Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Ptech válasza rt06 (#9046) üzenetére


Ptech
őstag

Mint ahogy Ghost EMP-vel ki lehet szedni az DT-t és Observert cloakból egy kis időre.
Na jó nem adunk ötleteket Terrannak, még elkezdik használni ;]

(#9052) emmm válasza Ghoosty (#9050) üzenetére


emmm
senior tag

Próbáld ki egy saját egységen, de az ötlet nem is rossz. :D Szerk.: (Bocsi, valamiért az atom helyett a villámra gondoltam, mikor leírtam.) Egy tesztet megérne, maximális pajzs mellett.

[ Szerkesztve ]

(#9053) Ptech válasza Ghoosty (#9050) üzenetére


Ptech
őstag

Az ellen nem véééééd :))

De tényleg nem :)

(#9054) FefeeX válasza oxox (#9032) üzenetére


FefeeX
veterán

nem, mert leszívja az energiáját is ha jól emlékszem (mármint a feedback), szóval kétszer nem tudod rátenni --> templarral nem tudod összecsukni a BC-t.
stormmal meg nem sebzel annyit rajt, és ráadásul a storm szerintem rövidebb is, meg kisebb területre is hat mint az elsőben, szóval megintcsak nem túl nagy az esélye BC-re (storm akkor jó, ha az egységeket össze tudod terelni mondjuk akadállyal, de ugye a légieket nem tudod sehogy...)
Tanknak nincs energiája, szóval arra csak a storm jó, de az se vesz le annyit amennyi neked kéne...

(#9055) FefeeX válasza oxox (#9038) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha templart látsz, akkor azonnal kell tudnod reagálni, ha kirakja a stormot... Ha bennhagyod, akkor annyi. Viszont a BC nem egymáson megy, hanem egész nagy területen, így stormmal max 1-2t tudsz leszedni - szerintem.

emmm: igazából az insane gép az, amin már normál keretek közt nehéz fogást találni, vagy kiírtod az első 6 percben, vagy nagyon jól bevédekezel és max tech szinten zúzod be... Alatta nem olyan vészesek az AI-k, ha tudod mit kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#9056) emmm válasza FefeeX (#9054) üzenetére


emmm
senior tag

Én az 1. részben a Zergekkel kaptam el durván a nagy BC csapatokat. Nagyon egyszerű volt, Defilerrel egy piros takony rájuk, aztán meg a földre egy Swarm, beállnak oda a Hydrák és egyesével elkapják a BC-ket. Ehhez két-három Defiler, meg egy tucat Hydra is bőven elég. Közben meg egyetlen egységet sem vesztesz. :D Hiányolom is nagyon a Defilert a második részben, elsősorban Terran ellen egy nagyon jól használható játékszer volt.

(#9057) rt06 válasza Ghoosty (#9050) üzenetére


rt06
veterán

szerintem spec attack (nuke, yamato, psy storm) ellen nem ved a pajzs, de ki kellene probalni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9058) Darth_Revan válasza oxox (#9023) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én benne lennék :D

(#9059) rt06 válasza emmm (#9056) üzenetére


rt06
veterán

en devouler+muta kombot szerettem
9 kopes minden bc-re (mivel teruletre ment, nem volt nehez), es a muta egybol nem 9/5/1-et sebez, hanem 18/14/10-et (ha jol emlekszem)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9060) sith7 válasza kovsol (#9048) üzenetére


sith7
nagyúr

Most miről beszélsz ??? :F

Ha nem szivatod őket folyamatosan mutákkal, akkor nem lett volna idő, pénz összeszedni ennyi HT - t, meg expet csinálni stb.
Pont, hogy rajtad állt a meccs, mi ketten meg tápoltunk ezerrel, a végén meg megindultunk
Ha te is csak földit nyomtál volna , lehet más lett volna a vége ... :K

(#9061) FefeeX válasza emmm (#9056) üzenetére


FefeeX
veterán

Jah, bár mondjuk azért nem volt ennyire egyszerű, mert a piros takonynak idő kellett --> BC-k vissza a bázisra... :) Ha hamarabb viszed a hidrákat akkor kampó, vagy ha nem viszi vissza, azokkal még végig lehet tarolni... :)

Darth_Revan: bocs, csúsztam egy hetet, de aktuális még a 2v2 ladder móka? :)

sith7: ez így van, csak akkor lehet techelni sokVsok-ban, ha van valaki aki közben folyamatosan feltartja az ellent... :)

[ Szerkesztve ]

(#9062) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Akkor meg van a ma esti házi feladatom unit tesztelésre, a yamato eszembe se jutott, de most majd kapnak mindent. Azt kiderül, hogy nem is immortal. :)

(#9063) FefeeX válasza Ghoosty (#9062) üzenetére


FefeeX
veterán

De ezt olyan meccsben kell csinálni, amiben ki tudsz ütni egy csomó achievementet is :) Ha már mész tesztelni, akkor ne csak egy dolog legyen meg :)

(#9064) emmm válasza FefeeX (#9061) üzenetére


emmm
senior tag

Valóban nem ilyen egyszerű, de néhány Devouerrel is be lehetett segíteni, leszedte a BC páncélját. :D Meg direkt azért kell a több Defiler, hogy a visszavonuló csapatokat tudja követni egy-egy Swarm-mal. ;] Azért ha nem is az egész csapatot, de sokat el lehetett vele kapni, a többi meg szépen le lett sérülve. :D Az is segít, ha látod eleve (mondjuk a csapatban van egy parazitás BC már), merre haladnak, oda beásod a Hydrákat és jöhet a meglepi. :D

(#9065) FefeeX


FefeeX
veterán

Nektek van már ilyenetek?

Mekkora lenne, ha itt is be lehetne tenni aláírásba :) Vagy mondjuk első HSZbe kigyűjteni, és akkor nem kell listákat írni, kinek mi a kódja etc.

(#9066) rt06 válasza Ghoosty (#9062) üzenetére


rt06
veterán

mar akartam kerdezni, hogy ezt a unit tester palyat hol lehet beszerezni?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9067) Ghoosty válasza FefeeX (#9063) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én a Unit tester custom map-et használom ilyenekre, így nincsenek véletlenek, bárhányszor újra tesztelhetem, amíg meg nem unom. Sajnos ezért nem jár achi, de hát valamit valamiért.

rt06

A custom pályák között találtam általában a 2. 3. oldal körül meg lehet találni. Esetleg ha te indítod akkor ott is van ilyen keresési funkció oda beírod, unit azt kidob hasonló nevü pályákat. Könnyű megtalálni.

Amúgy láttam már bemutatót jobb verzióról, ahol írja, hogy az adott csapat mennyibe került, ha csapatokat eresztesz egymásnak, de még játék során nem futottam vele össze.

[ Szerkesztve ]

(#9068) kovsol válasza sith7 (#9060) üzenetére


kovsol
titán

macrora nagyon nem figyeltem, sokszor nem köpettem spórát a királynővel, meg sok volt az elköltetlen nyersanyag, ilyesmire gondolok, mert alapból roach+hidrát akartam volna, de felhúztam magam és mondom most had szívjanak ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9069) oxox válasza Darth_Revan (#9058) üzenetére


oxox
addikt

:R

Mas? valami esti mokara?

igy a nagy munka kozben mas kerdes is megfogalmazodott bennem.
protoss termeles gyorsitas...csak sajat gyarsoron megy? csapattarsnak nem lehet javitani a tempojan....mekkora tap lenne a marine sereg-gyartas porgetese az elejen ;]

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9070) kovsol válasza oxox (#9069) üzenetére


kovsol
titán

ki tudja lehet megy :D tegnap én akartam egy suply növelőt dobni terrannal, és véletlen a társéra dobtam rá! :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9071) goku_sama válasza oxox (#9069) üzenetére


goku_sama
tag

Jópofa lenne, de sajnos/szerencsére nem működik. Csak a saját gyártás/fejlesztésre! :DD

(#9072) sith7 válasza kovsol (#9068) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, szívtak is, mindenféle gg nélkül kiléptek, lehet az egeret is földhöz ba..ta ;]

FefeeX
Nem feltartotta, hanem kiidegelte ;] ; de amúgy igazad van :K

(#9073) oxox válasza kovsol (#9070) üzenetére


oxox
addikt

:D de legalabb karba nem ment :)
azert az nagyon nagy tap lenne....az elejen cannon rush megtamogatott marinokkal :) ...foleg, ha suply nelkuli marine rush...lent lenne ket cannon meg harom marine, mire megcsinalna a supply utan a barakkjat :P

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9074) Darth_Revan válasza FefeeX (#9061) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Simán :K

rDr 569

(#9075) oxox válasza goku_sama (#9071) üzenetére


oxox
addikt

:( :O

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9076) FefeeX válasza sith7 (#9072) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, nem tudom, én a nagy izgalomban nem szoktam eljutni a GG-ig, mert addigra kilépnek :) Amíg nem látom eltapostam teljesen, addig nem nyugszom meg, és termelek, gyártok etc... :) Beírja GG, attól még lehet hogy van egy nagy serege amivel épp szét akar szedni :P

oxox: a zealot rush pont azért durva, berakom gyorsbillentyűre a nexust, aztán csak tolom neki a 2 GWből a zelákat, az első három megvan addigra általában, mire az ellennek 2-3 marine-ja van még csak lenn :) Ha jól tolod, a zelákból egy sem hal, a marine-ok mind, aztán a következő 2 zela meg eldöntött mindent :) Lehet gyakorolni AI-n, még achit is kapsz, ha 5 perc alatt zúzod be :)

Az a baj, ha nem jön be, akkor viszont már adhatod is fel, olyan hátrányba kerülsz a kevés csicska --> kevés nyersanyag etc miatt :) De a gép ellen mindig bejön, még az insane ellen is (bár az adja fel legkésőbb, így az 5percesért ott izzadni kell :) )

[ Szerkesztve ]

(#9077) oxox válasza FefeeX (#9076) üzenetére


oxox
addikt

hat gep ellen lehet bejon, de egy kicsit jobb jatekos ellen nem...mire ket zealotod van egy jobb terran bezarja magat, es akkor mar sokra nem mesz...vered a kapukat, kozben meg kapod az olmot....zerget nem ismerem, de ott is eleg gyors szokott lenni a fejlodes az elejen...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9078) sith7 válasza FefeeX (#9076) üzenetére


sith7
nagyúr

Nyomod a gőzhengert, amíg kő , kövön nem marad :DDD

(#9079) FefeeX válasza oxox (#9077) üzenetére


FefeeX
veterán

játszunk este egy edzőmeccset? :)

sith7: annyira magas a pulzusom olyankor, hogy nem hogy gépelni, írni sem tudok :P

[ Szerkesztve ]

(#9080) emmm válasza FefeeX (#9079) üzenetére


emmm
senior tag

Én is benne lennék, ha hazamegyek, kikeresem a háromjegyű kódomat!

(#9081) Eagl3:

A minimap mellett a legfelső gombbal tudsz olyat a minimapon létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#9081) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Nekem a színkiosztással van egy kis problémám... engem spec. állandóan zöldre állít, nem is tudom, hogy lehet multiba állítani a színt. Viszont másik színeit meg hibásan jelzi. A térképen és az üzenetekben. Egy 2v2 -nél például mindkét ellenfél piros, attól függetlenül, hogy az egyik rózsaszín a másik meg narancs.
Lenne még egy kérdésem, melyik gomb, amivel jelezni tudok a csapattársamnak a térképen? Az a pittyegő felkiáltójel...

(#9082) FefeeX válasza emmm (#9080) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha asszony elmegy vásárolni, akkor tuti leszek, ha nem akkor csak csökkentett időtartamban (remélhetőleg azért leszek) --> ha nem jön össze, akkor max holnap. Amúgy ha felveszel és invelsz, nem kell a 3jegyű kód, fel tudlak venni :) Csak előtte írj rám, mert most épp brutalon kezdtem újra a játékot :) Egész gyorsan megy, vajon a 8 órába a brutalt számolja, ha azt gyorsabban megcsináltam, mint a normalt? :)

(#9083) FefeeX válasza Eagl3 (#9081) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem az jobbgomb a mapon, legalábbis wowban az, ebben még nem próbáltam :) A színezős az érdekes, nekem normálisan mutatja. Viszont a saját színed tudod állítani mikor még nem indult el a csata, és nem liga meccsre mész --> csak annyi, hogy azokat a színeket tudod választani, ami másnál még nincs használatban... :)

(#9084) sith7 válasza Eagl3 (#9081) üzenetére


sith7
nagyúr

ALT + bal egér a minimappon, ahova a felkiáltójelet szeretnéd

FefeeX:
Értem ;]

[ Szerkesztve ]

(#9085) emmm válasza FefeeX (#9082) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem elmarad ma a foci, asszony nem lesz, így lesz időm tolni este. Rendben, akkor felveszlek, ugyanez a nevem, mint itt.

(#9086) oxox válasza FefeeX (#9079) üzenetére


oxox
addikt

mehet reszemrol...
vagy akar jatszhatunk tobben

Darth_Revan
emmm

is lesz este

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9087) bpx válasza Eagl3 (#9081) üzenetére


bpx
őstag

sc1-es feature
shift+tabbal átváltja a színeket, sajátodat zöldre, és az összes ellenfélét pirosra (neutralt meg sárgára)

minimap ping meg vmi elborult kombináció lett sc2-ben, Alt + G + klikk talán, de a minimap mellett vannak kis ikonok, ott írja is

[ Szerkesztve ]

(#9088) JSaN válasza Eagl3 (#9081) üzenetére


JSaN
addikt

A minimap mellet vannak gombok.
a kor gombal tudsz a tarsadnak jelezni a mapon.
a kezfogas gombal tudod a szovetseges szineket ki be kapcsolni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#9089) Ptech válasza goku_sama (#9071) üzenetére


Ptech
őstag

Fura, bétában pedig még ment, emlékszem is rá.

(#9090) Eagl3


Eagl3
veterán

Köszi!

(#9091) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Ma este összecsapom a gépet, aztán tolok végre én is 1-2 SC-t. Már hiányzik. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9092) oxox válasza sith7 (#9084) üzenetére


oxox
addikt

vagy alt, vagy cntrl+click...nekem utobbi...de pl nekem a ctrl+enter sem ad lehetoseget arra, hogy mindenkihez szoljak...enter, majd tabat tudok valtani.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9093) iSonic válasza oxox (#9092) üzenetére


iSonic
addikt

be kell állítani, hogy mivel akarsz gombnyomásra beszélni azt jelenti a TILDE button :)

(#9094) goku_sama válasza bpx (#9087) üzenetére


goku_sama
tag

Csapattársaknak jelzés a minimapon: Alt + Klikk

(#9095) iSonic válasza goku_sama (#9094) üzenetére


iSonic
addikt

szerintem ALT+G és klikk :)

(#9096) emmm


emmm
senior tag

Még egy óra, és kipróbálom végre ezt az ALT + (G?) klikket. ;]

(#9097) iSonic válasza emmm (#9096) üzenetére


iSonic
addikt

jól tudtam ALT+G :) megnéztem neked..

(#9098) goku_sama válasza iSonic (#9097) üzenetére


goku_sama
tag

Az...bocsi, a G betű kimaradt. :DD

(#9099) iSonic válasza goku_sama (#9098) üzenetére


iSonic
addikt

nehogy már basszus bocsánatot kérj érte ^^ :D nem vagyok az atyaúristen, de Alg esetében igen :DD

(#9100) Eagl3


Eagl3
veterán

Basszus, ebben a kurv@ játékban mindenki high? Bronzban szét szívatnak öcsém, olyat taktikákkal jönnek, hogy eldobom az agyam... persze van egy-két hozzám hasonló debil, de hát jó ha 10 meccsből bejön egy ilyen. Ez így azért elég necces...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.