Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) istnag válasza bergyuszi (#16000) üzenetére


istnag
addikt

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16002) fant0mi


fant0mi
addikt

Gondolkodom egy Roborock S6 Pure-ban. Valahol olvastam, hogy csepegtetos vizadagolo rendszeru, igy jo neki a sima csapviz, nem kell desztillalt. A lakasban csak jarolap (sajnos nagyon mely fugakkal) es parketta (hagyomanyos regi) van, a felmosas fontos, rengeteg a por. Szonyeg nincs, csak 2 vekony szonyeganyagu labtorlo. Alaposabb felmosast kezzel vegzek, ha szukseges, de amugy is kell a wc, lepcsohaz miatt, ahova a robot nem jo. A kuszobok sajnos ultra magasak 2-3 cm, szetbontani nem tudom, alberlet, tehat kulon at kell cipeljem a robotot a 3 helyseg kozott.
Jo valasztas az S6 Pure? Arban nem mennek e fole, mert kene vennem egy legtisztitot is a sok por miatt.

(#16003) Silent77


Silent77
veterán

Roborock S5 Max
EU raktárból.
Kupon: F7WRV4KD10LC
$385.74

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16004) #86354688 válasza istnag (#15999) üzenetére


#86354688
törölt tag

Van 2.4GHz és 5GHz is. Decemberben fel tudott rá csatlakozni, azóta nem változott semmi a routerrel vagy a beállításokkal, de mostmár nem látja egyáltalán.

(#16005) hkari válasza hkari (#15997) üzenetére


hkari
őstag

Egy kérdés még ezzel kapcsolatban :)

A Xiaomi Viomi SE és a S5 Max is csöpögtetős?

(#16006) Silent77 válasza Silent77 (#16003) üzenetére


Silent77
veterán

Privátba jött a kérdés, de hátha más is belefut.
Ne használjatok store kupont, akkor nem fogdja el a kupont. Mindig odaírom ha store kupon is megy mellé. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16007) Stephan89 válasza bergyuszi (#16000) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Nekem ez például eredetinek tűnik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16008) Astery válasza Silent77 (#16006) üzenetére


Astery
senior tag

:R

(#16009) bandigno válasza hkari (#16005) üzenetére


bandigno
senior tag

S5 Max vízpumpás, többféle beállítással (mennyiség), SE-t nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16010) MBalu0001 válasza bandigno (#16009) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

én úgy tudom, az is..
De majd vrsptr megmondja :D

[ Szerkesztve ]

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#16011) KiriK válasza Silent77 (#16006) üzenetére


KiriK
tag

Pár kérdést ha szabad a szállítással kapcsolatban:
- a posta hozza, vagy ki kézbesít a végén? (félig még építkezünk, nem mindig találnak ide)
- nyomon lehet követni?
- lengyel raktárról mondjuk?
Köszi

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#16012) bergyuszi


bergyuszi
csendes tag

@istnag és @Stephan89
köszönöm a tippeket

(#16013) Silent77 válasza KiriK (#16011) üzenetére


Silent77
veterán

Sajnos nem tudom ki szállítja, de persze nyomon követhető. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16014) istnag válasza KiriK (#16011) üzenetére


istnag
addikt

Mi tőlük vettük, lengyel raktárról:
[link]
Nyomkövetés volt, de kb. semmit nem ért a hivatalos oldalon. ParcelNinja, meg még egy másik oldalon tudtuk követni, aztán egyszer hozta az Magyar Posta. 5 nap alatt itt volt.

(#16015) kingabo válasza kingabo (#15735) üzenetére


kingabo
őstag

Sziasztok!

Azóta utána néztem a dolgoknak és bonyolultabbak, mint gondoltam. Szóval lenne pár kérdésem :DDD Silent77 #15950-ben lévők érdekelnek első körben.
- Van olyan oldal ahol össze lehet hasonlítani több robo porszívót is? Tudás, tesztben mért teljesítmény pl. (youtube-on találtam rengeteg tesztet, de olyat nem ahol egyben meglennének az adatok)
- Azt láttam, hogy térképen szobákat meg lehet adni, de szobákra külön időzíteni a takarítást?
- Por és víz tartály egyben többnél is, de nem tudom ez előny vagy hátrány?
- Jelez-e ha tele a portartály/üres a víz?
- Miért csak 1 oldalkefe van rajtuk? Több videón is láttam, hogy a koszt nem befelé tereli, hanem ellővi messzire... Ágy alatt 3cm van, nem férnek be, de simán be tudják alá lőni a koszt.
- Kopó alkatrészek meddig bírják (kefék, szűrő) alkalom/üzemóra?
- Mop pronál van pót alkatrészes bundle, megéri?
- Mi a különbség a "normál" és a global verziók között?

Köszi a válaszokat. :R

(#16016) bandigno válasza kingabo (#16015) üzenetére


bandigno
senior tag

lehet szobákra időzíteni S5 Maxnál Mi Home appban, ennél külön van a két tartály és szerintem jobb így! Kopó alkatrészek használat intenzitásától függően kopnak :D, az oldalkefére kb 200 órát számol az app., főkefe 300 óra! Jobb oldali oldalkefe esetén a szisztematikus robot először körbemegy a falak mentén, jobb oldalával a falnak, szóval elég egy is. Portartály/víztartály szemmel ellenőrizendő, nincs benne ilyen jellegű elektronika.

(#16017) Silent77 válasza kingabo (#16015) üzenetére


Silent77
veterán

Viomi SE-nél 5$ store van, így 294.99$ :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#16018) nessh válasza #86354688 (#15996) üzenetére


nessh
tag

Telefonodon bluetooth és hely (gps) be van kapcsolva?
Hátha a mi home-nak kell, mop pro-nál kellett...

[ Szerkesztve ]

(#16019) kmarci25 válasza kingabo (#16015) üzenetére


kmarci25
veterán

Szia!
Mop pro esetében is tudsz az egyes szobákra időzítést. Ha feltölrést is szeretnél, akkor olyan tartálya van, ami az egyik részébe gyűjti a port, a másik, teljesen elszeparált részbe tudod tölteni a vizet. Persze ez kombó tartály, de szerintem ezzel nincs baj. Aliról lehet külön csak víztartályt rendelni, de nyilván, ha ez van benne, akkor nem porszívóz csak feltöröl.
Ez sem jelez sem akkor, ha a portartály tele van, sem akkor ha kifogyott a víz. (Nem is tudok olyanról, ami jelezne...)
Az oldalkefe ugyanaz, mint felettem, jobb oldalról maga alá söpri és felszívja. Alkatrészek: oldalkefe: 180 óra, főkefe: 350 óra, HEPA szűrő 170 óra. Sajnos a mop pro nem mutatja az elhasználtságot, így ezt neked kell fejben tartanod. Alin van több eladó, még nem rendeltem pótalkatrészt, de mindössze ez a 3 alkatrész kéne (tán még a főkefe előtt lévő alkatrész, amin a gumi van), olyan 20-25 dollár egyben.
A global a nem kínai piacra szánt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16020) knoxhu válasza KiriK (#16011) üzenetére


knoxhu
senior tag

Én két S5 maxot rendeltem az elmúlt 1 hónapban:
1. Spanyol raktár, végig jó volt a tracking, Magyarországon belül a GLS hozta.
2. Lengyel raktár, tracking beragadt azon a ponton hogy a csomag elhagyta Lengyelországot. Magyarországon belül a magyar posta hozta.

(#16021) pooty válasza kmarci25 (#16019) üzenetére


pooty
tag

Víztartály szintjelzés: ez érdekes, mert nekem a Xiaomi essentialnál, ha kifogyott a víz, akkor sárgán pulzál a gomb körüli világítás (ami alapból fehér), de az appban nem jelez semmit. Ennyi erővel az appban is megjelenhetne ez a jelzés.

(#16022) Rederik válasza bandigno (#15903) üzenetére


Rederik
tag

Elfelejtettem megköszönni a válaszokat!

(#16023) kingabo válasza kmarci25 (#16019) üzenetére


kingabo
őstag

#16019 kmarci25 és #16016 bandigno:
Köszi a részletes válaszokat!
Az oldalkefét pl ezért kérdeztem yt videó. Ránézésre kb fél méterrel lövi arrébb a koszt....

#16017 Silent77:
Igen láttam. Azért kérdeztem ennyit, mert nem tudom, hogy megérné-e nekem az extra költséget.

(#16024) vrsptr válasza hkari (#15997) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Szerintem kicsit felette van, de semmiképp se alatta. Én úgy tudom az S5 Max és a Viomi SE is vízpumpás, mindenesetre a Viomi SE-n is lehet állítani vízmennyiséget.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#16025) KiriK válasza knoxhu (#16020) üzenetére


KiriK
tag

Köszi, mindenkinek.

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#16026) istnag válasza kingabo (#16023) üzenetére


istnag
addikt

Amit utána fel is szed, mert arra megy. Nem nagyon marad el kösz sehol.

(#16027) kingabo válasza istnag (#16026) üzenetére


kingabo
őstag

"Ágy alatt 3cm van, nem férnek be, de simán be tudják alá lőni a koszt." Emiatt zavar / félek tőle. Mellette meg utálok porszívózni. :DDD

(#16028) #86354688 válasza istnag (#15999) üzenetére


#86354688
törölt tag

Úgy nézem megy jól wifi nélkül is. Se időm, se türelmem tovább állítgatni.

Még pár gomb elkelt volna rá mondjuk, pl. hangerőszabályzó, szíváserősség váltogató, "vacuum spot". Akku százalékkijelző is hasznos lenne.

Így persze nem lehet időzítve indítani (nem igazán érdekel), a firmware se fog rajta frissülni (ez már nem a legjobb).

És persze minden statisztika elveszett, hogy pl. hány órát volt működésben összesen vagy mennyire használódtak el a kefék.

Majd veszek jobbat amikor feldobja a talpát, ennyit a kínai vackokról.

(#16029) mzsombor válasza KiriK (#16011) üzenetére


mzsombor
tag

Tőlük rendeltem, a posta hozta tegnap. Maga a szállítás pár nap volt, de előtte két hetet ültek rajta, mielőtt feladták volna. Decemberben is tőlük rendeltem, akkor is két hét volt a feladás, csak akkor utána sajnos a csomag elveszett. Arra még most fog visszajönni a pénz...

(#16030) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
Xiaomi Mop Essential robotporszívó tulajdonosa vagyok. Van egyetlen nagy szintváltó a lakásban, melynek magassága 13 és 18mm közötti, hála a legjobb burkolónak a világon :O :DDD Na és ez a 18mm a felső határa a robotnak, amit megbír mászni, gyakorlatilag pedig ez úgy néz ki, hogy újkorában még be-bejött rajta, aztán volt amikor már a 18mm-es magasságon nem jött be, jelenleg pedig sehol sem képes bemászni rajta. Kérdésem, hogy találkozott-e valaki hasonló elbutulással? Gondolom, megoldás az lenne, hogy a küszöbbel kezdjek valamit. Mi az a biztos rámpa, amit megtud mászni? Azt tapasztalom, hogy teszi a nagy S betűket, és pont a küszöb elé érve fordul, elmegy mellette párhuzamosan, majd ráfordul, egyik kerék felmegy, másik nem, kicsit elakad, majd visszafordul, leesik a másik kerék és elmegy mellette párhuzamosan ismét. Ezt addig ismételi, amíg elegem nem lesz belőle :( Jobban szeretném úgy itthon hagyni a gépet tisztítani, amíg mondjuk bevásárolok, de ez most nem kivitelezhető így sajnos.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#16031) #86354688 válasza lehella (#16030) üzenetére


#86354688
törölt tag

Ugyanaz a gép, hasonló magasságú az asztalom lába, illetve a szobamérleg is, teljesen megzakkan körülöttük. Az asztalláb köré kartonból falat építettem amit takarítás előtt odarakok, a mérleget pedig felpakolom valahová. A küszöbök nálam ennél jóval magasabbak, én csak bedobom a porszívót a takarítani kivánt szobába, start, becsukom az ajtót és negyedóra múlva visszamegyek érte. Többnyire addig végez és pislog a sarokban.

(#16032) norb27 válasza lehella (#16030) üzenetére


norb27
tag

Szia! Ugyan ez a gép, kb 10óra használat után mintha lassabb , megfontoltabb lenne, ugyanaz a szoba kitakarítása percekkel tovább tart. Nálam van egy 2.5 méteres 1.8 cm magas profilváltó, ezen most még átmegy.

(#16033) Pozsi85 válasza lehella (#16030) üzenetére


Pozsi85
tag

Szia!
Nálam is előjött ez régebben, mop pronal, de anno a gen1 nél is. Én ezt a kerekek kopásának tudom be. Főleg azért, mert rendeltem hozzá, rahuzhato plusz szilikont, azzal úgy atugrik, hogy csak na! Viszont felmosni nem jó, mert csúszik a vizes kövön, úgyhogy rendelek gumiból is, mert elvileg van. De a burkolat váltón történő csúszást megoldotta a szilikon is! Egyik kolléga is rendelt itt a csoportból, nem tudom neki bevált e.

(#16034) jackbacsi87 válasza lehella (#16030) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Én is a küszöbökkel küzdök a mop 1c-vel. Annyival érdekesebb a helyzet, hogy van 2db 1.5mm-es küszöb, 3db 2mm-es küszön meg 1db 2.7mm-es. 1.5-öst leküzdi, többinek nekimegy gyakorlatilag, esélye sincs. :)
Egyelőre rámpán gondolkodom, de hosszú távon ki kéne tépni a küszöböket.

(#16035) kmarci25 válasza kingabo (#16027) üzenetére


kmarci25
veterán

A porszívózást úgysem úszod meg... Jó a robot, tényleg, napi takarításra, a tisztaság érzetet jelentősen növeli. De azért bizonyos időközönként (3-4 hét) kell egy alaposabb takarítás is, portörléssel, rendes, kézi porszívóval, felmosással, hogy tényleg tisztaság legyen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16036) knoxhu


knoxhu
senior tag

Roborock alkalmazás + s5 Max. Ahhoz, hogy bármilyen térképet mentesen be kell kapcsolni a Map Saving menüt vagy 1 mapot alapból is mentenie kéne?

(#16037) Lasersailing válasza Pozsi85 (#16033) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Gen1 kerekeire való + szilikonhoz tudnál linket küldeni? Nekem csak a szőnyeggel küzd néha, de néha annyira fáj a szenvedése amíg felmegy, hogy odamegyek és "fenékbe rúgom" (hátulról lábbal kissé meglököm, hogy fel tudjon menni a szőnyegre). Főleg, mikor zónában küldöm és pont a sarkát eltalálom a szőnyegnek és ott nem tud felmenni rendesen...

(#16038) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,
Vacum mop c1 típusú robotporszívó csúnyán kattog (kezdeti időszakban nem).
Takarítani takarít, viszont nagyon nem egészséges a hangja. Csak a kopó alkatrészeket szedtem szét, mert még viszonylag új (3hónap), de felfigyeltem, hogy igazából ha a helyére megy akkor is kerreg. Ezzel szerintetek tudok valamit csinálni vagy gariztassam?

(#16039) Pozsi85 válasza Lasersailing (#16037) üzenetére


Pozsi85
tag

Szerintem mind ugyan az... Én csak a mop prora rendeltem, de szerintem ugyan az a kereke...
Robot vacuum cleaner anti-wear tire skin <- ez a kerereső szó (valami ilyesmi)

(#16040) Pozsi85 válasza Pozsi85 (#16039) üzenetére


Pozsi85
tag

[link] <----

(#16041) Pozsi85 válasza Lasersailing (#16037) üzenetére


Pozsi85
tag

Sőt találtam teéjes gumi cserét is! Lehet érdemes megpróbálni.

[link]

(#16042) #86354688


#86354688
törölt tag

Vannak azért fura hibák ezzel az Essential-al. Tegnap délután takarított, felraktam tölteni, akkor szépen mondta is, hogy "Charging, please clean the two in one compartment". Aztán ma reggel 9:57-kor is ugyanezt beleordibálta a levegőbe, miközben egész éjjel a töltőn volt. Gondolom standby-be megy, közben merül egy kicsit, aztán egyszer csak tölti újra magát.

Elég ijesztő amikor csak úgy fogja magát és elkezd beszélni egy teljesen kiszámíthatatlan időpontban.

(#16043) radi8tor válasza Pozsi85 (#16041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet csak én gondolom rosszul, de ha valamit ráhúzunk a kerékre, amitől nagyobb lesz akkor a porszívó szívó része eltávolodik a padlótól, tehát jelentősen romlik a szívási tejlesítménye...

⭐ Stella

(#16044) Galahed válasza radi8tor (#16043) üzenetére


Galahed
senior tag

Szerintem is, plusz a kefe sem fog megfelelő hatékonysággal működni...

(#16045) #86354688 válasza #86354688 (#16042) üzenetére


#86354688
törölt tag

Áh, áramszünet volt egy pár másodpercig, szóval ez az oka.

(#16046) kingabo válasza kmarci25 (#16035) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi.
Igen ezért is szeretnék venni egy ilyet, mert sokkal sűrűbben tudna takarítani, mint én.
Közben azért leesett, hogyha tényleg napi szinten takarít, akkor túl sok kosz nem lehet, így az ágy alá sem fogja belőni. A ~4 hetente lévő nagyobb takarításban meg most is benne van az ágy alatti takarítás.

(#16047) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

A feleségem nagyon szeretne egy robotporszívót. Alapvetően a nappalit szeretné rendszeresen takarítani vele, mert van két kistestű kutyánk és sok a szőr, por. Én úgy gondolom, hogy nem igazán oldaná meg a problémát, mert elég sok székláb és egyéb nehezen megközelíthető terület. Magassági probléma viszont nem lesz, szőnyeg van de lapos, nem szőrős típus. Én elsősorban ebben gondolkodnék (bár a mop-ot valószínűleg nem használnánk): [link]
A feleségem barátnőjének viszont ez van: [link] bár megtehetjük, de nem szeretném ezt mert jóval drágább és mint írtam nem hiszem, hogy megoldaná a problémát, szóval feleslegesen nem fizetnék 2x annyit.
Mi a véleményetek?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16048) Pozsi85 válasza radi8tor (#16043) üzenetére


Pozsi85
tag

Mivel a kerék kopott, ezért veszít a tapadásából, ezt kompenzálod ezzel a kb !2mm!-es gumival. Ha csak 0,5 mm-et kopott, az már csak 1,5 mm difi. Ennyi még egy profin lerakott padlólapon is van... ;)

(#16049) knoxhu válasza mobilizmo (#16047) üzenetére


knoxhu
senior tag

Szia, szerintem itt az állatszőr a szűk keresztmetszet, nálam és két kutya van, ez redukálta le igazán a választási lehetőségeket. Sok állatszőrős teszt után én S5 max-ot vettem, eddig jól teszi a dolgát. :) Silent77 szokott jó kis akciókat berakni aliexpressről, 120.000 Ft környékén meg lehet csípni.

[ Szerkesztve ]

(#16050) bandigno válasza Pozsi85 (#16048) üzenetére


bandigno
senior tag

annyi kopáshoz RENGETEG üzemóra kell!! Én javaslom inkább a kerekek tisztán tartását, sokat fog segíteni :) (tapadás - fél siker)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.