Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Willie válasza mr.tejjfel (#499) üzenetére


Willie
őstag

Én egyszer sem vittem el, de a kameragombom megadta magát.

(#502) St_Riv válasza mr.tejjfel (#497) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Óvatosan az ilyen kijelentéssel mert még valaki azt hiszi lehülyézed :D

(#503) consono válasza mr.tejjfel (#499) üzenetére


consono
nagyúr

Kopp,kopp,kopp. Nekem 1 éves múlt,de szerencsére a szervíz kimaradt,pedig megy napi 24 órában...

"In God we trust. All others must bring data"

(#504) mr.tejjfel válasza St_Riv (#502) üzenetére


mr.tejjfel
tag

Olyat nem tennék, csak számomra így logikus:) illetve elég sok telót próbáltam már..samu wp7, jó az anyaga, jó a kijelzője, de valahogy annyira mégsem az igazi.samu s2 az anyaghasználat annyira nem tetszik, de van rá minden, de max 24órán át utána, töltő.2magos proci.eddig nem használta ki még az android sem...

[ Szerkesztve ]

(#505) San398 válasza Willie (#501) üzenetére


San398
őstag

Pár napja nekem is megadta magát a kamera gomb! :O Ha lecsengtek az ünnepek rendelek egyet ebay-ről.[link]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#506) Willie válasza San398 (#505) üzenetére


Willie
őstag

Neked mi a pontos jelenség?

(#507) duvi válasza mr.tejjfel (#499) üzenetére


duvi
nagyúr

10 hónapja használom a Wave II-t, de soha nem volt semmi gondom vele.Hetente 1x2x restartolom a biztonság kedvéért. Ettől eltekintve folyamatosan be van kapcsolva és 2-3 napig elketyeg egy töltéssel.

(#508) San398 válasza Willie (#506) üzenetére


San398
őstag

Hiába nyomom csak sokadszorra indul el a kamera, nem fényképez amikor nyomom.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#509) leslieke válasza mr.tejjfel (#499) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem emlékszem, hogy bárki is írta volna, hogy ennyiszer vitte szervizbe. 1-1 eset előfordult, főleg a kameragomb miatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#510) Willie válasza San398 (#508) üzenetére


Willie
őstag

Nekem is, még elindulni elindul, még exponálni is exponál, de amikor erősebben megnyomom, hogy akkor most fotózok egyet, akkor leveszi a zöld exponáló keretet, és homályosan fényképez. Amúgy most, hogy feltettem a 2.0-t életemben először kipróbálhattam az érintőképernyős exponálást, és mit ne mondjak, szerintem nagyon jó, így a következő telefonomnál már nem lesz konkrét szempont a fizikai kameragomb. De a kamera segédfény, rádió megmarad szempontnak. :)
Egyébként szerinted ha rendelek majd én is egy ilyet, akkor az majd megoldja a problémámat? A beszerelésétől tartok egyedül egy kicsit, mivel még sosem szedtem szét a telefont, tartok egy kicsit attól, hogy az üveglap alá por kerül, és utána zavaró lenne vagy ilyen nem történhet meg?

[ Szerkesztve ]

(#511) mr.tejjfel válasza Willie (#510) üzenetére


mr.tejjfel
tag

eddig 3* szedték szét a telomat és eddig nem történt ilyen:) Inkább az illesztés nem lesz olyan mint volt...tapasztalat:(:(:(
De le a kalappal a samu szerviz előtt!!!Komolyan.Korrektek.Hallottatok már a híres sonyericsson szervizről itt Budapesten?Az katasztrófa:)

[ Szerkesztve ]

(#512) San398 válasza Willie (#510) üzenetére


San398
őstag

Az üveglap és a kijelző közé nem kerül por mert össze van "ragasztva".Én bízom benne hogy megoldja majd a problémát a gomb csere.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#513) duvi


duvi
nagyúr

Az Orosz badablog.ru oldalon szavazás indult a 2.0 szoftverrel kapcsolatban. Ki mennyire van megelégedve vele? Jelenleg 118 szavazatnál tart a számláló és a legtöbben(47%) jónak ítélik meg a 2.0-t, de van még mit javítani rajta.

(#514) gelbelex válasza duvi (#507) üzenetére


gelbelex
őstag

Hetente 1x2x restartolom a biztonság kedvéért.

Nekem a 2.0 XXKK5 hetente 1x2x restartol a biztonság kedvéért. :DD
Mivel csak böngészés közben produkál ilyet (amikor ott vagyok, ugye), és elég gyorsan is boot-ol, kibírható, kárpótlásul nekem sokkal jobban bejön, mint az 1.2.

(#515) duvi válasza gelbelex (#514) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez is a 2.0-t dicséri. Nem is kell a felhasználónak nyomkodni a restartot :DDD
Viccet félretéve, béta szoftvernek még elnézhető. Reméljük a véglegesben visszakapja a felhasználó a restart jogosultságot :D

(#516) Willie


Willie
őstag

Ez volt már?
Samsung Wave 3 teszt

(#517) duvi válasza Willie (#516) üzenetére


duvi
nagyúr

Még nem volt. Ma került fel a videó.
Ebben már magyar menüvel láthatjuk a Wave III-t! Köszi a linket!

(#518) sphe válasza duvi (#484) üzenetére


sphe
senior tag

Köszönöm, de sokat segítettél!

Számomra a felsorolt hátrányok - ahogy jómagam egy telefont használok - apróságnak tűnnek.

Egyébként mit jelent az, hogy szinkronizálás? :U Egyfajta összehangolás internetes regisztrációkkal?

Úgy láttam, csilliárd java szoftver van fent a neten. Tényleg kíváncsi lennék gyakorlati példára, hogy mi az amit alkalmazás hiányában gyakorlati életben nem ismer a telefon. Még iránytű és zseblámpa appot is láttam hozzá, pedig az már apróság.

(#519) duvi válasza sphe (#518) üzenetére


duvi
nagyúr

-A mail szerver szinkronizálásra gondoltam. A beérkező levelek egyből megjelennek a telefonodon is, ha minden jól műxik.
-Ahány ember annyi igény :) Az egyik leggyakrabban emlegetett hiány program, az Angry Birds játék. A másik a natív Skype.

(#520) MrCsiT válasza duvi (#519) üzenetére


MrCsiT
addikt

- a harmadik egy normális widget vagy fw verzió, amiben nem kell 4 gombot nyomni egy profilváltáshoz, ami kissé nevetséges. (írom ezt úgy, hogy szeretem a Wave 1 telefonom.)

Korábban írták az érintéses fényképezést. Páromnak van egy Sony Ericsson Aino telefonja - ami egy remek készülék olyannak, aki idegenkedik az érintőtől, mert vannak érintős funkciói, de elérhetőek gombokkal is - és már ez a teló tudja az érintéses fényképezést, pedig sosem került annyiba szerintem, mint egy Wave .. :N

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#521) leslieke válasza Willie (#516) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi a linket! Kicsit rövid a videó, de legalább van. :) badablog.hu-ra is kitettem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#522) F-ECT$ válasza mr.tejjfel (#504) üzenetére


F-ECT$
titán

s2 az anyaghasználat annyira nem tetszik, de van rá minden, de max 24órán át utána, töltő.2magos proci.eddig nem használta ki még az android sem...

Egy pár megjegyzés:
-ha egész nap nyomkodod, akkor a wave és az s2 is lemerül
-ha nem nyomkodod egész nap, akkor mindkettő elmegy 3-4 napot is
-2 magos procit (ki)használja az android
-ha nem kell a 2 mag, az egyiket lekapcsolja
-egy app-pal letiltottam a 2-ik magot, 1 napig mértem, és észrevehetetlen volt a változás fogyasztásban

Dive ever, work never.

(#523) consono válasza F-ECT$ (#522) üzenetére


consono
nagyúr

"egy app-pal letiltottam a 2-ik magot, 1 napig mértem, és észrevehetetlen volt a változás fogyasztásban" - persze, mert a rendszer nem használja a második magot :D
A 2.x-es Androidok még nem kezelik a két magos procikat, csak 3.0-tól felfele. Gondolom csak ott van használva, ahol a Samsung "behackelte" a programokba: kamera, videólejátszás, mittomén...

"In God we trust. All others must bring data"

(#524) F-ECT$ válasza consono (#523) üzenetére


F-ECT$
titán

Dehogynem használja. Akár számításigényes feladatokat, akár 3d tesztprogikat néztem: az egyik mag letiltása után ~30%-kal lassabb lett a telefon.

Dive ever, work never.

(#525) consono válasza F-ECT$ (#524) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor az is valami Samsung ügyeskedés, erre utal az eredmény is, ha rendesen használná nem csak 30%-ot jelentene a teljesítményben... Szerintem, de ez igen bizonytalan megállapítás, maga az Android nem használja a két magot, ellenben a kernel, ami szétosztja a processzeket, elosztja a terhelést valahogy közöttük. Szóval egy Androidos app továbbra is csak 1 magot használ, de így kevesebb processz osztozik egy magon, ebből van a teljesítménynövekedés. Így nézve egészen jó eredmény a 30%, ennyi a rengeteg alapból futó processznek az overheadje... Persze ez mint színtiszta spekuláció, de nekem logikusnak tűnik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#526) Necro_Ramone válasza F-ECT$ (#524) üzenetére


Necro_Ramone
tag

Szóval mindennapi használat során semmi értelme. Értjük.

(#527) F-ECT$ válasza Necro_Ramone (#526) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy átlag ember 1-2, esetleg 3 évre vesz telefont. Addig biztosan elég lesz a hardver. Ha ennek semmi értelme, akkor igazad van. Ha jól látom az aláírásodat, akkor ipad2-d van, abban is 2 magos a proci :P

Dive ever, work never.

(#528) rObika8802


rObika8802
aktív tag

ez még tegnap esti wave 3

Main disadvantages

Bada OS has comparatively limited number of available applications
Card slot is not hot-swappable
No proper Smart Dialling
SatNav software only a 30-day trial

ez nem is olyan sok minusz :D jó hír leslieke? :P :D

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#529) leslieke válasza rObika8802 (#528) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bizony, ez nem olyan sok negatívum.

nem érdekel az alkalmazások száma,
memóriakártya háttértár módban elérhető, így nem is kell kiszedni,
1.2-n a hívásgombról elérhető az utoljára hívottak listája, (2.0-án még nem láttam),
van külön GPS-em.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#530) consono válasza leslieke (#529) üzenetére


consono
nagyúr

2.0-n a "Logs" jön be a hívógombra, szóval itt az sms-ek is látszanak...

"In God we trust. All others must bring data"

(#531) leslieke válasza consono (#530) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, erről olvastam, hogy nem lehet szelektálni a hívást és az smst, mint 1.2-n és egybe látszódik az egész.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#532) s4tch válasza leslieke (#531) üzenetére


s4tch
veterán

...ráadásul valami fura logikával (talán naponta?!) külön szedi az egyes hívókhoz tartozó eseményeket. A barátnőm számához jelenleg 6-7 bejegyzés, bejegyzésenként további 1-2 esemény tartozik, fene tudja, miért.

Az 1.2 naplója sokkal jobb volt, itt látom az egyetlen komoly visszalépést.

(#533) consono válasza s4tch (#532) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg :) De nem naponta, mert 6-ára négy is van a feleségemből :) Eddig fel sem tűnt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#534) leslieke


leslieke
Jómunkásember

hát ez nem hangzik jól.. ki kéne már próbálnom a 2.0-t..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#535) Goldmen75 válasza leslieke (#534) üzenetére


Goldmen75
őstag

Még nem tetted fel???:D Húúúúú Wavésok szégyene!:D:D:D Na gyorsan told fel! S mondj már Te is valamit róla, ne csak mi:) Ha meg nem jön be, visszatolhatod a "régi"-t:D

(#536) leslieke válasza Goldmen75 (#535) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az a baj, hogy nincs semmi kedvem megcsinálni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#537) Goldmen75 válasza leslieke (#536) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ehh...sitty-sutty megvan, cirka pár perc, pár perc a beállítás, majd alkalmazások visszatétele, fél óra alatt bőven egy új teló:)

(#538) leslieke válasza Goldmen75 (#537) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd jövőre.. ha addig nem lesz hivatalosan elérhető vagy egy W3 a kezemben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#539) rObika8802 válasza leslieke (#534) üzenetére


rObika8802
aktív tag

hát már tényleg ideje lenne akkor kipróbálnod :P :D azt hittem már 2.0-án vagy :DDD

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#540) spider80


spider80
őstag

egy újabb örömteli hír :)

http://mobilarena.hu/hir/wave_525_es_533_bada_os_2_0_nelkul.html

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#541) duvi


duvi
nagyúr

Egy új Wave III reklám jól ismert arcokkal :D

(#542) leslieke válasza duvi (#541) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez valami borzalmas lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#543) duvi válasza leslieke (#542) üzenetére


duvi
nagyúr

Gondolom a "nevekre mentek rá" és nem a tartalomra.
Tuti nem volt olcsó mulatság a szereplők gázsija :DDD

(#544) s4tch válasza Goldmen75 (#537) üzenetére


s4tch
veterán

Az az idegesítő a badás újratelepítésekben, hogy nincs normális backup. Oké, az új Kies - bő egy éves késéssel - már le tudja menteni és vissza is tudja tölteni az üzeneteket, a fájlok sosem jelentettek gondot, telefonkönyv, naptár szintén megy. De hogy a felhasználói fiókok, a netprofilok, a beállítások, a szoftverek is elszállnak, ez elég kellemetlen... Anno Nokiánál egy kattintás volt a teljes backup, és ugyanennyi a restore.

Tényleg, jut eszembe: használ valaki T-s telefonon 2.0-t? MMS-t tud küldeni? Hiába állítottam be a honlapon lévő doksinak (pdf) megfelelően az mms profilt, és választottam ezt ki a Network/Appication Profiles alatt az mms küldéshez, nem mennek el a multimédiás üzenetek. 1.2-vel működött a dolog, előfizetés természetesen alkalmas rá.

(#545) rObika8802 válasza duvi (#541) üzenetére


rObika8802
aktív tag

hát eléggé gagyi :DDD

s4tch: nálam sem működik ,szerintem a beírtakon kívül lehet vmi beállítás amit nem találunk vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#546) leslieke válasza duvi (#543) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem hinném, hogy ez egy hivatalos reklám. Sokkal inkább össze van vágva az egész és rádobva egy borzalmas zene.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#547) sittes79


sittes79
addikt

Tudtok é valami fitness tartót a wave-hez? Ilyen karra szerelhetőre gondolok, habár lehet
túl nagy lenne? igaz az 50-es karomon elveszne :)

(#548) duvi válasza sittes79 (#547) üzenetére


duvi
nagyúr

Ilyesmire gondolsz? (ez éppen Wave II-höz való)

(#549) TomWexX válasza duvi (#543) üzenetére


TomWexX
addikt

Nehogy azt hidd hogy ők ezt elvállalták! :DDD
Ez a Ocean Twelve kicsit megvágva, meg bele van hackelve egy Wave 3... Még a zene is a fimből van, ami lesliekének annyira tetszik! :DD Itt is van, íme! :P

Más: Még nekem sincs fent a 2.0!!! Ez most akkor baj??? :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#550) duvi válasza TomWexX (#549) üzenetére


duvi
nagyúr

Jogos. Megnéztem a feltöltő adatlapját.
sonnytherussian névből kiderül, hogy honnan is érkezett a videó ;]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.