Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Paca2 válasza bokrosolajos (#1200) üzenetére


Paca2
senior tag

a Galaxy W nem írta ki soha, h memória elfogyott!

csak simán fagyogatott és belassult...

és mielőtt még megszólalnál: igen, azért mert azt is a samu csinálta :P

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1202) duvi válasza Paca2 (#1181) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
"amúgy ezen az oldalon: "RAM 512Mo" akkor most mennyi?"
Az Orosz mobile-review oldalon tesztelték a Wave III-at és ők írták az 1GB RAM-ot.
Konkrétan: "Объем оперативной памяти равен 1 ГБ, после загрузки свободно около 800 МБ. Этого достаточно для всех приложений."
Magyarul: A RAM mérete 1 GB, ebből a telefon indulása után kb 800 MB a szabadon felhasználható . Ez elegendő lesz minden alkalmazáshoz.

"1 GB RAM-ot csak duvi írt!!!
Azt is egy orosz blog oldal alapján, ami mint írtam volt hónapokkal ezelőtt, pont annyit ér, mint az az információ, ami szerint a Wave 2 GB RAM-mal van szerelve -keressetek rá, még mindig megtalálható!"

Az a bizonyos "orosz blog" a mobile-review volt. Nem mondanám rájuk, hogy mobiltelefon témában zugoldal lenne ;)

(#1203) duvi


duvi
nagyúr

Ma délelőtt Szentendrén jártunk és csináltam pár képet. Ezekből feltettem három fotót, ha valakit érdekel ITT meg tudja nézni őket :) (Wave II / 1.2 szoftver / auto beállítások)

(#1204) wertigo1984 válasza duvi (#1203) üzenetére


wertigo1984
őstag

szerintem korrekt minosegu kepeket lehet wave2-vel loni. :C Jok a kepek. Ha az ember nagyon fotozni akar, akkor vesz egy digit gepet, mert szerintem egyetlen egy telefon sem er fel egy fenykepezo optikaval.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#1205) Goldmen75 válasza TomWexX (#1198) üzenetére


Goldmen75
őstag

Fullal igen...de nem értem, most már simán böngészésnél is reboot-ol...lehet visszateszem vodás magyart, megnézem ott mit csinál...

(#1206) bokrosolajos válasza Paca2 (#1201) üzenetére


bokrosolajos
őstag

De legalább meg tudta jeleníteni az oldalakat, és h lassú is volt, lehetett arra használni amire akartad.
A Wave nem nagyon lassul be, szinte soha. Viszont cserébe nem is tudod semmire használni,sem netezni, sem navizni, sem Angry Birds-özni vele nem lehet
Mit is mondtál, melyik cég készített a W-t? :DD

(#1207) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

(#1208) brendoncsopi válasza Paca2 (#1159) üzenetére


brendoncsopi
tag

A wave 3ra fájt a fogam nekem is, mert valahogy pár héttel ezelőtt nagyon elment a kedvem a droidtol de utána mégis az maradt mert semelyik rendszer NEM tudja kielégiteni azokat a marha nagy igényeimet. Galaxy w, s+ és w3 volt pariban nálam,maradt a középső...
A döntésem okai: netezési élmény,mail szinkro,pár számomra fontos app használata. Ezeket nálam hiba nélkül vágja az s+
Pedig szimpi volt az egész wave dolog,beleértve a multimédiás képességeket és az akku időt is (bár w3nál ezeket nem lehet még biztosra venni).
Ezért mérlegeltem és ha már kiadok érte egy kazal lóvét akkor ne fogjon meg ott a dolog h.nincs pl. skype,opera,fb...

Egy wave bármilyen jó fotókat is lő,bármeddig is birja az akkuja, de ha nem tudom használni normálisan amire nekem kell,akkor maradok a droidnál, függetlenül attól hogy a háttérben mindig fut valami,a telók minőségi összeszerelése nem túl jó.
Még wp7en is gondolkoztam kínomban,de sem időm sem energiám annyit bűvészkedni amennyit ott kellene.

Sajnálom azért kicsit hogy nem lettem hullámlovas. De ahogy mondani szokták, ki tudja mit hoz a jövő. Nektek sok sikert és mihamarabbi hivatalos frissitést és a Bada fellendülését kivánom.

(#1209) St_Riv válasza brendoncsopi (#1208) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Nektek sok sikert és mihamarabbi hivatalos frissitést és a Bada fellendülését kivánom.

Köszönjük. :) Én elsősorban nem a hivatalos frissítéstől remélem a csodát, hanem a nyílt forráskódtól. Ha ez nem lendíti fel akkor semmi.

(#1210) leslieke válasza St_Riv (#1209) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kérdés, hogy mennyire lesz nyílt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1211) St_Riv válasza leslieke (#1210) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Ne keseríts el ilyen kérdésekkel :D Remélem annyira, mint a pingvined :)

(#1212) consono válasza St_Riv (#1211) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos hivatalosan senki nem mondta ki, hogy megnyitják a forráskódot... Főleg, hogy a kernel nem is a sajátjuk...
Szerintem előbb lesz Bada 3.0-nk mint Bada 2.0 forrásunk, de ne legyen igazam...
Ellenben az Android port mintha haladna előre, igaz lassan, csak nincs időm belefolyni:/

"In God we trust. All others must bring data"

(#1213) F-ECT$ válasza Paca2 (#1187) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem nézek francia videót, de ez érdekel: a webezésnél mennyire ment a flash? Vitt mindent?

Dive ever, work never.

(#1214) Attelah válasza duvi (#1103) üzenetére


Attelah
tag

Köszi!
Az újratelepítés segített. Az App Plug In telepítéskor kiírta hogy Corrupted file, de működik.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#1215) leslieke válasza consono (#1212) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így van, nincs hivatalos bejelentés, mindössze ennyi jelent meg: 2012-től nyílt forráskódú lesz a Bada

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1216) Paca2 válasza brendoncsopi (#1208) üzenetére


Paca2
senior tag

na nekem meg pont azok nem igényeim amiket problámának fel szoktak sorolni: skype/facebook/szink/AB

ezek vhogy kimaradtak az életemből, és nem is hiányoznak

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1217) Teaway válasza F-ECT$ (#1213) üzenetére


Teaway
veterán

Amikor beágyazott YT videót akar lejátszani, akkor ugyanúgy a m.youtube.com-ra megy...

Nincs itthon csokid??

(#1218) consono válasza Teaway (#1217) üzenetére


consono
nagyúr

Nem egészen: ha a weboldalba van beágyazva a videó, azt nekem lejátssza, pl a phonearena-s teszteknél, de a full youtube oldal nem megy.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1219) F-ECT$ válasza Teaway (#1217) üzenetére


F-ECT$
titán

Hmm, ennek fényében érdekes az értékelés... Na mindegy, kíváncsi leszek a mobilarénás tesztre.

Dive ever, work never.

(#1220) Teaway válasza consono (#1218) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet, de a francia videót kérdezte, abban meg nem mutattak phonearena-s oldalt :)

Nincs itthon csokid??

(#1221) consono válasza Teaway (#1220) üzenetére


consono
nagyúr

Azt meg én nem néztem :) Én saját teszt után írtam, amit, igaz, ez 8500, nem 8600...

Más: egy kis update az Android portról:

Rebellios : Btw, I've completed disassembly of Samsung Jet modem packets driver
(it's for now only handling them, still haven't got full parsing disassemble)
Wave is only abit more complicated. I finished Samsung Jet oneDram driver,
it's in about 90% similiar to Wave oneDram driver. I'll implement it soon
with guy named KB_JetDroid, then we will write RIL library basing on AOSP
reference-ril and my AP-CP protocol analyse, got it in progress.

Update :

Rebellios : I finished alpha version of low-level modem driver yesterday, waiting for results of tests
from KB_Jetdroid. Still whole RIL needs to be rewritten, which isn't awesome complex,
but it's long, boring work and I haven't finished creating datasheet for protocol parser yet.

Sunday 18 December
Rebellios : I identified what's causing issue with device nodes today. Just gotta walk around it.

Szóval úgy néz ki van előrelépés, még ha csak apró lépésekkel is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1222) TomWexX


TomWexX
addikt

2.0-ra van születésnap widget? Gyárilag nincs benne.
A böngészésre nem mondom azt hogy élmény, de fényévekkel jobb mint 1.2-n. Most már nincs olyan érzésem hogy földhöz vágjam a telót. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1223) Dhampir


Dhampir
félisten

Dél-Korea riadókészültségben.

Meghalt Kim Dzsong Il, Észak-Korea államfője. Az észak-koreai vezető a "túlhajszolt fizikai és szellemi munka okozta kimerülés" miatt hunyt el a hivatalos közlemény szerint.

Az észak-koreai bejelentés után riadókészültségbe helyezték a dél-koreai haderőt, és Szöulban közölték, hogy rendkívüli ülést tart a nemzetbiztonsági tanács. A dél-koreai elnök lemondta hétfői programját. Az ázsiai tőzsdék a hírre eséssel reagáltak.

Ez minden koreai céget érint, így a Samsungot is. Kérdés, hogy meddig tart ez a feszült állapot.

(#1224) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Na, visszaraktam a vodás romot, azóta lekopogom ,nem indult újra...valami gebasz van a kk5-kk7-essel vagy csak nálam:)

(#1225) TomWexX válasza Goldmen75 (#1224) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem KK7 van fent, és eddig én még nem találkoztam hibával, egyszer sem indult ùjra.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1226) Goldmen75 válasza TomWexX (#1225) üzenetére


Goldmen75
őstag

Akkor nem tudom mi lehet....5let esetleg???Bár most elvagyok a vodással, legalább megvannak a régi apps-jaim is:) CSak kidobják már karácsonyig a 2.0-át

(#1227) St_Riv válasza Dhampir (#1223) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Semeddig. A nyugati sajtó megint felfújja az egészet, mint mikor olyanokat cikkeztek, hogy Észak-Korea atomtámadással fenyegeti Dél-Koreát (holott ez kb. olyan, mint ha magára dobná)

(#1228) gelbelex válasza Goldmen75 (#1224) üzenetére


gelbelex
őstag

Vajon mit csinál a KK5 a Wave3-on?

Nálam (WaveII) is fagyogat a KK5. Egyszer egy készenléti képernyőn lévő kontakt módosításakor, egyszer az Apps-ból, de többnyire a böngészőből,
A böngésző időnként dobálgatja a "Page too large, close some app" üzenetet, de OK után néha mégis jó, néha újraindul a böngésző, néha az egész telefon.. ;]

A telefonon lévő Apps ikonja 1 db frissítendőt jelez, de sem a listája, sem a Kies nem mutat egyet sem... :F Van erre megoldás?

(#1229) consono válasza gelbelex (#1228) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam is ilyen sajon, az 1 frissítés azóta ott van, hogy feltettem a KK5-öt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1230) duvi válasza consono (#1229) üzenetére


duvi
nagyúr

Mivel nekem gyári T-s 1.2 van még a Wave II-n és az is jelez egy app frissítést (ami valójában nincs is), ezért gondolom, hogy az appstore lehet a hunyó ez ügyben.

(#1231) bokrosolajos válasza duvi (#1230) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Így van! "A hiba nem az Ön készülékében van"

(#1232) Teaway válasza duvi (#1230) üzenetére


Teaway
veterán

Centrális a hiba, mert nálam is ugyanez van.

Nincs itthon csokid??

(#1233) Binyi01


Binyi01
aktív tag

Nálam kb fél éve ott van, még akkor 'jelent' meg, amikor felraktam az első bétát.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#1234) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nálam nem jelez semmilyen frissítést a mobil Samsung Apps!!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1235) rObika8802


rObika8802
aktív tag

nálam se! :)

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#1236) ABal


ABal
őstag

Nálam is hónapok óta csücsül egy frissítést jelző szám az ikonon. Pontosabban, napi szinten változik 2 és 8 között, és időnként valós frissítés is volt mögötte, de alapvetően csak kamu, mert a legtöbb próbálkozásomat a "nincs frissítés" felirat zárja le.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1237) snecizero


snecizero
senior tag

Sziasztok.
Samsung wave 1. Vásárolnék ! Amin valamilyen navigáció van. Szép állapotban legyen. Privátban kérem az ajánlatokat. (Pécs)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#1238) gelbelex válasza Binyi01 (#1233) üzenetére


gelbelex
őstag

Hát én akkor még örülhetek, nekem csak egy hete van ott, pedig már egy hónapja 2.0-ázok.
Tkpen nem is zavar semmit.

És mint látom, az igazi bada-kedvelők (a topik törzstagjai) nem is akadnak fenn ilyen apróságokon, mint ez a fantom-frissítenivaló... :DD

(#1239) gelbelex


gelbelex
őstag

2.0 Töröko-ban 2012-ben.

Ennek jobban szeretnék hinni, mint az olasz-decemberi infónak.
Mert ez azt (is) jelentheti, hogy még van/lehet szándék reszelgetni a 2.0-án... :C

(#1240) doctorur válasza gelbelex (#1239) üzenetére


doctorur
tag

Ez a lemez megy szeptembertől.
Ezzel a bejelentéssel már nem hibázhatnak, hiszen még van 376 napjuk a "reszelgetésre."
Azért kíváncsi lennék, hogy mit szóltak volna az Iphone tulajok, ha az Apple több, mint egy fél éven keresztül minden hónapban csúsztatta volna az épp aktuális SW kiadását. Persze náluk nem olyan gáz, mivel a régebbi verzió is korrekt volt.
Mire felrakhatnánk a kész és hivatalos 2.0-át a w I-re, egyszerűen el fog fogyni a HW. :((

(#1241) consono válasza gelbelex (#1239) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, akár jöhetne holnap is, és hetente, kéthetente jöhetnének a frissítések...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1242) consono válasza doctorur (#1240) üzenetére


consono
nagyúr

A Samsung soha, sehol nem adott meg megjelenési időpontot, mindent csak blogok írtak... Ez a "bejelentés" is egy török blog irománya.

Milyen érdekes, hogy ilyenkor lehet példálózni az Apple-lel, máskor meg csak köpködni :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1243) leslieke válasza consono (#1242) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is fog megadni hivatalos megjelenési időpontot, egyszer csak ott lesz a Kiesen a 2.0.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1244) doctorur válasza consono (#1242) üzenetére


doctorur
tag

A "bejelentés" szócskán én sem a hivatalosat értettem, mert az bizony sosem adott időpontot. Hivatalos csak annyi volt, hogy egyszer csak megjelenik, bár én el tudom képzelni róluk, hogy ezeket a csontokat ők dobálják be a pór nép közé. A gáz mégiscsak az, hogy ennyit tökölnek vele, elvégre a 2.0 nem a Mars expedíció repülésvezérlő sw-je.
Az Apple példaként talán azért jó (annak ellenére, hogy gusztustalan, amit a szabadalmi jogokkal művelnek), mivel évente kiad egy frissítést, ami működik a régebbi verziókon is. A hangsúly a működik-en és a régebbi-n van.

(#1245) consono válasza leslieke (#1243) üzenetére


consono
nagyúr

Én is így gondolom. Majd szóltok, mert nálam előfordul, hogy hetekig nincs gépre dugva a teló :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1246) San398 válasza ABal (#1236) üzenetére


San398
őstag

Én azt vettem észre, hogy olyankor van ez amikor egy régebben letöltött alkalmazáshoz van frissítés ami éppen nincs a telefonra telepítve! Csak kérdés, hogy deríted ki melyik alkalmazáshoz van frissítés?!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1247) consono válasza San398 (#1246) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem most eltűnt a frissítés jelzés :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1248) Silenzio


Silenzio
addikt

Srácok, abszolút fonnyadt egy kérdés, senkinek nem akarok az idegeire menni, de érdemes felrakni a 2.0 bétát, vagy várjak a véglegesre? Ez az első okostelóm, szóval nem ástam még bele magam a témába kellően.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#1249) TomWexX válasza Silenzio (#1248) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha nagyon unatkozol, felteheted. Én nem bántam meg. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1250) Silenzio válasza TomWexX (#1249) üzenetére


Silenzio
addikt

Az aztán megvan. Harmadik hete vagyok beteg. A csajomtól is el vagyok választva emiatt, de minek, mikor elkapta, és annyira, hogy jó eséllyel be kell vele feküdnie a kórházba. Mit tehetnék? Játszom, cikket írok, novellát írok, de már minden untat, még több geekség kéne. :)

P.S. Kihagytam, hogy forgatókönyvet is írok. Ez sem elég. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.