Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) sith7 válasza adrian360 (#9648) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszöntelek a való világban

viccet félretéve, nem mindenki így játszik, de sajnos sokan

(#9652) LinogeOW


LinogeOW
aktív tag

Énis utálom ha repteti az épületeket, de az már a győzelem jele :DD

(#9653) Alg válasza rt06 (#9645) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem proxyzik a P, hanem egy szokásosabb 10 vagy 11 gate-et tol, szerintem nem sok esélyed van ellene (főleg ha micrózgatás közben letesz egy forge-ot meg egy cannon-t)

Mondjuk nem számolgattam utána másodpercre...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9654) sh4d0w válasza Alg (#9653) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a fene az a proxyzás?

https://www.coreinfinity.tech

(#9655) rt06


rt06
veterán

csodas TvZ, elbaszott cannon rush-hal (nem neztem vissza, de gyanus, hogy az akart lenni), elbaszott mass zea-val, ket helyen termelve sem tudott megbirkozni 5 (azaz ot) nullas tankkal, meg par pirosban levo maraduer-rel
persze a pofaja az jart (holott a tank mar igy sem az, mint ami sc1-ben volt)

Alg: ezert kertem a segitseget, hogy valakivel ki lehessen probalni az esetleges lehetosegeket
ezen a palyan ugyis mindenki agy nelkul elem fog epitkezni, zerg 6pool-ozik, nincs taktikat, nincs valtozatossag

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9656) rt06 válasza sh4d0w (#9654) üzenetére


rt06
veterán

egy eloretolt pylon, amihez a P jatekos warp-olja az egysegeit (de sokan hasznaljak arra is - imho hibasan -, mikor valaki a masik bazisa ele, vagy kozelebe epitkezik es onnan tamad - pl.: proxy gateway, proxy barrack)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9657) Alg válasza rt06 (#9655) üzenetére


Alg
veterán

Pont hogy ezen a pályán a leggyengébb a 6pool, 2gate és hasonlók, mert körbe kell menni az egészen hogy átérj a másikhoz - patch után méginkább, a sziklák miatt a (fentről kezdve) le a rámpán, bal oldalt le, középen át jobbra, jobb oldalt le, be középre fel a másik rámpán az ellenfélhez útvonal nagyon hosszú lesz - szóval itt inkább az ilyen proxy cuccok valószínűbbek, meg a légi támadások (muta, void ray, főnix, banshee, drop-ok)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9658) Alg válasza rt06 (#9655) üzenetére


Alg
veterán

Nem cannon rush volt az (nem volt forge). Szerintem be akart warpolni a bázisodra, csak elfelejtette hogy azt először ki kell fejleszteni :DDD PvP-ben szoktak ilyet, hogy 4-5 warp gate és telepakolják az ellenfél bázisát pylonnal.

Ha amarine-okkal az elején nem a gázt, hanem a probe-okat lövöd, leszedhettél volna vagy 5-6 darabot legalább

Áhh, nézni is fájt ahogy beleszaladt a tanktűzbe mindig, ha nem a zeákat erőlteti, hanem lehoz 6-7 immortalt templarokkal, megnyeri.

vicces hogy pont P-ként sír a tankok miatt, mikor ott van neki a tökéletes counter egysége

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9659) Konflikt


Konflikt
addikt

vegul lenyomtam a besorolo 1v1 meccseket en is, 4-1 lett, platina.
aztan a 6. meccsnel egy zerget kaptam, a blistering sands mappal, amit utalok
(a 2 bejaratos, egyik kovel elzart. mostmar kivettem.) piszok gyorsan kiexpelt, majd tul sok volt a roach, nem tudtam behozni a folenyet.

customban volt ma a kovetkezo game:
ugy 7-8 scv-nel voltam, mikor megjelent kb ugyanennyi probe-val rush-olni. mondom WTF?! sikerult legyurni oket, mert kozben nekem jott 1-2 scv a commandbol. majd egybol neki mindennel -1 scv-vel a nexus-hoz. egyet hagytam gyujteni. de mar vart par probe-kal, megkozdott a kergetozes:D

de vegul aztan tulerobe kerultem es elfogyott a probe-ja.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9660) rt06 válasza Alg (#9658) üzenetére


rt06
veterán

igen, erdekesen kezelte a zea-kat, minden alkalommal be tudtam huzni oket a tankokhoz, es minden alkalommal a mara-kat utotte
igaz en is beszoptam 1-2 storm-ot, de a srac az nem ertem, mit csinalt
amint irod, par immo fogja a tankokat jol kezelve, de en pl a helyeben beprobaltam volna par stalkert blink-kel a tankok tetejere

a masik meg a tank, arrol mar irtam korabban, igy is gyengebb, mint sc1-ben volt (30/70 dmg +3/+5 upgrade szinenkent), emelett nem mondhatja, hogy csak fostam a tankot, osszesen volt 5 darab
lehet hattal indultam, de meg az sem nevezheto soknak, nem ugy az, amit o muvelt
ontja a zea-t, es remeli, hogy nem tudom vedeni (nem mintha olyan nehez lenne)

amugy meg tank ellen barmilyen legiegyseg tokeletes, ami tud foldre loni (vagy phoenix), azt kombinalva a zea-kkal mar nyert is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9661) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#9659) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Ez mókás lehetett. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9662) Eagl3


Eagl3
veterán

Hogy lehet rákeresni valakire nick alapján, hogy milyen rangban van?

(#9663) Alg válasza Eagl3 (#9662) üzenetére


Alg
veterán

Ha az ellenfélé érdekel: jobb klikk a névre - profil
Ha egy random emberé: ahhoz kell a character code is

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9664) Eagl3 válasza Alg (#9663) üzenetére


Eagl3
veterán

és ha megvan a character code?

(#9665) Alg válasza Eagl3 (#9664) üzenetére


Alg
veterán

felveszed friendlist-re és akkor meg tudod nézni a profilját

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9666) rt06 válasza Alg (#9665) üzenetére


rt06
veterán

vagy itt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9667) aDM|RaL^ válasza Alg (#9650) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Ma már mondom, reggel volt egy ilyen poénos emberünk, aki végig repkedett már, legalább 5 CC-t épített, amíg nekem volt 2. : )

Viszont ma a voidos élményem volt az egyik legjobb.
Bronzliga. Legjobb.
Az is épített vagy 4 nexust mire nekem volt 2, és ontotta a stargatekből a voidokat. Az a gáz ezzel a stargate cuccal, hogy folyton O'Neill ezredes, és az SG-1 jut róla eszembe. : D
Szerencsém volt, hogy már előre szkátoltam, kiküldtem egy-két scv-t, ami noob szintemhez képest már isteni mapszkátingnak számít. Szóval láttam hogy pekkeli a voidokat, így én rámentem a szokásos medivac marine stimpack+shield plusz 1-2 upgrade kombómra, mintha eddig nem is arra mentem volna. Csináltam egy másik CC-t, oda pakoltam 4 barrakot, 2 startportot, és csináltam egy kellemes sereget, mire nekemjött a voidommal, a mapon kb körberohantal a stimes 80+ marine-al. : D Pusztult.

Volt még egy Z, aki szembetalálkozott egy ledeployolt tanksorral a map közepén a speedlingjeivel meg a hydráival. : D Ez éppen elég volt ahhoz hogy utána 6db cloakolt banshee-vel szétkapjam. : D

Aztán volt egy csúnya hülyeségem, gondoltam szórakozom egy kicsit.
Jött az a kicsi map, aminek fogalmam sincs mi a neve, de utálom, mert a bejárat lefedhetetlen, és van egy platform konkrétan a két kezdőbázis közt, ami csak úgy lebeg az űrben. : D
Szóval úgy kezdtem hogy oda reppentem a CC-vel, és körbevágtam magamat missile turretekkel. : D Kimentem budira, ez meg nekemjött 25 betölkrúzerrel. : ( Yámátó gán redi. : /

De alapvetően a mai starcraft napom istentelen volt. : D 10 helyet javítottam, most 12. vagyok a csoportban. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9668) föccer


föccer
nagyúr

Team liquid.net en olvastam, hogy volt olyan állat, aki a lost vikinget tolta 2 órán keresztül. Eljutott 1.1 millió pontig :Y :C

Nem gyengén hülye :D

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9669) Arhquis válasza oxox (#9646) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Mivel megígértem, ezért elmondom a véleményem a replay-ről. Én sem vagyok egy nagy játékos, és ez most lehet picit fájni fog, de még mindíg sírok (nagyon!!!). Nem főképpen tőled, mert igenis, négyőtök közül te voltál a legjobb, de ezt nem azért mondom, hogy ebből különösebben királyfrankónak érezd magad, csak megjegyeztem.

Ez lehet baromi hosszú elemzés lesz, max kimoderálják, vagy leölnek. :)

A társad: remélem nem ismerős, vagy valami, de ő nemhogy nulla, hanem egyenesen minusz végtelen. Se gyorsbillentyűk, se azt nem veszi észre, hogy a közel 50 lingje közül össz-vissz 5 támad, mert a többi be van szorulva (megoldás az A-val támadás), és otthagyja a majdnem halott maraudereket, és megy a lingekkel a fullos MM tömegbe. Áh, nem érdemel szót. A techelést meg nem ismeri.

Az ellenfél: nem hiszem el, hogy nem a rozsdás vasszög ligába kerültek be! Méghogy Gold, meg Silver. Látták az egész mapot, ment a scout, és voltak olyan hülyék, hogy egy helyben kakáltak, és megvárák a DT-ket! Nem használták a scant sem. Elárulom, ha azok megindultak volna ellenetek, akkor annyi! Mondjuk még mindíg nem értem, hogy ha látták, hogy mass ling van, és betojtak, miért nem techeltek banshee-re.

Te:
- Ha nem csinálsz gáz intenzív egységeket, akkor ne rakj le 2 assimilatort! Elviszi 3 probe-od, és az építése is mineral.
- Ha van pénzed, költsd el. Ha megintvan, megint költsd el. A rossz játékos ismérve, hogy rengeteg lóvéja van. Az azt jelenti, hogy nem építi a gazdaságát, és az egységeit.
- Egy gateway nem gateway!!! (volt bőven rá pénzed!)
- 3 stalker nem stalker!!! (a végén volt aztán vagy 8, de minek? Meg sem mozdultak, és még csak gyorsbillentyűn sem voltak, de még ez is roppant kevés, főleg mass MM golyó ellen!)
- Mázlid volt, hogy ilyen totoja elleneket kaptál. Itt most elmondom neked, ez a DT taxra gyúrás már halott dolog, és ezt nyugodtan zsebelheted! Mázlid volt. Még párszor tuti mázlid is lesz vele, de nézd végig a meccset, gyakorlatilag az első 10-12 percben konstans halottak voltatok, csak a halál nem ment el értetek!!!

És úgy általánosságban:
- Expelni, expelni, expleni!!!
- Gyorsbillentyű, gyorsbillentyű, gyorsbillentyű!!!
- Scoutolni eszméletlen fontos. Úgy mentél DT taktikára, hogy még a játék leges legvégén sem láttad az ellenfeled fél bázisát! Vakon nem lehet játszani.
- Scout után tudod, hogy milyen egységeket kell csinálni, na azokat nyomatni, ahogy nem szégyelled! (pl mikor mind2 terran rakta a gázt, már akkor mondtam, hogy reaper lesz... (lett, de még ezt is képesek voltak elcseszni :D)

Végezetül ha az őszinte jótanácsomra hallgatsz, végigtolod a kampányt legalább hardon, de inkább insane-en, és az ÖSSZES challange-et goldra kitolod! Nem vagy reménytelen, én is így kezdtem, de ami hiányzik belőled, azok nagyjából mind a legalapabb alapok.
Én is ilyen voltam, hogy majd trükkel, meg ésszel játszom, és mekkora király leszek. Aztán még bétában beverekedtem magam Gold ligába, és csak pislogtam, hogy nekem még éppen kijött a spawning poolom, de már 3 zealot jött rendet rakni!

Úgyhogy gyakorolj sokat, és ne extrázz, alap taxokat nyomj. Meg nézz HDStarcraft videókat.

Bazze, ez de hosszú lett :D

[ Szerkesztve ]

(#9670) sith7 válasza Arhquis (#9669) üzenetére


sith7
nagyúr

hát nem lett rövid :DDD

(#9671) oxox válasza Arhquis (#9669) üzenetére


oxox
addikt

Ezért tettem, fel....
thx , hogy időt, és energiát szántál rá :R

challangek: nem igérem :DDD , mert inkább nézegetem youtubon, sajnálom rá az időt. ..meg melóhelyen legalább azt tudom nézni.

kampány: a felénél valamivel túl jutottam már hard-on, de a multi az ami leköt jelenleg

visszatérve a partyra....szinte mindig random meccset játszok 99% . Tudom, hogy kár trükközni, s bár kevésbé sikeres, szórakoztatóbb mint a szokásos rusholás..azt azért tapasztalom, hogy magasabb ligákban, vagy ling, vagy reaper+mm. vagy zealot sereget kapok a nyakamba.....de ez elég egysíkú az elején ....az egyéb tanácsokat megfogadom :R ...vagy legalábbis próbálok figyelni rá.

szóval azt mondod, ez a dt halott ügy? gondolom max kihelyezett expek ellen van némi értelme, parasztot csapkodni.....reméltem, hogy bezárva/bevédve elég gyorsan (nálam sokszor gyorsabban) van benne fantázia....

üdv
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9672) föccer válasza oxox (#9671) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, pont a challengek azok, aminek a videói kb szart se érnek. Azok pont arról szólnak, hogy ismerd fel, hogy milyen egységnek mi a counterje, hogy mekkora sereggel lehet megtámadni mekkora sereget, hogy szokd a hotkey-eket és használdő őket. Meg ugye vannak a spec, fajspecifikus kihívások is, ahol meg kell tapasztalnod a fajokra jellemző legfonotsabb, és leginkább előnyös tulajdonságokat. A challengeket igenis roppant fontos megcsinálni. 2 kivételével nekem is megvan mind aranyba. A maradék 2 P-s küldi csak ezüstbe. Ezeket azért nem erültetem, mert nem játszom P-vel, így nincs szükségem az expert P unitkezelésre. De az acsi miatt azt is megfogom :D

A kampányt meg megint a tapasztalat miatt is érdemes megcsinálni. Szépen vegig mutatja az össze egység használatát a T-vel, és ha másra nem, akkor arra jó, hogy meglasd, hogy az ellenfél mire lesz képes vele. A jó játékos legalább annyira ismeri az ellenfél seregének képességeit, mint a sajátját. Ha nem is tudná olyan magas szinten kezelni, mint a sajátját, de pontosan ismeri, hogy mire lehet velük jutni.

És nem, a játék nem arról kell hogy szóljon, hogy az első rush-al elintézd a meccset. Alapvetően azok csak arra vannak, hogy 1: megzavarják az ellent és kibillentsék a ritusából 2: ha lehet gyengítsék a gazdaságát 3: nyomás alá helyezés. Mind a 3 dolog nagyon fontos. Persze vannak olyan vakparasztok, aki nem tud védeni egy egészséges rusht, és ezzel el is dől a meccs. Persze ezek az arcok vannak a legjobban felháborodva. De ha megnézed a pro expert videókat, ott se úgy megyx a játékmenet, hogy elősszől a 200/200-as seregek csapnak össze...

No, más téma:

cylával toltam egy 2v2-t, amolyan bemutató jelleggel az egyik lakótársának.

Egy kicsit elbambultam a játék közepénél, és ez majdnem megbosszulta magát, amikor az ellen egy timeing attackal beküldött hozzánk 48 stalkert, de szerencsére még időben kapcsoltam, és visszahoztam a kellő mennyiségű ultrát ahhoz, hogy védeni tudjuk. No meg kellett a győzelemhez az is, hogy a jó P játékos mellé egy igen gyenge játéktudással rendelkező Z társult, aki nem igazán tudott túl sokat tenni a játékért.

Ha valakinek van kedve, nézze meg, és kommentelje.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9673) Arhquis válasza oxox (#9671) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Egy dolog nézni valamit, megint másik dolog megcsinálni, és annyira elsajátítani, hogy kisujjbol menjen! Ha sajnálod rá az időt, akkor az nagy butaság, mert pont ez az, amire nem szabad sajnálni. A kampány achi-aiban is vannak olyanok, melyeket csak akkor tudod megcsinálni, ha megvan a képességed több helyre párhuzamosan figyelni, vagy elég gyorsan tudsz gazdaságot építeni. Ezek minden fajnál visszajönnek multiban is, csak más az egységek neve.

Nem azt mondom, hogy kár trükközni, de trükközni akkor kell, miko rmár van mivel. Nem maga a DT a halott ügy, hanem az, ahogyan te használod. A DT nem MAIN egység, arra találták ki, hogy harrasholj vele, vagy eltereld az ellenfél figyelmét, hogy a main seregeddel utat csinálj magadnak, vagy csak jobb pozíciót.

És ahogy föccer is említette, nem a rush megy magasabb szinteken sem, hanem a megfontolt, folyamatosan alakuló játék. A videókon is látszik, hogy csak addig tol valaki mass linget, míg észre nem veszi, hogy counterleték, akkor átáll másra. De míg neki mass lingje van, védve van, és az ellenfelet kényszeríti a váltásra, és kibillenti a ritmusból például.

[ Szerkesztve ]

(#9674) sith7 válasza föccer (#9672) üzenetére


sith7
nagyúr

"vannak olyan vakparasztok, aki nem tud védeni egy egészséges rusht"

még szerencse, hogy Te nem vagy az ... :U

(#9675) föccer válasza sith7 (#9674) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt nem állítottam :DDD Bár este cyla bepróbálkozott ellenem egy proxy barakkos marin rush-sal, amit ki tudtam védeni, még úgy is, hogy iszonyat szaggatott a jááték, hogy kb 3 fps-sel néztem :U Meg sikeresen védtem jobban/rosszabbúl kivitelezett cannon rushokat, bunker rushokat. Persze akkor már nincs esélye az embernek, amikor 2 marin már bent csücsül az első bunkerban... Én Úgy szoktam indítani (bár most cyla ellen pont nem így csináltam, de ez a pálya sajátja volt), hogy az első overlordot nem scoutolni küldöm, hanem a bejárathoz, és csak a 8-9-10. dronnal megyek be az ellenkez körbenézni. A lordal látom, hogy ha valami munkás bejön, és tudok reagálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9676) iwu válasza sith7 (#9674) üzenetére


iwu
addikt

:C :R :C

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9677) kovsol


kovsol
titán

egy goldos protoss delikvens megint azt hitte majd jól beszívat fönixekkel :N a butus

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9678) Winner_hun válasza oxox (#9671) üzenetére


Winner_hun
félisten

Replay-t meg sikerült nézni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9679) rt06 válasza föccer (#9675) üzenetére


rt06
veterán

ott nezhetted volna a bejaratot, nem arrol mentem be (atrepult tolem barrack eleg kicsi hozza a palya)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9680) oxox válasza Arhquis (#9673) üzenetére


oxox
addikt

Elhiszem, hogy butasag, de nem az a celom, hogy minden idok legnagyobb jatekosa legyek (meg ha csikszemu lennek, rosszban lennek az eszaki szomszeddal, es lenne eselyem...akkor sem lenne celom), hanem, hogy jol szorakozzak (az arany ligaval mar elegedett lennek....s azt hiszem ez nem is megvalosithatatlan alom...kb 50%-os aranyom van jelenleg randomon (2v2), ezust liga 10hely korul mozgok...bronzbol leptem fel, es nem 6 lejatszott party utan...ha a csapattarsak kilepesei nem lettek volna, akkor talan mar fentebb lennek)....bar mostanaban egesz jol tartom magam ketto ellen is...tegnap pl. az egyik pajtas nem birta a ling rusht....PTvZZ...kozben ram irt, hogy miert nem megyek segiteni, es, hogy vesziteni fogok ha nem segitek(2zealotom voltakkor, es fogtak a bejaratot), irtam neki, hogy azert fogok vesziteni mert keptelen volt fogni terranal a ling rusht...aztan meg kb egy oraig tartott a party (kozben a csapattars nem lepett ki, hanem mondta az okossagot, hogy mit, hogyan csinaljak....), s vert izzadva nyertek...ha ugyesebben megy a mikro, akkor nyerhettem is volna....persze kellett hozza, hogy benak legyenek (azt hiszem szinten ezust ligasok voltak), s bar kikaptam jo meccs volt....

Tegnap volt egy rosszabb sorozatom (aztan nap vegere szepitettem), es azt gyakoroltam, hogy fogom a rushokat....lehet 4x olyan sokaig tart majd kitapasztalni a dolgokat, mintha megcsinalnam a challange-t de van idom, es jobb szeretek hus-ver ellen jatszani, mint a gepet nyustolni.

Winner_hun -meg nem sajna....elkapott a gyilkolasi vagy tegnap...de ma otthon a cenzura :B , ugyhogy jatek ugy is csak szuk keresztmetszettel lesz...ma megejtem :R

A hotkey egyenlore gyenge marad, mert fekve jatszok TV elott :) , s hacsak nem az "asdqwe" (fps) gombokat kell hasznalni :DDD akkor sokszor gyorsabb ha klikkelek.

Foccer: mint emlitettem ket challengem van meg aranyban....az egyik a ling rush....hat ezt hatarozottan jobban csinaltam meg mint a youtubos videon kesobb megtalaltam :) . biztos hasznos lenne nem vitatom, de fentebb mar kifejtettem miert nem kot le.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9681) whitezo88 válasza aDM|RaL^ (#9618) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ja ez olyan mikor 2v2ben mass reaperrel szivattam a népet és az is noobozott meg "nice tactic lame" :U counterrel persze a végéig nem fáradt.

(#9682) rt06 válasza whitezo88 (#9681) üzenetére


rt06
veterán

en tegnap meglepetesemre kaptam egy olyasmit, hogy "really nice, gg"
srac 4gw-vel probalkozott, es vegig sikerult fogni
azon kevesek koze tartozott, akik tudnak vesziteni (nekem sem megy mindig)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9683) sh4d0w válasza rt06 (#9656) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#9684) Konflikt


Konflikt
addikt

(#9682) rt06 : ugyan ritka az ilyesmi tenyleg, de elofordul. tegnap volt egy ilyen h "coool, gg"

(#9675) föccer: a rushos megjegyzesedre reagalva:
ha en is a 7-8-9. scv-vel mennek souctolni, mar lehet keso lenne. muszaj egybol menni, mert igy derul ki h lesz-e 6pool, esetleg lesz-e void/repaer a gaz miatt. es ha mar ottvagy lehet kergetozni a main-jan, igy akar percekig vegig latod hogy mit csinal - az elso unitig.
es bizony rengeteg "vakparaszt" van, aki elnez egy rush-t, mert nem az eszetlen mass marine/zealot/lingre ment, hanem mondjuk t esetben 1/1/1-re, vagy barmi masra, ami kicsi kis tech-et is igenyel. :) de az early scout miatt ezek azert vedhetok.
az rendben van, hogy 3-6 alap unit-tal bekostolgatunk, de h csak ezt gyartanak vagy 10-et mar nemcsipem.
ahogy irtad is, a pro-k soha nem jarkalnak 200-as supply-val (rep-ek alapjan nagyon nagyon ritka). allando micro megy, akar 2-3 fronton is, mikozben gyors expek, allando scout, es iszonyatos macro folyik. ez pedig csak eros multitasking-gal, es hotkeyekkel lehetseges.

mas: a lost vikingre van vmi achi is asszem, x pont utan jar:D eddig meg csak par percet nyomtam vele

(#9669) Arhquis: jo komment, bar a rep-et nemlattam a jatekrol amirol irtal, de az alatalnos reszekkel egyetertek.
mindig tudni kell, hogy mit csinal az ellen, epp mit gyart. a legjobb, ha annyira ismered a bazisad, mint a sajatod:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9685) oxox válasza Konflikt (#9684) üzenetére


oxox
addikt

vikings...van, es ha jol emlekszem az elso vegigvitelnel kapod az elsot (3. palya)....gyakorlatilag 3map ismetlodik folyamatosan, nemi nehezitessel...en a masodik vegigvitel utan meguntam...mikor elsonek meglattam felcsillant a szemem, hogy ohhh valami regi felujjitott lost vikings lett...imadtam....valami jobb arkad gepet is tehettek volna a csehoba. :))

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9686) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Offline módban, ha csinállom a campaingot, illetve a challengeket, akkor később online módban jóváírja nekem a megszerzett archievmenteket?

Albi válltás miatt nem lesz 1-1,5 hétig netem

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9687) rt06 válasza 용 Bob (#9686) üzenetére


rt06
veterán

amennyire tudom, nem (ezt azt hiszem fel is tunteti valahol, mikor belepsz offline modba)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9688) 용 Bob válasza rt06 (#9687) üzenetére


용 Bob
senior tag

Azért mókás hogy ha nincs net, akkor marad a AI vs. game :((( ...na mindegy

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9689) Konflikt válasza 용 Bob (#9686) üzenetére


Konflikt
addikt

nemirja jova. max kitolod, es masodikra mar gyorsabban fog menni:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9690) iSonic válasza 용 Bob (#9688) üzenetére


iSonic
addikt

vagy kampánnyal játszol, de bőven jó az AI..

(#9691) kovsol


kovsol
titán

most nyertem random team 3v3 ban egy nem random, hanem összeszokott csapat ellen akik dimondosak voltak! fel is akartam rakni a replayt erre nem megy az oldal :N

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9692) rt06 válasza kovsol (#9691) üzenetére


rt06
veterán

epp frissul az adatbazisszerver (meg emiatt sokminden mas is), 1-2 ora turelmet kerek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9693) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Ma sikerült egy "döntetlen"-t összehozni.

Én siegetankra és marine-ra mentem rá, ő pedig reaper rush-al próbálkozott, nekimentem, mire ő felemelte a CC-jét, és berepült vele a sarokba, ő pedig közben reaperekkel kiszedte a CC-met, és kirepültem a sarokba egy barakkal, ha már ő is ezt csinálta... : D Pénz az nem maradt egyikőnknek se, se SCV, úgyhogy nem tudtunk semmit se csinálni.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9694) Alg válasza aDM|RaL^ (#9693) üzenetére


Alg
veterán

Ha megcsinálta az orbital command-ot nyert (mule) ha nem, akkor nagy hiba (első barakk után szinte kötelező)

Meg persze a maradék egységekkel való micro sem mindegy ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9695) whitezo88 válasza kovsol (#9691) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én meg most vesztettem, ugyanis a 2 társam kb semmit se csinált. egyik még unitot se. a másik meg bunkertaktikázot, én mikor kitámadtam egy marék egységgel, a másik 3 ellen már ott volt középen és megöltek, többiek meg se moccantak. ez van...ki is léptem, összesített pontban voltam ugyan 3. csak, társaim mögöttem.

(#9696) Alg


Alg
veterán

Érdekes ez a ZvP, hydra(+ pár roach) kinyír minden gateway egységet, cserébe high templar kinyír minden T1-T2 egységet (Storm+feedback)

Tehát kell a hydra+roach, megfogni a gateway-es támadásokat, de mire kijön a storm, kell az ultra vagy a brood lord... (inkább a brood lord szerintem, a colo-k miatt jól jöhet a corruptor)

egyébként meg a hydra valami über gyenge egység, ha utánaszámolunk: DPS annyi mint 2 marine-nak, de kevesebb élet, és +50 gáz...

Más: meg lehet nézni a profilomat, Kovsollal meg SkyMouz-al 3v3 bronz :DDD ;] Hiába, próóókvagyunk :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9697) sith7 válasza Alg (#9696) üzenetére


sith7
nagyúr

:C :DDD :DDD :DDD :C

(#9698) Winner_hun válasza oxox (#9680) üzenetére


Winner_hun
félisten

:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9699) rt06


rt06
veterán

azt meg tudja mondani valaki ezen rep alapjan - ahol besorozve, hullafaradtan, meg ugy altalaban szarul jatszom -, hogy hogyan kerult a srac platinaba?

p.s.: az oldal mukodeseben meg lehetnek kiesesek, ezek miatt elnezeseteket kerem

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9700) aDM|RaL^ válasza Alg (#9694) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

két tankot ledeployoltam, és elbaltázta a mikrót, belefutott pár reaperrel.
ééés, nem csinálta meg az orbital commandot...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.