Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38303) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok,

nem tudom hol is kezdjem, ezért megpróbálom röviden összfoglalni gondolataimat.
Az elmúlt időszakban volt időm gondolkodni az élet dolgain és egyre csak zavaróvá váltak dolgok, így a mai nagy érintőkijelzős mobiltelefonok is.

Ezekben a legbosszantóbb számomra, az a mértékű inger, amit képesek egy emberre zudítani, ráadásol ezt bárhol, bármikor, ott ahol "szeretném". Szinte mindig.
És ez rengeteg időt elvesz/elvett fontosabb dolgoktól annak ellenére, hogy nem voltam egy túlzott közösségi média függő.

További zavaró tény számomra ezen eszközök magas árazása (ezzel szinte kényszerítve sokunkat, hogy tokban hordja eszközét, mertha nem, nagy anyagi kár érheti), nehéz javíthatósága és szoftveres zártsága.

Ezért merült fel az igény részemről a váltásra, ötletelésre és úgy gondoltam talán néhány korábbi Nokia készülék megfelelne számomra, amíg rendezem magammal a dolgokat(1-2év). Emiatt kérném véleményetek. Amit úgy gondolom, hogy keresek:

-3.5mm-es jack csatlakozó mikrofonos headsetnek
-strapabíró ház
-csak hívás és sms
-akár napi rendszerességgel megbízhatóan eltávolítható aksi/tényleges kikapcsolás nem úgy mint sok okoskészülék esetében, melyek "kikapcsolás" után is tovább sugároznak stb.
-(fotó)
-(nyilt vagy félig nyitott "oprendszer")

A symbian 2008 után ha jól értem nyilt forráskódú lett, így ezek úgy tűnik jó alternatívák lehetnek.
A mostani Nokia készülékekkel pedig megint csak az a gondom, hogy facebook és google alapból telepítve van, illetve a hardware-ek sem annyira strapabíróak a látott tesztek szerint.

Így kérlek ha van ötletetek, javaslatotok a fent leírtakhoz, összátok meg velem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.