Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) arkades válasza quailstorm (#37849) üzenetére


arkades
aktív tag

Persze, biztos volt még egy. Amúgy kizárt, hogy eladta volna.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37852) cocka válasza ferret77 (#37850) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván nem erre a típusra gondoltam, hanem egy másikra.

(#37853) ferret77 válasza arkades (#37851) üzenetére


ferret77
tag

Ez nem derült ki a kérdésből. Azt hittem, N92-re gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#37854) ferret77


ferret77
tag

Nemrég vettem ezt is. :) Már "csak" egy nokia feliratot kell keresnem rá, meg egy sim leszorítót és teljes lesz a boldogság.

(#37855) iday válasza ferret77 (#37843) üzenetére


iday
aktív tag

Áhhá, szóval te vagy az. ;)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#37856) ferret77 válasza iday (#37855) üzenetére


ferret77
tag

Én én vagyok :) És te ki vagy? :D :)

(#37857) ferret77 válasza iday (#37855) üzenetére


ferret77
tag

Közben megtudtam :)

(#37858) zolikaDB válasza ferret77 (#37843) üzenetére


zolikaDB
veterán

Uristen! Ez a "sor"!!! Csak az N90 volt meg annak idejen, mar banom, hogy regen "forgattam" a telefonokat, es odavannak azok, amik ma ritkasagok...
Egy 6630 mai napig nagy vagyam, de nem lelek olyat, ami hellyel-kozel hibatlan lenne...
Nemreg egy olyan 3650-est fogtam ki, ami ugyan angol nyelvu, de pl a Nokia felirat hatul es a kameragyuru feliratai épek!!!
Erre meg egy szep ezust haz hianyzik :)

Szoval, nem egyszeru sport ez!

(#37859) TommyX_ válasza ferret77 (#37854) üzenetére


TommyX_
őstag

Majd ha találsz sima 8910-t akkor szólj nekem is, persze jó áron. :))

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37860) ferret77 válasza TommyX_ (#37859) üzenetére


ferret77
tag

Ilyen áron nehéz lesz. Nem találnád ki, hogy mennyiírt vettem. :)

(#37861) zorzy4 válasza quailstorm (#37849) üzenetére


zorzy4
őstag

Nekem is tőle van, igaz egy n8 protoba került. Én is viccelődtem vele, hogy teríti az n92őt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37862) golya32


golya32
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#37863) imi290


imi290
aktív tag

Hali,szeretem egy Nokia E5-00 telefont.Sajnos magyar nyelv nincs rajta,szeretnék rá tenni.tudja valaki,hogy honnan lehetne letölteni egy product code-ot ? A navifirm évekkel ezelőtt sem ment már.Phoenixem van ha minden igaz. Ez a product code kellene 0595197 RM-632 CTR BLACK HUNGARIAN QW1 HUNG HU
Köszii :R

(#37864) iday válasza imi290 (#37863) üzenetére


iday
aktív tag

google.com
Első találat...
http://www.nokiafirmware.net/productcode/0595197.html

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#37865) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hülye kérdés következik. Szerintetek a Gear VR with controller (2017) verzió lesz valaha nagy presztízsű retro? Mondjuk SGS7 vagy SGS8 telefonnal?

(#37866) KSparrow válasza quailstorm (#37865) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát egyszer lehet, majd talán.
De nem a telefon lesz érdekes, hanem a kiegészítő, nyilván.
Fene tudja. retro biztos lesz, de hogy mennyire nagy presztízse lesz, azt passzolom. Ehhez az kell, hogy egyrészt ebből a VR-ból ne legyen semmi, a játékok meglegyenek, és akkor talán lesz belőle egy N-gage szintű valami.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37867) quailstorm válasza KSparrow (#37866) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a gondom, hogy van egy ilyen VR sisakom (bontatlan). Mondjuk úgy, hogy ingyen. Telefonom nincs hozzá. Aztán nem tudom mit kezdjek vele, mert nekem S8 nagyon nem kell, S8 plus (edge) akármit fogtam, azon kívül, hogy el tudom ejteni, vagy összetapperolni a szélén mindent, sokat nem tudok vele kezdeni.
S7 már elérhető árú viszont.

Szóval nem tudom hogy járok jobban, ha eladom a fenébe és veszek belőle mást, vagy aszalom 10-20 évig, esetleg veszek hozzá egy S7-et.
Anyagilag az elkövetkező fél évben max egy használt S7-et tudnék kiköhögni ilyen "just for fun" jeligére.

Viszont magára a sisakra sincs kimondottan értelmes tartalom, mert a teló kevés hozzá. VR inkább a PC-hez lenne jó, de ez meg ahhoz nem kapcsolható, és még egy vacak VR Chat se futna rajta.
Szóval ha megtartom akkor is kb. minek.

N-gage az szerintem menő volt anno és voltak rá maradandó játékok, ez a mobilos VR viszont tartalom híján meghótt.

(#37868) KSparrow válasza quailstorm (#37867) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ha azt mondod, hogy elfér a szekrény aljában, akkor lehet érdemes megtartani. Elteszed, nem zavar, hgy ott van, és ha bontatlan, szerintem el tudod majd adni. De ezek a telefonok már inkább multimédia-eszközök, amiből 12 egy tucat, telefon vagy tablet, mind ugyanazt tudja, csak max. nagyobb a kijelző. Aztán persze a vége ugyanaz, hogy ha elsomlik, kuka, mert nem / nehezen javítható, és akkor meg hiába szép vagy tudja / tudta ezt / azt.
Én Vaterán 3 ezer ft körül vettem a Oneplus VR kit-et, mert Oneplus, és a telefonomhoz vagány eltenni. Ennyi. Szekrénybe még befért, kipróbáltam, eltettem. Van Google cardboardom is, azt se használom. Vicces, mutogatni jópofa a VR, de gyakorlati haszna nincs.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37869) quailstorm válasza KSparrow (#37868) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, azért ez a Gear VR egy kicsit drágább móka, kontrolleres szenzoros Oculus termék.
Amúgy meg igen, az külön vicces lenne, ha mire elővenném, tönkremenne a dobozban.

VR-nak van értelme, metalexovics videóin jókat lehet röhögni, de Gear VR-ra semmi olyan nincs, ami érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#37870) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre tévedtem, egy Samsung S5350 Shark-hoz kellene magyarul is tudó rom, ha valaki tud ilyet bárhol.
Kollégám hogy-hogynem, sikerült úgy ráfeküdjön, hogy olyan gombkombinációt nyomkodott össze, hogy a készülék felizzott, amire ő persze kikapta az akksit. Az eredmény: a készülék működik, csak kikapcsoláskor összeomlik és bedob valami bootloader szöveget, amitől csak áramtalanítás árán lehet megszabadulni. Sikerült kínai, illetve indiai (inkább keletázsiai) romokat összekaparjak, de azokban nincs magyar nyelv, a srácnak meg kellene, mert nem igazán vágja az angolt (a bengáliról nem is beszélve :D). Mondjuk ezektől legalább megjavult, újra kikapcsolható és hibátlan, de nem magyar. Ezért kellene valami, ha bárki tud.
Köszi előre is :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#37871) quailstorm válasza geprombolo (#37870) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#37872) geprombolo válasza quailstorm (#37871) üzenetére


geprombolo
senior tag

Húúú, nagyon köszi! :R :R :R Olyan kérdésem van, hogy az .rc2 végződésű fáljokból melyiket kell feltenni a készülékre, a low, vagy a mid-et? Pontosabban, mi a különbség közöttük? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#37873) quailstorm válasza geprombolo (#37872) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lowot, és ez a debug level. ilyen üzenetek összeomlás esetén

Magasabb debug level, több ilyen üzenet hibánál.

[ Szerkesztve ]

(#37874) geprombolo válasza quailstorm (#37873) üzenetére


geprombolo
senior tag

Értem, tehát a működést elméletileg nem befolyásolják. Köszi. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#37876) dz1989 válasza #45553408 (#37875) üzenetére


dz1989
senior tag

Nem kötekés képp... Okés hogy nem a sajátod. De. ;]

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37877) novinyul válasza dz1989 (#37876) üzenetére


novinyul
veterán

Nyugi van :)) Elfèrt ebben a nagy forgalomba

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#37879) dz1989 válasza #45553408 (#37878) üzenetére


dz1989
senior tag

Inkább ez legyen a hibam mint hogy nem valaszolok más üziére. ;)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37880) dz1989 válasza #45553408 (#37878) üzenetére


dz1989
senior tag

... vagy hogy nem ismerem a kérlek szót. ;)
... vagy hogy nem vagyok segitő kész. ;)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37882) ferret77 válasza quailstorm (#37881) üzenetére


ferret77
tag

Elég furcsa, de azt írja, hogy a nokiánál vette. Lehet, hogy ilyen volt az első szoftverrel?

(#37883) quailstorm válasza ferret77 (#37882) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez az amit én sem tudok és sajtóanyagot sem találok róla.

Node, kék billentyűháttérvilágítás? És mi van a kamerával?

(#37884) dz1989 válasza quailstorm (#37883) üzenetére


dz1989
senior tag

Szeritem élőben kéne látni. Nem elég jó a képek minősége.
Akku alá kéne bekukkantani hogy nem-e proto.
Valamint hogy írta hogy "pöpec" így lehet hogy utángyártott cucból lett felujitva.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37885) quailstorm válasza dz1989 (#37884) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, kommentben írta, hogy fel van újítva, de a kameramodult azt nem szokás cserélni, márpedig kisebb a lencse és nincs a blende se rajta.
Kommentekben ott vannak a képek.

Élőben persze bármelyikünk pillanatok alatt megmondaná, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#37886) dz1989 válasza quailstorm (#37885) üzenetére


dz1989
senior tag

Szeritem gyári a kép alapján. Mellé kéne tenni egy másikat.
Bocsi nem néztem a kommenteket. :))
Az nem a Blend mert az fix hanem az ND szűrő ami bezár.
Az N73-egészen a 808 ig volt szinte minden csúgy Nokiában volt ND. Kivéve az N86 8MP mert ott tényleg több blend volt, valamint az N93, N93i N80 mert egyszerüséggel nem volt szükség(F3.5 nél verőfényes napcsütés ben sem tudott be égni. )

A többien nem tudott elég gyors záridőt ahoz hogy ne égjen be F2,8 alatt és így ND szűrővel lett megoldva.
Az N86 sem de ott volt F2.4 F3.2 F4.8.
808 max záridő 1/665
N8 1/1000 körül van(emlékeim szerint)
Az E90 az kakuk tojás mert annak sem kellett ND, és F2.8-as blendű.

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37887) quailstorm válasza dz1989 (#37886) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Értem. Azt megfigyeltem, hogy mire használja, de sose tudtam mi az, kösz a magyarázatot.

(#37888) dz1989 válasza quailstorm (#37887) üzenetére


dz1989
senior tag

Szívesen.
Amúgy az ND szűrő olyan, mint nekünk a napszemüveg. :))

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37889) Öcsielvtárs válasza quailstorm (#37881) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia, én igen, Meg más tematikus fb csoportnak is...

Samsung A54

(#37890) quailstorm válasza Öcsielvtárs (#37889) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a tagság volt a kérdés, hanem hogy hamis-e.

Amúgy azóta kommentelte a tag, hogy kipróbálta az X-ploret és felment, szal lehet a V10-es szoft tényleg úgy nézett ki.

(#37891) geprombolo válasza quailstorm (#37873) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, ma feltettem a telóra és minden rendben vele. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#37892) KSparrow válasza dz1989 (#37886) üzenetére


KSparrow
senior tag

KLÓN. A kamera sokkal kisebb, a kék LED, a menü félig magyar, félig angol (üzenetek / clock) kamu az egész. Nem felújított. ha fel lenne újítva, akkor se lenne cserélve a LED, és akkor már megkapta volna a legfrissebb FW-t. Kamu klón, forintot nem ér.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37893) quailstorm válasza KSparrow (#37892) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem akartam azzal basztatni, hogy X-plore-ról fotót is rakjon fel, gyanúztam hogy nem próbálta ki, csak eteti a népet.
Ha elég ügyes, még el is adja.

Nekem is a kamera, a kék LED tűnt fel leginkább.
Ráadásul találtam is YT videót olyan kék ledes klónról, aminek ilyesmi volt a menüje.

[ Szerkesztve ]

(#37894) KSparrow válasza quailstorm (#37893) üzenetére


KSparrow
senior tag

vont nálam ilyen, emlbontottam, háááát
minimális kamera, jó, ha VGA. ja,. a panel egy sima n95-re HASONLT- értsd: a 8GB az egy 8GB MicroSD a klón N95-ben.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37895) Veetyaa


Veetyaa
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy Nokia 3310-es készülék fellelt állapotban, 2004 környékén volt utoljára használva - az haverok között is kemény 14 év - még az akksit is sikerült megmenteni, egy gond van, hogy anno a Telenornál, akarom mondani Pannon GSM-nél vásároltuk, azóta pedig az egész család átesett szolgáltatóváltáson, és vodás kártyával lenne használva ha lehetne. :DDD Szóval kellene valami információ függetlenítéssel kapcsolatban. Köszi előre is!! :R

(#37896) novinyul válasza Veetyaa (#37895) üzenetére


novinyul
veterán

Vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, nekik nyitniuk kell. De tuti befonják a hajukat :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#37897) Veetyaa válasza novinyul (#37896) üzenetére


Veetyaa
csendes tag

Köszi! Megpróbálok utánajárni, hátha. :)

(#37899) Dzsekó válasza Veetyaa (#37895) üzenetére


Dzsekó
addikt

Régi DCT3-as telókat neten ki lehet függetleníteni, kb. 5 perc alatt. Országot kell megadni, majd a szolgáltatót és utána az imei számot. Kiíja a kódot, amit a telefonba be kell pötyögni. Az oldalon alul van az unlocking instructions-ban, hogy pontosan hogy kell beírni a kódot. Már csináltam. Csak T-Com függetlenít ingyen, a másik két szolgáltatónál be kell mutatni a vásárlást igazoló számlát, hogy Te vásároltad a telefont tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#37900) ferret77 válasza Dzsekó (#37899) üzenetére


ferret77
tag

Ez az oldal mostanában nem megy nekem. Végigmegy a folyamat, de a végén, ahol a kódnak kéne lennie, hibaüzenetet ír pirossal. Persze van más online függetlenítő oldal is. Küldtem is neki priviben.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.