Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Headless válasza bandigyerek (#8649) üzenetére


Headless
őstag

Random porszívókkal márpedig ez van... Rakosgatni kell és járatod becsukott ajtóval x ideig.

Szisztematikusok pedig általában időzítve indulnak megcsinálják a teljes lakást persze ahova betud menni (nincs átmászhatatlan küszöb/fal/csukott ajtó/stb) majd visszatér a dokkolóra. Általában egy normális időzítővel a hét bármely napján adott idejében elindul.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8652) bandigyerek válasza Headless (#8651) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ispy, Headless köszönöm a választ.

Bízom benne. Eredetileg szisztematikus robit szeretnék, csak ezt kaptam próbára. Nem vált be. Csak azon akadtam fent, hogy azért az iRobot egy név, és többet vártam.

(#8653) wierra válasza bandigyerek (#8649) üzenetére


wierra
senior tag

Szisztematikusat kell venni. Problem solved.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8654) qqzs válasza bandigyerek (#8652) üzenetére


qqzs
őstag

Nalunk egy irobot braava mos fel ami lezer nelkul is systematikus igaz nem tobb szobaban csak egyben. Ha mar azt megtudtak csinalni a porszivoba is beleferne.

Eladó: GTS450

(#8655) bandigyerek válasza qqzs (#8654) üzenetére


bandigyerek
senior tag

wierra: Az lesz.

Igen. Az a helyzet, hogy egyébként nagyon tetszik az iRobot külsőleg. Masszív, van súly, olyan igazi akciósztárnak néz ki, akinek még egy-két sebhely is jól áll. Olyan kis Rambó, vagy John McClane. Csakhogy jelen esetben az iRobot pici terminátora erősen olyan, mint egy vak autista. ;] Innentől kezdve meg tök mindegy, hogy hogyan néz ki.
Nagyon hálás vagyok annak aki kölcsönadta. :R

(#8656) qqzs válasza bandigyerek (#8655) üzenetére


qqzs
őstag

Meg tul vannak arazva. Viszont most lattam van olyan dokkolojuk ami uriti a portartalyt, persze minden aranyaron. Nemsokara biztos xiaomi is "kifejleszti" :)

Eladó: GTS450

(#8657) ACE- válasza qqzs (#8656) üzenetére


ACE-
addikt

Ja csak legyen helyed elrakni, ahol nem rúgod fel...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#8658) tomazin


tomazin
veterán

De ez minden randomra igaz, h addig pattog amig le nem merul?
Tehat meg se probal visszamenni a toltore?
De ha ez igy tul altalanos kerdes, akkor ilifeokra igaz-e?

(#8659) ACE- válasza tomazin (#8658) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem a randomok is visszamennek, ha máshogy nem hát falkövetéssel...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#8660) RockCNC


RockCNC
senior tag

Sziasztok!

Adott egy s50-es.
1, -Ha töltőn van, érdemes kikapcsolni az áramot, miután feltöltődött, vagy csepptöltős az akkuja és nem rontja az élettartamát?
2,- Fotel alá nem akar bemenni, pedig van 1-2 cm szabad hely, mintha félne a sötétbe bemászni :).- Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#8661) bandigyerek válasza ACE- (#8659) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Lehet, de ez nem követett semmit. Egyszer csak hallottam, hogy valamit magyaráz, aztán csend. Kimegyek, és ott ácsorog a konyha közepén csontra merülve, és ennyi.
Mondjuk öreg gép állítólag, szóval lehet, hogy megpróbálta. :F

(#8662) wierra válasza RockCNC (#8660) üzenetére


wierra
senior tag

1. Nem rontja az akksi élettartamát, ha folyamatosan töltőn/áram alatt van.
2. Lézeres érzékelő a sötétben is lát. Ha a fotel aljára is lelóg a kárpit, mint egy szoknya, azt akadálynak érzékeli. Ha ez a helyzet, akkor hajtsd fel a szoknyát.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8663) RockCNC válasza wierra (#8662) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ok, köszi!

A fotel alján sötét a kárpit, alátettem a lábak alá + 1cm alátétet próbaképen, de nem tetszik neki, nem akar bemászni, még akkor sem a joystick-al irányítom...

[ Szerkesztve ]

(#8664) L4mie válasza RockCNC (#8663) üzenetére


L4mie
veterán

félős :U ;]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8665) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Sziasztok!
1gen xiaomi porszívóm van és egyik szobában van egy kicsit dúsabb szőnyeg. Elmegy rajta, de néha azt mondja 5-ös hibakód, tisztítsam meg a főkefét. Simán újra elindítom a gépet és megy tovább. Valaki meg tudta már ezt oldani, hogy ne kelljen 4-5x újra elindítani?

(#8666) ANOka válasza zsolt1225 (#8665) üzenetére


ANOka
őstag

Te magad: eltávolítod azt a szőnyeget a lakásból! ;]

(#8667) daninet válasza zsolt1225 (#8665) üzenetére


daninet
veterán

szőnyeges lakás robotporszívóval szívás. majdnem 200e-t költöttünk új robot kompatibilis szőnyegekre, 6ot cseréltünk ki merevebb alacsony szőnyegekre (rongyszőnyegeket, puha szőnyegeket és rojtos szélű szőnyegeket) . nappliban van egy puha ikeás, asszony abból nem engedett,rendeltem mágnes csíkot.
el kell fogadni, hogy ha azt akarod a robot takarítson magától, mindenféle interakció nélkül az áldozatokkal jár.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8668) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hát ez szomorú dolog :D
Akkor marad az indítgatás...
Elég nagy szőnyeg amit nem tudok csak úgy felszedni, másik szobában van egy kicsi azt mindig felszedem előtte. Másik dolog, rendeltem hozzá utángyártott kiegészítő csomagot, ma raktam bele az új szűrőt, mert már pampogott, hogy cseréljem. Ha normál esetben belerakom akkor nem érzékeli a szűrőt. A műanyag ház a szűrőnek kicsit hosszabb. A porszívóba a tartály alá raktam egy kis emelést így nem pattan bele a tartály a helyére, viszont benne van és érzékeli a szűrőt és tartályt. Elég fura dolog, hogy ennyire eltérjen egy utángyártott...

(#8669) wierra válasza zsolt1225 (#8668) üzenetére


wierra
senior tag

.. és összesen mennyit spóroltál az butángyártott alkatrésszel? :DDD :C
Megérte?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8670) RockCNC válasza daninet (#8667) üzenetére


RockCNC
senior tag

Okos porszívóhoz okos szőnyeg :B

(#8671) daninet válasza wierra (#8669) üzenetére


daninet
veterán

én vettem aliról utángyártott szűrőket az teljesen jó, passzolt, működik. A csomagban az 5 szűrőhöz volt egy ajándék kefe, az szar. Mármint forog, csak valahogy a kefe csapágya rossz és hangos tőle az egész, azt kidobtam.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8672) tomazin válasza daninet (#8671) üzenetére


tomazin
veterán

A szuro mitol lenne jobb minosegu mint a kefe?
De megneztem 5$ egy eredeti es kb. 2$ egy utangyartott szuro. Durvan evente cserelem. Ergo eves szinten 1000ftba kerul,h ne egy random papiron fujja at a port, hanem egy szuron.
Termeszetesen mindenkinek szive joga azt venni amit akar, ezt csak a szamszerusites miatt irtam le.

(#8673) daninet válasza tomazin (#8672) üzenetére


daninet
veterán

ez nálam már sport, nem a pénzről szól :DDD

Egyébként nem láttam különbséget a két szűrő között, vizsgálgattam, próbáltam megállapítani. Eleve a tervezése rohadék mert ott az a finom háló ami miatt nem lehet normálisan kimosni. Tudom, hepa, meg nem kell mosni, de van egy bosch porszívónk ami hepa filteres, az egész mosható. Pont ugyanilyen harmokinás papír szerű valami van abban is. Meg egyébként lesz*rom a hepa filtert, nekem azért kell, hogy a porcicákat szedje össze. Szerencsére senki sem allergiás nálunk semmire.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8674) tomazin válasza daninet (#8673) üzenetére


tomazin
veterán

Ok, csak ez nem az ebay topic ahol 2kg lama belsarat is sokan megrendelnek, mert 0,11+free shipping :P
Ergo ne biztassunk masokat arra, h szemetet vegyenek. Nem dragabb a (remelhetoleg) eredeti, cserebe szur es kokany mentes.

[ Szerkesztve ]

(#8675) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Bútorvásárlás (kanapé, fotel, ágy stb.) előtt szeretném a segítségeteket kérni. Mekkora a legkisebb magasság, ahova egy roborock be tud menni probléma nélkül? :R

(#8676) farkas26 válasza zsírsámán (#8675) üzenetére


farkas26
Topikgazda

10-10,5 cm ami alá bemegy,de majd kijavítanak a roborock tulajdonosok ha nem így van

Az ilife bizonyos típusai tudnak bemenni 8,5-9 cm alá.

"A jövő sem a régi"

(#8677) Ispy válasza farkas26 (#8676) üzenetére


Ispy
veterán

10 centi elég neki, de 9 már nem, ott a lézer elakad.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8678) zsírsámán válasza farkas26 (#8676) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

(#8679) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!
Rászántam magam egy roborock s6 vásárlásra, van bármi, ami jobb lehet ennyi valag pénzért?
Illetve, honnan lehet most beszerezni, amikor utoljára néztem még 170K volt, most meg 205K és csak a xiaomishop.hu-n van normális áron, amiről finomal szólva is rosszak a vélemények?

(#8680) bandigyerek válasza xerobyte (#8679) üzenetére


bandigyerek
senior tag

(#8681) xerobyte válasza bandigyerek (#8680) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Igen, azt az egyet találtam itthon, de az 210K és megnézve az árelőzményeket a 160-170 volt a reális, aztán elszállt gondolom a forint.
A gari miatt aggódom...

(#8682) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hát ez az XVacuum fw frissítés nekem az istenért nem akar menni. Megvolt a hard reset, utána leszedtem a rootolt 3468 fullos telepítőt, gyökérből betallóztam, Flash fw. Előtte persze csatlkoztam a porszívó által adott wifire. És sokáig csak a cheking status ill. a downloading feliratokat nézegettem, semmi nem történt. HOl a saját wifire csatlakozott vissza a telefon, hol alvó állapotba ment a porszívó és gondolom emiatt nem sikerült. Most sikerült volna talán, láttam az installing...just wait feliratot meg valamit karattyolt is kínaiul a porszívó (szerintem feltette a fw-t), de az app-ban nem jelent meg Done felirat, most is csak a just wait. Közben láttam hogy a wifiről is lecsatlakozott. Szóval nem értem mi történik. De már vagy 10 percet vártam min.

(#8683) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#8682) üzenetére


Gabesz87
addikt

Totál felidegel....megpróbáltam most a PUTTY-ot akkor indítani. A megjelenő terminálban beírtam felhasználónévként a cleanert, aztán ahogy kéri a jelszót, SEMMIT nem tudok beírni, hiába próbálom megadni itt is a cleanert, semmit nem ír! Most lett tele a hócipőm, hagyom a p.ba

(#8684) pchris válasza Gabesz87 (#8683) üzenetére


pchris
tag

Passzolnám, hogy mi lehet nálad a probléma. Én hard reset után előbb a MiHome-on keresztül frissítettem a firmware-t valami általa felajánlott, de régebbire (az is 3.3.9-es kezdetű volt, de konkrétan már nem rémlik melyik), majd a Flolevac-kal a gyári 3.3.9_003468-ra (mivel a MiHome már második lépésben a 3.5.akármit kínálta fel). Tehát nekem nem is ajánlotta fel közvetlenül a legújabb firmware-t. Lehet, hogy szükséges ez a közbenső frissítés valami miatt.

(#8685) Gabesz87 válasza pchris (#8684) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem nem a fw frissítés volt a gondom. Én CE régióra állítanám át a gépet Ccc-rol, és ennek elvileg az első lépése hogy rootolt fw legyen fent. Na most ez nem tudom megtörtént-e, mivel az xvacuum nem írta ki hogy done de elvileg vegigment a telepítés. Viszont utána a putty trefal meg. Ez egyszerűen elképesztő hogy beirom a cleaner felhasználónevét és utána amikor a jelszót kéne, semmit nem tudok beírni az ég világon.

Most rakerestem itt a putty-ra es valaki írta hogy a jelszó úgy irodik hogy nem látszik!? Ha így is van, nekem ennek ellenére a jelszó beirasa után Access denied-ot ir ki.

[ Szerkesztve ]

(#8686) pchris válasza Gabesz87 (#8685) üzenetére


pchris
tag

Ebben az esetben hátha valaki tud segíteni, aki csinált már régió váltást. Nekem csak a hard reset utáni kétlépcsős frissítés volt, amit furcsának találtam.
A putty ssh elérésnél valóban nem ír semmit sem a jelszó beírása közben. Access denied esetén vagy a felhasználó nem létezik (ha rootként próbálod, annak természetesen léteznie kell), vagy a jelszó nem az általad megadott.

(#8687) tomazin válasza Gabesz87 (#8685) üzenetére


tomazin
veterán

Az xvacuum nem fogja kiirni soha hogy kesz. Ha elkezdett karattyolni akkor jo vagy. Viszont be kellene tudnod sshzni. Nekem sem ment elsore, de csak azert, mert rossz user-passt probaltam. Sajnos mar nem emlekszem mi a jo, de Gabor blogjaban benne van. Cleaner-porszivo vagy valami ilyesmi volt.

[ Szerkesztve ]

(#8688) Gabesz87 válasza tomazin (#8687) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát a Gábor blogja alapján csináltam és ott láttam ezt:

(#8689) tomazin válasza Gabesz87 (#8688) üzenetére


tomazin
veterán

Amikor felment a firm es elkezdi telepiteni akkor megszakad a wifi. Onnantol nem tudja kiirni,h done. Nekem semm irta ki.
A lenyeg,h bemondja,h a telepites elkezdodott, onnantol tokol egy csomot, majd megint bemondja,h telepites kesz.

(#8690) Garold


Garold
senior tag

Sziasztok!
Tegnap lettem tulajdonosa egy Xiaomi 1st gen EU robotporszívónak, 2 kérdésem lenne:
- szól, hogy van sw frissítés, de az istennek sem akarja/tudja megcsinálni. Minden utasításra engedelmeskedik, de az sw frissítéskor vagy megáll 0%-on, vagy max 4-6%-ig jut el és utána hibaüzenetet dob. Amit próbáltam: eszköz törlés, újrapárosítás, másik Mi fiók létrehozása, locaction módosítás Hungary - Germany oda vissza. Mi lehet a megoldás?
- keresnék olyan kínai boltot (Aliexpress előnyben), ahol biztosan eredeti kiegészítőket tudok hozzá venni: HEPA filter és kefék. Az összefoglalót olvastam, de az ottani Ali-s termék már nem elérhető. :(

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#8691) farkas26


farkas26
Topikgazda

S50 tulajokat kérdezném,hogy a főkefe 2 végét le lehet venni?

"A jövő sem a régi"

(#8692) pchris válasza Garold (#8690) üzenetére


pchris
tag

Szia!

Milyen firmware verzióról frissítenél?

(#8693) RockCNC válasza farkas26 (#8691) üzenetére


RockCNC
senior tag

Próbáltam, a hajszálak feltekeredtek, de nem lehet széthúzni, pedig mennyire egyszerűbb lenne a tisztítás.

(#8694) Garold válasza pchris (#8692) üzenetére


Garold
senior tag

3.3.9_003452 van rajta és a 3.3.9_003468-at ajánlotta fel.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#8695) Garold válasza Garold (#8694) üzenetére


Garold
senior tag

Sajnos kicsúsztam a szerkesztéis időből. :O
Most megint töröltem az eszközt, másik routeren keresztül próbáltam frissíteni. 100%-os töltöttségen van, de most azt mondja, hogy tegyem töltőre mert 20% alatt nem tud frissülni. :F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#8696) Milu_PH


Milu_PH
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam a fórumot és a Xiaomi alap robotporszívója a legszimpibb. A Lurdyban venném meg a gari miatt. Ahogy olvastam akcióra BF-re várni itthoni “hivatalos” beszerzés mellett felesleges.
kb 50nm-en szeretném használni, nincs sehol küszöb, felmosásra nincs szükség, arra van bejárónő heti 1x, viszont a kutya plusz két gyerek miatt muszáj a mindennapos porszívózás.

A kérdésem annyi, hogy van esetleg más robotporszívó amit ennyiért ajánlotok, mert jobb, vagy ne keressek tovább?

A kiszemelt:
https://xiaomi.hu/termek/mi-robot-vacuum-robotporszivo/

Köszöntem szépen :) :R

(#8697) Silent77 válasza Milu_PH (#8696) üzenetére


Silent77
veterán

Megtaláltad, ne keress tovább. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8698) farkas26 válasza RockCNC (#8693) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Csak azért mert az 360s5 nek ki lehet venni, és csak kíváncsi voltam, hogy kompatibilis lehet e az én porszívómmal

"A jövő sem a régi"

(#8699) Milu_PH válasza Silent77 (#8697) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Köszi :))

(#8700) RBJ


RBJ
addikt

Nem tudja valaki mi lett a robotguru oldallal?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.