Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) antalzse válasza sziszi-fuszi (#14000) üzenetére


antalzse
csendes tag

ezen a blogon: https://kiprobaltuk.blog.hu/2020/10/06/xiomi-viomi-se-robotporszivo-teszt-a-legjobb-lezerharcos-100-ezer-alatt?fbclid=IwAR3vhHvmUU4egFZfQDOOD4ftwXMTxPED5ZAaj8qDTl1H6y2C0eLO5ctO7Pw

ez a gearbest -re mutatott (anno) akkor volt 96 ezer ott kuponnal.

(#14002) spiky03


spiky03
veterán

Az szerintetek miért lehet, hogy amikor végzett a kijelölt takarítással a Mop Pro, akkor nem ment vissza a dokkolora hanem "elaludt" az egyik sarokban?
Az aksija 53%on volt.
Az appban rányomtam, hogy menjen a dokkhoz és csak úgy ment.

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14003) Fetyoka0 válasza Zeki (#13963) üzenetére


Fetyoka0
tag

Azt akartam kérdezni hogy viomi se-nél be lehet állítani egyes zónákba különböző tisztítási módokat? PL előszobában, konyhában, fürdőben mosson föl többiben csak porszívózzon?

(#14004) sziszi-fuszi válasza antalzse (#14001) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi a választ! Azt hittem valami belföldi cím. Mert ehhez az árhoz hozzá kell számolni a vámot és a 27%-os áfá-t is. Akkor pedig már alig, alig van különbség, és a garanciális ügyintézés is nehezebb. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#14005) kmarci25 válasza sziszi-fuszi (#14004) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha EU-n belülről jön, akkor nincs vám és áfa (ami a cikk végén van link, ott pont választható, hogy Németországból, Lengyelországból vagy Kínából küldjék). A garancia érvényesítése valóban bonyolultabb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14006) Silent77


Silent77
veterán

Gearbestet inkább hanyagoljátok, amennyire szerettem, annyira lecsúsztak. :(((
Kupon már nem él egyébként.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14007) sziszi-fuszi válasza kmarci25 (#14005) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Sajnos ha január elseje után jön akkor lesz áfa. :( :((( Ez az új uniós szabály. Márpedig van rá esély, hogy csak akkor kapja meg valaki.

Mi alá kell írás?

(#14008) OPiiPO válasza Silent77 (#14006) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mi történt a Gearbest-el?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14009) Silent77 válasza sziszi-fuszi (#14007) üzenetére


Silent77
veterán

Egyik sem Angol raktár, Angliából lesz áfa.
EU-n belül nem lesz semmilyen plusz költség.
Megjelent az EU Bizottságának a rendelete amelyben meghatározták, hogy nem 2021 január 1-től lépnek életbe a 22 €-os kis értékű küldemények vámkezeléseire vonatkozó módosítások, mármint az hogy eltörlik. Lényegében csak jövő nyártól (július) lépnek életbe.[link]

OPiiPO: Alig van valami raktáron, és drágák is lettek.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14010) kmarci25 válasza sziszi-fuszi (#14007) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez az infó mégis honnan jött? Mert totál fals.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14011) Nikaré válasza sziszi-fuszi (#14007) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez így téves!

(#14012) sziszi-fuszi válasza Silent77 (#14009) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Miért is téves? Az uniós áfa direktíva változik. Legalábbis az én ismereteim szerint. Nem a kisértékű vámról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#14013) kmarci25 válasza sziszi-fuszi (#14012) üzenetére


kmarci25
veterán

Ne csináld már!
Ez a posta hivatalos tájékoztatója
Első kategória, EU-n belülről érkező cvsomagok ÁFA és vámmentesek.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14014) sziszi-fuszi válasza kmarci25 (#14013) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Mint korábban írtam: 2021. január 1-jétől változik! Nem a jelenről írtam, hanem a közeli jövőről.

De ne legyen nekem igazam és legyen úgy, hogy én olvastam félre a rendelkezést.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#14015) kmarci25 válasza sziszi-fuszi (#14014) üzenetére


kmarci25
veterán

Tessék: a közeli jövő. Ahogy Silent77 is írta.
https://ado.hu/ado/fel-evvel-eltolja-az-eu-az-e-kereskedelmi-afa-csomag-nehany-intezkedesenek-hatalybalepeset/

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14016) sziszi-fuszi válasza kmarci25 (#14015) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! :)

Mi alá kell írás?

(#14017) luciferk válasza tobias88888 (#13993) üzenetére


luciferk
senior tag

Nekem is ma délelött jött az sms a DPD-től, hogy 2-5 napon belűl szállítják az 1C robotporszívót, 59 ropi volt a PG panda store-tól Poland DPD ingyenes szállítással. Gondolom az 1c tulajok is idenéznek és pár mondatott írnak az 1c-ről negatív-pozitív tapasztalataikról valamint magyarította e sikerrel az 1c-t.

(#14018) Zeki válasza Fetyoka0 (#14003) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ilyet még nem találtam. Valszeg azért, mert ez SEM tudja szabályozni a vizet. Az S5 Max az adagolja, meg elzárja ha kell. Ez csak csepegteti meg törli a nedves ronggyal.

[ Szerkesztve ]

(#14019) Fetyoka0 válasza Zeki (#14018) üzenetére


Fetyoka0
tag

Ezt nem nagyon ertem. Tehat ha elinditasz egy mapot akkor ott az egeszen terulten v porszivoz v felmos vagy felmos\porszivozik? Es ha ugy allitod be h 9kor a konyhaba mosson fol 10kor pedig mindenhol porszivozzon?

(#14020) Galahed válasza Fetyoka0 (#14019) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Ha fent van a mop (feltörlőrongy) akkor sokkal könnyebben elakad a porszivó egy sűrűbb szövésű szőnyegen miközben a kerék nem tud megkapaszkodni benne, elforog (nálam ez volt, tehát tapasztaltam ilyet)
Igy nem szokták a moppal a robotot a szőnyegre ráengedni....

Persze , ha nincs szőnyeg akkor az más. Akkor néhány géppel meg lehet csinálni (pl:S5max, S6maxV, Ecovacs T8 stb amelyek rendelkeznek szivattyúval) amit szeretnél. Ezek képesek elzárni/szabályozni a viz mennyiségét, amikor kijönnek a feltörlésre kijelölt területről... Persze egy darabig még látszik a csik utánuk, mig ki nem szárad a mop.

Meg ne is használd a felmosni szót, mert ezek azt nem tudnak. Csak feltörölni.

[ Szerkesztve ]

(#14021) Zeki válasza Fetyoka0 (#14019) üzenetére


Zeki
nagyúr

Erre még nem értem rá tesztelni. Hajnalban megyek dolgozni és este esek haza. És akkor még a gyerekeimmel is foglalkozni kell.

(#14022) antalzse


antalzse
csendes tag

Van egy kicsit több mint 2 centis szintkülönbség a lakásban. Ha a magasabb szintről indítom a robotot akkor le mer majd jönni ezen? Vagy fordítva ha lentről indítom akkor fel tud kapaszkodni? Lehet neki olyat tanítani, hogy ha végzett "fent" akkor menjen "le"?

(#14023) Fetyoka0 válasza Zeki (#14021) üzenetére


Fetyoka0
tag

Elvileg tud olyat amit leirtam. Ezt egy youtube videobol vagtam ki.

(#14024) jokamo válasza mailman (#13968) üzenetére


jokamo
csendes tag

Ugyanonnan rendeltem egy S5 maxot 11.11-n. Ma adták fel.
Már nagyon várjuk, hogy megérkezzen. :))

(#14025) ezsolti válasza wierra (#13954) üzenetére


ezsolti
tag

Error kód nem rémlik.
Tegnap elhoztam a szervizből, motorcsere lett a vége. Az a legjobb, hogy most meg a routerrel nem tudom párosítani bármit is csinálok. Egyelőre wifi kilőve. Ha van valakinek egy jó ötlete, hogy ezt hogyan tudom megoldani azt szívesen veszem.

(#14026) wierra válasza ezsolti (#14025) üzenetére


wierra
senior tag

Wifi ill. factory reset-rel gondolom próbálkoztál...

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#14027) AndrewBlase válasza Fetyoka0 (#14019) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Lehet neki előre beállított programot, üzemmódot adni. Szám szerint 7-t. Tehát elviekben megoldható az általad óhajtott dolog.
Azt még nem próbáltam, hogy ha fent van a mop, akkor is hajlandó-e csak porszívózni.

Miért mindig én???

(#14028) wierra válasza ezsolti (#14025) üzenetére


wierra
senior tag

Az jutott még eszembe, hogy elképzelhető, hogy összeszerelés folyamán nem dugták vissza a wifimodul kábelét, esetleg megsérülhetett a kábele.
Bár a motor(fan) kicseréléséhez nem kell annyira lebontani a robotot. :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#14029) ml_78 válasza spiky03 (#14002) üzenetére


ml_78
friss újonc

Nekem ezt a reset map oldotta meg. Mintha az megzavarta volna, hogy az utolsó szobában jobban változott a térkép pl. extra bútorral és elaludt. Kérdeztem a xiaomishop-ot erről, de a sok mindenből, amit felsoroltak, nekem a reset map jött be

(#14030) ezsolti válasza wierra (#14028) üzenetére


ezsolti
tag

Minden ok, csak annyi történt, hogy androidos mobilról is megpróbáltam a wifit beállítani, ment mint a villám. Így már megy és most már az asszony iphone-ja is látja. Azzal próbáltuk eddig de nem ment. Mindig mondom neki, hogy ne vásároljon össze minden sz@rt de nem hallgat rám! :) (csak vicceltem)

Egyébként a szervizben állítják, hogy a turbo mód tette tönkre. Most beszéltem velük telefonon (feleségem vette át, eddig részleteket nem tudtam) a magasabb fordulatszám miatt a kent alkatrészek kiszáradnak és tönkremegy a motor. Csak erősebb szennyeződés miatt érdemes a turbót használni, akkor mehet hosszabb ideig is néha-néha lehet az egész lakást így takarítani de állandóan ne menjen! Többször előforduló user error, nem egyedi probléma.

(#14031) lord.lakli válasza ezsolti (#14030) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szóval akkor gyártási hibás.

(#14032) wierra válasza ezsolti (#14030) üzenetére


wierra
senior tag

Érdekes, az én robotjaimat ezek szerint elfelejtették tájékoztatni arról, hogy magas fordulaton ki fog száradni a kenés (wtf?!). :DDD
Úgy vélem, hogy ez ordas nagy kamu volt a szervíz részéről.
Az persze előfordulhat, hogy a gyártó nem elégséges vagy nem jó minőségű kenőanyagot használt bizonyos széria gyártása folyamán.
De ha ez tendencia lenne, már régen kaptunk volna egy új firmware, ami
a). figyelmezetet arra, hogy ne állandó jelleggel használjuk ebben az üzemmódban, vagy
b). elérhetetlenné teszi a 'turbo' üzemmódot.
A fentieket természetesen rendeletetésszerű használat mellett értelmezzük, ne 7x24 órás folyamatos üzem mellett.
Legalább meggyógyult a jószág. Használd sokáig elégedettséggel. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#14033) ezsolti válasza wierra (#14032) üzenetére


ezsolti
tag

Nyilván a szervizes pongyolán fogalmazott a kiszáradással, nem tudhatja, hogy éppen kivel beszél és próbált közérthető lenni.
Valójában arról van szó, hogy a megemelt fordulatszám miatt és az ezáltal megemelkedett hőmérséklet miatt a kenőanyag elveszti a kenőképességét. Ez simán előfordulhat. Ez vezethet a csúszófelületek berágódásához (vagy gördülőfelület, kinek hogy tetszik). Rövidebb vagy kevesebb ideig használva a turbó módot ez nyilván nem történik meg mert a hőmérséklet nem emelkedik meg annyira, hogy a kenőképessége elvesszen a kenőanyagnak.
És mindig elég csak egy kicsi berágódás ami miatt legközelebb még hamarabb melegszik fel az a csapágy és kenése (a berágódás okozta megnövekedett súrlódás miatt), majd e miatt megint egy kicsit jobban vagy több helyen berágódik és a legközelebbi használatnál újra és újra ez történik amíg hibát nem dob. Ez akár nagyon hosszú idő lehet. Visszapörgetve a használatot abban maradtunk a feleségemmel, hogy kb 1,5 év alatt jutott ide a dolog azóta lehet bekapcsolva a turbo. Heti 1x megy 130 nm-en.

A turbo üzemmóddal nincs gond, nagy jó ötlet és fícsör, de most lehetne tenni egy javaslatot (ahogy Zoller83 tette), hogy tegyenek bele egy szoftveres korlátot ami figyeli a turbo használatát és kritikus idő után vagy figyelmeztet vagy kikapcsolja azt.
A legjobb lenne egy csapágyhőmérséklet figyelő szenzor ehhez. Gondolom ott az is van occoért mint minden is.

@lord.lakli
Persze az sem kizárt, hogy hétfői első műszakban készült gépet vettünk vagy pénteki utolsó műszakosat. :) Ez van!

És az is lehet, hogy a szerviz kamuzott.

Mindenesetre köszönjük a jókívánságot, eddig is megelégedéssel használtuk ez után is így lesz. Szeretjük nagyon, jó választás volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#14034) Silent77


Silent77
veterán

Újra van 5db
VIOMI SE Robot Vacuum Cleaner!
EU raktárból!
299.99$

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14035) spiky03 válasza ml_78 (#14029) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem vissza ment a helyére.
De a következő takarításnál majd kiderül, hogy akkor mit csinál.
2 szobát takarított csak, nem is az egész lakást. Semmi új bútor vagy bármi nem került elé, olyan helyen aludt be.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14036) tlala válasza mailman (#13968) üzenetére


tlala
addikt

Nekem a tracking szerint tegnap feladta a Gohyo Lifestyle Store az S5Max-ot, állítólag Lengyelországból ("Dispatched - Shipment dispatched from warehouse").
Nálad is megmozdult?

(#14037) DTQ


DTQ
csendes tag

Sziasztok!
Lassan 3+ éve tolja otthon a xiaomi robotunk, nagyon meg vagyunk vele elégedve.Elköltöztem és midnenképpen be szeretnék szerezni ide is egyett.Most irobot i7 169-ért lenne ,kezdezk elcsábulni vagy ebben az árban is inkább maradjak xiaomi robotnál?
Kicsit az akumulátor kapacitást keveslem meg valaki írta ,hogy 3 hetente valami szűrőt kell cserélni ami 2-3k huf. Válaszokat előre is köszönöm

(#14038) mailman válasza tlala (#14036) üzenetére


mailman
tag

Nekem is elindult minden, bízom benne hogy mindenki megkapja a rendelését! :)

(#14039) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Sziasztok
Már szépen leszűkítettem viomi se lenne de mivel itthon nem kapható így mop pro v sima mop 1c

Lenne pár kérdésem amikre sehol nem találtam még választ mop 1c fele húz a szívem ezért arra vonatkozna a kérdéssor
1. Külön szobát ki lehet választani takarításra v téglalappal kell kijelölni?
2.nomop zónát tudja? Ergo szőnyeget ki tudok.jelölni neki h menjen rá de ne vizeze be? Ha lejön akkor pedig tovább szepen felmos?
Vagy ez csak nogoba működik es teljesen kihagyja?
3. kamerás pásztázás miatt érdekes lehet , tetőtéri lakás ferde mennyezetei bekavarnak neki? Ergo 110cm től 'dől a fal.' 😃

Köszi előre is a válaszokat.

(#14040) DTQ


DTQ
csendes tag

S5 max várok vele hátha lesz bf idején vs csapjak le irobot i7re 169-ért?
Válaszokat előre is köszi

(#14041) Galahed válasza csszorsi (#14039) üzenetére


Galahed
senior tag

Nekem más készülékem van de szintén szivattyús a felmosó része, (S6 maxV) egy kérdésedre tudok válaszolni:

"Ergo szőnyeget ki tudok.jelölni neki h menjen rá de ne vizeze be? Ha lejön akkor pedig tovább szepen felmos?"

Gondolom szőnyeg függő... A mop anyaga olyan, hogy nagyon tapad/érdes, igy nemigazán megy el nálam a robot a moppal a szőnyeg felületén. A robot a moppot igyekszik a felületre tenni / "szorítani". igy a kerék elkapar a szőnyegen.
Ráadásul a mop nem fog hirtelen megszáradni amikor odaér a szőnyeghez, gyakorlatilag egyenes haladás esetén nálam kövön még jó pár méteren látszik a nedvesség. Igy érdemes használni a fenthagyott mop esetén a no go zónát, vagy ha van a no mop zónát.

Amúgy inkább a lézereset válaszd , sokkal pontosabb a navigáció...(este/sötétben meg pláne)

(#14042) ml_78 válasza spiky03 (#14035) üzenetére


ml_78
friss újonc

szelektívet már nem nagyon használok, csak teljest, s mióta a térképet újraalkotta (kopp-kopp) nem jött elő ez a hiba.
A kijelöléses takarítás ami még bug-os, ui néha olyan helyről akarja megközelíteni, ahol térkép szerint is tudnia kell, hogy ott fal van...jó lenne, ha jönne rá új firmware

(#14043) kmarci25 válasza Galahed (#14041) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálunk a rövidebb szálú (<2 cm) szőnyegeken simán megy a Mop pro (ami szintén szivattyús) a moppal. Annyira nem nedves, a szőnyeg pár percen belül meg is szárad, és úgy gondolom, hogy képes kiszedni még egy kis port úgy is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14044) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Nya megrendeltem az 1c-t, Nootbook.hun 70k volt blackfriday címen.

Valaki rendelt már eldobható mopot hozzá aliról?
Nézegetem, tetszik de nem tudom az 1c melyik robotokkal kompatibilis utángyártott cuccokban

Erre gondolok, itt sem látom h 1c re jo lenne de ránézésre jó lehet.
[link]

Van valakinek tapasztalata?

(#14045) tranceplanet válasza anonym147 (#13995) üzenetére


tranceplanet
addikt

Csak a Lurdy ház a hivatalos! Az összes többi nem hivatalos viszonteladó!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14046) NagyBandi


NagyBandi
csendes tag

Sziasztok, rendeltem egy Viomi SE-t, a több térkép kezelése miatt esett rá a választásom. Azt lehet tudni, hogy pontosan hogyan kell kétszintes házban használni? Mondjuk ha a földszinten lesz a töltője, elég az, ha néha felkapom a robotot, felviszem az emeletre és leteszem a földre? Egy töltéssel elvileg az emeletet simán ki kéne tudnia takarítani.

Egyébként (miután már megalkotta az emeleti térképet is) ha csak lerakom az emeleten x pontra, és az appban megmondom neki, hogy "te most az emeleten vagy", akkor rájön magától, hogy pontosan hol (mondjuk lidarral elkezdi feltérképezni a környezetét, és ráilleszti az emelet térképére), vagy még valamit ügyeskedni kell vele?

(#14047) Smith Ügynök válasza Galahed (#14041) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Persze, jobb a Mop Pro navigációja, viszont fele akkora a főkeféje tesó.... :Y

(#14048) Smith Ügynök válasza ezsolti (#14030) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Nekem kiírta Xiaomi Home-ban, hogy a Turbo mód csökkenti a motor élettartamát, így nem is merem használni azt a módot. :P De akkor jobb is.

(#14049) Galahed válasza Smith Ügynök (#14047) üzenetére


Galahed
senior tag

ja, nincs is szüksége akkorára mivel pontosan tudja , hogy már hol volt, hol meg nem... :D

(#14050) Smith Ügynök válasza Galahed (#14049) üzenetére


Smith Ügynök
tag

:DDD

Visszatérve erre a Turbo módra, akkor azt tényleg érdemes hanyagolni, ugye?
Nálam Robi naponta 50 percet megy Strong módban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.