Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) bencze válasza raverke (#8190) üzenetére


bencze
senior tag

Én német amazonról vettem 429 euróért, igaz helyben de 2 nap alatt hozták ki. Nem ingyenes most a szállítás Magyarországra? Egy időben az volt bizonyos összeghatáron felül.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#8202) Kolondrum válasza hu-Ízirájder (#8194) üzenetére

Más routerrel sem jó? Vidd el ismerőshöz.

(#8203) Janusz001 válasza hu-Ízirájder (#8194) üzenetére


Janusz001
őstag

Manuálisan keresd ki a listáról az eszközt, majd szépen írd be a wifi adatokat kézzel, nálam egy év hibamentes működés után wifi jelszócsere után szivatott ezzel a porszívó, úgy, hogy közben a mi home app vígan látta és kommunikált a többi xiaomi wifi -s eszközzel, azt hittem automatikusan kitölti, ha már nem kérdi.
Próba cseresznye, hátha nálad is ez a gond.

(#8204) hu-Ízirájder válasza Kolondrum (#8202) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Ezt a lehetoseget hagytam a vegere mert nem konnyu ez a szerkezet :(

(#8205) hu-Ízirájder válasza Janusz001 (#8203) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Megadtam a jelszavat a routernek az appban az eszkoz kivalasztasa utan. De koszonom
Megnezem meg masik routerrel is

(#8206) Tissouth


Tissouth
újonc

Sziasztok!
Hozzám is megjött az S55. 😊 Dolgozik aranyosan. A shaggy szőnyeget sajnos nem szereti: felmegy rá, szépen szívja is a port, de sajnos a forgolódás közben feltekeredik az oldalkeféje a szálakba.😥 Első használatkor meg is kínozta az oldalkefét, úgyhogy az kuka. De már megjött az új. A shaggy pedig nogone zóna lesz ezentúl...

(#8207) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Firmware frissités kapcsán lenne kérdésem, bátran lehet frissiteni, vagy van ami esetleg onnantól kezdve nem megy?

A nem xiaomi progi kapcsán (neve nem jut eszembe) talán olvastam(?), hogy csak bizonyos firmware esetén lehet használni.

Vagy rosszul emlékszem?

(#8209) koxkids válasza sebyoz (#8208) üzenetére


koxkids
őstag

Tilos hirdetni fórumon!

Tedd aláírásba a leírást.. ;)

(#8210) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Van egy mechanikus hiba a roomba porszívómban. Indulás után "sikítós", vagy "fűrészelős" hangja van. Körbeírni nehéz, inkább mutatom.
Szétszedtem szinte teljesen, kitisztítottam jó sok koszt, de nem jöttem rá, hogy melyik alkatrész okozza ezt. Van ötletetek, vagy találkozott már valaki hasonlóval?
Köszi előre is!

(#8211) Kolondrum válasza bippeti (#8210) üzenetére

Ez mi? Ez mint egy tank, semmi finomság. Jézusom. A hang egy dolog. Egyre több ilyet látok érzem y hogy nem mellé nyúlás az s50.

(#8212) ribarszki válasza bippeti (#8210) üzenetére


ribarszki
őstag

Indítás után mi búg fel először normál hangon? Jól sejtem, hogy a szívómotor? Mert akkor ne arra keresd a hibát. A másik ami utána indul visító hangon, akkor nagy valószínűséggel a főkefe. Annak a motorja lehet a gond. Vagy csapágyas, vagy valami beszorult, vagy ilyesmi.. A kerekékmotorokat is kizárnám, mert folyton hallani a hangot, forgás közben is. De ennél többet, látatlanban nehéz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8213) ribarszki válasza Kolondrum (#8211) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy ez egy régebbi iRobot Roomba modell. Véletlenszerűen takarít. A megfogalmazásod pontos, mint egy tank. De ezt a jó értelmben értem, mert nagyon szívós gépek.
Az S50 egy kifinomult szerkezet ami azért igényli a törődést. A Roomba viszont sokkal masszívabb.

Ettől függetlenül én is az S50et választanám, csak a régebbi Roombák nagyon jó kis gépek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#8214) hu-Ízirájder válasza Kolondrum (#8202) üzenetére


hu-Ízirájder
tag

Szia

Megneztem egy masik routerrel es azzal sikerult :C
Koszonom mindenkinek :R :DD

Gyorsan ra is zuditottam a FloleVac appot, importaltam a Mi homebol a parositast es most mar net sem kell neki ;)

Meg taviranyitos autonak is hasznalhatom ha a hazi allatot szeretnem terrorizalni :))

Koszi mindenkinek!

(#8215) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap meghozta a postás a Roborock 50s porszívónkat,
el is engedtem a lakásba brutális, hogy mindent összeszed. Alkalmazást sikerült letölteni, magyarul tud a 5.5.12-es Miui home és 1582-es Apk- val a porszívó kezelőfelülete is magyar. Az apk-k Miui.hu oldalról valók. Honnan tudok a porszívó magyarításához való és működő hangot letölteni?
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8216) Silent77 válasza mc-4 (#8215) üzenetére


Silent77
veterán

Összefoglaló. :)
[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8217) mc-4 válasza Silent77 (#8216) üzenetére


mc-4
aktív tag

Kicsi ügyes porszívó beszélni magyar.

Köszönöm!!

(#8218) bippeti válasza ribarszki (#8212) üzenetére


bippeti
tag

Köszönöm a hsz-t, rávezettél a megoldásra és nagyon jól is céloztál. :D
Valóban, a főkefe meg sem mozdult, tehát nem kezdett el forogni, amikor elindult a robi. A múltkor nem szedtem szét ennyire (most nem csináltam fényképet), de van 6 fogaskerék, na annak a háza és a fogaskerekek is tele voltak kosszal. Azt teljesen kitisztítottam és most úgy, megy, mint újkorában. :D
Végül is 3 éve megy hetente többször kb. 100 m2-en, szóval nem csodálkozom ezen. Ha azt veszem, hogy azóta csak a kefét kellett cserélni benne.
Amikor vettem, legjobban az aksijától tartottam, de 3 év után egyáltalán nem vettem észre a gyengülését.
Örülök, hogy ilyen tankom van, mindenkinek hasonló jó tapasztalatokat kívánok. :)
ribarszki, neked ezúton küldök egy jó hideg virtuális sört, köszi a tippet még egyszer! :R

(#8219) amstro555 válasza ribarszki (#7687) üzenetére


amstro555
tag

Klassz a Xiaomi, de van két hibája a Neatoval szemben: rövidebb a főkefe, így hosszabb utat kell bejárnia és a fal mellett nem tudja felszívni a koszt, csak ha besöpri a körkefével. Nincs NO-GO üzemmód, pedig az nagyon jó dolog.

(#8220) bencze válasza amstro555 (#8219) üzenetére


bencze
senior tag

Mi az a no go üzemmód?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#8221) amstro555 válasza bencze (#8220) üzenetére


amstro555
tag

Egyszerűen kijelölhetek a térképen tartományokat, ahova nem engedem be.

(#8222) nyalifali válasza amstro555 (#8221) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Én nem mintha sűrűn használnám, de a xiaomi-n minden no-go zóna, ami nem must-go zóna.

VaNmIT

(#8223) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Jelentem hogy a BW VC1-nél bekerült a Adaptive floor detection, mondjuk szerintem még nem a legjobb :D

(#8224) gorbep válasza amstro555 (#8219) üzenetére


gorbep
senior tag

Az én S50-emen van no-go zóna.... gondolom a többiekén is... ;) Karácsonykor azzal "kerítettem el" a karácsonyfát, nehogy bóklásszon alatta, és magár rázza a sok tüskét...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#8225) moriak válasza monchichi20 (#8223) üzenetére


moriak
tag

Szia, szőnyeggel hogy bírkózik meg a vas? Mi az eddigi tapasztalatod vele? :) Köszi

(#8226) monchichi20 válasza moriak (#8225) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Szia.

Nekünk hasonlók meg ilyesmik vannak, ha nem hullámos a széle simán felmegy a szőnyegekre. A hosszú szőrűn sajnos meg fekszik ha olyanja van, van hogy átmegy de általában elakad miután a szálakat nem tudja lenyomni, bár nem tudom hogy a többi hogy birkózik meg az ilyen közép hószú vastag szőnyeggel.
Csinálja a dolgát rendesen amúgy és felszedi rendesen amit tud.
Van már hozzá csere alkatrész is 4100-ért.
Nem bántam meg a megvételét egyelőre.

(#8227) farkas26 válasza monchichi20 (#8226) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Hát ezzekel a ilife a4s simán elbír, sőt az ennél hosszabb szálú akal is. Bár úton van a 360s5 kíváncsi leszek rá. :)

"A jövő sem a régi"

(#8228) moriak válasza monchichi20 (#8226) üzenetére


moriak
tag

Köszönöm az infót. 2200Pa miatt szimpatikus nekem a VC1 (+ ár), szerintem egész jó ár/érték arányban van. Milyen alternatívákat néztél mielőtt megvetted?

(#8229) bencze válasza amstro555 (#8221) üzenetére


bencze
senior tag

Ja értem, azért kérdeztem mert no-go zónát tud, üzemmód nem volt világos mit jelent. Állandóan olyan üzemmódban van, hogy ha van ilyen kijelölt zóna, oda nem megy...
Eredetileg nekem is tetszett a D5 fizikailag de sajnos nem nagyon láttam semmi bizonyítékát netszerte, hogy jobb lenne széleken / sarkokban / bútorok körül / alatt stb, talán inkább sőt...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#8230) monchichi20 válasza moriak (#8228) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Mint mindenki S50 illetve 360 S5 néztem előtte, aztán mivel senki se tudta hogy milyen ez ezért megrendeltem.

(#8231) galocza válasza galocza (#8178) üzenetére


galocza
aktív tag

akit izgat xiaomishop garanciával szerzett (pozitív) tapasztalatom, itt van:
[link]

most megyek kérdőívet tölteni, ha még él...

szerk:
és most derült ki, min akadtam el először. első kérdés: "Ez a jelenleg általad használt robotporszívó?" MI a jelenleg általam használt robotporszívó? na mind1, tán igen?
2. kérdés: szegény régi sencorom nincs is 8(. itt véreztem el másodszor 8). sebaj, törjünk előre!
törtünk, meglett végre 8)

[ Szerkesztve ]

(#8232) tomazin válasza galocza (#8231) üzenetére


tomazin
veterán

és kiderült, hogy mi volt a baj?

(#8233) lasse001 válasza galocza (#8231) üzenetére


lasse001
senior tag

Én is tőlük vettem múlt héten. Ugyan ezzel a kondícióval.

(#8234) galocza válasza tomazin (#8232) üzenetére


galocza
aktív tag

ékszíjas dolog: fogsincs. ők azt mondták, nem csinálja, s mire visszakaptam, nálam sem jelentkezett. vagy tettek valamit, vagy megjavult.
de volt, hogy azóta sem tudom, hogyan, de vizet kapott - normálisan nincs víz a padlómon. eláztattam a szűrőt is, és lehet, hogy beljebb is került, pl ékszíjra, s csúszott? nemtom, lehet h ez volt, de megszáradt...
a zörgés: a derék kínai mesterek vmi csavart bennehagytak, vagy kilazult, kiesett. állítólag nem egyedi eset. ilyesmiben reménykedtem, de majd' 2,5 év garival nem fogom nyitogatni...
szerkeszteni nem tudom az eredetit, plusz hszként írtam le, úgyhogy ide is (remélem nem koppint senki a fejemre érte 8):
"ja, és az egyebek mellé egy nagy +pirospont: vagy kitisztították a szűrőt vhogy, vagy kicserélték, de én sokkal trágyábbal küldtem, mint ahogy kaptam.
sajna nem jutott eszembe megnézni első próbaút előtt, de mielőtt elküldtem, reklamált szűrőcseréért, most meg nem (ez tűnt fel), és ránézésre is sokkal nettebb most.
ez pedig akárhogy nézem, plusz gondosság, nem vártam el s nem is kértem."

(#8235) wooqt


wooqt
csendes tag

Sziasztok. Egy 32nm-es,egybenyitott szoba/konyhához keresek robotporszívòt. Végig laminált padló van,szőnyeg és küszöb nincs.60-70 ezer körül szánnék rá maximum. Ahogy elnéztem ebbe nem fér bele szisztematikus csak random rendszerű. Nem tudom hosszú távon mennyire megbízhatók ezek a gépek, a Tesla robostar T30-at néztem 5év (2+3) garival megállna 70ezer alatt.

(#8236) tomazin válasza galocza (#8234) üzenetére


tomazin
veterán

nincs benne ékszíj, legalábbis a nagy részét végignéztem egy full disassemblynek.

a múltkor mondta valaki, hogy a kereket is meg kell takarítani. a hajtott kerekekre gondolt? oda hová mehet be dzsuva? (tehát nem az elől lévő kis vacakra)

wooqt
kell egyáltalán nekem szisztematikus ekkora területre? illetve ez már az az összeg ami pont a szisztemaikus határán mozog. szerintem olvasd el az összefoglalót és utána ha van még kérdésed akkor írd be.

[ Szerkesztve ]

(#8237) pstomi


pstomi
csendes tag

Tapasztalatlan vagyok Banggoodal, gondolkodtam hogy megvegyem a Roborock S6-t [link] de ma Sold Out lett (20 darab eladasa utan). Altalaban mennyi ido mire ujratoltik a keszletet?

(#8238) Silent77 válasza pstomi (#8237) üzenetére


Silent77
veterán

Megkérdezem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8239) galocza válasza tomazin (#8236) üzenetére


galocza
aktív tag

nem tudom. a hang szerepel (sokkal) feljebb egy videón. de nem is nagyon izgat, így hogy eltűnt, hogy ékszíj-e vagy sem 8). egyik kolléga írta, hogy ékszíjas, és tényleg olyan volt, mint annak idején a szalagos/videomagnó nyekegése (amikben viszont volt).

[ Szerkesztve ]

(#8240) wooqt válasza tomazin (#8236) üzenetére


wooqt
csendes tag

Nekem is ez a dilemám,hogy egy "belepő" szisztematikust vegyek vagy egy felmosni is tudó (bővített garanciás) random rendszerűt. 😁

(#8241) lasse001 válasza wooqt (#8240) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Nekem egy random felmosós porszívóm volt. 1 szer próbáltuk ki a felmosást. Semmire sem való. Csak megnedvesíti a padlót. Ez miatt ne mondj le egy szisztematikusról. Nem éri meg. Hidd el megbánnád.

(#8242) ribarszki válasza wooqt (#8240) üzenetére


ribarszki
őstag

Hol a dilemma? ;] Szisztematikusat

(#8243) tomazin válasza wooqt (#8240) üzenetére


tomazin
veterán

szóval a helyes kérdés, hogy neked kell-e? :)
önmagadnak amit fel kellene tenni, hogy szeretnél-e a szisztematikusra kiadni annyi pénzt, vagy veszel egy a4-et.
Érdemes szerintem úgy végiggondolni, hogy a következő 5évre tervezed, tehát ha láthatáron van ingatlanváltás nagyobbra akkor érdemesebb beruházni.

[ Szerkesztve ]

(#8244) wooqt válasza tomazin (#8243) üzenetére


wooqt
csendes tag

Én is a Xiaomi felé hajlanék csak keveslem az 1 év garanciát 🤔

(#8245) lasse001 válasza wooqt (#8244) üzenetére


lasse001
senior tag

:Y Én 2.5 évet kaptam.

(#8246) Indiant


Indiant
addikt

Frissült a 360 Smart app 5.5.0.0-ra. Weblapról tölthető.

(#8247) Kolondrum

S50 frissül. 18xx végűt kap. Most jött.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8248) pstomi


pstomi
csendes tag

Megrendeltem Roborock S6-ot innen 162 euroert [link] (mindenhol 480 euro korul van) , vagy az ev szazad uzletet kotottem meg, vagy atvertek :D paypallal fizettem, szoval ha atver akkor visszatudom szerezni a penzt elvileg. Mik lehetnek a buktatok az ennyire learazott ebayes rendeleseknel? pl. kuld egy atdesignelt ilifet-t? es nem hiszi el az ebay hogy nem en talaltam ki?
Nemetorszagbol jon.

(#8249) Silent77 válasza pstomi (#8248) üzenetére


Silent77
veterán

Videót a bontásról mindenképp!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8250) gery2123 válasza pstomi (#8248) üzenetére


gery2123
őstag

Már nincs is és ezt is írják
"Returns:
No returns and backed by the eBay Money Back Guarantee"

Be legyen igazam de ez nem biztos, hogy az évszázad üzlete volt....

-- PSN_ID: GerY2123

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.