Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) kicsako válasza ANOka (#9000) üzenetére


kicsako
őstag

Mi a baj vele? Először nem azt akartam, de amikor megláttam üzletben és megtapintottam. hát na :D kell nekem :DDD De ha van valós érved ellene érdekelne.

(#9002) Morris


Morris
veterán

Üdv Urak!

Szerintetek ez így jó vétel?

(#9003) Savageboy válasza Morris (#9002) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Az ONLINEFIZETES még mehet rá az ingyenes szállításért. :)

(#9004) Morris válasza Savageboy (#9003) üzenetére


Morris
veterán

És tényleg. Meg is rendelődött!
thx :R

(#9005) ANOka válasza kicsako (#9001) üzenetére


ANOka
őstag

Mert a robotporszívók nem szeretik.
De ha kell az a +1 szívás, akkkor nyugodtan.

(#9006) bandigyerek válasza kicsako (#9001) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nagyon puha és mély. A robi kerekeit egy rugó nyomja lefele a kis testétől, de ha az felül a szőnyegen, akkor vagy vísít, hogy felakadt/felborult (pedig nem), vagy csak pörög mint a hátára esett bogár, aztán vagy lejön vagy nem.

Fogd a robotot, vidd el a boltba tedd rá. ha viszi, vedd meg. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9007) kicsako válasza bandigyerek (#9006) üzenetére


kicsako
őstag

Meg nincs meg a robotkám, segítségért jöttem, de eddig csak a szőnyegről kaptam információt :)) . Plüssszőnyeg ötlete elvetve, segítsetek kérlek milyen porszívót lenne érdemes választanom. :R

(#9008) bandigyerek válasza kicsako (#9007) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Küszöb, burkolatelválasztó az egyes helyiségek között? Fontos lenne tudni. Abba a 150e forintba inkább a sima Mi Robot Vacuum, meg a Roborock S50 fér bele. Neato, iRobot kilőve. (feltéve, hogy szisztematikusat szeretnél)

(#9009) kicsako válasza bandigyerek (#9008) üzenetére


kicsako
őstag

Minimális küszöb van csak a szobák között, nem hinném hogy gondot okozna a robotnak.
Mindenképp olyat szeretnék, ami végigmegy a lakáson, felismeri merre nem járt még, nem pedig faltól falig vakon, mert azt én is meg tudnám csinálni ingyé :DDD

(#9010) tomazin válasza kicsako (#9009) üzenetére


tomazin
veterán

Minimális küszöb van csak a szobák között, nem hinném hogy gondot okozna a robotnak.
több mint 1cm magas? ha igen, pontosan mennyi?

(#9011) kicsako válasza tomazin (#9010) üzenetére


kicsako
őstag

Nem vagyok otthon, de kb. 1cm lehet. Tegnap ráálltam de nem is érezni. Egy normális szőnyegnél biztos hogy kisebb a magassága.

(#9012) lasse001 válasza Morris (#9002) üzenetére


lasse001
senior tag

(#9013) Morris válasza lasse001 (#9012) üzenetére


Morris
veterán

Már megrendeltem az alzáról. De azért köszi.

(#9014) Henrico


Henrico
tag

Xiaomi robot, lépcső lejáró. AZ első fok a padlószinttől 3 cm-re van (okos). Robi hősiesen rárongyol és mire észbe kap, a 45 fokos lejtőn már nem áll meg, legurul(na). Egy megoldás, hogy még a padlószinten csíkkal körbekerítem, más megoldás van a falazáson kívül? ;) Kifejezetten a magasság érzékelős megoldás jöhet szóba. (S50 virtuális fal nem játszik)

Fessem le az első lépcsőfokot feketére? ;) Nem létezik valami anyag, ami elnyeli a magasságérzékelő "adatait"?

[ Szerkesztve ]

(#9015) Henrico válasza lasse001 (#9012) üzenetére


Henrico
tag

Azért előtte nézzetek szét fórumokon.. nem túl jó a visszhang róluk.

(#9016) tomazin válasza Henrico (#9014) üzenetére


tomazin
veterán

Lefestes elott fekete szalagal kiprobalnam.
A 3cmes lepcsohoz meg :C

(#9017) odrif


odrif
MODERÁTOR

Erről a Philips-ről van valakinek tapasztalata?
[link]
BBPhilips40 kupon kóddal nagyon kedvezményes árra jön ki.

20 éve a Prohardveren

(#9018) Silent77 válasza odrif (#9017) üzenetére


Silent77
veterán

37500ft-ért..... hááát talán megéri.
Nem vagyok benne biztos.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9019) odrif válasza Silent77 (#9018) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem jó készülék?
Nem éri meg?
Mondjuk akkor legfeljebb vissza küldöm 14 napon belül.

20 éve a Prohardveren

(#9020) zsamiatt válasza Silent77 (#9018) üzenetére


zsamiatt
őstag

a 62500-ra gondolsz akciósan? :D Valamit nagyon félre néztél.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#9021) pn4hvq válasza zsamiatt (#9020) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Még akciósabban annyi, amit Silent írt...

(#9022) Ál/Arc


Ál/Arc
újonc

Sziasztok! Hamarosan érkezik egy gen1 robot. Itt olvastam valahol hogy az újabb freamwearel már elboldogul a hosszabb szőnyegek ill. A 2cm küszöb el. Ez igaz, van javulás?

(#9023) pn4hvq válasza Ál/Arc (#9022) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A szőnyeget passzolom, olyan nincs, de a küszöb mérete probléma. Felfekszik a hasa. Ezen nem fog tudni fw javítani...

(#9024) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok! Szisztematikus robotporszívót szeretnék venni, 55 nm-res lakásba, burkolatváltók vannak a szoba között simán kellene mennie a járásnak ide oda. Árukeresőn néztem ki, az összefoglaló alapján ez a 2 férne bele, egy kis segítséget szeretnék, melyik érné is meg jobban illetve, honnan kellene beszerezni a garancia miatt.

1. Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum 90.000 Ft
2. Xiaomi MiJia Roborock S50 123.000 Ft

Megéri esetleg a felárat az S50 vagy tökéletesen megfelel az első?
Köszönöm előre is.

(#9025) Troy. válasza matyifej (#9024) üzenetére


Troy.
addikt

Ez engem is érdekelne, ezek közül az elsőt venném.

.

(#9026) tybsen válasza Troy. (#9025) üzenetére


tybsen
addikt

En is ezek kozott gondolkodtam vegul S5 lett. Nalam a felmosas ugyan nem volt szempont inkabb ugy voltam vele, hogy "jo ha van, hatha hasznos lesz". A kicsit erosebb szivoero (bar a normal modell is eleg es nagyon jokat irtak rola) meg hogy a szonyegre elvileg jobban felmegy es kevesbe akad el az S5 ill. talan NO-GO zona vagy valamilyen szoftveres kulonbseg is van, inkabb az S5 fele mozditott el. Neztem videokat youtube-on, az egyikben osszahasonlitotta az illeto a ketto porszivot es alapvetoen csak a szonyegre valo feljutas volt a kulonbseg. Bar az 1 is felment de az s5 valamennyivel konnyebben vette az egeszet. A szivoero ugyan tobb de nem annyira jelentos - csereben azt hiszem a szonyegtisztito funkcio (erosebben sziv ha szonyegre er) csak az s5-ben van.

Igazabol nekem is boven jo lett volna az 1 is, de a fenti kulonbsegek miatt vegul megis az s5 vettem - hogy ne legyen kompromisszum (ha lenne egyaltalan). Az s5 nem rosszabb semmiben mint a masik, szoval ugy voltam, hogy ha mar veszek, akkor inkabb ezt a minimalisan tobb funkioval rendelkezot, az arkulonbseg vegulis kibirhato, ugyis csak egyszer veszi meg az ember. Az arkulonbseget kesobb az ember szerintem ugysem banja meg, inkabb a funkciok hianyat, ha esetleg megis jol jonne kesobb.

Mivel nem vagyok egy nagy takarito tunder, az volt a kiindulasi pont, hogy heti 2x mehet a porszivo, a felmosas meg kethetente, ha egyaltalan. Aztan most kiprobaltam a felmosast es nem is rossz.

Nalam ugy van porszivozasnal, hogy vannak rongyszonyegek, amiket feltekerek csak es kesz. Van egy nagyobb rovidszalas szonyeg, amit viszont nem tekerek fel mert azt klasszul kitakaritja a gep.

Viszont: felmosashoz - mivel ez a nagyobb rovidszalas szonyeg kb pont a szoba kozepen van - fel kell tekernem a nagyobb szonyeget is, mert azt nagyon nehez kizarni ezzel a "no go zonaval" vagy akarhogy is hivjak ezt a funkciot. Egyszerubb feltekerni es felrerakni, mint kizarni a teruletet es megoriteni a porszivot (nagyon keskeny savon tud csak kozlekedni, ha kizarom azt a teruletet).

Szoval most ugy vagyok, hogy heti 2x kb porszivozas es heti 1x felmosas funkcio, mert nem kell allandoan annyira tisztanak lennie a lakasnak azert :D

Mindenesetre elkepeszto, hogy nalam ahol alig van mozgas, se allat, se gyerekek, mennyi mocskot osszeszed! Most eleve tobbet szorakoztam vele, de naponta-ketnaponta annyi port szedett ossze, hogy hihetetlen. Osszessegeben a legjobb vasarlas volt evek ota ez az eszkoz.

En inkabb s5 vennem, ha tudod nelkulozni az arkulonbseget - ha arerzekenyebb vagy, akkor teljesen megfelelo (legalabbis a tesztek/tapasztalatok/videok alapjan) a normal verzio is. Felmosni siman fel lehet hetente-kethetente kezzel is, raadasul alaposabb is, egy kis tisztitoszerrel, stb.

(#9027) Troy. válasza tybsen (#9026) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi a részletes választ.

Amin gondolkodok, hogy miként tud működni olyan helyen, ahol a szobák között nem tud átjárni? Gondolok arra, hogy a dokkolóját is vinni kell? Manuálisan el lehet indítani? Appon belül különböző helységek térképét tudja tárolni?

.

(#9028) Silent77 válasza odrif (#9019) üzenetére


Silent77
veterán

Nincs vele tapasztalatom. Véletlenszerű, akciós ár elfogadható. A topikban szerintem senkinek sincs.
Mekkora területen kell takarítania? Küszöb, szőnyeg?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9029) matyifej válasza tybsen (#9026) üzenetére


matyifej
tag

Köszönöm

(#9030) Morris válasza Troy. (#9027) üzenetére


Morris
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#9031) vgyuri válasza Troy. (#9027) üzenetére


vgyuri
őstag

Kézzel átviszem csak a robit másik szobába, megnyomom a takarítás gombot vagy mobilappal indítom. Takarítás végén jön egy üzenet, hogy nem találja a dokkolót, szóval nincs gond ha nem viszem a dokkolót.

(#9032) Bazsa$


Bazsa$
tag

Sziasztok!

Te atya ég sosem gondoltam volna hogy majd robot pórszívon gondolkodom egyszer de elegem van az állandó porszívózásból 2 kisgyerek mellett.
Nagyon sok mindent elolvastam látom a Xiaomi S50 Az nagyon jó készülék.
Én is ezt néztem ki szerintem nekem tökéletes lenne.

És a többi gyártó? Philips? Electrolux, Samsung ezek milyenek?

És a Xiaomit honnan érdemes venni Magyarországról?

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#9033) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

A témában teljesen laikusként fordulok most hozzátok.

Adott egy 72 nm2-es lakás, a következő helységekkel: nagyobb méretű hálószoba/dolgozó szoba kombináció, kisebb "mindenes" szoba, nappali, étkező, konyha, előszoba.
2 hetente jár hozzánk takarítónő komplett takarítással, a köztes időszakban saját magunk oldjuk meg a dolgot. Van egy kis testű kutyánk, ebből kifolyólag nyilván van kutyaszőr, ami ugyan nem nagy mennyiség, mert szerencsére nem túlzottan hullik a szűre, de azért mégis van. Ezen kívül páromnak hosszú haja van, amiből szintén van bőven a padlón (is).
A konyhát leszámítva laminált parketta van mindenhol. A nappali jelentős részén pedig hosszú szőrű szőnyeg.

A fentebbi paraméterek alapján érdeklődnék, hogy érdemes lehet-e robotporszívóban gondolkodni, és ha igen, akkor milyen típusban/árkategóriában. Mennyire okoz problémát a szőr és a haj mennyisége? A hosszú szőrű szőnyeg emlékeim szerint pár éve még problémát okozott ezeknek az eszközöknek. Változott ez azóta valamit? Mennyire "takarít" alaposan egy ilyen masina?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#9034) wierra válasza Burki (#9033) üzenetére


wierra
senior tag

Ha nincs nálad oldschool 2+ cm-es küszöb, akkor 300-330 USD magasságában már lehet élhető szisztematikus robotot kapni.
Roborock S50 vagy 360S6. Az itteni legtöbb usernek ilyenek vannak.
A haj és a szőr a robotnak nem okoz problémát, maximum neked fog, mert a hengerkefére fel fog tekeredni, neked kell majd levágni róla. :DDD
Mindkét gép el tud bánni a szőnyegekkel, ha nem fekete vagy sötét színűek.
Mindkét gép meglepően alaposan takarít, mindazonáltal a sarkokba fizikai korlátaik miatt nem férnek be, dehát a taknéninek is hagyni kell valamit. :D

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#9035) Kolondrum


Kolondrum
félisten

S50-em van. A mai napon össze vissza járt. Néha jó néha nincs logika benne. Hol lehet a baj? Karban van tartva nem koszos. Reset?
Üdv!
Amúgy mindent kitakarít, csak sokkal bonyolultabban.

[ Szerkesztve ]

(#9036) tomazin válasza Kolondrum (#9035) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem ilyenkor a robotporszivo evo vadaszpokok a ludasak. Oldalan a falerzekelo osszeszed egy kis koszt es indul a keringo.

Bazsa:
És a többi gyártó? Philips? Electrolux, Samsung ezek milyenek?
Draga es nem olyan jo.
Xiaomishop.hu val voltak gondok regebben. Lurdyban van a hivatalos bolt, de ott meg ugy tudom nincs csak gen1.

(#9037) Henrico válasza Burki (#9033) üzenetére


Henrico
tag

"A nappali jelentős részén pedig hosszú szőrű szőnyeg."
Ezzel gond lesz, de ki lehet "takarni" és ha el tud mellette vonulni akkor nincs gond, de az nem lesz takarítva. Amennyiben bele engeded, alkalmad lesz egy robot hősies ám bukásra ítélt szenvedését végigunatkozni. Jó időtöltés mindeközben drukkolni neki.. mert az utolsó pillanatig bebeszéled magadnak, és próbálod neki is, hogy "IGEN, MEG TUDOD CSINÁLNI!!"
Nem fogja.. ott döglik meg a közepén, vagy az oldalsó kefe tekeredik rá és kapaszkodik meglepő erősen a szőnyeghez.
Kb mint gyerek hajából rágógumit kiszedni.... nyissz lesz.. ;)

(#9038) Bazsa$ válasza tomazin (#9036) üzenetére


Bazsa$
tag

Esetleg látom az S50 et Iponba is. Lehet ott lenne érdemes megvenni? Velük eddig gari szinten nem volt gondom, bár ez ugye xiaomi. :) Lehet szívás náluk is...

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#9039) odrif válasza odrif (#9017) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ugyan még nem kaptam meg, de egy kicsit jobban utána keresve a dolgoknak úgy látom hogy a Philips Robotporszívóhoz csak egy távirányítót adnak.
Alkalmazást amivel működik még nem találtam hozzá.
Ez is elég érdekes lesz, ha ez valóban így van.
Mert akkor hogyan tudja az ember időzíteni a takarítást? stb...
Várom a Philips hivatalos válaszát is ez ügyben.

20 éve a Prohardveren

(#9040) zsamiatt válasza odrif (#9039) üzenetére


zsamiatt
őstag

az újabb modelhez van valami app féle.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#9041) bandigyerek válasza odrif (#9039) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ha úgy válaszolnak, mint nekem az electrolux -tól (két hét az automata válasz és újabb kettő a rendes), akkor várhatsz. Az app meg úgy tudom, itthonról nem tölthető. Lehet, hogy ha át van állítva németre, vagy apk mirror... De nem jártam utánna 100%-ig mert szisztematikus robot kellett, ez meg nem az.

(#9042) odrif válasza zsamiatt (#9040) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az lehet.
Én ezt rendeltem: [link]

20 éve a Prohardveren

(#9043) zsamiatt válasza odrif (#9042) üzenetére


zsamiatt
őstag

Én is nézegetem ezt. A távrányitó nekem tökre tetszik. Gyülölöm, hogy a telefonról akarják vezéreltetni az eszközöket meg mindent feltölt felhőbe a lakásról. Miért nem lehet megoldani, hogy egy belső web felületen tud konfigurálni. Nem kéne app meg semmi szar akkor. :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#9044) zsamiatt válasza bandigyerek (#9041) üzenetére


zsamiatt
őstag

az electroluxról mi a véleményed? melyik modelled van?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#9045) wierra válasza Henrico (#9037) üzenetére


wierra
senior tag

Pontosítanál, hogy milyen robottal és milyen szőnyeggel tapasztaltál ilyen működést? :U

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#9046) Ispy


Ispy
veterán

Tegnap Robikát (s50) elküldtem a telefonról egy kijelőlt zónába takarítani, majd megállítottam és utána véletlenül a sima clean-re nyomtam, aminek kövtkeztében elfelejtette a térképet. Ez valami bug esetleg fícsőr? :D Vagy én nem értek hozzá?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9047) instantwater válasza zsamiatt (#9043) üzenetére


instantwater
addikt

Tedd fel a Valetudot, és kívánságod valóra válik.
Nem fogja többé a felhőbe töltögetni a térképet, és web felületet fogsz kapni.

(#9048) instantwater válasza Ispy (#9046) üzenetére


instantwater
addikt

Feature sajnos.
Gen 1 ugyanezt csinálja ha sima takarítást nyomsz neki. Még azt is elfelejti, hol lakik, ha nem a dokkolóról indul.

[ Szerkesztve ]

(#9049) Ispy válasza instantwater (#9048) üzenetére


Ispy
veterán

Értem.

És mi a lényege? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9050) instantwater válasza Ispy (#9049) üzenetére


instantwater
addikt

Kérdezd kicsi Yi Xi Pinget :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.