Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Sony KD-55XF9005 TV-vel gazdagodott a lakás.
Be lehet valahogy állítani, hogy amikor csatornát váltunk, akkor ne csak azt írja ki, hogy éppen mi megy azon az adón, hanem azt is, mettől-meddig tart? Meg esetleg kicsit nagyobbal is kiírhatná.
Vagy esetleg mivel Android, lehet rá különböző stílusokat varázsolni? Valami olyasmi kellene, amilyen a Samsung TV-nél van...
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :R

Böff!:))

(#43752) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok

829b Sony-n hol van a web-böngésző?
Le kell tölteni ?

(#43753) Joshi válasza zozy84 (#43752) üzenetére


Joshi
titán

Ez a modell nem mai darab, eddig nem hiányzott? ;] :DDD

(#43754) zozy84 válasza Joshi (#43753) üzenetére


zozy84
senior tag

Az egyik haverom most nálam és szét cinkel vele hogy miért nincs 😄

(#43756) mjani1172


mjani1172
addikt

Garázstakarításnál találtam meg egy cetlit, hogy regisztráljam a tv-t, amit annak idején elmulasztottam.
Vesztettem valamit?

(#43757) Tegla80 válasza zozy84 (#43754) üzenetére


Tegla80
addikt

Igen.
SEN gomb majd baloldalt lent a minden alkalmazas (vagy valami ilyen neven) es abban a lista jobb vegen lesz. Letoltod es kirakja a sajat alkalmazasok koze...

Plusz mond meg neki,h ne cinkeljen ilyen miatt mert az a tv az fhd-k kozul egy igen jo modell,igy ha neki most nincs 350e +os 4k tv-je akkor a tied jobb. ;) (Sony xe85/xf85 ami kb 1szint vele,de inkabb xe/xf90 johetnek szoba ha cserelsz/cserelnel.....)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#43758) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

A KD-55XF9005B típus hol helyezkedik el a Sony lcd-között?
A 9000 felett nem találtam nagyobbat.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#43759) TCr válasza < CyberBob > (#43758) üzenetére


TCr
veterán

Középkategória, ami közelebb áll a felsőhöz, mint a belépőkhöz.
ZD9 van felette.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43760) Chris82 válasza < CyberBob > (#43758) üzenetére


Chris82
senior tag

Majdnem a csúcs, ZF9 a legjobb sony lcd

(#43761) WaterWave válasza < CyberBob > (#43758) üzenetére


WaterWave
veterán

felsőkategóriának az alsó szintjén van, én így jellemezném.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43762) jada


jada
csendes tag

Sziasztok
Abban kérnék tanácsot, hogy van egy 43w809c tv ami leformázta saját magának egy 500GB külső vinyót, viszont ha viszadugom pc-re az nem látja a vinyót. Hogy tudom visszaformázni ntfs fájlrendszerre, mert már nem akarom a tv-vel használni, Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv.:j

(#43763) TCr válasza jada (#43762) üzenetére


TCr
veterán

Pl. ezzel:

EaseUS Partition Master Free 13.0

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43764) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

KDL-32WD757: ez mennyire javasolt vásárlás?
Nekem arra kellene, hogy DLNA-n keresztül filmeket nézzek a router-hez csatolt HDD-ről.
Elvileg IPS paneles, de sokkal szebb képe volt az áruházban mint a VA paneles Samsung M5522-nek vagy az IPS paneles LG 32LK6100PLB-nek.
Viszont az árukeresős vélemények szerint a smart funkciói ennek a Sony TV-nek csapnivalóak.
Az LG nagyon pöpec ilyen szempontból de nem tudok napirendre térni a feketéje felett...

Gippazoid Novelties Inc.

(#43765) jada válasza gippazoid (#43764) üzenetére


jada
csendes tag

Köszönöm, próbálom...

Bocs rossz helyre ment az üzi, TCr-nek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#43766) jada válasza TCr (#43763) üzenetére


jada
csendes tag

Köszönöm. megpróbálom

(#43767) jada válasza jada (#43766) üzenetére


jada
csendes tag

Sikerült. Újra rá kellett dugni a tv-re és helyesen leválasztani, utána a partició managerrel már meg lehetet csinálni. Köszönöm a segítséget.
Üdv.

(#43768) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok!

SONY KD55XF7596 tv-m van, UPC-t rá tudom dugni minden kárty/box nélkül? Vagy kell hozzá valamilyen eszköz?

Illetve akinek szintén ilyen tv-je van, milyen képbeállításokkal használja?

Köszi!

(#43769) vlevi válasza NYPD (#43768) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rá.
Box nem kell hozzá, de kártya (mediacard) nélkül csak azt a néhány kodolatlan kanalist fogod tudni nézni.

(#43770) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Adott tv-re külső 2,5-es merevlemezt próbálgatom előhozni de nem sikerül.
Természetesen a merevlemez új ,és elvileg 5v elég neki (összesen a tv n hátul 3 db usb bemenet van és mindegyikhez oda van írva ,hogy 5v). Gépre dugva pöccre indul több külső merevlemez is ,de a tv n sajnos nem megy ,világít de nem pörgeti fel a benne lévő merevlemezt.

Tv nem tudja kezelni a 2,5-es megoldásos külső merevlemezeket ,vagy mi leehet a gebasz?

Köszöntem előre is ,szép napot! :R

(#43771) Joshi válasza TechN7ne (#43770) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg mennie kéne, de azért belinkelhetnéd a merevlemez pontos típusát.

(#43772) TechN7ne válasza Joshi (#43771) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Silicon Power Armor A30 2.5" külső merevlemez ház
1TB Hitachi Travelstar Z5K1 2.5"

Most bedugtam a cuccost az LG smart tv be ,ott is gond nélkül megy...

[ Szerkesztve ]

(#43773) Joshi válasza TechN7ne (#43772) üzenetére


Joshi
titán

Ez a merevlemez ház USB 3.1-es, mondjuk nem vágom hogy mi értelme a hagyományos HDD-hez. Viszont visszafele kompatibilis habár lehet hogy nem tetszik a tévének. Minden USB foglalatban próbáltad? Oldalt is kell lennie USB foglalatnak, legalább is az eddigi Sony tévéimben volt. Milyen fájlrendszerre van formázva a vinyó?

(#43774) TechN7ne válasza Joshi (#43773) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Összesen 3 db bemenet van oldalt ,többet nem találok... :U

NTFS ,Windows on kellet új kötetként létrehoznom ,mert új volt a cuccos.

[ Szerkesztve ]

(#43775) Joshi válasza TechN7ne (#43774) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg a HDD felvétel a HDMI 3-as foglalat, szóval abban mindenképpen mennie kellene a vinyónak. Persze felvételhez meg kell formázni a vinyót, mert titkosítva kerül rá a felvétel amit csak azon a készüléken lehet lejátszani. Te most csak egy sima háttértárként szeretnéd használni azt a külső vinyót? Ha rádugod semmi nem történik? Megnézted a tévé Home gombja megnyomásával a Video lejátszásnál, és azon belül a mappánál se jelez semmit?

(#43776) TechN7ne válasza Joshi (#43775) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Természetesen ,és"Eszközválasztásnál" semmi nem ugrik fel ,de ha egy pendrive ot rádugok rögtön kijelzi és már ott is van...
A külső merevlemez minden eszközön működik ,2db laptop ,+ egy másik tv ,semmi baja az égvilágon ,csak a Sony tv n nem megy ,sztem ez hiba lesz.
Egyik bemeneten sem történik semmi ,azon kívül hogy a merevlemezház elkezd világítani.

[ Szerkesztve ]

(#43777) Joshi válasza TechN7ne (#43776) üzenetére


Joshi
titán

Akkor másik merevlemezház kell, sajna nincs mit tenni. :( Valakitől kérj kölcsön egyet ha teheted.

(#43778) Quqesz válasza TechN7ne (#43774) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én LG tv-n tapasztaltam olyat, hogy bár elvileg kezelte az ntfs-t, még sem látta a vinyót(wd 2.5 1t). Ki is írta, hogy nem tudja lejátszani, lehet a külső táp hiánya miatt....erre már nem emlékszem. A másik vinyót(fat16) simán lenyomta. A pendrive-ok gondolom fat16/32-esek?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43779) TechN7ne válasza Quqesz (#43778) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ntfs a pendrive is ,egyszerűen nem tud annyi kraftot adni a tv usb je ,hogy bepörögjön (5v alatt teljesít ,hiba lehet).
Esetleg nem lehet szerezni vlmi usb adaptert ,amivel tuti megadná az 1A kraftot? ,mert a 3db usb bemenet csak 500mA es a Tv n.

[ Szerkesztve ]

(#43780) Joshi válasza TechN7ne (#43779) üzenetére


Joshi
titán

Esetleg segíthet egy ilyen kábel a kevés krafton, de nem biztos, lehet hogy a rack elektronikáját nem szereti a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#43781) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Nemrèg sikerült lecserèlnem a Tv-t ès egy X9005F (XF90)-re esett a vàlasz. Ps4 Pro-val hasznàlom ès e szerint àllitottam be , de valami nem igazi. HDMI 2 van csatlakoztatva a konzol.

Leirnàtok, hogy ti milyen beàllitàsokkal hasznàljàtok? Illetve olvastam olyat is, enchated-re beàllitani a Hdmi 2 ès 3-ast, az hol tudom beállítani?

Előre is köszönöm!

(#43782) PrinceHerceg válasza Chris82 (#43760) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vmivel több mint 100 zónájával? Ezt azért gondold át újra...

(#43783) kerlas válasza FuRiONight (#43781) üzenetére


kerlas
tag

A válasz a kérdésedre: #43703

[ Szerkesztve ]

(#43784) FuRiONight válasza kerlas (#43783) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszönöm :) rtings fèle beàllitàs megfelelő vagy ajànlanàtok egy màsik beàllitàs?

(#43785) TCr válasza FuRiONight (#43784) üzenetére


TCr
veterán

Ugyan személyes tapasztalatom nincs az XF90-nel (értds: otthoni körülmények), de nekem az 1-esre levett fényerő nagyon kevésnek tűnik a maxra húzott LD-gel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43786) blakey válasza TCr (#43785) üzenetére


blakey
titán

nekem az 1-esre levett fényerő nagyon kevésnek tűnik - ami valójában a háttérfény. Nálam 7-esen volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43787) Dolphine válasza FuRiONight (#43784) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem ilyen TV van itthon. Először én is eszerint állítottam be, majd változtattam rajta. Ezt Te látod.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43788) TCr válasza blakey (#43786) üzenetére


TCr
veterán

Igen, tudom, Sony-nál pont fordítva nevezik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43789) Dolphine válasza blakey (#43786) üzenetére


Dolphine
addikt

Van külön fényerő is?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43790) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Igazàból az a gondom, hogy hamar elfàrad a szemem, ezèrt kèrdezem, ti milyen beàllitàsokkal hasznàljàtok..mèg a HDR-re gyanakszom, hogy fàrasztja a szemek.

[ Szerkesztve ]

(#43791) TCr válasza Dolphine (#43789) üzenetére


TCr
veterán

"Sötét részek fényerőszintje" az, amit másik gyártók szimplán fényerőnek neveznek.

(#43790) FuRiONight: ugye a HDR beállítások automatikuson vannak?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43792) FuRiONight válasza TCr (#43791) üzenetére


FuRiONight
őstag

Igen, mind automatikus, ahogy a linken is làtom, annyi hogy a fènyerő 18-as.

(#43793) Quqesz válasza FuRiONight (#43781) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt neked kell látnod meg hogy mit szeretsz nézni. Van aki az élénket szereti, van aki a mozi módot. Másodiknál én majdnem elővettem a rongyot, hogy koszos a kijelző....azt is csalóka, hovy ami nálunk 50, az másoknál a 0(pl sötét részek fényereje).
Nekem pl az rtings féle beáll nem tetszett....
Lehet nem tudom jól
Fényerő: fekete szín fényerejének állítása
Kontraszt: fehér szín fényerejének állítása
Sötét részek fényereje: háttérvilágítás

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#43794) FuRiONight válasza Quqesz (#43793) üzenetére


FuRiONight
őstag

Persze, nem vagyunk egyformàk, ezèrt is szeretnèk kipróbàlni game mode-hoz màs beàllitàsokat is.

(#43795) mexel


mexel
veterán

Akkor most a "Sötét részek fényereje" a háttérvilágítás vagy a "fényerő"? Pár hsz-en belül mindkettőre írta valaki.

(#43796) TCr válasza mexel (#43795) üzenetére


TCr
veterán

A Sony-nál a sima "Fényerő" a háttérvilágítás.

Quqesz írta fordítva.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43797) mexel válasza TCr (#43796) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! És akkor a sötét részek fényereje felel meg a "hagyomásnyos" fényerőnek. Ezt nem tudtam pl., hasznos infó.

(#43798) TCr válasza mexel (#43797) üzenetére


TCr
veterán

Így van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#43799) Dolphine válasza TCr (#43791) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#43800) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na akkor legyen jól leírva:
Fényerő: háttérvilágítás
Kontraszt: fehér szín fényerejének állítása
Sötét részek fényereje: fekete szín fényerejének állítása

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.