Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Lasersailing válasza Krip75 (#23998) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nekem aktuális kedvencem (tesztnézegetés alapján!) A roborock q revo...
De ma láttam olyat is ami meleg vízzel mos fel, meg amit hálózati vízre lehet kötni+szennyvizet is...

mindkét ötlet tetszik elvi szinten...

(#24002) Janaboy válasza Lasersailing (#24001) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez a Roborock Q Revo mivel másabb mint a Roidmi Eva 2023?

Janaboy

(#24003) D1Rect


D1Rect
félisten

Mi az ami a legolcsóbb és érdemes megvenni?
20-30 négyzetméteren kellene naponta magától végigmenni.

(#24004) Graphics válasza D1Rect (#24003) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amíg olcsó volt addig a 360 S8, nem tudom az most mennyi. Szerintem az már elszállt.

Dreame F9 vagy D9 vagy a Xiaomi S10

Ha nekem kéne választani, akkor a D9-et venném.
--------------

Más téma, most látom, hogy a Dreame robotok egy része bekerült az mStore-ba is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24005) Krip75 válasza Graphics (#24000) üzenetére


Krip75
csendes tag

Kedves Graphics!
Néztem, mert a mi háztartásunkban egy EVA van pár hónapja :C (még nem az új mop felhúzós modell). Gondolkodtam azon is, de pont a mop felhúzás miatt + szofteveresen nem mindig vagyok elégedett vele, nézegettem az említetteket. Azért is kérdezem mert nekünk ez az első és nincs viszonyítási alapom, de ha azt mondjátok legyen EVA akkor sem lesz szomorúság, mert mi is szeretjük feleségemmel, csak egy evolváltabb szélesebb körben elterjedtebb gyártó modelljén is gondolkodom.

(#24006) Lasersailing válasza Janaboy (#24002) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ha jól tudom a Roidmi Eva nem emeli fel a mopot. Ill. mintha itt valaki nem igazán dicsérte volna.
+ nekem gen 1 van, ami roborock, azzal elégedett vagyok, így kicsit húz a szívem a roborock márka felé

+1 ha jól látom hirtelen a Rodmi tálcája nem kivehető, ami takarításnál szerintem sokat segíthet...

[ Szerkesztve ]

(#24007) Janaboy válasza Lasersailing (#24006) üzenetére


Janaboy
veterán

A 2023as verzió már felhuzza de nekem zavaros, olyan mintha még nem igazán lenne kapható.
Alin is van 1-2 eladónal, de nem tiszta a verzió.
Itt a cikk amúgy hogy mi változott: [link]

De igazad van, nekem is a Roborock felé jobban húz a szívem.

Janaboy

(#24008) D1Rect válasza Graphics (#24004) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszönöm. :R

(#24009) Janaboy


Janaboy
veterán

A Roborock Q Revo mennyire vizezi vajon a padlót?
Laminált padlónak nem fog ártani? ahhoz jó lenne ha csak elég vékonyan tenné :D

Janaboy

(#24010) TheMartin03 válasza Janaboy (#24009) üzenetére


TheMartin03
tag

Biztos, hogy állítható, de úgy tudom, hogy a Q Revo eléggé vizez... Főleg maxon.
Asszem volt olyan teszt videó, ahol egy nagyobb lakásba el locsolta a dokkoló nagy tartály vizét :DDD

(#24011) Janaboy válasza TheMartin03 (#24010) üzenetére


Janaboy
veterán

hát ha állítható akkor nem gond, de azért ez durván hangzik, azt hiszem több mint 4 literes a tartálya.

Janaboy

(#24012) TheMartin03 válasza Janaboy (#24011) üzenetére


TheMartin03
tag

Lehet, hogy fals infó, de valami rémlik... És hogy nem véletlenül csinálták ilyen nagyra. Asszem egy S8 Pro Ultra összehasonlítónál láttam. Megpróbálom megkeresni.

(#24013) TheMartin03 válasza Janaboy (#24011) üzenetére


TheMartin03
tag

Félig fals infó volt:
Reddit Post
Gyakori mop mosással, meg magas mopmosási beállítással viszont tudja fogyasztani a vizet...
Szóval nem el locsolja, csupán a tisztításra sok elmegy.

(#24014) Terézia


Terézia
csendes tag

Sziasztok Ehhez a robothoz mit szóltok. Érdemes vele foglalkozni?

Proscenic M9 Robot Vacuum Cleaner Laser Navigation 4500Pa Suction Dual Rotation Mops Carpet Detection 2.5L Dust Bag 5200mAh Battery Max 250 Mins Runtime Google Home Alexa & app control - Black
https://www.geekbuying.com/go/7vZPe1Bi

Faccebok robotporszivo csoportban nagyon dicsérik.
Szerintetek?

Kőszőnőm a véleményeteket

(#24015) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tele van a tököm a Banggooddal.

Augusztus végén írtam nekik, hogy elromlott a Robororock S7, "LIDAR blocked, unblock it" hibára hivatkozva leáll, hiába forgatom meg a LIDAR tornyot, az pár másodperc után újra leáll.

Watch the attached Youtube video!!! My Roborock S7 vacuum cleaner has Lidar errors for the last ~2weeks. Error message is \"LIDAR sensor is blocked, unblock it\". First it helped to manually turn LIDAR turret so it unblocked. But now it doestn\'t help. I have read that a potential problem cause might be that the low quality LIDAR motor is dying. Forums also indicate that the replacement procedure is easy and does not require special tools, but warranty label on screw might be broken. I have preemtivelly ordered a LIDAR motor from a Roborock/Xiaomi spare parts shop. If possible I do not want be without my vacuum cleaner for weeks. I ask for your explicit permission to replace the motor myself. Also please send me a replacement motor because the motor I have I payed myself. Alternativelly if I must send vacuum into your service but you can repare in just a few days thats also ok with me. (I dont want to be without the vacuum ) Best Regards

Másfél hétig ment a huzavona a supporttal, hogy megkérdezik a beszállítót, de nem érik el, legyek türelemmel és kérdezzek rá újra a szupportnál.

Most jött egy ilyen válasz:
Supplier replies, It needs to be sent for repair, but you have already disassembled it. Free warranty cannot be provided and you need to pay for repair. The radar you purchased may not be suitable, and the motherboard may be broken.

Én nem nyitottam ki a gépet.
Ettől függetlenül el vagyok bizonytalanodva, hogy most akkor mi van? Egy szimpla kérdést másfél hétig tart megválaszolniuk. Mennyi idő lesz megszerelniük és egyáltalán jól fogják-e megcsinálni?

Mi a tapasztalat, hova kell küldeni egy ilyen Bangood-os Robororckot javításra és mennyi ideig tart?

(#24016) Graphics válasza joysefke (#24015) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egyszerűbb keresni itthon egy céget, aki javítja, mert szerintem ebből így gariztatás sehogy nem lesz .. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24017) joysefke válasza Graphics (#24016) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Miért nem lesz belőle gariztatás?
Még van rá gari. Nem berheltem. Elromlott.

Oké, lehetne javítani itthon, sőtt ha LIDAR motor hibája van, akkor szerintem még én is ki tudnám cserélni, de mi van akkor, ha most garancián kívül javítom, aztán két hónap múlva fődarab romlik benne el?

Egyébként valahol olvastam, hogy LIDAR motor esetén gyakran küldenek motort aztán a user majd kicserélni. Ezért kérdeztem rá egyáltalán erre az opcióra a szupportnál, mert nekem így könnyebb lenne, nem kéne postázni meg várni.

Mint mondtam, a gépet nem bontottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#24018) pooty válasza joysefke (#24017) üzenetére


pooty
tag

Szerintem a support csak simán nem tud angolul és a szöveged alapján azt szűrték le, hogy te már ki is cserélted a motort...
"Also please send me a replacement motor because the motor I have I payed myself."

Ha látszódik valahol ez a garancia matricás csavar, akkor azt esetleg fényképezd be nekik, hogy lássák, hogy nem nyúltál hozzá.

(#24019) pchris válasza joysefke (#24015) üzenetére


pchris
tag

Kínainak hiába küldesz youtube videót, nem tudja megnézni. Csak fényképekkel operálj, és tisztázd vele, hogy a gép nem lett szétszedve.

(#24020) soldi3r válasza TheMartin03 (#23993) üzenetére


soldi3r
veterán

Jellemzoen nem vagyok paranoias, de nem aggaszto egy kamera a porszivoban ami kinai szerverre tolt fel kepeket?

E30 (oo=[][]=oo)

(#24021) BlackJack21 válasza soldi3r (#24020) üzenetére


BlackJack21
tag

Az újabb gépek nem készítenek "értékelhető" képet, csak amit ő fel tud dolgozni.
Ezt azért kéretik kellő fenntartással kezelni.

(#24022) Graphics válasza soldi3r (#24020) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet aggódni, csak nem biztos, hogy van értelme.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24023) soldi3r válasza Graphics (#24022) üzenetére


soldi3r
veterán

"lehet" es "nem biztos"
Ez valoban bizalomgerjeszto.

E30 (oo=[][]=oo)

(#24024) Graphics válasza soldi3r (#24023) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek az eszközök nem bizalommal mennek.

Ha nem tetszik ,akkor mást kell választani. Elvárások vannak, hogy a gép kerüljön ki mindent is.

Ezt kamerával tudja megtenni. Ha ez nem fér bele valakinek az "értékrendjébe", akkor ne akarjon ilyen masinát, neki jó lesz az is, ami felszedi a kábeleket, meg a kutyaszart is szétkeni. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24025) bcsarli válasza pooty (#24018) üzenetére


bcsarli
tag

Én egyszerűen megírtam nekik amikor Fan Error-al leállt az S7, hogy megcsináltattam, 100 USD volt a szervíz. Kellet pár hetet levelezni, de visszautalták az általam leírt összeget.

(#24026) ACE- válasza joysefke (#24017) üzenetére


ACE-
addikt

Azért nem, mert ha beintenek, egyszerűen nem tudsz velük mit kezdeni, mehetsz a sóhivatalba... A Roborock supportot kérdezted? Náluk nem lehet gariztatni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24027) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Robotporszívót szeretnénk venni. Az alábbi kritériumokkal keresünk robotporszívót:
- csak új, itthon és külföldön beszerezhető terméket szeretnénk.
- a lakás mérete 80nm,
- köszöb nincs,
- felmosásra/ feltörlésre alkalmas legyen a csempével ellátott területen,
- háziállatunk nincsen,
- burkolatok: rövid szőrű szőnyegek 3db ami kb 3nm,laminált a terület 85%, 15% járólap.
- stabil, megbízható készülék
- felhasználóbarát kezelhetőség, telefonról lehessen irányítani,
Árat nem írok hanem,hogy inkább a felső középkategóriás vagy belépő felső középkategóriás legyen.
Előre is köszönöm a segítségeket! :R

(#24028) Graphics válasza tomic (#24027) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Roborock S8 van most jó aron.

Vagy ha forgómopos kell, akkor ez a Dreame.

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24029) ACE- válasza Graphics (#24028) üzenetére


ACE-
addikt

Én is az Alza-s Roborock S8-ra szavazok, bár a régi S5-höz képest szinte butábbnak érzem... de nincs alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24030) tomic válasza Graphics (#24028) üzenetére


tomic
addikt

Köszi az ajánlást.
Nem igazán tudom, hogy mi a különbség a két felmosó között. Én valahol azt hallottam, hogy nem is igazán ér valamit egyik felmosó sem. Bár még nem láttam működés közben csak a hagyományost.
Dream és az S8 között van számottevő különbség?

(#24031) ribarszki válasza ACE- (#24029) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit értrsz az alatt, hogy butábbanak érzed az S8-at mint az S5-öt?

(#24032) ACE- válasza ribarszki (#24031) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, pl. alapban amikor felveszem a földröl, ürítem tisztítom stb, akkor lerakom és ugye azzal kezdi hogy megkeresi magát a térképen, az S5 csak fordult egy kört jobbra, egyet balra, és már tudta is hol van. Ez forgolódik jobbra ballra mire észreveszi hogy nem ott van ahonnan felvették, még megy is pár métert, és utána találja meg magát. Olyan helyeken is elakad, ahol az S5 szépen kikecmergett. Nyilván ez a kamera funkciója, amit ki lehet kapcsolni, de ha épp ott állok valahol, és jön felém, de már lépek is odébb, akkor megjelöl, és azt a helyet már nem takarítja, még ha odébb mentem akkor sem, S5 az szépen észrevette hogy elmentem és folytatta tovább a melót. A falkövetés sem olyan, az S5 szépen a fal mellett végighaladt, ez meg kóvályog. A fordulásokat falaknál S5 szép ívesen megoldotta, egy körívvel, ez szögletesen halad... ilyesmit vettem észre ami S5-ben jobban tetszett...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24033) ribarszki válasza ACE- (#24032) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszi! Én még szokom 2 napja, majd figyelem. Azért jó amit írsz, mert szintén S5-ről váltottam S8-ra. Sajnos sok időm még nem volt, véleményt nem tudok mondani. De igyekszem kitapasztalni ezt a gépet is. A S5 is megmarad a lenti szinten, 6 év után is nyomja :C (Bár akksicsere volt, most pedig az alaplapon kell ellenállást cserélni, mert folyton megszakítja a töltést. De egy igásló.. Nagyon szeretem, egyik legjobb robot... Az S5 Max volt még nagy gurítás. A S8 pedig belátjuk miként teljesít.)

(#24034) Surii


Surii
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnénk venni porszívót egy ~30 m²-es lakásba, ahol kutya & macska szabadon vannak, szóval van állatszőr mennyiséggel. Illetve fontos szempont lenne még hogy önürítő funkciója is legyen és a szőnyegekkel megtudjon bírkózni.

Milyen modelleket tudnátok ajánlani ehhez a környezethez?

Köszi előre is a segítséget

(#24035) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Van olyan porszívó, ami egyszerre megfelel a feltételeknek?

- Sok az állatszőr, és sok a hosszú női hajszál a lakásban, ezért ez fontos szempont. Azt hiszem erre a gumihengert szokták javasolni(?)
- Felmosó nem kell, mert fapadló van tehát ezért csak akkor fizetnék, ha nincsen más
- Elég a kóválygós, nem kell feltétlenül szisztematikus

Eddig még találnék is példányokat könnyen, de most jön a neheze.
- Kisgyerek van a lakásban, tehát lesznek széthagyott dolgok mindenfele.
- A konyhabútor az nem zárt alul, hanem fekete műanyag lábakon áll, ami alá beférne a gép. Tudna egy ilyen láberdőben manőverezni? Félek, hogy beragad és flipperezni kezd (sose volt ilyenem, lehet alaptalan feltételezés)
- Van ezekből olyan, amihez nem kell kínai kamerát a wifire kapcsolnom, se kínai appokat telepítenem a telefonomra?
- Várhatóan lesz alkatrészellátottság, és normális garancia

Köszi a tippeket. Annak örülnék, ha több típust is tudnátok írni, amivel jók a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#24036) Graphics válasza CyberPunk666 (#24035) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alkalmazás nélkül a robotporszívó semmit sem ér.

Azzal tudos beállítani, hogy hova menjen es hova ne.

Dreame D9 és D10s / Plus/Pro.

Ha gumihengeres kell , akkor Roborock S8

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24037) CyberPunk666 válasza Graphics (#24036) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

de csak kínai van?
egyébként itt mehet bárhova, ahová tud.

(#24038) Graphics válasza CyberPunk666 (#24037) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ami nem kínai/tajvani, az hamisítvány.

90%-ban kínai, ami meg EU brand, az is kínai. :)

Az előbb még írtad a lábakat, ahhoz, hogy kizárd hova mehet es hova nem, ahhoz applikáció kell.

Akkor úgy írom, hogy a jobb robotporszívókat a kínai/tajvaniak prezentálják

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24039) soldi3r válasza CyberPunk666 (#24037) üzenetére


soldi3r
veterán

Az iRobot, RobZone, Miele szerintem nem kinai.

E30 (oo=[][]=oo)

(#24040) Graphics válasza soldi3r (#24039) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja nem azok, csak technológia lemaradásuk jelentős...

350 ezer egy Miele porszívóért, ami kb annyit tud, mint egy 30 ezres Silvercrest. :D
iRobot már egy ideje lefelé tart. De legyen, csak egy régi cég.

Olyat ajánlj, amit Te is szívesen használnál.

Robzone valóban nem kínai, hongkongi. :)

Minden út Kínába vezet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24041) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ismerős venne használt porszívót.

Mondjuk egy Roborock S5 még jó lehet?

Maximum 50m², mindenhol csempe és laminált padló, küszöb nincs, felmosás elvárt.
Keret 70K körül.

Egyéb javaslatok?

#?*@&!

(#24042) Graphics válasza zeon.hu (#24041) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Abban az ársávban nincs nagyon más. Ha nicns vele gond, jó lehet, de már nem mai.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24043) CyberPunk666 válasza Graphics (#24038) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azt szeretném, ha ott is kitakarítana, kimondottan szeretném, ha oda bemenne, csak jó lenne, ha nem akadna el. kb úgy kell elképzelni, mint egy ebédlőasztal alatti részt, csak a székeknél picit nagyobbak a lábtávolságok (elférne közötte a gép), és nyilvánvalóan nem tudom elpakolni, mint a székeket.

Ha hajlandó vagyok beengedni a kínait, akkor meg gondolom a Xiaomi lenne amit nagyon favorizál mindenki.
Azt megbírkózna egy ilyen láberdővel? Van kimondottan haj és kutya mellé ajánlott modell belőle? (felmosás továbbra sem kell)

(#24044) Graphics válasza CyberPunk666 (#24043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább Dreame vagy Roborock.

Láberdővel nagyjából mind megbirkózik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24045) zeon.hu válasza Graphics (#24042) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Xiaomi van esetleg ajánlott?

Nekünk egy Vacuum Mop P van, jól elvagyunk vele, de most használtan sem találok.

#?*@&!

(#24046) Graphics válasza zeon.hu (#24045) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Újan az S10 elvileg egy Mop P újrakiadás.

De hosszú tapasztalat nincs vele.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24047) zeon.hu válasza Graphics (#24046) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx, jónak tűnik!

#?*@&!

(#24048) grabber válasza Graphics (#24046) üzenetére


grabber
addikt

Vagy Viomi SE. Az enyémre is hasonlít.

(#24049) Graphics válasza grabber (#24048) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az az alapja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24050) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok,

Soha nem volt még robotporszívónk, eddig egy Dyson V15 Detect Absolute kézi akkus porszívót használtunk, ez marad is, de jó lenne a nappaliba egy robot.
Parketta van az egész lakásban, erre érdemes felmosós változatot venni? Nem teszi tönkre a parkettát?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.