Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) Ry0K3N válasza dmad (#38544) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

#32552

Talán itt ha még élnek a linkek, ha nem megkérdezheted közvetlen a tagot is.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#38552) dmad válasza Ry0K3N (#38551) üzenetére


dmad
aktív tag

:R

Élj úgy, hogy.......

(#38553) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek egy működő Ericsson BSL-10 akksija eladásra? R320, R520, T28, T29 használja ezt.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#38554) quailstorm válasza Mulderpapa (#38553) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Cellázd újra. Vegyél akkora modellrepülős, helikopteres, drónos, akármilyen Li-po cellát, ami belefér. Aztán szedd szét az akku tokját böcskával, vedd ki belőle a cellát, forraszd le az elektronikáról, tedd rá az újat polaritáshelyesen, rakd össze, aztán mehet tovább.

Ennél jobb lehetőséged nincs, még utángyártott akkuból is 15-20 éveseket találnál.

(#38555) Mulderpapa válasza quailstorm (#38554) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Köszi. Ez lett volna a következő ötletem, csak még nem mertem megbontani az akksit, de akkor nekifutok. Aliexpress-en láttam, de több hónap mire megjön.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#38556) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

ha már akku, ritkább márkákhoz hogy lehet szerezni utángyártott akkut? Gondolok itt Siemens, Sharp, Sagem, meg hasonló márkákra, amiknél már lítium akku van, és nem szabvány méretű NiMH cellák. Esélytelen? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38557) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!
Nincs valakinek Nokia C5-00 RM-645 firmware. Most kaptam egy majdnem vadiújat, és ezen még a 031.022 firmware van. 2010-es.

(#38558) quailstorm válasza renegat1 (#38557) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#38559) renegat1 válasza quailstorm (#38558) üzenetére


renegat1
tag

Köszönöm!
Leszedtem. Közben nekem is sikerült találni.

(#38560) lócitrom


lócitrom
őstag

nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen kutakodom, de jobb opciót nem találtam.

van egy Nokia 3510i-m. igazából többször eszemben volt már, hogy szoftveresen rendbe kellene tenni, de nem sok időm volt rá. anno szöszöltem én DCT3 és DCT4 telefonokkal, tehát a terep nem ismeretlen. rolis flasher, knokix, JAF, Phoenix és etc is ismerős, meg talán van is valahol mindegyikből egy-egy telepítő, de nem biztos. boxom nincs, tehát valamilyen adatkábeles megoldás lenne jó (vagy hát valaki, akinek amúgy van és segítene, de kétlem, hogy ilyen ember lenne :)) ). viszont az már homályos, hogy milyen. anno volt ehhez egy F-BUS kábelem (talán DKU-2, de lehet keverem). mivel ekkoriban lehetett használni különféle szervizkábeleket, így egy marék van is, csak azok ehhez nem jók és nem találom mi kell hozzá. valamint abban sem vagyok biztos már, hogy melyik szoftver tudja frissíteni. talán Phoenix. van tehát esetleg valakinek tippje vagy pont megfelelő kábele a procedúrához? hivatalos végleges gyári szoftverem szintén van hozzá, csak valahogy fel kellene rá végre valahára pakolni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38561) quailstorm válasza lócitrom (#38560) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem csak M-Bus kábelem van hozzá, azzal Java játékokat lehet telepíteni meg képeket másolni. Szoftverezést nem tudom ezzel hogy lehet megoldani.

(#38562) lócitrom válasza quailstorm (#38561) üzenetére


lócitrom
őstag

ez az, ami számomra is homályos ennyi év távlatából. de lehet M-Bus volt nekem is, csak nincs meg vagy legalábbis marhára nem találom (van itthon egy marék cserélhető fejjel, csak azok inkább DCT3-asokhoz valóak). csak úgy rémlik, hogy ami kimondottan a saját fájlokhoz (nevezzük talán data partíciónak) fér hozzá az szoftverezésre nem jó. anno azt hiszem azzal töltöttem fel MobiMB Mobile Media Browser-rel a játékokat meg alkalmazásokat. ha jól rémlik soros porton csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#38563) Dave__^^


Dave__^^
friss újonc

Szép jónapot!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy valahol volna-e esetleg még a neten olyan weboldal, ahonnan tudok játékokat, és egyéb extrás programokat letölteni Nokia 9210 re. Egyszerűen nem találok, de lehet csak én keresek rosszul.
Adatkábel van hozzá (2 is) úgyhogy azzal nem lesz gondd.
Válszokat köszi! :))

(#38564) kovy79


kovy79
őstag

Valakinek lenne ötlete N900 fekete hátlap (bármilyen állapotú) beszerzését illetően?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38565) Dave__^^


Dave__^^
friss újonc

Üdv!
Próbáld meg esetleg az egyik facebook csoportban megérdeklődni, hátha valakinél pont lapul egy. Ha mégsem, akkor nézz szét ebay-en, ali-n vagy egyéb külföldi oldalon, hátha csinálnak még, vagy esetleg van még valahol. :DDD

(#38566) imi290


imi290
aktív tag

Sziasztok !
Adott egy Nokia C7-00 készülék. Nokia Belle Refresh van rajta, és a szoftver verzió a 111.040.1511-es. Sajnos magyar nyelv nincs rajta, szeretnék rá varázsolni Phoenixel.
A kérdésem az, hogy kell ezt a telefont is "downgradelni" mint a Nokia n8-at ?
Régen azon csináltam már, de ahhoz volt minden fájl ami kellett, ehhez meg sajnos semmim nincs.
Vagy hagyjam a fenébe, nem éri meg ?

Köszi előre is

(#38567) renegat1 válasza imi290 (#38566) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Pár perc amíg feltöltöm. Ugyanez a verzió, csak magyar nyelv is van benne. Megy a link privátban.

(#38568) imi290 válasza renegat1 (#38567) üzenetére


imi290
aktív tag

Köszönöm !

(#38569) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Nokia E75 RM-412 magyar nyelvet is tartalmazó ROM-ja van esetleg valakinek?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#38570) kovy79 válasza Dave__^^ (#38565) üzenetére


kovy79
őstag

Már mindenhol próbáltam, de köszi.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38571) ferret77 válasza lócitrom (#38560) üzenetére


ferret77
tag

Bp-en újra tudom húzni.

(#38572) ferret77 válasza Mulderpapa (#38569) üzenetére


ferret77
tag

Van, írj priviben egy e-mail címet.

(#38573) ferret77 válasza imi290 (#38566) üzenetére


ferret77
tag

Magyar Belle refresh van nekem, az nem jó?
Egyszer próbáltam C7-et downgradelni, ugyanúgy, mint az N8-at. Annyit értem el, hogy a nokia logóig jutott és az is fejjel lefelé, a kijelző felső részén, mintha megfordult volna a teló😃
N8 downgrade-hez nekem megvan minden, ha kell.

(#38574) imi290 válasza ferret77 (#38573) üzenetére


imi290
aktív tag

Köszi szépen az infót,akkor nem fogom "downgradelni". :DDD
Az N8-ra nekem is meg van.

(#38575) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Jövőre lesz 20 éves az eredeti N-Gage! :Y Öregnek érzem magam. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38576) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van tippetek, honnan vegyek N91 kijelzőt?
Sajnos összetojta magát, gondolom a vezetékén az a ragasztott chip, mert eddig ha megnyomogattam ott, visszajött a kép, most viszont már nem, csak szellemképes körvonalak vehetők ki.

(#38577) FoxiestFox válasza sz.balazs.95 (#38575) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát igen.
Annak idején annyit játszottam vele, hogy vájatokat csinált a kezembe a széle... ergonómiailag ritka egy igénytelen eszköz volt, de nagyon szerettem. Aztán szépítettek a QD-val, de akkorra már annyi volt az egésznek.

(#38578) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nekem most a QD-mnek a billentyűzetén random gombok nem működnek. :O
Némelyik random elkezd működni, ha kicsit megmasszírozom őket, de messze nem az összes.
Mi lehet az oka, és lehet-e ezzel bármit kezdeni?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38579) FoxiestFox válasza sz.balazs.95 (#38578) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Le kell szedni a billzet fóliát, és megtisztogatni az érintkezőket a kis fém biszbaszok alatt.

(#38580) zolikaDB válasza sz.balazs.95 (#38575) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pont van egy új állapotú, amit néha az 5 éves lányom gyűr, utána tisztogatás, és megy vissza a helyére :D
Pandemonium, Super Mario emulátorral, Skyforce, Bounce (a *.sis verziós), Explode Arena...

(#38581) cd334


cd334
tag

Sziasztok!

Keresek Ericsson Hotline telefont megvételre. Köszi!

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#38582) Jmihaly73


Jmihaly73
csendes újonc

Sziasztok! Van itt esetleg olyan szaki, aki el tudna vállalni egy SE K750i SW frissítését és magyarítását? Most örököltem meg a telót, évekig a fiókban hevert és szeretnék kicsit nosztalgiázni 😉😀Köszi előre is…privátban írjatok rám.

(#38583) protokollrob


protokollrob
friss újonc

Sziasztok! Ericsson T29-et szeretnék végfokoztatni. Van ötletetek?

(#38584) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok!
Tudtátok, hogy ma milyen nagy évforduló volt?
30 éves lett a Nokia 1011, az első kézi GSM Nokia telefon!
:DD :DD [link] :DD :DD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38585) --HARDCORE-- válasza KSparrow (#38584) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

És idén lett 20! éves a nagy kedvencem, a Nokia 6510es. Repül az idő! A telók meg pihennek a vitrinben. :K

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38586) nokia fan


nokia fan
újonc

Helló

Esetleg van elfekvőben valakinél, vagy tud valaki olyasvalakit akinél esetleg vannak Nokia 5700 burkolati elemek? Leginkább a bal oldali töltő takaró gumi sávra lenne szükségem.
Szín mindegy, csak legyen újszerű, tehát ne bomoljon szét a kezemben.Ha van hozzá bármilyen alkatrészed, netán donorod, mindenképp keress fel, vagy jelezz.
daveszaniszlo@gmail.com :R

(#38587) novinyul válasza nokia fan (#38586) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem engedd el :( Szinte mind elrohadt már.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38588) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek a fiók alján pár apróság ezek közül?

- Nokia E61i hátlap
- Ép gumigombokkal rendelkező E51 középrész
- E71 sd+usb takaró kis gumifedél

Cserébe van pár mütyüröm (gyári kijelző, gombsorok) E75-höz, de persze meg is venném.
Előre is köszönöm! :R

(#38589) nokia fan válasza novinyul (#38587) üzenetére


nokia fan
újonc

Meglepően sok egyben van még, csak általában keresni kell :)

[ Szerkesztve ]

(#38590) Viktor8.


Viktor8.
tag

Sziasztok. Adott egy Mexikói telcel hálózatos Nokia N97 mini, szerintetek lehet valamit kezdeni vele,hogy tudja kezelni a Magyar hálózatot, az lenne a jó ha telekomos simmel kompatibilis lenne. Köszi.

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#38591) KSparrow válasza Viktor8. (#38590) üzenetére


KSparrow
senior tag

Van itthon bele elég panel. Lehet nyitni is, de nem éri meg, egyszerűbb a csere.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38592) zolikaDB válasza KSparrow (#38591) üzenetére


zolikaDB
veterán

6680-as alaplapod nincs véletlen fölöslegbe? :D

(#38593) KSparrow válasza zolikaDB (#38592) üzenetére


KSparrow
senior tag

csak ma láttam, de pont ma ígértem el, ami volt :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38594) zolikaDB válasza KSparrow (#38593) üzenetére


zolikaDB
veterán

:(
Ha lát valaki 6680-as alaplapot, plíz jelezzen.
Van egy hibátlan, gyönyörű fóliás darabom, de a lap halott. Érdemes lenne megpatkolnom.

(#38595) --HARDCORE-- válasza zolikaDB (#38594) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Bírom az új telók specifikációinál még mindíg képesek 1, 2, 2.5, 3, 3.5 4G-re..
De a régi telókat ellehetetlenítették a GPRS használatára. :(( Pedig még saját wap chat szervert is futtatnék értük... Sokkal nagyobb élmény volt egy 6510essel írogatni annó.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38596) FoxiestFox válasza --HARDCORE-- (#38595) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Élménynek élmény, de hogy nem jó, az is biztos :DDD

(#38597) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

A mini-gyűjteményem "befejezése" végett keresek Nokia E6-00 készüléket (nem szétkopott / tört / repedt állapotút, doboz nem feltétel), valamint E55 billentyűzetet (fekete vagy fehér színben).
Ha valakinél kallódna belőlük otthon, megteszi, hogy rámír? Köszönöm előre is :) :R

(#38598) cousin333


cousin333
addikt

Sziasztok!

Volna itt nekem pár régebbi készülékem, bár nem tudom, mennyire számítanak retrónak. A terv az volt, hogy leadom a Vodafone-nál megsemmisítésre, de kicsit sajnálom őket, szóval gondoltam felajánlom itt. Ha valakit érdekel és megoldja a szállítást (anyagilag is), akkor ingyen viheti.

Samsung Galaxy S (I9000): Cyanogen moddal (Android 4.4.4), hátlapon kis repedés, amúgy rendben van.
Samsung Galaxy Wave S8500: Bada oprendszer. Elvileg nincs semmi baja, de akkum nincs hozzá.
ASUS P735: Windows Mobile. Bekapcsoltam, működik, külsőre is újszerű.

Mindegyikhez van tok is. Ha érdekel valakit, tudok róluk képeket küldeni.

"We spared no expense"

(#38599) Elims válasza cousin333 (#38598) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Szép felajánlás!
Szerintem a bada-s samsung-ot ne "add el".Ha végképp meg akarsz tőle szabadulni,tedd fel itt a hardverapróra pénzért,szerintem elviszik.

(#38600) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Bár erősen off topic, ide is beteszem, hátha elfér a topikban: [link] :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.