Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) rizso


rizso
addikt

Találtam pár Wave-vel készült képet (öcsém lőtte őket), érdemes megnézni! :K

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#702) San398 válasza [KOCKA] (#699) üzenetére


San398
őstag

Itt minden le van írva!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#703) leslieke válasza [KOCKA] (#696) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt megtalálod a leírást: Firmware frissítés menete

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#704) [KOCKA] válasza leslieke (#703) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Igen ezt néztem. Igazából az érdekelne, hogy letöltöttem az 1.2-es szoftvert de ahhoz, hogy magyar legyen le kell töltenem azt a különálló fájlt is a firmware-ek között? Vagy egyszerűen csak behúzom multiba az összes fájlt ami 1.2-be van és kész?

(#705) leslieke válasza [KOCKA] (#704) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kell hozzá a magyar nyelvet tartalmazó CSC is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#706) [KOCKA] válasza leslieke (#705) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Köszönöm! :)

(#707) appel válasza rizso (#701) üzenetére


appel
őstag

mindig is tetszett a wave kamerájának minősége...még pár olcsóbb fényképezőt is simán lever...

(#708) leslieke válasza Silenzio (#695) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos nincs minden Badára. Még én is tudok mondani olyan alkalmazást, ami másra létezik, de Badára sose lesz.

Egyébként ha már mindenki megírja a véleményét, íme az enyém:
A Bada egy jó és használható rendszer, megfelelő alapfelszereltséggel. Elsősorban azoknak ajánlott, akiknek nem igényük/vágyuk a folyamatos és/vagy gyakori ROM-csere, és az alaptudáson túl csak néhány alkalmazásra van szükségük, amit - ha szerencséjük van- , akkor valaki megírt Badára.
Kis kitérő (a végén kiderül miért): anno mikor Windows-ról váltottam Linuxra az volt az oka, hogy elegem lett az állandó vírusirtó frissítésből, tűzfal beállításokból, serial, crack-ek, stb. kereséséből. Körülnéztem melyik Linuxot lenne érdemes használni. Az Ubuntu-ról jókat olvastam, mivel szinte mindenhol felhasználóbarátnak, könnyen kezelhetőnek írták le. Az "igazi" Linuxosok közül sokan viszont lesajnálják és "lakossági disztró" gúnynéven emlegetik. És igazuk van, mert átlag, otthoni felhasználásra ideális választás.
Egyébként Ubuntu-n se fenékig tejfel az élet, itt is akadnak hibák, javítanivaló dolgok.
Vissza a Badához: a Bada is egy ilyen "lakossági disztró", átlag felhasználásra ideális, de megvannak a hibái, pl.: sz@r Kies, elfogyó memória, flash hiány, e-mail szinkronizálási probléma, kevés alkalmazás.. stb... de aki tud ezekkel együtt élni, azoknak ajánlott választás.

Ebből adódik, hogy a fórumon szerintem 3 nagyobb tábor alakult ki:
1, akik elfogadják a Badát úgy, ahogy van, mert a főbb igényeikre megfelelő,
2, akik többet vártak a Badát és ezért csalódtak.
3, az előző kettő keveréke.
Persze a határvonalak nem ilyen élesek, biztosan van átfedés, közös metszet, stb.

A korábbi vitákat - és a jövőbelieket is - az váltotta ki, hogy az első tábor védi, a második támadja a Badát. Ki így, ki úgy. Aztán amikor elfajulnak a dolgok, jön egy moderátor és rendet tesz. Egy időre. De mivel nincs tökéletes rendszer, nincs olyan, ami mindenkinek az igényeit kielégíti ezért mindig lesz ellentét táborok/fórumozók között. Elég csak pár napra visszanézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#709) [KOCKA] válasza leslieke (#708) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Srácok SOS frissítettem telóm 1.2-re...sikerült is egész eddig jó volt most meg bejött egy kék képernyő aztán egy olyan, h fekete alapon sárga betűkkel upload data to pc...ilyenkor mit kell csinálni? :F

(#710) appel válasza [KOCKA] (#709) üzenetére


appel
őstag

flasheld újra az Rsrc2_S8500_Open_Euro_Common(Low).rc2 fájllal, gondolom a mid-et választottad

(#711) [KOCKA] válasza appel (#710) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Meglehet, mert csak egy az egyben behúztam multiba. Megpróbálom...

Egyébként most ki lehet kapcsolni vagy hogy álljak neki?

[ Szerkesztve ]

(#712) anrab válasza [KOCKA] (#711) üzenetére


anrab
addikt

indítsd ujra /akksi ki/ és ezt csináld meg.
ha nem jön elő akkor ujra kell rakni ahogy appel írta.

[ Szerkesztve ]

(#713) [KOCKA]


[KOCKA]
csendes tag

Köszönöm szépen

(#714) appel válasza anrab (#712) üzenetére


appel
őstag

Ez a menü megy 1.2-vel is vagy csak a 2.0-s firmwarekkel?

(#715) anrab válasza appel (#714) üzenetére


anrab
addikt

csak a bétákhoz kell.
az utolsó két 2.0-nál nem kellett már.
előtte ha jól emlékszem mindig kellett.
a hivatalosan kiessel frissítettnél szintén nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#716) TomWexX válasza leslieke (#708) üzenetére


TomWexX
addikt

Szép, és igaz összefoglaló! :K Én szerintem a 3-ik táborban foglalok helyet.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#717) szimike79 válasza leslieke (#708) üzenetére


szimike79
őstag

Én megalapítom a 4. tábort. :DDD

Maga a készülék a mai napig viszi a prímet mint anyaghasználatban, mint összeszerelési minőségben, mint kinézetben. A bada mint rendszer is bejön, könnyen használható, felhasználóbarát, alapból sok funkcióval, amiket rendszeresen használok is. A meglévő hiányosságok felett hol jobban, hol kevésbé szemet tudok húnyni. Ami azonban kissé kiábrándított egy kicsit, az a Samsung hozzáállása saját rendszeréhez. Ha szépen csiszolgatnák ezt a rendszert, és javítanák a bosszantó dolgokat, egy rossz szavam sem lenne. Így azonban inkább olyan tetszik nem tetszik, ezt vetted ezt eszed íze van az egésznek. Nem akarok hetente rom-ot cserélni, ezért is nem tettem fel még egy béta 2.0-át sem, inkább kivárom a véglegest. Nincs 200.000 alkalmazás? Nem zavar, bár csordogálhatnának a hasznosabb cuccok.

Amúgy békesség mindenkinek, mert ahogy látom, a héten eléggé elszabadultak az imdulatok.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#718) leslieke válasza TomWexX (#716) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Nekem le se kell írnom melyik táborhoz tartozom. :DDD

(#717) szimike79 No igen. Lehetett volna még jobban kategorizálni, de hangsúlyt nem erre akartam helyezni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#719) TomWexX válasza leslieke (#718) üzenetére


TomWexX
addikt

Na jó! A szimike79 által létrehozott 4-es táborban is látom magamat, úgyhogy helyet foglalok 1/2 4-nél! :DDD Engem is nagyon bosszant a samsung hozzáállása...
Te és bokros úr hovatartozását szerintem már mindenki kitalálta. :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#720) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Én is tökéletesen meg vagyok elégedve a Wave-emmel,jó kezelhetőség,korrekt multimédiás/hardveres teljesítmény,jó akkuhasználat,és nem mellesleg igazán dizájnos megjelenés...De még sorolhatnék egy jó pár érvet.:) Akinek ilyen telefonja van,biztosan egyetért velem. :B Nem bántam meg,hogy lecseréltem!

Üdv: Rottweiler89

(#721) BadGe válasza leslieke (#708) üzenetére


BadGe
aktív tag

én az ötödik tábort illusztrálnám egy példán keresztül:

"...ha te most állandóan kólát innál,akkor én azt mondanám neked, hogy igyál traubit. Mert ha traubit iszol, ugyanazt a cukros löttyöt csurgatod a beleidbe mint a többiek....., de azáltal, hogy ők kóláznak, te meg traubizol.... különbözöl a többiektől..." (Gaben)

http://www.youtube.com/watch?v=gfOID2R85Qo

nekem fejlesztéshez kellett, és ezt volt a legnehezebb kölcsönkérni így venni kellett :)

ge.

(#722) Viktojka válasza rizso (#701) üzenetére


Viktojka
tag

Ez igen! Nagyon jó képek! :))

(#723) leslieke válasza BadGe (#721) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C Ez a reklám.. huh, régen láttam.

A te eseted különleges és épp ezért talán ez a legkisebb tábor, mivel alig akad - ami jó volt azt is levették - magyar alkalmazás a Samsung Appson.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#724) Willie


Willie
őstag

Én azt hiszem, hogy a leslieke által leírt harmadik táborba tartozom, mert van olyan amikor szeretem a telefonomat, és van amikor legszívesebben földhöz vágnám...(ez a gyakoribb) és olyankor nagyon szomorú vagyok pár dolog miatt...ekkor vannak a fórumba leírt lehúzó hozzászólásaim.
De ami tény, az tény, elég gyakran nézegetem a zöld robotos telefonokat, és keresem az utódot. Májusban lejár az előfizetésemre a hűségnyilatkozat, igaz, hogy a telefonom ettől teljesen független, de akkor valószínűleg lecserélem a telefont, de könnyen elképzelhető, hogy ez már hamarabb be fog következni.

Egyébként amit nagyon szeretek: minőségi jól összeszerelt ház, a gorilla üveget a kijelzőn, az AMOLED kijelző iránt én annyira nem repdesek, de ezzel sincsen különösebb bajom, a könnyen kezelhetőségét is szeretem, javarészt alapból megvannak azok a dolgok amikre szükségem van, bár most már sajnos nincs meg a zenefelismerő (de azért jó lenne néha felnézni a marketba, és csak böngészni a rengeteg tartalom között, és kipróbálni azt, amihez éppen kedvem van)

Amit nagyon nem szeretek: az a Samsung hozzáállása, de ezt már leírták előttem. Persze vannak még más dolgok is, de ez a legfájóbb pont, mivel az az ember érzése, hogy addig voltam jó, ameddig meg nem vettem a méregdrága készüléküket. (jó..tudom, ez majdnem mindenütt így van)
Egyébként a zenefelismerő elvevése egy óriási fekete pont, mivel én ezt a telefont amiatt is vettem meg mert alapból volt benne zenefelismerő, de most már ez csak a Wave3 alatt elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#725) F-ECT$ válasza leslieke (#708) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért az érdekes, hogy más topikokban nem esnek egymásnak a tulajok. (Max másik rendszert fikáznak.)

Az is érdekes, hogy pl az sgs2-höz havonta jön 1-2 rom, még akkor is ha nincs droid frissítés, míg a saját rendszer esetén hónapok telnek el 2 frissítés között.

Dive ever, work never.

(#726) leslieke válasza F-ECT$ (#725) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs a felsorolásban, de az is hiba a Samsung részéről, hogy a saját rendszerét hanyagolja.

Ez is az a pont, ahol a nézetek és a várakozások nem azonosak.
Egyszer-kétszer már volt róla szó, hogy a Samsung egy esetleges kiugrási tartaléknak tekinti a Badát, ha valami számára kedvezőtlen történne a droiddal. A tartalék játékosok pedig általában a cserepadon ülnek. :) Ergo kevesebb játéklehetőség, kevesebb frissítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#727) Bobó_20 válasza rizso (#701) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

szép képek, hol készültek? :D
(a kamerája azok közé a dolgok közé tartozik, amiért sosem tudok haragudni a wavemre :B )

(#728) San398 válasza Bobó_20 (#727) üzenetére


San398
őstag

Szép képeket készít ez tény!! Én is csak a kamera gombra haragszom! :K Pedig nem sokat fotóztam hogy tönkre kellett volna mennie tőle! :O

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#729) rizso válasza Bobó_20 (#727) üzenetére


rizso
addikt

Ha minden igaz Erdélyben - hogy pontosan hol, meg nem mondom, azt öcsém tudja.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#730) leslieke válasza rizso (#729) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól sikerült képek. A Mátyás király szoborról készült kép az fix, hogy Kolozsváron készült.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#731) Teaway válasza Bobó_20 (#727) üzenetére


Teaway
veterán

Udvarhely, Szejkefürdő

Nincs itthon csokid??

(#732) TomWexX válasza rizso (#729) üzenetére


TomWexX
addikt

Pár kép a Békás-szorosnál készült, szép képek nagyon. :)
Sajnos én ilyeneket nem tudnék lőni a kameragomb miatt... Egyszer lehet ráveszem magam, és beviszem szervizbe ez ügyben.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#733) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Üdv minden kedves Wave tulajnak!

Szerintetek megéri ma még S8500 Wave-t venni? Gmail, Skype, Facebook chat, integráció mennyire van rá. Láttok még jövőt a rendszerben? Hangminőség (beszélgetési és fülhallgatóval zene) milyen rajta? Megbízhatóak?

(#734) appel válasza szentkuti11 (#733) üzenetére


appel
őstag

Kicsit visszaolvasnál? Ezen a héten szinte pont ez volt a téma...

(#735) rizso válasza leslieke (#730) üzenetére


rizso
addikt

Igen, az 100%!

TomWexX: ameddig van rá garancia, addig mindenképpen próbáld meg szervizeltetni! Ki tudja mikor jön a 2.0, addig meg csak-csak fotóznál :U

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#736) szentkuti11 válasza appel (#734) üzenetére


szentkuti11
addikt

Visszaolvastam, köszi, most én voltam a hülye. És a Skype mennyire van megoldva rá? Meg az FB Chat?

(#737) leslieke válasza szentkuti11 (#733) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Üdv!
Gmail levelek POP3-mal lejönnek, naptár és egyéb szinkronizációt nem próbáltam. Natív Skype nincs, javás telepíthető, de azzal telefonálni nem lehet. FB integráció van, 1.2-n gyárilag telepített alkalmazás, ami hol működik, hol nem, most épp igen.
Jövőkép: hát ez nehéz kérdés, ha visszaolvasol pár napnyi hozzászólást, akkor többféle véleményt is olvashatsz, mivel erősen megoszlanak a vélemények. Van aki temeti, van aki szerint van jövője. A Samsung most dolgozik a Bada 2-es rendszeren, a megjelenés ideje bizonytalan, de talán 1-2 hónapon belül kiadják. A bejelentett tervek szerint jövőre már a 3-as verzió következik, ezt viszont nagy valószínűséggel az S8500 már nem fogja megkapni, vagyis csak a most megjelent Samsung Wave 3,M,Y trióra lesz elérhető.
Hangminőség mind beszélgetés, mind zenehallgatás közben kiváló.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#738) TomWexX válasza rizso (#735) üzenetére


TomWexX
addikt

Sajnos már nincs rá garancia, a 2.0-t meg akár most is feltehetném, és lehet jövőhéten meg is teszem. Annak ellenére is jó lenne ha működne a kameragomb. Szerintetek mennyibe kerülhet a javítás?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#739) leslieke válasza TomWexX (#738) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem pár ezer forintnál (max. 3-5e Ft) nem lehet több a gömb és a javítás költsége.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#740) appel válasza szentkuti11 (#736) üzenetére


appel
őstag

Skype-ot Leslike leírta, FB-nál azért annyira nem rózsás a helyzet, nagyon sokszor a samu szerverei miatt nem megy...ha pont akkor kellene, akkor elég bosszantó...
gmail megy pop3/imap is, bár nálam push-ra rakva néha megzavarodott, de óránként lekérdezve rendben volt...
a jövőben ez csak fejlődni tud, innen vissza nem nagyon lehet már lépni...

(#741) Alan[HUN] válasza szentkuti11 (#736) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Fb Chatre több megoldás van, egyik egy natív program, a Kint Messenger, de az időnként szervergondok miatt nem működik, pillanatnyilag funkcionál, de nem tudom, ingyenes-e még, egyébként 290 vagy 560 Ft, sajnos nem emlékszem. Másik megoldás, hogy Live fiókot gépről csatolsz Fb fiókkal és engedélyezed a chatet, akkor böngészőből m.live-on keresztül úgy tudsz chatelni, mintha msn-en volnál, illetve mobil/javas facebookon is küldhetsz üzenetet, az is kb. ugyanaz az élmény. Natív kliens, amit leslieke is említett, szép is, nekem működik is, kényelmes is, csak hiányoznak funkciók, és a sebessége csak harmada-negyede a mobilos oldalnak, és fele a javasnak.

(#742) TomWexX


TomWexX
addikt

Egyébként ezt a beépített facebook klienst ti miért erőltetitek? Én soha nem használtam, erre ott a (szar) böngésző és a facebook mobil oldala, ami teljesen jól működik. (persze ha a böngésző is úgy akarja. :) )

(#739) leslieke: Köszi, igaz gömböt most nem terveztem benne cserélni. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#743) Szabolcs90 válasza TomWexX (#738) üzenetére


Szabolcs90
csendes tag

Hasonló helyzetben voltam én is, viszont mióta feltettem a 2.0-t nem hiányzik a kameragomb.
Ha gombnyomás után esetleg újra is fókuszál, akkor is eltalálja újra a fókuszt, nem pedig homályos képet készít mint 1.2 esetében.

Javítás áráról nincs infóm. Ebay-en egy kameragomb 5 GBP (~1800Ft) + posta

(#744) leslieke válasza TomWexX (#742) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

gömb=gomb :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#745) TomWexX válasza Szabolcs90 (#743) üzenetére


TomWexX
addikt

Igen, mostanában én is nagyon hajlok egy béta felrakása felé, és lehet jövőhéten ez be is fog teljesedni. Ha a gomb kb. 2000HUF, akkor javítással együtt lehet megvan az 5k, annyit meg nem tudom hogy ér e...

Ja és egy érdekes szerviz ár: Haverom a napokban érdeklődött, hogy T-s 1.0-ról független 1.2-re gari nélkül mennyibe kerülne egy frissítés, mert ő nem ért hozzá. (tudom, már KIES-en is van T-s 1.2) A szervizben potom 8000 Hungaro forintért meg is csinálják! :Y Megegyeztünk abban, hogy amikor a 2.0 megjelenik, egy sörért felteszem neki. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#746) St_Riv válasza TomWexX (#745) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Ez olyan tipikus, vagy értesz hozzá és megcsinálod magad, vagy hülye vagy és átb....sípsípsíp...nak.

(#747) duvi válasza TomWexX (#745) üzenetére


duvi
nagyúr

"Igen, mostanában én is nagyon hajlok egy béta felrakása felé, és lehet jövőhéten ez be is fog teljesedni." Mielőtt nekilátsz gondold meg, hogy mennyire fontos számodra az MMS funkció. Több fórumtagunknak is problémája van az MMS küldés/fogadással az utolsó 2.0 alatt.

(#748) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Épp most nézegettem pár régebbi videót a wave I-ről és láttam, hogy a böngészőben az alsó ikonsor eltünik. Ez is olyan dolog, ami az 1.2-vel megszűnt vagy csak én nem találom merre kell beállítani? Elég nagy butaság volt kivenni mert úgy majdnem teljes kijelző méretben lehetett böngészni. A 2.0 alatt visszajön ez a feature?

Leslike: azt már észrevettem :D

[ Szerkesztve ]

(#749) leslieke válasza PartyShan (#748) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1.2-ben nem tűnik el az alsó sor, cserébe a felső meg ugrál. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#750) Sousuke


Sousuke
tag

Sziasztok, a napokban fog megérkezni a Wave telefonom andrás47 fórumtárs jóvoltából. Elvileg 1.0-ás alap firmware lesz rajta, érdemes lesz majd frissítenem?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.