil alkalmazással kell jóváhagyni az új belépést.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#107942) bepken válasza _Balee_ (#107941) üzenetére


bepken
veterán

lehet, hogy technikailag pontatlan, de lényeg ilyesmi:

bejelentés+hitelesítéskor létrejön egy token (cookie), ami tartalmazza a hitelesített belépési adatokat. a csalók ezt lopják el, így nincs szükség hitelesítésre.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#107943) SenorGrande válasza bepken (#107942) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Tegyük hozzá, ez a ritkábbik eset. Általában phishing oldalon adja meg az adatait az ember önként.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#107944) Golden9 válasza wjbhbdux (#107938) üzenetére


Golden9
addikt

"A probléma hogy VAC BANNED a neved a Steamen, tehát már hozzáférhettek a fiókodhoz, vagy az emailedhez, vagy valamely ezközödhöz amin ezeket használod, hogy ezt átírják."

Meg tudják változtatni a profilnevet belépés nélkül? :F Ha meg belépve változtatták meg, akkor már miért nem rabolták le rögtön a raktárt a levelezgetés helyett? :F

[ Szeretkezve ]

(#107945) edgR válasza _Balee_ (#107941) üzenetére


edgR
őstag

API kulcsot is cserélnék...

(#107946) bepken válasza Golden9 (#107944) üzenetére


bepken
veterán

mert a csere megerősítéshez steam guard szükséges, az meg nincs náluk :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#107947) _Balee_ válasza edgR (#107945) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Kicsit tudatlan vagyok. Mi az az API kulcs és hogyan tudom cserélni?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#107948) Sirpi válasza _Balee_ (#107947) üzenetére


Sirpi
senior tag

Itt egy általános leírás, mit érdemes megcsinálni.
Ezen belül az API key törlése.
Az API key-nek röviden az a lényege, hogy a böngésződben lementésre kerül egy cookie, amiben a sessionId és a steamLoginSecure mezőkben lévő (random generált) értékek alapján, jelszó nélkül enged be a böngésző.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#107949) De4d válasza _Balee_ (#107947) üzenetére


De4d
őstag

+1 tipp a raktárodat tedd privibe vagy hogy csak barátok lássák. (akkor az ilyen csalók csak úgy láthatják a tied ha előbb az ismerősét törik fel-ha jól mondom)
Amióta úgy van az accom nem jönnek a lvl0-s meghívók meg üzenetek sehonnan.

Minden jó, ha a vége jó!

(#107950) Segal válasza _Balee_ (#107941) üzenetére


Segal
veterán

Boven eleg ha bejelentkezve rakattintasz 1 linkre amire nem kellett volna.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.