Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) MaCS_70 válasza Emcsin (#9988) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván minőségfüggő a dolog, de nálunk a családban több Roomba is évekig elment a gyári kefékkel látható kopás nélkül, heti 3-4 takarítással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10002) ITI-san válasza Squirrel (#10000) üzenetére


ITI-san
tag

A víztartályával együtt szép szabályos kerek.
A Felmosó toldalék egy közepén teljesen vékony műanyag toldalék, olyan mint a sima s5 nél de vékonyabb, mivel itt nem ez a toldat tárolja a vizet hanem külön tartály. Szóval ez vékony és arra szolgál hogy a moppot tudjad rögzíteni. A gép erre spriccel rá a vizet, pontosan két lyukon keresztül a mopra
Amit kérdezel, az az hogy van ezen a toldaton két kicsi rugós gomb,könnyen benyomhatóak, ezek tolják a tartót, rajta a moppal le a földre. Nem nagy erővel.
Nyilván az hogy minden ami alá kerül tudja e karcolni nem hiszem. Nem nyomodik jobban mint bármilyen más felnyaló porszívónál. Ebben a rugós gombok szerepe hogy amikor már kevés a víz ugyan olyan nyomással nyomódjon le mint az S50 telii tartállyal. De az S5 max végig tudja ezt az enyhe nyomást tartani.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#10003) vicces válasza Joemut (#9999) üzenetére


vicces
addikt

na én meg is rendeltem 1-et 325€-ért. már megőrültem az agyalástól, hogy melyiket rendeljem. asszony rámrivalt, hogy rendeljem már meg! ha egy másodikat raktam volna a kosárba, akkor azt már 450€-ért számolták volna.
remélem nem lesz gond a szállitással. még sosem rendeltem innen :Y

:)

(#10004) Vodike válasza stickermajom (#9994) üzenetére


Vodike
tag

Ezen vagyok, fel sem ajanl frissitest.

exTiga

(#10005) nyalifali válasza Vodike (#10004) üzenetére


nyalifali
aktív tag

huhh ez így nehéz lesz...

VaNmIT

(#10006) Blaise


Blaise
veterán

A múltkori visszavitt S50 után beleugruttam egy Roborock S6-ba az Alzáról (2év itthoni gari miatt). Szőnyegeket felszedve gyönyörűen takarít, a moppingot érzem kicsit gyengének, max. vízre állítva is mintha csak szolidan permetezne.

Tudtok ajánlani gyári/jó minőségű utángyártott tartozékokat áruló eladókat ahonnan már rendeltetek? Köszi :R

(#10007) Begi válasza m4rk.89 (#9998) üzenetére


Begi
senior tag

Sajnos ebben nem tudok segiteni. Egy gyors googli alapjan van a neten egy rakat muanyag takaro lemez, esetleg erdemes azokat megprobalni, vagy mas szinu szigeteloszalaggal probalkozni.

(#10008) stickermajom válasza Vodike (#10004) üzenetére


stickermajom
addikt

Win-mirobo appot próbáld meg esetleg, nekem seperc alatt felrakta a valetudot. Bár pont most gondolkodom, hogy megy a kukába, mert nem igazán akarja amit én. HA-ban Xiaomi Vacuum integrációval elcsúsznak a koordináták, ha zóna takarítást szeretnék. Saját térképéről leolvasott koordinátákat megadva látszólag tükrözve takarít..

(#10009) Squirrel válasza ITI-san (#10002) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm a részletes választ ✌ elvileg a porszívó aljáról ezek szerint semmi nem karcolhat. Az evidens sajna, ha a rongy és parketta közé kerül mondjuk egy legó darab, akkor az karcol, de ez normál felmosórongynál is így van, csak ott hamarabb feltünik a dolog. Azt hiszem beruházok akkor egy fekete s5 max-ra, asszony már nagyon nyaggat...

(#10010) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Egy ideje le vagyok sajnos maradva a fórumozással, és még most sem tudtam egyelőre bepótolni közel fél ezer kommentet, de gondoltam gyorsan beköszönök és elmondom, hogy alig egy hónap alatt meg is jött az S5 max porszvóm.

Egyelőre tesztelgetjük, de azt kell, hogy mondjam, brutál jó gép lett! :Y :K :C
Ki is jött egy friss és ropogós review, ha valakit érdekelne;
Roborock S5 Max Review - The 99% Perfect Robot Vacuum

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10011) sirály69


sirály69
őstag

Kis segítséget szeretnék kérni...
Három gépezet között nem tudok dönteni.
Roborock S5 MAX, Roborock S6, iRobot Roomba i7...
Szerintetek...?

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#10012) axlfsi válasza sirály69 (#10011) üzenetére


axlfsi
veterán

En mindenkeppen az S5 Max-ra szavazok es nem csak azert, mert az most a legOP-bb gep es mert nekem is olyan van :), hanem mert vajudtam a dontessel vagy ket honapot, mire meghoztam. Tobbszor irtam is itt rola, ha erdekel, vissza tudod olvasni.
Tenyleg az S5 Max-szot tartom a legjobb dontesnek.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10013) ProdyG válasza sirály69 (#10011) üzenetére


ProdyG
senior tag

Nálam is az S5 Max jött ki győztesnek. Több tesztben is, amit olvastam, egyértelműen jobban ajánlják, mint az S6-ot.
Másfél hete rendeltem meg, kíváncsi vagyok mikor érkezik meg...

(#10014) MaCS_70 válasza axlfsi (#10012) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ahogy én látom, az S5 MAX nem tudja több szint térképét kezelni.

Vagy ezen már fejlesztettek?

Ha valakinek ez a funkció fontos, akkor a minőségi paraméterek sajnos már nem igazán számítanak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10015) axlfsi válasza MaCS_70 (#10014) üzenetére


axlfsi
veterán

Pedig pont, hogy ezt tudja, azaz, hivatalosan így volt reklámozva, de egyelőre ezen része még nem tökéletes, de dolgoznak rajta jelen pillanatban is, ezt olvasni a hivatalosan fórumon. (És habár egyelőre minden szinten térképtörlést ajánl a gyártó, 2 szintet lehet vele kezelni, a harmadik után, felulirodik az egyik - teszteltem a hétvégén).

Másik porszívóról nem is hallottam, hogy kezelne több emeletet.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10016) axlfsi válasza MaCS_70 (#10014) üzenetére


axlfsi
veterán

Ahol éppen utoljára dolgozott/térképezett, az a Current map. Alatta látható az a mentes, amit ugyan automatikusan készített, de azután, hogy belenyúltam (volt egy room divide es egy no-go meghatározás) - és innentől kezdve ezt nem írja felül magától (ezt teszik), a legalsó térkép pedig az előző helyszínről/emeletről egy automatikus mentés, mutatom:

Ami nekem még hiányzik, az legalább még egy szint és mindháromról tárolhassak egy mentést, hogy ha nagyon elvariálom, visszatölthessem.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10017) MaCS_70 válasza axlfsi (#10016) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

A több emelet tárolása számomra alapvető fontosságú. Legalább 3-ra ven mindenképpen szükségem, de a 4, sőt 5 lenne az igazi.

Az ígéretek miről szólnak?

Elég sokat diskurálunk itt erről: a Xiaominál az 1S és a Mijia2 tudja, továbbá a 360 S7.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10018) axlfsi válasza MaCS_70 (#10017) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt tudnám idézni, de több helyen/kérdés alá is már hasonlókat olvasni az elmúlt pár napban.
Én bízom benne, hogy igazak lesznek az ígéretek és beváltják őket. A gép nagyon új, de nagyon ígéretes is, szerintem nem hagyják veszni. Azóta már jött frissítés is...

Mindenesetre, amit ott akkor itt a support nem feltétlenül igaz, mert én két emeletet tudtam menteni, de nekem is (majd) több kell; máris 3, de még idén egy negyedik is legalább.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10019) Cuccok válasza Begi (#9896) üzenetére


Cuccok
tag

Több térképet kezel, és az új firmware-ben a feltörlés módszere is változtatható.

[kép]

(#10020) Cuccok válasza gabter (#9920) üzenetére


Cuccok
tag

"de láttunk már olyat a kamerájuknál, hogy Európában használhatatlanná váltak a kínai belföldre gyártott kameráik."

Amit aztán emailben történő megkeresésre feloldanak.
Ezt azért tegyük hozzá.

(#10021) Begi válasza Cuccok (#10019) üzenetére


Begi
senior tag

Koszi. Ez kozben tisztazva lett.

(#10022) MaCS_70 válasza axlfsi (#10018) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- csak az a bajom ezzel, hogy aki írta, nem igazán volt ura a helyzetnek, és nem lett egyértelmű a mondókája.

Tehát, ha jól értelmezem, az ígéret az, hogy 3 bármikor betölthető térképet fog kezelni, ugye?

Az 1S és STYJ02YM tulajdonosoktól kérdezem, hogy ezek a készülékek ténylegesen hány térképet kezelnek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10023) axlfsi válasza MaCS_70 (#10017) üzenetére


axlfsi
veterán

A hozzászólásaidat átolvasva, azt azért nálad is látni, hogy nem kapkodod el a döntést 😎
Egyet viszont hiszek; ez az eszköz, lassan mint a mobiltelefonok: a flagship (es nem csak az) gyártók negyed(!) évente adnak majd már ki újabb eszközöket, kis újításokkal, vagy akár kompromisszumokkal kezelve, olcsóbban ugyan, de butább modellekket is.

Én kb két hónapig vajúdtam a döntéssel, de ez is sok volt... Ha még pár hetet várok, már újabb gyártók/eszközök kerülnek a látómezőmbe 🙄😁

Pl. itt már a friss és ropogós Alfawise A10 (ha jól rémlik), ami töredék áron kínálja azt, amit a nagyok (vagy éppen többet is). Tapasztal még sok nincs, mostanában gurultak le az elsők a gyártósorról, de mire azok megérkeznek az első és előrendelőkhöz, már más gyártók modelljéről fognak cikkezni a "lesifotósok"

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10024) MaCS_70 válasza axlfsi (#10023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos már nem várhatok tovább -- határidős lenne a rendelés... :)

Az igazi gondom, amint szerintem látszik is, az okosfunkciók megbízhatósága. Komolyan tartok attól, hogy egy kínai belpiaci modellt letiltanak.

Alfawise A10-es szerintem nincs, de sajnos másik ígéretes Alfawise-ot sem leltem. Pedig szerintem amúgy rendben van a márka, hiszen a Gearbest nem engedheti meg magának a kompromittálódását.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10025) axlfsi válasza MaCS_70 (#10024) üzenetére


axlfsi
veterán

Mit értesz az alatt, hogy nincs? De, létezik, vatta új cucc, szerintem még mindig nem kapták meg az előrendelők, max mostanában fogják... erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy "nincs"?

Btw, ezen kár görcsölni. Az is megtörténhet, hogy önálló tudatra ébred egy szép napon a Skynet... vagy ebben már nem hiszel?
Vedd meg a szerinted legokosabbat/amire kereted van/ami minden igényt kielégít és kezd el használni, élvezd... kár halogatni :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10026) Savageboy válasza MaCS_70 (#10024) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Én mondjuk ilyen drága Alfawise cuccot lehet nem vennék, 1-2 éve kiszórtak akcióban egy rakás RST2056-os szónikus fogkefét, aztán nem egészen egy év elteltével a hozzá való pótfejek "discontinued"-ra váltottak és nem érhetőek el többé azóta sem. Persze közben leleményes fórumozók találtak eBay-en egy teljesen más márkájú fogkeféhez való pótfejet, ami szorulósan ugyan, de rámegy az Alfawisera, de azért tanulságos szerintem a dolog.

Emellett én azóta ha lehet hanyagolom a Gearbestet, mióta anno rendeltem rokonoknak egy táblagépet, aminek a feladási idejét hónapokig tologatták, mondván, hogy nincs készleten, de persze folyton hitegettek az újabb (közeli) dátumokkal, míg végül meguntam és refundoltattam, majd megrendeltem ugyanazt pár dollárral többért Banggoodról. Amennyire követem a kapcsolódó topikot, nem egyedi az eset, más is sokat panaszkodott rájuk (mondjuk újabban a Banggoodra is), úgyhogy attól, hogy pár éve megbízható webshopoknak számítottak, még sajnos nem jelenti azt, hogy azóta nem változott jelentősen a színvonal a negatív irányba...

(#10027) ITI-san válasza MaCS_70 (#10024) üzenetére


ITI-san
tag

Alfawise van, de én még nem bíznék benne.
A Gearbest meg mindent is megengedhet magának.
Az Alfawise porszívóról annyi, hogy más dolog hogy elvileg tudja valami, más hogy szoftveresen is tudja e, kap e frissítést, stb.
Itt a példa a Xiaomi új kimondhatatlan nevű Sjm stb nevű porszívója, ennek van egy Viomi nevű párja. Na a kettő gép tök egyforma de az egyik (Viomi) szoftvere bugos.
Több szintű térképet Roborock s6 tud vagy 360 s7.
S5 Max meg majd. Most egy szinten okés.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#10028) MaCS_70 válasza axlfsi (#10025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alfawise V10 valóban létezik, de nem tudhattam, hogy erre gondolsz A10 néven, hiszen a típusnevek között simán lehet azonos szám mellett egy betű eltérés.

Egyébként nem annyira a Synettől félek, mint inkább magamtól. Variálgatok a Xiaomi MI Home-mal, és nem lepne meg, ha az egyik hack hatással lenne a másikra. Mondjuk mi a helyzet a belpiacos Xiaomik és az orosz Home APP kapcsolatával?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10029) MaCS_70 válasza Savageboy (#10026) üzenetére


MaCS_70
félisten

ITI-san, Savageboy, köszönöm!

Teljesen ésszerű érvek -- az Alfawise-ról lebeszéltetek.

A 360 vélhetően stabilabb márka, ugye?

Akkor marad az 1S és a Mijia 2 (STYJ02YM ). A Mijia 2 ugye jobb paraméterekkel rendelkezik, kérdés, hogy az 1S-nek is azonos-e a belpiacossági státusza.

A Roborock S6 már nagyon drága, és nem látom az ártöbblet mögött álló értéket.
Az S5 MAX multitérképessége valahogy a kutya vacsorájának tűnik, és mindez nem olcsóbb, mint az S6.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10030) Celtis válasza MaCS_70 (#10022) üzenetére


Celtis
veterán

1S: egy aktív térkép, plusz 3 betölthető. De azt, hogy ezt a hármat mikor frissíti, cseréli, update-eli, nem tudom még.

(#10031) Emcsin


Emcsin
csendes tag

Megszületett tegnap nálunk is a döntés, tegnap meg is rendeltem a 360 s7-et! 3-7 nap a szállítás, jaj már alig várom!

(#10032) Silent77 válasza Emcsin (#10031) üzenetére


Silent77
veterán

Várjuk a véleményed. :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10033) urobee


urobee
tag

Sziasztok!
Van a lakásban 3db kereklábú bárszék. A porszívó (Roborock S50) mindenáron fel akar rájuk mászni és mivel íves az aljuk ezért egy darabig el is jut aztán elakad (+ összekarcolja őket előbb-utóbb).
Alkalmazásból nem megoldható a virtuális fal/no-go zóna, mert nem mindig ugyanott vannak a székek, és ráadásul takarítani is kellene azon a környéken.

Olvastam az összefoglalóban, hogy létezik hozzá mágnesszalag.
Ezzel szerintetek megoldható lenne, hogy a szék aljára ragasztva távol tartsam a gépet?
(íves belül is a székek alja, elvileg fellehetne ragasztani anélkül, hogy billegne a szék.)
Linket kérhetek hozzá esetleg?

Köszönöm! :R

(#10034) Lasersailing válasza urobee (#10033) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Mi porszívózás előtt felrakjuk a székeket az asztalra, ez nem megoldás Nektek? Így alatta is kitakarít.

Igaz, a gen1 nél no go zóna kb 10* annyi idő, mint a székfelrakás.

(#10035) Brandynew válasza Lasersailing (#10034) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem, ha nem olyan a lakás elrendezése, hogy külön rákészülés nélkül is tudjon porszívózni, akkor a legjobb funkcióját veszíti el a porszívó: úgy tartsa tisztán a lakást, hogy ne lásd, ne legyen vele gondod. Nálunk be van időzítve arra az időre, amikor dolgozunk és nem vagyunk otthon. Tudatosan úgy rendezzük el a bútorokat, olyan tárgyakat veszünk, amelyek nem akadályozzák a takarításban.

[ Szerkesztve ]

(#10036) urobee válasza Lasersailing (#10034) üzenetére


urobee
tag

Sajnos nálunk is ez az egy dolog ami miatt nem tudom elidítani/időzíteni a porszívózást ha nem vagyunk otthon, mert el kell pakolni a székeket előle.
Ha otthon vagyunk nem óriási probléma, úgy már csak még 1 kis plusz lenne a kényelemhez ha nem kellene pakolászni :D

(#10037) ITI-san válasza urobee (#10033) üzenetére


ITI-san
tag

Fizikailag nem tudod megmagasítani a székek talpá?
Gondolok itt vagy alá, vagy fölé teszel valamit.
A talp kerek ezt írtad és az alja mi?
Vagy a kerek talpra körben teszel valamit...
A lényeg hogy ütközzön a lökhárító.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#10038) Wajk válasza ITI-san (#10037) üzenetére


Wajk
addikt

lehet ha dobna képet, lenne pár 5tlet...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10039) Lasersailing válasza urobee (#10036) üzenetére


Lasersailing
senior tag

és #10035 Brandynew:

Bocsi erre nem gondoltam, nálunk riasztó miatt esélytelen a napközbeni porszívózás...

#10037 ITI-san ötlete alapján:
pl egy ilyen?

(#10040) MaCS_70 válasza Celtis (#10030) üzenetére


MaCS_70
félisten

És a tárolt térképek betöltése mekkora acera?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10041) Celtis válasza MaCS_70 (#10040) üzenetére


Celtis
veterán

Még egyszer sem csináltam :) De ránézésre annyi, hogy rákattintok a képére.

(#10042) Joemut válasza vicces (#10003) üzenetére


Joemut
újonc

Engem érdekelne majd egy beszámoló róla :)

@(#9998) m4rk.89 Én alufóliával próbálnám meg leragasztani, de ez csak egy ötlet.

@(#10033) urobee Ha már a porszívók nem szeretik a feketét, egy alternatív megoldás lehet egy fekete "dísz" csík/borítás a szék lábakra.

(#10043) KraRe válasza Thome (#9981) üzenetére


KraRe
aktív tag

Megjött, és egy kis tanulmányozás után alap dolgokra, annak aki csak annyit vár el tőle, hogy minden nap feltakarítson mire hazaér, esetleg ha otthon vagy és elindítod a moppal még nedvesen át is törli az egész házat, tökéletes.
Általánosságban a C1-ről (Gen1-hez hasonlítva):
Tartozékok: Az oldalsó kefe másik modellekről nem passzol hozzá, bepattintós nem pedig csavaros. Az alsó főkefe mérete ugyanaz, passzol is bele, viszont a gumi lapátján egy fél centivel odébb van a bevágás, így nem teljesen kompatibilis a régi verziókkal, de ollóval egy nyisszantás, és meg is oldódik a probléma, a szűrőbetét pedig egyáltalán nem passzol, rövidebb kb 1 centivel, viszont ami nekem tetszik benne, hogy a portartály felőli részéről lehagyták a védőhálót, így egyszerűbben takarítható.
Szoftver: Mi Home appal gond nélkül összecsatlakozott, EU-s szerveren, és lehet választani hogy milyen nyelven kommunikáljon feléd(Angol, Olasz, Francia, Német, Orosz, Kínai). A 4 féle szívóerősség ugyanúgy állítható a takarításhoz, időzítés is van, ahol beállítható, hogy mikor,, és milyen szívóerővel takarítson ki (Minden napra más-más időpontot is meg lehet adni). Távirányítás appból ugyanúgy használható, és a "holvagyok" funkció is megvan.
Küszöbmászás: Egy küszöb van a házban, amin a Gen1 nem tudott átmenni, de nem is baj, mert általában zárva az ajtó, és nem is kellett ott takarítania, de az új simán bemászott és vissza is tudott jönni (24mm a küszöb tolómérővel mérve ).
Takarítás: Időben kb ugyanannyi mint a Gen1, talán egy kicsit gyorsabb,, viszont sokkal halkabb ugyanabban a módban. Nincs benne zoned cleanup, azaz nem lehet kijelölni a területet, hogy hol szeretnél takarítani (Bár a távirányítással kiváltható, de az mégsem olyan kényelmes). Érdemes a dokkolót úgy elhelyezni, hogy a szoba hosszabb felé nézzen mert a takarításnál egyenesen indul el, és cikkcakkban halad, és a takarítás végén megy körbe a szobán, ennek nem forog gyorsabban fal mellet az oldalkefe így nem lövi ki az esetleges szennyeződést a szoba közepére ahol már volt egyszer. Nem hagy ki semmit, ha nem biztos valamiben megáll 2-3 másodpercre, átgondolja és inkább megint végigmegy azon a nyomon ahol korábban már volt, de ez csak az első takarításnál volt, utána már magabiztosan haladt. Az ikeás fekete dohányzóasztal lábát nem díjazza, nem mindig veszi észre, de kapott extra gumi lökhárítót, így sem magában, sem a berendezésben nem fog kárt tenni. :D
Mop: Nem választható a felmosási mód, ugyanúgy cikk-cakkban megy végig, a víz mennyisége sem állítható, bár ezt nem tartom elképzelhetetlennek a jövőben, mivel nem a gravitációra van bízva, hanem egy szivattyú adagolja a vizet ami a tankba van. Szerintem megfelelő a vízmennyiség a felmosáshoz, kb 1 perc alatt szárad fel az a terület amit éppen mos. Kipróbáltam, a szőnyeget nem kerüli el, bár ennyi nedvesség nemhiszem, hogy ártana a szőnyegnek. Ahogy végez a felmosással jelzi, hogy vedd le a tartályt, de ha véletlenül rajtamarad nem áztatja el a környéket.

Így hirtelen ennyi tapasztalatom van, egyenlőre meg vagyok vele elégedve, ha bárkinek bármi kérdése van, csak nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#10044) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Hello! Roborock S50-el kapcsolatban kérnék segítséget / tanácsot:
1. nagyobb szőnyeg probléma: Nagyon nehezen tud rá felmenni a porszívó, de volt, hogy eltelt 5-10 perc is mire felment valahogy rá. Mikor rajta van, megáll vagy össze-vissza megy rendszertelenül. Próbáltam fehér szigetelőszalaggal leragasztani a cliff sensor-t, de nem segített (lehet, hogy rosszul csináltam).
2. kisebb szőnyeg probléma: Feltekeri maga alá, majd elakad a porszívó. Le kéne ragasztanom? Ha igen, akkor mivel és hogyan?

Porszívó Gearbestről van és rootolt 3.3.9_001810-es firmware van rajta, mert az összes többi cuccnak mainland china kell.

Tudnátok segíteni / tanácsot adni a fentiekhez?

[ Szerkesztve ]

(#10045) urobee válasza Wajk (#10038) üzenetére


urobee
tag


Ilyen bárszékről van szó.
Tök jól feltud mászni rá... :))
Ez alá nem tudok annyi filckorongot rakni, hogy elég magas legyen, de ne is nézzen ki rettentően.
A talp belső része "üreges", ívesen kanyarodik felfelé, ezért gondoltam arra, hogy ragasztanék belülre mágnesszalagot.
Már csak a mágnesszalag hiányzik hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#10046) Celtis válasza urobee (#10045) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a talp vasból van ahogy kinéz, akkor a belülre ragasztott mágnesszalag nem fog működni szerintem. Viszont lehet, hogy ha belülre teszel pár erős mágnest, az elriasztja a "kártevőt" :)

[ Szerkesztve ]

(#10047) ANOka válasza Celtis (#10046) üzenetére


ANOka
őstag

Ha visszaolvasol, akkor az eddigi tapasztalataink alapján a porszívók csak a saját gyári mágnesszalagukat "szeretik", a többi felett (pl.:utángyártott) "átsiklanak".

(#10048) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!
Szokás szerint én is a választásban kérnék tanácsot. S5 Max-nál tudok jobbat választani?

Paraméterek:
- 1 szint kb. 100m2
- 1 szinten menne "folyamatosan", de jó lenne, ha alkalmilag 2-3 másikon is körbeküldhető lenne
- nagyrészt laminált parketta + járólap, helyenként nem túl vastag szőnyegekkel tarkítva
- cél lenne, h legyen robotizált feltörlés is (szőnyegek kihagyásával nyilván, a parkettát nem feláztatva)
- a berendezés nem teljesen robotálló még, illetve a terület használata is "intenzív"helyenként, így jó lenne, ha a térképen is ki tudnánk zárni helyeket + lehetne célzottan 1-1 helyiséget takarítani
- inkább ár-érték arány a lényeges, nem a konkrét ár, belefér egy drágább eszköz is, ha nyújt plusz funkciót
- irodába (is) menne, szóval ha van magyar beszerzési forrás, az jelent némi árelőnyt, de külföldi rendeléstől sem ijedünk meg

(#10049) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Amazon-on most 500 Euro az S5 max, ha valaki nem akar kinabol rendelni.

[link]

(#10050) vicces válasza Squirrel (#10049) üzenetére


vicces
addikt

És ezek is sokszor Kínából jönnek és nem az amazon raktárából.. rá kell nézni az eladóra.

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.