Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Blaise


Blaise
veterán

Az Android Marshmallow frissítése április 19-én folytatódik (W75C, W80C, W85C, S80C, S85C, X80C, X83C, X85C, X90C, X91C, X93C, X94C, SD85, XD85, XD93 és XD94 sorozat) – 2017. április 14.

[link]

(#33152) virkir válasza Blaise (#33151) üzenetére


virkir
veterán

Na akkor lehet megint frissítgetni.
Az itt-ott elhasalt firm 3.846 volt, kérdés, hogy ebbe raknak-e valami plusz ficsőrt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#33153) Blaise válasza virkir (#33152) üzenetére


Blaise
veterán

Én lefrissítettem usb-ről még a visszavonás előtt, kérdés, hogy azt a verziót tudom-e majd frissíteni ezzel.

(#33154) blakey válasza Blaise (#33153) üzenetére


blakey
titán

Tudod frissíteni, magasabb számú verzióval jön ki, nekem is fent van az előző, meglátjuk mit javítanak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33155) Dealer20


Dealer20
tag

Utóbbi időkben egyre többet azt tapasztalom a (43w807c) ha kikapcsolt állapotban Telefonról küldök rá valami tartalmat Youtube alkalmazásból akkor az elején piros led villog 5x,és nem kapcsol be automatikusan,távirányítóval bekapcsol de viszont az elejeiétől indul a boot folyamat.

(#33156) katalizator


katalizator
újonc

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a WD757-ben (49-es méret) VA vagy IPS panel van?
Köszi előre is!

(#33157) air válasza katalizator (#33156) üzenetére


air
nagyúr

VA

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#33158) Fricc


Fricc
tag

Sziasztok!
Van egy Sony kdl-32w650a tv-m, hdmi n a laptopra kötve, játékra is használom, és szeretném 120hz re állítani, de a driver nem ajánlja fel max a 60hz et. Lehetséges magasabb frekvencián használni?

Köszi szépen!

(#33159) dh66e válasza Fricc (#33158) üzenetére


dh66e
veterán

Nem lehetséges.

(#33160) Bzzz válasza Digidroid (#33129) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia . köszi.Kiprobaltam,sajnos nem segített.Remelem a frissites megoldja.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#33161) Peat76


Peat76
őstag

Nem bírom működésre bírni a Bravia sync-et, PS4 Pro és KD55X8509, mi lehet a gond? Ha megőrülök és minden variációt kipróbáltam de akkor sem látja a tv a Ps4 Pro-t? Ötlet?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#33162) Piosza válasza Blaise (#33148) üzenetére


Piosza
csendes tag

Szétnéztem a neten, de mindenütt azt látom, hogy ez a típus már nem kapható.
Van esetleg másik javaslatod?

(#33163) Tegla80 válasza Peat76 (#33161) üzenetére


Tegla80
addikt

Morgen
A ps4-en is engedelyezni kell a hdmi vezerlest itt,h mukodjon.
Plusz a bravia sync menuben is lehet meg a tv-n allitgatni,h a tavval milyen funkciokat erj el a ps vagy mas vezerelt eszkozon.

Sony® & PlayStation®

(#33164) Fricc válasza dh66e (#33159) üzenetére


Fricc
tag

Köszönöm szépen a választ! Esetleg ha van időd nagyon röviden le tudnád írni hogy miért? Olvastam pár reviewt róla de erre a részre leginkább csak említés szinten térnek ki, van ahol azt írják tud 120at van ahol azt h 60hz es a panelja, nem értem hogy lehet egy ennyire egzakt témát így megkavarni... A specifikációban 120hz szerepel, akkor nem értem miért :D
Csak ha van időd, és köszönöm szépen!

(#33165) Kornel válasza Fricc (#33164) üzenetére


Kornel
veterán

EU TV sose tudott 120-at.
Max. az USA-ban.

(#33166) delig válasza blakey (#33145) üzenetére


delig
tag

Szia!
Így sem jó, az appot indítaná el az is.

(#33150) headhunter
Megnézem úgy is, hátha a vezetékest nem komálja, nem is jutott eszembe.

(#33167) headhunter válasza delig (#33166) üzenetére


headhunter
addikt

"...Megnézem úgy is, hátha a vezetékest nem komálja, nem is jutott eszembe..."

HBO GO androidon csak Wi-Fi kapcsolattal hajlandó működni!

(#33168) dh66e válasza Fricc (#33164) üzenetére


dh66e
veterán

Röviden:
Ez tv és nem monitor, ennyit tudnak.Ne túráztasd magad rajta 60Hz a max.

(#33169) Peat76 válasza Tegla80 (#33163) üzenetére


Peat76
őstag

Minden sync funkció mindkét eszközön engedélyezve, a régi PS4-en gond nélkül ment, tesómnál is megy, hát komolyan mondom nem értem mi a gond, próbáltam másik Hdmi bemeneten a tv-n, PS gyári kábelével próbáltam! Ez megfogott, se 5.1-el se a 6.0-val ugyanaz, tehát nem szoftveres dolog, mi a mogyoró lehet a gond? Hogy szépen fogalmazzunk!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#33170) K Norbi


K Norbi
addikt

Mi a különbség a VA és AMVA között? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#33171) Kornel válasza K Norbi (#33170) üzenetére


Kornel
veterán

Jó kérdés.
Nekem 55 col van, és a betekintési szögekkel nem vagyok elégedett.
Mintha egy TN panel lenne.
Egyébként a relé hangon kívül ezt is jelezni fogom, mint hibát.

(#33172) salapp válasza K Norbi (#33170) üzenetére


salapp
addikt

És már csak egy oldal kéne, ahol a gyári szám alapján be lehet azonosítani, hogy az ember fiának tévéjében melyik kakukkol.

Durva, hogy a linkjeid alapján az 50-es VA lényegesen gyengébb fényerőben, mint az 55-ös AMVA...

ezt találtam:
AMVA Advantages
AMVA panels attempt to fix the problems of earlier technologies, including color washout and color distortion, by utilizing more domains than standard MVA panels. This technology produces extremely high contrast ratios, which makes for a more comfortable viewing by the user, and can be easier on the eyes. AMVA panels have extremely deep black color depth. In addition, power consumption is often lower because of the backlight module and high cell transmittance, which lowers the number of LEDs used.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33173) blakey válasza K Norbi (#33170) üzenetére


blakey
titán

Az A-MVA (AUO) a VA panelek csoportjába tartozik, itt található az MVA, P-MVA, S-MVA, PVA. S-PVA, ASV, PSA. Az MVA panelek a gyengébb típusok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33174) blakey válasza salapp (#33172) üzenetére


blakey
titán

Csakhogy mégsem gyengébb ugyanis nagyon sok tartalék van bennük szinte biztos, hogy valamrlyiknél rossz adat szerepel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33175) Peat76


Peat76
őstag

Valakinek ötlet #33161

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#33176) salapp válasza blakey (#33174) üzenetére


salapp
addikt

Van itt esetleg egy sony szervízes, aki tájékozottabb a nagy átlagnál és esetleg tudja, a gyári számban mi utal arra, hogy normális látószöggel megáldott panel van-e a készülékben? Nem kéne feleslegesen kibontani sem, ha a szám nem stimmel, mehetne vissza rögtön és rendelhetné az ember a kövit.

Kornel: Én szégyellném magam a Sony helyében, hogy ilyen gagyi paneleket is belevágok néha a felső kategóriás tévéimbe.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33177) Kornel válasza salapp (#33176) üzenetére


Kornel
veterán

Még hónapokig azon töprengeni hogy vak vagy-e.
Mondjuk enyémet asszony is látja, sőt ő mondta először, pedig aztán neki tényleg mindegy mit néz.

Blakey: valószínű a sorozatszámból a Sony rögtön meg tudná mondani.

[ Szerkesztve ]

(#33178) blakey válasza salapp (#33176) üzenetére


blakey
titán

Mivel VA panelekről van szó így szerintem nincs számozva, jelőlve, mint pl. az LG-nél, valószínűleg csak úgy derülhet ki a panel altípusa ha ismerjük a pixelstruktúrát és közelről megnézzük vagy a panelen a matricát valahogy megkeressük. A termékek megnevezésében nem nagyon találok semmilyen furcsa számozást, de hátha valaki tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33179) Kornel válasza salapp (#33176) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk az enyém listaára 299k a MM-ban.
Azért ennyiért ilyet, khm...

(#33180) salapp válasza Kornel (#33179) üzenetére


salapp
addikt

Az a gáz, hogy a 2016-os szériában fél milla alatt nagyjából a kétharmada elég defektes, már paramétereit tekintve is.
Idén meg horror áron lesz, ami VA+BFI+SAT tuner+android kombit kínál.

Hát ja, az 55W809C is 430-on nyitott 2015-ben, 2016-ban még szintén 300 volt. Pecet ciki.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33181) blakey válasza Kornel (#33177) üzenetére


blakey
titán

Nyilván, de @salapp nem olyanra gondol hanem ahogy az LG határozza meg, ott minden készülékről lehet tudni, hogy milyen panel került bele, van egy szám-betűsor kombináció amiből pontosan tudható, igaz, az LG rengeteg panelt haaznál és az IPS mellett VA-t is alkalmaz egy adott modellen belül, azért Sony annyire sokféle panelt nem alkalmaz és egy MVA/PVA különbség nem akkora eltérés, hogy ezt bárhol jelezze a vásárló felé, nagyon sok múlik a gyártón/beszállítón is, tehát két azonos méretű és típusú tv akár eltérő panellel szerelt is lehet ettől még az általános specifikációnak megfelelnek míg LG-nél azonos méreten belül különböző panelek is szerepelhetnek, azért az sokkal bosszantóbb dolog ha nincs tisztában a vevő.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33182) Kornel válasza salapp (#33180) üzenetére


Kornel
veterán

Csere utalvány mit takar?
Válassz ugyanannyiért egy szarabbat?
Gondolom tiéd is volt vagy 240, ennyiért meg nem adnak most semmit, gondolom ugyanilyen nem akarsz még egyet.

Blakey: itt se ennyirol van szó.

[ Szerkesztve ]

(#33183) blakey válasza Kornel (#33182) üzenetére


blakey
titán

De, ennyiről van sző, nincs W80C-s tv IPS panellel, csak VA van. MVA és PVA között nincs olyan nagy különbség, hogy értékelhető legyen, persze feltételezve, hogy "jó" gyártótól származik. Gyengébb beszállító esetén szinte mindegy a panel típusa ha gyengébb. Szerintem akinek egyértelműen gyengébb panellel szerelt tv-je van az bizony jelezze a gyártó felé, hogy valami nem az igazi és nem elégedett a termékkel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33184) salapp válasza Kornel (#33182) üzenetére


salapp
addikt

Én azt a képet akarom, amit a barátomnál megismertem. Az is egy 55W809C. Hogy hogyan érem el, azt még nem tudom, de kiharcolom, ami jár.
Ha nem tudnak mit adni, legfeljebb pénzt vissza.
Szomorú lenne, de...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33185) Kornel válasza salapp (#33184) üzenetére


Kornel
veterán

Holnap intézem én is.
Köszi a segítséget.

Dh66e: ennyiért más kocsit vesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33186) dh66e


dh66e
veterán

Már előrendelhető az A1 OLED .
55" cca: 1.4 misi
65" cca: 1.9 misi meg egy pici. ;]

Kint van az összes új modell ára:
55XE85 430k indulóval nem drága egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#33187) salapp válasza dh66e (#33186) üzenetére


salapp
addikt

55XE85 = VA, BFI, Sat tuner, android?

Ha igen, akkor adjanak egy olyat helyette, azt jólvan. Új ára éppen az 55W809C induló árán van, szóval semmi probléma. Nem akartam 4K-t, de valahogy túlélem. :DDD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33188) dh66e válasza salapp (#33187) üzenetére


dh66e
veterán

Parancsolj csak neked csak most! :)

(#33185) Kornel

A 22 millás sonyhoz képest ami egy lakás ára ezek nagyszerű árak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33189) Kornel válasza dh66e (#33188) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván ezt nem fogja megkapni cserében rafizetes nélkül, ilyenkor mi van?
Pénz visszajár?
Mivel ennyiért most nincs semmi, kisebbet nyilván nem akar, rosszabbat megint nem, akkor?

(#33190) salapp válasza Kornel (#33189) üzenetére


salapp
addikt

Fogyasztó joga: javítás->csere -> pénzvisszafizetés.
Ha nem javítható és nincs helyettesítő termék (fő paraméterek: méret, BFI, android, VA panel), akkor vagy odaadják az aktuálisan elérhető olyan terméket, amiben ezek megvannak (55XE85), vagy felajánlanak valamit, amit elfogadsz, vagy nem fogadod el és pénz vissza.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33191) Kornel válasza salapp (#33190) üzenetére


Kornel
veterán

Hát kíváncsi vagyok.
Neked hogyan tovább most?
Mi a next step?

(#33192) salapp válasza Kornel (#33191) üzenetére


salapp
addikt

Nekem is holnapra maradt a második egyeztetés. Telefonon már elismerték a hibát, felajánlották a csereutalványt. Ha gyorsan megy, nekem jó lesz árában egy 50W805C is. Neten rendelem. Ha az is vacak látószögű panellel van, akkor sztem vissza a boltba (14 napos elállás) és pénz vissza, és részemről ennyi az lcd tévés próbálkozásoknak egy évig biztos. Aztán majd meglátom, milyen ez az XE85 széria.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33193) Kornel válasza salapp (#33192) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk ez nem rossz megoldás.
A bolti átvétel (vagy inkább rendelés) hátránya, hogy ezt nem lépheted meg.

[ Szerkesztve ]

(#33194) dh66e válasza Kornel (#33189) üzenetére


dh66e
veterán

Tárgyalás/megállapodás kérdése. A cég jobban jár ha tv-t ad neki mint a pénzt vissza.

(#33195) salapp válasza dh66e (#33194) üzenetére


salapp
addikt

Nyilván mindenki jobban járna úgy, hiszen én is tévét akartam, az árával nem vagyok beljebb.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33196) krx21 válasza dh66e (#33186) üzenetére


krx21
nagyúr

"55" cca: 1.4 misi"
:Y

(#33197) dh66e válasza krx21 (#33196) üzenetére


dh66e
veterán

LG55B6D 1,35-vel indított tavaly.Ahhoz képest ez a sony nagyon rendben van árazva szvsz.

(#33198) Kornel válasza dh66e (#33197) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyiért legalább tudhatnának rendesen mozgást megjeleníteni...

(#33199) dh66e válasza Kornel (#33198) üzenetére


dh66e
veterán

A sony tud. ;]

(#33200) Kornel válasza dh66e (#33199) üzenetére


Kornel
veterán

Veszem észre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.