Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) quailstorm válasza nokiauser (#38750) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem is Galaxy S volt N900 után a következő. Sajnos az elavult böngésző miatt muszáj volt lépni Androidra.

(#38752) zolikaDB válasza quailstorm (#38751) üzenetére


zolikaDB
veterán

iPhone -> Xiaomi -> Galaxy S 3x -> mivel a Samsung is tunyul, szerintem az S23 menni fog tőlem.
Ciki, hogy S10 óta nem fejlődik a kamera...

(#38753) FoxiestFox válasza nokiauser (#38750) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt hiszem, sosem fogok telefont úgy szeretni (és olyan tűzzel utálni néha, a Linux tudásom hiánya miatt :DDD ) mint az N900-at.
Egy pillantás volt egy szebb jövőbe, szerencsére sok éven át tudtam vele élni.
Az első példányomban sajnos tönkrement a microusb (ez volt a nagy achilles sarkuk), a második példányom retard voltam és eladtam (de a rendszerről készítettem image-t), a harmadikat quailstorm-nak köszönhetem, kiváló állapotú telefon, ami megkapta a második példányom rendszerét egy az egyben, közben kigyomláltam belőle a korábban elkövetett config baklövéseim, így akárhányszor kézbe veszem, jó érzésem van tőle.
Nagy kár, hogy már szinte semmire sem lehet használni, pedig 1-2 éve még meg lehetett oldani Pidginnel a fb messengert, ment a gmail, használtam irc kliensnek is, még hellyel-közzel lehetett vele netezni is, ma már csak az irc maradt, ami gond nélkül megy.

(#38754) Stylewars_kp válasza zolikaDB (#38741) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem az i5 volt a favorit. Olyan képeket tudtam készíteni a sony lencsével, hogy sokan azt hitték, hogy tükörreflexessel csináltam. Pedig teljesen amatőr voltam/vagyok fotózásban.
Szeretettem azokat a régi iPhone időket. Első dolgom volt rárakni a jailbreak-et. :))

(#38755) zoltanz válasza Stylewars_kp (#38754) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A iPhone 5S is félretró, ugyanis fél éve már hogy nem jön ki rá böngető, ugynígy a Robotos 5.0 Lollipop elotti Os-t futtató telók. (mondjuk pláne ezek nem Lte képesek)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38756) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Sziasztok!

A minap került hozzám egy Nokia E7. Sajnos magyar nyelv nincs rajta, de szeretnék tenni rá. Erre valami megoldás vagy ötlet van hogyan tudnák magyart varázsolni rá?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#38757) renegat1 válasza SteveJobs (#38756) üzenetére


renegat1
tag

Szia! Itt: [link] . Beírod a product kódot: 059D0R6
RM626 magyar firmware-t tudod letölteni

(#38758) SteveJobs válasza renegat1 (#38757) üzenetére


SteveJobs
őstag

Köszönöm!

(#38759) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Androidra nem tudtok olyan szövegfelovasót (pdf hasonló) ami tud több oldalast is felolvasni? (kérdeztem már a robotos szofver totyikban)
Érdekes , hogy nincs mert már a korai Symbian S60 is volt szövegfelolvasó.
Köszi! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38760) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó minőségű Nokia BL-5J akkut honnan érdemes venni?
N900-ba kellene.

(#38761) renegat1 válasza FoxiestFox (#38760) üzenetére


renegat1
tag

Szia! Itt gyárit találtam: [link]

(#38762) FoxiestFox válasza renegat1 (#38761) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi!

(#38763) draco31


draco31
veterán

Van egy 3330-asom, meg egy 3510i, most végre vettem egy akkut, hogy néha bekapcsoljam.
De jó is volt a csengőhangokat végiglapozgatni, mennyit hallgattam ezeket régen. :DDD
De most már akkor kell egy szép gombsor a 3510i-be, mert az teljesen lekopott az egész.
Nem mint ha nem menne csukott szemmel a dolog, ugye ez még a zsebben sms-t írok korszak volt, csak na. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38764) tailor válasza draco31 (#38763) üzenetére


tailor
őstag

:C

(#38765) novinyul válasza draco31 (#38763) üzenetére


novinyul
veterán

Bizony jó időszak volt :) Sőt sokkal, sokkal jobb mint a mostani.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38766) draco31 válasza novinyul (#38765) üzenetére


draco31
veterán

Igen, akkor még nem egyenruha volt, mint mostanában.

Kedvet is kaptam beszerezni 1-2 régi mobilom újra, végülis még csak 6-7 régiség hever a fiókban, hogy fél évente ránézzek :DDD

Következő fél éves terv egy Benq EF81 akku beszerzése :D
Meg esetleg egy akkufedél neki, mert sajnos nem figyeltem, és a gyári akku úgy felpúposodott, hogy lenyomtam a fedelet, és így a zárszerkezete levált. Nem tudom mivel ragasztották azt annó.

Egy SonyE W200i van még tervben, Walkman logós, nem más céges, meg esetleg egy K800i, ezeket is sokáig használtam.

Na meg ilyen álom telók, amikért annó sokat csorgott a nyálam, pl egy szép fekete 6230i, SonyE W995, Alcatel OT-S853 hangját is nagyon meghallgatnám egyszer :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38767) tailor válasza draco31 (#38766) üzenetére


tailor
őstag

Így kezdődik... :D Én is megvettem, amikre anno vágytam, és lett egy szép gyűjteményem, és amiket tudok pótalketrészekkel megjavítok / szebbé teszek (persze így már többe kerülnek egyes darabok, mint ami megérné, de ez nem erről szól :) )
Amúgy én a Siemens SL 45-ön döbbentem le: a gyári, műanyag retro fülesével úgy szól, hogy valami eszméletlen. Kár, hogy csak 4-5 szám fér rá a memkarijára :D

(#38768) draco31 válasza tailor (#38767) üzenetére


draco31
veterán

Ezek nekem ilyen szakasosan fellángoló dolgok.
7-8 éve vettem egy 7110-est, megcsináltam, de végül inkább eladtam.
De pl A40-es volt az első telóm, arra úgy nem vágyok, hogy újra beszerezzem. Aztán tesóm Alca 303-asa, az itt van dobozosan, csak akku nincs, bár csak a lustaság van, hogy nem építek bele.
Szóval ez ilyen váltakozó nálam. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38769) tailor válasza draco31 (#38768) üzenetére


tailor
őstag

Abszolút megértem. Nálam is kb. egy-másfél éve történt ez a nagy "fellángolás": begyűjtöttem, amiket szerettem volna (meg egy-két-öt-hat pluszt :DDD ), azóta meg "csend". (Bár épp ma vettem külföldről két alkatrészt az E70-esemhez, mert szegény eléggé lehasznált állapotú, és ki szeretném cserélni a burkolatát...) Szóval ilyen ez a játék :)

(#38770) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Néztem az iPhone 4S 9 éve kiadott böngető még betöltögeti a weboldalakat. :)
Sajnos csak n-es Wifi -n kerestűl 3G hálózat hiányában

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38771) Zsolt,72 válasza zoltanz (#38770) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nekem is van egy működőképes 4s. Tényleg megy a böngésző is. :)

 iPhone 15

(#38772) golya32


golya32
aktív tag

Esetleg valakit érdekelhet a palm rendszer?
Most pakoltam át a gyüjteményt, és ezekkel már nem akarok foglalkozni.
Van telefon is meg csak sima pda is.
Nagyon sajnálom hogy a nagyobb telefon gyártók elhagyták a billentyüzetet, még a BB-be biztam de már ott sincs újabb teló.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38773) zolikaDB válasza golya32 (#38772) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mármint? El akarod adni vagy csak beszélgetni akarsz a Palm-ról? :D

(#38774) golya32 válasza zolikaDB (#38773) üzenetére


golya32
aktív tag

Beszélgethetünk róla a 650-es szériát nagyon szerettem, most meg bekapcsolva elindul de nem talál szervert. Palm Treo 600 MORE PICTURES

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38775) golya32


golya32
aktív tag

2003-ba vettem 35e ért használtan, asszem egy havi fizetés volt az ára.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38776) zolikaDB válasza golya32 (#38775) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem egy Palm PDA-m volt, most nem jut eszembe a típus.
Az elindult, nem akart semmit tőlem :DDD
Nagyon tetszettek mindig is, de sosem használtam a rendszert, és amikor létezett, nem is volt nekem.
De valahogy érdekes a világ folyása, ahogy eltűnt minden, ami érdekes/változatos volt, és most totál egysíkú a mobiltelefónia, meg hogy a hatalmas fejlődés ellenére sok modell kínlódik az életciklusa alatt típushibákkal, mind szoftveres, mind hardveres téren... (akár Android, akár iOS modellekről beszélünk.)
Hibák voltak persze régen is, de mire eljött egy-egy gyártó bizonyos modelljeibe pl a polifónia, éveket vártunk :D
Most meg 25W-67W-120W töltés pikkpakk... (kivéve Samsung :DDD )

(#38777) draco31 válasza zolikaDB (#38776) üzenetére


draco31
veterán

A típushibák-rendszerhibák én a túl gyakori váltásokra adom.
Mármint hogy minden évben ki kell adni az új modellt.
Azt is lehetőleg több hardverrel, mert az majd milyen jó lesz.
Igen a samu nagyon fél az újabb akku hibától, mint ami volt neki az egyik note ugyebár. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38778) lócitrom


lócitrom
őstag

valaki flashelt már nokia 1110/1110i/1112-t valaha box nélkül? lehet egyáltalán box nélkül? vagy esetleg 1600-át...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38779) quailstorm válasza lócitrom (#38778) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lehet box nélkül egyiket sem.

(#38780) lócitrom válasza quailstorm (#38779) üzenetére


lócitrom
őstag

mármint a felsoroltakra érted? ez akkor eléggé tragikus. nem tette könnyűvé a nokia anno ezeknek a vasaknak az utóéletét.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38781) quailstorm válasza lócitrom (#38780) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CA-45 és CA-50 kábel van S30-hoz, de tudtommal azokkal nem lehet firmwaret flashelni. Csak csengőhangot cserélni. Nekem van CA-45 és 1600 de sose probáltam még...
Hivatalos Nokia szoftver nem támogatja, szóval mobilEDIT vagy valami más kell.

(#38782) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Tudja vki,hogy a facebook-os retro mobil gyűjtők csoportba hogyan lehet bekerülni??
Hihetetlen,hogy létrehoznak egy ilyen csoportot és nem veszik fel a belépőt. :-/
Mindent kitöltöttem -komoly kérdőív van.. 😡 - és mégis hibát írnak.
Nem szoktam facebook-ozni,sajnos(?) nem vagyok otthon az ilyesféle függők "világában",de azért írni-olvasni vmennyire tudok (legalábbis eddig azt hittem) és mégsem sikerül bekerülnöm. 🤬

(#38783) lócitrom válasza Elims (#38782) üzenetére


lócitrom
őstag

és miért gondolod egyáltalán, hogy oda jó lenne bejutni?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38784) Elims válasza lócitrom (#38783) üzenetére


Elims
veterán

Mert van fent egy hírdetés,amiben árulnak egy -számomra- nagyon keresett telefont.
Egy barátom küldött screenshot-ot.

(#38785) chris-v válasza Elims (#38782) üzenetére


chris-v
senior tag

Melyik konkrét csoportot szemelted ki?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#38786) Elims válasza chris-v (#38785) üzenetére


Elims
veterán

"retro mobil gyűjtők"
Egy piros kinyithatós telefon van megadva fotónak.

(#38787) chris-v válasza Elims (#38786) üzenetére


chris-v
senior tag

Simán tag lettem az előbb.
Volt egy eldöntendő kérdés, meg egy 75-ben hányszor van meg az 5 kérdés.

Mi a hiba nálad?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#38788) zolikaDB válasza Elims (#38782) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem annyira biztos, hogy jó lesz az neked :DDD
Tisztelet a kivételnek, de ez is olyan, mint a többi fb csoport. Pár kiskirály, moderált hirdetés-jóváhagyás, ami jó is lehetne, de a magyar módszer néha befigyel (elviszi a tisztelt mod, admin, tökömtuggya, hogy hívják ezeket, és nem kell mit kiengedni), meg megy a flex, okoskodás stb.
Vagyis, amíg aktívan "tevékenykedtem" ott, akkor voltak ilyen esetek, és emiatt is untam meg.
A korrekt embereket persze jegyzem, velük kérdés nélkül megy az adásvétel.
Amiatt vagyok tag (és fb használó), mert van pár cuccom, amitől meg akarok válni, aztán nekem elég volt ebből a platformból ennyi.

(#38789) Elims válasza chris-v (#38787) üzenetére


Elims
veterán

Nem engedtek be.Azt írta,hogy nem töltöttem ki mindent.Hihetetlen..
Eddig sem facebook-oztam,ezután sem fogok.
Mire nagy nehezen bekerültem,el is tünt a hírdetés ami miatt be akartam lépni. :-/

Zolika: Egyetlen telefon miatt szerettem volna belépni.Nem jött össze..nem tudom minek hittek.
"Amiatt vagyok tag (és fb használó), mert van pár cuccom, amitől meg akarok válni..."
Egyik barátom is csak emiatt használja,mondogatja is nekem,hogy érdemes,de nem veszem rá magam.A vége úgyis csak a "pörget-pörget-tetszik" zombi lennék.
(Nem sértésnek szántam!!)

(#38790) tailor válasza Elims (#38789) üzenetére


tailor
őstag

Milyen készülék volt pontosan? Ha ennyire fontos, én ajánlom a német Kleinanzeigen oldalt, ott sokkal nagyobb a "merítés", nagyon korrektek az eladók (legalábbis 10-ből 1 olyan esetem volt eddig, hogy nem merte küldeni az eladó a terméket - nem átvert, meglopott stb., hanem nem merte elküldeni ide vadkeletre.)
Németül kell rájuk írni, kedvesen, és nincs fejfájás a kiskirályokkal... :R

(#38791) Elims válasza tailor (#38790) üzenetére


Elims
veterán

:R Köszi szépen!! :R Mindenképp megnézem.
Ez egy elég jó vétel lett volna,már majdnem melegítettem a kocsit. :-) Egy szép ezüst n93i 35e-ért.Nekem már csak egy olyan kellene.

(#38792) ferret77 válasza Elims (#38791) üzenetére


ferret77
tag

Ne bánd, kiderült, hogy csaló volt. Le is húzott valakit.

(#38793) novinyul válasza ferret77 (#38792) üzenetére


novinyul
veterán

Az derék :(((

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38794) Elims válasza ferret77 (#38792) üzenetére


Elims
veterán

Azigen..

:R :R :R

(#38795) lócitrom válasza ferret77 (#38792) üzenetére


lócitrom
őstag

akkor ezek szerint nem tévedtem. ezek a csoportok általában tényleg megbízhatatlanok.

az számomra felfoghatatlan, hogy már ott tartunk, hogy az ebay is tele van nem egy kínai proxy eladóval, akik újként értékesítenek telefonokat látszólag nem kínából. már szinte dominálják a platformot és olyanokba futok bele, hogy legegyszerűbb, jónak kinéző, kb. gyűjtői állapotban lévő telefonról 3-4 üzenetet kell csak azért küldenem, hogy az eladó tényleg bemutassa azt a telefont, amit értékesíteni akar, mert nem igazán derül ki semmi a telefonról valós állapotáról, előéletéről. aztán kiderül, hogy a 40k-ért adott belépő szintű 2xxx szériás nokia nemhogy nem gyűjtői állapotú, de maximum az alaplap eredeti. az akksi alatt lévő matricán meg ott virít az egyik N szériás telefon termékkódja meg modellazonosítója. rendesen hülyének nézik az embert. az ebay meg pont leszarja, ha jelzem, hogy az eladó konkrétan vadászik a tapasztalatlan vásárlókra.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38796) tailor válasza lócitrom (#38795) üzenetére


tailor
őstag

Elözönlötték a netet a hasonló csalók :( Amúgy ezekben a telefonos FB csoportokban azért a nagy része normális, bár tény, hogy "szabadon értelmezik" néha az állapotot... Az egyikben pl. most lett bevezetve, hogy hirdetni csak a telefon mellé tett, papírra írt névvel és csoport megnevezéssel lehet. Ez azért jó szűrő. De a Marketplace konkrétan pöcegödör. Az egy dolog, hogy normálisan keresni lehetetlen, de egy hirdetésre 10-20 kamu profil ír azonnal - persze a FB semmit nem csinál, "jóvanazúgy".

(#38797) lócitrom válasza tailor (#38796) üzenetére


lócitrom
őstag

igen. alig használt, szinte új, de látszik, hogy életében egyszer azért csúszott vagy 20-30 métert rücskös aszfalton meg ha leveszed az akkufedelet, akkor azért szembesülsz azzal, hogy a jótékony, tapadást segítő dzsuva meghaladja az egészségügyi határértéket. van jófogáson valami edit nevű asszony. az pl. pár tucat nokiát árul. de pusztulat vele üzletelni és bizonyos fogalmakat egészen máshogy értelmez, mint a jóhiszemű, telefonokra kényes gyűjtő. és az ilyen amikor rájön, hogy valaki elvár bizonyos minimumokat, akkor onnantól nem válaszol és/vagy törli a hirdetést. szerencsére engem ezek az emberek már megúsznak, mert tovább nem akarom bővíteni az arzenált. egy 5210-et akartam még vagy legalább egy gyári "előlapot", mert a telefon maga az hibátlan. de ilyen már nincs. Siemens M35 vagy S35 már nem buli a nagyon lehetetlen szoftveres rendberakás miatt. már csak arra törekszem, hogy amik vannak, azokat valahogy végre mindet szoftverezzem. meg ha nagyon kell, akkor veszek egy-egy Polarcell akksit és "csá". :)

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38798) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sracok!
Ezt mi lelte?
Úgy vettem, hogy volt benne 15 óra max, érintetlen, gyönyörű állapotú N70. Kb 3 éve van nálam, elpakolva, pár havonta feltöltve. Eddig hibátlan volt. MMC nincs benne.

(#38799) totron válasza lócitrom (#38795) üzenetére


totron
addikt

Ahogy laptoppal is el lehet ezt játszani, hogy a konkrét példányról nem tudsz kikönyörögni képet... Retró cuccoknál nem önmagában a jó állapot fellelése a kihívás, hanem hogy ez a jó állapot találkozzon emberséggel és valós állítással. Ezek együttállása már ritkább. Ha alakul is kis kör, ahol van értelme bizalmat szavazni, abban a körbe forgó termékpalettában meg egyáltalán nem biztos, hogy benne lesz a vágyott telefon.

(#38797) lócitrom, azt nem tudom pontosan miben bízik a buta prolija, hogy majd beletörődik a vásárló, aki betonszálhúzott példányt megkapja vagy mi?

(#38800) quailstorm válasza zolikaDB (#38798) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mozog még a kép ha nyomkodod a telót? Bal fenn az akku töltöttség jelző?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.