Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) fauv válasza Atesz 666 (#43841) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, müxik vele az LG.

Urak, a tv be a médialejátszóból dts hang megy, onnan HDMI / ARC / megy a hangprojektorba. Milyen hang jön ki a TV-ből, ami a projektorba megy?

65 xf7596 a tv.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#43852) Atesz 666 válasza fauv (#43851) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Urak, a tv be a médialejátszóból dts hang megy, onnan HDMI / ARC / megy a hangprojektorba. Milyen hang jön ki a TV-ből, ami a projektorba megy?"

-Jelöljük meg az A-t mint DTS. :F :U ;)

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#43853) fauv válasza Atesz 666 (#43852) üzenetére


fauv
őstag

Tehát, a médialejátszó HDMI vel van összekötve a tv vel, . Ugye a lejátszóból dts hang jönne ki a tv be, de nem tudom, hogy a tv-n keresztül a hangprojektorba milyen hang megy át. A Tv HDMI / ARC / van összekötve a hangprojektorral. Mielőtt belekötnél tudom, hogy a tv se tudja a dts hangot.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy a hangprojektorba milyen minőségű hang érkezik ?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#43854) Atesz 666 válasza fauv (#43853) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Mielőtt belekötnél tudom, hogy a tv se tudja a dts hangot."

-Egyáltalán nincs kedvem belekötni semmibe.
-Tuti,hogy nem kezeli a DTS-t?[link]
-A fenti linken lefelé görgetve a Hang feldolgozás résznél azt látom,hogy kezeli. :U :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#43855) nismoka válasza fauv (#43853) üzenetére


nismoka
addikt

Sima Stereo.

(#43856) fauv válasza nismoka (#43855) üzenetére


fauv
őstag

Kösz

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#43857) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék csatornalistát szerkeszteni PC-n a Channel Editor programmal.
Letöltöttem, feltelepítettem, az asztalra kirakott egy parancsikont hozzá, de amikor elindítom egy tömörített mappát nyit meg a parancsikon. Sehol sem találom benne a ".exe" fájlt. Szóval fel van telepítve, de nem tudom mégsem megtalálni a programot és elindítani. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a megoldás?
A telepített mappában nincs semmilyen .exe fájl.

(#43858) xcsaba1975 válasza d.beni (#43857) üzenetére


xcsaba1975
tag

Szia! Én a Sony.de oldalról szedtem le. A Magyar oldalról nekem se működik.

(#43859) d.beni válasza xcsaba1975 (#43858) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszi a segítséget!
Rájöttem mi volt a hiba, nem volt feltelepítve a java.

(#43860) Joshi válasza d.beni (#43857) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert nem is fogsz találni exe fájlt ugyanis Java program (.jar). Telepíteni kell a Javat és társítani az indító ikont a Java-val.

ui.: látom hogy rájöttél. :R

[ Szerkesztve ]

(#43861) dancsuri válasza d.beni (#43859) üzenetére


dancsuri
veterán

Az általam linkelt leírásban le van írva a futtatás feltétele

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#43862) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok 43W755c tvn is tudok sdb.xmlt exportálni?

(#43863) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Ma reggel nem akart bekapcsolni a TV. (KD55XE7005B)
Hiába húzgáltam ki az áramból, elemet cseréltem a távirányítón.
Majd egyszer csak reagált a távirányítóra, azóta jó.

Járt már így valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43864) Quqesz válasza Bacusuz (#43863) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem frissített?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43865) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Sony tévén hogy lehet visszamenni az usb pendrive-ra ha esetleg átmentem a tévére?
A bemenetnél nem látom.
70xf8305

(#43866) Joshi válasza TOLEDOO (#43865) üzenetére


Joshi
titán

Azt ott nem is fogod megtalálni. A Home gombot megnyomod és a tartalomtól függően hogy mit akarsz nézni vagy hallgatni (Video, Album, Music) elindítod az adott alkalmazást az App menüpont alól. Pl filmnél a Video-t.

(#43867) Bacusuz válasza Quqesz (#43864) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem, már vagy 12 órája le volt kapcsolva

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43868) kefearman


kefearman
tag

Sziasztok! Tv vásárláson töröm a fejem a kérdés hogy a 7005 széria linuxos erről sok jót hallottam de félek a későbbi támogatástól hogy nem lesz a másik az android op rendszeres széria lenne aminek gondolom évekig lesz támogatása és telepíthető rá minden viszont szidják a droid miatt. Tudnátok tapasztalatokat mondani? Köszi üdv Laci

(#43869) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

W805C típusnál 2-3 hete előjött egy "hiba", a műsorújság duplikálni kezdett, és 2-3 csatorna után nem hajlandó lefelé menni, csak felfelé. Előferdült másnál is ez a jelenség?
Lehet kéne csináljak egy nagy resetet a kicsikén...

Android 8-ról ne is álmodjak ennél a típusnál, mi?! :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43870) dancsuri válasza kefearman (#43868) üzenetére


dancsuri
veterán

Csak bátran, az szidja akinek nincs

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#43871) Bacusuz válasza kefearman (#43868) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
7005 tvm van, de nincs összehasonlítási alapom a droidokkal szemben.
Én meg vagyok vele elégedve, bár tényleg csak mint megjelenítőként használom, mert van külön egy médialejátszóm.
Amit még tapasztaltam, hogy nagyon telóról nem lehet vezérelni, és az ilyen eszközökről képek sem jeleníthetők meg.(ezek samsung tabletek és mobilok, + huawei mobilok.)Nem is tudom összepárosítani.
Így nem megy a képmegosztó plusz szolgáltatás(windowsos laptopról működik)
Néha ha netezek, akkor egy kis wifis billentyűzettel irányítom

kép szép, youtube stabil
ha bármilyen kérdésed van ne tartsd magadban

ha és az euronicsben az 55" most 150k, én még 189k ért vettem, de az is örült jó ár volt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43872) kefearman válasza Bacusuz (#43871) üzenetére


kefearman
tag

Az a tavalyi az az most már tavaly előtti. A 2018 fx a 2017 az ex.

(#43873) Bacusuz válasza kefearman (#43872) üzenetére


Bacusuz
őstag

Fórumon és a Sonynál is azt mondták jobb a 2017-es XE mint a 2018-as FX.
A 2017-es va paneles

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43874) Quqesz válasza Bacusuz (#43873) üzenetére


Quqesz
nagyúr

XE VA: rosszabb betekintési szögek, kevesebb fényerő, mély fekete, 3000:1 kontraszt

XF IPS: jobb betekintési szögek, nagyobb fényerő, 1000:1 kontraszt, nem annyira mély fekete( a dinamikus kontraszt szépen rendberakja)

Kefearman
Mire veszed? Szemből film, játék, akkor VA. Ha inkább tvnézés, akkor IPS. Én egész szilveszter alatt egy VA samut néztem oldalról a szálláson, kiábrándító volt számomra. Érdemes élőben megnézned választás elött.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43875) eM'82


eM'82
addikt

Sziasztok,
Tavasszal tervezek végre 4K-s TV-t venni, és hajlanék a Sony felé, azonban az androidos rendszerrel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
A Kodi melyik változata fut rajta problémamentesen? (store-ból elérhető, vagy side-load titanium változat)
A 4K videók gond nélkül mennek vele?
Bár tapasztalat?

Jó lenne kiváltani a Xiaomi Mi Box-ot egy Smart TV-s rendszerrel (Samsungnál, LG-nél ezt nem kapnám meg)

köszönöm
eM

(#43876) Joshi válasza eM'82 (#43875) üzenetére


Joshi
titán

Talán az SPMC de megy a Kodi is. A gond az, hogy ahhoz hogy akadás mentesen menjenek a 4K filmek, csak a Wifi 5Ghz a megoldás, ugyanis a tévékben csak 100-as Lan van. Persze ha tévére kötött vinyóról eteted, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#43877) Fuvaros válasza fauv (#43840) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Régebbi Onkyo erősítővel tökéletesen együttmüködik

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#43878) fauv válasza Fuvaros (#43877) üzenetére


fauv
őstag

Vettem egy LG Sk5-ös hangprojektort, de állandóan megszakadt a tv és a projektor közötti kapcsolat, azt írta ki, hogy a hangsugárzó kommunikációs hibája miatt visszaállítja a tv hangszórókat.

Szal, LG vissza. Nem kínlódtam vele tovább. Az a baj, hogy a Sony cuccok brutál drágák. Maradok az 5.1-nél és veszek inkább egy erősítőt .

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#43879) csizo válasza Quqesz (#43874) üzenetére


csizo
tag

Szerintem az XF széria is VA paneles,nekem 9005 van és a leírásban az van írva.

(#43880) SipiBcs válasza csizo (#43879) üzenetére


SipiBcs
őstag

A xf9005 va, az xf7005 az ips.

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#43881) csizo válasza SipiBcs (#43880) üzenetére


csizo
tag

E szerint VA csak nem 10bit paneles: https://www.displayspecifications.com/en/model/98ae131d

[ Szerkesztve ]

(#43882) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Egy kd-55xf9005 -ös tv-t első bekapcsoláskor érdemes lefrissíteni?
Ill. melyik lejátszót érdemes feltenni a play-ből (kodi, archos)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#43883) Dolphine válasza < CyberBob > (#43882) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem KODI-ból a legfrissebb van fenn.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43884) SipiBcs válasza csizo (#43881) üzenetére


SipiBcs
őstag

Sorry, valamiért a 49"-ban gondolkoztam.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#43885) Quqesz válasza csizo (#43879) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jogos, az XF90 az direct led és VA.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43886) AdamMi


AdamMi
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos a a kdl-42w650a tévénk az ünnepek alatt színhibát produkált. Annyi szerencsénk lett, hogy még épp a garancia lejárta előtt és a szerviz nagyon kedvesen cserét ajánl. Küldenek helyette egy kdl-43we750 készüléket. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek fair a csere tv?
Anno igyekeztem úgy választani, hogy filmnézéshez ár-értékben jót válasszak, nem volt olcsó anno és tetszett, hogy a jó képminőséghez (ami számomra inkább az élethű színeket és és a szép fekete- fehéreket jelenti és nem a túlszínezett lilákat) jó lejátszási lehetőségeket is ad. A hang minősége is megfelelő számomra.
Nem használjuk játékra, meg nem is ezen netezünk, de a routeren keresztül ezzel nézünk mkv, meg xvid video tartalmakat, amit félek hogy a csere tv nem tud.
Mi a véleményetek? Tapasztalat a hangminőségre? A korábbi 2x8w helyett most csak 2x5w lenne, ami elég lehet, de félek, hogy gyengébb a minősége.

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#43887) TCr válasza AdamMi (#43886) üzenetére


TCr
veterán

Az lenne a korrekt, ha egy azonos kategóriájú VA paneles tévét kapnál cserébe, viszont már minimum 2 éve (lehet több is) nincs ebben a kategóriában, csak IPS.

Ha a pénzvisszafizetés semmiképp nem opció, akkor szerintem fogadd el.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43888) Zeki


Zeki
nagyúr

(#43889) El Gringo válasza Zeki (#43888) üzenetére


El Gringo
senior tag

kár, hogy szutyok IPS :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#43890) AdamMi válasza TCr (#43887) üzenetére


AdamMi
csendes tag

Köszi a tippet, volt egy olyan érzésem hogy nem azt kapnám, amit korábban vettem. Visszafizetésről nem mondtak semmit, megkérdem majd, de régen 170-ért ez egy jó vételnek tűnt. Nem tudom kapnék e most ennyiért hasonló jót. Hátha lehet még másik tv-t alkudni.

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#43891) AL válasza AdamMi (#43890) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha nem fogadod el, akkor valószínüleg csereutalványt kapsz. Én nem fogadtam el az ajánlott készüléket, mert a VA paneles helyett IPS panelest ajánlottak (azt nem szerettem volna) és csereutalványt kaptam. Sajnos az igaz, hogy a néhány évvel korábban kiadott készülékek szinte minden gyártónál jobbak, igényesebben kialakítottak voltak, mint a 2018 as modellek. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43892) AdamMi válasza AL (#43891) üzenetére


AdamMi
csendes tag

Köszi a választ, reméltem, hogy megúszom a tv keresést és jót ajánlanak csereként. De ahogy kezdek utána olvasni, nem kapok most hasonló jót ilyen áron. Annyit kérdezhetek még mi most a jó tipp ár-értékben filmezéshez?

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#43893) AL válasza AdamMi (#43892) üzenetére


AL
addikt

Szia ! 4K Sony tévék közül 49 es méretben jelenleg csak az XF8505 VA paneles ( ez 200 ezer körüli áron van ). 55 ös méretben az alap 4k XF7005 szintén VA paneles ( ez most az MM ben 170 ezer ). Ha nem csak szemből, hanem oldalról is nézed, akkor az IPS jobb. A többi 49 es méretű Sony IPS paneles. Az XF7005 az alapkészülékük, ezután következeik a 7596 os ( többen dicsérik ) Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43894) AdamMi válasza AdamMi (#43892) üzenetére


AdamMi
csendes tag

Sajna az előző hozzászólást már nem engedi szerkeszteni, annyit írtam volna még hozzá a kérdések mellé, hogy szerintetek, melyik lenne jó választás filmnézéshez ezek közül:

kdl-43we750
kdl-50wf660b
kd-43xf7005b
kd-43xf7569b

tudom IPS-t nem hasonlítunk VA panelhez, de lehet ezen IPS panelesekből jót kihozni?
Köszi a segítséget.

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#43895) Quqesz válasza AdamMi (#43894) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én ezt tudtam leszűrni az rtings oldal tesztje alapján
XE VA panel(4500:1) vs XF IPS panel(1000:1)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43896) dancsuri válasza Quqesz (#43885) üzenetére


dancsuri
veterán

Ill. az XF7596 is VA paneles (a nagyobbbik)

(#43876) Joshi
Honnan lehet tudni, hogy milyen lakártya van a TV-ben? (5-G van, és IEEE 802.11AC)

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#43897) Quqesz válasza dancsuri (#43896) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hmmm van itt varia rendesen....😎

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43898) matyasmate


matyasmate
csendes tag

Sziasztok!
nemrég vásároltam egy sony 65xf75 készüléket és ha valaki tudna kicsit segíteni kép kalibrációba vagy esetleg egy jó kis beállítást linkelni ami neki bevált azt megköszönném
Főleg ps4 hez érdekelne legjobban egy jó konfig
köszi előre is!

(#43899) Joshi válasza dancsuri (#43896) üzenetére


Joshi
titán

Én nem tudok róla hogy létezne olyan tévé amiben Gigabites Lan van, még a Sony 65A1-be is csak 100-as van. Azért írtam, hogy csak a Wifi 5Ghz a megoldás ha aránylag közel van a router a tévéhez, mert az AC wifinek meg a távolság a rákfenéje.

(#43900) El Gringo válasza dancsuri (#43896) üzenetére


El Gringo
senior tag

talán az androidos tévéknél van valami cpu-z-szerű valami :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.