Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) JSaN válasza Alg (#10487) üzenetére


JSaN
addikt

hol tudom letolteni? mindig elfelejtem a linket, demost majd kimentem.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#10502) oxox válasza PowerBuldog (#10500) üzenetére


oxox
addikt

a lényege, hogy csinálok egy elég gyors rusht, és vagy teljesen vagy a bejárattól kicsit félre becanonnozom a zerget....és amig a cannonokkat izélgeti csinálok gatewayt is...proxy cannon-gateway....terran ellen nem cannonozok mert elrepülget.

közben megvan a 9.-edik win :) arany ligás zerg a változatosság kedvéért...de ez kicsit nehezebben ment, mert elég kevés hely volt a mapon cannont pakolni....igen szépen megnőtt a zergek száma mostanság....

mindjárt töltök replayt.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10503) rt06 válasza JSaN (#10501) üzenetére


rt06
veterán

az alairasomban mindig megtalalod

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10504) sith7


sith7
nagyúr

Ma nekünk is lett megint 4 win, így már összesen 8 zsinórban ...

Jelentem a reaper élt, él, és élni fog ... nagyon beszopatott vele az utolsó meccsen, de azért meglett az is ... :)) igaz nem volt egyszerű ... :U úgyis mondhatnám nem rajtam múlt :DDD

(#10505) Alg


Alg
veterán

Haha, ZvT, scrap station... neki volt 2 bázisa, nekem meg... az összes többi :DD

Végén mire a szigetről is sikerült kiírtani, volt 18K mineralom pff XD
Fogalmam sincs hogy került platinába, annyi esélye sem volt, mint féllábúnak a seggberúgóversenyen :DDD

Komolyan, a legnagyobb támadása valami 15-20 marine volt valahol15 percnél

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10506) oxox válasza PowerBuldog (#10495) üzenetére


oxox
addikt

imhol
[link]

ez a nyolcadik volt a streak-ben....a 9-ikben már nem volt tipikus, mint írtam kevés volt a hely....ott már eljutottam a 4-5 gateway-ig.

Terran ellen meg jó esélyem van bejutni (ha négy lehetőség van a bázisra akkor neccesebb) az első depo előtt, és az esetek 80-90%-ban annyira biztosak a falban, hogy nem is scout-olják a saját bázisukat....aztán csak néznek mikor 4-5 zealot benrtől rájuk ugrik :DDD

mindenesetre a kilencedik (aki szintén arany volt) még mindig bronzban veszteglek

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10507) JSaN válasza rt06 (#10503) üzenetére


JSaN
addikt

kosz :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#10508) oxox


oxox
addikt

10-es 1v1 streak-re nem jár achi érme??????? pedig már tiszta izgalom voltam, hogy itt el ne csesszék nekem....már majdnem 75%-os az arányom...bronz liga még mindig :P ....azt hiszem mára ennyi...a csúcson kell abba hagyni

megint egy zerg (ezüst liga)....már boldog-boldogtalan (az utóbbi volt jelenleg...anyázott egy keveset :DDD ) zergel játszik?!?!?!?!?! :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10509) Alg válasza oxox (#10508) üzenetére


Alg
veterán

Én pl. ma egy zerget sem kaptam, pedig játszottam egy pár meccset...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10510) föccer válasza oxox (#10506) üzenetére


föccer
nagyúr

Ház, ezt kb azért nem buktad be az elején, mert

1: az overlordot átküldte a te bázisodra, és nem ki a bejárathoz
2: nem nézett körbe a bázisán
3: az első 6 linget eszetlenül küldte át hozzád, pedig akkor már igazán ildomos lett volna észrevenni a proxy-t az udvar végén.

Szóval inkább ő vesztette el a mecset, mint te nyerted... :) És bocsesz, hogy ezt írom (de gondolom már marhasokan elmondták) z ellen cannon rush-t. Úgy igazándiból csak azt lehet vele szivatni, akkor nem tud gondolkodni. Nekem volt már, hogy az oázison beépítettek vagy 20 cannonnal... És kb semmire nem mentek vele. A 10-12 perc körül már nem votl esélye az ellennek, de nem lépett ki. Ekkor már poénból is kitakarítottam a bejáratból a cannonokat :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10511) oxox válasza föccer (#10510) üzenetére


oxox
addikt

nem haragszom/zavar, hogy ezt mondod, mert 10-es streaknél tartok, előtte buktam egyet, azelőtt meg megint nyerő szériám volt...és csak magasabb ligákból kaptam ellenfelet....többnyire zerget, volt talán 2-3 terran, meg 2 protoss. Arról nem tehetek, hogy nem scout-olnak, vagy bénán játszanak....mint láthattad elég hamar derítettem/beástam magam, és a csápos vackok hatókörébe nem pakolászok máskor sem...

korábban is ritka volt mint a fehér holló, hogy valakinek több esze legyen mint a feltöltött replay-esnek, de azt is fogtam később....a lényeg, hogy ne rusholjon, és expeljen....ha ezt megvalósitom, és ápolom a kis elzárást, közben csinálom a gateway-eket, stalkert esetleg ha mutázni próbál, akkor szerintem nagy hiba nincs....

tehát amig téged idézve az ellenfeleim elbukják (és nem én nyerem....bár azt hiszem nélkülem ez nem jöhetett volna létre), addig nincs baj....és hidd el ma egész jól lereagáltam az esetleges próbálkozásokat....azért azt töltöttem fel, mert az egy tipikus példa volt a bezárásra.

Tehát nem tudom mit kellett volna másképpen csinálnom...hagyni erősödni?

Alg -strange....akkor csak engem büntet?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10512) Alg válasza oxox (#10511) üzenetére


Alg
veterán

Zerggel kb. ennyi a cannon rush: 1 spinecrawler, queen-el első larva helyett creep tumor, mass roach(esetleg +nydus) ->score screen ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10513) oxox válasza Alg (#10512) üzenetére


oxox
addikt

igazság szerint kb a felét értem :) ...(nem játszom zergel....csak fogyasztom őket)...crawler ellen nem erőltetem a dolgot....

a lényeg, hogy fut a szekér, és ha nem jön be a bezárás, akkor is jó lassítani aztán a zealotok elvégzik amit kell, vagy ha azok sem érnek célt akkor megy tovább a játék....nem feltétlen ragaszkodok a cannonal való győzelemhez...a proxy a lényeg. (mint írtam terran ellen egyáltalán nem cannonozok, mert az másfél zealotot, vagy egy gatewayt ér, és elröppennek a kis virgoncok mielőtt érne bármit is.....

persze korábban is mondtátok, hogy a cannonnak magasabb szinten nincs értelme....de a proxy miatt viszont baromi gyors....egy csomószor hamarabb lent van a pilonom a bázisán, minthogy a depot elkezdené....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10514) WayneGace válasza oxox (#10511) üzenetére


WayneGace
őstag

Ezzel csak az a baj, persze lehet nincs igazam és tudsz változtatni, szóval, ha majd feljutsz olyan ligában, ahol tudnak gondolkodni az emberek és tisztában vannak azzal, hogy mi mi ellen jó, akkor könnyen pórul járhastz egy ilyen taktikával, föleg, ha rögzül.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10515) föccer válasza Alg (#10512) üzenetére


föccer
nagyúr

Én simán cancele-ezem a lingeket, és azonnal megyek fel mutára. Ahogy írod, a queen-nel tumor lerakni, hogy védje a gázokat. Az első 5 mutával meg szétszedni a probokat, meg a nexust. Onnantól kezdve vége a dalnak. Ha nem akar kilépni (mondván ő a fasza csávó), akkor fast banneling, lehozni vagy 20-30 garabot, és végiggyalogolni az összes lepakolt cannon-on. Általában amikorezt látják, szó nélkül kilépnak :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10516) oxox válasza WayneGace (#10514) üzenetére


oxox
addikt

könnyen lehet...de az elmúlt nem kevés játék azt mutatja, hogy az aranyligásoknak is beletörik a foga....amit buktam egy zerg ellen volt, és én pancserkodtam el a mikroval (annak ellenére, hogy elég hamar lent voltak a lingek).

Remélem, hogy minél többször találkozok olyannal aki ellenem fordítja, mert abból csak tanulni fogok...

(egyenlőre a proxy-zealot, vagy a marine rush tünik nekem jó taktikának, mert ha leszedik a parasztjaimat, akkor annyi...és sokan nincsenek otthon védekezni, mondhatni senki....pl. a zergek helyébe én hagytam volna a szarba a bázisom, rohantam volna a probe-okat leszedni)

ma konkrétan az egyik protosnak volt ennyi esze...szerencsére a zealot nem tudott mit kezdeni, mert amint láttam, hogy kisunnyog, már raktam is le a cannont a bázisormra....aztán amig szétkaptam a bázisát, két kislisszolt stalker leszedte az enyémet. Közbe Ő kiexpelt a hátsó kijáraton, oda proxysztam két gatewayt, és ráugrottam 4 zealottal....a végeredmény az lett, hogy gyorsba (már amennyire 4 zealottal lehet) aprítottam az épületetit, Ő kitakarította a bázisom, de tovább nem nagyon jutott, mert a cannonok már lent voltak korábban....pénzünk bázisunk már nem volt, de az épületeket Én tudtam lecsapkodni. lll. volt az említett mutás zerg, de a bázisáomnál volt két cannon, és elvéreztek a muták.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10517) WayneGace válasza oxox (#10516) üzenetére


WayneGace
őstag

Ha jól értettem, te bronz ligás vagy. Ha silveres is, akkor is, azt ne felejtsd el, hogy amikor te arany ligást kapsz, akkor az két dolog eredménye. Te jól játszol a saját ligádban, ő pedig rosszul a sajátjában. Tehát nem stabil, nyerő arany ligásokkal rak össze.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10518) oxox válasza WayneGace (#10517) üzenetére


oxox
addikt

jól érted.....de az arany/ezüst ligás ellenfeleim között a legtöbbnek (vagy talán mindnek), nem kevés meccs volt a háta mögött....persze helyes s valós amit mondasz, de nem lenne azzal bajom ha feldobna aranyba :)) , és nem lennék stabil ott :) ....legalább kapnék normális ellenfeleket :D

tehát továbbra is kérdés akkor mit kéne tennem?!...olyan taktikát alkalmazni ami tovább húzza a partyt? hagyni erősödni? vagy várjam meg amig rámküldi a reapereket, mutákat, csakhogy gyakoroljak?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10519) WayneGace válasza oxox (#10518) üzenetére


WayneGace
őstag

Ha ezzel korán eldöntöd a meccset, nem baj, csak ne rögzüljön, mert később nem lesz elég. Ha stabil nyerő vagy, hamar fel fog dobni.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10520) föccer válasza Alg (#10487) üzenetére


föccer
nagyúr

Megnéztem. Jó mecs kerekedett ki belőle.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10521) sith7 válasza Alg (#10505) üzenetére


sith7
nagyúr

"mint féllábúnak a seggberúgóversenyen "

:DDD :DDD :DDD

(#10522) Arhquis válasza oxox (#10518) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Jövő héten megkereslek bneten, és tolunk pár meccset. Nagyon kíváncsi vagyok a taktikádra, és arra is, hogy hogyan védhető. Legalább én is tanulok.

Remélem benne vagy.

(#10523) oxox válasza Arhquis (#10522) üzenetére


oxox
addikt

persze, termeszetesen (de amig ez a streak tart addig nem jatszok direkt platina/gyemantos ellen!!! :DDD nem akarom elrontani)...olyan szepen mutat most a mach history....tiszta tavaszi hangulata van.

liga atrakas
Kezd az az erzesem lenni, hogy bonus pool alat nem rak at....velemeny/tapasztalat???
Mar 170pont korul vezetek a masodik elott (akinek kb 3x annyi lejatszott 1v1-e van), es meg mindig van kb 150pool-om.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10524) oxox


oxox
addikt

elfogyott az idom...

10-es streakre tenyleg nincs achi?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10525) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ez a bonus pool mi is pontosan? :B

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10526) föccer válasza oxox (#10523) üzenetére


föccer
nagyúr

A costum game-ket nem számítja be a ladderbe, így nem fogja elrontani a hotrunt-t :)

Egyébként meg nem csak a winrate számít, hanem az is, hogy hogyan gyersz, milyen hosszú meccseket játszol, milyen gazdaságot építesz. Állítólag minden, a csata végén kilistázott számot figyelembe vesz.

Üdv, föccer

ps: egyébként én is szivesen kipróbálnám magamat a híres, hírhedt taktikád ellen :)

Üdv, föccer

mod:

powerbuldog: Ha nyersz egy mecset, akkor az ellenfél legyőzése után járó pontokhoz kapsz némi bónusz pontot. Feltéve, ha van a pool-ban pontod. A poolba folyamatosan, automatikusan kapod a feltöltést. Azér lett ez kitalálva, hogy azok is lépést tudjanak tartaqni a ladderben, akik kevesebbet játszanak.

oxox: nézd meg az arcivmentek listályában.

üdv, föccer

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10527) Arhquis válasza föccer (#10526) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nem számít, de a match history-ban megjelenik az is. Ő azt nem akarja elrontani! :D

(#10528) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
Nagy nehezen 3 nap alatt letoltam az 5 placement meccset...hát elég gyengén muzsikálok. Bronz ligába rakott, nem véletlenül. :B
Az azt követő 1v1-ek közül 2 elég röviden ért véget. A legnagyobb gondom az, hogy néha belefeledkezek egy egy dologba és a gazdaságról vagy éppen az egység gyártásról meg elfelejtkezek. Vagy későn exp-elek, vagy elkapkodom a támadást és az ellentámadásnál bukom is.
Azt hiszem a BO-m lesz a probléma, főleg, hogy állandóan a supplie depo-kat felejtem el csinálni ami miatt megakad az egész termelésem.
A legidegesítőbb vereségem egy Z Nydus worm-el a hátamba kerülő egyén ellen volt. Igaz nem tudta megfektetni a bázisomat többszöri próbálkozásra sem, de miután leamortizálta a seregem néhány mutával elintézett.
Nem is a vereség a bosszantó, hanem hogy lövésem se volt, hogy mit kezdjek ellene.
A tanácsokat szívesen fogadom! :D
Szerk: kvázi-tag lettem! :C

[ Szerkesztve ]

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#10529) oxox válasza Arhquis (#10527) üzenetére


oxox
addikt

igy van :DDD :R ...de nem hiszem, hogy jovohetig vagy akar sokaig tudom tartani (tisztaban vagyok vele, hogy nagy szerencse kellett ehhez is)

PowerBuldog - Foccer megvalaszolta....lent latod az adott ligan belul, hogy mennyi van...es amennyire tapasztaltam, az idovel folyamatosan novekszik, ill. ha nyerek akkor csokken....nalam pl. egy sima nyert meccsert 1v1-ben 26 pontot kaptam tegnap...mig ha favored volt az ellenfel 30-at.....

Foccer- Nem hirhedt az, csak jo kezdes ha nem szamitanak ra...ha tudod, hogy ezt lepem, akkor nem hiszem, hogy nagyon eletkepes lenne (bar ez minden taktikara igaz), de termeszetesen jatszhatunk majd.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10530) oxox válasza mistixx (#10528) üzenetére


oxox
addikt

utalom a mutakat...sokszor en sem talalom az ellenszeret...foleg ha egy hordanyival erkeznek....

Milyen fajjal jatszol?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10531) kovsol


kovsol
titán

én is benne lennék 1v1 gyakorlásban, mert egyenlőre a solo game még nem az erősségem
jelenleg silver 17 w-11 l a mérlegem amin szeretnék változtatni majd mert az a silver liga elég ronda a három platina mellett :(((

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10532) Arhquis válasza kovsol (#10531) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Hogy kicsit grammar náci legyek, neked is meg a többieknek is:

Egyenlőre a baltás gyilkos darabol.
Egyelőre a solo game nem az erőséged.

Nyugi, nekem is hetekbe telt megszokni... XD

(#10533) föccer válasza oxox (#10529) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, azért kell időben scout-olni, hogy számíthass rá. :)

Én tipikusan nem az ellen bázisára küldöm az első lordot, hanem a saját bejáratomhoz, pont, hogy lássam az ilyen proxykat. Ha a bázisra beküldött dronnal meg nem azt látom, hogy szépen épül a gazdaság, vagy a gyártó épületek/egységek, akkor egyből lehet tudni, hogy proxy rush jön.

Mistixx: ne aggódj. Ha meglesz a kellő játékszámod, akkor szépen lassan eltönnek ezek a hibák. A BO-kat meg meg lehet lesni a jútyúbon lévgő sok-sok tutorial videóból. Ajánlom Day9, vagy Psy videóit. Nagyon frankók.

Terrannal a legtipikusabb kezdés a 9 supply 11 barack supply falazás. Az első supplyt épító scv-vel mennek deríteni. Mellette folyamatos scv gyártás. Ha megjött a barack, akkor 1, vagy 2 marin legyártása, és az orbital command kifejlesztése. Valahol a barack építése közben kell eldönteni, hogy milyen buildet akarsz az elején megvalósítani. Reaperek, mass marin rush, mmm, bansheek... Ennek megfelelően lerakni 1, vagy 2 gázt, és elkezdeni tolni az első 5-6 egységet.

GL HF.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10534) föccer válasza oxox (#10530) üzenetére


föccer
nagyúr

Stalker+ blink, phenix.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10535) mistixx


mistixx
tag

Terran.
A muták már csak a pontot tették rá az i-re, és egyébként igyekszem mindig néhány vikinget tartani illetve turretet a bázis fontosabb pontjai köré pakolgatni.
Nekem a Nydus Worm volt ami megkeserítette az életem.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#10536) kovsol válasza Arhquis (#10532) üzenetére


kovsol
titán

még jó hogy leszarom
hiába írod le, mert ezt én is tudom, de attól még írásban úgyis azt írom ami épp kézre áll(mindig fos volt a helyesírásom hiába tudtam sokszor hogy kellett volna írni akkor is elrontottam valami beidegződés van a rosszra az agyamban), amúgy se a PH szépírás versenyre neveztem be

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10537) kovsol válasza mistixx (#10535) üzenetére


kovsol
titán

nydusnak van egy jellegzetes hangja amint azt meghallod gyorsan keresésbe kell kezdeni

May the Force be with you!

(#10538) föccer válasza mistixx (#10535) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig elég kevés Z használja a nydust. Jó játékosnak kell hozzá lenni, hogy valaki ügyenes használja :)

Turretet 1-2 darabot mindenképpen érdemes letenni a mineral line mellé, hogy védjék a parasztokat. A Z-nek leghamarabb 8:30 körül jönnek ki a mutái. Igaz ekkor nem hoz lingeket, és nem hoz rócsokat. Értelmes (azaz nem öngyilkos) játékkal olyan 13 perc körül találkozik vele az ellenfél legkorábban.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10539) nofi


nofi
őstag

Érdekelne, hogy terranként mennyire és hogyan használjátok a thort.
Én második expnél én már bőven építem az "erősebb" csapatot. Általában thor, illetve viking párost preferálom, ha 3. expig elhúzódik a meccs akkor viking helyett már inkább bc.
Általában 3thoronként küldök a csapattal egy scv-t ami javítgatja őket. Zerg ellen marine-okkal fogom fel a banelingeket.

Xbox GT: nozsolt

(#10540) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Tegnap találtam egy nagyon jó custom mapot, ami tökéletes bemelegítésre és mikró gyakorlásra.

Micro Torurnament vagy valami hasonló a neve. Lényege, hogy max 16 játékos játszhatja, bajnokságszerűen. Kiválasztod az elején a fajt, lehet random is. Kapsz valamennyi egységet, meg az ellenfeled is, és azokkal kell harcolnod. Ha győzöl tovább jutsz és kapsz pontot. Egy egy összecsapás általában pár percet vesz igénybe és 4 forduló alatt vége is van, majd kezdődik elölről. Az győz, aki előbb eléri a 100 pontot. Mondjuk tegnap a játékosok nagyrésze kilépett, mielőtt valaki is elérte volna a 100 pontot.

Sajnos vannak olyan összeállítások, ahol az egyik féllel sokkal könnyebb nyerni, mint a másikkal, de ahogy néztem a többieket, nem lehetetlen. Egyik felállásban, sehogy se tudtam nyerni. Az ellenfélnek volt 3 hellionja, nekem meg talán 6-7 marineom. Elvileg a hellionnak nagyobb a lőtávja, mint az enyém és gyorsabb is. Hiába nem volt fejlesztve a lángszórója, a marinok próbálták beérni őket, de nem sok sikerrel, stimpack se volt. Egy közepes méretű arénában zajlott mindez.
Valakinek van ötlete, hogy lehetne nyerni?

oxox: Amikor a ligát nézed az ellenfélnél, és azt mondod, hogy gold,stb. akkor melyiket nézed? 1v1-et, vagy a legmagasabbat? Azért kérdezem, mert rengeteg olyannal találkoztam, aki 1v1 bronzban volt, de 3v3-ban simán goldos volt. Gyanítom mások hátán eléldegélt. (Mindegyik kb ugyanannyi játékkal.)

Én furcsa módon, egyre kevesebb proxival és rushsal találkozok mostanában, mintha már nem érné meg.

(#10541) oxox válasza föccer (#10533) üzenetére


oxox
addikt

igen....volt erre is pelda...nem szoktam panikolni, volt, hogy leraktam egy pilont majd elslisszoltam a probe-al...persze rakuldtek nehany drone-t....kozben mashol elkezdek csinalni egy masikat, ekkor szoktam kuldeni meg egy probe-t ha gaz lenne, vagy elfalazni a bejarat utan (ahova nem lat)...eleg idegesito mocsok ez a mikrozas az elejen :) leven, hogy a bazisomra csak annyi ideig terek, hogy probe-t gyartsak...tehat ide-oda, vagy amoda azert szoktam rakosgatni.

Mistixx: Igen ez szokott lenni....de celszeru mar a jatek elejen egy scv-t berakni a bejaratba, es ha megjelenik egy scv vagy egy probe, akkor raengedni az orzo scv-t (van mikor ketto jon egymas utan....az is vicces, mert egyet kergetsz a masik meg paraznalkodik a bazisodon....tiszta udvar, rendes haz...a bazisra mindig nagyon kell figyelni az elejen.

pelda...a tegnapi masik protoss ellenfelem
proxy gatewayt csinaltam a bazisara, kozben egy probe-t beallitottam a sajat bazisom bejaratahoz az erkezo derites/cannon rush ellen...de ugyanazt a trukkot alkalmazta amit en, es mar korabban beslisszolt a kis nyomi...viszont pechje volt mert mikor meglett a gatewayem, es kiadtam az utasitast a zealotra, scoutoltam megszokasbol a sajat bazisomon....a kis nyomi mar ready volt a pilonnal, es csinalta a cannon-t...egy probe attack a probe-ra, es minden parasztot rakuldtem a cannonra...sajnos a bazisan nem tudtam mikrozni a kesz zealottal, mert folyamatosan pakolta le a cannonokat, en meg apritottam....aztan mikor a 4-5.-et szedtem szet, es megindult harom zealot a bazisan csemegezni ki is lepett...de kicsit megijedtem :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10542) oxox válasza Ghoosty (#10540) üzenetére


oxox
addikt

termeszetesen mindig az adott ligat nezem az ellenfelnek is, s ez 1v1 leven szerencsere nem lehet csaloka....

korabban irtam, hogy volt egy olyan 2v2-m (random) ahol duplan jottek zealot proxyra....de nagyon beneztek...az a palya volt mikor ket-ket szembe levo bazis van, lent 1-1 exp lehetoseggel...lent ketto bazis-es fent ketto....eloszeretettel proxyznak a felso/also reszre...kvazi az ellenfelnek nem a tamado iranyaba....kiszurtuk az epulo gatewayeket, es mikor megindultak a zealotok, egy hatrafele nezo cannonsorral talaltak szembe magukat...persze gyartottak mint a barom, de eselyuk nem volt...kozben a bazisuk is szepult-epult a cannonoktol....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10543) Ghoosty válasza nofi (#10539) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha zerg az ellenfelem, akkor factory után megy is le az armory és gyártom a thort sőt kötelezőnek érzem. Amúgy csak ritkán használom, olyan gyártsunk ilyet is feelingel vagy spéci feladatokra, pl siege tank ellen. Szerintem én a teljes SC2-es pályafutásom alatt nem gyártottam még BC-t, mert baromi gyenge szerintem. Tegnap jött ellenem 2 is, de 6 db vikingel sérülés nélkül leszedtem őket. Ha sikerül meglepni legalább 4-gyel az ellenfelet, akkor találn hatásos.

Visszatérve a thorra, tegnapi tapasztalatok alapján nagyon jól szedi a stalkert egyre jobban kedvelem. Javítással nem foglakoztam eddig, de lehet, hogy kéne, csak túl sebezhetőnek tartom a SCV-ket, hogy bevigyem őket a málnásba, de lehet, hogy tévedek.

Nem tudom mit értesz erősebb csapaton, de a factorym már gyártja a tankokat, starport is készül már, mikor még eszem ágában sincs expelni. Általában az első támadás megindításakor szoktam lerakni a cc-t.

oxox

Akkor végképp nem értem, hogy miért nem rak már feljebb. Engem random 4v4 vagy 3v3-ban, kb a 4. győzelmem után feljebb rakott.

[ Szerkesztve ]

(#10544) oxox válasza Ghoosty (#10543) üzenetére


oxox
addikt

hat ezaz...magasan elso vagyok a ligamban, az elmult 14 jatekombol 13-at nyertem (3W1L10W sorrendben....vagy meg lehet jobb volt a lost elotti stat)....2v2-ben siman feldobott bronz elso helyrol silver elso helyre es 3-4-es streaknel nem volt jobbam akkor sem sosem....

vagy a poolnak van koze hozza, vagy annak amit Foccer mond...tul gyorsan nyerek, es miutan nincs lent meg egyik oldalon se sok egyseg, nincs igazan fejlesztes, terjeszkedes, nagy income....nem ertekeli annyira a gep.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10545) JamesHun


JamesHun
addikt

kár, hogy nincs automata gyártás
jó lenne néha a barrack ba betenni, hogy 1 ből automatice marine jöjjön a másikból meg más és közben nyugodtan támadgatnék (tudom be lehet tenni 5, 10 et előre de néha az kevés illetve az levonja előre és ha folyamatosan töltené be ahogy 1 unit kész van több pénzem lenne építkezni :P)

SeriesX: JamesSHun

(#10546) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Nem tudom, valaki említette azt a micro arénát. Szerintem rettenetesen rossz.

Az eleje lagol, utána olyan morbid összeállításokat képes berakni, hogy esélytelen. Véleményem szerint legalábbis nem kiegyensúlyozott.

(#10547) mistixx válasza kovsol (#10537) üzenetére


mistixx
tag

Kerestem is a Nydus-t és a kb. 20-ból 16-ot el is kaptam a feljövetel előtt, de olyan ütemben jöttek a vége felé, hogy csak kapkodtam a fejem.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#10548) oxox válasza JamesHun (#10545) üzenetére


oxox
addikt

iranyithatna is oket :DD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#10549) Alg válasza JamesHun (#10545) üzenetére


Alg
veterán

Sőt, játék megnyerése gomb miért nincs? ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10550) Arhquis válasza Arhquis (#10546) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Na ez a nem mind1. Még mindíg a micro aréna.

5 stalker vs két normal mode siege tank + MEDIVAC!!!!! Ezt nem kell sztem kommentálni...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.