Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) --HARDCORE-- válasza zolikaDB (#38450) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nincs mit! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38452) arkades


arkades
aktív tag

Sziasztok.
Kék Moto K1-hez nincs véletlenül valakinek hátlapja és akksija?

Каждый дрочит как он хочет.

(#38453) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elfekvő készleten nincs valakinek eladó N95? :)
Dobjon legyen kedves egy privit, ha akad. (árral...)
Hálás köszönet érte.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38454) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok! Ebben esetleg tudtok segíteni KillHates fórumtársnak?

Remélem, belefér a topik kereteibe ez még.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38455) Dr.Zoo válasza Tim82 (#38454) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ment privi.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38456) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok,

Egy 2001-es Nokia 3310-est rakok rendbe magamnak. Úgy láttam, hogy elég régi firmware van rajta, 4.45-ös és ha jól tudom van rá 6.39-es is.
Találtam oldalakat arról, hogy hogyan kell frissíteni, de szinte már semmi sem elérhető hozzá. Van esetleg tippetek, hogy valaki foglalkozik-e ilyennel, hol érdemes nézelődni?

Köszönettel,
///Krisz\\\

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#38457) ferret77 válasza ///Krisz\\\ (#38456) üzenetére


ferret77
tag

Ez a 6.39 [link]
Az N a magyar.

(#38458) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

T28s biztonsági kódot kér, a 0000 nem jött be.
Ki lehet valahogy ütni belőle? Esetleg Budapest vagy Pest megyében szervízt tudnátok ajánlani, akik meg tudják csinálni?

Előre is hálásan köszönöm,

Üdvözlettel:

Zoltán

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38459) Elims válasza Dr.Zoo (#38458) üzenetére


Elims
veterán

Szia Zoltán!

Ha jól emlékszem 8db. 0 volt az ericsson-oknak (vagy a samsung-oknak?).

[ Szerkesztve ]

(#38460) Dr.Zoo válasza Elims (#38459) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Hálásan köszönöm, megpróbálom.
A 0000 innen vettem.: [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38461) Dr.Zoo válasza Elims (#38459) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem fogadja el.
Esetleg tipp, hogy hol tudnám kiüttetni?

Előre is köszönöm.

:R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38462) Elims válasza Dr.Zoo (#38461) üzenetére


Elims
veterán

Sajnálom. :-/
Nokiákra lehetett generáltatni imei számból master kódot,ericsson-nál nem tudom,hogy van/volt e ilyen lehetőség.
Szerintem bármelyik telefonosboltban megcsinálják max.2e-ért.

(#38463) quailstorm válasza Elims (#38462) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Boltban biztosan nem, a bolt az már 10 éve is bolt volt, adott vett, tartozékot árult, átvert. Ha el is vállalt ilyen munkát, akkor táskában átvitte olyan helyre, ahol dolgoznak is.

Olyan szervizt is üzemeltető sufni GSM-ben, ami legalább 15-20 éve üzemel, ott esetleg még nem dobták ki a felszerelést ehhez.

(#38464) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Legújabb szerzeményem, 1000 Ft volt. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38465) Elims válasza quailstorm (#38463) üzenetére


Elims
veterán

Minden karaktered tökéletesen igaz.Így is gondoltam."Sufni gsm",ami legalább 5-10-15éve működik.
Nem dobják ki a felszerelést,sőt,ha kell még vesznek is,mert ma már annyiba kerül ehhez a cucc,hogy az első kuncsaft visszaviszi az árát.

Sz.Balázs: Megérte. :-) Működik is??

(#38466) sz.balazs.95 válasza Elims (#38465) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Odáig simán eljutok, hogy kiírja a SIM kártya hiányát, csak lusta vagyok kiszedni a mobilomból, meg adaptert keríteni hozzá, így megelégszem ennyivel :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38467) Elims válasza sz.balazs.95 (#38466) üzenetére


Elims
veterán

Megérte a pénzt. ;-)

(#38468) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Ha már retró.. Samsung S5510 15k Aliról. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38469) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Alany egy Nokia 7110 ami bekapcsol, feláll hálózatra, maximum térerőt mutat, de se bejövő se kimenő hívást nem indít vagy fogad.

Valami ötlet hogy mi lehet a baja?

Előre is köszönöm.

Üdvözlettel,

Zoltán

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38470) ferret77 válasza Dr.Zoo (#38469) üzenetére


ferret77
tag

A 7110 egy sávos, gondolom telenorról van szó. Ott megszűnt a 900MHz.

(#38471) Dr.Zoo válasza ferret77 (#38470) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Igen, telenorról van szó.
Szóval ez lehet a probléma, erre nem is gondoltam.

Hálás köszönet érte!!! :R :R :R

Üdvözlettel:

Zoltán

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#38472) nokiauser válasza Dr.Zoo (#38469) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Jó pár évvel ezelőtt, amikor megszűnt a 900 MHz, volt a Telenornál egy akció. Valahogy sikerült nekik regisztrálni, hogy a kártyámat használtam egy 7110-ben, ezért küldtek egy SMS-t, hogy ingyen becserélik valami kétnormás Samsungra. Szerencsém volt, alkatrészekből összehoztam egy működésképtelen, leharcolt, de valós IMEI-számos 7110-et, a kis Samsungot meg eladtam. :)

(#38473) --HARDCORE-- válasza nokiauser (#38472) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ezt nem értem, most nyertek frekiket 15évre 900on meg 1800on. Ennyire kell a netre a szabad freki, hogy az őstelefonok egyetlen funkcióját is elveszik?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38474) nokiauser válasza --HARDCORE-- (#38473) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Kell a lefedettséghez, az alacsonyabb sávok lassabb átvitelűek, de nagyobb területet fednek le.

(#38475) ferret77 válasza nokiauser (#38472) üzenetére


ferret77
tag

Abban az időben én is direkt beraktam a kártyámat több régi hulladékba és miután jött az sms, becseréltem őket a telenornál. :D

(#38476) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Bár nem nevezhető gyűjteménynek, de nekem ők a két megőrzött kedvencem: [kép]
A Lumia 800 hatalmas szerelem volt, a mai napig imádom a robosztusságát, dizájnját, és nekem a Win 7 csempéi, tipográfiai megoldásai is nagyon tetszenek. Kár, hogy kihalt a rendszer - okosabban a piacra lépve nagyon jó kis alternatíva lehetett volna.

A 6310i friss szerzemény - nagy vágyam volt anno, de sosem engedhettem meg magamnak... Most viszont találtam egy gyönyörű darabot, és elteszem (vagyis néha használni is fogom "digitális detox" időszakokban. Persze kíváncsi vagyok, hogy meddig fog működni a Telekomon).
Apropó: most vettem hozzá egy gyári soros kábelt (DLR-3P). Ezzel, és Phoenix-szel valahogy lehet v7-es FW-t varázsolni rá? :U


(#38477) sz.balazs.95 válasza tailor (#38476) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Windows Phone nekem is nagy kedvencem volt, és nekem is nagyon hiányzik! Én egyelőre az iOS-ben láttam meg a legtöbb hasonlóságot, ami a funkcionalitást és a mechanizmust jelenti inkább, és nem a designt.
A Lumiákkal viszont nekem mindig is vegyes érzéseim voltak, mert az sosem tetszett, hogy kvázi kisajátította a Nokia a platformot, és én az „igazi” WP mobiloknak a Lumia előtti mobilokat tartom, mind design mind anyaghasználat terén. a WP 7-es HTC-k, Samsungok, stb. számomra sokkal „WP-sebbek”, mint a Lumiák. De ez gondolom inkább annak a néhány embernek a véleménye, akik a WP-be az elején csöppentek bele, mert a nagy többség azért már a Nokia révén ismerte meg a rendszert, és számukra már az ő design nyelvével forrt össze az OS is.
Számomra az N9 volt a nagy kedvenc, igaz, sosem tudtam szerezni egyet magamnak, de én alapvetően a MeeGo/Harmattan UI-t tekintem a Lumia design „természetes” párjának, és nem a WP-t.

Egyébként pár mobilt szereztem én is nemrég a gyűjteményembe: Egy része duplikáció, ami új, az egy egész szép állapotú SE Z310i, aminek állatira bejön a fekete-fehér designja, meg végre lett egy One Touch Club DB-m, ami működik. :D
És ugyan nem mobil, de szereztem egy baromi szép állapotú első generációs Surface RT-t is, a hozzá illő touch cover meg már úton van már.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38478) quailstorm válasza sz.balazs.95 (#38477) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Surface RT-t majd én is szeretnék.

Tessék széthackelni.

(#38479) sz.balazs.95 válasza quailstorm (#38478) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Eszemben sincs Win 10-et tenni rá. :N
Pont azért vettem meg, mert amellett, hogy imádom a designját, mellette az, hogy Windows RT fut rajta, számomra csak előnyt jelent, mert ezen még az az eredeti Metro UI van, ami miatt egyáltalán kedveltem a WP és Win 8 vonalat. Itt minden pont úgy néz ki és úgy működik, ahogy az nekem tetszik, a normális, teljes képernyős Start képernyővel, az élőháttérrel, a charm barral, meg az összes olyan UI elemmel, amit a Win10-ből kiszedtek.
A Win10 UI egy katasztrófa, használtam tableten, amikor volt Intel Atomos gépem, meg használtam desktop géppel is, de nem jó, nem szeretem, egy öszvér tákolt szar, ami a Win 7 és 8 félresikerült fúziója. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38480) quailstorm válasza sz.balazs.95 (#38479) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, tabletre a 8 UI jobb. Ez a hackelt W10 csak azértvérdekes, mert minimálisan jobb a kompatibilitása. Meg mégiscsak egy leak.

(#38481) sz.balazs.95 válasza quailstorm (#38480) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

őszintén, mindenre jobb.
A Win10-nél csak mostanra jutottak el oda, hogy tényleg csak nagyon extrém esetben kelljen használnod a régi vezérlőpultot, de azon túl szerintem tök csúnya minden benne. a 8-hoz képest sokkal kiforratlanabbnak hat a sokféle designjával együtt, ami egy csúnya összképet ad. A csempék is csúnyábbak, az ikonok is, meg kb minden. A 11 valamivel szebb lett, de azért még mindig messze van a 8-tól, pláne egy macOS-től. :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38482) tailor válasza sz.balazs.95 (#38477) üzenetére


tailor
őstag

Óh, az N9! Na igen, az volt az ász! Szerintem ma már csak mutatóba sem maradt belőle :( Az igazat megvallva, már én sem emlékszem, hogyan is épült fel annak a rendszere...

(#38483) sz.balazs.95 válasza tailor (#38482) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ugyanúgy 3 részre osztott UI volt benne, mint a Maemo vagy a Sailfish OS esetében:
egy képernyőn rácsos elrendezésben az össz app, egy képernyőn a nyitott appok, egyen meg az értesítések ha jól emlékszem. A design meg picit iOS, picit Symbian volt.

Nekem csak egy „vacak” dummy N9-em van valahol elkeveredve, és az is a fekete, nem a cián.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38484) novinyul válasza sz.balazs.95 (#38483) üzenetére


novinyul
veterán

Én most várom hogy megérkezzen az N9-m :) Anno szerettem volna venni egyet, de mindig mást vettem helyette. Na majd most végre, jobb később mint soha.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38485) tailor


tailor
őstag

Na, nem kellett volna ennyire belemerüljek a retró-telókba beszippantott :O
Emlékszem, hogy mennyire szerettem volna N73-at, de persze drága volt... rákerestem, és kiadott egy eladót a lófogáson: LINK
Hogy micsoda árai vannak, szűzmária! Oké, hogy új darabok, de na... :Y

Siemens SX1 megvan valakinek? :D Fú, de bírtam - amíg egyszer csak valami rendszerhibát dobott, és konkrétan hard resettel tért csak magához... majdnem falhoz vágtam :DDD Bocsánat, elnöntöttek az emlékek :DDD :B :D

[ Szerkesztve ]

(#38486) sz.balazs.95 válasza tailor (#38485) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hú, tucatnyi mobil volt anno, amik marhára tetszettek.
Az N73 elég menő mobil volt a maga idejében, valóban, egy osztálytársamnak volt olyanja.
Nekem az N93, E70 és E90 voltak azok, amik borzalmasan tetszettek, meg tetszenek a mai napig, előbb vagy utóbb meg talán be is szerzem őket. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38487) tailor


tailor
őstag

Nu, vettem egy DLR-3P kábelt a 6310i-hez, csak, hogy ma rájöjjek, ezzel nem lehet FW-t flashelni :( C'est la Vie, ahogy a tanult pakisztáni borász mondaná.

Valaki a csoportból foglalkozik ilyesmivel (privátban)? :)

(#38488) zolikaDB válasza tailor (#38485) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerintem ez mind alis felújított darab :DDD

(#38489) novinyul


novinyul
veterán

Végre sikerült vennem egy nagyon szép Nokia N9-t :) Lehet még hozzà alkalmazásokat találni, vagy már reménytelen. Viszont a rendszer tényleg rohadt jó lett volna, ha tovább viszik :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38490) tailor válasza zolikaDB (#38488) üzenetére


tailor
őstag

Oh...erre nem is gondoltam. Na, akkor pláne pofátlan :(((

@novinyul: Itthonról vetted vagy külföldről?

[ Szerkesztve ]

(#38491) novinyul válasza tailor (#38490) üzenetére


novinyul
veterán

Itthonról a Jófogáson kemény 12eft volt :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38492) tailor válasza novinyul (#38491) üzenetére


tailor
őstag

Báákker, épp most írtam az eladóra, hogy megvan-e még... :O :O :O :D
Gratula!

(#38493) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Aliexpressről lehetett, talán még most is lehet kínai régiós újakat venni. Az is kb. ennyibe került.

(#38494) tailor válasza quailstorm (#38493) üzenetére


tailor
őstag

Oh... és ezek az Alis telók tulajdonképpen igaziak, csak szervizelve lettek? Mert ahogy nézem, nem vadonat újak - mikrokarcok, ilyesmik vannak rajtuk. Szabad vajon innen rendelni? Vagy a kínai FW miatt kuka a használatuk?

(#38495) quailstorm válasza tailor (#38494) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az N9-em teljesen újnak tűnik, és angol nyelvvel indult, csak a régió kínai (és nem is szabad vadul átflashelni, mert brickelheted).

Egyéb Alis telónál vannak furcsaságok. Pl. Xperia Play-em szintén új és tökéletes onnan. De a Sony Aino már valami javított szörnyűség lett.

[ Szerkesztve ]

(#38496) tailor válasza quailstorm (#38495) üzenetére


tailor
őstag

Köszi, akkor lehet, hogy egy N9 lesz onnan :) Meg egy N73. Meg egy .... jajjj, NEM szabad!!! :O :DDD

(#38497) quailstorm válasza tailor (#38496) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rekordsebességgel lehet eltapsolni a pénzt, szóval valós a veszély.
N73-nál házcserés refurb veszély fennáll, úgyhogy ott óvatosan.

(#38498) tailor válasza quailstorm (#38497) üzenetére


tailor
őstag

Nem, most ez nálam egy retró-fellángolás, de nem akarok belemélyedni a dologba, mert annyira azért nem szippantott be soha ez a téma (jó, 2002-10 között azért volt adok-veszek rendesen :D ) Meg aztán tényleg csak porfogók lennének - a 6310i-t viszont valóban használni is fogom is néhanapján :)

Köszönöm az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#38499) ferret77 válasza novinyul (#38489) üzenetére


ferret77
tag

(#38500) novinyul válasza ferret77 (#38499) üzenetére


novinyul
veterán

Köszönöm :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.