Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) duvi válasza Gusztáv (#1499) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Nézd meg ezzel a kóddal mit mutat a a telefonod?
*#7465625#
Az alábbi SIM infókat fogja mutatni ha minden igaz:
--------------------------------------------------------------------
1 [On] Network lock
2 Subset lock
3 (off) SP lock
4 (off) Cp lock
5 (Off) Sim lock
6 (off) Activa lock
7 (Off) Autonetwork lock
8 (off) Auto Subset lock
9 (off) Auto SP lock
10 (off) Auto CP lock
11 [On] Auto SIM lock
-------------------------------------------------------------------
Neked a SIM lock és a Network lock a fontos.
(ha ezt a menüt nézted, akkor nem szóltam)

[ Szerkesztve ]

(#1502) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Online Petition: [link]

Itt lehet "reklamálni", hogy legyen 2.0 hamarabb, bár szerintem ettől nem fog hamarabb megjelenni..

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1503) Paca2 válasza duvi (#1500) üzenetére


Paca2
senior tag

-hangprofilok vannak?
nincsenek (nem találtam), nekem nem is hiányzik, soha nem használtam 12 év alatt
-működik a levelezésnél freemail, indamail(vipmail) stb. fiókok küldés/fogadás fukciója?
egyiket sem használom
-hány weboldal lehet egyszerre nyitva?
5-öt engedett, nem túl sok..., de igazából elég lehet
-zenefelismerés benne van?
nincs (nem találtam), soha nem is használtam
-Route66 (vagy más navi) benne van alapból?
Kelet-Eu licenszet lehet venni: 8EUR/1hó, 30/év, 40/örök
Mo. térképe ingyen letölthető 60MB
Route66
most az ablakban azt írja, h 8-10 műhold
-Polaris Office " okosabb" az elődjénél? (mekkora fileokat kezel, lehet editálni?)
3.0-as verzió, van lhetőség a szerkeztésre, .doc-kal próbáltam
nem tudom milyen mérettel voltak problémák az előzőkben
-számítógépre kötve hány memória partíciót látni és mekkorák a méretek?(a memkarin felül természetesen)
háttértár módban 1G-át lát a TC + az SD
KIES módban is ezek látszanak Windows fájlkezelőben (ilyenkor a TC nem látja)
a rendszermemória 2G-ja csak a telóban látszik
-NFC van benne?
nem tudom mi ez
-mik voltak a tartozékok hozzá?
agybadugós, töltő, usbkábel, rövid magyar útmutató, magyar jótálási papír

DE ha lehet a kérdéseket írjátok PM-ben, úgy hamarabb észreveszem, és nem kell itt bogarászni, ha esetleg sok hozzászólás lenne

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1504) Gusztáv válasza duvi (#1501) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, mindenre Off-ot ír ki.Viszont ha *#5239870*#-al belépek az admin menübe, ott a Network setting/Network order-nél a WCDMA first van kijelőlve, és ezt nem is tudom megváltoztatni :F .

Laci

(#1505) stevve válasza Gusztáv (#1504) üzenetére


stevve
nagyúr

CDMA telefont vettél? :U Az baj, mert itthon GSM van. :(

[ Szerkesztve ]

(#1506) Karma válasza stevve (#1505) üzenetére


Karma
félisten

Akkor nem tudna bele SIMet tenni, és különben is a WCDMA a köznapi nyelven 3G-ként ismert :) Meg szerintem a Wave-ekből nincs is CDMA variáns, hiszen az USA-ban nem forgalmazták.

Viszont fontos lenne tudni honnan származik a telefon, mert a frekvenciák bekavarhatnak! GSM 850 vs. 900, vagy a WCDMA sávok...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1507) Szabolcs90 válasza Gusztáv (#1504) üzenetére


Szabolcs90
csendes tag

Ez nálam is így van, máshol lesz a baj.

(#1508) Binyi01


Binyi01
aktív tag

Szia! Ha időd engedi, megnéznéd, hogy eredmenyek.com oldallal boldogul - e? Meg ha nem nagy kérés, akkor megnézhetnéd azt is, hogy stream megy - e rajta. Köszi.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#1509) stevve válasza Karma (#1506) üzenetére


stevve
nagyúr

Á, bakker, az a W... csak azt néztem, hogy CDMA és hogy nem megy. :W :O :DDD

(#1510) leslieke válasza Karma (#1506) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így van, azokból nincs amerikai verzió. De a Wave 3, Y, M-et már fogják árulni odaát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1511) duvi válasza Paca2 (#1503) üzenetére


duvi
nagyúr

Thx! :R

(#1512) Silenzio


Silenzio
addikt

Zseniális a Bada 2 hangfelismerője. Még azt is megértette, mikor torzított hangon előadtam Joker monológjait a Sötét Lovagból. Igaz mondjuk, hogy a kiejtésem jobb mint a 90%-nak, a hánglissel nem tom hogy boldogul, de nálam egyszer sem hibázott. A kis szemérmes viszont kicsillagozza a fákkjút. :D

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1513) ADAM1337 válasza Silenzio (#1512) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hmm.
Én borzalmasnak találtam a siri után, az az igazság, a wp7-es meg még gázabb ennél.

(#1514) TomWexX válasza leslieke (#1502) üzenetére


TomWexX
addikt

Te feliratkoztál? :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1515) Silenzio válasza ADAM1337 (#1513) üzenetére


Silenzio
addikt

A Siri miben jobb? Arra még a mobilarénás arcok is azt írták, hogy nem működik mindig rendesen. Akkor valami borzalmas angoljuk lehet. Nálam 15-ből egyszer se hagyott cserben, bármilyen hosszat mondtam be. Viszont mikor némettel próbálkoztam, egy jól ismert Monty Python idézettel (direkt nem írom le), azt angolnak vette, és az jött ki: "nincs szükséged f@szra"? Hát, azon szakadtam. :D

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1516) leslieke válasza TomWexX (#1514) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem! Nekem mindegy, hogy lesz vagy nem lesz bada 2 a régi telefonokra. Nekem a lila ködben az 1.2 is megfelel. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1517) ADAM1337 válasza Silenzio (#1515) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kicsit komolyabb, csak még eu-ban a régiós dolgok nem elérhetőek.
De hamarosan eu-ban is elérhető lesz, az összes funkció.
Ilyen navigálj a legközelebbi meki étterem stb-k.

(#1518) fl4nder válasza consono (#1492) üzenetére


fl4nder
csendes tag

Nincs harag, de ezt a beállítást én is megtaláltam, be is van kapcsolva, mégis külön látok minden egyes e-mailt.

(#1519) TomWexX válasza leslieke (#1516) üzenetére


TomWexX
addikt

Igazából szerintem ezt a KK7-et is kiadhatnák már véglegesnek, mert semmiféle bugot nem véltem eddig felfedezni, annyi hogy angol, de az engem nem érint mert beszélem a nyelvet. Nálam kihúzza szerintem a hivatalos verzióig.

Ezt a voice command-ot amúgy mire lehet használni? Hanggal vezérlem a telefont? Nálam 2-ből 2-szer felismerte amit hozzá szóltam. :)
(közben megtaláltam a help-et... :U )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1520) ADAM1337 válasza TomWexX (#1519) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Zene lejátszóval viszont eléggé szenved egy előadót is alig akar felismerni.
Sokszor mondom neki hogy play xy előadó és csak simán betolja a zenelejátszót és elindítja az utolsó számot, én szórakoztam 10percig vele és rájöttem hogy gagyi eléggé.

(#1521) TomWexX válasza ADAM1337 (#1520) üzenetére


TomWexX
addikt

Most próbáltam ki 3 számmal, ebből 2-t felismert. :) A harmadikat lehet rosszul ejtettem.
Ettől persze az almás srácok minden bizonnyal profibban összerakták ezt a funkciót.
A text to speech mire is jó?

(#1522) leslieke: Értem. Viszont hangot nem lehet hozzá letölteni, mert az apps nem talál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1522) leslieke válasza TomWexX (#1521) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A text to speech mire is jó?

Elméletben fel kellene olvasni az adott szöveget.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1523) bokrosolajos válasza rizso (#1473) üzenetére


bokrosolajos
őstag

rizso:Nahát, már neked is feltűnt ? ;]
Örülök, hogy arra is emlékeznek, amit nem én mondtam
paca2: köszönjük!

Ezek szerint a bada 2.0 W3-on sem fogja megváltani a világot!
Azzal együtt, hogy eltűntek a HW gombok, a USB fedél, a nagyobb (de régi) kijelzőnek és gyorsabb processzornak hála, eltűnik a Wave I legendás hosszú akkuideje is, olyan apró finomságok, mint Threrad view vagy erősödő csengőhang stb. meg csak hab a tortán.
A véleményem nem írom le az értéktartásával kapcsolatban, szerintem elég egyértelmű.
Elég csalódás szagú SZVSZ

Bada 2 Wave I-re csak jövő év tavasszal? Ez még mindig az, amit novemberre harangoztak be? :D

[ Szerkesztve ]

(#1524) leslieke válasza bokrosolajos (#1523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

rizso kérdésére adott válaszom is olvasd el. Bár nem is értem miért csodálkozom, hogy odáig nem jutottál el, mert az ilyen esetekben valahogy mindig sikerül szelektíven olvasnod a fórumot!

De parancsolj itt, van a válasz, ne kelljen megkeresned se:

Miért nincs még nekem Wave 3?
1, a lakás hitelének végtörlesztése foglalkoztat,
2, vártam Paca2 megerősítésére, hogy tényleg gyári garanciával adják,
3, itt a karácsony, ajándékokat is kell venni. :)
De január elején megveszem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1525) TomWexX


TomWexX
addikt

Működik ez a voice command.
Most küldtem egy emailt a bátyámnak (persze a nevét átneveztem brother-nek). Ennyit mondtam be: Email Brother, subject testing, message, how are you.
És szépen kitöltött minden mezőt úgy ahogy kell. Persze a való életben ilyet nem szokásom küldeni, de ha lenne benne magyar nyelv még használható is lenne. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1526) leslieke válasza TomWexX (#1525) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért ez is valami. Bár számomra haszontalan, a T9 elég.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1527) consono válasza fl4nder (#1518) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam megy a threaded view:

a kis szám az üzenetek mögött mutatja hány üzenet van a threadben, ha rákattintasz akkor megmutatja az üzeneteket:

Vagy nem erre gondoltál?

"In God we trust. All others must bring data"

(#1528) Tomajdon válasza TomWexX (#1525) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Amikor én bemondtam neki régebben, hogy "I'm testing samsung wave's voice recognition mode, stb" Akkor kb. 5 szót talált el :D A "bada"-t sem értette :DDD

(#1529) fl4nder válasza consono (#1527) üzenetére


fl4nder
csendes tag

De erre gondoltam, viszont nálam nem működik. De akkor próbálkozom vele, hátha valamit elrontottam

(#1530) Gusztáv válasza Karma (#1506) üzenetére


Gusztáv
addikt

A telefon német lokalizációjú, onnan is rendeltem ebayen. WCDMA-nak közben én is utánajártam, mert nekem is elsőre Amerika ugrott be. A fura, hogy úgy néz ki a Vodafonos simmel tökéletesen működik. Csak sajna normál hangcsomagos simmet nem tudok szerezni, az egész cégnél senkinek sincs vodás telefonja :( .

@ADAM1337: a WP7 hangfelismerője tényleg vicces, de pl a káromkodásokat csont nélkül felismerte, és nem is csillagoz :DD

[ Szerkesztve ]

Laci

(#1531) szimike79 válasza Paca2 (#1503) üzenetére


szimike79
őstag

Köszi a rövid összefoglalót. :R
Beágyazott videókat viszi a böngésző? (pl.: Mobilaréna oldalakon találhatókat)

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1532) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Wave 3-ra letölthető játék: Earth And Legend, nem olcsó: 1960 Ft.

Hamarosan érkezik: HyperFight3D – Védd meg a galaxist!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1533) F-ECT$ válasza leslieke (#1532) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez az "3d rpg" nagyon gagyinak tűnik :U

Dive ever, work never.

(#1534) leslieke válasza F-ECT$ (#1533) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tény, hogy nem a legszebb. Annyiban érdekes a játék, hogy korábban úgy nyilatkozott a fejlesztő, hogy nem lesz badára. Ehhez képest mégis elkészült.

Nekem a Dungeon Hunter 2 és a hamarosan megjelenő 3 kéne.. akár ilyen borsos áron is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1535) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!
Na megvettem asszonynak az ajándékát Wave2 személyében. Gyári független, 1év készülék+2év szoft garancia+minden tartozékkal. Apropó 2db mini lemezt találtam a csomagban, az egyik asszem fehér, a másik fekete KIES felirattal. Mi a 2 közötti külömbség?

(#1496) F-ECT$ : mi az rgb és a pentile közti külömbség?

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1536) Paca2 válasza szimike79 (#1531) üzenetére


Paca2
senior tag

igen viszi, kiprobaltam a Nexus egyik tesztvideojan itt a MA-n. Az eredmenyek.com oldalnak csak a szeleit jeleniti meg, kozepen meg megy h loading. Nem tudom h nem kepes ra (vszinu), v a mobilnetem gyenge, otthon kiprobalom wifin

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1537) F-ECT$ válasza wertigo1984 (#1535) üzenetére


F-ECT$
titán

Konyha nyelven:
-RGB: 1 pixelhez 3 subpixel tartozik: red, green, blue (piros, zöld, kék)
-Pentile esetén a subpixelek száma kevesebb, több pixel "osztozik" 1-1 subpixelen

Ettől kicsit recésebbeknek tűnnek a vonalak, kevésbé lesz éles a kép. 3.3-on még annyira nem volt ez gond, de 4"-on már kevés a 800x480 pentile esetén.

Dive ever, work never.

(#1538) wertigo1984 válasza F-ECT$ (#1537) üzenetére


wertigo1984
őstag

Köszi!

Paca2: "meg ez 4" nem 3.3"...-nem 3,5' a Wave1? :K

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1539) Paca2


Paca2
senior tag

22ora egesz napos sok oras netezessel. fele mobil fele AP. atlagos hasznalattal kb 1.5 nap lesz. sokkal jobb mint a SG W volt. a wave1em 2-3 napot birt, de azzal nem neteztem mobil net hijjan. meg ez 4" nem 3.3"...

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1540) Karma válasza wertigo1984 (#1538) üzenetére


Karma
félisten

Nem.

“All nothings are not equal.”

(#1541) wertigo1984 válasza Karma (#1540) üzenetére


wertigo1984
őstag

tényleg, igazad van, és Paca2-nek is! Benéztem. :R :R :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1542) Paca2


Paca2
senior tag

Dexter feliratos xvidet siman viszo, feliratot lehet szinkronizalni. nem tudom, ez uj v csak nem vettem eszre az egyben

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1543) Teaway válasza wertigo1984 (#1535) üzenetére


Teaway
veterán

"Apropó 2db mini lemezt találtam a csomagban, az egyik asszem fehér, a másik fekete KIES felirattal. Mi a 2 közötti külömbség?"

Passz, nekem semmilyen lemez nem volt benne.

Nincs itthon csokid??

(#1544) Paca2


Paca2
senior tag

90 megas pdf-t ami 187o. siman viszi a polaris o.

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1545) szimike79 válasza Paca2 (#1536) üzenetére


szimike79
őstag

Ez pozitívum, utálom, hogy ha telón netezem, akkor keresgélhetem a youtbe-on a cikkhez tartozó videót. A felirat szinkronizálást a WaveI egy nem tudta. Remélhetőleg ezeket mi is megkapjuk a 2.0-val.

leslieke: Igazán visszarakhatnád a pingvines képet, mert ez a papír zacskó nagyon zavar. :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1546) JoeNewcastle válasza Gusztáv (#1499) üzenetére


JoeNewcastle
csendes tag

Az enyém is hasonlóan csúnya dolgokat művelt.
Egyik napról a másikra nem volt hajlandó működni telenoros kártyákkal. T-ssel minden ment tökéletesen.
Felraktam rá a 2.0-t utána ment vele 1,5-2 napig, utána megint ugyanaz.
Ezek után elvittem szervízbe és kicserélték az antenna végfokját.
Azóta tökéletesen működik.

-

(#1547) wertigo1984 válasza Teaway (#1543) üzenetére


wertigo1984
őstag

nekem sikerült szert tennem egyre, csak azon filóztam, hogy a régebbi Samuknál a PC suite-t még szabványméretű lemezen adták ki. Nem mintha zavarna, hogy minilemez, és ráadásul 2 is van belőle.. :F .

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1548) m.zso válasza TomWexX (#1525) üzenetére


m.zso
aktív tag

ugyanez a verzió van fent nekem is tegnap óta. nálad milyen alkamazások vannak fent amik működnek is? nálam pl a navitel, meg a hawx nem akar működni.alkalmazás indításnal restartolja a telót.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#1549) bokrosolajos válasza consono (#1527) üzenetére


bokrosolajos
őstag

consono: Szerintem nem erre gondoltak, hanem a buborékos elrendezésre. Ez így különben nagyon gagyi.

F-ECT$: pedig meg is van magyarázva, hogy "Vonzó, és nagyon részletes 3D-s grafika"
lol :DD :DD :DD

Paca2: legalább 100 MB-ig jó lesz PDF kezeléshez a W3. Nem hiába na, az a benne rejlő 1GB megteszi hatását ;]
Teszt fotókat akarunk! Teszt fotókat akarunk! Teszt fotókat akarunk!

[ Szerkesztve ]

(#1550) Paca2 válasza bokrosolajos (#1549) üzenetére


Paca2
senior tag

holnap toltok fel kepeket, csinalok kint es bent is

amugy meg nem talalkoztam a memoriaelfogyassal ami mindennapos volt netezeskor. wave1nel mi volt a merethatar pdfnel?

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.