Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) wierra válasza Alien4 (#7999) üzenetére


wierra
senior tag

Saját magad meg tudod válaszolni a kérdésed, hiszen az nem releváns, hogy ki milyen gyakran használja a mop funkciót. A valódi kérdés, hogy te akarod-e és fogod-e használni azt. :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8002) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

A mai napon megrendeltem a Xiaomi roborock S50 porszivót és érdeklődnék, hogy hozzá való mágnescsíkot honnan tudok rendelni? Ami a xiaomi.hu oldalon fent van az kompatibilis hozzá?

(#8003) p00h válasza Alien4 (#7999) üzenetére


p00h
tag

szerintem xiaomi gen 1 a te porszívód, akcióban 70-80 között ki lehet fogni, bár mostnában feljebb ment kicsit az ára. Mopot kevesen használják, felmosást nem váltja ki, macerás a használata, felesleges

(#8004) p00h válasza szotyika77 (#8002) üzenetére


p00h
tag

elvileg lehet no go zónát beállítani úgy tudom, úgy meg felesleges

[ Szerkesztve ]

(#8005) Alien4 válasza p00h (#8003) üzenetére


Alien4
tag

Koszonom a tobbiek valaszat is!
Linket, hogy honnan erdemes rendelni... esetleg kupon (ha tudunk egymasnak segiteni vele)
Hasonlo dolgok, infok johetnek!
Az eddigieket es a tovabbiakat is koszonom!

(#8006) Kolondrum válasza p00h (#8004) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nálam tesztelés alatt van. Tettem egy fa deszkát oda ahová nem akarom, hogy menjen, majd utána az appban a virtuális falat erre a csíkra tettem rá, eddig jó.
(Mert pontosan kellett a határvonal)

[ Szerkesztve ]

(#8007) Breki


Breki
veterán

Roborock S6 vs. S5: Noise Level Compared

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8008) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Megérkezett a porszívó. Sehogy sem sikerül a MiHpme-al való összepárosítás. Hol ronthatom el? A wifi-nk egy mobilhotspot jelenleg még..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8009) Headless válasza sharp4 (#8008) üzenetére


Headless
őstag

Mi home régiót aszerint állítsd be milyen verziós a gép...
Ha kínai, akkor mainland china, ha international verzió, akkor eu szerver

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8010) sharp4 válasza Headless (#8009) üzenetére


sharp4
őstag

Sikerült, csak meg kellett adni az engedélyek a programnak..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8011) Begi válasza szotyika77 (#8002) üzenetére


Begi
senior tag

Felesleges. Appbol lehet virtualis falakat, no-go zonakat beallitani.

@Headless:
Az enyem kinabol van,de EU szerveren. Biztos hogy ez igy van?

[ Szerkesztve ]

(#8012) Silent77 válasza Begi (#8011) üzenetére


Silent77
veterán

Kínában is 2 változatban árulják, International és sima. Tied International.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8013) Headless


Headless
őstag

Talán végre megjön tényleg a robotporszívó mellé illő kézi porszívó a középkategóriában is, nem csak a csúcsban amit a dyson képvisel. https://www.mi.com/vacuum-cleaner/

nem sokat találni még róla, egy német alliexpress linket találtam eddig.[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8014) ribarszki válasza Headless (#8013) üzenetére


ribarszki
őstag

Nincs hozzá szőnyegfej..

(#8015) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Elég erősen elgondolkoztam egy robotporszívó beszerzésén az albérletbe (kb 50nm). Ahogy nézegettem a Xiaomi Gen1 lenne a befutó a kedvező árával (xiaomi.hu).

Az alábbi kérdéseim lennének:
- Mennyire kell elpakolni? Hogy bírkózik meg a székekkel, szárógatóval, íróasztallal?
- Szőnyeg nem nagyon van a lakásban, csak pár rongyszőnyeg, nemtudom erre felmegy-e/ eltolja-e?
- Ha több helység van, akkor elég neki kinyitni az ajtót és bemegy magától? Vagy jobb pl. a fürdőbe külön beengedni?

Felmosás funkció engem nem nagyon érdekel, azt megtudom csinálni magam is, emiatt sem néztem az S50-t.
Mit gondoltok, jó döntés az Gen1?

Köszi :)

(#8016) ribarszki válasza koxkids (#8015) üzenetére


ribarszki
őstag

Összefoglaló megvolt? :U

[ Szerkesztve ]

(#8017) koxkids válasza ribarszki (#8016) üzenetére


koxkids
őstag

Igen meg, de ezekre a kérdésekre nem volt válasz :U

(#8018) nyalifali válasza koxkids (#8015) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Szia, röviden jó :)

Szárítót én összecsukom, megbirkózik vele, de rossz nézni/hallgatni míg átvergődik.
(szék zseniális, íróasztal pipa)
Rongyszőnyeg. Na azt eltolja. Én a 4 sarkát "leragasztottam" UHU patafix ( :D ) deco stick-el, így már simán fel tud menni rá, és ha kell simán ki tudod rázni manuálisan.
Bemegy bárhová ahol átfér.

Bár csak lett volna ilyen lehetőségem anno albiba :D

VaNmIT

(#8019) tomazin válasza koxkids (#8015) üzenetére


tomazin
veterán

kiérezve a koli/albi feelinget pár dolog:
el kell előle pakolni. tehát széthagyott papucs/töltőkábel/sörösdoboz annyira nem jó. a rongyszőnyeget mi elvisszük kirázni/levegőzni amíg dolgozik.

több szoba esetén ajtótámasz, mert magáracsukja az ajtót.

(#8020) koxkids válasza nyalifali (#8018) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi nektek! :) Úgy érzem beszerzek egyet, megkönnyítené a dolgokat. Sok a munka, és kell a plusz segítség. :U

Boltnak mit ajánlotok, Aqua / Xiaomi Lurdy? :)

(#8021) fo_di


fo_di
őstag

Sziasztok,
úgy nézem, hogy a Xiaomi Robot Gen1 (SDJQR02RR) megfelelő lehet számomra, de gondoltam, azért körbekérdezek itt is:
- felmosás nem kell, de mindenképpen szeretném, ha zónák szerint tudnék porszívózni
- 90 nm a lakás, lépcső nincs, de van néhány 1 centis küszöb. Főleg parketta és járólap, de van egy ikeás szőnyegem (nem nagyon bolyhos)
- a cél az lenne, hogy Kína teljes megkerülésével tudjam Home Assistantba integrálni (és utána onnan időzítve küldeni takarítani), ha jól látom, a Valetudoval talán meg is tudom ezt tenni, hogy csak lokálban dolgozik

Jól gondolom, hogy tényleg jó lehet számomra? Honnan lehet most best buy áron beszerezni? Mert a xiaomi.hu-n látom most (ez a Lurdy házas hivatalos shop?), van ennél számottevően jobb ajánlat? Ha max ~10k-val olcsóbb kintről, az itthoni garancia nekem megér még annyi különbséget.

Köszi

(#8022) koxkids válasza koxkids (#8020) üzenetére


koxkids
őstag

Na megvettem, mától én is klubtag vagyok. Meg is volt az első takarítás, hát valami eszméletlen ez a cucc. :Y
Nagyon király. Egy kérdésem lenne, most körbe ment a lakásban, hogy tudom beállítani, hogy a kényes helyeken ahova majdnem beszorult ne is menjen be? Az appban hol találom a No Go zone-t?

(#8023) ribarszki válasza koxkids (#8022) üzenetére


ribarszki
őstag

Gen1-et vettél igaz? Az nem kapta meg a no-go zónákat, csak a gen2. Mágnesszalaggal tudod elzárni a kényes helyeket.

[ Szerkesztve ]

(#8024) koxkids válasza ribarszki (#8023) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, Gen1 :)
Köszi!

(#8025) Janusz001


Janusz001
őstag

Hogyan tudom megváltoztatni a mi vacuum cleanerben a wifi hálózatot? Lecseréltem a wifi routert egy másikra, vagy csak a reset segít? Ilyenkor megmaradnak a régi adataim?

(#8026) Headless válasza Janusz001 (#8025) üzenetére


Headless
őstag

Legtöbb szempontból a legegyszerűbb ha a wifit állítod olyanra mint volt, nem kell minden eszközön újra beállítanod... De ha ezt nem akarod, akkor igen reset. A takarítási előzményeid nem fog elveszni ha van mentett térképed az lehet elveszik...( de nem tudom)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8027) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Ti el szoktátok lötykölni? A hepát nem, de ezt igen.

(#8028) Janusz001 válasza Headless (#8026) üzenetére


Janusz001
őstag

Valószínűleg az lesz, mert van pár Xiaomi és Blitzwolf okos eszközöm, amik wifin lógnak, csak volt olyan is, ami rákérdezett, hogy megváltozott -e a wifi hálózat, mert nem éri el, megadtam az újat és már ment is. De a nagy része most offline van.

(#8029) noorbertt válasza Kolondrum (#8027) üzenetére


noorbertt
őstag

Semmi értelme.

(#8030) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Tegnapi GEN1 üzemebehelyezés során tapasztaltam pár apróságot, melyet szeretnék megkérdezni, hátha tud valaki segíteni nekem. :)

- Nem tudom lefrissíteni a 3452 sw verziót 3468-ra. El sem indul a frissítés, hibát dob.
(Régió: Hungary; App: iOS Mihome) Mi lehet a baj?

- Este próbáltam feltenni a Valetudo-t a gépezetre,de az is 1perc-es áttöltés után failed státuszba megy át.

Mi lehet a gond? Régió?
Lurdy házas vásárlás.

Köszi!

(#8031) wierra válasza Kolondrum (#8027) üzenetére


wierra
senior tag

Legalább havonta egyszer elmosom szappanos vízben a portartályt, a fő és a kiegészítőkefét is.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8032) Silent77 válasza Kolondrum (#8027) üzenetére


Silent77
veterán

Nem minden takarítás után, de havi egyszer mindig. Ugyanez vonatozik a kefékre is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8033) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mióta van (S50) megfigyeltünk néhány dolgot.
1. Én tartom karban...
2. Asszony magára hagyja, hogy más hasznos dologgal foglalkozhasson. Bent jön megy, ő kint pl virágot ültet. Láttam. Vagyis jött értesítés róla appal. :D
3. Láthatóan tisztább a lakás (!!) (Eddig is az volt, de van magasabb szint)
4. A kézi porszívó alig van elővéve, de kell.
5. A bejárat ami nálunk kritikus pont, többet tiszta, mert nem macara takarítani, azaz benti papuccsal is rá lehet menni.
6. Felmosni csak én szoktam vele, néha. (Fürdő, konyha, lakótér egy része)
7. 2-3 naponta fél tartály por összejön.
8. A virtuális szalag ahová nem mehet aranyat ér!

(#8034) AcCEsS válasza Kolondrum (#8033) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Hasonló tapasztalatokról számolhatok be én is. Jelentősen csökkent a magasabban fekvő vízszintes felületekre (asztal, szekrény, polcok) lerakódott por mennyisége Albert :) (Roborock S50) beüzemelése óta! Nálunk minden hétköznap megy, hétfő-szerda-péntek teljes takarítás, kedd-csütörtök csak a frekventáltabb helyeken (előszoba, konyha) van tisztítás elrendelve! Majdnem 4000m2 a teljes takarítás eddig, és egyszerűen hihetetlen, hogy hetente mennyi kosz gyűlik össze a portartályban. Péntekenként van "karbantartás", amikor a portartály ürítésre, a többi rész pedig áttörlésre/megtisztításra kerül. Mondhatom, nagyon szeretjük, Albert családunk megbecsült tagja! :))

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8035) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Tegnaptól boldog tulajdonosai vagyunk egy Roborock S50-nek, és csak jót tudok mondani róla. Nagyon szuperül teszi a dolgát, jön megy takarít, nagyon király kis gép ;)

A kérdésem az lenne, hogy ha takarítés után visszamegy a dokkjához, és feltöltött, ti utána kihúzzátok a konnektorból a dokkot vagy úgyhagyjátok 0/24-ben?

(#8036) ribarszki válasza szotyika77 (#8035) üzenetére


ribarszki
őstag

Úgy kell hagyni. Csepptöltésre vált.

(#8037) koxkids válasza koxkids (#8030) üzenetére


koxkids
őstag

Sikerült a Valetudo.. :)
A tűzfalat elfelejtettem kikapcsolni. :U

(#8038) zsoika válasza wierra (#8031) üzenetére


zsoika
addikt

Sógornőm még soha nem cserélt semmit a roomba porszívóban, pedig 2,5éves. Amikor megemlítettem neki hogy szűrőt már régen cserélni kellett volna (kefék is iszonyat kopottak) akkor még meg is sértődött...szerinte hülye vagyok ,mert neki (amikor vette )senki nem mondta hogy valaha kell. :O
Gondolhatod hányszor mosogatta ... soha.
A bolygó kereke nem forog a kosztól,hajszáltól.

(#8039) Kolondrum válasza szotyika77 (#8035) üzenetére


Kolondrum
félisten

30-90 között tartom az akkut. Töltő akkor aktív ha dolgozik, ilyenkor vagy visszamegy tölteni vagy előtte pause, off töltő és gép. Kinek mi. 18650-es cellák vannak benne, nekem így fogja leéni az életét.

[B]zsoika! :DD :DD :DD Neeee! Van autója? Autóba van olaj mond meg neki, meg váltó olaj, meg fék olaj. 10000km, 30000km, 2 év intervallummal. ;)
Párom forrászt, tudja mi az a WD40 és ismeri a gyorstokmányos akkus bosch gépem, felfúrta a karnist még dolgoztam, Pedig hidd el mindenhez hozzá szagolok. Van képem ahogy leszereli a fali karokat a konyhában.

[ Szerkesztve ]

(#8040) ribarszki válasza Kolondrum (#8039) üzenetére


ribarszki
őstag

1,5 éve használom úgy, hogy mindig töltőn van a robot. Gyakoraltilag pontosan ugyan azt a takarítási időt tudja mint újkorában.

A Dyson V8 akksis gépemet úgy használtam ahogy te írod. Ott meg 1,5év után érezhető a gyengülés. Szóval fene tudja mi a jó..

(#8041) Kolondrum válasza AcCEsS (#8034) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt nincs rendszer benne, talán majd vagy marad így, de bevált az fix. Héten elvisszük apósékhoz, kíváncsiak van e haszna.

ribarszki! Így van, fene tudja. Telefonom is így van használva, persze ehhez kell egy nagy akku is, így is 1 nap simán.

(#8042) tomazin válasza Kolondrum (#8027) üzenetére


tomazin
veterán

Milyen tüfftig emberek vannak itt kerem :)
En ha mar eleg sok dzsuva rakotott akkor elmosom. De a kefet megmosni sose jutott eszembe..

(#8043) sharp4 válasza tomazin (#8042) üzenetére


sharp4
őstag

Tüfftig? az meg mi? :Y

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8044) Kolondrum válasza tomazin (#8042) üzenetére


Kolondrum
félisten

A kefét még nekem sem. :D

(#8045) nyalifali válasza sharp4 (#8043) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Tüchtig. német, magyarul: "rendes/alapos"

VaNmIT

(#8046) koxkids


koxkids
őstag

sziasztok!

A mágnes csíkot mennyire folyamatosan kell elhelyezni, hogy a porszívó ne menjen át rajta? :)
Egy szőnyeget szeretnék elkeríteni, kell végig a teljes kerületén vagy elég kis szakaszokban?

(#8047) Morris


Morris
veterán

Van most valahol valami jó akció egy Xiaomi Gen 1-re?

(#8048) farkas26


farkas26
Topikgazda

Sziasztok!

Szeretnélek megkérni titeket aki még nem töltötte ki a kérdőívet,az tegye meg. [link]

Sajnos még kevés az adat,meg megtisztelnénk vele sz_gabor kollegát,hogy milyen sokat dolgozott rajta,hogy összeállítsa a kérdőívet

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#8049) julius75


julius75
aktív tag

Lassan rendelnem kellene.....ha valaki tud kupont ne tartsa titokban....
Mondjuk még mindig nem tudom S50 vagy Viomi V2 legyen....

(#8050) tomazin válasza farkas26 (#8048) üzenetére


tomazin
veterán

jogos az emlekeztető, én sajnos elfelejtettem. de most megkértem még 2haveromat is, hogy csinálja meg a kitöltés mellett :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.