Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) dethroner válasza atos30 (#26000) üzenetére


dethroner
veterán

Mivel 3 rövid próba során nem akadt el, nem került offline-ba, ráküldtem a lakásra. Kb fél órát bírt egy menetben, aztán ment tölteni. Töltés után a hülyéje beragadt a kanapé mögé, ott szerencsétlenkedett, nem voltam bent, nem vettem észre. De egyből utána ment is tölteni vissza, tehát az akksival nincs rendben valami, vagy az azt kezelő/érzékelő résszel. De legalább már nem hal le takarítás közben.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26002) atos30 válasza dethroner (#26001) üzenetére


atos30
aktív tag

Ismerősöddel át kellene nézetned azt az aksipakkot. Pontheggesztés sem sikerül mindig jól a celláknál. Ha meg nem pontheggesztette, hanem forrasztotta, akkor ki is nyíródhatott pár cella a hőhatás miatt.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#26003) dethroner válasza atos30 (#26002) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, már jeleztem neki hogy gond van, talán holnap meg is tudja nézni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26004) atos30 válasza dethroner (#26003) üzenetére


atos30
aktív tag

Ha minden rendben lesz az aksipakkal, akkor egy helyes reseteléssel kezdj: a gép resetelése az app- ban, a gép resetelése a készüléken. Utána kikapcsolva hagyod a gépet.

Az appban a készülék törlése, az appban gyorsítótár törlése . Android rendszeren az alkalmazás adatainál adat és gyorsítótár törlése. Alkalmazásból kijelentkezel, törlöd az alkalmazást .

És akkor újra kezdve előről egy friss telepítéssel nem lehetnek szoftveres anomáliák sem (( a gép memóriája elvileg törölve lesz(bár, ha az alaplapon van gombelem a biosának, akkor azt is ki kellene venni pár percre, de szerintem ennél a gépnél nincs ilyen), a szerverről a gép és adatai törölve lesznek és a telefonodban is törölve lesz minden adat a gépről ))

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#26005) dethroner válasza atos30 (#26004) üzenetére


dethroner
veterán

A mi home appban hogy kell resetelni, és hol van benne gyorsítótár törlés? Ilyet csak az androidban láttam eddig. Eszköz törlése menüt látom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26006) dethroner


dethroner
veterán

Mintha egyre jobb lenne az akksi. Nem adtam fel, 100%-ra feltöltve ismét ráküldtem, csináljon új térképet. Most 55 percet ment, mielőtt elment tölteni, és már csak nagyon kevés volt vissza a takarításból. Lehet hogy ezek a hülye cellák nem azonnal működnek tökéletesen, kell nekik pár töltés mielőtt maximum teljesítményre képesek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26007) atos30


atos30
aktív tag

Mi Home app-nál nemtudom. Majd a többiek megmondják. Lehet Xiaomi-nál csak eszköz törlés lehetősége van az app-ban.

A lényeg, hogy legyen factory reset a gépen és az alkalmazásból töröld a készüléket (azzal a szerverről is törlődnie kell), majd androidban törlöd az alklalmazásnál a gyorsítótárat és adatokat, és alkalmazás törlés.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#26008) dethroner válasza atos30 (#26007) üzenetére


dethroner
veterán

Most csatoltam a porszívót egy másik MI fiókhoz. Itt már nem mutatta a korábbi elnevezését a szobáknak, ez eddig jó. Majd folytatom holnap a próbálkozást, resetelem, törlöm és újra telepítem. De még egy kérdés. Flolevac apphoz próbálom csatolni, megadom a Mi fiókhoz tartozó emailt és jelszót, de azt dobja hogy nem tartozik a fiókhoz porszívó. Na ez mi a fene? Lehet a szervert jól megadni? Mert Magyar szerver nincs, Európát és Kínát próbáltam, azoknál nem talált.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26009) sirály69 válasza farkas26 (#25995) üzenetére


sirály69
őstag

+1 Hibás akksi….🥺

Szerver Hosting Debrecenben

(#26010) Homer18


Homer18
csendes tag

Sziasztok!
Egy 80nm-es lakáshoz keresek robotporszívót 150 ezer forint környékén, ami képes felmosni is.
A Xiaomi S10+ -t néztem ki, lenne esetleg ennél jobb vétel ebben az árkategóriában?

(#26011) Graphics válasza Homer18 (#26010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó vétel, van itt forumtarsnak is.

Mopot nem tudja emelni viszont.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26012) oszy


oszy
veterán

Srácok!

Olyan gép, ami "csak" porszívózik, abból melyik az ajánlott? :) Max. 120 a keret ismerősnek. Nem akar többet rászánni. :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26013) Graphics válasza oszy (#26012) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon van már olyan.

Nem teszi rá a Mop részt és kész. :)
Xiaomi S10
Dreame D10s pl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26014) Lucif-R válasza Graphics (#26013) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Helló,

Van 200alatt mopos önürítős ami mopot is tisztítja (lidaros) vagy az a X10+ nál kezdődő 230k kategória?

(#26015) Graphics válasza Lucif-R (#26014) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudok ilyenről jelenleg az ismertebb márkák között.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26016) Lucif-R válasza Graphics (#26015) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ettől féltem én is :D hát a 230k-s X10+ on még lamentálok. Melyik lidaros small obstacle senzoros önürítős ami szóba jöhet 200k alatt?

(#26017) Graphics válasza Lucif-R (#26016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fogós kérdés, Roborocknál lehet van valami.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26018) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
ILIFE T10s Kínából 91k-ért megéri, vagy van hasonló itthon max 20-30k-val drágábban, de 2-3 év garanciával?
köszi

(#26019) farkas26


farkas26
Topikgazda

Az alzán elég baráti áron van a Roborock Q8 Max Plus.

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#26020) Graphics válasza zsolt008 (#26018) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hirtelen nem tudom minek a testvérmodellje ez, pár helyen említették ,de szerintem a szokásos kínai felhozatal.

Itthon, ami hasonló:

Dreame D10 Plus vagy Xiaomi X10

Mindenképp kell az önürítés?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26021) zsolt008 válasza Graphics (#26020) üzenetére


zsolt008
tag

köszi.
önürítés nem kell mindenképpen.

(#26022) Graphics válasza zsolt008 (#26021) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A teljesség igénye nélkül.

Olcsóbbak:
Midea M6/M7
Xiaomi S10
EZVIZ CS-RE4P-PWT2 PLUS
Dreame D10s
Picit drágábbak
Xiaomi S10+
Dreame D10s Pro ( Van kamera az elején)
Xiaomi X10 ( Dreame D10 Plus testvére)
Roborock Q5 Pro
Roborock Q7 Max
Dreame L10s Pro

Még esetleg Roidmi-k bekerülhetnek, de nekem azok kicsit rejtélyesek, még ha Xiaomi ökoszisztéma is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26023) oszy válasza Graphics (#26013) üzenetére


oszy
veterán

A Lidaron kívül van valami számottevő különbség a Dreame F9-hez képest? Lehet cserélném. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26024) dethroner válasza dethroner (#26006) üzenetére


dethroner
veterán

Van némi friss infó a porszívómról. Ugye nálam maxra feltöltve 55 percet ment standard fokozaton, majd 15%-ra merülve tölteni ment. Ismerősek szintén Mijia 1C porszívója van, berakta az övébe az én aksimat, nála 44 perc alatt végzett a takarítással strong fokozaton, és 70% benne maradt az aksiban. Egyelőre úgy néz ki, a gépemben van valami gebasz, megpróbálunk utánajárni mi lehet. Van ötletetek, járt már hasonlóan valaki?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26025) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Roborock S7 gépünk, hibátlanul működik, takarít.
Az lenne a kérdésem, hogy új WIFi hálózat lesz (router csere), a robot ugyan ott marad, ugyan ott kell takarítania, hogy kell beállítani az új WIFI hálózatra vagy egyáltalán kell-e valamit állítani?

(#26026) Gloob válasza eldoble (#26025) üzenetére


Gloob
addikt

Én úgy oldottam meg, nem csak a porszívó miatt, hanem a 10-en valahány eszköz miatt is, ami a wifihez csatlakozik, hogy a régi wifi SSID-jét, és jelszavát állítottam be az új eszközön. A fene aki 10-en valahány eszkön átírja. Inkább 1 beállítás, és semmi gond nem volt.

Samsung Galaxy A52S

(#26027) eldoble válasza Gloob (#26026) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ha, ez működik, akkor én is így csinálom, köszi.

(#26028) Gloob válasza eldoble (#26027) üzenetére


Gloob
addikt

Működik így. Semelyik eszköz nem vette észre a cserét. Nálunk a voda cserélt kábelmodemet. Klasszikus router nincs. A kábelmodem wifi-je osztja a netet a lakásban.

Samsung Galaxy A52S

(#26029) eldoble válasza Gloob (#26028) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor én így próbálom.

(#26030) farkas26


farkas26
Topikgazda

[link] Na ez érdekes, ennek a lépcső nem probléma.

"A jövő sem a régi"

(#26031) Graphics válasza farkas26 (#26030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha megvalósul.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26032) leroyclub


leroyclub
senior tag

Roborock S5 MAX-nál másnak is van vízszivárgás problémája? Találtam egy Reddit fórumot róla, de kiváncsi lennék kinek mi vált be igazán. Arra is gondoltam hogy a Mop már régi és nem engedi át jól a vizet...

(#26033) KD6-3.7 válasza Graphics (#26022) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szia! Kifutott az RE4P… lemaradtam róla! :((
Dokkolós érdekelne, van alternatíva ennyiért szerinted?

(#26034) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Robo Q7 Max takarítás közben egyszercsak leállt, azóta se kép, se hang. Ez van, mint ami itt látható : https://www.reddit.com/r/Roborock/comments/1avqlgq/q7_max/

Már felvettem a kapcsolatot ahonnan vettem, megy majd garanciába vissza, de azért megkérdem, hogy volt itt bárkinek hasonló problémája?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#26035) KD6-3.7 válasza KD6-3.7 (#26033) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Közben leszűkítettem:
EZVIZ RC3 Plus vagy ROIDMI EVE CC ? Ez most - ha jól kerestem - 100ezres kategória dokkolóval.

(#26036) KD6-3.7 válasza KD6-3.7 (#26035) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Megbeszélem magammal, végül a Xiaomi Vacuum S10 lett kiválasztva. Kedden átveszem.
Letettem az önürítőről, vizet ezek nem szívják le, hozzá kell nyúlnom így is, úgy is + tudásban sem jobbak.

(#26037) eldoble válasza eldoble (#26025) üzenetére


eldoble
aktív tag

Mégis aktuális lenne a lenti kérdés, mert megmarad a régi router is csak egy szinttel feljebb kerül, így nem megoldás, hogy a régi hálózatnév és a régi jelszó maradjon az új routeren is:

Van egy Roborock S7 gépünk, hibátlanul működik, takarít.
Az lenne a kérdésem, hogy új WIFi hálózat lesz (router csere), a robot ugyan ott marad, ugyan ott kell takarítania, hogy kell beállítani az új WIFI hálózatra vagy egyáltalán kell-e valamit állítani?

(#26038) Gloob válasza eldoble (#26037) üzenetére


Gloob
addikt

De megoldás! Az új router gondolom a régi helyére kerül majd. Ahogy én csinálnám: az új routerre beállítanám a régi ssid-jét, és jelszavát. Ezzel elérem azt, hogy a porszívó, és az eddig hozzá csatlakozott eszközök észre sem veszik a cserét, a porszívót nem kell ekkor resetelni nem kell az új routerhez csatlakoztatni, nem kell újra térképeztetni vele a lakást. A régi routernek, ami felkerül az emeletre, és amihez jelenleg ott semmi nem csatlakozik, hiszen eddig az nem volt, annak adnék új ssid-t, és jelszót.

Samsung Galaxy A52S

(#26039) eldoble válasza Gloob (#26038) üzenetére


eldoble
aktív tag

Végül is, jó lehet így is, csak annyi, hogy az új Asus routernek az lesz a neve, hogy TP-link-AX20, ami ugye a fönti router lesz...

(#26040) Gloob válasza eldoble (#26039) üzenetére


Gloob
addikt

Vicces lesz így valóban, de végül is elég, ha ti tudjátok, hogy mi mit takar, és hol van.

Samsung Galaxy A52S

(#26041) Gladiator12


Gladiator12
friss újonc

Sziasztok! Kérdezem, hogy a Roborock Q8 max a szőnyegről felszedi a cérnát szöszöket bolyhokat?
Köszi.

(#26042) dethroner válasza dethroner (#26024) üzenetére


dethroner
veterán

Újra nálam a porszívó. Próbálkoztam legalább a silent módban járatni, térképezze fel az egész lakást, hogy utána már ha másképp nem is megy, de legalább helyiségenként egyesével tudjak takarítani, ha már másképp nem megy. Fura volt, mert a takarítás első felében nagyjából 7 perc alatt fogyott az aksiból 30%. Majd megemberelte magát és a maradékkal végigment, 65 percet dolgozott, kész a térkép.
16%-ra merülve ment vissza a töltőre, ahol 1 perc múlva már 44%-os töltöttséget mutatott. Ráküldtem a konyhára strong fokozaton és 1 perc múlva 15%-ra merülve visszaosont a töltőre, ahol egyből 34%-nak látta a töltöttséget.
Ma 100%-ról indulva strong fokozaton ment 7 percet egy szobában, 57%-ra, bemondta hogy végzett és tölteni indul, de lehalt. Hosszan nyomva a bekapcsoló gombot feléledt és valami Obstacle sensor error üzenetet dobott a Mi home. Persze nem volt koszos, de letörölgettem a szenzorokat. Kézzel visszaraktam a töltőre, és az 57%-ból egyből 84% lett.
Ismerős aki kitakarította azt mondta vizet szívhatott valamikor a motor, mert sáros volt, és rohadt sok por és mocsok volt a motor után, vagyis átment a portartály szűrőn és a motoron is. Azt mondta érzésre nehezebben jár mint a saját porszívójában a motor, azt gondolja a szoruló motor miatt fogyaszt többet. De én azt gondolom ha szorulna akkor hangosabb is lenne, másrészt a rapszodikusan jelzett aksinak nem hiszem hogy köze van a motor szoruláshoz, az hogy takarítás után 1 perccel nagyságrendekkel többet mutat az aksiban mint előtte, az nem hiszem hogy motor gond. Én valami olyan sejtek, hogy rosszul érzékeli az aksi szintet, valami helytelen információt küld az appra és a robotra is.
De vajon mi lehet a gond, ha nem aksi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26043) farkas26 válasza dethroner (#26042) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Utolsó tippem, vegyél készen kintről aksit [link] .

"A jövő sem a régi"

(#26044) oszy


oszy
veterán

Xiaomi Dreame D10s vagy Xiaomi Dreame D10s Plus? Ez itt a kérdés. :) Hol érdemes vagy hol lehet jó áron hozzájutni? Elviszik tőlem a Dreame F9-et.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26045) Graphics válasza oszy (#26044) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

D10s Plust mindenhol csak horror áron látok

D10s 109 ezer mySofton pl.

Ha önürítés is kell, akkor Xiaomi X10 , 129 ezer.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26046) oszy válasza Graphics (#26045) üzenetére


oszy
veterán

Igazából nem akarok önürítőset. :) Ráadásul Pro-t akartam írni.
A 108-109 jónak számít ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26047) Graphics válasza oszy (#26046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26048) oszy válasza Graphics (#26047) üzenetére


oszy
veterán

Nem sok különbség van a D10s és a D10s Pro között. Vagy rossz helyen nézem. :) Bár abban tetszik, hogy fekete.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26049) Graphics válasza oszy (#26048) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elején a kamera, az akadalyfelismeres miatt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26050) oszy válasza Graphics (#26049) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Akkor azt választom! :) 122 postával együtt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.