Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Dilikutya válasza chatran (#20950) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából megtévesztés, mert az egy magyar sör, amihez licencelték a dizájnt. Meg osztrák licenc alapján főzik, jelentsen ez bármit is, kötve hiszem, hogy eredetileg lenne benne kukorica. Ezt az itthoni zöldet levettem a polcról egyszer, majd a kukoricát, licencet és a 4% alkoholt látva vissza is tettem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20952) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lildiben 380 a barna és a világos erdinger búza.

(#20953) divot


divot
veterán

Sarki noname CBA cseh és szlovák sörökkel. Bírom ezt. :)

Ő például 369 forint. 7%-os félbarna ale:

(#20954) kökény


kökény
aktív tag

Egy kis “Amerikából jöttem”: Alesmith, Treehouse, Equilibrium.

(#20955) Aranypatkány válasza kökény (#20954) üzenetére


Aranypatkány
tag

Jól nyomod, ezekhez még nekem se volt szerencsém.

(#20956) Ereshkigal válasza koxx (#20952) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kár, hogy Urweisse nem szokott lenni, pedig az simán lekörözi ezeket. Auchhanban szoktam venni néha.

(#20957) Dorian válasza koxx (#20952) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem nem èri meg. Règebbi Erdinger jò volt, de aztán elgagyisìtották. Urweisse viszont jò.
De 400-èrt már Paulaner bùzát kapni, az megissza reggelire

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20958) koxx válasza Dorian (#20957) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A barna erdingert szeretem. De hol 400 a pau buza? Max akciosan annyi mert a standard ara kerek 500.(sparban)

(#20959) kökény válasza Aranypatkány (#20955) üzenetére


kökény
aktív tag

Muszáj, én komolyan veszem ezt a sörtémát :D Sikerült olyan embereket találni, akik tudnak beszerezni, onnantól pénz kérdése az egész, már sikerült Monkishokat is végigkóstolni, valóban nagyon finomak.Szval belemélyedtem és egyelőre élvezem 1-2 számomra ritkaság levadászását.

(#20960) koxx válasza kökény (#20954) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A bal szelsot bevallalom, mondd a cimet :DDD

(#20961) kökény válasza koxx (#20960) üzenetére


kökény
aktív tag

:D Az nálam olyan, mint a Founders KBS/CBS, nem a kedvenc stílusom, de annyi jót hallottam róluk, hogy meg kell kóstolnom érzés kerít hatalmába.

(#20962) Dorian válasza koxx (#20958) üzenetére


Dorian
félisten

Mindig az akciòsakbòl vásárlok be :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20963) F-ECT$ válasza kökény (#20954) üzenetére


F-ECT$
titán

Legközelebb szólj a rendelés előtt, hátha más is beszállna. (Ha megoldható.)

Más: ma vettem észre, hogy a csakajó-tól rendelt packban nem Jam72-t kaptam, hanem Jam Sessiont. Árban nincs nagy különbség, de én a 72-re lettem volna kíváncsi, bár ez a Session se volt rossz, de semmi extra, egy jobb nagyüzemi sörnek tippeltem volna vakon.

Dive ever, work never.

(#20964) [CsuCsu] válasza kökény (#20959) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Uuuu egy Monkish TIPA-t azt en is nagyon be tudnek most huzni. Meg szerencsed, hogy az IPA-kat szereted es nem az imperial stout-okat. Utobbiaknal a hype sorok nagysagrendekkel tobbe fajnak, meg a facebookos csopiban sem hirdetik oket.

(#20965) kökény válasza F-ECT$ (#20963) üzenetére


kökény
aktív tag

Az a baj, hogy pl. az EQ-nál vagy OH-nál jön email, hogy x órakor start és aki gyorsabban becsekkolja az viszi, mert elég kevés jön ezekből, szval nincs idő egyeztetni, ráadásul sokszor limitálják is az 1 fő által megvehető darabszámokat, pedig az járható út lenne, h berendelni 5 db-t és a felesleget meghirdetni, vinnék, mint a cukrot😉

(#20966) kökény válasza [CsuCsu] (#20964) üzenetére


kökény
aktív tag

Nagyon fincsik voltak, ténxleg tömény harapnivsló kiegyensúlyozott trópusi csodák, de volt közte gyengébb is, de csak Monkishoz képest, minden ndp innám még így is. Ami meglepi volt az a Sante Adairius Rustic Ales (SARA) főzde, mind3 ipajuk pompás volt.És ha már stout ittam egy IngeniousBrewing Comp-tól Make Russia GreatAgain W-coconut és dobtam egy hátast, nagyon ízlett, mondjuk a kókusz a gyengém :-))

(#20967) jookomak válasza kökény (#20961) üzenetére


jookomak
őstag

Nálam is az egyik örök kedvenc. Pár hete felpattintottam egy 2018-as barrel aged verziót, az alaphoz képest messze nem érte meg az árát. De a különböző kávés variánsok valami mesések.

(#20968) Dorian


Dorian
félisten

Lehet, hogy ezzel most sokak szívébe gázolok, de a Primator Antonin svetle egy szar lager. De még büdös is. Utána bontottam egy Király lager "családi sör"-t amitől aztán ezek után az elnevezések után, ill. árából fakadóan semmit nem vártam, de az meg megalázza az egész lager mezőnyt, 350-ig biztosan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20969) kökény válasza jookomak (#20967) üzenetére


kökény
aktív tag

Még nem kóstoltam,de ha hoz egy CBS szintet akkor már nálam boldogság lesz :K

(#20970) kökény válasza Dorian (#20968) üzenetére


kökény
aktív tag

Sparba vettem egy Primator Exlusiv 16-ot, 7,5% alkesztartalommal, az viszont nagyon finom volt,de nyilván ivósörös lagernek nagyon erős. EPA-ja viszont nem ízlett, Dreher Red ale szint kábé. IPA-ja megint oké, jó hogy írtad ezt az Antonint, gondolkodtam h rendelek vagy veszek egy egész primator sorozatot,de most már inkább nem.

(#20971) jookomak válasza kökény (#20969) üzenetére


jookomak
őstag

Kb egy kategória, ízlés kérdése. Viszont nagy általánosságban a speedwayeket baromi nehéz beszerezni, kbs cbs könnyebben elérhető, és még olcsóbb is.
A titkos favoritom ebben a kategóriában viszont a de molen hel&verdomenis. Zseniális sör, és olcsóbb, mint a fentiek. Mindenképp csapd hozzá a következő rendeléshez.

(#20972) kökény válasza jookomak (#20971) üzenetére


kökény
aktív tag

Beerrepublicon szinte mindig látom, BA meg egyéb variánsait viszont ritkábban. Köszi a tippet,ez a De Molen beszerezhető kis hazánkban is és milyen jó áron a többihez képest: [link]

(#20973) proci985 válasza kökény (#20969) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

KBS / CBS szintet szvsz nem hoz, de nagyon kozel all hozza. es itt vedd hozza, hogy nekem a KBS kb a szubjektive kedvenc BA USA imperialom.

jookomak: jaja es a BA variansai is remekek.

meg ott a peche mortel meg kanadabol ami szvsz majdnem annyira jo par honaposan, mint ket evesen a speedway, fele aron.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20974) [CsuCsu] válasza jookomak (#20971) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Speedway Europaban mocsok draga altalaban. Egy 750ml uveg annyiert megy, amennyiert mar kapsz Bottle Logic-ot a masodlagos piacon. Vagy ennyiert mar inkabb veszek mondjuk BA Traeblood-ot a Mikkeller-tol, ami kaves es hordoerlelt es sokkal finomabb is.

[ Szerkesztve ]

(#20975) jookomak válasza proci985 (#20973) üzenetére


jookomak
őstag

Meghoztátok a kedvem egy rendeléshez.
proci, te milyen európai, illetve főleg uk webshopokat tudsz ajánlani?
Nem kell most semmi extra, csak a jól bejáratott kedvencek, kbs, cbs, de molen, esetleg némi omnipollo noa alapverzió.

[CsuCsu] te melyik oldalakat szoktad használni?

(#20976) [CsuCsu] válasza jookomak (#20975) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

https://beerizer.com/

Ez egy sor webshop aggregator. Onnan rendelek, ami szallit UK-ba es van eppen tobb soruk, ami erdekel. Lehet stilus es Untappd rating alapjan filterezni.

Altalaban itt a Beerdome es BeyondBeer oldalakra jonnek jo amerikai cuccok. Mikkeller-tol is rendelek neha, illetve olyan shopoktol amik csak UK-ban elerhetoek. Beerdome-on most is egesz jo szelekcio van, es szallitanak magyarba ha jol tudom. Van sok jol arazott es magasra ertekelt europai stout is: https://beerizer.com/shop/beerdome?ub_rs=4.25-&sort=rating

Bar mostanaban kevesebbet rendelek EU webshopbol, mert Amerikabol hozatunk proxy-val, ha mar egyszer a Side Project, Toppling Goliath, stb online arult hype soroket. Epp tegnap jott egy 12-es rekesznyi Side Project, amin 3-an osztozunk

[ Szerkesztve ]

(#20977) kökény válasza [CsuCsu] (#20974) üzenetére


kökény
aktív tag

A sima 0,4-es 3.500Ft-be került, szeritem az nem vészes, azért csak egy top 15-ben szereplő stoutról beszélünk, tudom Ratebeer már elavult, nem frissül és azzal is tisztában vagyok, hogy vannak ettől sokkal jobbak, de ha már EQ miatt az oldalon voltam hozzá csaptam, meg ahogy írtam nekem ez bakancslistás tétel, van, aki már régen túl van rajta,de nálam a stoutok hátul vannak a preferencia sorrendemben :)
Más: amit fentebb írtam kókuszos csodához hasonló stoutokat tudsz ajánlani, no nem olyat ami tömény kókusz, hanem amiben olyan finoman, balanszolva van elrejtve a dolog :R

(#20978) [CsuCsu] válasza kökény (#20977) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Omnipollo Lorelei talan tul agressziv neked, az Amundsen csodai pedig eleg gejlek szerintem, es azok aromasak amugyis. A legjobb eresztes mostanaban errefele az Omnipollo Andromeda volt, de azt mar nem lehet kapni. EU-ban nem sok kokuszos cucc keszul, de USA-ban nagyot mennek. Importra keves jon mert tobbnyire hypoe sorok. Talan ez, de nagy uveg es nem olcso: https://beerrepublic.eu/products/eclipse-coconut-18-silver-wax

(#20979) kökény válasza [CsuCsu] (#20978) üzenetére


kökény
aktív tag

Lorelei-t már ittam és az sajna nem ízlett.Jöhet amcsi is! :R

(#20980) proci985 válasza jookomak (#20975) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

beerizer.com, szerintem tobbszor fel is dobtam, hogy en ezt monitorozom :)

foleg a belgianbox / belgianhappiness / beergium ahonnan obskurus belga vonalon relative olcson lehet remek cuccokat kapni, meg ott az omnipollo ami draga, de tudom, hogy jo a pastry stoutjaik miatt.

de nezz korbe, remekul lehet filterezni a boltok kozott.

kökény: Founders BAk mellett Avery tud meg jo kokuszost, de azt is altalaban nehez szerezni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20981) L4D1K válasza jookomak (#20971) üzenetére


L4D1K
őstag

Akkor ezek szerint szerencsésnek mondhatom magam, hogy már 2 féle speedway stout-ot ittam csapolva :))

# ANTAL Tuning #

(#20982) jookomak válasza L4D1K (#20981) üzenetére


jookomak
őstag

Én hármat is. ;] + 1 üvegest.
Az alapot, a vietnami kávésat, meg még egy kávést, talán hawaii volt pár éve csakajó/hopaholicban, plusz az előbb említett BA üveges. Ez utóbbi volt életem legdrágább söre, de nem a legjobb...
Kóstoltam a sima ipa-jukat is, az nem kimagasló. A stoutok mindenképpen azok.

(#20983) L4D1K válasza jookomak (#20982) üzenetére


L4D1K
őstag

Na a hawai volt meg nekem is.

1dl-t nyalogattunk ketten :DD

Korrigálok, 4et ittam csapról. Sima speedway, celestial, blue mountain és hawaiian. 😁

# ANTAL Tuning #

(#20984) [CsuCsu] válasza L4D1K (#20983) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En is probaltam par alapot. Jok voltak de ittam mar sokkal jobbat is. Van elfekvoben egy uveg BA Speedway, majd meglatjuk mit hoz. De Alesmith felett mar eljart picit az ido szerintem, szoval nincsenek tulzott elvarasaim.

[ Szerkesztve ]

(#20985) L4D1K válasza [CsuCsu] (#20984) üzenetére


L4D1K
őstag

Van otthon bőven más.

2 éve ittam tőlük az elsőt Csakában. Mivel nem volt előtte más tapasztalatom hasonló kategóriával, eléggé lehidaltam persze.

CBS ott figyel a pinyóban. Meg a Warpigs. Meg még sok minden. Sajnos túl sok. Kezdek csak gyűjtő lenni :))

# ANTAL Tuning #

(#20986) [CsuCsu] válasza L4D1K (#20985) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Eleinte en is lehidaltam a hasonlo soroktol, csak hat azota ittam jobbat. ¯\_(ツ)_/¯

Semmi problema a komolyabb sorok tarolasaval. Amig tok normalis dolog egy 300 palackos borhuto, addig senki egy szot se szolhat. Nekem is kb 100 uveg sorom van - tobbnyire lambic es imperial stout. Valamelyik erik, a masik reszuk pedig ritkasag amit nem iszogat minden nap az ember, de megveszi, ha van ra lehetosege. Ha tul sok gyulik, cserelek felfele (tobb uveget egy uveg ritkabb sorre). En egy 100 uveges Dunavox hutoben tarolom oket.

[ Szerkesztve ]

(#20987) L4D1K válasza [CsuCsu] (#20986) üzenetére


L4D1K
őstag

Hasonlóan gondolkodom.

Legtöbb söröm egy alkalomra vár, hogy kibontásra kerüljön.

Hűtőm nincs ugyan, de a pince hideg szerintem teszi a dolgát.

# ANTAL Tuning #

(#20988) [CsuCsu] válasza L4D1K (#20987) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nekem meg pincem nincs, a kis londoni belvarosi apartmanban :) . Pedig az jobb lenne (es olcsobb).

(#20989) looser


looser
addikt

Ma megkóstoltam a Cloudspotter micro ipáját és azt kell mondjam, nagyon barátságos ital. 1.8 alkohol, ettől függetlenül kellemes, bár nem túlkomlózott ipa (alacsony abv mellett meg lehetett volna tömni jobban komlóval), de így bármikor jöhetne és nem verné fejbe az embert. Na ez olyan 300 Ft körül best buy lenne.
A következő a Northern Monk - Northern Star portere volt, remekbeszabott sör, édes-kávés és testes az alacsony alkohol ellenére. Nem szirupos, de totál jól kiegyensúlyozott darab.
Harmadiknak a Fehér Nyúl - Calm Storm - Gemenc BA hordóérlelt portere következett, ez igazán frenetikus ital. Az igazat megvallva mindig is ízlettek a hordóérlelt sörök (bár nem túl sokat kóstoltam), csak a hype-ot tartom kissé szerencsétlennek körülötte, hiszen a legolcsóbb 3000 Ft-os Lidl-es viszki is 3 évig érlelődik, ehhez képest az ebből az összegből lefőzött stoutot/portert visszatöltve ebbe a hordóba jócskán megdobná az elkészült sör árát és az untappd pontszámát :D
De ez remek ötlet és tényleg szuper pluszt ad a sörhöz. Utána a hordóba megint lehet viszkit tölteni és az átveszi a stout ízét, ami így megint egyéni lesz és újra sört bele és így tovább, újabb és újabb remek italokat alkotva :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20990) kökény


kökény
aktív tag

Olasz-francia-spanyol trió.Meglátjuk mennyire vannak lemaradva UK-tól.(Crak, Pophin, Basqueland)

(#20991) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy kicsit OFF téma, de kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra. Szóval tegnap ebédhez megittam egy Northern Monk Death 2019-et (ami egyébként egy jó kis imperial stout a szokásos kávés, csokis jegyekkel), ami után ~2 óráig élveztem az alkohol hangulatjavító hatását, majd miután ez elmúlt, jött egy enyhe fejfájás (10-es sklánán 2-esre tenném), ami viszont még ma reggel (15 óra elteltével, 7 óra alvás után) is megvolt, így végül toltam rá egy fejfájás csillapítót.

Mindenki találkozott már a másnapossággal, aminek gondolom azért másnaposság a neve mert nagyobb ivászat után kidőlsz, alszol egyet és másnap leszel tőle rosszul. Viszont ezzel kapcsolatban az elmúlt néhány évben több változást is észre vettem magam, és persze 40 körül már nem úgy viselkedik az ember szervezete mint huszonévesen, de egy picit mégis aggasztónak találom.

Míg régebben 2-3 sör után sem voltam másnapos, és 4-5 sör után is csak enyhén éreztem bármit is, manapság már 1-2 sör esetén is kialakulhat akár 10+ óráig tartó fejfájás, amit kicsit túlzásnak érzek ilyen kevés alkohol esetén (főleg, hogy ettem is mellé, nem éhgyomorra ittam).

Kérdések:
-Más is tapasztalta már, hogy a másnaposság aznap kialakul? Tehát pl egy ebédhez elfogyasztott nem túl nagy mennyiségű alkohol esetén jönnek még aznap a másnapossági tünetek?
-Más is tapasztalta már, hogy akár 1 doboz sör (még ha 12%-os is) is okozhat másnaposságot?
-Lehet, hogy nem is az alkohol okozza a fejfájásomat, hanem valamilyen egyéb vegyület, ami megtalálható a sörökben / borokban? (Töményet nem gyakran iszok, így ilyen téren azzal még kevés tapasztalatom van.)

Nem mindig alakul ki ez a fejfájás kevés alkholtól, szóval nem tudom, hogy mitől függ a dolog, és persze mindig szoktam arra figyelni, hogy megfelelő mennyiségű vizet is igyak az alkoholizálás közben / után, de ez sem segít mindig. Épp a napokban volt vérvételem és a Gamma GT-m (ami jelezné, hogy nem működik jól a májam) tejlesen normális értéket mutatott, tehát nem "ittam még el" a májam.
Pár hete egy tejfakasztón sikerült 3-4 felest és 5-6 sört meginni, és persze ettől azért másnap nem voltam túl jól, de csak egy picit éreztem magam rosszabbul, mint a tegnapi 1 sörtől, azaz messze nem annyival, mint amennyivel többet ittam.

Na befejezem, mert már így is hosszú, várom a tapasztalatokat :)

Dive ever, work never.

(#20992) kökény válasza F-ECT$ (#20991) üzenetére


kökény
aktív tag

40 felett simán lehet időjárás miatt is, én fejem is sokkal érzékenyebb rá, mint fiatal koromban.Nálam is random, van, amikor egytől is fáj, van, amikor egy bográcsozós délután után másnap sem fáj.Ami nálam működik: mindig bekajálok bármilyen sörfogyasztás is legyen, próbálom úgy inni, hogy 1 pohár sör után 1 pohár víz.Lefekvés előtt, ha szükséges, ha nem 1 Advil bepattint, másnap reggel megint egy.Pont szombaton így nyomtam, semmi másnaposság nem volt,de nem mindig működik azért :)

(#20993) F-ECT$ válasza kökény (#20992) üzenetére


F-ECT$
titán

Fejfájás nálam is előfordul alkohol nélkül is, szerencsére nem túl gyakran. Én is az időjárásra / frontokra gyanakszok, de persze más is lehet a háttérben.

Szerencsére nálam a másnaposság csak fejfájásként jelentkezik, szédülés, émelygés egyéb tüntet nincs. Így ha beveszek egy fájdalom csillapítót, akkor el is múlik ez az egész másnaposság dolog.

Ami furcsa, hogy néha 1 sörtől is fáj a fejem, néha 3-tól sem, nem arányos az alkoholfogyazstás és a másnaposság mértéke. Illetve hogy hiába próbálok odafigyelni a víz és étel fogyasztásra a sörözgetés / borozgatás mellett, ennek szinte semmi hatása nincs, azaz lazán megfájdulhat a fejem akkor is ha iszok / eszek mellé, és van olyan is, hogy nem iszok / eszek mellé semmit, mégse leszek másnapos.

Dive ever, work never.

(#20994) [CsuCsu] válasza F-ECT$ (#20993) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nekem akkor jelentkezik fejfajas ivas utan kozvetlenul, ha kimerult vagyok, nem aludtam eleget stb.

(#20995) nyisziati válasza F-ECT$ (#20991) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem is 40 fölött kezdett jelentkezni ez az effekt. ;)
Csodálkoztam is rajta, dehát 40 fölött még sokminden más is megjelenik, úgyhogy el lehet mondani, hogy "korral jár". :DDD

szerk.: és stílszerűen az eddigi "addikt" helyett megjelent a nevem mellett a "veterán". :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20996) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Sosem voltam igazán másnapos, viszont a sör fiatal korom óta szétcsapja a gyomromat. Valószínűleg a szénsav + valami összetevő kombója miatt lehet (üdítőktől nincs ez az érzés). Ha úgy töltöm ki, hogy sok szénsav távozik, akkor nincs gond, egyébként meg egy-két sör után is forog a gyomrom + enyhe hányingerem van.
Amiket mostanában iszom (pl. imperial stout), azokban kevés a szénsav, és nem bántanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#20997) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Nálam meg főleg a búzasöröktől van komolyabb macskajaj másnap.

(#20998) koxx


koxx
MODERÁTOR

HopTop Ceylon Buddy

Csak tudnám minek veszek én ipákat :N :DDD Untappden 3.68, de nálam a 2 pontot is neccesen éri el. Pedig az illata baromi jó, de ezt a keserű ízt nem tudom megszokni, nem is értem miért jó.

(#20999) nyisziati válasza koxx (#20998) üzenetére


nyisziati
veterán

Most ez a divat, valahogy hatással van az emberre. Én is legtöbbször azt veszek.
Néha egy-egy Leffe barnával azért leöblítem, nekem az az etalon. Esetleg gyümölcsössel, Gösser citrom, Soproni meggy...

(#21000) Dorian válasza koxx (#20998) üzenetére


Dorian
félisten

Vannak akik szeretik. Èn a kávèt sem tudom cukorral meginni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.