Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) Vhiktor válasza daniel2121 (#69700) üzenetére


Vhiktor
veterán

Először is aramtalanitsd. Ha nem segít, akkor gyári visszaallitas. Ha az sem segít akkor sajnosn ez van. :(

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69702) daniel2121 válasza Vhiktor (#69701) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi erre gondoltam én is.

(#69703) Infernusz válasza daniel2121 (#69700) üzenetére


Infernusz
csendes tag

Régebben posztolta valaki, hogy a chip újra pasztázása megoldotta az ilyen jellegű problémáját.

(#69704) Joshi


Joshi
titán

Sony 2024-es LCD & OLED tévéinek árazása (forrás).

Sony Bravia 3

Sony Bravia 7

Sony Bravia 8

Sony Bravia 9

[ Szerkesztve ]

(#69705) Frond


Frond
csendes tag

Vajon ez az új Bravia 7-es széria a tavalyi A95L szintű tv lesz?

(#69706) Little_Gaara válasza Frond (#69705) üzenetére


Little_Gaara
csendes tag

A95L az OLED, esetleg X95L-re gondoltál?

(#69707) Frond válasza Little_Gaara (#69706) üzenetére


Frond
csendes tag

Igen X95L, csak elírtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#69708) Joshi válasza Frond (#69705) üzenetére


Joshi
titán

Annyi különbséggel, hogy most a Mini LED-nél két széria lesz. Az olcsóbb az XR70 a drágább pedig az XR90.

(#69709) TechN7ne válasza Joshi (#69708) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek lesznek a tökéletes miniLED TV k ,kifogástalan képjavítással és mozgás megjelenítéssel. :K
Én nagyon boldog vagyok ,hogy nem rég két db Sony tv-t is vettem ,nem tudok velük betelni.
Sokkal több filmet nézek mostanság ,mindent szinte újraélek.

Szerk.
Képbeállításokhoz meg azóta sem nagyon kellett nyúlnom ,normal opcióval picit megspékelve a mozgást élvezem a látványt.
Az összes más márkánál sokkal többet kellett állítgatnom a kép beállítást mint a mostani Sony készülékeken ,szinte semmivel sem kell foglalkozni csak hátradőlni és élvezni a műsort.

[ Szerkesztve ]

(#69710) classic B válasza TechN7ne (#69709) üzenetére


classic B
aktív tag

Elég jó a Sony belépő x75wl-je is. Egyedül az ips panel feketéje zavart sötétben, ezt leszámítva tényleg rendben van a tévé.

(#69711) TechN7ne válasza classic B (#69710) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha van időd dobsz egy képet sötétben feketés háttérrel szemből?
ilyesmire gondoltam.

Amit a Sony lerak az alsó kategóriában ,más gyártónak nehezére esik hozni közép/felső tartományban is.

(#69712) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :)
Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék venni 43"-ba LED TV-t. Nehezen tudom elhinni, hogy mindenki Oled TV--t vásáról. Csak lehet még kapni élvezhető TV-t aminek megfelelő NIT-je van ha nem is a legjobb Dolby Visionra de legalább HDR10-re igen. Nekem van egy 55XH9096 ami Faldos amit igazából nem is tudom mit jelent. De úgy gondolom lehet még venni jó tv-t nem Oled kategóriában :)

(#69713) classic B válasza TechN7ne (#69711) üzenetére


classic B
aktív tag

A te képeden egész jó a fekete. A dinamikus kontraszt és szín gondolom be van kapcsolva. Nálam a képjavítók többsége ki volt kapcsolva.

(#69714) TechN7ne válasza classic B (#69713) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam minden gyárin van ,csak a mozgást modosítom ízlésnek megfelelően.
Olyan opció nincs ,de találtam olyat ,hogy “Speciális kontrasztjavítás” ha erre gondoltál.
Viszont a fekete bevilágításhoz az égvilágon semmi köze nincs ,ha egy IPS panelon nem jó a led háttérfény eloszlás arra nem is lesz orvosság.

(#69715) Celtis válasza classic B (#69713) üzenetére


Celtis
veterán

Csak expozíció kérdése. Fényképről ez nem ítélhető meg.

(#69716) Joshi válasza Csabi1984 (#69712) üzenetére


Joshi
titán

43"-ba sajnos nem igazán van közép és felsőkategóriás tévé Sony-ból. :(

(#69717) Csabi1984 válasza Joshi (#69716) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen :( ?
Van anyumnál egy Philips Ambilight 7805 (7855/12) TV adások (vodafonebox) korrekt de ha medialelatszórol nézed a tartalmat valahogy mégse olyan szép mint a Vodafonebox képe pedig HDMI csatlakozás.

Lehet hogy a TV NIT ereje elég alacsony vagy tényleg érdemes lenne megorobálni kalibráltatni egy kijelzőt ;) ?

(#69718) vlevi válasza Csabi1984 (#69717) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van a HDMI-nek egy olyan beállítása, hogy teljes, vagy korlátozott, ezt néztétek?
Mert ez pont azért van, mert a nagyonrégi készülékek még nem úgy adták a HDMI-n a színinformációkat, mint mostanában.
Ilyenkor a TV nem 0-255-ig veszi az RGB jelet, hanem csak mittudomén 220-ig.
Emiatt a fehér egy kicsit olyan fakó szürke is lehet, de a többi színnél sem adja ki a teljes jelet.
Próbáld meg annak a TV-nek a HDMI beállításait átnézni. A Sonynál HDMI portonként külön lehet ezt beállítani, és hiába a korlátozott az alapbeállítás, szinte mindenütt azt javasolják, hogy tedd át nyugodtan teljes-re, és, ha baj van, akkor vedd vissza.

(#69719) Csabi1984 válasza vlevi (#69718) üzenetére


Csabi1984
addikt

Van szabványos meg optimális :) Optimálisra van használv.
Bár hozzáteszem, hogy több mint 98%-ban FHD tartalom van nézve 4K Film kevésbé. De a YouTube videók azok meg pengék :D

(#69720) TechN7ne válasza Csabi1984 (#69717) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Forrás és forrás között is van különbség ,nem mindegyik eszköz add minőségi képet.

[ Szerkesztve ]

(#69721) Vhiktor válasza vlevi (#69718) üzenetére


Vhiktor
veterán

Érdemes automatán hagyni, akkor a tv intézi maga és csak akkor kell hozzá nyúlni ha láthatóan baj van, viszont nem szabad keverni a tvn és a hozzá csatlakoztatott eszközön a beállításokat. Ha az egyik Full-ra van állítva akkor a másiknak is az kell, ha az egyik Video/Limitedre akkor a másiknak is az kell.

Különben jön a black crush vagy a kontraszttalan kép.

Full 0-255, Limited 16-235.
Minden film limited.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#69722) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#69719) üzenetére


Csabi1984
addikt

Amúgy pl erről a típusú Sonyról nézelődtem
Sony Bravia KD-43X75L ebbe nincs DV csak HDR10 és HLG

(#69723) TechN7ne válasza Csabi1984 (#69722) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

De van benne.

(#69724) Joshi válasza Csabi1984 (#69717) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy mondtam a belépőszintű tévéktől nem kell csodákat várni. A te XH90-es Sony tévéddel nem említhető egy lapon.

(#69722) Csabi1984 a Sony 43X75WL IPS paneles tévé, tehát ott a fekete nem igazán lesz jó esti filmnézésnél. Sony már nem kínál "prémiumabb" tévét ekkora méretben, az alja 49", de inkább 55"-tól indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#69725) Csabi1984 válasza Joshi (#69724) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :)

(#69726) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Egy ilyen TV-t keresek.
Ez kicsit drágább ugyan, de szerintetek a célnak megfelelő lenne?
Gondolom, főleg Sony-nál ez egy kissé gagyi kategória, de ha megbízható a készülék, és biztosan tudja a PVR-t, akkor szerintem megfelelő lenne.
A 2021-es széria jelentheti azt, hogy mára biztosan kiforrott, vagy inkább elavult? Elég sok helyen árulják még.
Ezeken nem túl lassú még az android? Van valakinek tapasztalata ezzel?

-= Pancsermeste® =-

(#69727) Joshi válasza Pancsermeste (#69726) üzenetére


Joshi
titán

Egyszerűbb ha bemegy a Media Marktba vagy hasonló áruházba, és kinéz magának egy olcsó készüléket. Ott legalább ki is tudja próbálni azokat a funkciókat, amikre szüksége van. Sajnos ez a képméret és ár nagyon a belépő szint, szóval sokra ne számítson.

(#69728) Pancsermeste válasza Joshi (#69727) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, ha nincs konkrét ajánlás, akkor mindenképpen ez lesz a megoldás.
Azért köszönöm! :R

-= Pancsermeste® =-

(#69729) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Egy 55X850C (2015-s modell) esetében szeretném használni a felvétel funkciót, van valamilyen ajánlott, bevált irány, hogy milyen HDD vagy pendrive paraméterek a legajánlottabbak ilyen célra?

Ha jól gondolom a felvétel készítés indítása, időpontra/műsorra programozás EPG-ből történik, nálam ( Digi kábel, Bp) a német nyelvű (RTL, Pro7, Sat1) adok esetében teljesen üres a Guide, ott így teljesen esélytelen a felvétel készítése időzítővel?

Köszönöm a véleményeket :R

[ Szerkesztve ]

(#69730) Joshi válasza Azurooandrew (#69729) üzenetére


Joshi
titán

Sima pendrive is jó. Nem kell a guide, elég ha jól van beállítva a tévé órája és simán beállítod a dátumot és időt. De miért nem próbálod ki?

(#69731) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Akinek X9xJ szériás tv-je van(vagy végülis talán mindegy is a modell) és az utóbbi időbe frissítgette a netflixet, annál nem szarakszik az app ? Értem ezalatt, hogy lefagyási tünetek, lassú, nem lép vissza, akadozik a menü. Lejátszással nincs baj, csak néha nem igazán találja magát és ez nem volt ilyen, korábban sokkal olajozottabb volt az appban való navigálás.

Van erre megoldás ? Esetleg egy régebbi verzió telepítése megoldás lehet ?

Köszi a tippeket

(#69732) modflow válasza mrThomi (#69731) üzenetére


modflow
veterán

Nekem X93J-m van, én csak azt vettem észre, hogy az app-ban az elrendezés korábban (kb. 2-3 hónapja) tök más lett, majd egyszer csak visszatért a régi elrendezés, azaz oldalt van a menü (pl. saját lista), nem pedig fent.

[ Szerkesztve ]

(#69733) mrThomi válasza modflow (#69732) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen ezt én is észrevettem, de mintha az app hatékonysága nem lenne olyan. Lehet letörlöm aztán playből visszateszem hátha jobb lesz. Van itthon egy Samu QN95A is és azon is lassabb lett amúgy a netflix. Rámegyek, hogy kilepés és 10mp mire kilép az appból. Na mindegy, csak kicsit zavaró

(#69734) modflow válasza mrThomi (#69733) üzenetére


modflow
veterán

Ez már mérhető, összehasonlítható információ.
Én rámegyek, hogy kilépés és 1 mp mire kilép az appból.

(#69735) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#69728) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Végül intersparba vettem KD-32W800 készüléket. Utolsó darabként leakciózva.
Egészen elfogadható képminősége van a kategóriáját tekintve. PVR is megy, akár kártyaolvasóba helyezett SD kártyára is, szóval ami elvárás volt, azt teljesíti.
Viszont, a talpa ki volt bontva, a csavarok is, látszik, hogy használták. A TV-n nem igazán látok használati nyomokat, a távszabályzó sem volt még kibontva.
A beállítások menüben az állapotnál van egy futás idő. Ez valós adat lehet, vagy virgin-be állítás után nullázódik?
Szerviz menüjébe hogy tudok belépni? Bár, ha a normál menüben lévő üzemidő is valós, akkor nem szükséges.

-= Pancsermeste® =-

(#69736) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#69735) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jah, hogy az az üzemidő csak az android futási ideje..
Szóval, hogy tudnék belépni service menübe?

-= Pancsermeste® =-

(#69737) Joshi válasza Pancsermeste (#69736) üzenetére


Joshi
titán

Keress rá itt a Sony topikban a szerviz menü kifejezésre, lesz találat.

(#69738) Pancsermeste válasza Joshi (#69737) üzenetére


Pancsermeste
őstag

i+ ; 5; vol-; power kombinációt találtam, de nem működik. (vol+-al sem)

-= Pancsermeste® =-

(#69739) mrThomi válasza modflow (#69734) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem mindig csinálja a Sonynál sem. Tv bekapcsolásánál mondjuk ha egyből netflixre megyek. A lejátszás folytatása widget is érdekessn indul el néha, se kép se hang. Visszalépek aztán megjavul. Bugos. Nem tudom mi lehet az oka.

(#69740) Azurooandrew válasza Joshi (#69730) üzenetére


Azurooandrew
tag

Köszönöm a korábbi választ Joshi!

Azóta próbáltam egy 16 GB Kingston pendrive-al, szépen előtte mint kijelölt tárhely meg is csináltam a menüben a formázást (előtte az asztali gépen is formáztam). Első körben simán az időzítőt próbáltam, majd a Guide-ban kiválasztva egy random műsorral, de a folyamat végén jött a hiba üzenet, hogy nem hajtható végre, csatlakoztassa a usb-n keresztül a merevlemezt. :B

[ Szerkesztve ]

(#69741) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#69738) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, ezt feladom, nem tudok belépni SM-be.

Ám, az hogyan lehetséges, hogy a Soft reset sem működik? Ha egy percig nyomom a Powert, akkor sem történik semmi.

Már arra is gondoltam, hogy ez nem is Sony TV, csak Sony-nak címkézett.
Minden androidos TV-n kellene működni a power hosszan nyomásával az újraindításnak?

-= Pancsermeste® =-

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.