Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Bviktor18 válasza atos30 (#19995) üzenetére


Bviktor18
újonc

Köszönöm szépen a segítséget, tippeket. :R A szivattyú volt a gondja, átnyomtam rajta egy kis vizet, mostmár működik, és ezek szerint a korábbi "üresjárat" hangja is eltűnt. Közben az applikacióból írtam supportnak is tegnap, ma válaszoltak, ugyanezeket a lépéseket írták le, egy resettel kiegészítve. Még egy kis videót is küldtek arról, hogy csináljam a fecskendővel a trükköt.

(#20002) atos30 válasza Bviktor18 (#20001) üzenetére


atos30
aktív tag

Szivesen!
Ez pozitív, hogy a support segítőkész és gyors. Lesz kérdésed kérdezz, van mostmár pár Mideás itt a fórumban.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#20003) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#19985) üzenetére


phoenix1989
őstag

?

(#20004) MZoli válasza MZoli (#19980) üzenetére


MZoli
csendes tag

Erre valaki?

(#20005) Luigi962 válasza bacsis (#19999) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem is az van egy Xiaomi/Roborock gen 1 és egy Mop Pro után. Jó szívvel ajánlom, nem fogsz csalódni az S7-ben!

(#20006) yaksi válasza atos30 (#19974) üzenetére


yaksi
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült. A fe frissítést azonnal megcsinálta, amikor bekapcsoltam.
Megvan a térkép, a szobák, annyi zavaró dolog van, hogy ha kiejlölök takarítani egy szobát, megcsinálja, majd átn3z a szomszéd szobákba is.... Tesz egy kört, aztán visszahegy, hogy kész ... Ezt nem tudom, miért csinálja.....

yaksi

(#20007) Lasersailing válasza Lasersailing (#19943) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Kerestem közben én is felmosórobotokat, kettőt találtam, ami esetleg jó lehet:
- iRobot Braava jet M6
- iRobot Braava jet 240

Van valakinek tapasztalata ezekről? Ha igen, meg tudná írni? 240-est tudtok esetleg helyet ahol lehet még kapni? Az M6 ára már elég borsos, de azért nem zárnám ki.

szerk: esetleg iRobot Braava 390t vélemény is érdekelne, ha használ valaki ilyet

(nem ragaszkodom iRobot-hoz, de mást egyszerűen nem találok)

[ Szerkesztve ]

(#20008) poli27 válasza Lasersailing (#19943) üzenetére


poli27
veterán

Gondolom nem desztvizzel használod... vízkőoldózd ki és jó lesz sztem !

(#20009) poli27 válasza Lasersailing (#20007) üzenetére


poli27
veterán

MIért nem veszel egy kombi robotot, pl Roborockból is van ami felmos meg porszívózik... én az Irbotot hanyagolnám, nekem nincs vele jó tapasztalatom(nem a felmosóval)... pedig volt 2 irotbotom is az okosrobot előtt... vissza is vittem...

(#20010) atos30 válasza yaksi (#20006) üzenetére


atos30
aktív tag

Dobj fel ide egy képernyőképet a szobatakarítás befejezése utánról . Megpróbáljuk kivesézni.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#20011) Silent77 válasza Silent77 (#19981) üzenetére


Silent77
veterán

Mennek még az akciók! [link]
Aki rendelt gshoppertől írja már meg mennyi idő volt a feladás, és mikor érkezett meg. :R

Nekem a Xiaomi rollert 4 napra adták fel 27-én, holnap fogják hozni.

Roborock Auto-Empty Dock for Roborock S7!
EU raktárból!
Kupon: ROBODOCK
$309.99

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20012) Lasersailing válasza poli27 (#20009) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm válaszod!

Nem desztilállt vízzel, de van az otthon vízhálózaton vízlágyító (~4-es keménységre beállítva).
Meg fogom próbálni, de akksi gondja is van pedig még nincs annyi idős, ami indokolná (gépcsere is volt az eredeti HSZ óta).

iRobot-ról ha van időd megírnád, hogy mi volt a rossz tapasztalatod?

Kifejezetten felmosót szeretnék, azaz "sima nedves törlésnél" amit a robotporszívók tudnak több lenne a cél (bár olyat még nem láttam élőben), de a porszívónkkal annyira meg vagyok elégedve (kis dicsekvés: 38k m2 takarítás , 695 óra üzemidő, igaz második akksi), hogy neki mindenképpen maradnia kell :).
Így viszont amit költök az csak felmosásra akarom költeni, nem porszívózásra, ill. olyat szeretnék, aminél az egyetlen szempont a felmosás volt, nem csak egyik szempont

(#20014) TPimi válasza Silent77 (#20011) üzenetére


TPimi
csendes tag

Szia,

10.-én este vettem meg a Midea M7 porszívót, (amit ezúton is köszönök :) ) 13.-án adták fel és 17.-én érkezett meg.

(#20015) Krisz79


Krisz79
őstag

Na Uraim!
XIAOMI DREAME F9 Okos Robotposzívó és Mop
Gép megrendelve... :K
Mindenkinek köszönöm.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20016) Krisz79 válasza Krisz79 (#20015) üzenetére


Krisz79
őstag

Aki Dream F9-et használ, erősítsen meg, ugye ezt a típust is lehet wifin indítani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20017) szkorhetz válasza Krisz79 (#20016) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem ez a robotporszívó lényege? :D
Amihez van app, azt lehet wifizini.

(#20018) Krisz79 válasza szkorhetz (#20017) üzenetére


Krisz79
őstag

Oké.
köszönöm.
Azért kérdeztem, mert először Mop 1C-r néztem.
Ott külön ez is fel van tüntetve.
Én annak csak örülök, ha ez is tudja.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20019) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!

Száraz-nedves kéziporszívóból esetleg van valamilyen ajánlott típus? Köszi!

(#20020) mrlujoak válasza szkorhetz (#20017) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nemfeltétlen...
Számos olyan robotporszívó van, amihez "csak" távirányító jár, vagy "csak" a porszívón lévő gombok, kijelző.
Ezek is robotporszívók, akár még ütemezett takarításra is alkalmasak...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20021) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#20003) üzenetére


phoenix1989
őstag

Látom senkinek nincs ötletem . Köszöntem

(#20022) Silent77 válasza phoenix1989 (#20021) üzenetére


Silent77
veterán

Ha még nem próbáltad, egy resetet csinálhatsz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20023) MBalu0001 válasza Krisz79 (#20018) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Az f9-et úgy is hívják hogy 1c pro, mindent tud amit az 1c,+nagyobb aksi, jobb szívóerő, takarítási képesség, amennyire tudom.

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#20024) Krisz79 válasza MBalu0001 (#20023) üzenetére


Krisz79
őstag

De jó,köszi szépen.
Már átkerült a futárhoz. (szerintem holnap meg is kapom.)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20025) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok!
Megérkezett a Midea csoda a családba.
Első futás nagyon meggyőző volt :D. Egyedül a sloziba akadt el visszafele a küszöbön.
A szőnyegen a fekete foltokat nem szerette de azóta leragasztottam az alsó szenzorokat.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#20026) abrtom87


abrtom87
tag

Dreame F9 vs Viomi SE

Egymás mellett teszteltem 2 hétig a kettöt. Lidar ide-oda, a Dreame meggyözöbb.

Dreame F9
+ jobb térképet rajzol
+ gyorsabban közlekedik
+ nagyobb aksi
+ szebben kerüli az akadályokat
+ laposabb
+ automata szönyegérzékelés
- felmosótartály hamarabb ürül
- sötétben gyengébben müködik
- hangosabb

Viomi SE
- szoftveres problémák, megörülés (máshova képzeli magát mint ahol van és szétveri az elötte lévö tárgyakat)
- logikátlan közlekedés (szobába küldéskor mehetne egyenesen elöre, szabad az út, de bemegy a fal melleti asztal alá és 10 percig kerülgeti)
- nem kapcsol át szönyegen
- no go -no mop zone-t sokszor elfelejti
- sokszor elakad ok nélkül, megáll és a helyére megy
+ halkabb
+ szebb
+ jobban mos fel
+ éjszaka is hozza amit nappal

Én lepödtem meg a legjobban. Többször teljes újratelepítés, többszöri újratérképezés, de hiába. Kölcsönkértem tesómtól az ö Viomi-ját, de ugyanazt müvelte. Ök már nem is használják ezek miatt. A Dreame-t anyósnak vettük, jó lesz neki a legolcsóbb elvén, nekünk meg a drágább, de ez nem jött be. Inkább választanám a Dreame-t már. A Lidar az én szememben semmit se ér, éjszaka nem szoktunk porszívózni.

(#20027) evitiguF válasza abrtom87 (#20026) üzenetére


evitiguF
senior tag

Remek ezt úgy olvasni, hogy egy tegnap vásárolt Viomi SE van útban hozzám... :DDD
Na meglátjuk itt mit produkál.

(#20028) KrAt válasza evitiguF (#20027) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem a Viomi SE fenti negatívokból annyi, hogy 1x vesztette el a térképet, az egy áramtalanítás miatti lemerülés miatt lehetett, semmi más. Jön, megy, mindent szépen érint, mop-ot nem próbáltam.

(#20029) abrtom87 válasza KrAt (#20028) üzenetére


abrtom87
tag

Én is azt hittem, hogy hibás a mi példányunk, de a másik is ugyanazt müveli. Térképezéshez felszedtünk mindent de próbáltam úgy is hogy nem. Újépítésü, minimalista lakás, mindenhol egyenesek és derékszögek. Nincsenek beugrók, semmi.

(#20030) grabber válasza KrAt (#20028) üzenetére


grabber
addikt

Nekem eltéved néha. De ha újraindítom akkor megtalálja magát,de ez probléma.

(#20031) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nekem a VIOMI SE két hónapja atombiztosan működiik, pedig variálom, van, amikor csak egy-egy szobába küldöm be, sosem téveszt. Felmosást én egyáltalán nem használom.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#20032) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Kb. 100m2-es családi házhoz mi a legolcsóbb robotporszívó amit nyugodt szívvel ajánlanátok?
Távolról vezérelhető legyen, szisztematikus mozgású. A beltéri ajtóknál nincsenek küszöbök, ellenben gyakran sokminden hever a padlón (pl. a gyerkőc cuccai, pár doboz stb...).
100.000Ft környékén van vállalható cucc? Mindenképpen olyat szeretnék ami szépen végzi a dolgát, nem kell vele kínlódni.

(#20033) Gyarmati_ válasza Eagl3 (#20032) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Roborock s5max.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#20034) Eagl3 válasza Gyarmati_ (#20033) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszönöm, ez miben jobb mint például egy [Vacuum-Mop Pro] ?

(#20035) frenk74 válasza Eagl3 (#20032) üzenetére


frenk74
tag

Elsőként azt ajánlom hogy ne legyen a földön szétszórva semmi. Sok értelme nincs hogy a szétszórt cuccokat megkerüli a porszívó, és a cuccok alatt pedig ott marad a piszok. Ha pedig nem kerüli meg, akkor beszippantja, becsípi, hibával megáll a gép. Ha pedig már fel van pakolva, akkor egy Dreame F9 bőven elég, nem sok bajod lesz vele.

(#20036) MBalu0001 válasza Eagl3 (#20034) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Írtad hogy olyat akarsz amivel nem kell kínlódni, hát ebben jobb! :)

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#20037) Gyarmati_ válasza Eagl3 (#20034) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Már írták, de ezekkel lényegesen kevesebb a gond, kb nulla. Olvass itt vissza, most akcióban 100 eft körül megy az s5max, ha van rá keret akkor az s7 még jobb választás.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#20038) Bviktor18 válasza Silent77 (#20011) üzenetére


Bviktor18
újonc

Gshoppertől rendeltem 21-én péntek hajnalban, következő pénteken megérkezett.

(#20039) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Sziasztok, csatlakozom a topikhoz, boldog tulaja lettem egy Roborock S7-nek. Sokáig szkeptikus voltam a témában, ez az első ilyen eszköz itthon, nagyon kellemes csalódás.
Ebben kérek egy kis segítséget:
Az ion cserélt víz is jó bele, vagy csak a desztillált az ajánlott?
Másik kérdésem: Ki hogyan tisztítja a víztartályt és a mopot?

(#20040) kirkri válasza Ernesst (#20039) üzenetére


kirkri
addikt

Tökéletesen megfelel az ioncserélt is.
Én a víztartályt még nem tisztítottam, mert csak 3 hónapos a készülékem. A mopot simán folyékony mosószerrel kézzel összedörzsölve tisztítom, de nálunk feltörlés után sem szokott igazán koszos lenni a mop.

21 éve a Prohardveren! ™

(#20041) Ernesst válasza kirkri (#20040) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Köszönöm! :R

(#20042) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Az összefoglalót és az abban lévő cikket elolvasva oszlott egy kicsit a köd.
Adott egy ház, két szint. 30m2 konyha, vele egy szinten de két lépcsővel magasabban 2x20m2 szoba és köztük összekötő folyosó. Adott egy emelet még 9m2 folyosó és 2x15m2 szoba. Jelenleg hagyományos porszívót használunk, egy porzsákosat mindenhol mindenre és egy aldis morzsásat a napimorzsázásra a konyha kövéről. Van itthon 2 macska, 1 kutya és 1 kétéves gyerek, szóval napi szinten lenne igény a porszívózásra.

Van egy iRobot Roomba 630 itthon, de nincs használva, mert kvázi felügyelet kell neki. A szobákban itt ott van shaggy szőnyeg, ott eleve bukik és sok helyre nem talál be, dokkolóra nem talál vissza. Szóval alaposabb ha fogom magam és végigmegyek magamnak itt-ott.

Az lenne a kérdésem, hogy 200ezer környéki beruházással érdemes lenne-e új robot után néznem, fejlődött-e már azóta a világ annyit a wifi, térkép, virtuális fal miegymás.

Ami jó lenne, ha tudna felmosni, porszívózni és ha jól olvastam van olyan, hogy a dokkolónál üríti a tartályát magának. Szánjak rá pénzt? Milyen típust nézzek?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20043) ranlomadi válasza grigo (#20042) üzenetére


ranlomadi
tag

Inkább rakj hozzá még 50et és egy dyson v15.. Ha már ennyit áldoznál rá.. :)

(#20044) frenk74 válasza grigo (#20042) üzenetére


frenk74
tag

A porszívó szemszögéből 3 szinted van. Olyat keress, ami 3 térképet elment, viszont a szintek között így is cipelned kell. Nézegesd meg a xiaomi gépeit.

(#20045) Krisz79 válasza frenk74 (#20044) üzenetére


Krisz79
őstag

Ma üzemeltem be a Dreame F9 -et.
viszont azt vettem észre hogy eléggé össze-vissza megy az első indítás után.
ellenben ami nálam volt 1 napra a Mop 1C.
Az sokkal rendezettebb men vitte a sorokat.
ez a gép még megy sréhen is….

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20046) valenteen12 válasza Krisz79 (#20045) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Sziasztok!
A hozzászólások alapján én is a Dreame F9-et néztem ki, nem akarom megváltani a világot 200e Ft-os porszívóval (Roborock S7) plusz egy ürítő egységgel.
Krisz79 beüzemelésről írt jelzése viszont elbizonytalanított. Ha kérhetném írnál még a további tapasztalatokról?
Egyébként honnan lehet kefét, szűrőt rendelni hozzá? Úgy nem venném meg, hogy 3-6 hónap után megfelelő alkatrész hiánya miatt ne tudjam használni.
Köszi a válaszokat előre is.

(#20047) frenk74 válasza Krisz79 (#20045) üzenetére


frenk74
tag

A dokkolóval egy irányba halad. Ha az nem merőlegesen áll a falra, akkor mehet srégen. Tegyél fel képet, hogy lássuk. Nálam nincs ilyen gond vele, pedig 3 hónapja megy napi 2x.
De várd meg az 3. full takarítás végét, akkora lesz teljesen képben.

[ Szerkesztve ]

(#20048) redbiro válasza Ernesst (#20039) üzenetére


redbiro
őstag

itt többen magukhoz nyúlnak majd ettől az információtól, de 2 éve használom az S5 maxot sima csapvízzel napi szintű feltörlésre és egyelőre bírja. :DDD

it never gets easier, you just go faster

(#20049) Nikaré válasza redbiro (#20048) üzenetére


Nikaré
őstag

Az sem mindegy melyik régió mert van ahol a csapvíz komoly vízkövet épít bármire. Tehát a víz keménysége is számít.

(#20050) Gyarmati_ válasza redbiro (#20048) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerencsés területen laksz, esélyes hogy az ottqani vízkeménység 10 nk fok alatt van.
Szüleimnél is kedvező a víz ebből a szempontból is, nálunk meg nagyon kemény.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.