Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lehet nekem romlott el az ízlésem, de ennek a biscotti breaknek nagyon sokallom az untappd 4.1-ét. Annyira nem rossz sör, de ittam már olcsóbban sokkal finomabb sört (pl poppels swedish fika vagy dugges cocoa cacao) Van az utóízében egy kellemetlen keserű íz ami egy ipánál biztos oké, de egy stoutnál...

(#20602) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#20599) üzenetére


Aranypatkány
tag

A 4-es pakk Gulden Draak 9000 azért jó ennyiért, 3,9-es értékelés sokak által. Főleg akik szeretik a stílust. Szerintem a Piraat viszont már túlértékelt, túlságosan is kiérződik az alkohol. Mondom SZERINTEM.

(#20603) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#20602) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Piraat tényleg borzasztó, nálam a csapban végezte.

(#20604) koxx válasza Jhonny06 (#20603) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én 1x megittam, de elég is volt.
A GD9000 is nagyon alkoholos szvsz.

(#20605) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#20603) üzenetére


Aranypatkány
tag

Szerintem a Hoptop teás DIPÁja is jó vétel 550-ért, habár a Greyjoyt messze nem üti meg.

(#20606) andor80 válasza [CsuCsu] (#20600) üzenetére


andor80
senior tag

Pontosan annyit is ér.Ez itthon 600 +ért vicc.Egykor talán mára drága .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#20607) proci985 válasza koxx (#20604) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Piraat tenyleg alkoholos es borzaszto.

Gulden Draakbol van egy whiskey barrel brewmeister edition, az viszont finom.

---

az a keseru utoiz szerintem a csokolade lesz. btw a poppels swedish fika biscotti break az egy evil twin collab es a biscotti break az alapsore (a cinamon bun verzionak is, csak azon annyira nem erzodik). viszont a sved variansnal edesebb a csoki es ugy intenzivebb, hogy kevesbe sok.

egyebkent igen, mind a swedish fika, mind a cocoa cacao jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20608) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Ugye a No Memories és a Big Lies állandó sörök lesznek???

(Persze ha van eszük akkor igen, ha nincs akkor, szar ügy.)

Van valakinek erről infója, mit terveznek a szekszárdi srácok e téren?

[ Szerkesztve ]

(#20609) Kergeboci válasza Aranypatkány (#20608) üzenetére


Kergeboci
tag

Nincs állandó sörük, szeretnek kísérletezgetni. De van állandó visszatérőik. A No Memories már újrafőzött visszatérő (a Big Lies gondolom macerásabb, de elég nagy sikere volt ahhoz, hogy ezt is visszahozzák még majd).

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#20610) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#20608) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha már BYM: az új Evermind-ból tervez valaki rendelni? Én pont Budapest külső határán lakom, rájuk is írtam, hogy BP-től ~2km-re lévő címre még szállítanak-e, kíváncsi leszek :D Ha nem, akkor benne lennék egy közös rendelésbe, akár Foxposttal vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#20611) kökény válasza Jhonny06 (#20610) üzenetére


kökény
aktív tag

Én szintén, 4-et bevállalnék, ha mehetne ugyanúgy, mint a múltkor hálás lennék :R

(#20612) koxx válasza koxx (#20601) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Irish-ish Coffee Stout

Egy hajszállal jobb mint a biscotti, de ez is bazira keserű. Ár/értékben nem jó sör.

(#20613) Jhonny06 válasza kökény (#20611) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben látom, hogy a Csakajónál már van személyes átvétel és van is már náluk Evermind, én szerintem maradok annál. Meg van Bright Lies is, ami még nem volt meg.

[ Szerkesztve ]

(#20614) kökény válasza Jhonny06 (#20613) üzenetére


kökény
aktív tag

Nekem is megoldódni látszik, köszi, hogy szóltál :R

(#20615) F-ECT$


F-ECT$
titán

Even More Jesus - mintha fáradt olajat öntöttem volna ki a dobozból, kissé sűrű és fekete volt :) Ízkomplexitásban sehol sincs a Babs II-höz képest, de gondolom ez közelebb van a klasszikus Imperial Stout ízvilághoz.

Dive ever, work never.

(#20616) koxx válasza F-ECT$ (#20615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen a biscotti breakhez képest?

(#20617) F-ECT$ válasza koxx (#20616) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt még nem bontottam sajnos.

Dive ever, work never.

(#20618) Dilikutya válasza koxx (#20585) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak a simával találkoztam, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy 2000 Ft-os hordóérlelt porter kiöntése ne végtelenül értelmetlen és fölösleges sznobizmus legyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20619) proci985 válasza koxx (#20616) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az even more jesus sokkal inkabb amerikai imperial.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20620) koxx válasza Dilikutya (#20618) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig hidd el, hogy de, kostold meg. Nem sznobizmus, ez a sor szar. Mintha egy higitott szensavas Lagavulin 16yrs-et innal. A sima calm stormot kostoltam es az egy aranylag jo porter. Koszonoviszonyban sincs a ketto.
Nagyon ritkan ontok ki csapba sort, de ezt nem lehetett meginni. Ha 5e lett volna az uveg akkor is kiontom. (Mas kerdes, hogy ennyit nem adok semmilyen sorert)

proci: asszem az ET nem az en izlesemnek gyartja a soreit :) pedig a swedish fika is felig az. Na most nezem untappden, hogy 3.66-on all, a biscotti break meg 4 felett. Par eve kocsmakvizen senki nem birta meginni a primator double24-et, nekem akkor kedvencem volt.

[ Szerkesztve ]

(#20621) proci985 válasza koxx (#20620) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Evil Twinnel eleg nagy szoras van stiluson belul is. a Biscotti Break egy etcsokolades szaraz porter, nagyon tomeny es egyaltalan nem csuszos. jellemzoen a 0,65os uveggel mi ketten-harman egy ora alatt szoktunk elbirni, mert annyira sok, a Mexican variant meg meg annal is kevesbe csuszik. az Even More Jesus egy amerikai, kaves-csokolades imperial stout, izre inkabb az Oscar Blues Ten Fidyje hasonlo, tehat kb egy rendesebben lefozott Guiness haromszor akkora testtel. aztan ott a Christmas in a NY hotel room, az egy fustos porter es talan az Amager HR Fredrikssenje ami hasonlo. Biscotti break melle egyebkent nem veletlenul mondtam, hogy omlos belga tejcsoki vagy praline kiseronek lazitani a texturajat :). a sourjaik nem mindig allnak jo untappdon, de neha meglepoen es eszmeletlenul komlex darabokat tudnak lefozni, bar eleg megosztoan.

a Swedish Fika Biscotti Break meg iskolapeldaja annak, hogy megoszto sorok 3.7 korul is lehetnek nagyon jok, sajat velemeny alapjan az inkabb 4.5-4,75 korul van.

apropo, ugy emlekszem szereted az edesebb / sotet gyumolcsosebb soroket, szoval en azert azt az Even More Jesust kiprobalnam, lehet az tetszeni fog az alapjan, hogy miket szoktal szeretni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20622) koxx válasza proci985 (#20621) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi teszek vele egy próbát :)
A swedish fikát én is behúznám 4,5 körüli pontszámra. Még van itthon egy Mikkeller black imperial stout, kíváncsi vagyok mit hoz.

(#20623) [CsuCsu] válasza koxx (#20620) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Evil Twin eredetileg egy gerilla fozde volt, es a mai napig gerillaban gyartjak ezeket az alapsoroket. Van koztuk nagyon szar es nagyon jo is. Az Even More Jesus ritkabb hordoerlelt variansai peldaul kifjezetten finomak. De az alapsorok tul vannak arazva szvsz.

Aztan ott van az Evil Twin NYC, ami az ujonnan nyitott sajat fozdejuk. Ok mar konzisztensen jobbak, foleg pastry gose es IPA vonalon, de stout is jobb atlagban. A hordo programjuk meg nem erett be, de valoszinuleg jo lesz az is.

A Mikkeller Black-ert valahogy nem vagyok oda, mindig is tul komlosnak ereztem stoutnak.

[ Szerkesztve ]

(#20624) Freddycom


Freddycom
őstag

Még tovább ért, most már 5 éves a vintage kiadás, de a friss főzet is 2. :D

(#20625) proci985 válasza koxx (#20622) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Black kb a BrewDog Tokyo* parja, kb egy extrem tultelitett imperial stout. szerintem inkabb malatas volt, de en olyan kb harom evesen bontottam meg amit ittam es legalabb 15 fokos volt.

vedd figyelembe, hogy mar sok eves fozet, szoval azota vannak jobbak reszletessegre, cserebe a konzisztenciaja es a viszkozitasa valami egesz elkepeszto.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20626) kökény


kökény
aktív tag

Kis Sparban finom jóságok, ritka vendég szokott lenni mifelénk :C :

(#20627) galervin93 válasza kökény (#20626) üzenetére


galervin93
őstag

Több helyütt is van. Úgy néz ki végeztek egy kis piackutatást, illetve tesznek egy próbát. Vegye mindenki, hátha más darabokat is felvesznek a palettára. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#20628) koxx válasza kökény (#20626) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem értem minek pusholják ezt a hülye 0,44-es dobozt :( pont az a mennyiség ami pl egy NY mocaccinoból már sok.

(#20629) [CsuCsu] válasza koxx (#20628) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En most bontottam ki egy 440ml 13.5% pastry stout-ot (Track - If I Had A Soul) :D. Ok mondjuk azert ekkoraban dobozoljak, mert a gepuk csak ezt a meretet tudja. Az olcsobb dobozolo gepek, amik a legtobb fozdenek vannak, csak egy meretet tudnak. A fo termekeik (pale ale, IPA, table beer, stb) pedig ekkoraban jok. Persze lehetne uvegben is, de az dragabb.

[ Szerkesztve ]

(#20630) Freddycom válasza kökény (#20626) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi a tippet, benézek majd egybe. :D Liquid cocaine nagy kedvenc, mondjuk van egyéb beszerzési forrás.

(#20631) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#20629) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mad Scentist-et láttam már 0,33 dobozban. Rákóczi Túrós, Haze Lord stb. volt 0,33-ban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20632) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#20631) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hat akkor ez rajuk nem vonatkozik. Mondjuk a New York Mocaccino csak 6.6%, szoval a 440ml sem igazan problema szerintem. Stout-bol 8% felett kezd sok lenni.

(#20633) kökény


kökény
aktív tag

Monyo-All Together: ez jó, olyan kellemes üditő karakterű...hmm nem rossz, bár ez szvsz nem neipa, jah üvegen ipa van, untappd szerint NE. Ipa ez inkább, zavarossága muatt neipa max.

(#20634) Freddycom válasza kökény (#20626) üzenetére


Freddycom
őstag

Ez Interspar vagy sima Spar?

(#20635) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#20632) üzenetére


Dilikutya
félisten

Liquid Cocaine 9% :)
És lazán bement hétvégén a többi mellé. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20636) kökény válasza Freddycom (#20634) üzenetére


kökény
aktív tag

Sima Spar.

[ Szerkesztve ]

(#20637) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#20635) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

IPA eseten en kevesbe erzem telitonek a nagyobb adagot, alkoholtol fuggetlenul. Egy stout ekkor mar nehez, olajos testu, eros izzel. A 10% Track TIPA nalam is ugy elfogyott a 440ml dobozzal, mintha ott sem lett volna.

(#20638) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Stigberget es Brewski mostanaban 250est is dobozol neha, mondjuk az szvsz egy jo csuszos IPAbol mar keves.

egyebkent ez a totalis elmebaj, a 0,563as 12.9%es amerikai imperial BA, avagy oscar blues ten fidy BBA.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20639) Freddycom válasza kökény (#20636) üzenetére


Freddycom
őstag

Csabán a Sparban nem volt, Gyulán az Intersparban igen, Liquid cocaine, Frooth Hoperator, Tokyo Lemonade, Mango Bay, New York Mocaccino, Jam 52 volt Mad scientistből.

Ilyet szereztem még be, Zirci apátsági:

[ Szerkesztve ]

(#20640) koxx válasza Freddycom (#20639) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akartam hozni ezekből, de nem sok érte kicsit a 750 ft :F

(#20641) Freddycom válasza koxx (#20640) üzenetére


Freddycom
őstag

De sok, viszont egyszer meg kell venni, h megkóstoljam. :D

Mondjuk 0.5L.

[ Szerkesztve ]

(#20642) Dorian


Dorian
félisten

No, meglepetés: A Szarvasi kotyogós nagyon finom barna kávés ale, biztos veszek belőle sokszor! És csak 600/0,5l

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20643) kökény válasza Freddycom (#20639) üzenetére


kökény
aktív tag

Egs! Még amit vettem az a The beertailor nevű ipa. Mindegyik fajtán a szabóságból ismert motívumok vannak, ezen az ipán gomb, van amin cérna, olló stb. Kóstolta már valaki?

(#20644) koxx válasza kökény (#20643) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A búzát kóstoltam, nem egy paulaner, de nem volt rossz.

(#20645) Dilikutya válasza koxx (#20640) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha azt nézzük hogy 0,5 liter, akkor rendben van. Én személy szerint nem vagyok elájulva a söreiktől, 4-et kóstoltam, abból csak egyre mondanám, hogy szívesen innék még belőle.

Fumus: ez egész jó volt
Trippel: határeset, nem vennék még egyszer, de ha megkínálnak, mérlegelek
Auróra: határozottan nem jött be
Levendulás: talán csak a levendula miatt, de egyszer bőven elég volt

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20646) Dilikutya válasza kökény (#20643) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez valami új főzde, vagy régi arc csinálja, vagy bérfőzős, mit lehet tudni róla? Feltűnt több helyen is, még kóstoltam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20647) Jhonny06 válasza proci985 (#20638) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lehet, hogy csak én bírom jól az alkoholt, de szerintem ezek a mennyiségek nem túl vadak. :) Kb. mintha meginnál 3 pohár bort. Nem valószínű, hogy bontanék egy ilyet hétköznap este, de amúgy nem vészes. Szerintem itt inkább a kategória az, ami beszabályozza azt, hogy mennyit bírsz belőle meginni. Egy Oscar Blues-ból simán jöhet a 0,56l, viszont pl. egy Noa-ból még a 0,33-as üveg is iszonyatosan nehezen megy le.

[ Szerkesztve ]

(#20648) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyjából sikerült végigkóstolni a Brew Your Mind söröket. Nagy volt a hype, így az elvásáraim is. :D Pláne, hogy a Big Lies volt az első, ami ennek eleget is tett. Igazi "mouthful" cucc, tele anyaggal és tökéletes egyensúllyal. Volt egy kis "zöldséges" utóíze, amit a mai napig nem tudok, hogy mi volt, na mindegy. :D Ezután a No Memories jött. Azt hittem ez jobb lesz a Big Lies-nál, mivel mindenki ezt dícséri ezerrel, de a Big Lies-hoz képest szerintem jóval vizesebb, jellegtelenebb cucc. De amúgy egy nagyon jó IPA, csak szerintem a másikat mellé téve alul marad.

Ezután jött a DDH Fruit Works. Kevés sour ale-t ittam, így nehéz elhelyezni a skálán, de szerintem felejtős darab. Az elején jó gyümölcsös (főleg a mangó jön ki) és savanyú, de lényegében ezek azonnal eltűnnek és marad egy teljesen üres lecsengés utána. Nem igazán ajánlott.

A Bright Lies szintén egy jellegtelen, felejthető darab szerintem, alig van valami íze. Az új Evermind-ot nagyon vártam, ez talán az előzőnél egy fokkal jobb, de szintén nehezemre esik valami pozitívat írni róla. Olyan "üres" volt mindkettő.

Összességében látszik, hogy nem egy túl konzisztens főzdéről van szó. Olvastam olyanokat, hogy "bármi jó, ami tőlük jön ki", hát.. én ezt nem tapasztaltam. A Big Lies-t és a No Memories-t bátran ajánlom mindenkinek, a többi szerintem simán hanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#20649) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#20648) üzenetére


Aranypatkány
tag

Egy Peach Pleaset és egy Money Gun-t még tolj be tőlük! :))

(#20650) Aranypatkány válasza kökény (#20626) üzenetére


Aranypatkány
tag

Sima SPAR??? :U Az igen!

Vajon mindegyikben van belőlük, vagy csak bizonyos üzletekben? (nem vagyok egy spárba járós).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.