Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) novinyul válasza unyadavid (#38300) üzenetére


novinyul
veterán

Csak a rezisztív kijelző kergetett a halálba :((( De maga a telefon rohadt jól nézett ki, meg még ma is :) El is van rakva egy makulátlan bronz barna darab.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38302) Fancy-boy válasza unyadavid (#38300) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valóban nagyon jól leírtad. Mutatós egy darab. Gratulálok hozzá!
Nekem van belőle egy Új Gold változat. Annál a hívásfogadó/lerakó nem színes, így még elegánsabb, mint az alapváltozat.

[ Szerkesztve ]

(#38303) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok,

nem tudom hol is kezdjem, ezért megpróbálom röviden összfoglalni gondolataimat.
Az elmúlt időszakban volt időm gondolkodni az élet dolgain és egyre csak zavaróvá váltak dolgok, így a mai nagy érintőkijelzős mobiltelefonok is.

Ezekben a legbosszantóbb számomra, az a mértékű inger, amit képesek egy emberre zudítani, ráadásol ezt bárhol, bármikor, ott ahol "szeretném". Szinte mindig.
És ez rengeteg időt elvesz/elvett fontosabb dolgoktól annak ellenére, hogy nem voltam egy túlzott közösségi média függő.

További zavaró tény számomra ezen eszközök magas árazása (ezzel szinte kényszerítve sokunkat, hogy tokban hordja eszközét, mertha nem, nagy anyagi kár érheti), nehéz javíthatósága és szoftveres zártsága.

Ezért merült fel az igény részemről a váltásra, ötletelésre és úgy gondoltam talán néhány korábbi Nokia készülék megfelelne számomra, amíg rendezem magammal a dolgokat(1-2év). Emiatt kérném véleményetek. Amit úgy gondolom, hogy keresek:

-3.5mm-es jack csatlakozó mikrofonos headsetnek
-strapabíró ház
-csak hívás és sms
-akár napi rendszerességgel megbízhatóan eltávolítható aksi/tényleges kikapcsolás nem úgy mint sok okoskészülék esetében, melyek "kikapcsolás" után is tovább sugároznak stb.
-(fotó)
-(nyilt vagy félig nyitott "oprendszer")

A symbian 2008 után ha jól értem nyilt forráskódú lett, így ezek úgy tűnik jó alternatívák lehetnek.
A mostani Nokia készülékekkel pedig megint csak az a gondom, hogy facebook és google alapból telepítve van, illetve a hardware-ek sem annyira strapabíróak a látott tesztek szerint.

Így kérlek ha van ötletetek, javaslatotok a fent leírtakhoz, összátok meg velem.

[ Szerkesztve ]

(#38304) quailstorm válasza ∂яσнυη (#38303) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Symbian egy bizonyos verziójának core komponensei lettek nyíltak, a gyakorlatban semmire nem mész vele. Bár szerintem te alapból félreérted az egész koncepciót.

Ki fog kopni a hátlap, azt nem napi szétszedésre tervezték.

Akkor javasolok is valamit mondjuk. Nokia C5-00 5MP.

(#38305) KSparrow válasza ∂яσнυη (#38303) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia,

Sajnos ez a mai világ lett ilyen, nem a telefonok.
Nyilván, ha lehet, ha adott a technika, megcsinálják, de ha nem lenne rá kereslet, elveszne.
Én 6303-ra gondoltam elsőnek, de tudnod kell, hogy a Nokia headsetek nem mennek az újakkal. Esetleg E72, vagy valami symbian. Esetleg Lumia 8.1 telefonok - 620-625-635 típusaim vannak is - azok már hiába lennének okosak, nem azok, mert nincs semmilyen szerver. És mégis, ha elhasználod, nem megy rá a gatyád :D

Én mondjuk szeretem az okostelefont, mert ha kell, nálam van a kamera,. a teljes internet, a navigáció, és nem láncként, hanem mint egy köldökzsinór tudok rá tekinteni. És az, hogy mikor nézed meg, leginkább szerintem önuralom kérdése. A Oneplus amúgy tud direkt ilyen zen mode-ot, ami kelapcsol mindent, hogy detoxikáljon.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38306) Fancy-boy válasza ∂яσнυη (#38303) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Új, bontatlan dobozos Nokia C5-00 5MP, ha már quailstorm kolléga ajánlotta: [link]
Új, bontatlan dobozos Nokia E72, ha már KSparrow kolléga ajánlotta: [link]

A C5 lehet, hogy függő, de kilehet függetleníteni.
Valóban újak, nem kínai gagyik. Németországból simán idepostázzák.

[ Szerkesztve ]

(#38307) zolikaDB válasza Fancy-boy (#38306) üzenetére


zolikaDB
veterán

De ezek hooogy? :))

(#38308) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Köszönöm az ötleteket és a linkeket! Átgondolom javaslataitokat.

Van bevett szokás, ahogyan érdemes megkérni német privát eladót, hogy küldje Magyarországra a telefont?
Csak angol megy, nem tudom érdemes e bajlódni a némettel, nagyobb hajlandóság reményében.

[ Szerkesztve ]

(#38309) Fancy-boy válasza ∂яσнυη (#38308) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Angolul inkább ne írj nekik.
Amennyiben németül írsz, akkor inkább hajlandóak elküldeni a csomagot. ( tapasztalat )
De egyébként ha nem sikerülne, akkor B tervnek még mindig ott a Mailboxde.com.
Regisztráció után ingyen biztosítanak német postázási címet.
Ez egy nagy raktár. Odaküldeted és onnan átküldik Magyarországra. Kb. 14€ költségért

"Hallo!

- Sie senden das Paket nach Ungarn? (Europäische Union)
Höhere porto..

Danke
Grüsse"

[ Szerkesztve ]

(#38310) KSparrow válasza Fancy-boy (#38309) üzenetére


KSparrow
senior tag

*Senden Sie das Paket nach Ungarn? (Kérdő szórend :DDD)
De e72 itthon is van, ha használt is, de adok rá garit szívesen. Vagy N97 mini, sz tuti jó, használtam is :) ;] ;)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38311) Fancy-boy válasza KSparrow (#38310) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Olyan tutik, hogy eladod őket. :D
De a viccet félretéve, véleményem szerint felesleges az érintő felé mennie.
Amire neki kell, ahhoz minek a plusz hibaforrás és a körülményesebb használat?
Egy billentyűs telóval sokkal jobban jár, ha nem igényli az érintőképernyő nyújtotta előnyöket.
Márpedig nem igényli. Pont attól akar elszakadni.

Azért egy új készülék teljesen más mint egy használt, még ha 10+ éve áll a dobozában, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#38312) kovy79 válasza zolikaDB (#38307) üzenetére


kovy79
őstag

Nagyon sok cég beszerzéskor raklapszám rendel, aztán marad jópár darab.
Utána meg vagy küldik a bontatlant is elektronikai hulladékba, vagy élelmes kolléga talál más "megoldást".
Ha valakinek német postázás kellene, vegye meg ebay-en a cuccot, fizesse ki, és postázási címnek az enyémet adja meg (német). Privátban átküldöm, ha kellene.
Utána meg hazapostázom (esetleg Debrecenbe 3-4 havonta megyek).
Az "echte" német ódzkodik, ha 'kelet felől jön' az érdeklődő. Van, hogy még az átutaláshoz szükséges adatokat sem adják meg. Mintha sok mindent lehetne vele kezdeni...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38313) zolikaDB válasza kovy79 (#38312) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na ja, igen.
Es aki le akar szakadni arrol a vilagrol, amit a Galaxyk-Iphoneok-Mik jelentenek, azoknak egy E72-vel marad kapcsolattartasra az SMS?
Vagy valami light-os chatprogi letezik ra? Opera elrecseg rajta?
Nyilvan ezek mind nyogvenyelosen ertem, ha egyaltalan mukodnenek, tehat legyen kenyszer hasznalni es nem elvezet :DDD
Regen volt tobb platformra az ebuddy - hasznaltam Nokia 2700-n, E72-n, es 3GS-n. Eleg jol kitalaltak.

A kolleganak: valami UIQ-s SonyEricsson??

[ Szerkesztve ]

(#38314) Elims válasza Fancy-boy (#38311) üzenetére


Elims
veterán

KSparrow-nak lehet,hogy van otthon mindegyből 3-4 és én biztos vagyok benne,ha ő azt írja,hogy "tuti" akkor az tuti!
Ha én szeretnék venni ilyen telefont,én már csak a számlaszámát kérném el azonnal.
Neki bármikor utalnék előre vakon kérdés nélkül.

De a témához szólva..
Az a baj szerintem,hogy Drohun-nak nem volt még az androidon kivül más telefonja (nekem nagyon így jött le) és nem nagyon lehet összehasonlítási alapja más rendszerrel.
Először én is elkezdtem gondolkozni,hogy mi lehetne a jó,n95/n96/6110 navigátor/stb.,de a csúszkája miatt nem annyira strapabíró,mint egy sima álló telefon (nem tudom,hogy milyen környezetemben lenne használva,mert sokat kibír a csúszka,de azért egy átlag forma strapabíróbb).
Aztán gondolkoztam el azon,hogy a symbian-on sajnos már nem sok mindent fog tudni használni ha mégis kellene,mert idő kérdése lesz és mégis kellene egy-két olyan alkalmazás,ami kellene -whatsapp/viber/stb.-.

Amit én ajánlanék az egy strapabíró,nem követős (beállítás kérdése),minden alkalmazást futtató,(sokan hîvják tapasztalat nélkül sznob telefonnak) iphone 8.
Ezek a telefonok nem nyomják rád a facebook-ot a google folyamatos szinkronizálásokkal együtt.Azt csinálja és akkor(!!) amit te akarsz.
Én ezt nem olvastam vagy hallottam vhol -mint sokan-,hanem tapasztaltam nem egy-két összehasonlítás után.
Sokkal inkább ajánlanám azt,mint 30e felett symbian-t,hiába,hogy új akkor sem ér már annyit használati célra(!).
Én azt mondom Drohun,gondolkozz még egy kicsit a váltáson. ;-)

(#38315) quailstorm válasza zolikaDB (#38313) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kellene rá írni egy matrix klienst, akkor el lehetne pötyögni és ez nem is elrugaszkodott képzelgés.

Amúgy a régi cuccokból max valami titkosítatlan IRC ami menne, más nem.

Népszerű chat appok mint zártak, zárt API-val, és abszolút külső kliens ellenesek. Mivel azt szorítanak ki a piacról akit csak akarnak, nem igazán mérvadó, hogy fut vagy sem.
Technikailag lehetne még chatelni a régi mobilokkal, csak akkoriban még nem voltak ilyen remek protokollok, mint a Matrix, azóta meg nem foglalkozott senki vele, nyilván döglött platform.
Ami most fontos az az SSL TLS, N95 már nem jó abból a szempontból, E72 viszont igen.
Persze Opera Mini-n keresztül mindegy mert azzal nem helyben böngészel.

[ Szerkesztve ]

(#38316) Fancy-boy válasza Elims (#38314) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben használt is megfelel neki, akkor KSparrow kollégában valóban megbízhat.

Egyébként a kolléga olyan készüléket keres, amiből napi rendszerességgel eltávolítható az akkumulátor. Ennek hol felel meg az iPhone 8?

Mivel telefon + SMS-re van csak szüksége, szerintem még a Symbian is felesleges neki.
Egy jó kis S40, vagy valami egyszerűbb SonyEricsson Cyber-shot.

[ Szerkesztve ]

(#38317) Elims válasza Fancy-boy (#38316) üzenetére


Elims
veterán

"...eltávolítható az akkumulátor. "

Tényleg. :-/ Ezt nem vettem figyelembe.

Ha s40 akkor szerintem 6230.

[ Szerkesztve ]

(#38318) novinyul válasza Elims (#38317) üzenetére


novinyul
veterán

Inkább egy jó kis 6303 vagy ha 6230, abból inkább az I verziót. De a Sony Ericsson is jó választás lehet, akár a C,W,K szériából.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38319) zolikaDB válasza novinyul (#38318) üzenetére


zolikaDB
veterán

K800-al nem lő mellé nagyon. Azon az Opera asszem eldöcög szépen, kamera király, rádió/MP3 lejátszó van, átalakítóval saját füles használható, és 3G-s.

(#38320) quailstorm válasza zolikaDB (#38319) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lejár a szavatossága a kábeleknek most már. Sokadik új SonyE USB kábelem törik szét 30 perc alatt. Töltők, fülesek egyelőre még nem.

(#38321) novinyul válasza quailstorm (#38320) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam nincs gond velük, de a K800-810 burkolat gumírozott része málik már. Egy jó kis W995, vagy egy Aino, C902

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38322) quailstorm válasza novinyul (#38321) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Aino alsó gombsornak mennyire kellene keménynek lenni? Én most vettem, és az 123 még oké, a *0# meg már kemény és nincs nyomáspontja, a kettő között meg folytonos az átmenet.

(#38323) zolikaDB válasza quailstorm (#38322) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szedd szet, lehet ragasztott es emiatt nincs rugalmassaga.
K800: kabelek nalam okek. Ha a burkolata olyan, mint a P1-nek (azaz VW belso softshell vagy mi utanzat), azt sima alkohollal kell "lemosni" es jobb lesz, mint a gyári. Komolyan.

(#38324) arkades válasza ∂яσнυη (#38303) üzenetére


arkades
aktív tag

Szia.
Esetleg BB-ben nem gondolkodtál?
Egy 9700, 9780, 9900 is jó választás lehetne, nagyon jó készülékek.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38325) novinyul válasza arkades (#38324) üzenetére


novinyul
veterán

Na ez eszembe sem jutott :) Nagyon jó áron vannak, még én is nézegettem a Classic meg Passport-t.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38326) arkades válasza novinyul (#38325) üzenetére


arkades
aktív tag

Nekem a Passport túl nagynak tűnik.
A kezemben ugyan még nem volt, csak ahogy képeken látom.
A Classic meg eszembe se jutott, de az is tényleg jó.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38327) golya32


golya32
aktív tag

Nekem van BB tudok segiteni, ha van kérdésed.
Jelenleg dual simes motiont használok, igaz ez nem retro.
Nagyon jó a passport, az egyik legjobb billentyűzettel rendelkezik, és még a kamerája is jó. De a BB-nél a Leapot ajánlanám, talán még ez a leghasználhatóbb (szerintem). Esetleg Pearl flip?

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38328) ∂яσнυη válasza arkades (#38324) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nem gondolkodtam.
KSparrow-nak már írtam pm-ben, hogy korábbról S60v3-om és v5 készülékekkel volt tapasztalatom, emiatt nagyobb az érdeklődés ezek iránt.

Amit quailstorm írt Matrix klienst azt én is támogatnám vagy Signal-t.

Minimalizmusra próbálok törekedni, úgy hogy az még jelen helyzetemben ne érintsen túlságosan hátrányosan. Szeretnék kevésbé geek, big techtől függő lenni.

[ Szerkesztve ]

(#38329) arkades válasza ∂яσнυη (#38328) üzenetére


arkades
aktív tag

Végül is Te tudod, csak egy ötlet volt.
Egyébként én is nemrég vettem egy N85-öst.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38330) quailstorm


quailstorm
nagyúr

OS 10-es BB-t már nem vennék. Én elraktam párat a szekrénybe, saját fiókommal, appokkal. Azt egyszer törték fel, de a csávó nem adta ki hogyan, így sosem szivárogtak ki nagyobb mennyiségben aláírt telepítők.
Szóval ha nincs szerver, akkor egy OS10-es BB-vel kb. semmit nem tudsz csinálni. Rosszabb a helyzet, mint a WP8 vagy a WM10 esetében, ahol azért ha hackelhető a mobil, akkor egy elég komoly APPX csomag vár telegramon, discordon, ahol megtalálod.

Ha minden szakad, net nélkül Asphalt 7-ezni még akkor is fogok tudni WP-n...

Ja és míg WP-re van homebrew scene, pl. most is csinálják asszem Whatsappot, portolt asztali appokat, addig BB OS 10-re nem tudsz dev szignót szerezni, tehát semmilyen SW-t nem tudsz már újonnan fejleszteni rá. Max Androidost.

Nekem van OS10:
Z10 OMAP 4470 (3G) //ez volt a privát telóm anno 2 évig kb.
Q5
Q20 Classic
Z30
Passport
+OS 10 előd PlayBook 64GB

[ Szerkesztve ]

(#38331) arkades válasza quailstorm (#38330) üzenetére


arkades
aktív tag

Ez így igaz, de telefonálásra és sms-re azért még jó.
Ha csak ennyi kell, akkor azért ezek még megfelelnek, és hát szépek :)

Каждый дрочит как он хочет.

(#38332) zolikaDB válasza quailstorm (#38330) üzenetére


zolikaDB
veterán

Asphaltozni net nelkul asszem Symbianon is tudok, hogy melyiken, azt nem vagom... :DDD

(#38333) golya32


golya32
aktív tag

Passportra felmegy az android, de nagyon fagyogat, a facebook csak régi verzióval fut.
Az új BB is hiába android, csomó programnál, csak a saját fejlesztéseket fogadja a többinél működési gondok vannak.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38334) quailstorm válasza zolikaDB (#38332) üzenetére


quailstorm
nagyúr

6 az utolsó Symbianra, és asszem 5 nincs is.

A 6 az első modern, még ma is értelmezhető Asphalt, a 8 pedig az első, amiben van fizika.

[ Szerkesztve ]

(#38335) KSparrow válasza Fancy-boy (#38311) üzenetére


KSparrow
senior tag

Pár napig nem nézek fel, és ennyien kiállnak mellettem, ez tök jó, köszi :)

A plusz darabokat adom el csak, nem a gyűjteményt :) de mindig kitakarítom őket :) :B

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38336) imi290


imi290
aktív tag

Üdv urak !

A kérdésem az lenne, hogy van nekem két darab sajnos nem gyári előlapos Nokia 3210-es készülékem. De sajnos akkumulátor egy sincs.
Rászántam magam,r endeltem eBay-ről drága pénzért (10euró) egy akkumulátort. Remélem jó lesz, és hogy fogja bírni.
A kérdés. Nem-e lehet valahogy helyettesíteni egy lithiumos akkumulátorral valahogy, és hogy nem-e barkácsolt már valaki ilyet. Tettem én bele, de a telefon nem bírta a 3,6- Voltos feszültséget, mert a gyári nikkeles akksi az 2,6 Volt.
Valami ellenállást tenni az akksi elé,vagy hasonló ?
Köszi a válaszokat.

(#38337) --HARDCORE-- válasza imi290 (#38336) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Step Down-nal talán meg lehet csinálni. Utána már csak a fennmaradó hely függvénye, mekkora lítium akksit raksz alá.
Nekem ilyennel S4, S3 mini ilyesmik mentek modemként. Akksi semmi, csak egy 10W-os USB adapter. :DDD

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38338) golya32


golya32
aktív tag

Ha valaki kipróbálta, akkor átraknám a 8110-et is, arra már egyáltalán nem lehet akkut szerezni.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38339) KSparrow válasza golya32 (#38338) üzenetére


KSparrow
senior tag

Az könnyebb, csak 2db 3,7-es cella, sorba kötve. ha vastag akkud van, sima ügy, még én is megcsinálom :D

2,4-es akku megoldható, de tölteni nem fogja. Ismerek olyan elvetemültet, aki megcsinálta, + mellé fért MicroUSB töltő egység is.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38340) moco22


moco22
aktív tag

Sziasztok! Van egy gyűjteményem és megszeretnék tőle válni lassacskán. Van benne jó pár működő darab is. Szerintetek egyben el tudnám adni az egészet? Nem akarok vele nagyon szöszörészni.

Samsung S22 Ultra

(#38341) arkades válasza moco22 (#38340) üzenetére


arkades
aktív tag

Szia.
Hát ha nem kérsz érte sokat, akkor talán, bár lehet, hogy egyben így sem fogják elvinni.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38342) moco22 válasza arkades (#38341) üzenetére


moco22
aktív tag

Értem és köszönöm. Akkor darabonként fogunk egymástól megválni majd. :)

Samsung S22 Ultra

(#38343) arkades válasza moco22 (#38342) üzenetére


arkades
aktív tag

Arra azért készülj, hogy az sem lesz egyszerű, minden esetre sok sikert :K

Каждый дрочит как он хочет.

(#38344) --HARDCORE-- válasza moco22 (#38340) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Hmm :R fehér 5110, 7110, 6310, 3510i... :R nemrég volt.. ja nem. :(((

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38345) Laris2 válasza moco22 (#38340) üzenetére


Laris2
aktív tag

Esetleg Nokia 6710-ed van, vagy valakinek. Enyémnek rossz a nagyító csúszkája. Érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#38346) KSparrow válasza Laris2 (#38345) üzenetére


KSparrow
senior tag

A Navi?
Azt könnyen lehet javítani. Le kell venni az előlapot, és cellucot (vagy szigszalagot) kell tenni az előlap alatti, fémes érzékelő részre. Valahol amúgy talán van egy donorom.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38347) Laris2 válasza KSparrow (#38346) üzenetére


Laris2
aktív tag

Hogy tisztán lásd. Pár évvel ezelőtt elveszítettem az enyémet, majd vettem egyet a Vaterán, aminek ez a része el van szakadva. De szeretem ezt a mobilt, az egyszerű kezelhetősége végett, és szeretném ha mindene működne. Igaz a memória kártya is lemaradt. Ha megvan, érdekelne, megbeszélnénk a részleteket.

(#38348) #86967808 válasza ∂яσнυη (#38303) üzenetére


#86967808
törölt tag

Én tavaly nyáron váltottam vissza nyomógombos telefonra, E72-re.

Nekem könnyű volt a visszaváltás, mivel közösségi oldalakat nem használok és telefonon tényleges internetezést sem folytatok. Játékok, videók sem számítanak.

Ahogy korábban írtam, csak annyi internetezés szempont nálam, hogy wi-fi kapcsolaton keresztül a levelezésemet kezelni tudjam, ez klasszul működik az E72-esen.

Az elmúlt néhány hónap tapasztalatáról:
- én személy szerint nagyon örülök, hogy visszaváltottam, de hangsúlyozom, nekem nem járt sok lemondással ez
- nekem a kis képernyő nem hátrány, a nyomógombos kezelés viszont egy megváltás.
- mivel más típusú a kijelző, ezért napfényben is jól látható
- megszabadultam a napi 6-700 alkalommal végrehajtott ujjlenyomat letörölgetéstől. (A képernyőt ugyebár nem nyomkodom, a gombokon nem látszik az ujjlenyomat, a hátlapra pedig vettem egy tokot. :D )
- az alkalmazások beszerzése okozhat fejtörést.Rengeteg egykori oldal, jelentős mennyiségű tudás nem elérhető. Archivált oldalak segíthetnek valamennyit. Viszont vannak olyan fejlesztők is, aki megtartották az alkalmazásaikat és ingyenessé tették őket.
- ez a telefon, ezek az alkalmazások semmivel nem idegesítenek, semmivel nem zavarnak, semmit nem akarnak rámerőlteti. Megváltás számomra.

A privát szféráról ("kikapcsolás" után is tovább sugároznak) azt említsük meg, hogy ez - szerintem - csak akkor megoldható, ha abban a környezetben más mai telefon sincs.
Másik féllel való kommunikáció esetén pedig csak akkor védhetjük a privát dolgokat, ha a másik félnek is ilyen jellegű telefonja van. Egyéb esetben sajnos nem kikerülhető a leskelődés...

(#38349) zolikaDB válasza #86967808 (#38215) üzenetére


zolikaDB
veterán

És a Slick-kel működik a facebook? Vagy más, amit támogat?

(#38350) #86967808 válasza zolikaDB (#38349) üzenetére


#86967808
törölt tag

Sajnos erre nem tudok válaszolni, mert kizárólag e-mail fogadásra és küldésre használom a telefon internetes funkcióját.

Az előző hozzászólásomhoz rövid kiegészítés, esetleg szempont lehet annak, aki visszaváltáson gondolkodik:
1. hétvégén valamit próbáltam a böngészőben és észrevettem, hogy egyes oldalak nem működnek. SSL-lel kapcsolatos hiba lehet, mert Let's Encrypt-et használó oldalt meg tudtam nyitni, de pl. Wikipedia-t nem. De ennél jobban nem mentem ebbe bele.
2. pdf dokumentum olvasása nehézkesebb, lassabb, mint egy mai telefonon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.