Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) arkades válasza quailstorm (#37449) üzenetére


arkades
aktív tag

Fanatikus gyűjtő, van itt ilyen :K

Каждый дрочит как он хочет.

(#37452) zorzy4


zorzy4
őstag

Nekem volt e63, e6, és gyűjteményből használtam, az összes többi, qwertyset. Máig azt mondom, az e63 a legmegbízhatóbb telefon a világon, és több mint egy hétig megy el egy töltéssel, aktív nyúzás mellett is.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37453) Synthwave válasza zorzy4 (#37452) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És most nincs egy nagyon csodás állapotú E63-ad, amitől megválnál? Olyanhoz kerülne, aki értékeli az ilyen dolgokat - és még használná is. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37454) KSparrow válasza Synthwave (#37453) üzenetére


KSparrow
senior tag

A gyűjtemény az külön entitás, Szent és sérthetetlen. (Kivéve, ha jön egy szebb, jobb, újabb, mert akkor cserélődik.

E63 ügyben megkérdezem ismerősöm.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37455) #43755008 válasza Synthwave (#37400) üzenetére


#43755008
törölt tag

E63-t használtam egy rövid ideig, semmi bajom nem volt vele, valahol a fiókban megvan még, ha érdekel, előkeresem neked, én nem használom már.

(#37456) golya32


golya32
aktív tag

Nokia 6210, 6310 és 6310i-t keresek apósomnak használatra. Van valakinek jó állapotú eladó?
Akku nem lényeg az van.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#37457) MurdR


MurdR
veterán

Szerintetek mennyit ér egy nagyon szép állapotú nokia 8800 (sima, nem sirokkó) dokkolóval?
Évek óta bánom hogy eladtam az enyémet...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#37458) zorzy4 válasza MurdR (#37457) üzenetére


zorzy4
őstag

15-20

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37459) Fancy-boy válasza MurdR (#37457) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nagyon szép és dobozos, nem tákolt, akkor 30-40.
Persze lehet inkább külföldön. :D

(#37460) ferret77


ferret77
tag

Mai szerzemények, egy 5730 és egy 6555. Mindkettő prototípus.


(#37461) w.miki


w.miki
veterán

Nokia 7230-ra szeretnék magyar, gyári, nokia fw-t tenni a telenoros változat helyett.
De nem találok hozzá magyar FW-t.
Van esetleg valakinek?
0590248: RM-604 EURO-B HU-PL GRAPHITE LATIN
0590079: RM-604 EURO-B HU-PL HOT PINK LATIN
059B1S7: RM-604 EURO-B HU-PL WARM SILVER LATIN

(#37460) ferret77: honnan lehet ilyeneket szerezni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37462) ferret77 válasza w.miki (#37461) üzenetére


ferret77
tag

Lehet, hogy van, ha nincs, körülnézek, ahogy lesz időm.

Ez a kettő egy gsm boltból van.

(#37463) ferret77 válasza w.miki (#37461) üzenetére


ferret77
tag

(#37464) KSparrow válasza Synthwave (#37453) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na mi lett az E63-mal?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37465) w.miki válasza ferret77 (#37463) üzenetére


w.miki
veterán

köszi! :R
A feltevésében is tudsz segíteni? :DDD
Mit ajánlasz, hogy töltsem fel?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37466) Dzsekó válasza w.miki (#37465) üzenetére


Dzsekó
addikt

Phoenix-el felmegy.

(#37467) ferret77 válasza w.miki (#37465) üzenetére


ferret77
tag

Telepítsd, amit küldtem, abban vannak a firmware fájlok. Guglizz rá a phoenix service software-re, tölttsd le, telepítsd. Nyisd meg, csatlakoztasd a telót pc-suite módban. Phoenixben felül a connection-nél válaszd ki a legördülőből az rm-604-et. Utána bal felső sarok ban kattints a file-ra, majd scan product, utána felül flashing, majd firmware update. Ekkor előjön egy ablak, ott kattints a product code sorban a gombra, amin három pötty van. Ekkor előjön még egy ablak, itt válaszd ki, hogy melyiket szeretnéd a telóra rakni. Ha megvan, akkor katt a refurbish-re és elindul a flash. Ha végez, a teló magától be fog kapcsolni.

(#37468) w.miki válasza ferret77 (#37467) üzenetére


w.miki
veterán

ez lenne az? A Chrome szerint veszélyes. Ne törödjek vele?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37469) quailstorm válasza w.miki (#37468) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a legutolsó hivatalos.

Amit te leszedtél az egyrészt egy gyanús weboldal, másrészt még ennél eggyel régebbi.
Chrome-ot meg tojd le.

[ Szerkesztve ]

(#37470) w.miki válasza ferret77 (#37467) üzenetére


w.miki
veterán

most ott akadtam el, hogy a Phoenix nem látja a letöltött DataPackage könyvtárat.
Hova másoljam be ezt az RM-604 könyvtárat, hogy megtalálja a PCn?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37471) quailstorm válasza w.miki (#37470) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre gondolsz?

1. Másold a letöltött fájlokat a következő mappába:
C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-***

(#37472) ferret77 válasza w.miki (#37470) üzenetére


ferret77
tag

Nem kell semmit másolnod, ha telepítetted a firmware exe-t, akkor az bemásolja a megfelelő helyre és a phoenixnek látnia kellene.

Vagy itt kell lennie: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\ vagy amit qualistorm írt: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\
Vagy még néha a common files/Nokia/products(nem vagyok otthon, fejből nem tudom)

Szóval a három közül valamelyikben kell lennie az rm-604 mappának, benne a fájlokkal

(#37473) w.miki válasza ferret77 (#37472) üzenetére


w.miki
veterán

:R :R köszi srácok, jó lett.
Én kavartam be, mert először egy régebbi Phoenix-et raktam fel, és utána a linkelt FW-ket, úgy nem ment. A linkelt Phoenix-el igen.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37474) Synthwave válasza KSparrow (#37464) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még semmi. Pénz OK, de az eBay-es vásárlás kisebb nehézségekbe ütközött (no PayPal).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37475) KSparrow válasza Synthwave (#37474) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ha kell, megnézi ismerősöm, lehet kallódik egy nála, de amíg nem mondasz okét, nem dúlja fel a lakást...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37476) Synthwave válasza KSparrow (#37475) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát nézd, ha van egy kívül-belül teljesen hibátlan darab, erős akkuval - független előnyben -, ne tartsd vissza.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37477) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Agyvérzést kaptam, remélem tudtok segíteni. Napok óta szenvedek egy Windows CE (6.1) szoftos mobillal, ami az istenért nem akar hálózat alapú netre menni, csak néha-néha random képes rá. Lekértem a szolgáltatós konfigurálós sms-t, ami flottul a leírás szerint ment, de százból egyszer valahogy sikerül egy oldalt betöltenie, vagy a Google Maps térképén megtalálni a helyzetem. Wifi alól minden megy, több szoftvert kipróbáltam, volt millió szoft és hard reset, de ugyanott vagyok. El nem hiszem, hogy annyi beállítást meg kellene adni, amivel egy átlag user sem boldogulna ha az akkori időket veszem alapul, de a random csatlakozás meg már teljesen értetlenné tett. Lehet, hogy a telefon "döglődik" és az a probléma forrása? Másra már nem igazán tudok gondolni, lövésem sincs merre tovább.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37478) KSparrow válasza orion1025 (#37477) üzenetére


KSparrow
senior tag

Sajnos nem tudom, én nem használtam a rendszert. Az lehet, bár ha megy rendesen a hívás és van térerő, akkor passz. (Esetleg át tudod tenni manuálisan a hálózatot, hogy 2G, 3G?) Még ha a Wlan nem menne, akkor esélyesebb lenne a hardverhiba. Komplett telefont újrarakni, csak reset helyett?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37479) orion1025 válasza KSparrow (#37478) üzenetére


orion1025
őstag

Tudok állítani 3G és 2G hálózat között, tegnap este volt egy szoftver újratelepítés, mely után internet explorer alól másodikra csatlakozott is, tudtam böngészni, Opera Mini-t letölteni, ami szintén működött, illetve a Google Maps is ment, majd utána többet nem csatlakozott egy órás basztatás után sem, hiába volt telefon ki/bekapcsolás, állítgatás, nem hajlandó megint netet fogni, közben minden más működik, csak ez nem.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37480) KSparrow válasza orion1025 (#37479) üzenetére


KSparrow
senior tag

Akkor passz, de én lehet nem erőltetném tovább. :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37481) Synthwave válasza KSparrow (#37478) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, mi a helyzet?

Esetleg menjek rá egy új 3310-esre, oszt jóvan?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37482) Dlink321b


Dlink321b
csendes tag

Nekem is volt E6 -om de tönkrement az érintője a zsebembe, Amit nem csíptem benne hogy nem lehetett teljesen függetlenül használni az érintőtől, mivel visszalépés gomb nem volt rajta csak a kijelzőn.

(#37483) KSparrow válasza Synthwave (#37481) üzenetére


KSparrow
senior tag

Keresi.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37484) Fancy-boy válasza Synthwave (#37481) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg várd meg ezt:

"A Nokia Power User egyébként nem zárja ki, hogy még egy hagyományos telefont előhúz a HDM Global a kalapjából, plusz a finn vállalkozás megkaparintotta az Asha brand névhasználati jogát, úgyhogy ezen a vonalon is várhatók érdekességek."

Plusz lesz 4G 3310.

(#37485) KSparrow válasza KSparrow (#37483) üzenetére


KSparrow
senior tag

Keress meg privátban, megbeszéljük.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37486) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok!
Most nekem kéne egy kis segítség.

Hozzám került egy antik telefon, egy 2009-es HTC Dream / Tmobile G1. Már egy ideje kerestem, mióta kitaláltam, hogy akarok egy kis Android-történelmet is a gyűjteménybe, ez pedig, mint az első droidos telefon, kellett, hiába nem Nokia. :B

Ma délután egy kis GSM boltban találtam is egyet, el is hoztam. Az akku nem jó, púpos is, de ez a legkevesebb., annyi van benne, hogy elindul a telefon. Megnyomkodtam, ment, még független is. Be volt rá jelentkezve egy fiók, gondoltam nekem az nem kell, hiszen van saját Gmail fiókom. Rányomtam, formázta, minden szép és jó.

Egészen addig, amíg be nem kell jelentkezni a gmail fiókba. Ugyanis Wlan-ra nem tudok lépni, ám gmail fiókba nem lép be. csatlakozási hibát ír, pedig 3 szolgáltató kártyájával néztem, ebből egy ugye a T-mobile volt, térerő rendben, de mobilnetes kapcsolat semmi.
a: Manuálisan kellene beállítani a mobilnetet, APN és társai?
b: Valahogy el tudom érni a Wlan-t? (csatlakozásnál a menü gombbal csak data roaming, hálózatválasztás, és manuális data connection konfiguráció van, wlan nem opció)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37487) quailstorm válasza KSparrow (#37486) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hanyas droid van rajta?
Mert amúgy 2.x-szel se lehet csak úgy belépni google-ba évek óta, 2.1 és alatta meg teljesen kuka.

Ez nekem is gond amúgy, hogy van az RMB2. Most legyen rajta a gyári ROM és nem jó semmire, de eredeti design, vagy 2.3, és legalább pár app fut rajta...

Automata APN letöltés se ment még szerintem olyan korai droidon. Mi még kézzel írogattuk 2.x idején, vagy a szolgáltató írta bele.

[ Szerkesztve ]

(#37488) KSparrow válasza quailstorm (#37487) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ezen még az eredeti, 1.6 van. Nagyon jó lenne, ha be tudnék lépni valamivel...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37489) quailstorm válasza KSparrow (#37488) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1.x-ből kimaradtam, de nagyjából felejtsd el kategória.
Nem lehet skippelni mint a későbbi droidokban?

Ez be van kapcsolva?

(#37490) golya32 válasza KSparrow (#37488) üzenetére


golya32
aktív tag

Gyűjtsek inkább palm őt abból nekem van jó pár darab olcsón megkapnad es meg progik is vannak hozzá.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#37491) quailstorm válasza golya32 (#37490) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Palm Pré is van? Mert az amit bánok, hogy nem vettem meg évekkel ezelőtt.

(#37492) MurdR


MurdR
veterán

Nekem a Treo 650 volt a nagy álmom, amikor megláttam a Criminal Minds c. sorozatban, és sikerült is vennem pár ezer forintért egy fóliásat :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#37493) KSparrow válasza quailstorm (#37489) üzenetére


KSparrow
senior tag

Most már igen. (szeretem, hogy értesített a telefon majd 2 e-mail is jött.)
Meg fogom próbálni majd. Meg a manuális beállításokat is.
Sajnos nem engedi átlépni, se a wlan kapcsolatot választani.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37494) quailstorm válasza KSparrow (#37493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem nem tudod megúszni a 2.1-es droidot. Vagy pedig nagyon munkás lesz. De elő kéne keríteni valakit, aki még emlékszik.
Nekem a haverok is menekültek anno 1.x-ről (LG GT540).
Tudom a korhűség miatt jó lenne.

(#37495) fullextra


fullextra
tag

Sziasztok!

Valakinél esetleg nem kallódnak 8910 alkatrészek? Pl. Bölcső kompletten, vagy alsó fekete műanyag ami a töltőt öleli körül?
Vagy esetleg komplett 8910?

(#37496) KSparrow válasza quailstorm (#37494) üzenetére


KSparrow
senior tag

Sikerült, csak be kellett írni a Telenor online kapcsolati adatokra

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37497) quailstorm válasza KSparrow (#37496) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt majd pls. fejtsd ki, mert lövésem sincs mit írtál. A szavakat egyesével még értem :DDD
Viszont érdekel, hátha én is belefutok.

(#37498) KSparrow válasza quailstorm (#37497) üzenetére


KSparrow
senior tag

* adatokat. Csak munka közben nem tudtam figyelni az autocorrectre. :U

Telenor oldalán találtam ezt (ki tudja meddig lesz fent, kimásolom inkább):

Csatlakozás beállítása
A Mobilhálózatok menün belül be kell kapcsolnunk az adatkapcsolatot. Enélkül a telefon nem képes a GPRS hálózatra felkapcsolódni.

Ennek az almenünek a neve lehet Mobilhálózat/Adatkapcsolat/Adatszolgáltatás, és a következő útvonalon található meg:

(Menü) > Beállítások > Vezeték nélküli és hálózati beállítások/Vezeték nélküli vezérlés > Mobilhálózatok > Adatforgalom/Adatszolgáltatás/Adatok engedélyezése: pipa

Mobil adatkapcsolat, mobilportál
(Menü) > Beállítások > Vezeték nélküli és hálózati beállítások/Vezeték nélküli vezérlés > Mobilhálózatok> Hozzáférésipont-nevek/Hozzáférési pontok neve > (Menü) > Új hozzáférésipont-név/Új hozzáférési pont

Név: Telenor Online APN/Hozzáférési pont neve: online Hozzáférési pont típusa/Hozzáférésipont-név típusa: Írd be a 'default' szót (vagy hagyd üresen)

A beállítások elvégzése után: (Menü) > Mentés

Miután formáztam, kérte, hogy érintsem meg az androidot. (Azért élmény volt látni, hogy milyen is volt régen). Ekkor vagy bemutatta a telefont, vagy persze át lehetett ugrani a belépésre. A gondom ott volt, hogy nem kért semmilyen csatlakozási módot előzőleg, csak a belépést (de eddig is csak SIM kártyával lehetett eljutni). Viszont mivel nem volt beállítva semmi, nem volt semmilyen internetkapcsolat. A menü gombbal ugyan elértem, hogy milyen kapcsolódási opciók vannak, de csak mobilinternet volt, wlan nem. Itt kellett manuálisan beállítani a hozzáférést, és ment.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37499) quailstorm válasza KSparrow (#37498) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Értem, köszi.
Az 1.x valóban nagyon kezdetleges kis vakarcs volt. Egyedül a designja fog meg valamelyest. Meg a 2.1-nek se volt rossz, Huawei pad-on mondjuk. Ez még nem volt flat.
Biztos téma moddinggal át lehetne ültetni későbbire. Most én Xperián KK témát használok, bár azért túl sok mindenbe nem szól az se bele, pont annyit javít ami nagyon zavar. kör négyzet óvoda

Az viszont biztos, hogy az alap 1.x launcherek, sőt még a 2.1-é sem ment el későbbi rendszereken.

[ Szerkesztve ]

(#37500) KSparrow válasza quailstorm (#37499) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na igen, de hát valahol mindennek el kell lezdődnie. :)
Viszont rendeltem gyorsan hozzá egy új akkut ebayen, ha nem hal meg, amint lehúzom a töltőről (és nem ilyen púpos, mint a mostani) akkor már nyert ügyem van, még lehet használom is. Csak sajnos a kamera nem akar elindulni, de hát nem vesztek sokat vele :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.