Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Morris válasza Goose-T (#9650) üzenetére


Morris
veterán

Nem szeretem a mosható szűrőket. A normál porszívónkban is mosható volt, de nem lehetett szépen kitakarítani. Hiába mostuk, ugyanúgy szürke maradt. Márpedig biztosan nem azért maradt szürke, mert tiszta lett.

Svsz ha a szűrő megfogja a mikroszkopikus részecskéket akkor a víz nem hinném hogy kiszedi belőle. Nem értek hozzá, csak józan paraszti ésszel nekem ez tűnik logikusnak.

[ Szerkesztve ]

(#9652) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok! Kedves nejem rákattant a robotporszívó témára. Hely, ahova kellene. 3 szintes sorház, szintenként cca 40m2 terület. laminált parketta és járólap burkolattal, perpillanat max 5mm-es burkolatváltóval lerakva. Feltörlés nem cél, csak a rendes takarítás periódusainak kitolása. Egy simaszőrú foxi van, aminek a mindenhova hulló szőrével főleg meg kellene birkóznia.
Ahogy néztem vagy a xiaomi mi robot vagy a Roborock S50, ami nekünk "megfelelne", mert ahogy olvasgatom, az S6 tud sok térképet kezelni, de sajnos annyit nem szánhatunk rá első robotporszívónak.Ezeket meg fogom, átcipelem, és csinálják a dolgukat. Maximum mindig újra feltérképezi a szintet. Vagy ezt nem képesek megtenni?
A "sima" mi robot, meg ahogy sejtem, lassan lecserélésre kerül, a Xiaominál és nem szeretnék abba belefutni, hogy fél év múlva, már nem kapok hozzá semmilyen pót- v. kopóalkatrészt. Úgyhogy talán marad az S50.
Ha valaki hibát lát az "ötletelésemben" legyen szíves hívja fel rá a figyelmemet.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#9653) wierra válasza Morris (#9649) üzenetére


wierra
senior tag

Mit kell cserélni 2-3 havonta?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#9654) Morris válasza wierra (#9653) üzenetére


Morris
veterán

A szűrőt

(#9655) farkas26 válasza vottokar (#9652) üzenetére


farkas26
Topikgazda

A mi robotnak is sokáig lesz szerintem elérhető a pótalkatrész ellátottsága.

Mennyire fontos az itthoni vásárlás,mert akár tudnám javasolni a 360 S családot is,ezek 10 térképet tudnak elmenteni,akár különböző no go zónákkal.

Árban meg egy picit olcsóbbak mint a xiaomik.

"A jövő sem a régi"

(#9656) wierra válasza Morris (#9654) üzenetére


wierra
senior tag

Ahh, értem.
...és mire alapozzák a hangok ezt az igencsak légbőlkapott felvetést? :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#9657) zsoika válasza Morris (#9649) üzenetére


zsoika
addikt

Én 1 évesen cseréltem szűrőt ... csak mert úgy gondoltam megérdemli (még nem kellett volna).
Én minden porszívózás után (általában) azonnal kiviszem a tartályt és ki is fújkálom a szűrőt.... utána meg porszívóval még alaposabban. Az egész kb. 1perc és így sokáig bírta a gyári szűrő.

(#9658) zsoika válasza Goose-T (#9648) üzenetére


zsoika
addikt

Mo-n a Lurdy házban 2500Ft a szűrő és a kefe is (2db) . [link]

[ Szerkesztve ]

(#9659) Morris válasza wierra (#9656) üzenetére


Morris
veterán

Tudom én? :DDD
Olvastam valahol tegnap este.

(#9660) Goose-T válasza zsoika (#9658) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez az olcsóbbik, nem mosható szűrő. Legalábbis nem írják sehol, hogy mosható lenne. Az áraik amúgy jók lennének, de az árukészletük elég foghíjas.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9661) zsoika válasza Goose-T (#9660) üzenetére


zsoika
addikt

Igen nem mosható(az gen.1 gyári), de én úgy tudom amúgy sem lenne érdemes mert a vízkő eltömíti. Ha deszt.vízzel mosod akkor úgy már oké lehet.
Én bementem és minden volt készleten... ezek szerint szerencsés vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9662) Rengete


Rengete
aktív tag

SZiasztok!

Vettem egy Roomba I7+ készüléket. Van olyan készülék ami olcsóbban ennyire megbízható mint ez, vagy esetleg szerintetek még jobb is? Eddig ez maximálisan hozza az elvártakat. Még az előttem szóló szőnyegével megegyező enyémet is simán takarítja.

(#9663) Ispy válasza Goose-T (#9660) üzenetére


Ispy
veterán

Amit gyárilag adnak az s50-hez az mosható? Mondjuk az enyém elég gányul néz ki, ki kéne már porszívozni. :DDD De az app szerint még bírja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9664) Slapy válasza Morris (#9638) üzenetére


Slapy
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9665) Goose-T válasza Ispy (#9663) üzenetére


Goose-T
veterán

Mosható, legalábbis minden ábra és felirat erre utal. Szerencsére van otthon egy beépített fordított ozmózisos víztisztító berendezés két kimenettel, a tisztábbik fokozata közel áll a desztillált vízhez, azt tudom használni. A felmosótartályba is olyat töltök (meg a kávéfőzőbe, meg a vasalóba stb.).

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9667) tomazin válasza Goose-T (#9641) üzenetére


tomazin
veterán

Hepa szurot nem mosunk, mert a vizko eltomiti. (Kozben latom mivel mosod, az talan ok)

Aki alketreszt akar, annak kereso, mar tobbszor linkeltem en is eredetit arulo kinait.

[ Szerkesztve ]

(#9668) Celtis


Celtis
veterán

Valamiért ebben a topikban mellőzött a Xiaomi Mijia 1S típus. Ha jól tudom az a gen1 továbbfejlsztett változata jobb szívóerővel. Én ilyet vettem és egyelőre csak nagyon felületesen, de össze tudtam hasonlítani egy S50-nel, és azt kell mondjam, hogy az 1S térkép kezelése sokkal jobb.
Az 1S legalább három térképet el tud tárolni (lehet, hogy többet is, de odáig még nem jutottam vele.) Ami igazán szuper benne, hogy automatikusan felismeri a helyiségeket és zónákat rendel hozzájuk. Ezeket aztán kézzel akár össze lehet vonni, vagy tovább osztani. A takarítási műveleteket a zónákon lehet végrehajtani, programozni.
Ehhez képest az S50-ben csak egy térkép van, zónák nélkül. Ráadásul az alaprajzot véletlenszerűen elforgatva hozza létre. Az egytelen előny, hogy spot takarítást a térképen egy négyzetben lehet kijelölni, amit az 1S nem tud, viszont ez sem sokra jó, mert a térkép el van forgatva, a zóna kijelölés téglalapja viszont nem forgatható, így nem lesz párhuzamos a falakkal, szóval fura.

(#9669) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!

S50es robotporszívóval kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Házunkban az előszoba és a nappali között 5cm-es szintkülönbség van.
Arra gondoltam, csinálunk egy rámpa szerűséget (fából) 5x5-öset.
Ezen milyen valószínűséggel tudna felmenni a porszívó?

(#9670) tomazin válasza n.gab (#9669) üzenetére


tomazin
veterán

Kb 0. Felfekudne. Hosszabb kell.

(#9671) Ispy válasza Celtis (#9668) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem teljesen jól használható az s50 zóna takarítása, kifejezetten hasznos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9672) n.gab válasza tomazin (#9670) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszönöm válaszod.
5*10cm esetleg vagy mi lenne az optimális?

(#9673) tomazin válasza n.gab (#9672) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt ki kell tesztelni. Kartonpapirbol hajtogatni es nezni mit kezd a dologgal.
De 10cmnel meg mindig 30fokos a szog a padlonal, ami lehet sok.

(#9674) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Meglett a Roborock S55-ös! Most éppen tölt. De valahogy az minden tesztből és reklámból kimaradt, hogy ennek kell 1,5x2m-nyi hely a dokkolónál? :F :F :F Minimum 50cm-t ír oldalirányban és minimum 1,5m-t előtte... Ez azért így elég necces, mert nem tudok neki olyan helyet találni ahol ennyi üres hely lenne... Esetleg a szekrény alatt, de ott meg a szekrény lábai esnek bele ugye. Oldalirányban még talán okés az 50cm de előre lehetetlen, hogy a robitól még plusz 1,5m legyen üres. Ez mennyire gáz? Mennyire tolerálja a robi ezt a kritériumot?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#9675) Leon77 válasza Celtis (#9668) üzenetére


Leon77
őstag

Nincsen az s50-ben elforgatva a térkép. A falakkal párhuzamosan lehet zónázni. Akkor ferde a térkép, ha valamiért rosszul készíti el, ez nálam 100 alkalomból 1 kb. Nem tudom mi lehet az oka, talán az erős külső fény néha (bele süt a nap a lidar*ba)

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#9676) tomazin válasza Highground (#9674) üzenetére


tomazin
veterán

Nem kell szentirasnak venni. Nekem sarokban van, szembe van kb 40cm. Semmi baja.

(#9677) n.gab válasza tomazin (#9673) üzenetére


n.gab
aktív tag

Akkor majd meglátjuk.
Köszönöm! :R
Max felrakjuk és úgy csinálja meg.

(#9678) Highground válasza tomazin (#9676) üzenetére


Highground
aktív tag

Hála istennek! :U Mellette simán meg van az 50cm de előtte csak 70... Egyszerűen nem tudnék neki 1,5m-t csinálni az tuti. Esetleg 1m-t de az a max. :R Köszi a választ!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#9679) Ispy válasza Highground (#9674) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem oldalírányban kb. 10-10 centi helye van, előről meg kb. 60 centi, eddig nem volt baja vele.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9680) ITI-san válasza Highground (#9674) üzenetére


ITI-san
tag

Öcsémnek egy tárolós ülőke alatt van, a lábak max 25-30 centire, de nem zavarja. Elsőre vacilált, de most rutinosan dokkol.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#9681) Highground


Highground
aktív tag

Wow! Köszönöm srácok, akkor az is lehet, hogy "eldugom" a szekrény alá! Ugyanis elég magas a szekrény alja. Van alatta 17cm hely! :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#9682) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok,

Elsősorban a xiaomi gen1-es tulajokat kérdezném, hogy milyen időközönként érdemes/kell kikapcsolni a porszívót. Nem gáz neki hosszútávon ha állandóan a dokkolón van és "mindig" tölti?
Kis lakásban nekem 2 naponta megy és kb. 10-12%-ot merül egy takarításnál szóval egy töltéssel bőven tud többször is menni gondolom.
Gondolom ha kivan kapcsolva akkor időzítve nem indul el, de én manuálisan vagy app-ból szoktam indítani.
Illetve ezzel kapcsolatban még egy kérdés, hogy a sleep módot azt valahol be kellene kapcsolni? (Az app-ban nem találtam sehol erre vonatkozót csak a DND-t, de az más) Mert az enyém a leírással ellentétben 10 perc után sem vált sleep módba (látszólag) legalább is a leírás szerint villognia kellene, de ez csak világít fehéren azt annyi. Ha mondjuk ez működne akkor a első kérdés nem is lényeg ,mert 12 óra után elvileg ki kapcsol ha sleep módban van.
Köszi előre is a válaszokat.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#9683) Highground


Highground
aktív tag

Hát az első benyomás nagyon pozitív! Megvolt az első takarítás és csak egyszer bírt elakadni egy kisebb futószőnyegben. Valahogy fel volt egy picit kunkorodva a sarka és a forgókefe alákapott. Majd a robi fel akart rá menni közben, de ugye a kefe meg a szőnyeg alá szorult. Kicsit apokaliptikus hangokat adott ki magából, majd gyorsan nyomtam egy pause-t és kiszabadítottam. Megfordítottam a szőnyeget, hogy ahonnan felmegy ne legyen kiálló széle a szőnyegnek. A küszöbjárási képessége egészen megdöbbentő :) Simán vette a küszöböket amiket feltettem ide képekben. Sőt! Az összecsukható ruhaszárító lábain is átszenvedte magát :D Bár ott már láthatóan szenvedett :DDD Shaggy szőnyegemre fel se próbált menni. Nekiment a szenzorral a szélének és ott feladta. De nem is baj mert az szerintem azért erős lenne neki. Most be is tettem a no-go zónák közé. A fürdőszobát is kizártam mert annak a küszöbje azért már erős 2 centis, nem akarom, hogy feleslegesen szenvedjen vagy bentragadjon. Mindenesetre 51 perc alatt végzett első alkalommal a 45m2-nyi takarítandó felülettel. Azt kell, hogy mondjam elég alapos és sok koszt összeszedett! 45m2-en megtelt a kis portartály rendesen. Meg vagyok vele elégedve! :C Vettem hozzá még plusz 3 év garit, így 5 évig tuti hogy menni fog! :DDD Erősen ajánlott plecsnit adok neki! :C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#9684) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok!

Pár napja érdeklődtem az új Alfawise v10 max-ról, mint kiderült legjobb esetben is még csak úton vannak a megrendeltek.
Ezért addig amíg nincs tapasztalat velül kapcsolatban, mik a vélemények a régebbi Alfawise porszívó/felmosó kombókról?
Illetve egy másik gyakorlati kérdés: hosszabb, de nem túl hosszú szőrű shaggy szőnyeget jól takarítanak ezek a készülékek? Nem csak az alfa, hanem úgy általában. Illetve ha nem mind, akkor melyiket ajánljátok ilyen típusú szőnyegre?

(#9685) Silent77 válasza bcsarli (#9684) üzenetére


Silent77
veterán

Egyik sem, kompromisszumot kell kötni.
Vagy cseréled a szőnyeget, vagy azt nem takarítja.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9686) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Roborock S50et. A használatiban az van, hogy a dokkoló két oldalán 0,5 méteren belül ne legyen semmi. Én viszont sarokba szeretném tenni, okozhat ez problémát?

(#9687) Headless válasza Highground (#9681) üzenetére


Headless
őstag

Nálunk tv állvány alatt van. Ez csak a takarítás miatt necces mindig, mert go to targettel tudjuk csak kiszedni a szekrény alól 10 cm magas... Jobra balra mindig van szekrényláb előtte mondjuk 2,5-3 m van... Ha esetleg nem lenne térkép akkor kell keresnie az infra jelet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9688) Big_Boss válasza Big_Boss (#9686) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasnom... Sorry, törölhető a hozzászólás. :W

(#9689) Slapy válasza Mr Paris (#9682) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ezen már én is gondolkoztam úgyhogy kíváncsi leszek a válaszra!

(#9690) Highground válasza Headless (#9687) üzenetére


Highground
aktív tag

Én be tudok nyúlni érte ha kell, nincs mélyen. De jelenleg találtam neki egy eldugottabb helyet nyílt téren a fal mellett. Itt azért jó mert előtte/mögötte van vagy 2-3m üres hely és hálistennek ahogy néztem ez a fontosabb neki. Visszatéréskor pont szemből "érkezik" a dokkolóra és gyakorlatilag egyből rá tudja magát sprintelni :C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#9691) Celtis válasza Leon77 (#9675) üzenetére


Celtis
veterán

Teljesen pontos a térkép csak az egész el van forgatva. Ha egyébként ennyi az S50 zóna tudása, hogy alkalmanként kézzel lehet kijelölni egy téglalapot, akkor az nem túl felhasználóbarát. Az 1S-ben simán meg tudom mondani, hogy a konyhát 2 naponta, az előszobát minden nap a szobákat meg mondjuk hetente egyszer takarítsa ki.

Korábban olvasgattam a topikot, de nemigen találkoztam a kezelhetőséggel és felhasználói felülettel kapcsolatos információkkal. Csak az van, hogy felmegy vagy nem megy fel a szőnyegre, esetleg a tárolt térképek száma. Pedig szerintem az ilyen zónánkénti vezérlés baromi fontos. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire különbözőek ezek a készülékek. Nekem mázlim volt, mert pont tudja, amire szükségem van.

(#9692) Celtis válasza Highground (#9674) üzenetére


Celtis
veterán

Én is megijedtem, hogy a kinézett hely nem lesz megfelelő, mert oldalanként max 2-2 centi hely van, de baromi ügyesen és gond nélkül benavigál és dokkol.

(#9693) Begi válasza Celtis (#9691) üzenetére


Begi
senior tag

Pont ugy van ahogyan irod. Idoziteni nem lehet zonatakaritast, csak teljest.
Szoftveresen eleg szukos az S5 tudasa. Persze ez annak is betudhato, hogy az 1S 2-3? evvel fiatalabb.
Elnezve a tudasat es arat, ma azt valasztanam, ha lenne fekete szinben.

(#9694) KL48 válasza KL48 (#9211) üzenetére


KL48
tag

Valaki erre esetleg? :F

(#9695) Ispy válasza Begi (#9693) üzenetére


Ispy
veterán

1s-ben nincsen feltörlés funkció. Szoftveresen lehetne okosabb, de én inkább a moppingot választanám most is, ha döntenem kéne.

A zóna időzítésnek nem látom értelmét, minden nap 1x vagy 2x full takarítás, ahová nem akarom beküldeni, ott becsukom az ajtót. Egyébként egyszer-egyszer zónázás, de azt már a fiam csinálja, szóval nekem mindegy mennyire bonyolult. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9696) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
EZT [link] a porszívót ismeri valaki? A magassága miatt tetszik nagyon, hogy simán befér a 10 centi lábbal rendelkező ágy alá, még ha az aljlemez meg is van hajolva egy kicsit!

A válaszaitokat előre is köszönöm!

(#9697) Begi válasza Ispy (#9695) üzenetére


Begi
senior tag

Kinek a pap, kinek az S5 ;).
Mopping. Az a bajom vele, hogy ott kell lenni.

A zonazas nem bonyolult, csak kar hogy nem lehet idoziteni. Es igen az ajtokkal lehet zonazni, de mi altalaban elfelejtjuk ezt megtenni, igy jol jonne ha a porszivo lenne eleg okos ehhez.

(#9698) Ispy válasza Begi (#9697) üzenetére


Ispy
veterán

Az a fura, hogy ezek tisztán szoftveres dolgok, nem kerülne semmibe ezeket belerakni az s50 szoftverébe, de gondolom majd lesz 130. roborock változat, ami majd ezt is tudja, meg azt is. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9699) Begi válasza Ispy (#9698) üzenetére


Begi
senior tag

Pontosan. Vegyel ujat, ha uj mutatvanyra vagysz, ezert adjuk “olcson”...
Barcsak lenne egy kis szabadidom es kedvem ezzel mokolni.

(#9700) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!
Kezdek kicsit elveszni a sok robotporszívó közötti nézelődésben, ezért inkább a segítségeteket szeretném kérni. Olyan gépet keresek, amelyik szisztematikusan kitakarít 60nm-t és utána fel is töröl alkalmanként. (ezt a funkciót nem minden takarítás után igénylem) A lakásban főleg csak laminált padló és járólap van, viszont mind sötétbarna színű. Ez nem okozhat gondot a porszívónak? Szeretném, ha szoftveresen lehetne no go zónákat beállítani, és állítható legyen, hogy egyes helységeket milyen gyakran/hányszor takarítson. A Xiaomi porszívókat preferálnám a leginkább, és szeretnék megbízható helyről vásárolni, hogy meghibásodás esetén legyen lehetőség a javításra is, ezért azt is megírhatnátok, hogy honnan lenne érdemes beszerezni a készüléket. Árban max 100ezerig gondoltam elmenni. Minden jótanácsot szívesen meghallgatok, ezért aki tud segíteni, az kérem tegye meg!
Előre is köszönöm:
Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.