Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) TomWexX válasza csongi (#650) üzenetére


TomWexX
addikt

Remélhetőleg a kétezres években megjelenik... ;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#652) leslieke válasza csongi (#650) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyre reálisabb, hogy csak a jövő év elején jelenik meg. Akinek nagyon kell a 2.0, az már most is tudja használni a legutolsó nem végleges verziót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#653) Willie válasza leslieke (#652) üzenetére


Willie
őstag

De most akkor komolyan kiadták a Wave3-at egy béta szoftverrel? :\

(#654) consono válasza Willie (#653) üzenetére


consono
nagyúr

Ki tudja... Mindenesetre a 8500-hoz és a 8600-hoz jelenleg ugyanaz a verziószám (ami persze megint nem jelent semmit...)

"In God we trust. All others must bring data"

(#655) bokrosolajos válasza peter_k (#644) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Skálázásnak semmi értelme, mert az már csak az átméretező szoftver működésén, illetve ezzel együtt az eredeti kép tömörítésének mértékén múlik, melyikből milyen képet varázsol. Így csak a skálázás nélküli mód játszik. SZVSZ a Grey chart az egyetlen igazán beszédes: a jobb kamerák a vonalakat beviszik a középpontba, a bénábbakon a szoftver "gerjed" és különféle jégvirág formákat növeszt

A Samsung Galaxy W ahhoz képest, hogy Androidos, nagyon jó képeket készít, bár egy kicsit azon is túlzásba vitték a szaturációt és a képzaj javítót. A nénik arcán elmosódnak a szem alatti táskák, mintha photoshoppal lennének az arcok feljavítva
Ezzel együtt is a legjobb alternatíva azoknak, akik Wave 1-et szeretnének váltani.

[ Szerkesztve ]

(#656) gelbelex válasza consono (#654) üzenetére


gelbelex
őstag

Éppen csak megjelent, de már jön rá a frissítés, tehát... ;]
Vsz. csak a félreértések elkerülése végett is más verziószámmal jobb lenne publikálni (jobban fogyna a Wave3), de ennyi halogatás után (és ekkora piaci részesedés mellett) egy kis félreértés pont le van sz... nem érdekli őket. :(
Űgy tűnik, a 2.0 javítanivalói kvázi hardvertől függetlenül jelentkeznek, erre utal az azonos verziószám is... De legalább csinálják... :DD

(#657) leslieke válasza Willie (#653) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esélyes. Az oroszok, lengyelek és a franciák is kaptak már az S8600-hoz frissítést.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#658) Ranger^41 válasza leslieke (#652) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Mikor Alleeban megnyomogattam a wave 3-at aztmondták, hogy csak első negyedévben jelenik meg, szal január/február...

(#659) leslieke válasza Ranger^41 (#658) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem nem sürgős. Amúgy is a Wave 3-on rajta lesz a 2.0 :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#660) csongi válasza leslieke (#652) üzenetére


csongi
veterán

Nem tudom megéri e a szenvedést, de inkább megvárom a "véglegest".

(#661) boszitom


boszitom
csendes tag

Hali!

Szfvár, Samu szervízben leltem ezt a hirdetést:

Samsung S8600 Wave 3

Gyártó:Samsung Ár: 93.900.-Ft

Raktár info:Készleten

Garancia:12 hónap

Menny.: Kosárba rakom

A 125,9x64,2x9,9 milliméteres és 122 grammos, alumíniumba burkolt Samsung S8600 Wave 3 Gorilla Glass üveggel védett 4 hüvelykes, 480x800 képpontos Super AMOLED érintőkijelzőt, 720p felbontású HD anyagok rögzítésére alkalmas, LED villanóval ellátott 5 megapixeles autofókuszos fő és VGA előlapi kamerát, GPS, WLAN (802.11b/g/n) és Bluetooth 3.0 modult, WiFi Direct és WiFi HotSpot támogatást, digitális iránytűt, 14,4/5,76 megabites HSPA átviteli képességet, 3 GB belső tárhelyet, Samsung Mobile Navigator navigációs szoftvert, 1,4 GHz-es processzort és 8,5 óra

SGS 5 a csúcs

(#662) leslieke válasza boszitom (#661) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ebben csak a 12 hónap garancia az, ami nem jó. Tudtommal tavasz óta minden Samsung telefonra 2 év gyártói garancia van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#663) bokrosolajos válasza boszitom (#661) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ennyit simán megér annak, aki Wave 3-ast szeretne a Karácsonyfa alá!

(#664) boszitom válasza bokrosolajos (#663) üzenetére


boszitom
csendes tag

Hali!

Tájékoztatásnak szántam a hírt.
Mint minden telónál - ennél is lesz majd kedvezőbb az ár.

De én a világért sem tenném mások karácsonyfája alá, csak rábíznám
a Jézuskára, hogy válassza ki Ő azokat, akiket érdemesnek tart erre a
büntetésre - amit ez a rossz telefon jelent.
A krampuszok biztos kapnak W3-at.

[ Szerkesztve ]

SGS 5 a csúcs

(#665) Ranger^41 válasza leslieke (#659) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Nem a 2.0, a wave3

(#666) leslieke válasza Ranger^41 (#665) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom. Értettem, hogy a Wave 1-2 csak jövőre jön a bada 2. A W3 viszont már azzal jön.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#667) Ranger^41 válasza leslieke (#666) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Én meg azt mondom, hogy a wave 3 jön csak jövőre "hivatalosan" :D

(#668) leslieke válasza Ranger^41 (#667) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meglátjuk: T-mobile: még idén várható a Samsung Wave 3

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#669) leslieke


leslieke
Jómunkásember

GSMArena.com akkumulátor teszt:

Forrás

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#670) Ranger^41 válasza leslieke (#668) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ezt én is láttam, mondtam is az eladóknak, hogy a tmobilenál már eléggé közel van, erre meg mondták, hogy a samsung csak 2012 első negyedévében hozza be, nem tudom, hogy ettől függetlenül a tmobile árulhatja-e... Én is naponta nézegetem már kb az oldalukat, nagyon érik már az innov8 cseréje, haldoklik szegény, ráadásul most lesz lehetőség a flottán belül kedvezményes készülékcserére, és csak samsungban gondolkodok. Csak jöjjön már :D Mondjuk elég zavaró volt a tesztkészülékben, hogy állandóan rinyált, hogy feltöltött, húzzuk ki a töltőt, de nem tudom, hogy akkor beriasztana e az a dokkoló... És így elég kényelmetlen volt bármit kipróbálni rajta, hogy 10-20 másodpercenként jött a figyelmeztetés.

(#671) leslieke válasza Ranger^41 (#670) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, ha így van, akkor így - nekem - nem lesz idén W3. Fontos szempont, hogy legyen hozzá gyártói és két éves garancia.

Samsung oldalán - elég kezdetleges állapotban - két verzióban szerepel az S8600: a T-s és a független.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#672) szimike79 válasza leslieke (#669) üzenetére


szimike79
őstag

A 4 colos kijelzőhöz és a komolyabb hardverhez képest, egész jók az aksi idők. Szinte pariban van a Wave1-gyel. Ahogy néztem a jelenlegi konkurenciával is egész jól tartja a lépést. :K

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#673) F-ECT$ válasza leslieke (#669) üzenetére


F-ECT$
titán

Hozza az átlagos szintet: I4s 45 óra, Gs2 40 óra.

Dive ever, work never.

(#674) leslieke válasza F-ECT$ (#673) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az átlagosnál kicsit többet hoz, a gsmarena szerint csak a szifon 4s teljesített ennél jobban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#675) F-ECT$ válasza leslieke (#674) üzenetére


F-ECT$
titán

Pontatlanul fogalmaztam: hozza a mostani csúcs készülékek szintjét, de ez szerintem csak átlagosnak mondható. Az SGS2-höz vettem egy nagyobb akksit (hivatalos samsung, az eredeti 1650 helyett ez 2000 mAh-s), ezzel kb 20%-kal tovább bírja, tehát ebben a tesztben 48 órát hozna.

Ezek a 40-50 órás eredmények viszonylag jól hangzanak, a gond ezzel a teszttel, hogy nincs benne navigáció (bár erre lehet azt mondani, hogyha valaki navigációra használja a telefont, akkor vegyen autós töltőt) és nincs benne játék teszt - ezek eszik a legjobban az akksit. Márpedig az i4s és az SGS2 is meghal kb 4 óra játék után, ami egy unalmas napon eléggé kevés. (A wave 1 ebből a szempontból jó, az 4-5 órát is elmegy.) Tudom, hogy egyelőre álom, hogy egy egész napos intenzív nyúzást is kibírjon a telefon, de talán nem kell rá olyan sokat várni.

Btw most elolvastam a wave3 tesztet, és a 3 komponensből a 3g talk time húzott nagyot rajta, tovább bírta, mint amennyit papíron ígértek. Sajnos a netezés és a videózás tekintetében már nem ilyen rózsás a helyzet. Szóval akinek főleg telefonálásra kell, annak jó, aki sokat akar netezni/videózni, annak már annyira nem, mert ott már több készülék is megelőzi.

Dive ever, work never.

(#676) peterk


peterk
senior tag

Rég jártam erre, de úgy látom nincs új a nap alatt, a topic témája továbbra is 80%-ban a "sz*r a bada" vs "ááá, nem is sz*r a bada" körül forog. :D

Mindenesetre örömmel fedeztem fel néhány ismerős nevet, ezek szerint nem kell diliházba vonulnom még amiatt, mert nekem még mindig tetszik a telefonom. :) Annyira, hogy talán utoljára a nokia 7110-esemmel - nem tegnap volt :) - fordult elő az utoljára, mint a wave-el: másfél éve megvan, és egyáltalán nem vágyom rá, hogy lecseréljem, tökéletesen megfelel az igényeimnek. Még mindig az egyik legszebb telefon amit kapni lehet (ha nem "a" legszebb), hardver gombos (manapság nagy szó - nem vicces, hogy nagy szó ez egy telefonnál? :).), kikapcsolva is ébreszt, gyors mint a szél, egyszerű a használata mint a pofon (nem vicces, hogy nagy szó ez egy telefonnál? :). ), lejátszik avit, mkv-t, ami csak a kezembe kerül, és korrekt minőségű fotót/videót rögzít. Ha meg nagyon kell, akkor a netbankomba is be tudok vele lépni, vagy éppen netet megosztani. Többre nincs is szükségem. ;)

Szóval jó telefon ez, csak annak aki megveszi, tudnia kell, hogy mik az igényei. Persze ez nem csak erre a telefonra igaz. :D

(u.i.: Majdnem el is felejtettem, hogy tulajdonképpen miért is jöttem: Bada 2.0. Ha jól olvasok vissza, akkor hónap vége/jövő év elejére várható? Ez most már "komoly" időpont, vagy olyan mint az eddigiek? ;))

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#677) szebev válasza peterk (#676) üzenetére


szebev
senior tag

Udv ismet sorainkban!

Meg nincs konkret idopont, csak remeny van rendultlenul! Ja es a 2.0as betak...

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#678) Goldmen75 válasza peterk (#676) üzenetére


Goldmen75
őstag

Pozitív hozzáállás, csak így tovább!:D Hajrá Wave ONE:D
2.0?:))) Áh....majd ecce.....én már nem várom..majd jön...

(#679) St_Riv válasza peterk (#676) üzenetére


St_Riv
csendes tag

"Bada 2.0. Ha jól olvasok vissza, akkor hónap vége/jövő év elejére várható?"
Mondjuk úgy, hogy jövő év végre nagy valószínűséggel lesz.:D

(#680) Teaway válasza St_Riv (#679) üzenetére


Teaway
veterán

Miért? Eddig úgy volt, hogy elmarad?

Nincs itthon csokid??

(#681) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Már a Samsung Wave M S7250 is kapható, ára: 63.990 Ft.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#682) bokrosolajos válasza peterk (#676) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ezeket nagyon szépen összefoglaltad, mert ebben benne van minden, ami pozitív! Nincs is értelme kétségbe vonni az állításod, hiszen tudjuk, hogy minden része igaz

A gond csak akkor jelentkezik,ha okostelefonnak akarod használni a készüléket! Olyan egyszerű dolgokon elhasal, mint hogy figyelmeztessen ha nyitott wifit érzékel, vagy hogy amíg az 1.0 badás készülék a weboldalak 90%-val megbirkózott, addig az agyon dicsőített, mindenkinek ajánlott 1.2 esetében ez az arány jó ha 50%! Ritka idegesítő nem csak a felugró címsor, de a Kevés a memória üzenet is.

Ha ezt tekinti fejlődésnek a Samsung, akkor nem csodálom, hogy a W3-on már zárható USB sincs, eltűntek a hardveres gombok, az erősödő csengőhang, a hangprofilok, az áttetsző és/vagy animált menük, és még mindig ugyanaz a Super AMOLED kijelzője, amit már annyian lehúztak a Pentile mátrix miatt...

De ez is egy parttalan vita, mert van aki egyszerűen csak a pozitív dolgokat látja, és olyan messze lebeg a realitás talaja felett páros lábbal, hogy a ruhaszárító kötélbe kell kapaszkodnia, nehogy a valóság passzát szele odébb fújja. Persze az sincs kizárva, hogy csak magának nem mond igazat, könnyebbé téve a csalódása után érzett keserűséget.

Kimondom, hogy csalódott vagyok, mert ez a készülék többre lett volna érdemes. Sőt, pontosítom: maga a készülék csodálatos, csak az OS rajta nem képes maradéktalanul kiszolgálni azt az igényszintet, amit ma egy okostelefontól elvárhat az ember.

Nem azért írtam, hogy bárki is válaszoljon erre, mert már sokszor lefutottuk a magunk körét, és akárhányszor lefuthatnánk újra és újra, nem győznénk meg a másikat. Van egy érdekes tulajdonsága a nyilvánvaló igazságnak, nem lehet róla vitatkozni.

:D

(#683) m.zso


m.zso
aktív tag

üdv waverek.van ez a beépített"csodálatos" facebpk kliens.nekem már 1 hónapja azt dobálja indításnál,h facebook szerver nem stabil és h nem sikerült csatlakozni. olvastam,h vkinek magától megoldódott.nálam viszont nem.segítségeket előre is köszi.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#684) leslieke válasza m.zso (#683) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is ez volt. A magától megoldódott azt jelentette, hogy az egyik indításnál kilépett az FB kliens. Mikor megint bejelentkeztem már működött és azóta is megy.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#685) m.zso válasza leslieke (#684) üzenetére


m.zso
aktív tag

nem lehetne kilépni ës belépni úja a beépített kliesbe?

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#686) leslieke válasza m.zso (#685) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ki és belépés nincs, tudtommal. De ha a Saját fiókok alatt törlöd az FB adatokat, akkor újra be kell jelentkezned.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#687) Willie válasza m.zso (#685) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Ne aggódj, a 2.0-val már nem lesz ilyen gondod. :P :D

(#688) m.zso válasza leslieke (#686) üzenetére


m.zso
aktív tag

nagyon köszönöm. erre nem is gondoltam. most már nekem is jó :R

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#689) leslieke válasza m.zso (#688) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:D Örülök, hogy segíthettem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#690) St_Riv válasza bokrosolajos (#682) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Én azért válaszolok. Igazad van, mondjuk úgy hardveresen 10/10 (szerintem ebbe nincs aki belekössön akár elfogult akár nem), szoftveresen jó ha 10/2. És így gyakorlatilag nem is nevezhető okos telefonnak. Én mégis azért (is) vagyok vele teljesen elégedett mert a használt áráért amiért vettem tökéletesen megéri a pénzét. Szóval, azok a tulajok, akik anno kezdő árát kiperkálták jogosan lehetnek elégedetlenek. Amúgy szerintem mindenki megérti az álláspontodat, csak ahelyett, hogy a azon szomorkodnának mennyire silány a szoftver, a telefon hardveres kiválóságaiban keresnek vigaszt. Amúgy elnézve a mobiltelefon piacot szándékosan nem csinálnak a gyártók olyan telefont ami minden igényedet 100%-ban kielégít. (bár lehet ez egy paranoiás gondolat, mégis így vagyok vele)

(#691) Peti66


Peti66
senior tag

Hello sziasztok!
Nem tud valaki karácsonyi témát,amin esik a hó :U :) vév 1re :R Hd -és is jó :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#692) F-ECT$ válasza St_Riv (#690) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért a kevés memória miatt nem adnék 10 pontot a hardverre.

Dive ever, work never.

(#693) Willie válasza St_Riv (#690) üzenetére


Willie
őstag

Én pontosan így vagyok vele, de hát mint tudjuk, az élet igazságtalan!
Én 90.000 Forintért vettem meg magát a telefont, és ennyi pénzért többet vártam volna...pláne úgy, hogy én még csak 1 év garanciát kaptam rá... Lehet, hogy hardveresen rendben van maga a telefon, de mint ahogyan mondtad, szoftveresen a béka segge alatt van.
Hiába van benne egy jó belső, a Badával lassú a telefon, sokat várakozik, sokszor van olyan, hogy megakad rajta valami vagy csak szimplán elfogy a memória 1 oldal megjelenítése alatt, és jön a jól megszokott üzenet, hogy zárjak be valamit, de már nem tudok semmit sem bezárni, csak magát a böngészőt...
De nem tudok váltani mert egyik telefon sem tudja pontosan ugyanazt mint az S8500 abban az árban, amit még hajlandó lennék kifizetni egy újabb telefonért, és ugyebár az nyilvánvaló mindenki számára, hogy a technikával senki sem akar visszafele haladni, de lehet, hogy kénytelen leszek, és egy olyan telefonra cserélni a Wave-t, ami nem tud HD-ban videót rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#694) Willie


Willie
őstag

Már nem tudom szerkeszteni az előzőt.

SAMSUNG S8600 WAVE 3 Unboxing Video

Ha jól látom ezen hóesés van: Samsung Bada 2.0 live wallpapers (part6)

Illetve hogyha jól emlékszem akkor páran kértek már hóeséses live wallpapert. A videó alatt található a link, arra kattintva lehet letölteni. (nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#695) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem tudjátok, hol lehet kapni a telefon testére simuló, a gombokat szabadon hagyó tokot Wave 1-hez? Vettem egyet, de az Wave 2-höz volt. Kicsit nagy. Akarok csinálni egy bilincset, ami megfogja a telót, hogy rá lehessen szerelni statívra, és nem tudom úgy megoldani, hogy ne karcolja meg máskülönben az alumíniumtestet.

Filmszakot végeztem, de már négy éve nem csináltam filmet. Elhatároztam, hogy lemegyek az alapokig, lecsupaszítom a filmet és kipróbálom, mit tudok összehozni egy telefonnal. Optikai trükkök kilőve, cserélhető objektív kilőve, de ezzel is lehet filmszerű filmet csinálni, azt garantálom. Most épp egy városfilmen töröm a fejem a lehető legegyszerűbb filmes eszközökkel és jó szemmel, kreativitással. De statív nélkül nem könnyű.

St_Riv: ez hülyeség, minden okostelefon, amin fejleszthető, programokkal ellátható oprendszer van. Ennek a kívánalomnak megfelel a Wave. Van zenelejátszó, videolejátszó, vannak szerkesztők, office, pdf olvasó, navigáció, valutaváltó, szótárak, nem találkoztam olyan dologgal, amire ne lett volna szoftver. Még akkor is, ha az android szoftverei kiforrottak, nincs olyan dolog, amire a Bada alkalmatlan lenne. A játékkínálat meg a legkevesebb. Nekem még egy konzol is technológiai zabkása, nem fogok egy szaros telefonon játszani.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#696) [KOCKA]


[KOCKA]
csendes tag

Sziasztok srácok!
Aki tudna nekem segíteni újrarakni JL1.2-t a telefonomra az kérem írjon rám privátban.

(#697) bokrosolajos válasza Silenzio (#695) üzenetére


bokrosolajos
őstag

"nincs olyan dolog, amire a Bada alkalmatlan lenne."
Azért ezt megengeded, hogy megmosolyogjuk ?! :) :C :R

(#698) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok! Itt vagyok az osztrákoknál, néztem az MM-ben és külföldi szolgáltatóknál Wave3-at, de még nincs. :(

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#699) [KOCKA] válasza [KOCKA] (#696) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Senki sem tud segíteni? :(

(#700) St_Riv válasza Silenzio (#695) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy nem okostelefon, hanem, hogy "nem okos telefon". Csak lemaradt az idézőjel. Amúgy a tok talán (lent a tartozékoknál): [link] (nem tudom ilyenre volna-e pontosan szükséged de minden esetre ez s8500-ra van)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.