Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) leslieke válasza Peti66 (#349) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Innen töltsd le és telepítsd fel ezt a Kiest: SAMSUNG Kies(kies_win.exe) 2.1.0.11112_41_7

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#352) Piet


Piet
csendes tag

sziasztok

hasznalja vki a wave 1-et modemkent PC-n internet kapcsolat letrehozasara?

(#353) TomWexX válasza leslieke (#350) üzenetére


TomWexX
addikt

Én is így döntöttem. :K

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#354) Paca2 válasza Piet (#352) üzenetére


Paca2
senior tag

használtam már tavaly nyáron, működött rendesen, most a Galaxy W-t használom erre

már ha az acces pointra gondolsz...

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#355) Piet válasza Paca2 (#354) üzenetére


Piet
csendes tag

igen arra, le tudnad irni, h csinaltad?

igy probaltam, de nem ment:

To use my wave as a modem for my PC i did the following:

On phone:
Select settings, connectivity, USB. Set to internet PC or ask on connection.
Select settings then connectivity then mobile AP. This doesn't need to be turned on unless connecting wirelessly but you need to note down the internet password and username listed here under settings.
Make sure phone isn't connected to internet itself already.
Plug USB cable into PC and Phone.

On PC:
Now when the internet connection wizard gives you a box asking for the connection username and password enter the ones you noted from the phone.
Ensure the modem is set to Samsung mobile modem under properties/general for the new connection.

* If the connection attempt fails, turn the phone off and back on and try again *

(#356) Peti66 válasza leslieke (#351) üzenetére


Peti66
senior tag

:R :R :R

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#357) Paca2 válasza Piet (#355) üzenetére


Paca2
senior tag

ja hogy te USB-n használtad...
azt nem tudom, én wifin keresztül működtettem, az sima ügy

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#358) consono válasza Paca2 (#357) üzenetére


consono
nagyúr

Én is wifin csináltam csak, úgy itt is ment, 2.0-val is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#359) Peti66


Peti66
senior tag

Köszönöm+1x leslieke
A lányom kérdezi, hogy van Angry birds Badára :F vagy mi :DDD

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#360) consono válasza Peti66 (#359) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs, még mindig. A Battle frogging II-höz van egy skin-pack, ami kicseréli a hódokat és a békákat a madarakra és a disznókra.

"In God we trust. All others must bring data"

(#361) gelbelex válasza leslieke (#350) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha használatban van a telefon, én nem várnék addig. ;)
Két hónapot 1.2-vel használtam, az XPKJ1-et, majd az XXKK5-öt már felraktam; nem bántam meg. A 2.0 használhatósága minőségi ugrás az 1.2-höz képest, a kivett dolgok és az eseti újraindulások (WaveII, böngészőből) ellenére is.

(#362) Peti66 válasza consono (#360) üzenetére


Peti66
senior tag

jaj de kár :DDD
:R

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#363) leslieke válasza gelbelex (#361) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Használatban van, és pont azért veszem rá magam nehezen. Mindent újra be kell állítani, újra kell telepíteni. Meg hátha addigra kiválasztom az utódja is és akkor nem aztán végképp ráér megjelenni a 2.0.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#364) Peti66


Peti66
senior tag

Már megint gondban vagyok.Felrakom a Kiest.utána géppel összeköt,oszt rávágja,hogy MTP

device :Y Kapcsolódni,persze nem tud.Van valakinek vmi ötlete :F :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#365) leslieke válasza Peti66 (#364) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Windows Media Player legújabb verzióját telepítsd fel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#366) Peti66 válasza leslieke (#365) üzenetére


Peti66
senior tag

xp 64-re kellene.Tiszta, amúgy,de azt írja ki,hogy a Media Player 11 csak 32-re volna jó :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#367) leslieke válasza Peti66 (#366) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Innen letölthető: Windows Media Player 11 for Windows XP (64-bit)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#368) gelbelex válasza leslieke (#363) üzenetére


gelbelex
őstag

Persze :B, hamarosan jön a Wave3, ha költözés, akkor oda.
(Az I-es addigra kísérleti nyúl lesz... ;) )
De úgy tűnik sajnos (vagyis inkább remélhetőleg), hogy jönnek még frissítések a 2.0-hoz, így a W3-nál is lesz ki-be költözés...

(#369) leslieke válasza gelbelex (#368) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kies frissítéssel - ha rendben lefut - nem kell költözni sehová. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#370) sphe


sphe
senior tag

Félig laikusként azt nem értem és látom tisztán, hogy ha van a telefonon java, akkor miért ne tudhatna sokféle java/symbian touchscreen-es alkalmazást kezelni? Az én gondolatmenetem az - persze nem biztos, hogy kimondottan ez esetben is helytálló - hogy ha van két masinában van egy-egy jpeg kodek, akkor mindkettő meg tudja nyitni a jpeg kiterjesztésű fájlokat. Bár egy jar kiterjesztés teljesen másképp működik és fut, de világosítsatok meg, hogy egy mobil oldalról letöltött mezei touchscreen-es .jar kiterjesztésű játék fog működni rajta - hiszen van rajta java, nem?

(#371) szimike79 válasza sphe (#370) üzenetére


szimike79
őstag

Ha jól emlékszem a touch screen-es játékok működtek rajta, igaz már nagyon régen próbáltam. Én személy szerint jobban szeretem a badás játékokat.
Viszont a javas cuccot pc-vel szedtem le, és átraktam róla a telóra.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#372) consono válasza sphe (#370) üzenetére


consono
nagyúr

Igen,működnek a javás játékok,programok. Sokat nem próbáltam,de pl. ebook olvasásra a Foliantot használom nagy megelégedéssel (bár végre az iuReader is jól működik). Bada 2.0-n sajnos telepítés előtt mókolni kell,hogy a billentyűzetet meg a skálázást kikapcsolja az ember,mert ezek a beállítások már nincsenek sehol...

"In God we trust. All others must bring data"

(#373) Dhampir


Dhampir
félisten

Kicsit kiestem a mostani történésekből. A 2.0 hivatalosan kijött már? :)

(#374) duvi válasza Dhampir (#373) üzenetére


duvi
nagyúr

Hivatalosan még nem jelent meg. :( Viszont egyre jobb és frissebb béták szivárognak ki. Az utolsó pl. már decemberi dátummal jött ki. Magyar nyelv még nincs ezekben.

[ Szerkesztve ]

(#375) Dhampir válasza duvi (#374) üzenetére


Dhampir
félisten

Karácsonyra talán esélyessé válik a megjelenés, legalábbis remélhetőleg. :U

A korábbi alkalmazások nem fognak működni az új firmware alatt? :F

(#376) duvi válasza Dhampir (#375) üzenetére


duvi
nagyúr

Jelenleg is-is az állás. Van amelyek működnek és van ami nem. Viszont folyamatosan jönnek ki a 2.0 szoftverek. Még a régebbi 1.2 verziók frissítései is. (Pl. Kint Messenger)

(#377) Willie


Willie
őstag

Fiúk-lányok! Ma feltettem a legfrissebb 2.0 bétát S8500-ra, és számomra óriási csalódás. :( Több a visszalépés, mint az előrelépés. Tudom, hogy ez csak egy béta, de szerintem ez már közel van a végleges változathoz. Számomra az egész menü, minden nagyon kicsi lett, jobb volt a 3 ikonos elrendezés. Zavar, hogy a menübe egy ikonnal tudok most már belépni. Irreálisan sok gomb lett az adott programoknak az oldalain, nem tetszik, hogy most már nincsen az alulról felhúzható kis 3 pöttyös menü, gondolok én itt a zenelejátszóra elsősorban. Az új dizájn szerintem gagyi hatást kelt a telefonról, legalábbis én így gondolom, az 1.2-n a menü megjelense menő volt. Úgyhogy elkezdem nézegetni az androidos telefonokról készült teszteket. :( Az bosszant, hogy 1 éve 90.000 Forintért vettem a készüléket, és most meg...alig ér valamit. :(
Én eddig szerintem nagyon pozitívan álltam a badához, de most ment el a kedvem... :(

[ Szerkesztve ]

(#378) sittes79 válasza Willie (#377) üzenetére


sittes79
addikt

Mi a kérdés?

(#379) Willie válasza sittes79 (#378) üzenetére


Willie
őstag

Perpill nincsen kérdés, csak gondoltam, hogy leírom a pillanatnyi véleményemet a telefonnak a topikjába.

[ Szerkesztve ]

(#380) bokrosolajos válasza Willie (#377) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ezt mondtam én is, hogy ratyi alsó-közepes készülékké downgrade-elte a Samsung, főleg a HW gombokkal is lespórolt W3 esetében meg aztán még egyértelműbb, ez egy olcsó másodvonalas termék lett, az áttetsző popup ablakok és a felkúszó/lecsúszó menük nélkül olcsójános
Aztán az erősödő csengőhang mellőzése nevű bakiról ne is beszéljünk

BADA 2.0 = CSALÓDÁS

Más. "egyre jobb és frissebb béták szivárognak ki"
lol megint egy nap vicce
Mégis hogyan kéne működnie? Egyre bénább, és régebbi béta verziók is napvilágot láthatnának? ;]

(#381) radav válasza bokrosolajos (#380) üzenetére


radav
csendes tag

Eddig én is a pozitívan álltam hozzá, és megmondom őszintén zavart az állandó károgásod, de most egyet kell veled értenem a 2.0 kapcsán.

Néhány benyomás:
- menü gomb nem visz a menübe: zseniális újítás, a kitalálója remélem már elő lett léptetve
- hangprofil hiánya: hatalmas mínusz
- hangosodó csengőhang hiánya: kisebb mínusz
- zenefelismerő hiánya: mínusz
- híváslista: használhatatlan
- elhúzásra hívás/sms megszüntetése: nagy mínusz
- böngésző: jobb lett
- gyorshívás: pozitivum

[ Szerkesztve ]

(#382) Willie válasza bokrosolajos (#380) üzenetére


Willie
őstag

Én csak a beleölt pénzemet bánom...több mint 100 rugóm van benne..teló 90, 16 gigás memkártya 8k, 4 féle tok...eleinte fóliáztam...most max 40et ér...
De szerintem ezzel nem vagyok egyedül, más is így vélekedik. Mi magyarok nem igazán tehetjük meg, hogy így költekezzünk egy telefonra, legalábbis én így gondolom...mert én nem tehetném meg...
Eddig az LG-t, a Nokiát szidtam, most már lassan, de biztosan jöhet a Samsung is...egyszer sajnos mindenkiben csalódni kell... :(

[ Szerkesztve ]

(#383) szebev


szebev
senior tag

Mondjak nehanyan,hogy a Wave1 sokat veszitett az arabol 1.5 ev alatt... Tesom meg most vett Nokia Lumia800-at £120-ert kartyafuggetlenul ...! Ja ,es Wave1 ugyanabban a boltban £300... !

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#384) Goldmen75 válasza Willie (#382) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nagyon nem értek veled egyet! De nyilván nem vagyunk 1formák:) Itt sokak számára pozitívum lett a sok újdonság! Mintha új telónk lenne....Az elhúzásos hívás, sms, meg ugyanúgy megvan mint edddig!!!:)))

(#385) consono válasza Goldmen75 (#384) üzenetére


consono
nagyúr

Így van! Engem eddig nagyon zavartak a böszme nagy ikonok, amiből ráadásul kevés is fért el, ezért folyton lapozni kellett... De azt sem bánom, hogy a beállítások egy helyre kerültek, úgy is csak egyszer kell beállítani a dolgokat. A Wave 3 adatlapján az olaszoknál ott a zenefelismerés is, az is megérkezhet még...

Kicsit azt érzem, hogy most már egy csomó embernek mindegy milyen lesz a 2.0: ha sok a változás az a baj, ha kevés, az...

radav: a híváslistával mi a baj?

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#386) Goldmen75 válasza consono (#385) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nem foglalkozom velük...én nagyon örülök a sok újításnak, tényleg egy új teló hatását kelti!
S TUTI nem adom el, hanem amég lehet s nem változik akkorát a technika, megtartom!!!!! Wave 3??? csak nagyobb s gombtalan, fujj:D

(#387) consono válasza Goldmen75 (#386) üzenetére


consono
nagyúr

Egy jó darabig még nekem is marad :) Ki tudja, lehet, hogy Bada 3.0-is kijön rá :P Már csak anyagi szempontból sem éri meg váltani, nem mindegy, hogy 1,2, esetleg 3 év alatt "írom" le az árát ;) Gondolom, ha a Wave 3 már tarolt, illetve kijött a végleges 2.0, akkor mi is hozzáférhetünk a jelenleg Wave 3 only progikhoz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#388) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nekem is marad a Wave 1. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#389) rObika8802 válasza leslieke (#388) üzenetére


rObika8802
aktív tag

na hogyhogy nem lesz 3? :)

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#390) leslieke válasza rObika8802 (#389) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt nem mondtam, hogy nem lesz W3, de a W1 akkor is marad. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#391) F-ECT$ válasza Willie (#382) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi magyarok nem igazán tehetjük meg, hogy így költekezzünk egy telefonra, legalábbis én így gondolom...mert én nem tehetném meg...

Azért mégis megtetted :P

A 100 rugóból meg levonhatod a 8k-t, mert a memóriakártya másban is használható. Mondjuk a 90k-s teló ár nem gyenge, én annyiért nem vettem volna meg, de az értékvesztéssel minden it cucc esetén számolni kell, ez nem csak a wave-re jellemző.

Dive ever, work never.

(#392) sittes79


sittes79
addikt

A BokrosLajos szív valamit? Csak kérdezem!

Wave I

[ Szerkesztve ]

(#393) Goldmen75 válasza sittes79 (#392) üzenetére


Goldmen75
őstag

Túl sok friss levegőt:D

(#394) appel válasza sittes79 (#392) üzenetére


appel
őstag

hát szerintem meg a fogát, hogy megvette ezt a telefont...

aki meg amiatt aggódik, hogy esett az ára, az így járt, mondjon olyat, amelyik tartja...ha tud, akkor bizton lehet még venni...

[ Szerkesztve ]

(#395) Willie válasza F-ECT$ (#391) üzenetére


Willie
őstag

Igen, megtettem, mivel potenciált láttam benne illetve a badában. A fémházat még most is nagyon menőnek érzem.

(#396) leslieke válasza Willie (#377) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem jött be a 2.0, akkor ML-lel vissza tudod tenni az 1.2-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#397) Willie válasza leslieke (#396) üzenetére


Willie
őstag

Azt hogyan tehetem meg? Gondolom, hogy ugyanúgy mint ahogyan a 2.0-t felepítettem fel. Honnan lehet letölteni nyersen a legfrissebb 1.2-t?

(#398) leslieke válasza Willie (#397) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt a downgrade leírása: [link]

Legújabb firmware-k: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#399) gelbelex válasza radav (#381) üzenetére


gelbelex
őstag

- menü gomb nem visz a menübe: zseniális újítás,

A készenléti képernyőre visz, vsz. ez nem hiba, a menü már csak inkább "raktár". A hiba az, hogy nem lehet a készenléti képernyőt ikonostól-folderestől (hozzákapcsolva programostól) backup-olni.

- hangprofil hiánya: hatalmas mínusz
- hangosodó csengőhang hiánya: kisebb mínusz

Hatalmas mindkettő. Annyira, hogy remélem, kijavítják/visszateszik egy későbbi verzióban.

- zenefelismerő hiánya: mínusz
- híváslista: használhatatlan
- elhúzásra hívás/sms megszüntetése: nagy mínusz
- böngésző: jobb lett
- gyorshívás: pozitivum

Egyetértek. Mégis mindez, az én használatom szerinti súlyozásban összegezve pozitív.
Folderekbe csoportosítva a gyorshívást és a fontos programokat egy (!) készenléti képernyőt használok, ezzel meglett az a használhatóság, amit az 1.2-ben nagyon hiányoltam.

(#400) gelbelex válasza leslieke (#369) üzenetére


gelbelex
őstag

Kies frissítéssel - ha rendben lefut - nem kell költözni sehová.

És a WaveI-1.2-ről a Wave3-2.0-ra?

Egyébként mit nem tud a ML, hogy csak költözéssel frissít?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.