Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) samsung1920


samsung1920
csendes tag

Jóestét :) Silenzio köszönöm a netes beállítást,majd megcsekkolom ;)
Kérdés viszont,hogy melyik 2.0ás bétát éri meg felrakni? Ami badablogon van azok közöl? Vagy esetleg más is van...és netán azt? :) Köszi aki ír rövid tapasztalatot :)

(#1452) G-Guts válasza rizso (#1450) üzenetére


G-Guts
aktív tag

:C :C :C Ott a pont. ;)

(#1453) Tomajdon válasza Paca2 (#1448) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Neked mióta van wave 3-ad? :Y

(#1454) leslieke válasza samsung1920 (#1451) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

badablogon kint az összes elérhető firmware.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1455) samsung1920 válasza leslieke (#1454) üzenetére


samsung1920
csendes tag

Igenigen,látom öket, csak ara vagyok kiváncsi melyiket éri meg felrakni? Vagy sok különbésg nincs köztük?!

(#1456) doctorur válasza leslieke (#1444) üzenetére


doctorur
tag

Szerintem ez már tutinak mondható. Általános stratégia a régi HW-ek új SW-es támogatásának 3 hónapos csúsztatása az új telókhoz képest. Ua megy most az ICS-el is.
Mivel megjelent a W3 márciusban jöhet a frissítés a régiekre.
Szóval ez egy olyan rossz hír, ami valójában jó. Rossz, hogy addig várni kell, de jó, hogy a nyuszi tuti kitojja a 2.0-át.

[ Szerkesztve ]

(#1457) samsung1920


samsung1920
csendes tag

a badablogon lévö KK5 nek mi a jelszava? kicsomagolásnál kéri?! fontos:) köszi aki leírja!!

(#1458) bokrosolajos válasza rizso (#1450) üzenetére


bokrosolajos
őstag

:) Ugye-ugye?!

(#1459) samsung1920 válasza samsung1920 (#1457) üzenetére


samsung1920
csendes tag

már megvan:) :DD

(#1460) snecizero


snecizero
senior tag

Azta valakinek már wave 3 tárcsája van.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#1461) wertigo1984 válasza Goldmen75 (#1412) üzenetére


wertigo1984
őstag

Wave-találkozóban én is benne vagyok...ha még nem késő jelentkezni rá :K :C

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1462) leslieke válasza doctorur (#1456) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valóban várható volt. Viszont így bada 3 már csak a világvége után lesz. ;]

(#1460) snecizero januárban meglesz nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1463) Dhampir válasza leslieke (#1462) üzenetére


Dhampir
félisten

Vissza a pingvinnel, le a zacskóval! :)

(#1464) kacsuszka válasza Dhampir (#1463) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

egyet mondjatok meg nekem, hogy ha a wave 3 -on bada van miért kerül ennyibe, mikor az alapfunkciókon kívül másra nem igazán lehet használni?

(#1465) szimike79 válasza Paca2 (#1448) üzenetére


szimike79
őstag

Akkor már van a köreinkben egy új hullámos! Szerintem ide a fórumra is írhatsz róla, többen is kíváncsiak vagyunk valószínűleg, az első kézből származó infókra. :K

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1466) consono válasza kacsuszka (#1464) üzenetére


consono
nagyúr

Ne kezdjük el újra a trollkodást!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1467) kacsuszka válasza consono (#1466) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

nem akarok én bántani senkit isten lássa

csak kérdem, komolyan kérdezem...

(#1468) doctorur válasza leslieke (#1462) üzenetére


doctorur
tag

Amennyiben 2012.12. huszonvalahanyadika a világvége, akkor jó a megérzésed. A 3.0 valszeg 2013 és masszív HW szükséges hozzá.
Vagy a bada 3.0 miatt lesz világvége? ;]

(#1469) leslieke válasza kacsuszka (#1464) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt a Samsungtól kellene megkérdezni, az árakat ők találják ki.
Amúgy a kezdetben megjelent előzetes árakhoz képest jelentősen csökkent az ára a mostani árakhoz képest.
Kiindulva a korábbi áresésből a Wave 3 ára is hamarosan lejjebb fog menni. Szerintem nyár elejére már olyan 60 eFt körül is meg lehet majd venni. Azért annyiért - persze csak azoknak, akinek a bada így is megfelel - már jó vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1470) kacsuszka válasza leslieke (#1469) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

köszönöm a választ!

(#1471) rizso válasza kacsuszka (#1464) üzenetére


rizso
addikt

Nálam az alapfunkció a telefonálás, sms, esetleg ébresztő, óra, naptár, számológép. A WaveIII azért egy kicsit többet kínál ezeknél. Ugyan még nem volt lehetőségem kipróbálni sem a készüléket, sem a 2.0-át, de szerintem simán vállalható és egyben használható kategória, főleg ha az ár is 70k körül lesz hamarosan (nem tudom most mennyi, de gondolom 80-100k között lehet). Nyilván vannak konkurens készülékek és oprendszerek, de sokaknak bőven elég a bada - sőt, sokaknak még sok is.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1472) leslieke válasza rizso (#1471) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bruttó 85 eFt-ért kapható a legolcsóbb helyen, 2 éves gyári garanciával. [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1473) rizso válasza leslieke (#1472) üzenetére


rizso
addikt

Na, az már nem is olyan rossz. Emlékszem, mikor én annak idején a Wave-et vettem, akkor valami 90k volt T-nél...

De várjunk csak: 85k 2 év gyári garanciával, és neked még nincs meg? Mi van itt kérem? ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1474) wertigo1984 válasza rizso (#1450) üzenetére


wertigo1984
őstag

hol vettétek ezt a fajta tokot? Létezik Wave2-re? (amúgy baba az asszonyságod telója) :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1475) Dhampir válasza leslieke (#1469) üzenetére


Dhampir
félisten

Elég brutális procit kapott. Ekkora kijelző kell a nagyobb felhasználói élményhez, az Asphalttal rajtolni sokkal jobb így. :)

kacsuszka

Legalább működik a Bluetooth, nem úgy, mint a WP7 telókon.
Amikor utcáról wifiztem vele (Mekinél), seperc alatt felkapcsolódott az idegen útválasztóra.

[ Szerkesztve ]

(#1476) leslieke válasza rizso (#1473) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én kicsivel 100k felett vettem a Wave 1-et, függetlenül, 1 év garanciával.

Miért nincs még nekem Wave 3?
1, a lakás hitelének végtörlesztése foglalkoztat,
2, vártam Paca2 megerősítésére, hogy tényleg gyári garanciával adják,
3, itt a karácsony, ajándékokat is kell venni. :)
De január elején megveszem. ;)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1477) ADAM1337 válasza leslieke (#1476) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A sima wave-en egy 2.0-t már próbáltál ?
Csak kíváncsiság .

(#1478) rizso válasza wertigo1984 (#1474) üzenetére


rizso
addikt

Ebay. Két darab tok került szállítással együtt kb 1200Ft-ba. Röviden: megérte.
Természetesen S8530-ra is rengeteg tok van, és azok sem drágábbak.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1479) szebev válasza Dhampir (#1463) üzenetére


szebev
senior tag

Ott a pingvin,csak rahuzott egy zacskot... ! :)

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#1480) leslieke válasza ADAM1337 (#1477) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem próbáltam. Majd lesz rajta 2.0, ha Kiessel lehet frissíteni.

(#1479) szebev :C

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1481) ADAM1337 válasza leslieke (#1480) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És a telo megmarad a wave 3 melett ?
Csak mert egy sebesség teszt majd érdekelne, mert szerintem nem sok változás lesz max a 4 colos kijelző ami miatt használhatóbb lesz a telo kb.
Nekem már ez a wave 3 is csak design telonak tűnik, mindenesetre én i4-re váltok ugyanúgy január tájt nem szándékozom a bada-t tovább használni 1év alatt ráuntam.

(#1482) leslieke válasza ADAM1337 (#1481) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Marad a Wave 1 is. Sose adok el telefont, így kerülöm el az értékvesztéssel járó buktát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1483) kacsuszka válasza Dhampir (#1475) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

én pl. azt vettem észre a wave-el kapcsolatban hogy a wifi sokkal gyengébb mint egy e52-es nokia-n. :/

(#1484) Dhampir válasza kacsuszka (#1483) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez így van, nem lát olyan sok hálózatot, mint akár egy másik Nokia; az E7, vagy egy HP iPAQ Voice Messenger. :K
Viszont a 3-4 napos üzemidő tekintetében nagyon odaver a többieknek.

szebev :C

[ Szerkesztve ]

(#1485) wertigo1984 válasza kacsuszka (#1483) üzenetére


wertigo1984
őstag

úgy látszik Samuéknál ez tipikus hiba, mert SGS2-n is gyengébb a wifi.

(én ha telefont tervezhetnék/gyárthatnék, a tetejébe tenném a wifi-t, nem pedig alulra (8530) vagy oldalra (SGS2, HTC Sensation, Iphone4))

(#1486) Dhampir: köszi ezt kihagytam :K

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1486) Dhampir válasza wertigo1984 (#1485) üzenetére


Dhampir
félisten

SGS-en is. :K

(#1487) m.zso


m.zso
aktív tag

sikeresen felment a S8500XXKK7. hogy tudok samsungappsra menni újra? valmi üzenetet dobál ki,h hozzak létre hálózati profilt. nem akarok semmit létrehozni. nem akarok mobilnettel szarakodni. elég nekem a wifi is.+ még annyi, h a zenelejátszóban nincs előre programozott equalizer sem ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1488) gelbelex válasza m.zso (#1487) üzenetére


gelbelex
őstag

(#1489) fl4nder


fl4nder
csendes tag

Sziasztok!

Most tettem fel egy új firmware-t. Jól látom, hogy még ebben sem tudták megoldani, hogy az egy témába tartozó emaileket "összefűzze"? Remélem érthetően írtam le a kérdésem.
Köszi a segítséget.

(#1490) gelbelex válasza fl4nder (#1489) üzenetére


gelbelex
őstag

Megoldani?
Egy csomó jó dolgot megtartani sem tudnak. :F
A 2.0 híváslistájánál még a kontaktonként összefűzött eseményeket nem tudták megtartani... :W
Ahogyan a hangprofilokat és a hangosodó csengőhangot sem. Ciki.

(#1491) fl4nder válasza gelbelex (#1490) üzenetére


fl4nder
csendes tag

Én sem értem miért vettek ki olyan dolgokat, amik eddig működtek, ráadásul mindegyik elég alap dolog lenne... Ez így elég gáz.

(#1492) consono válasza fl4nder (#1489) üzenetére


consono
nagyúr

De igen, van threaded view az email kliensben...

settings/email/threaded list

A te szavaiddal élve elég alap dolog lenne, hogy legalább a beállításokat megnézze az ember... Ez így gáz..

Bocsi :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1493) Paca2


Paca2
senior tag

az nagyon gaz hozzaallas a samutol h regi telokra nem adjak a 2t, hamarosan rovid (szubjektiv) ertekelest irok az ujoncrol

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1494) m.zso


m.zso
aktív tag

lehet mar tudni,hogy milyen progik mennek el 2.0 szofttal?tegnap ujbol leszedtem a hawxt.kapott a tel egy restartot,majd elinditottam es kezdokepernyonel kb 30 mp mulva ujrainditotta a telot

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1495) Paca2


Paca2
senior tag

- fájlkezelőben nincs 'mind' nézet, csak vagy a teló vagy az SD
- 1-2 helyen nem teljesen jó a magyarítás, pl. számoló-gép
- a lehúzható értesítő valóban kissé szaggatottan működik ha a főképernyőn vagyok, máshol nem, de együtt lehet élni vele, talán javítható
- hiányolom a hangosodó csengést
- 4"hoz sztem már kicsi a 480*800, nagyon közelről már látszik..., de így is szép a képe

+/- üzemidő intenzív használattal (rengeteg netezéssel és képernyőhasználattal) 1 nap körül fog alakulni
+/- csak javás próbajátékok vannak benne alapból
+/- gyárilag MSN (inkább gépen használom)

+ mappák létrehozás, átnevezése
+ kinézet (imádom:) )
+ böngészőt nem sikerül még megfektetni, olyan oldalt is megnyit szépen amivel az 1 nem boldogult
+ AP használata is jó, laptoppal is neteztem
+ a telefon mindenhol rendkívül gyors (főleg az SG W-hez képest)
+ külső hangszóró sztem megfelelő, olcsó sennheiserrel is jól szól, gyárit ki sem bontottam (agybadugós) - talán 1 picit a wave1-el jobban szólt, de ez lehet, h csak félreérzés:)

GPS/kamera: még nem foglalkoztam velük (1 napos a teló)
és bármilyen meglepő 1 nap alatt még nem telefonáltam:)

pár képernyőmentés

ha van olyan, amit szerintetek ki kellene próbálnom (pl weboldal, v akármi, akkor írjátok meg)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1496) F-ECT$ válasza Paca2 (#1495) üzenetére


F-ECT$
titán

4"hoz sztem már kicsi a 480*800, nagyon közelről már látszik...

Nem lenne kicsi, ha rgb lenne és nem pentile...

Dive ever, work never.

(#1497) consono válasza F-ECT$ (#1496) üzenetére


consono
nagyúr

Ez jogos, úgy látszik még mindig hasznot termel a régi gépsor :) Ez az egy bosszant az Omnia W-ben is (nekem most az egyik jövőbeli tervem)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1498) Paca2 válasza F-ECT$ (#1496) üzenetére


Paca2
senior tag

hat lehet, ehhez nem értek

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1499) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Sziasztok,

Nagyon úgy néz ki, hogy az ebay-en vett, elvileg független telefonom csak Vodafonos kártyával működik rendesen (Telenort nem is látja, T-Mobile-os kártyával meg pár óra után eldobja a hálózatot). Az szeretném kérdezni, hogy a Wave I működik e turbosim-el?

A szerviz menüben megnéztem, ott nincs semmilyen lock aktiválva, de mégsem működik normálisan.

Laci

(#1500) duvi válasza Paca2 (#1495) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Gratula az új telódhoz és köszi a gyors összefoglalót! :C
Kérdeznék párat ha lehet:
-hangprofilok vannak?
-működik a levelezésnél freemail, indamail(vipmail) stb. fiókok küldés/fogadás fukciója?
-hány weboldal lehet egyszerre nyitva?
-zenefelismerés benne van?
-Route66 (vagy más navi) benne van alapból?
-Polaris Office " okosabb" az elődjénél? (mekkora fileokat kezel, lehet editálni?)
-számítógépre kötve hány memória partíciót látni és mekkorák a méretek?(a memkarin felül természetesen)
-NFC van benne?
-mik voltak a tartozékok hozzá?
Első nekifutásra ennyi lenne :D Gondolom lesz még kérdés bőven ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.