Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Zoty4 válasza Quqesz (#64499) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem is benne volt a pakliban, csak hát 1M volt a 77", ez meg 580k 5 év garral. Még 1-2 év és lejjebb fog menni az oled ára is. Amúgy én azért nem azt vettem mert páromnak 55" C9 van annyira nem hasaltam el a képétől + fényes nappal fos a képe. Este sötétben tényleg jobb
Nomeg az ára :)

[ Szerkesztve ]

(#64502) Joshi válasza Zoty4 (#64496) üzenetére


Joshi
titán

Olcsó OLED nincs, ellenben olcsó LCD van. Képminőségben se minden körülmények között a legjobb az OLED, szóval ezért van, és még sokáig lesz is LCD.

(#64503) sixntwo


sixntwo
csendes tag

Kedves Celtis, Salapp, F-ECT$!
Köszönöm az itinert! :R
Lehet, hogy akkor már inkább keresek egy nagyobb méretü plazmát. :B

SgsS2 --> HTC M8

(#64504) trapstarz


trapstarz
friss újonc

Sziasztok!

Engem ez a TV érdekelne: Sony KD-55XH8096BAEP Tudom régebbi TV, de jó áron találtam.

Elég érdekes mert néhol ha rákeresek úgy találom meg, hogy a 2 végén vannak a lábai néha meg inkább közelebb a közepéhez de ha jól tudom ennek nem lehet állítani. Engem az érdekelne amelyiknek közelebb vannak a lábai egymáshoz.

Kérdésem az lenne, hogy van-e rajta HBO GO? A display-en néztem de ott a "BAEP" nélkül van csak fent, nem is tudom igazából az mit jelent.

Találtam olyan véleményeket, ahol írják, hogy nincs HBO go ill. valami olyasmit, hogy UR3 model esetén a HBO go alkalmazás nem működik.

Fontos lenne a Hbo Go vagy későbbiekben a Hbo max, hogy legyen rajta.

Illetve még azt is kérdezném, hogy van-e esetleg valami általános vélemény erről a TV-ről.

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#64505) balint82 válasza Celtis (#64445) üzenetére


balint82
senior tag

Felhívtam őket, az ügyfélszolgálatos nem igazán vágta miről van szó, még fotót is kért.... :Y

Google Pixel 4a

(#64506) Celtis válasza Csabi1984 (#64497) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, jól érted. Az a kábel nem csinál semmit, csak a készülék testeket köti össze. De ez csak egy sikeres próba volt.
Akinek köhög az ARC, esetleg tehet vele egy próbát.

(#64507) Celtis válasza sixntwo (#64503) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem teljesen félreérted. Senki nem ajánlotta, hogy vegyél egy még régebbi készüléket.
Az XE nagyon jó. Egy öreg plazmával meg fogod járni. Nagy az kockázat, hogy hamar bedöglik majd.

(#64508) salapp válasza sixntwo (#64503) üzenetére


salapp
addikt

A legfiatalabb plazma is 9 éves. Alkatrész sincs már a legfrissebb példányokhoz sem, bontottan kell vadászni. Van három plazmánk a szűk családban, de potom áron kellene lennie, hogy vegyek egyet megint, kalandvágyból. De meglepődnél, mert sok tekintetben az idén 7 éves technológiát képviselő Sony W809C is jobb, mint egy 2013-mas Pana plazma. (pl. plazma vibrálás, táp cicergés világos képi tartalom mellett, false contouring, fényerő, hogy csak a leggázabb dolgokat mondjam).
A helyedben inkább keresnék egy 65XH9505 típust használtan. Az felskálázásban, mozgásban, betekintési szögben király. Ha mostanában kéne tévét vennem, akkor az ár/érték arányban legjobb 2021-es Sony A80J OLED lenne az, persze újonnan, hozzá +2 év kietészítő Sony garanciával.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#64509) Wa2x_


Wa2x_
veterán

XH90-re valahogy rá lehet varázsolni a twitchet?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#64510) Celtis válasza Wa2x_ (#64509) üzenetére


Celtis
veterán

Ha varázslás helyett simán telepíted a Play áruházból, az nem jó?

(#64511) Wa2x_ válasza Celtis (#64510) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nincs bent... :U úgyhogy marad a varázslat.

Jó megtaláltam... :R

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#64512) Vhiktor válasza Zoty4 (#64496) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jövőhéten felkerül a csatornámra a teszt róla, ott kitérek erre is.

Annyit elárulhatok, hogy jelenleg minden technológia komprmisszumos, a miniled is.
De pl a miniled hatalmas ugrás az LCD tv-k esetében.

Ha LCD tv-t vennék és van rá keret akkor csakis miniled-ben gondolkodnék, sokkal jobb, dinamikusabb a képe mint a nem miniled-es LCD-knek.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64513) Gigicuci válasza Zoty4 (#64496) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igazad van, nekem is volt egy, tényleg próbáltam szeretni de nem ment. Számomra megváltás volt az XH95 az oled után.

(#64514) salapp válasza Gigicuci (#64513) üzenetére


salapp
addikt

Melyik OLED után? (nem emlékszem, pedig biztos írtad korábban)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#64515) Vhiktor válasza Gigicuci (#64513) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mi volt vele a baj?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64516) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Szeretnék valamilyen hátsó (fal) világítást a 55-ös TV mögé, hasonlót, mint az Ambilight.
Van esetleg valakinek javaslata, mi lenne a leggazdaságosabb olyan megoldás, ami a nézett tartalomhoz megfelelő színárnyalatú fényeket tol a falra?
Nézegettem a Philips Hue HDMI Sync box+Bridge+gradiens fényszalag technológiát, de egy kicsit borsos... esetleg valaki használja?
Olyan frankó, mint a videóikban? :)
Köszönöm!

(#64517) cujo69 válasza salapp (#64514) üzenetére


cujo69
tag

Mintha a Pana HZ980 rémlene.

(#64518) Celtis válasza wrathchild (#64516) üzenetére


Celtis
veterán

Nem éppen Sony specifikus a kérdés...
Többféle megoldás is lehet.
- ha bármilyen forrás esetén szeretnéd, hogy működjön, tehát pl. YT vagy netflix app használata közben is, akkor kamerás eszköz kell. Viszont ennek a pontossága kérdéses.
- ha elég külső források esetén, akkor lehet ilyen HDMI sync box alapú rendszer, drága Philips vagy más olcsóbb klón pl. Tuya.
- ha a jellemző használat megoldható egy külső médialejátszóval és válallod a barkácsolást, akkor az lehet egy amlogic box Coreelec oprendszerrel, ami a HyperionNG addonnal tud vezérleni egy LED szalagot (kell még egy filléres arduino nano) Én ilyet csináltam, nagyon olcsón kijön és jól működik. Tv csere miatt pont leszedtem, de gondolkodom visszaszereljem-e.
- olyan tv-t veszel, amiben benne van az ambilight.

Az utolsó a legdrágább, de az egyedüli kompromisszum-mentes.

(#64519) F-ECT$ válasza wrathchild (#64516) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt már több helyen is kérdeztem, hátha itt kapok rá jó választ: mire jó ez? Nagyobbnak tűnik tőle a tv? Vagy jobban bevilágítja a szobát? Vagy valami más?

Dive ever, work never.

(#64520) lemmy9 válasza F-ECT$ (#64519) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem tudom igazán. Az agy átverése. Nekem nem tetszik. A sima hátsó világítás pl kontrasztnövelő hatást kelt. :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#64521) Seep válasza wrathchild (#64516) üzenetére


Seep
senior tag

Szerintem ez a Govee [link] a legolcsobb jol mukodo megoldas az ilyesmire.

(#64522) F-ECT$ válasza lemmy9 (#64520) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem inkább kontraszt csökkentő?

Dive ever, work never.

(#64523) lemmy9 válasza F-ECT$ (#64522) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem. A sötétet sötétebbnek látod, de csak ha hátulról van világítva.

Szerintem!

(#64524) F-ECT$ válasza lemmy9 (#64523) üzenetére


F-ECT$
titán

De a világost meg nem látod annyira világosnak, minha egy sötét szobában néznéd, nem?

Dive ever, work never.

(#64525) Renwick


Renwick
őstag

Volt ez a tavaly őszi “perfect for ps5” frissítés a 21-es típusokra, amivel elvileg meg kellett jelennie az ALLM-hez hasonló automatikus képmód váltásnak a PS5-nél.
Ez az én értelmezésemben különbséget tud tenni a tartalmak között, ha a forrás a PS5, tehát game mode-dal mennek a játékok és movie vagy normal módban a többi.
Namost ehhez képest nálam a képmódot fixen game-ra lövi be az A83J a PS5-nél - mit értettem félre vagy mit csinálok rosszul? :D

I see you blaming each other -- And I love you still

(#64526) Gigicuci válasza Vhiktor (#64515) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Így van, HZ980 volt.

Valószínűleg nagyon a kisebbséghez tartozom, de ez a gyors kijelző a szememnek egyszerűen kellemetlen volt. Utána beraktam a legkisebb értékre a clear motiont de akkor természetellenes lett. Clear motion nélkül nem tudtam nézni huzamosabb ideig.

Másik gondom, hogy feltekertem maxra az oledfényt, de így se volt kellőképpen világos.

Nehezen adtam fel, majdnem egy hónapig próbálgattam de végül visszacsomagoltam és elhoztam az XH95-öt. Bekapcsoltam, feltekertem 1000 nitre és azóta semmi bajom. Többet nem próbálkozom az oleddel.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#64527) szkutyi válasza Gigicuci (#64526) üzenetére


szkutyi
őstag

Bocsi, de azt azert tegyük hozzá hogy amit te csinálsz az elég egyedi eset....., a max fényerőt kihajtva egy sdr tartalom az vakító...:D
Hdr és dolby visionnal oké, de sdrnél nekem 15!!!!

(#64528) Quqesz válasza szkutyi (#64527) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ja, én is néztem. Párom is hasonló, este bekapcsolom a tabját és 2 óráig beleég a retinámba a kijelző tartalma.... :Y

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#64529) Vhiktor válasza Gigicuci (#64526) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sok esetben visszanyal a gyors panel, pl a 23.976 hzes filmeknél. Mivel nagyon gyors a panel ez ért pont szaggatni fog a kép.

Max fényerőt is megértem.mert maxra tekerve valós világos tartalommal kb 150 nit. Míg lcdnel ez ennek a többszöröse.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64530) Zoty4 válasza Vhiktor (#64512) üzenetére


Zoty4
őstag

várjuk :R

(#64531) Celtis válasza Vhiktor (#64529) üzenetére


Celtis
veterán

Mondjuk az XH95 se annyira lassú, de kétségtelenül az oled gyorsabb.

(#64532) Jakesz válasza Vhiktor (#64529) üzenetére


Jakesz
őstag

Ettől ugyan semennyire nem fog szaggatni, pont hogy az a célja ezeknek a motion feature-öknek, hogy folyékonyabbá tegye az alacsony képkockával felvett tartalmakat, legalábbis azok számára, akiknek ez jön be.
Amire te gondolhatsz az a kadenciahelyesség, de az teljesen más tészta. Ha 60 hz-es megjelenítés mellett elindítod a 24 hz-es tartalmat, az valóban szaggatni fog, de a szoftveres motion funkciók erre nincsenek hatással.

(#64533) Celtis válasza Jakesz (#64532) üzenetére


Celtis
veterán

Nem hiszem, hogy meg kéne védenem, de Vhiktor nagyon is helyesen írta, hogy a gyors panel darabosabb mozgásérzetet ad. Pont azért, mert minden egyes (álló) képkocka sokkal tovább látszik. Részletesebb magyarázat itt: [link]
Ennek semmi köze a mozgásjavítókhoz (illetve azokkal csökkenthető a mértéke), és még kevésbé a kadencia helyességhez, ami legyen már alapképesség.

[ Szerkesztve ]

(#64534) Gigicuci válasza Vhiktor (#64529) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igen, egyszerűen darabos volt és nekem nagyon fárasztó volt nézni.

Na majd az új X95K, miniledes jó feketével közben irgalmatlan fényerővel, lehet ezt még én se tekerném maximumra. :)

[link]

(#64535) Vhiktor válasza Jakesz (#64532) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kikapcsolt mozgás interpoláció mellett írtam, hogy oledeken a gyors válaszidő miatt sokkal jobban szaggat a 23.976 hz-es film.

Semmi köze a kadenciahelyességhez.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#64536) sixntwo válasza salapp (#64508) üzenetére


sixntwo
csendes tag

@celtis, @salapp
Köszönetet az XE árával és garancialitással kapcsolatban szántam.

A plazma kérdés a saját fejemböl pattant ki :-), mivel7 egy 720p-s plazmát nézünk már 10éve és a mai napig hibátlan. Legalábbis a mi igényeinek ez is tökéletesen megfelel. (Aztán persze lehet, hogy holnap elfüstöl)

Az a napi 3-4 óra (ebben benne van a gyerekek kb. 1 órás meséje is) amit müködik nem biztos, hogy kíván egy többszázezres kiadást. Valójában a méretváltás az oka a cserének itt az új lakásban.

Most pl.: az aprók között van egy 58-as HD-s 8series Samsung 70-ért. Ez mind képminöségben, mind méretben feljebb lépés lenne, számomra.

S, ha "befektetés"-ként nézek a dologra, akkor egy az enyémnél nagyobb, keveset futott plazma (max.100e-ig) bukója inkább vállalható kategória (az én tárcámhoz mérten), szemben az említett XE 200e körüli árával. (Hacsaknem tényleg annyival tud többet az XE mondjuk egy focimeccs vagy pl.: Utódlás esetén).

Véleményem szerint annak az esélye, hogy mondjuk fél vagy 3éven belül romlik el a kettö közül valamelyik TV, kb. ugyanannyi lehet. De az is lehet, hogy mindkettö bírja még több mint 5 évet. Ez lottó kategória.

Valójában az egész dilemma a hülye " "klímaszorongásom" "-ból adódik. (legyen ez releváns vagy sem)
Már évek óta igyekszem használt, de jó állapotú/minöségü dolgokat venni. Eddig bevált a dolog.

Nekem egy TV nem ér meg 250e+ Forintot legyen az akármilyen is. Egyszerüen nem használom ki. Viszont adott paraméterek mellett nem tudok olcsóbban jót venni, így marad a használt.

Tulajdonképpen azt sem bánom, ha még évekig a kis 42-es LG-vel kell együtt élnem.

Ami biztos, ha elszánom magam, sony-t szeretnék.

Félre ne értsetek, senkit nem akarok meggyözni semmiröl, magamon kívül. :U

Érveket, ellenérveket, egyéb ajánlásokat szívesen fogadom. :K

Köszi

SgsS2 --> HTC M8

(#64537) Celtis válasza sixntwo (#64536) üzenetére


Celtis
veterán

Ha pár héttel hamarabb jössz, megvehetted volna az 55W829B-met. Nálad jobb helye lett volna.
Remélhetőleg ez a samsung jobb, mint a mai tv-ik. Az XE biztos, hogy látványosan többet tud (4K, HDR). Ha jó ismerős, esetleg próbáld megbeszélni vele, hogy ha nem talál vevőt, akkor adja el neked olcsóbban.

(#64538) #62435328 válasza Celtis (#64537) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem jó helyre került?
Én barátomnak adtam el, igaz neki tök mindegy mit néz, tesz a képminőségre, de legalább nem egy idegen járt jól.
Egyébként 70 a max amit lehet kérni érte szerintem, még az sem ad érte többet, aki képben van a tv képességeivel!

[ Szerkesztve ]

(#64539) Celtis válasza #62435328 (#64538) üzenetére


Celtis
veterán

Annál azért jóval többért ment el. Különben megtartottam volna és nem cserélek tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#64540) F-ECT$ válasza Celtis (#64539) üzenetére


F-ECT$
titán

5 éves használt FHD tv-ért több, mint 70k-t adnak? :Y

Dive ever, work never.

(#64541) wrathchild válasza Celtis (#64518) üzenetére


wrathchild
tag

"Nem éppen Sony specifikus a kérdés..."
Jogos, nem kerestem, van-e a témában topic, így Sony tulajként
(igaz, én Sony LCD-OLED-MiniLED-QD-OLED közösként tekintek a topicra ;] )
automatikusan ide jöttem!
Köszönöm a választ!!!

[ Szerkesztve ]

(#64542) wrathchild válasza F-ECT$ (#64519) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv! Esetemben SzemOrvosi SzemPontból :D
Feleségem egyik fétise, hogy esti TV használatkor szükséges a szobában még valamilyen fényforrásnak világítania, ez kímélően hat a szemünkre.
Én viszont koromsötétben szeretek legjobban TV-t nézni.
Egy ilyen cucc egy kiváló kompromisszum lenne a további boldog házasság érdekében (ésszerű (észszerű?) mennyiségű ft-ból....)

[ Szerkesztve ]

(#64543) wrathchild válasza Seep (#64521) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv! Köszönöm a tippet!!

(#64544) gordonfreemN válasza wrathchild (#64542) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hat kövezzetek meg, de én így emlékszem: ésszerű

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#64545) kezo0 válasza gordonfreemN (#64544) üzenetére


kezo0
addikt

[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#64546) #62435328 válasza F-ECT$ (#64540) üzenetére


#62435328
törölt tag

Csodálkozom én is... hírdettem én is egy darabig, de 80-ért a kutya hozzám sem szólt.
Amikor 70-re csökkentettem az árat, néhány kétes származású egyén felhívott, utána meg valami össze vissza beszélő okostojás, akinek állítólag a Discojába kellett volna a pult fölé! :D

Na mondom hagyjuk... Végül barátomnak adtam el 60-ért, kalibrálva!

(#64547) Celtis válasza F-ECT$ (#64540) üzenetére


Celtis
veterán

Biztonsági tartalékként rendeltem be egy OLED-et 280-ért. Cserélni nem akartam volna a Sony-t de meghirdettem 140-ért, majd a végén levittem 115-re. Ebből már nem engedtem egy fillért se. Volt egy ember aki pont ilyet akart (3D)
Lehet, hogy hülyének gondoltok, de én úgy éreztem utána, hogy a vevő járt jobban. Amúgy ő is nagyon örült, hogy baromi jó tv-t vett.

[ Szerkesztve ]

(#64548) Dan-szan válasza kezo0 (#64545) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Miután a legújabb szerint kell így írni szerintem ő és még nagyon sokan a régi időkre alapozva használják ebben a formában.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#64549) #62435328 válasza Celtis (#64547) üzenetére


#62435328
törölt tag

Az a baj, hogy egy elég szűk réteg az, aki szakmai szemmel nézi a tv-k képét.
A legtöbb embernek ma már alap a 4k HDR, és körbe röhög egy full hd megjelenítőt, ha Te találtál egy olyat aki kifejezetten ezt a modellt kereste, akkor tekintsd magad szerencsésnek, mert annyiért nagyon jó árban adtad el! :K

(#64550) szkutyi válasza #62435328 (#64549) üzenetére


szkutyi
őstag

Pont emiatt "száll ki" a Panasonic, és emiatt is szorul a háttérbe a minőség!SAJNOS

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.