Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Árpád78 válasza leslieke (#1045) üzenetére


Árpád78
csendes tag

vegyél olaszországból az ottanin is van magyar nyelv.

Egy messzi messzi Galaxy S-ban...

(#1052) consono válasza Árpád78 (#1050) üzenetére


consono
nagyúr

Nem, ennek semmi köze a telefonszámládhoz, a bankkártya adataidat kell megadni az Appson, után atudsz vásárolni és onnan vonják le.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1053) leslieke válasza Árpád78 (#1050) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bankkártyával tudsz vásárolni. Mobilfizetés nem működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1054) gelbelex válasza consono (#1052) üzenetére


gelbelex
őstag

FYI: Nálam a bankkártya-regisztráció nem működött sem a Kies-ben, sem a samsungapps.com-on, valamiért csak a telefonon, az Apps programban sikerült regisztrálni. :F Utána a vásárlás már megy a Kies-ben és a telefonon is...

(#1055) leslieke válasza gelbelex (#1054) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Plusz vannak bankkártya típusok, amiket el se fogad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1056) Árpád78 válasza consono (#1052) üzenetére


Árpád78
csendes tag

akkor majd csinálok bankkártyát :DDD

Egy messzi messzi Galaxy S-ban...

(#1057) duvi


duvi
nagyúr

Egy apró de hasznos alkalmazás jelent meg a mai napon:
-Contacts Hider Lite Kapcsolatainkat tudjuk elrejteni és jelszóval levédeni. Jelenleg ingyenes/1.2 kell/Wave I-II-III kompatibilis.

(#1058) duvi


duvi
nagyúr

Ha valakinek még nem lenne meg a Kint Messenger, akkor ajánlom figyelmébe! Most akcióban ingyenesen letölthető a bada 1.2 verziója.

[ Szerkesztve ]

(#1059) Binyi01 válasza duvi (#1057) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Ez jóóó. Köszi.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#1060) Goldmen75 válasza leslieke (#1047) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én nyugatabbra is élek s szegény is vagyok! Várom az egyiket!:D:D:

(#1061) leslieke válasza Goldmen75 (#1060) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pécs az már nyugat? Vagy nem ott élsz?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1062) Goldmen75 válasza leslieke (#1061) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mindenesetre tőled nyugatabbra:D:D (Pécs)
Mikor kapom, karira? Vagy úgy jön mint a bada 2.0?:D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#1063) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

sziasztok!

felraktam a kint messengert, de folyamatosan azt irja, hogy a net nem elérhető pedig van. vmit be kell állítani vagy mi baja lehet?

(#1064) leslieke válasza AirWin1987 (#1063) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most próbáltam a Wifi-n, MSN-nel. Bejelentkezés és a csevegés is működik.

Nem kell beállítani semmit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1065) Willie válasza AirWin1987 (#1063) üzenetére


Willie
őstag

2.0-t használsz?

(#1066) bexinho23 válasza AirWin1987 (#1063) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálam a FB chat nem megy már hónapok óta. (2.0béta KK5) Többi nem érdekel engem.

(#1067) bokrosolajos válasza AirWin1987 (#1063) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nekem is ezt írja, már megszoktam, hogy ennél a telefonnál nem működik az Exchange, a push, nem lehet naptárat szinkronizálni, Facebook-ot használni stb. De h kellene akkor épp nem talál műholdat, nehogy találj egy konténert a közelben ahová bevághatnád
:D

Egy ideig azt hittem kitűnő kamerája van a Wave-nek. Mondjuk a beltéri fotók minőségével sosem voltam kibékülve.

De! Hogy most ámuljatok, egy filléres kínai telefonnal (Zalaegerszegi Torna Egylet penge mobilja) készült fotót versenyeztessünk a Wave I kamerájával.

:O

(#1068) samsung1920


samsung1920
csendes tag

Szép estét nektek! A pre config ba nekem KOR van kipiálva, ez mit jelent? Állítsam másikra? Szeretném felrakni a magyar 2.0ás bétát,, a kiess természetesen nem támogatja a frissítést amit ír a kiess! Akit tud,írjon, mert nem szeretném elrontani a kis wave-t:))):$
Aktuális szoftver: S8530XXJK9/S8530OXDJK8

(#1069) Willie válasza bokrosolajos (#1067) üzenetére


Willie
őstag

Milyen beállításokkal lőtted a 2 képet? Alap?

(#1070) leslieke válasza samsung1920 (#1068) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

KOR azt jelenti, hogy koreai régiókódra van állítva a telefon. Itthon a Kies független (XEH) vagy a szolgáltatói kódokra fogja frissíteni. Régiókódot preconfiggal lehet cserélni, leírás itt: [link]
De ha a beta 2.0 kell, akkor ez a régiókód most is és utána is mindegy. Multiloaderrel tedd fel betát és használd.
Ha majd valamikor megjelenik hivatalosan a 2.0 a Kiesben, akkor úgyis vissza kell tegyél egy olyan 1.2-t, amiről lehet frissíteni Kiessel, vagy azt is multiloaderrel teszed fel, mert a beta 2.0-t se fogja frissíteni a Kies.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1071) Tomajdon válasza bokrosolajos (#1067) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Gondoltam picasa-ban összehasonlítom az értékeket (rekeszérték, záridő, stb. ) de a Blade-nél a dátumozás 1980-ra van beállítva, szóval a picasa azt hiszi hogy ez a kép digitalizálva lett, szóval az összehasonlítás bukta... De ránézésre tényleg jobb, és most már egyre jobban idegesít az, hogy a mi 75ezer ft-os (én ennyiért vettem) csodatelefonunkat előzik meg a kínai szarok. Jelen esetben a kamera, akkor a galaxy gio (jó ez koreai) esetében jobban futnak a játékok, mint wave-n... valami még esetleg?? :W Még mindig vigasztal a szép kijelző (én a mai napig a legjobbnak tartom a samoledeket (hd, plus is nagyon szép) ) és a fémház is nagyon jó, csak ez kevés! Eddig a kamerát is a legjobbnak hittem, de ezt látva kicsit elment a kedvem ettől a kijelentéstől. Hát nem tudom, hogy mi lesz itt... cserélnék, csak nincs mire! (jó lenne az xperia mini, csak nekem kicsi... de nagyon bejön az a teló. ja meg vastag a maga 16mm-ével)

(#1072) St_Riv válasza AirWin1987 (#1063) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Ha más alkalmazás is nyitva van (pl zenehallgatás) általában nem lép be, ha pedig sikerül is belépnie van, hogy elküldi az üzenetet a másik félnek és van, hogy nem. Én le is töröltem.

Én is kérdezek, Tv kábel milyen kell hozzá, és milyen árban van?

[ Szerkesztve ]

(#1073) samsung1920 válasza leslieke (#1070) üzenetére


samsung1920
csendes tag

köszönöm!!!! :D :)

(#1074) leslieke válasza St_Riv (#1072) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wave S8500: Nokia CA-75U AV, árak
Wave S8530: Somogyi VC 20-2, ára

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1075) St_Riv válasza leslieke (#1074) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Köszöntem! Nem is vészes azt hittem drágábbak.

(#1076) duvi válasza Tomajdon (#1071) üzenetére


duvi
nagyúr

Azért nem kell leírni a Wave fényképezőjét egy fotó összehasonlítása alapján. Mindenki saját tapasztalatból tudja már, hogy mire képes ez a telefon fényképezés terén. Természetesen nem minden kép sikerül jól! Vannak jobbak és kevésbé jól sikerültek is. (mint minden fényképezőnél) De ideális körülmények között még mindig bőven az átlag fölött teljesítenek a Wavek. Ebben az összehasonlításban valóban a ZTE kép sikerült jobban. Gyanítom, hogy lehet fordított végeredményt is produkálni a fent említett két telefonnal. Ez azért nem árulja el a mindennapi használat során jelentkező minőségbeli különbséget. :N (mielőtt kirobbanna egy újabb háború, egyáltalán nem kritizálásból vagy elvakultságból írtam ezt a hozzászólást :N )

(#1077) St_Riv válasza duvi (#1076) üzenetére


St_Riv
csendes tag

ráadásul Zte hírbő se hallott még a hd videóról.

(#1078) bokrosolajos válasza Tomajdon (#1071) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Tudod, így vagyok ezzel én is!
Amikor jöttek a céghez ezek az olcsó telefonok (Mini Pro, Blade), akkor először a kicsin csodálkoztam el, hogy nem is rossz a ház, relatív szép a kijelző, gyors mint állat, aztán ma meg a pengénél döbbentem rá, hogy Karma miről beszélt fél éve. De nálam is a fotózás adta be a végső döfést.
Én is a SAMOLED kijelzővel nyugtatom magamat, mert az adu ász kamera-hit a mai nappal értelmét vesztette. A fém ház sem izgat már annyira egy Mini Prot vagy egy LG 2X-et ugyanolyan jó tapogatni!

De abban is biztos vagyok, hogy egy Mini Prot amennyiért most megveszel, egy év múlva majdnem annyiért el is adod

Ja, a dátum: mivel le lesz gyalulva a droid, nem is állítottam be rajta dátumot, azért 1980.

A véletlenről: a Wave-vel is egy sorozatot lőttem ebbe a sarokba, és mindegyik ugyanilyen "minőségű" Egyszerűen beltérben nem tud fotózni, a szoftver szétmossa a képet (a vaku meg beégeti) . A Blade-en minden gyári beállítás semmi főzött ROM vagy custom camera soft

Tomajdon: használj Faststone Image Viewer-t. A legjobb, és ingyenes

[ Szerkesztve ]

(#1079) wshooter válasza bokrosolajos (#1067) üzenetére


wshooter
csendes tag

A Wave-vel készült fotó egyszerűen be van mozdulva... A Blade-et jobban sikerült kitartani a kép készítése közben.

És az sem lehetetlen, hogy az adott Wave egy picit fókuszhibás. Én is sűrűn fotózom az én Wave I-emmel, és elégedett vagyok vele. Pedig van itthon két db Nikon D700-am nem gyenge objektívekkel, de igencsak elfogadható az a minőség, ami a Wave-ből kijön.

[ Szerkesztve ]

(#1080) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Egy dolog tuti, 1.0 -val fantasztikus képeket csinált a telóm, mióta 1.2 s 2.0 -ák vannak, észrevehetően romlott a minőség...vélemény? Ötlet?

(#1081) Dhampir válasza Goldmen75 (#1080) üzenetére


Dhampir
félisten

PlayIT!

December 17-én, szombaton kipróbálhatjátok a Wave3-at is a Millenárisban: [link] :)

Színpadi programok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1082) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Mi ez a FOTA az uj romnál? nem is néztem hogy ilyn is van?!

(#1083) gelbelex válasza Goldmen75 (#1080) üzenetére


gelbelex
őstag

A WaveII-nél az 1.2-ről 2.0-ra váltás hozott visszalépést a fotózásban:
beltéren még rosszabb lett kép, és általában lassabb lett (késik) az expozíció. Rejtély... :F

(#1084) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hányszor is láttunk már ilyet???

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1085) TomWexX válasza leslieke (#1084) üzenetére


TomWexX
addikt

SamFirmawareUpdates mikor is írta hogy készítsük a Kiest, mert jön a frissítés? 1 hónapja? :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1086) ADAM1337 válasza leslieke (#1084) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elégszer hogy ne várjuk a frissítést.
Én személy szerint hiányolok most az adatforgalom számláló, a telőből 1.2-ben még volt 2.0-ban nincs, az új bétában ami új volt hogy van %-os aksi kijelzés is ami jobb mint saccolni a grafikont ami úgy fest eléggé szarul is viszonyít.

(#1087) leslieke válasza TomWexX (#1085) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez hír is tőlük származik. Kb. annyit is ér.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1088) TomWexX válasza ADAM1337 (#1086) üzenetére


TomWexX
addikt

A %-os aksi jelzés nekem is tetszik, viszont azt nem is tudtam hogy nincs adatforgalom számláló. :(
Remélem ezekben a bétákban csak ki van kapcsolva ez a pár funkció, és a véglegesben már benne lesz.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1089) ADAM1337 válasza TomWexX (#1088) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valamit kapunk valamit elvesznek. :DDD
Bár én is remélem lesz beépített mérő, nem kell külön minden alap dologra külső program.
Ugye 1.2 óta rengeteg dolog belett építve msn-től kezdve önarckép stb, reméljük ez is újra benne lesz.

(#1090) consono válasza ADAM1337 (#1086) üzenetére


consono
nagyúr

VAN adatofrgalom számláló a 2.0-ban! Settings\General\Usage\Packet data counter...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1091) sphe válasza bokrosolajos (#1067) üzenetére


sphe
senior tag

Ennek a képminőségére gondolsz hogy lekörözné a Wave-ét? Szerintem úgy általánosságban amilyen Wave sample-eket láttam, nem. :R

Egyik kép sincs különben bemozdulva. A homályosabb képen is látható a mappák és a tárgyak szélén az élek, plusz a jpeg algoritmus hatása.

(#1092) Paca2


Paca2
senior tag

wave 3 84.000 24hó

mi ebben a trükk?

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1093) Teaway válasza Paca2 (#1092) üzenetére


Teaway
veterán

Hát...így első látásra az mondanám, hogy ilyen nincs hozzá...

Nincs itthon csokid??

(#1094) leslieke válasza Paca2 (#1092) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 24 hó garancia melletti "i" betűre bökve jön elő a trükk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1095) Paca2 válasza leslieke (#1094) üzenetére


Paca2
senior tag

olvastam az i betűt, csak nem érettem

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1096) ferke170 válasza leslieke (#1094) üzenetére


ferke170
tag

Ott csak a HTC-ről ír!!

(#1097) leslieke válasza ferke170 (#1096) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Copy-Paste.. a lényeg szerintem, hogy nem gyári, hanem bolti az a 24 hónap garancia.

Vagy mégis gyári garanciás, és akkor a másik kettő adja drágán.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1098) ferke170 válasza leslieke (#1097) üzenetére


ferke170
tag

Mivel a Klapka utcán van készleten, el kell menni, és megnézni!

(#1099) Paca2 válasza ferke170 (#1098) üzenetére


Paca2
senior tag

hát lehet érdeklődni, de csak aki 200 km-en belül van:) többieknek tel. vagy email

kipróbáltam az androidot, nekem vhogy nem jött be... persze lehet h az ICS tetszene...
számomra a bada sokkal szerethetőbb volt a hiányosságai ellenére is, a wave3 tetszik is

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1100) ferke170 válasza Paca2 (#1099) üzenetére


ferke170
tag

Na igen, én sem idulok neki!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.