Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) atthany válasza Dilikutya (#20848) üzenetére


atthany
aktív tag

Köszi, Svijany söröket ajanljatok amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#20852) jsk válasza Freddycom (#20850) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Dreher igyekszik a teljes árpalettát lefedni😁

(#20853) [CsuCsu] válasza Freddycom (#20850) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A fingszagu azt jelenti, hogy meg jol meg is szkunkosodott tarolaskor. Egyebkent ezek a mu nemet nevek a sirba visznek.

(#20854) Dilikutya válasza atthany (#20851) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, szerintem teljesen rendben vannak. Pilsner helyett nem venném, de ha épp nem a Konrad akciós, hanem ez, akkor simán. Meg amúgy is. Tipikus cseh sör, vakteszten nem mondanám meg, mi ez, de finom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20855) F-ECT$ válasza Freddycom (#20850) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyet miért veszel? :D

Dive ever, work never.

(#20856) kökény


kökény
aktív tag

Itt egy nem fingszagú, hanem illatra és ízre is rendben lévő Tipa, nekem ízlett :C

(#20857) Ereshkigal válasza Freddycom (#20850) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ittál már jobb 100 Ft-os sört mostanában? :DDD

(#20858) F-ECT$ válasza kökény (#20856) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez mi? Címke alapján még nem ittam.

Dive ever, work never.

(#20859) kökény válasza F-ECT$ (#20858) üzenetére


kökény
aktív tag

Ja, bocsánat, én sem szeretem, mikor nem írják oda: Omnipollo 8-tuple dry hopped fatamorgana. 10% Tipa. ;)

(#20860) Freddycom válasza F-ECT$ (#20855) üzenetére


Freddycom
őstag

Reality check gyanánt, h nem csak a drága, flancos sörök vannak. :D

@Ereshkigal: 100 forint fél liter, verhetetlen. :D

(#20861) Dilikutya válasza F-ECT$ (#20855) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez az eredeti Neuberg, kiváló recept alapján főzve! :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20862) proci985 válasza kökény (#20856) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hop burn mennyire van / nincs jelen?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20863) kökény válasza proci985 (#20862) üzenetére


kökény
aktív tag

Nincsen, nem éreztem. Tele van tolva komlóval, de egyensúly rendben van. Látom untappdon elég megosztó, túl száraznak meg keserűnek tartják, de én nem így éreztem,nagyonis fincsi sör.

(#20864) proci985 válasza kökény (#20863) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

untappdon azert eleg jol all :)

a sima varians nagyon jo, a quadnal ereztem nemi hop burnt, emiatt kerdeztem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20865) Dilikutya válasza proci985 (#20864) üzenetére


Dilikutya
félisten

A steak nem elehet elég nyers, az IPA nem lehet elég komlós. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20866) proci985 válasza Dilikutya (#20865) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alapvetoen egyetertek, de a quad ket hetesen konkretan atment frissen vagott fuveskertbe nemi hop burn mellett.

a masodik dobozzal vartam, egy honaposan szinten kiegyensulyozatlan volt. egyebkent valoszinuleg egy jo (medium) rare steak melle tokeletes lett volna koretnek ket hetesen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20867) jansky1


jansky1
senior tag

Sima konrad meg a premium lager között mi a különbség 10 forinton kívül? Tavaly nagyon bejött a konrad12, készülök feltankolni belőle.

Neipa lesz az auchanban? Telefonról nem tudom átnézni a kínálatot

[ Szerkesztve ]

(#20868) Dilikutya válasza jansky1 (#20867) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagyon max a Horizont Hazy Queen-t tudom elképzelni, mivel több sörük is szokott lenni polcon.

A két Konradot meg le kell tesztelni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20869) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Támogassuk a kisüzemi főzdéket alapon, elbillegtem ma Fótra.

Balról jobbra:
Romanov, Kaszablanka, Meggyes, Keserű Méz.

6.000 Ft volt a pakk.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#20870) #49155328


#49155328
törölt tag

A vacsorám a mai napra, szerintem egyedül fogok aludni. ;]

(#20871) Freddycom


Freddycom
őstag

Össze akarok dobni egy összefoglalón alapuló infografikát, h szépen látni lehessen h mit miből "kell" inni. :D

Már csak vmi jó dizájn kéne.

(#20872) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Egyszerű stout mennyire elállós? Tudom valagba kéne toszni a boltot érte, amiért pár nappal (konkrétan 06.01.) szavidő után polcon van még a Fuller's Black Cab stout-ja, de 249 Ft/üveg áron nem igazán tudok haragudni. Nyilván nem romlott, akkor az lett volna már 05.31-én is, de mit tesz az idő az ilyen sörökkel? Duplabaknál a Békésszentandrási Fekete pl. szavidő előtt egy héttel konkrétan gyönyörűség volt, olyan jó sűrű, aszalt gyümölcsös ízekkel.
Költői kérdés, este kiderül. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20873) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#20872) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek 10+ evig siman elallnak. Jo az, hacsak nem a napfenyben allt.

(#20874) F-ECT$ válasza Dilikutya (#20872) üzenetére


F-ECT$
titán

Erről is van Winkler videó :)

Alapvetően nem lehet baja, de én előre venném, nem tárolnám még hónapokig.

Dive ever, work never.

(#20875) #49155328 válasza Dilikutya (#20872) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jópár éve voltunk sörözni, valami portert ittunk mivel akciós volt a kocsmába.
Egyet fizet kettőt kap. :D
Igaz, hogy a sörök már lejártak vagy fél éve, persze ezt az 5. kör után vette észre a haver.
Semmi extra nem történt a másnapi macskajajon kívül. :DDD

(#20876) L4D1K válasza Dilikutya (#20872) üzenetére


L4D1K
őstag

Jó hőmérsékleten és sötétben majd kétezer év múlva is sört tud készíteni belőle egy másik világ az apokalipszis után.

Viszont pl Roni ABC tisztes mennyiségű sört tart az utcai kirakatban, kb csak fény és hő éri őket 😁

# ANTAL Tuning #

(#20877) [CsuCsu] válasza L4D1K (#20876) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Napfenytol zold uvegben mar 1-2 ora alatt szarra szkunkosodik. Barnaban csak fel nap kell neki es vege.

(#20878) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Nagyon nem szeretnék offolni, de mi az oka, hogy amit telefonnal készítek képet azon tök szép, éles, kontrasztos, színes... de feltöltve számítógépre(laptop) tök fakó a fotó. :F

(#20879) Dorian válasza Aranypatkány (#20878) üzenetére


Dorian
félisten

A kèt kijelző kalibráciòja nem azonos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20880) koxx válasza Aranypatkány (#20878) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A telefon dpi-je sokkal magasabb mint a monitorode.

(#20881) mekker válasza [CsuCsu] (#20877) üzenetére


mekker
őstag

mi az a szkunkosodás?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20882) jsk válasza mekker (#20881) üzenetére


jsk
Topikgazda

A fény hatására a sörben létrejönnek új vegyületek, az egyik az ami pl. a bűzösborz alias bűzös szkunk váladékában is van. Fingszagú lesz. Ezért jobb a dobozos kiszerelés.

(#20883) Aranypatkány válasza jsk (#20882) üzenetére


Aranypatkány
tag

Tipikusan a cseh ivósörök okoznak ilyen GÁZos dolgokat, nem kell ehhez amúgy rossz tárolás és fény sem.... :K

(#20884) nyisziati válasza Aranypatkány (#20883) üzenetére


nyisziati
veterán

Azokba elég sok komlót raknak tudtommal, nem attól lehet?

(#20885) Jhonny06 válasza L4D1K (#20876) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem azok ilyen kirakati darabok, nem eladásra vannak.

(#20886) [CsuCsu] válasza nyisziati (#20884) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

De, a feny a komlo altal hozzaadott iso-alpha savakat bontja le. Pontosabban az UV es lathato tartomanyu kek feny a ludas. Lehet kiserletezni - onts ki egy picike adag komlos sort egy poharba, tedd ki a tuzo napra kb 2 percig, es hasonlitsd ossze a maradekkal.

(#20887) kökény


kökény
aktív tag

Volt egy kis kóstolás tegnap.Végkövetkeztetés: a Verdant ránkrúgta az ajtót tolja az arcodba a mannát, főleg a Where Does..-al.Az OH-k rejtély maradt számunkra, nem tudok belekötni, de Verdanték elvitték az estét előlük. Deyak is isteniek, nem nagyon tudnak hibázni, a román hop hooligans StressLessje is pirospontot kap, nagyon finom söröket ittunk, jó kis nap volt. :C

(#20888) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#20873) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen rendben volt. :)
Nem éreztem jobbnak, érettebbnek, mint amilyen emlékeim szerint a teljes áras, szavatossága elején-közepén járó társa, de nem volt rosszabb se. Nem rontotta az est fényét. De amíg hűlt a Mad Scientist Roadhouse, haver villantott két hűtőérlelt Kőbambit, na az kilógott kicsit az esti sorból. :D

Viszont ez a Roadhouse most csalódás volt. Na nem azért, mert rossz lenne, szó sincs róla, nagyon finom, déligyümölcsösen komlós IPA. Csak épp kicsit olyan érzésem volt, hogy az n+1. ilyet iszom, nem tudott többet pl. házon belül a Madhouse-nál. Jó az, hogy vannak naponta új söreik, de amikor nem valami kísérleti darab, hanem sokadjára is kihozzák ugyanazt a sört más néven, picit más recepttel, de kb ugyanazzal az ízélménnyel, akkor azért elgondolkodok, ennek mi értelme. Inkább a jól sikerült tételeiket ne egyszer főzzék le, hanem az ilyen fölöslegesek helyett legyen alapsör pl. a Blurry Face és a Candyman (bár ezt valóban fölösleges egész évben csinálni, tipikusan őszi-téli sör).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20889) F-ECT$


F-ECT$
titán

No azt hiszem a 3 fonteinen Oude Geuze Cuvée Armand & Gaston nem lesz a kedvencem. Nem akarom túlcifrázni: az íze az, ami nem jön be, a savassága és egyéb jellemzőivel nincs gond.

Dive ever, work never.

(#20890) looser


looser
addikt

Ezt a kicsikét sikerült tegnap megkóstolni, igazán különleges. Jó és összetett test, kevés bubi; likőrös, kissé mesterkélt. Mintha egy szódával fellőtt unikum mellé ropogtatnál némi sósmogyit.
Kerek, jó sör. A tonkabab nem tudom, mit tesz hozzá az ízhez, de emlékeim szerint mintha mérgező lenne és parfümökhöz használnák, de lehet, hogy tévedek.

Reketye Dr Banghard

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20891) jsk válasza looser (#20890) üzenetére


jsk
Topikgazda

A tonkababot nagyon sokszor sütikhez, pudinghoz használják. Erőteljes az íze, így kevés is elég az ételbe. Nagy mennyiségben valóban mérgező. Nekünk 3 babszem elég volt egy egész évre. Sörökben is sokszor találkozni vele. Megosztó az íze. Ha rá van írva, de nem érzed, akkor ott baj van. Ma akarom én is megkóstolni ezt a sört.

(#20892) looser válasza jsk (#20891) üzenetére


looser
addikt

Igazából nem tudom, hogy mit kellene érezni :-)
De ez a sós-édes-karamellás ízorgia jó volt, a LIDL hasonló ízvilágú fagyijából rendszeresen veszek.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20893) jsk válasza looser (#20892) üzenetére


jsk
Topikgazda

Próbáld ki a Lervig 3 Bean Stoutját. Abban tuti érezni fogod a tonkababot. Vagy a De Moersleutel Willy Tonka - Tonka, Chocolate & Coffee is pazar. Előbbi gyakrabban szokott lenni a Csakajóban, és emlékeim szerint nem volt durva az ára. Az utóbbi azért 3000 Ft felett van, igaz 0,44-es, nem 0,33-as.

(#20894) [CsuCsu] válasza kökény (#20887) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szamomra azok a DEYA-k jobbak voltak, mint a Verdant, akik meg picit szenvednek az uj felszerelesre valo atallastol. Az uj Saturated in Citra batch egyenesen zsenialis volt. Nagyon hajaz a Hill Farmstead IPA-kra.

[ Szerkesztve ]

(#20895) Dorian


Dorian
félisten

Mad Sci - Frooth Hoperator
Vègülis jò volt... ha nem sört akar inni az ember. Ugyanez, ha maracuja lèbe teszek egy kis szènsavat, meg egy vodkát :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20896) kökény válasza [CsuCsu] (#20894) üzenetére


kökény
aktív tag

Saturated is megvolt, de nálunk egyértelmű volt a Verdant fölény ;)

(#20897) somasz


somasz
addikt

Legénybúcsúzós helyet keresnék Budapesten, legyen jó kaja (hambi, steak vagy bbq) és legyen jó kézműves sör. Főleg kinti hely kellene, de ha gáz van, be is tudjunk ülni.
Nem a legdrágább helyeket keresem, ezért Dezső kilőve, és szerintem a Reketye Bálna is.
KEG jó lenne, ha lehetne kintre helyet foglalni, Bölcsőnek nincs kinti része tudtommal :(, Rizmajernél nincs annyira kiváló sör és a körút nem csábít. Ha lenne MAD kert esemény Zabáljcsakkal, az nem lenne rossz, de kicsi az esélye, hogy egybeessen az időpontunkkal.
Eszembe jutott még a Kobuci, de ott tudtommal csak Ugar sörök vannak. Élesztő sem lenne rossz, csak rendszeresen futottam bele középszar sörökbe, jó drágán, a kaja sem a legfaszább.
Van esetleg még tippetek?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#20898) galervin93 válasza somasz (#20897) üzenetére


galervin93
őstag

Rizmájer Csepel? Nem körút hanem kiülős (is), de legalább messze van, cserébe "nincs annyira kiváló sör". De a kaja kellemes. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#20899) somasz válasza somasz (#20897) üzenetére


somasz
addikt

Mégis van terasz a Bölcsőben, lehet, meg vagyunk mentve. Csepelre nem mennék ki, senkihez sincs közel :D

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#20900) koxx válasza somasz (#20897) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dezső kilőve, de a Bölcső marad? :) ugyanolyan drágák mindkét helyen a sörök. A keg is ugyanezen az árszinten van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.