Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37804) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

-

(#37805) boxee


boxee
újonc

Sziasztok,

Van egy 6310i -m ami sokáig a fiókban hevert, viszont most feltöltöttem és bekapcsolás után egyből a "contact service" felirat fogad. Gombokra nem reagál, sem kódot, sem hivást nem lehet inditani.
Ha valakinek van ötlete vagy látott már ilyet akkor kérem, hogy segitsen, hogyan lehetne életre kelteni a telefont. Ahogy külföldi oldalakon nézem, elsőre azt írják hogy flash-elni kellene a telefont de akár hardware hiba is lehet.

köszi előre is!!

(#37806) stufen2


stufen2
tag

Adott egy 6700 slide, a 8as és a 9es gomb nem működik rajta, kicseréltem a gombok fóliáját is úgy sem működik....Mi lehet a hiba? :F

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#37807) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Ha már retro telefonok. Nekem sose volt Nokia 3410-esem, se 3510-esem.

Azt tudom, hogy a 3410-esre úgy mond letölthetőek voltak játékok meg animált screensaverek WAP-on keresztül. Engem igazából az érdekelne, hogy ezeket a cuccokat sideloadolni is lehet(ett) a telefonra vagy kizárólag letölteni? Azaz kábellel át lehetett rájuk másolni mondjuk animált gifet vagy java játékot?

Egyáltalán működnek még azok a szerverek, amik alapból be voltak állítva ezek letöltéséhez?

Na állítólag a 3510 a monokróm kijelző ellenére már képes volt MMS fogadására is. Aztán ott fel van sorolva a használatiban pár képformátum meg hogy midi csengőhangokat támogat. Ezeket át lehet tölteni kábelen is vagy ezekhez is wap kell vagy MMS?

(#37808) quailstorm válasza cocka (#37807) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MBUS kábellel oplogót meg még pár dolgot lehet, 3510i-n Java-t is. Sima 3510-em nincs. 3410-re meg nem barkácsoltam.
3410-en betárcsázós net volt, 3510i-n már rendes WAP és GPRS. Természetesen egyik se működik már.

Tervben van, hogy ezzel foglalkozzak, eddig odáig jutottam, hogy van 3310 custfw-m, 3310, 3410 itthon, meg FBUS és MBUS kábelek.

(#37809) cocka válasza quailstorm (#37808) üzenetére


cocka
veterán

Oplogó az 1 SMS azt tudom. :D Összeállítod és elküldöd magadnak, egy mezei usbs modem is elég hozzá. Legrosszabb esetben is ott az SCKL.

3410-en betárcsázós net volt

Akkor ezt szem előtt tartva valószínűleg nem lehettek olyan nagyok azok a java appok, csak kérdés, hogy kellett-e valami hitelesítő biszbasz, ha mondjuk saját appot akartál írni hozzá, majd azt feltölteni egy szerverre. Működhetett vajon annak letöltése? :)

Természetesen egyik se működik már.

Gondolom ezt úgy kell érteni, hogy technikailag működhetne, csak már nincs wap oldal, ami betölthető lenne.

1112-höz nekem is volt kábelem, gnokiival nagyon kevés infót ki lehetett nyerni, de alapvetően semmire se volt jó igazából. Csengőhang áttöltésre max.

(#37810) quailstorm válasza cocka (#37809) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem, wap oldal van, ellenben gprs mobilnet nincs

1112 S30, az tényleg nem is tud semmit, ellentétben azokkal, amiről eddig beszéltél

[ Szerkesztve ]

(#37811) cocka válasza quailstorm (#37810) üzenetére


cocka
veterán

Attól még beállítások, névjegyzék és SMS-ek menthetőek lehetnének.

(#37812) cocka


cocka
veterán

Amúgy ami a 6210-6250-6310-6310i vonalat illeti, az miért kölcsönöz ezeknek üzletemberes feelinget, ha ezek a mai átlag feature phone-okhoz képest féltéglák? Tömegüket és hosszukat tekintve is.

Másik úgymond üzleti vonulat volt a 6510-8310 kombó, amik meg pont az ellenkezői ezeknek.

Amúgy a neten lévő fotók mennyire mutatják jól a különbséget a 6510 és a 6310i kéksége közt?

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem sose tetszett a kék háttérvilágítás. A Samsung R210, R220-nál volt megfigyelhető ez a brutális kékség, ami szerintem kifejezetten zavaró.

A Siemenseknél a narancssárga még oké volt, de én a zöldes vagy fehéres háttérvilágítást szeretem a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#37813) quailstorm válasza cocka (#37812) üzenetére


quailstorm
nagyúr

6310i kékje nagyon szolid, kellemes.
De nekem nem volt bajom az Alcatel OT-E105-tel se.

(#37814) novinyul


novinyul
veterán

Talán a legdurvább háttérvilágítása a Siemens C30-nak volt, ha jól emlékszem, kegyetlen piros volt a ledezése :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#37815) zolikaDB válasza cocka (#37812) üzenetére


zolikaDB
veterán

A 6310i kékje a legszebb kék szerintem monokrom hattervilagitasu telefonok kozott.
A zoldet sose szerettem, a narancs hatareset, de a szemnek pl kellemes, nem banto. (a zold se amugy)

(#37816) FoxiestFox válasza zolikaDB (#37815) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én anno fehér, vagy halvány vörös világítást szerettem volna az 5510-embe. Kár, hogy nem építettek be pár rgb ledet a kijelzőhöz, hogy lehessen váltani ízlés szerint. Ez már akkor is olcsó tech volt. :D

(#37817) KSparrow válasza boxee (#37805) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia!
Sajnos az valóban, vagy szoftverhiba, vagy van egy mikrorepedés a többrétegű főpanelben, ami miatt nem indul. Garanciális szerviz általában főpanelt cserélt. Nekem 3410-re ajánlották, de addigra megvolt az új telefon, visszakértem, és így megvan még a legelső telefonom valaha. Neked azt tudom javasolni, nézz egy üzemképes romos állpotút, és építsd át. ezzel foglalkozni nem éri meg.

(#37806) stufen2:
7310 SN típushiba, hogy a 789 gombok nem mennek. És nem a fólia a hibás. Valami elszállt a panelon. Javítással nem foglalkoztam, a panel elfér így is a telefonban a gyűjteményben, amíg nincs jobb. Ha nem lesz, akkor meg ez van. sajnos. de egy 6700 nem beszerezhetetlen, vagy akkora nagy kincs :) Nekem is van egy, alig van benne használat, dobozos, és melegszik.

(#37807) cocka:
Sajnos Quailstorm jól írja, már nincs wap támogatás. próbáltunk volna mi is valamit a Mobilmementókkal összehozni, de egyik hazai szolgáltató se tudott segíteni.

(#37814) novinyul:
Láttam olyan 7110-est, amit átépítettek, hogy a világítás passzoljon a Golf műszerfalához. valahol még meg is van elvileg.
Amit utáltam, az a 6510. az a kék szín bántotta a szemem. messziről szép volt, de olvashatatlan.

(#37816) FoxiestFox:
RGB-t lehet azért nem tettek bele, mert sokáig hiába volt LED, nem volt olyan ereje, mint ma. A korai nyomógobos telefonoknak, pl Benefon Max (/vagy City, ki hogy hívja) minden gombja alatt van egy LED. és még úgy is halvány. A 2600 gombsorát meg össz-vissz egy darab LED világítja be. RGB LED (Samsung értesítési LED-et nem számítva tudtommal 2008 körül jött be, 7610 SN és 7900 Prism telókkal.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37818) FoxiestFox válasza KSparrow (#37817) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi! Azt hittem, már tartott ott a tudomány, hisz ipari nyomtatókban láttam már lcd kijelzőket akkoriban tök jó fényerővel kicsi méretben, de jobban belegondolva CCFL világításuk lehetett.

(#37819) Mulderpapa válasza KSparrow (#37817) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Nekem az 1999-es VW Passatomban lévő gyári kihangosítójának a telefonja egy Nokia 3110 piros kijelző és gombsor vilagitassal. Ezek szerint akkoriban is volt a Nokiának piros ledje, csak nem használta nagyon. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#37820) cocka


cocka
veterán

Arra tud valaki válaszolni, hogy a régi mondjuk monokróm kijelzős, még most is árult, "felújított" Nokiákon mi a büdös franc kerül több tízezerbe?

Magyarul a GPRS hiánya miatt, ha akarnám se tudnám egy régi 3510-esen kipróbálni a fantasztikus "MMS" szolgáltatást, aminek ha jól tudom előfeltétele legalább a GPRS.

Bár valójában ezt csak régebben jelentették így ki. A díjszabásban nyomát nem látom, hogy bármilyen net kapcsolat kéne az MMS-hez.

(#37821) zorzy4


zorzy4
őstag

cocka

"Amúgy ami a 6210-6250-6310-6310i vonalat illeti, az miért kölcsönöz ezeknek üzletemberes feelinget, ha ezek a mai átlag feature phone-okhoz képest féltéglák? Tömegüket és hosszukat tekintve is."

Na most ez, már ne haragudj, de nem áll össze. Mi az, hogy miért kölcsönöz üzleti feeliget? Azért mert olya a formája, és abban a korban a szolgáltattatás kínálata is megfelelt.

Hogy lehet összehasonlítani egy mostan feature telefonnal?

Amúgy meg nem féltéglák, még egy 6110 sem.

A 8310 fellső kategóriás divatt telefon volt, a 6510 meg mini üzleti, kicsit keverve a 6310est, és a 8310est.

Az mms működik most is minden telefonon ami tudja.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37822) cocka válasza zorzy4 (#37821) üzenetére


cocka
veterán

Az mms működik most is minden telefonon ami tudja.

Ez kiváló, csak a kérdésem nem az volt, hogy tudok-e MMS-ezni azzal a telefonnal, ami támogatja.

A kérdés az volt, hogy a 3510-essel lehet-e MMS-ezni, akár most 2018-ban is, mert tudtommal ahhoz kellett a GPRS. Márpedig itt előttem két ember is azt írta, hogy a GPRS szolgálatás megszűnt.

(#37823) arkades válasza cocka (#37822) üzenetére


arkades
aktív tag

Ezek szerint nem tudsz.
[link]

[ Szerkesztve ]

Каждый дрочит как он хочет.

(#37824) novinyul válasza arkades (#37823) üzenetére


novinyul
veterán

A 3510 tudta az MMS-t! De azon a kijelzőn inkább hagyjuk, még a 3510i is gáz volt.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#37825) arkades válasza novinyul (#37824) üzenetére


arkades
aktív tag

Ha tudta, akkor tényleg csak maga a technika miatt lehet érdekes, mert amúgy nyilván élvezhetetlen volt.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37826) zorzy4 válasza cocka (#37822) üzenetére


zorzy4
őstag

Tavaly még küldtem 3510re mmst. Tudtommal a gprs nem szűnt meg. Most küldtem vodásról telekomra, mindkét teló csak gprs

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37827) cocka válasza novinyul (#37824) üzenetére


cocka
veterán

Inkább csak a szöveg és a OTA bitmap meg a midi érdekel. Hogy a fogadott üzeneteket el lehet-e menteni, vagy pl. a szöveget tovább lehet-e küldeni SMS-ben stb..

(#37828) quailstorm


quailstorm
nagyúr

MMS szerver lehet, hogy megy, de a mobilnet szerver az nem. Próbáltam januárban, 3510i-n is meg 3100-on is, de semmi.

(#37829) cocka


cocka
veterán

Azt vágjátok, hogy a 2mm-es töltőcsatlakozóval ellátott Nokiákat lehet tölteni USB-ről is? (mármint én tudom, hogy lehet, csak a kérdés, hogy ti tudtok-e róla)

Mármint teszteltem és működik, viszont a régebbi 3.5mm-eseket csak univerzális töltővel lehet tölteni és csak 6 volttal, mert az 5 volt kevés neki.

(#37830) KSparrow válasza cocka (#37829) üzenetére


KSparrow
senior tag

van USB.2,5mm átalakító, igen. Már ha ez a kérdés. Mert ha az, hogy van rajta USB is, akkor nem, azon rengeteg nem tült. N82, N91 pl csak tültőcsatlakozón tölt, UCB-n nem. hiába van rajta.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37831) cocka válasza KSparrow (#37830) üzenetére


cocka
veterán

De az amúgy is egy speciális USB port nem? Vagy rendes vmilyen szabvány USB port?

Igen én is az USB-2mm-es átalakítóra gondoltam.

Viszont az USB-3.5mm-es átalakító csak úgy simán nem megy, mert egyrészt a kábelvég belső átmérője egy kicsit kisebb, mint a szokásos 3.5 × 1.35 mm-es DC dugó (tán 1.1 mm körül van), másrészt meg a feszültségszabályozása más az ilyen régebbi telóknak, ezért műxenek csak 6 volttal. Tehát a powerbank kizárva, ha csak nem találják fel a feszültségszabályozós powerbankot, az igazán jó lenne. Mondjuk egy 5-12 voltos tartomány.

(#37832) KSparrow válasza cocka (#37831) üzenetére


KSparrow
senior tag

Biztos van, vagy ha nincs, akkor meg lehet építeni. De ugye azt éri meg megépíteni, amire van kereslet, és a kereslet sajnos nem 1, vagy 50 ember.

Az említett telefonok , az N91 miniUSB-vel és az N82 is sima MicroUSB-vel teljesen szabvány. csak nincs bekötve az 5V a töltőre. Ugyanez azt hiszem az 5310-zel is a helyzet, meg 6500 slide-dal, holott ott már ott volt a 6500 Classic, ami nemhogy töltött USB-vel, hanem csak USB port volt rajta. (ennyit az Apple átalakítós füleseiről meg az "új" trenddel, amit a többiek követtek)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37833) zorzy4 válasza Mulderpapa (#37819) üzenetére


zorzy4
őstag

Komoly darab. Gratulálok hozzá!
Lassan nekem is meg kéne mutatnom a gyűjtemény újabb darabjait.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37834) boxee válasza KSparrow (#37817) üzenetére


boxee
újonc

Szia,

Több helyről hallottam ezt én is, a szoftverhibára azt mondták hogy meg kellene próbálni flash-elni egy új szoftvert rá, hátha. Elvileg a Nokia Phoenix tudja is ezt, csak abban nem vagyok biztos hogy a 6310i soros kábelével meg lehet e csinálni?!
Ez egy vadi új telefon (0 perces) egyébként ami megmaradt, nagyon jó lenne ha meg lehetne javitani.
Nem tudsz esetleg valakit aki Nokia szervizes volt és tudhatna segiteni? Vagy legalább hogy hogyan lehetne bővebb infot kinyerni a hibáról a "contact service" -en kivül?
Persze én is tudom, hogy "nem éri meg", csak gondoltam megér egy próbát...

üdv.

(#37835) KSparrow válasza boxee (#37834) üzenetére


KSparrow
senior tag

Sajnos én Phoenixszel csak újabb telefonokkal tudok bármit kezdeni, ezek már túl régiek nekem, és sajnos akit ismerek, hogy szervizes volt (nem tudom, olvassa-e még a fórumot) ő se a szoftver oldalát javította tudtommal, valamint nem ebben a korszakban volt a Nokia szervizben. (ami persze másik vállalat volt, megbízva ezzel a feladatal).

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37836) iday válasza KSparrow (#37835) üzenetére


iday
aktív tag

Én? :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#37837) KSparrow válasza iday (#37836) üzenetére


KSparrow
senior tag

:K ;]
Ezek szerint még olvasol :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37840) ferret77


ferret77
tag

Ha jól tudom, az apróról linkelve ezt szabad, ha mégsem, akkor elnézést és töröljétek.

Nokia N92-t vennék!

(#37842) FoxiestFox válasza ferret77 (#37840) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát igen, ilyet sokan vennénk :D Nem sok magyarnak akad ilyenje.

(#37843) ferret77


ferret77
tag

Ksparrownak köszönhetően N92 pipa :)

(#37844) FoxiestFox válasza ferret77 (#37843) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az igen :D

(#37845) cocka válasza ferret77 (#37843) üzenetére


cocka
veterán

Lehet tőle venni?

(#37846) arkades


arkades
aktív tag

Közel lehet az apokalipszis, ha a Marci elad egy ilyen telefont :K

Каждый дрочит как он хочет.

(#37847) golya32


golya32
aktív tag

Már írtam neki nekem 8910i kellene :C

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#37849) quailstorm válasza arkades (#37846) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi van ha több is volt neki?

(#37850) ferret77 válasza cocka (#37845) üzenetére


ferret77
tag

Már nem, csak egy maradt neki.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.