Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) tranceplanet válasza Ispy (#12998) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszi, na ilyet nem találtam az appban. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#13002) Begi


Begi
senior tag

Mop Pro-nal ti szoktatok area takaritast utemezni?
Szuleimnel beallitottam, hogy melyik nap mit takaritson es 1 hetig tok jol mukodott, de most mintha mindig a teljes hazat akarna kitakaritani. Eleg idegesito.

(#13003) Silent77 válasza winfos (#12999) üzenetére


Silent77
veterán

Xiaomi Mijia STYJ02YM V2 pro mi robot Vacuum Cleaner!
Eu raktárból.
Kupon: 21$ eladói kedvezmény
264.60$

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13004) n00n válasza winfos (#12999) üzenetére


n00n
őstag

Most én nem látok, de volt már 70 valahány ezer is.

(#13005) oris válasza Balazs0804 (#12940) üzenetére


oris
aktív tag

A vacuumspain oldala, ahol bemutatják a különböző tartályokat és a megoldást: [link]
Nem feltétlenül kell 3d nyomtatás, egy szívószál is pont rászorul.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#13006) kmarci25 válasza oris (#13005) üzenetére


kmarci25
veterán

Én csináltattam ilyet 3d nyomtatással. Semmi különbséget nem tapasztaltam, addig sem csöpögött, nem állt a víz sehol és azután sem volt ilyen, hogy a kis ízét betettem volna a tartályba. Szerintem semmi értelme, ki is vettem, nem kell.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13007) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Megérkezett.

Péntek délután rendeltem, ma hozta a DPD.
A wifi-t elsőre nem akarta megtalálni, aztán telefont cseréltem, a szájomi telefonnal már gond nélkül rátalált. :)
El is küldtem takarítani (csak porszívózni, standard módban). Elkezdte a falak mentén, bement a másik szobába, majd gondolt egyet, vissza kijött, ugyanezt eljátszotta az összes helyiséggel, hogy benézett, aztán kijött. Majd elkezdte a dokkolós étkezőt szisztematikusan kitakarítani, majd ment helyiségről-helyiségre.
A "hasznos" terület ~100m2 a házban, ebből 2 helység kizárásával (becsukott ajtó) 49-et takarított 60 perc alatt, 94%-ról 42-re esett vissza az akksi szint. A helyiségeket szétdarabolta, manuálisan kellett összeollózni, hogy mik tartoznak egybe.
A tartálya jól tele is lett. Azt nem tudom, ezek azt nem érzékelik, hogy tele, nem szólnak? :DDD

Aztán távirányítással beküldtem az addig csukott (tehát nem feltérképezett) fürdőbe. Kitakarította, de jól össze is zavartam szegényt, teljesen más helyre rakta a térképen (lenti 2. képen pirossal jelzett terület a fürdő, ő meg berakta az étkező és előszoba közé :D ), mint ahol van, és fel is adta a küzdelmet, hogy magától visszataláljon a dokkolóra. :))
Holnap majd lesz még egy teljes köre, hogy a fürdő is meglegyen neki.
Harmadszorra raktam vizet a tartályába, és elküldtem az előszoba-konyha párosba egy kanyarra.

Röviden, hirtelen ennyi. Ez az első robotom, bízok benne, hogy beválik.
Alkatrészek tudtommal megegyeznek a Viomi V2 pro/V3-éval, tehát biztosított az ellátása. Lehet, hogy veszek is hozzá egy csak portartályt, hogy több cucc férjen bele.

Miért mindig én???

(#13008) magyarl válasza AndrewBlase (#13007) üzenetére


magyarl
tag

Szuper, köszi az összefoglalót! :)

Apropó: ki hogy szokta az ajtókat kezelni?
Gondolok főleg olyan folyosókra, ahova jó lenne ha bemenne, de az ajtó a folyosóra nyílik.
Érdemes sarkig nyitott ajtókkal az első térképezést, aztán később vagy bemegy vagy nem, ajtótól függően? Vagy egy idő után megunja a bezárt ajtót és eltárolja magának hogy ott nincs is szoba? :)

SONY KDL-43W755C

(#13009) Balazs0804 válasza oris (#13005) üzenetére


Balazs0804
újonc

Én olyasmit csináltam mint a 3d nyomtatott, de mivel nincs nyomtatóm, ezért esztergáltam. Nekem előtte volt víz a porszívó alja és a mop között. Így tuti csak a mopra tolja.

(#13010) hunluigi


hunluigi
senior tag

S5max megint frissítést kapott... keményen tolják a srácok az sw fejlesztést.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#13011) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok-srácok!
Én csak most gondoltam még csak bele!
Van egy sanda gyanúm, hogy ebben a topicban is ti kedves fórumozó társaim, mind férfiak vagytok/unk.. vag ylegalábbis 90%-unk biztos...
értitek, egy robotPORSZÍVÓS topicban!!!
Ez olyan, mintha átmennénk a focis topicba, és csak csajok lennének :U
...Bocs az OFF-ért, de ezt muszáj volt :D :R

(#13012) Ispy válasza bacsis (#13011) üzenetére


Ispy
veterán

[kép] nem is. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13013) @tco@ válasza bacsis (#13011) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ebbe még én se gondoltam bele mondjuk :DDD :K

(#13014) OPiiPO válasza bacsis (#13011) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez a kütyüzésről szól, és igen így lehet legegyszerűbben eladni mamának hogy kell egy új robot a lakásba :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13015) Ispy válasza OPiiPO (#13014) üzenetére


Ispy
veterán

És akkor az ablakmosó robotokról még nem is beszéltünk. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13016) grabber válasza Ispy (#13015) üzenetére


grabber
addikt

Tényleg létezik :DD

Ha takarítás én a porszívózást szeretem a legjobban. De ha van robot akkor miért ne az takarítson ;]

(#13017) canniball


canniball
nagyúr

Két villámkérdés:
1. A (Mop Pro menüjében) a Vacuum along the edges funkció mire jó/mit csinál?
2. A virtuális fal "általános érvényű" (tehát a fal az fal és pont) vagy manuálisan be lehet küldeni a virtuális fal mögé a gépet (pl. a virtuális fal mögé kijelölt területre irányított takarítással)?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13018) kmarci25 válasza bacsis (#13011) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem, ez olyan mintha lenne egy olyan topik, hogy bámelyik hardver/kütyü esetében melyik színű a legcsinosabb, és ott lennének csak csajok/lányok/hölgyek/nők. :DDD Ugyanis ez a topik valóban a kütyüzésről szól. Egyébiránt a normál porszívózást is én intézem itthon. :P És egyébként is, ha píszí akarok lenni, akkor ez egy nagyon szexista hsz volt. ;)

canniball:
1. pont azt jelenti, ami oda van írva. A falak mellett megy és csak ott porszívóz fel. Értelme talán akkor van, ha csak új térképet készítenél talán... (?)
2. A virtuális fal az olyan mint a fizikai. Oda sehogy sem tudod beküldeni, amíg az app-ban nem törlöd a falat.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13019) huliganboy válasza hunluigi (#13010) üzenetére


huliganboy
addikt

Mi a verzió száma? Nekem 3.5.8. 1026 de nem jelez frissítést.. ..

(#13020) hunluigi válasza huliganboy (#13019) üzenetére


hunluigi
senior tag

Az lesz az... én most kaptam meg. Illetve, egy hete nem jártam az app-ban és most dobta fel, hogy megnyitottam. Kb. Egy 3 hete jött az előző update. Lassan gyakrabban frisítik mint a telefonom. 😁

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#13021) canniball válasza kmarci25 (#13018) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!
1. A térkép készítésre nem gondoltam... Amúgy nem láttam én sem semmi értelmét ha azt jelenti amit, ezek szerint nem tévedtem nagyot.
2. Kár, egyszerűbb lett volna a szőnyeges szobákat virtuális fallal elzárni és azokat külön porszívóztatni manuálisan, de akkor marad a helyiségek összeválogatása.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13022) kmarci25 válasza canniball (#13021) üzenetére


kmarci25
veterán

2-hez. Ez működik. Elzárod, amit kell, elindítod. Amint befejezte, leveszed a falakat, és elküldöd az eddig lezárt területekre. Én szoktam ezt csinálni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13023) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Még mindig gondolkodom, hogy milyen robotot vegyek. Próbálnám most a költségeket inkább lejjebb szorítani egyéb kiadások végett.

Így végül a Vacuum Mop 1C-nél tartok, de lenne pár kérdésem:

- mit jelent a zónatakarítás? Azt tudom, hogy a szobákat nem lehet kijelölni külön takarításra. De a zónák azok mire jók? Mi alapján lehet zónákat kijelölni?

- ennek is csöpöghet a víz a tartályából a rövid cső miatt, mint a Pro esetében?

- mekkora hátrányt jelent hogy nincs LIDAR? A gyakoribb ütközéseivel tehet kárt bútorban? (Pl. Ikea Metod bútorlapok elég sérülékenynek tűnnek)

- 53 négyzetméteres lakás ruhaszárítóval, babakocsival, székekkel stb. - ezek mekkora gondot jelentenek a navigáció során?

- szürkületben, illetve este hogy navigál? Este takaríttatnánk vele, mikor munka után elviszem a babánkat sétálni, és most már akkor teljesen sötét van. Vagy korábbra kellene időzíteni a takarítást?

- szőnyegeket esetleg felismeri?

Köszönöm!

(#13024) canniball válasza Stephan89 (#13023) üzenetére


canniball
nagyúr

- Zónatakarítás: rajzolsz egy téglalapot a térképre az lesz a zóna és ott takarít. Akkor jó ez, ha pl. a konyhában kiborult a liszt, odaküldöd és ott felporszívóz.
- Az 1C-nek más megoldása van vízre mint a Pro-nak: a tartályt nem a gép belsejébe kell tenni, hanem a gép seggére felpattintani és a tartály alján van a mop, így ha ereszt is a tartály akkor legfeljebb a mop lesz vizes.
- A kollégák beszámolója alapján enyhe fényben már navigál, ha kapcsolsz neki valami kevés megvilágítást akkor az elvileg már elég.
- A szőnyegek felismerése az már más kategória, kb. 2,5-szeres áron. De az 1C is felmegy rá és kiporszívózza; csak a fordulatot nem emeli meg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13025) kovsol válasza canniball (#13024) üzenetére


kovsol
titán

Azzal kiegészíteném, hogy korom sötétben is kitakarít. Épp az előbb porszívózta nekem ki a teljes sötét szobát és konyhát. Sőt falak, meg bútorok előtt is lelassított, és nem erősen megy neki hanem tudja, hogy ott van, és lassan koccan neki, hogy tudja mikor kell forduljon.
Viszont pl egy szék lábnak simán nekimegy világosban is.
Mondjuk az elmentett térkép valószínüleg segít neki, hogy tudja nagy vonalakban hol vannak tereptárgyak. Első térképezést világosban csináltam meg.
Én a zóna dolgot arra használom, hogy hol mosson fel. Jellemzően a konyha előszobát mosatom fel vele, aztán arra rajzolok egy téglalapot, és lekorlátozom vele, hogy hol mossa fel.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13026) canniball válasza kmarci25 (#13022) üzenetére


canniball
nagyúr

Na de pont ez lenne a lényeg, hogy ne kelljen bűvészkedni a falakkal. Akkor inkább végigkoppintom a kövezett helyiségeket és úgy indítom útjára, számomra ez egyszerűbb megoldásnak tűnik mint falakat emelni és lebontani. Mondjuk azt még nem próbáltam, hogy ez időzített takarításnál működik-e, de gondolom igen.
Persze a tuti az lenne ha lehetne tipizálni a szobákat és így külön lehetne programozni a keménypadlós helyiségeket valamint a szőnyeges szobákat megemelt szívóerővel; egy program egyikre egy a másikra és tiszta minden. De ha jól sejtem ilyesmire nem igazán van lehetőség ezeknél a gépeknél...

Ha már időzített programok: jól látom, hogy ismétlődő programokat csak a hét egyes napjaira lehet beállítani, tehát olyan lehetőség nincs hogy pl. minden másnap dolgozzon?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13027) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!
Most vettem egy Xiaomi MI Robot Vacoom Mop Essential-t. Impulziv vásároló voltam nem néztem utána és nem találtam rá erre a csoportra időben. Szóval a problémám első része az, hogy össze vissza megy és nem térképezi fel normálisan a lakást, nem tud átmenni minden küszöbön (későbbiekben ezt majd orvosolom a küszöb átalakitásával), és nem lehet megmondani neki hogy csak a konyhát takaritsa fel. Sőt a szőnyeggel sincs nagyon jóban.
Mivel neten vásároltam élek a 14 napos visszaküldéssel és szeretnék venni egy jobbat ahol ezek a problémák ki vannak köszöbőlve. Melyik eszközt érdemes megvenni ami kb 100-130 ezer Ft környékén már megvásárolható? A felmosási funkciónak is nagyon örülnék.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#13028) ben11 válasza Stephan89 (#13023) üzenetére


ben11
őstag

Én pl ha csak egy szobát szeretnék kitakarítani vele, akkor azt zónával teszem, mint a képen.

A lidart én spec nem hiányolom, kollégám s5 max tulajként meglepődött milyen jól navigál a kis C5. Külön szeretem, hogy ilyen alacsony. MMopcsöpögésől nem hallottam még a modellel összefüggésben.
A szőnyeget én külön zónával még egyszer átszivatom vele turbo módban.

[ Szerkesztve ]

(#13029) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#13007) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

No, ma is megdolgoztattam "Lujzit".

Elsőként a két (padlószőnyeges) szobába küldtem el (külön-külön) max szívóerőn (strong). Mindkét szobában volt olyan "akadály", amit tegnap nem pakoltam el előle, ma viszont igen. Számomra érdekes módon, most is kihagyta a "felszabadult" területeket. Néztem, ahogy odaért a vélt akadályhoz, lelassított, erős gondolkozásba esett, hogy mi a tosz van (azaz nincs), picit belement a területbe, majd szépen kikerülte. Lehetett látni a térképen is, hogy szépen körbegalopozza.
Viszont ha takarítási pontként kijelöltem, minden zokszó nélkül megcsinálta.
A tegnapi Standard módú (2. fokozat) takarítása után szedett még össze fél-egy centis koszpaplant szobánként, hangja nem túlzottan zavaró max erőn se. (Számomra érdekes, hogy míg a hagyományos porszívó tartályában nem áll össze a cucc, ebben olyan filcpaplanszerű izét csinál.)
Majd kijelöltem a 3 fenmaradó (járólapos) helyiséget, és ráküldtem max szívó és víz fokozaton pórszívózni, feltörölni Y-shape módban. Érdekes, hogy most a tegnapival ellentétben addig nem ment a másik helyre, míg nem végzett az egyikkel. A 25 m2-t így 45 perc alatt csinálta meg, és maradt még egy kevés víz a tartályban. Minimális "plusz" mocskot tudott összeszedni a tegnapi után. A gép nem lett vizes belülről, sőt, tegnapról mára fentfelejtettem a moppot, víz is volt benne, és nem csurizott maga alá.

Amit nem sikerült beállítanom. A szobák határát több helyen is rossz helyre rakta. Hiába mentem a terület módosításra, és húztam neki be a valós határolóvonalat ("Please draw a line on the screen to divide the rooms."), hibát dobott.
Ha a bővíteni szándékozott szoba volt kijelölve, akkor ezt dobta:
"Division failed, please try to increase the area of the segmented room.",
ha meg a szűkíteni szándékozott szoba volt kijelölve, akkor meg ezt:
"Both ends the dividing line should be as close as possible to the walls of the room.".

Bónusz infó. Egy, azaz 1 db küszöb van a lakásban, cirka 15 mm-es. Tegnap simán átküzdötte magát rajta. Ma, segítő (és kábelrejtési :D ) szándékkal raktam oda egy burkolatváltó profilt. Hát mit mondjak, nem szereti. Határozottan küzdött, hogy átverekedje magát rajta. :(((

Észrevétel. A falak/tereptárgyak mellett, ahova csak a forgókefe ér, szőnyegen hajlamos elhagyni apróbb (jobban beletaposott) szöszöket. A tartály ürítése lehetne egyszerübb/higiénikusabb is, meg szerintem nem ártana valami vékony hálószerű biszbasz a szűrő elé, mert így minden porszívózáskor beleül a dzsuha, és élek a gyanúperrel, hogy állandóan kefélgetve nem biztos, hogy kibírja a megadott 180 üzemórát.
De összességében eddig elégedett vagyok a munkájával.

Miért mindig én???

(#13030) canniball válasza AndrewBlase (#13029) üzenetére


canniball
nagyúr

"A szobák határát több helyen is rossz helyre rakta. Hiába mentem a terület módosításra, és húztam neki be a valós határolóvonalat ("Please draw a line on the screen to divide the rooms."), hibát dobott."
Tipp: próbáld meg először egyesíteni a szobákat, aztán szétválasztani, hátha úgy sikerül.

"...szerintem nem ártana valami vékony hálószerű biszbasz a szűrő elé..."
Ezt a Xiaomi Mop 1C-ből is kihagyták; a Mop Pro-ban viszont van ilyen. Miután filléres tétel és marketing értéke zéró nem értem miért nem kapták meg az olcsóbb gépek is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13031) AndrewBlase válasza canniball (#13030) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ááá, köszi a tippet! Bevállt! :R

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#13032) kgabor89


kgabor89
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Mi Vacuum Mop P-m, kínából rendeltem. Mainland China régióban tudom párosítani a Mi Home appal. Eddig kínaiul beszélt, de ma reggel amikor elindítottam meglepetésemre angolul kezdett szövegelni. :DD
Viszont meg is volt zavarodva, többször is eljátszotta ,hogy indítás után ment fél percig és leállt a takarítással. Szóval újraindítottam, ezzel visszaváltott kínaira és ezután ügyesen kitakarított, ahogy szokott.
Na ezt magyarázza meg valaki! :F
Jó lenne, ha angolul dumálna, de semmi ilyen beállítást nem találok... :F

(#13033) canniball válasza kgabor89 (#13032) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ugyan itthon vettem, de a settings - voice settings menüpontban 12 választható nyelv van; a kínai verzióban nincs ilyen opció?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13034) ben11 válasza AndrewBlase (#13029) üzenetére


ben11
őstag

"Számomra érdekes módon, most is kihagyta a "felszabadult" területeket."
Egy lidaros géptől ez különösen fura. Lehet egy frissítés majd segít rajta.

[ Szerkesztve ]

(#13035) AttilaMvh válasza ben11 (#13034) üzenetére


AttilaMvh
tag

Nekem egy S50 van mindjárt egy éve, az is lézeres, és menti a térképet. Ha egy szoba ajtaját csukva találja, nyilván nem megy be, viszont lementi a csukott ajtót, és többet be nem próbál oda menni. Ilyenkor eltörlöm a térképet és mentésből visszaállítom azt, amelyiken nyitva volt az ajtó. Ezután minden oké. Ha nincs helyes mentett térkép (összesen 3 van, egy aktuális és 2 mentett) akkor félrepakolva minden akadályt gombtól indítva, vagy előzőleg minden térképet eltörölve ismét feltérképeztezem vele a lakást. Így viselkedik mióta megvan. Egy szobán belül viszont ha akadályok eltűnnek, akkor ott is takarít. Kizárólag a csukott ajtókra sértődik meg :) Térképen csukottnak jelzett ajtó mögé nem lehet küldeni, és még távirányítóval sem hajlandó odamenni. Makacs a kicsike. De azért szeretjük :)

[ Szerkesztve ]

(#13036) Begi válasza AttilaMvh (#13035) üzenetére


Begi
senior tag

Fura, mert nalunk lassan 2 eve van szolgalatban egy S55. Zart ajto nem problema. Legkozelebb, ha nyitva talalja, akkor bemegy.

(#13037) Ispy válasza AttilaMvh (#13035) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk is s50 van, de nem tapasztaltam ilyet. Ha nem tud bemenni nem megy, ha be tud menni, bemegy. Mondjuk ezeknek a gépeknek lelke van, szóval lehetnek eltérések. A miénk néha be van lőve és azt se tudja merről jött. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13038) kgabor89 válasza canniball (#13033) üzenetére


kgabor89
csendes tag


Voicenál sajnos csak hangerő beállítás van.

(#13039) kovsol válasza kgabor89 (#13038) üzenetére


kovsol
titán

Nekem mondjuk másik típusom van, de a nyelvet nem a settingsben tudom állítani, hanem a kezdő képernyőn ahol lehet állítani a szívási erősséget, felmosást, lent a legaljára lehúzva van egy olyan, hogy Voice alerts. Azon belül tudok nyelvet választani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13040) jilian


jilian
addikt

Hello,

szerttnék venni egy Xiaomi készüléket. Viszont, rohadtul elakadtam a fajták / modellek között. Itt Eu-ban teljesen más egyes készülékek neve mint 'otthonában'? :F
(lehet csak nekem volt sok így 1 nap alatt az információ "morzsa) :DDD

Röviden be tudná nekem valaki lőni a sorrendet? (tudásban)
Max. ~ 400€ -ig mennék el árban, de nem muszály kikölteznem...

(#13041) grabber


grabber
addikt

Ma megjött a porszívó :D Viszont szerintem csak vasárnap lesz talán időm tesztelni.

(#13042) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

2 hete van meg a G1 porszívó, amit Essentialnak lát. Kínai régión van.
Nincs vele gond jól teszi a dolgát. 2 naponta takarítok vele.
Technikai kérdéseim lennének.
Mivel ez a típus nem menti el a térképet, így át kell tenni helyiségről helyiségre.
Vagy átvezérelni, vacuum spot funkcióval.

1. Hogy érdemes tárolni amikor nem dolgozik, töltőn?
Feltöltve mindig, ha kitakarított, vagy ha 50%-on áll akkor tegyem el úgy?
Érdemes néha" lemeríteni" 20%-ig?
2. Milyen vizet tegyek bele? Csapvíz, desztillált víz?

(#13043) collecting


collecting
tag

Sziasztok,

ma ledobta magat a wifirol a Xiaomi vacuum mop pro-m. Leallitottam, dokkoltattam, ket gom lenyom, hogy ujratelepitsem a wifire, de amikor letre kene hoznia a sajat halozatat, amiben a telefon wifi settingseben ra tudok csatlakozni, na azt nem csinalja. Tehat nincs xiaomi-vacuum xxx network, amikor a telefon megmuttja az elerheto halozatokat. Egyszeruen mar mindent probaltam, az appot is ujratelepitettem, de a porszivo ennek ellenere nem epiti ki a halozatot, amot a setup alatt kellene.
van erre valami bevett megoldas vagy ez szerviz? Koszi!

(#13044) wagzo


wagzo
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni mop pro-val kapcsolatosan, hogy ha kijelölök pl. 3 helyiséget, akkor az elvileg azt jelenti, hogy azt a hármat fogja takarítani.
Ma kipróbáltam és miután az első befejezte, visszament a töltőre.

(#13045) Tailortamas


Tailortamas
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro-t.
Nekem olyan problémám van hogy nagy részét a lakásnak kitakarította. Menet közben lemerült az aksi...ekkor úgy láttam kikapcsolta a tornyot és csak az ütközőkkel próbált eljuttni a a két szobával arrébb lévő dokkolóhoz.

Egyszerűen képtelen volt rá...oda vissza pattogott a fal mentén...az irány jó volt, de a falak az útjában álltak.

Természetesen, lemerült... Mi lehet a gond? Rossz helyen van a dokkoló...vagy a wifi jel a probléma? ☹️

Gondoltam rá, hogy be kellene állítani, hogy 20%kal induljon szépen vissza dokkolni, ne 5-tel...de ilyen beállítást nem találtam.. :W :o

Segítsetek plz!!! :R Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#13046) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Sziasztok!

Múlt héten anyum felvetette, hogy vesz egy robotporszívót, mert beszélt valamelyik ismijével aki mondta neki, milyen jó. Elsőre kinevettem, mit akar egy ilyen játékszerrel, ami az első akadályon felfordul..
Aztán elkezdtem videókat nézni, és hát meglepett, amit láttam. Kis okos robotok telepakolva szenzorokkal. Hát egy ilyen kell... Anyum tisztaságmániás, bent lakó kutya után minimum 2 naponta felmos és porszívózik, ami nem kevés munkaóra hulla fáradtan. Egyszerűen nem lehet eleget takarítani kutyás házban.
Nosza, első kiszemelt Mop Pro, aztán nyeltem egyet, és megrendeltem egy S5 max-ot első robotporszívónak.
Szerdán jött meg, azóta feltakaríttattam vele 220 m2-t.
Az első tapasztalat megdöbbentő, mikor olyan szobán végigment, amiről azt hittük, h tiszta, és kiszedtem belőle egy tartálynyi szőrt/koszt.
Ami nekem tanulság, hogy az emberi szem túlértékeli a durva szennyeződést, de alulértékeli a finom koszt.
Kb. 1 nap alatt jutottam el oda, h. nem értem, hogy eddig hogy voltunk meg enélkül..

[ Szerkesztve ]

(#13047) Tailortamas válasza Sz4bolcs (#13046) üzenetére


Tailortamas
csendes tag

Lemerül és után csont nélkül visszatalált? Vagy csak engem szivat? Mi a titkod? :D

(#13048) Sz4bolcs válasza Tailortamas (#13047) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Küszöbös szobában van a dokkolója, nem tud visszamenni ra, csak visszaáll a kiinduló pontjára. Majd ha bontjuk a küszöböket, utána tudok nyilatkozni, de ezzel együtt is teljesen elégedett vagyok. Lenti nappali konyha ebédlő előteret megcsinálja magától, többi helyre áttesszük kézzel és rázárjuk a szobát. :D

Am nekünk s5 max van, nem mop pro, csak az volt az első kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

(#13049) Begi válasza Tailortamas (#13047) üzenetére


Begi
senior tag

Szuleimnel olyan 10%-ig merul, majd elindul a toltore. Ma pl a tolto elott kozvetlenul azt mondta, hogy megall es vegzett, de az esetek tobbsegeben visszaer es feltolti magat, majd folytatja a takaritast.
100%-os toltottsegnel inditottad?
Az eddigi tapasztalataim felemasak vele. Neha szeretheto, de sok a szoftveres bug.
Ilyen szempontbol az S55 lekorozi.

[ Szerkesztve ]

(#13050) Silent77


Silent77
veterán

Xiaomi Mijia STYJ02YM V2 pro mi robot Vacuum Cleaner!
Eu raktárból.
Kupon: $11.87 eladói kedvezmény.
268.33$

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.