Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) leslieke válasza Paca2 (#1600) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hibát, bugot találtál benne? (leszámítva a fordítási hibákat) Fagyás volt-e?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1602) F-ECT$ válasza bokrosolajos (#1599) üzenetére


F-ECT$
titán

(#1603) Paca2 válasza leslieke (#1601) üzenetére


Paca2
senior tag

nem, teljesen stabil a rendszer

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1604) leslieke válasza Paca2 (#1603) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez nagyon jó hír. Telefonálást is kipróbáltad már? Beszélgetéshang milyen?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1605) bokrosolajos válasza Paca2 (#1600) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nekem sem tetszik az Android: kicsik a feliratok és sok, bonyolult a menü rendszere, össze-vissza alkalmazások szétbomlasztják az egyébként sem létező, kezdetleges design-t, sok a reklám, sok a laggolás, megbízhatatlan telefonként, kémszoftver stb.

iOS-ről jót nem tudok mondani, az iTunes és a kémjelentés miatt, WP7-et pedig egyáltalán nem ismerem, de olvasom a gyermek betegségeit.

Ezek ellentétekén a bada egy nagyon emberbarát, használható OS lenne, ha lennének rá ugyanúgy hasznos, mindennapi életet segítő alkalmazások. De a feltételes mód itt maradt rajta és úgy tűnik ez nem is fog rövid időn belül változni.

F-ECT$ : köszi. Akkor nem is februárban,de már januárban :D

[ Szerkesztve ]

(#1606) duvi


duvi
nagyúr

Mivel kezdenek sűrűsödni az események és nem tudom, hogy mikor kerülök legközelebb gépközelbe:

(#1607) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Boldog karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1608) Paca2 válasza bokrosolajos (#1605) üzenetére


Paca2
senior tag

na jol osszefoglaltad, en nem tudtam, de ez a bajom az androiddal. Es lehetnenek progik meg kiegymas, de nem hianyzik annyira h androidos legyek. Am nagyjabol egyetertek veled. Telefonaltam parat. Nem tapasztaltam semmilyen problemat.

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1609) G-Guts válasza bokrosolajos (#1605) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Hello. Milyen telefonon használtál eddig android-ot? Csak kíváncsi vagyok, hogy miért nem tetszik. Melyik HTC telefont akarod megvenni?
Telefonként az android-ok egyébként szerintem is kicsit megbízhatatlanok. A legmegbízhatóbb telefonok szerintem az (op. rendszer nélküli) alaptelefonok.

[ Szerkesztve ]

(#1610) F-ECT$ válasza G-Guts (#1609) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez kb mindre igaz, bár hogy árnyaljam a képet:
-kicsik a feliratok - lehet állítani a font méretet
-sok, bonyolult a menü rendszere - igaz, bár legalább mindent be lehet állítani úgy, ahogy szeretnéd
-össze-vissza alkalmazások szétbomlasztják az egyébként sem létező, kezdetleges design-t - igaz, bár a témákkal egységesíteni lehet a látványt
-sok a reklám - az ingyenes progikban igen, de ez a legtöbb esetben kikapcsolható egy adfree nevű appal
-sok a laggolás - igaz, bár launcherekkel ez jócskán csökkenthető, emellett nekem a wave is meg-megakadt néha
-megbízhatatlan telefonként - hááát, ez nálam nem igaz: havi 2-3 órát telefonálok vele + néhány óra skype, de gondom nem nagyon volt vele
-kémszoftver: amerika, az eu-ban nem engedélyezték. Ha pedig a káros progikra gondol, akkor ez bőven előfordulhat más platformon is, bár tény, hogy az android a leginkább érintett.

Dive ever, work never.

(#1611) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Csak azért kérdeztem tőle, mert szerintem egy alsókategóriás android-ot próbálhatott ki.
Nálam az android-al Galaxy S-en (2.3.4-es JVR rom, semmi buhera) semmiféle probléma nincs, gyors, jól átlátható, jó böngészési élmény, skype videocall stb. Telefonként is csak azért megbízhatatlanabbak egy alaptelefonnál, mert futnak háttérben programok (amiket egyébként le lehet állítani fagyasztással) + ami a legfőbb ok, hogy ott van benne a sok lehetőség (alkalmazások futtatása, internetezés stb.) - melyektől merül a teló rendesen. De ha ezeket nem használja az ember, csak telefonálásra használja akkor az üzemidővel sincs baj.

(#1612) snecizero


snecizero
senior tag

A samu oda adhatná a bada 2.0 a wave 1-2 re karácsonyra nekünk ! :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#1613) szebev válasza F-ECT$ (#1610) üzenetére


szebev
senior tag

A felesegemnek vettem egy SE XPERIA RAY-t es azt kell,hogy mondjam egy kicsit irigylem is erte! Meretre kb. ugyanaz(egy kicsit kissebb is), de sokkal tobbet tud . Ha nem valik be a 2.0 , akkor androidos telo lesz a kovetkezo.

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#1614) Bobó_20 válasza szebev (#1613) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

hugom ma kapott egy X8-at...az alapján nem nagyon kéne droid :N
mennyiben hasonlít egy ray-re az x8? nem tudja valaki? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1615) snecizero


snecizero
senior tag

Pigeon Squadron játék csak gondoltam megosztom.
840 ft ról 290 ft ra árazták le.

SamsungApps

videó a játékról

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#1616) leslieke válasza snecizero (#1612) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Álom, édes álom! ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1617) TomWexX válasza Bobó_20 (#1614) üzenetére


TomWexX
addikt

Semennyire. :D Az X8 az alsó kategória alja, a Ray pedig a felső alja. (vagy közép teteje) Az androidot nem szabad egy ócska telefon alapján elítélni....

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1618) bokrosolajos válasza Bobó_20 (#1614) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Egyáltalán nem hasonlít a Ray az X8-ra, de szerintem ezt te is tudod.
A Ray egy klassz telefon, ha egy évvel hamarabb jelenik meg, biztos nem ebben a topikban lennék tag.

Ma megnéztem egy Samu W-t, és kellemesen csalódtam: fotókon nagyon gagyinak tűnik, élőben nem. Ugyanaz a mérete mint a Wave 1, csak a kijelző nagyobb. Meg gyorsabb a proci. W2 nem játszik ellenében, de egy W3-nak is kérdéses a fogyása

HTC Desire S-t rendeltem! Méretre nekem pont megfelelő. De még nézelődöm DHD-t is. Előtte azt rendeltem, de elfogyott.
SGS-t, Desire-t, Ace-t, Blade-et, Play-t, Arc-ot, Huawei-t próbáltam, mint Androidos készülék. Egyértelműen mindegyiknél jelentkezik lag, és abban is egyformák, hogy kevés a RAM, akármennyi is van benne
Betűméretet tudom, hogy lehet állítani, de arra gondolok, hogy alul van egy bővebb magyarázó szöveg, azt nem lehet eléggé nagyítani, ha csak nem 4,3 " os a kijelző

(#1619) Paca2


Paca2
senior tag

megeloztem a mobilarenat, ok most kezdik tesztelni:) kivancsi vagyok miben nem ertunk egyet

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1620) szimike79 válasza Bobó_20 (#1614) üzenetére


szimike79
őstag

Kb semennyire, azt leszámítva, hogy az SE által készített kezelőfelület hasonlít valamennyire egymásra a két telefonon. De az X8-on 2.1-es droid, a Ray-en pedig 2.3-as droid fut. Párom Xperia minije van közelebbi rokonságban a Ray-jel. Az X8 személyes véleményem szerint egy kalap sz.r.

Végre a mobilarénához is elért a Wave3. Kíváncsi leszek mit írnak majd róla. :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1621) doctorur válasza bokrosolajos (#1618) üzenetére


doctorur
tag

Nem nézted a Sensation-t? 15.000 több, de talán jobb is.

(#1622) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Van gyorshívó funkció a Wave 3-as Bada 2-ben: Beállítások -> Hívás -> Gyorshívó gombok.
És jó működik. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1623) ABal válasza leslieke (#1622) üzenetére


ABal
őstag

Grat az új telódhoz!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1624) leslieke válasza ABal (#1623) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, elő-karácsonyi ajándék. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1625) TomWexX válasza leslieke (#1624) üzenetére


TomWexX
addikt

És még a pingvin is visszatért. :D Grat a telóhoz!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1626) ADAM1337 válasza leslieke (#1624) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Grat a telohoz, kivi leszek nem-e írsz majd róla egy összehasonlító tesztet w1 vs w3 címmel vagy akár ide is jó lesz pár szösszenet ha lesz időd. :R

(#1627) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Leslieke: mégsem bírtad januárig? :D

más: a facebook és twitter bada 2.0-ás változatai letölthetőek a samsungapps-ról wave I és II-re is ! :C

[ Szerkesztve ]

(#1628) leslieke válasza ADAM1337 (#1626) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! A következő napokban tesztelem, azután szeretnék írni egy összehasonlítást a 2 telefonról.

(#1625) TomWexX Kösz. A pingvin a megszokott jelem, azért tettem vissza.

(#1627) Tomajdon január volt a terv, de jobban alakultak a dolgok, mint vártam és mint számítottam.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1629) Paca2 válasza leslieke (#1628) üzenetére


Paca2
senior tag

akkor én nem is erőlködök, csak helyettesítettelek 3 napig ;]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1630) consono válasza leslieke (#1624) üzenetére


consono
nagyúr

Gratula az új telefonhoz! :)

Szegény Lajos, egyel kevesebb dolog amin rugózhat :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1631) leslieke válasza consono (#1630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi!

És no comment! ;]

(#1629) Paca2 azért csak Te is írj a telefonról. Több szem többet lát. ;)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1632) TomWexX válasza Tomajdon (#1627) üzenetére


TomWexX
addikt

Köszi az infót, töltöm is le! :)

szerk.: Service unavailable-el nem bírok belépni... :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1633) szimike79 válasza leslieke (#1622) üzenetére


szimike79
őstag

Végre visszatért a pingvin! :C
És egy új Wave3 társaságában! :Y
Kíváncsian várjuk a te beszámolódat is az új szerzeményről. :K

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1634) Bobó_20 válasza szimike79 (#1620) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

az X8 valóban egy kalap kakkanat, miután megnyomkodtam egy Xperia mini-t: az tetszett, csak az előbbit ugye tovább nyüstölhettem és nem esett le az állam...
csak, hogy legyen valami aktualitása is ezt azért kérdeztem, mert én NEM várok márciusig és ez már biztos! barátnőm megkapja a wavemet (neki valóban eleget nyújt a bada: jó kamera, jó videó, nagy kijelző, telefonálni is lehet vele /még/ ;] ) én meg beruházok valami droidos tárcsába (Ray, Xperia mini).
Naivan hittem, még a szeptemberi pletykák idején, hogy decemberre lesz valami a 2.0-ból, de most már márciust ígérnek -> akkor majd májust -> stb...
Béta romos "újtelefont" meg nem kérek köszönöm, ha nem lenne más lehetőség inkább azt a pénzt elégetném. Karácsony után viszlát bada! :K

(#1635) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Gratulálok az újabb badás telefonodhoz!
Ha nem piszkállak, várhattál volna vele januárig. Lényegében részesévé váltam az elő-karácsonyi meglepetésednek :C :DD

Mégis neked lett először W3-as Samsungod.
Remélem jó sokáig meg is marad! ;]

(#1636) TomWexX válasza bokrosolajos (#1635) üzenetére


TomWexX
addikt

Paca2-nek előbb lett wave3-a... :P

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1637) leslieke válasza szimike79 (#1633) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igyekszem.

Azt már látom, hogy letölteni csak olyan programokat tudok, ami mobilról elérhető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1638) Paca2 válasza TomWexX (#1636) üzenetére


Paca2
senior tag

Paca2

Leslieke

Mobilaréna

:D

Leslieke
ez alatt mit értesz?:
"Azt már látom, hogy letölteni csak olyan programokat tudok, ami mobilról elérhető."

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1639) leslieke válasza Paca2 (#1638) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja igen, ez így félreérthető. Szóval itthon Ubuntu van a gépen, azon meg nem megy a csoda Kies. :))
De majd legfeljebb elmegyek haveromhoz, neki is van Wave 1 és Windowst használ. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1640) TomWexX


TomWexX
addikt

2.0-t használók közül valaki próbálta már a Kies via wifi-t?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1641) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok!
úgy néz ki - bár egyenlőre csak átmenetileg- átszállok WP7 re. Mivel BT-on a wp7 nem tud fileokat fogadni ( :B :W egy rendszer sem tökéletes) így a névjegyek átvitelére valami más módszer kell.
Leírná valaki, hogy az exch -t hogy kell bekonfigolni ahhoz, hogy a g-mailes postafiókomba feltoljon minden névjegyet, és minden hozzá tartozó adatot (mail címek, stb)

köszi! :R :R

(#1642) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Gyorsjelentés, amiket eddig próbáltam W3-on:
- Névjegyek: átküldve, szépen felismerve, csak a megjelenítés sorrendjét kellett megadni és olyan lett, mint a régin.
- Hívás: van gyorshívó funkció; a beszédhang érthető és tiszta.
- GPS: 10 mp alatt jel az ablakban állva is.
- Samsung Apps: első indításkor frissült; egyébként gyors megjelenés, gyors letöltés, kicsit más elrendezés
- Internet: Wifi-n néztem pár oldalt, mind szélsebesen töltött be.
- Naptár: a névjegyeknél felvett szülinapok szépen átkerültek,
- E-mail: hotmail levelek letöltéséhez e-mail cím és jelszó megadása elég volt, és már jöttek is le a levelek.
- SMS: az üzenetek megjelenítése rendben van, de nem találom, hogy hol lehet beállítani (lekorlátozni) az ékezetes betűk mellőzését.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1643) bokrosolajos válasza leslieke (#1642) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Kösz a helyzetjelentést! Nálam Te vagy az első :) Micsoda karácsonyi meglepetés!
Szerintem is jobban áll neked a Mekis zacskónál a madár! :K

W3 kérdéseim:
- Webes naptárral (kugli kalendár) szinkronizálni lehet-e ?
- Sample fotókat mikor kapunk?

Más egyelőre nem jut eszembe, s mivel még a telefon is túl friss, csendben várjuk az eseményeket.

(#1644) szimike79 válasza Bobó_20 (#1634) üzenetére


szimike79
őstag

Nálunk van itthon X8 és Xperia mini is. A mini tényleg nagyon jó, bár nekem egy kicsit kicsi a kijelzője.
Ha úgy érzed, hogy váltani kell, akkor tedd meg, ne késlekedj. Hogy őszinte legyek nekem is motoszkál a gondolat a fejemben. Ünnepek előtti nagy bevásárláskor volt egy kis időm. Megnyomkodtam néhány "Nagy vadat". Eléggé érdekes összkép alakult ki bennem. Ami nagyon bejött az a Sensation, minőségi ház, a sens felület nagyon ütős kinézetre(a kijelző az SLCD-vel azért sántított egy kicsit a samoled után). Az SGSII kicsit csalódás volt, a kijelzője nagyon tetszett, és a hardver is megfelelő lenne a váltáshoz. Csak mikor a kezembe vettem, elfogott az a búcsús műanyag kacat érzés. Az SE-k nagyon bejönnek kinézetre, csak ott kevés hardveres fejlődést látok a Wave-hez képest, bár jól használhatók, és megkapják az ICS-t is. Ha most kellene váltanom hát nem tudom. A Wave 3 tetszik, minőségi a ház, de sajnos a samu lehetetlen ügyködése miatt kicsit megrendült a bizalmam a badában. Lehetne ez egy nagyon jó rendszer, szimpatikusabb mint a droid, ha a samu jobban nekifeküdne, foglalkozna a gyermekbetegségek javításával, illetve a 2.0 már itt lenne, és nem bélyegeznének minket lassan a" Türelmesen Csodákra Várók" klubjává.

Amit majdnem elfelejtettem, megnyomkodtam a Note-t. Na azt nem tudom, kinek találta ki a Samu? Nagyon öszvér jószág. Telefonnak rohadt nagy, nekem legalább is nem kellene. Otthonra még elmenne, de van nagyobb kijelzős tablet arra a célra.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1645) Paca2 válasza bokrosolajos (#1643) üzenetére


Paca2
senior tag

ígértem képeket, de ma egész nap rohangáltam, holnap mindenképpen:) vagy a pingvin

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#1646) richies válasza szimike79 (#1644) üzenetére


richies
senior tag

sgs2 re egy jo atlatszo, fekete silicone vekon tok ,s egybol jo a fogasa :)

Rozsomak of Power

(#1647) boszitom


boszitom
csendes tag

Kellemes Karácsonyi ünnepeket (kinek Bada2-vel, kinek amit kíván)

kívánok a fórumtársaknak!

SGS 5 a csúcs

(#1648) Dhampir válasza szimike79 (#1644) üzenetére


Dhampir
félisten

Alternatíva: [link]

(#1649) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

2.0-ra milyen működő navigáció van? A route 66-on kivül persze

Oneplus 8T 8/256

(#1650) bokrosolajos válasza Dhampir (#1648) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Az n9 az első Nokia, ami tetszik! Kár, hogy a meego még nagyobb lufi lutri,mint a bada

Sikerült a WebCalendarral szinkronizálni a Google Calendart! Kár, hogy csak kézi vezérléssel frissít.

ruszi_tomi: fizetős! :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.