Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Elims válasza arkades (#38198) üzenetére


Elims
veterán

2 évvel ezelőtt nekem tudtak adni e52-höz.
Lehet,hogy szerencséje lesz. :-)

(#38202) Fancy-boy válasza arkades (#38200) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem nem annyira bonyolult.
A Sony Ericssontól tud kérni kódot a Telekom? Nem, mivel Sony lett.
A Motorolától tud? Nem, mivel most a Lenovo kezében van.
A régebbi Nokiához úgy tudom tudnak adni.

[ Szerkesztve ]

(#38203) quailstorm válasza Fancy-boy (#38202) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sony Ericssonhoz kapsz kódot csak nem fog működni :DDD

(#38204) KSparrow válasza quailstorm (#38203) üzenetére


KSparrow
senior tag

A koronavírus miatt (Dafuq?) most Nokiához nem küldenek. áll egy pár, ami arra vár, hogy nyissák..

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38205) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Nokia mobiltelefonok javítását napjainkban melyik szerviz végzi, hová szállítja a futár? :F

[ Szerkesztve ]

(#38206) KSparrow válasza Dhampir (#38205) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia! Meglátjuk - Én Media Marktban adtam le az enyémet, mint vásárlás helye. ma jött az értesítés, majd megmondom, ha tudok valamit, szerintem holnap megyek érte. (ajánlom, hogy amíg nem volt nálam, ne a garanciaidőből vonják :D )

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38207) Dhampir válasza KSparrow (#38206) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen! :R

(#38208) arkades válasza Fancy-boy (#38202) üzenetére


arkades
aktív tag

Én nem írtam, hogy bonyolult lenne. Persze nem is tudom, hogy melyik céget épp melyik másik vásárolja meg. Mondjuk azt tényleg nem tudom, hogy ha egy adott céget felvásárol egy másik, attól még miért nem lehet egy bizonyos készülékhez függetlenítő kódot adni, ez miért kizáró ok? De hát mindegy is, a lényegen nem változtat.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38209) garga01 válasza Elims (#38201) üzenetére


garga01
senior tag

Megoldódott, de másképp: szereztem egy független telót :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#38210) Fancy-boy válasza arkades (#38208) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen nem kizáró ok, de nekem logikusnak tűnik, hogy ha már az eredeti cég nem működik, akkor a kódszerzés sem egyszerű művelet. Legalábbis a tapasztalat ezt mutatja.
Te eltudod képzelni hogy pl. a Lenovo majd támogatást nyújt a Motorola V3-hoz és küld a Telekomnak egy függetlenítő kódot? :))
Végül is egy több kézen átment cég 16 éves telefonjáról beszélünk. Nem igaz? :DDD
Persze próbálkozni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38211) arkades válasza Fancy-boy (#38210) üzenetére


arkades
aktív tag

Igen, én el tudom képzelni, persze az én fantáziám eléggé élénk :K
De hát állítólag a Nokiákkal működik a dolog, persze ott még a gyakorlatban is gyártanak telefont ezen a néven. A minőségük már nyilván más lapra tartozik.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38212) kovy79 válasza Fancy-boy (#38210) üzenetére


kovy79
őstag

Az autóiparban 10 évig kötelezik a felvásárolt/kivonult cégeket a teljes gyári alkatrészellátásra (kb. support).
Nem értem a törvényhozókat, hogy a jóval kisebb energiaforrást igénylő termékek esetében ez miért nem kivitelezhető.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38213) #86967808


#86967808
törölt tag

Visszatértem az aktív Symbian felhasználók közé. :))

Sikerült vennem egy szép állapotú E72-est. :) Úgy vettem észre, hogy a használt mobil vásárlás olyan, mint a használt autó vásárlás. Eladói oldalról a "jó/normál állapot" nem pont azt jelenti, amit én annak gondolok. Persze lehet, hogy az én szövegértésemmel van gond. :U

Hasznos lehet másoknak:
Quailstorm javaslatára - amit ezúton is köszönök :R - megpróbáltam feltelepíteni a networking_improvements.sis fájlt.

Előtte találtam itt egy részletet leírást az Abi99 nevű felhasználótól. Ez alapján annyit csináltam, hogy a telepítés előtt a dátumot 2015-re állítottam. Feltelepítettem a fájlt és visszaállítottam a dátumot. Ekkor a bejövő levelezés már működött is a gyári alkalmazással és outlook-os fiókkal.

A kimenő levelezás viszont nem ment. A megoldást itt találtam meg a Hpholm nevű felhasználó hozzászólásánál. Az SMTP biztonsági beállításánál kiválasztottam azt, hogy StartTLS és már működött is. :K

Korábban írtam, hogy internetezés szempontjából csak annyit szeretnék, hogy wi-fi kapcsolaton keresztül el tudjam intézni a levelezésemet. Ez megoldható az E72-essel. :)

Ezt a néhány pontot azért szedtem össze, hogy esetleg később más is hasznát vehesse.

(#38214) Dhampir válasza #86967808 (#38213) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen a megosztást! :R

Hátha működni fog az E61-en is.

(#38215) #86967808 válasza Dhampir (#38214) üzenetére


#86967808
törölt tag

Nincs mit!

Most feltelepítettem a ProfiMail-t. Szépen működik.

Tök jó, hogy sok hasznos Symbian alkalmazást a fejlesztők ingyenesen elérhetővé tettek. Így például a Lonely Cat Games és a Smartphoneware is.

(#38216) Dhampir válasza #86967808 (#38215) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez remek. :K

Még az ötlött eszembe, hogy lenne arra tipped, merrefelé lenne érdemes új akksit keresni az E61-hez?

[ Szerkesztve ]

(#38217) #86967808 válasza Dhampir (#38216) üzenetére


#86967808
törölt tag

Tegnap azt elfelejtettem írni, hogy abban nem vagyok biztos, hogy ez a módszer - legalábbis ilyen egyszerűen - az E61-en is működni fog.
Abi99 felhasználó az általam fentebb linkelt hozzászólásában zárójelben jelzi, hogy FP2-es rendszerre vonatkozik a leírás. Ha jól emlékszem, ezt máshol is olvastam, bár nem kizárt, hogy ez az infó a különböző oldalakon közös forrásból származik.

Itt FP1-es telepítőt is említenek.

Az akkumulátor szerintem valamennyire szerencse kérdése.

1. példa: vettem annak idején E51-eshez gyárinak nevezett akkumulátort olyan helyről, ami nem a legolcsóbb boltok közé tartozik. Az első meglepetés az volt, hogy nem volt méretpontos. Szó szerint erővel kellett a helyére nyomni. A kapacitásáról pedig annyit, hogy még egy villanás erejéig se kapcsolt be vele a telefon és tölteni sem lehetett. :U

2. példa: nemrég vettem az eddig használt telefonomhoz akkumulátort. Szétnéztem az Ebay-en és a magyar oldalakon is. Kb. 2800 Ft-tól kb. 6000Ft-ig mentek az árak. Volt egy olyan érzésem, hogy mindegyik ugyanonnan származik, így megrendeltem a legolcsóbbat Kínából. Gyári márkajelzésű darab érkezett. Az NFC-hez tartozó áramköri rész (remélem jól mondtam) nem volt rajta, de ez nem is érdekelt. (A régiről amúgyis át lehetne rakni.) A kapacitása érdekelt, ami viszont nagyon szuper. Abszolút olyan, mint az eredeti gyári új korában.

Ha hazai boltból rendelsz, a garanciát könnyebb intézni. Az 1-es példában nekem egyből visszaadták az árat és a visszapostázás költségét is.
(Ebay-en is láttam olyan opciót, hogy a vételárrat együtt a visszapostázás díját is kifizetik.)

[ Szerkesztve ]

(#38218) Dhampir válasza #86967808 (#38217) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen az ötleteket! :R

(#38219) #86967808 válasza Dhampir (#38218) üzenetére


#86967808
törölt tag

Szívesen!

(#38220) quailstorm válasza #86967808 (#38215) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz a Smartphoneware linket, leszedtem mindent róla + elmentettem a weboldalt is.

Szerintem az egészből anno összesen a BestCalc volt meg.

(#38221) #86967808 válasza quailstorm (#38220) üzenetére


#86967808
törölt tag

Nincs mit! Örülök, hogy más is hasznát veszi a linkeknek.

(#38222) megariffer


megariffer
újonc

sziasztok! régi nokia fw flashelésben elekadtam, szeretnék segítséget kérni.
emlékszem, hogy régen (5+ éve) még simán letöltöttem a phoenixet, navifirmöt, és viszonylag kis erőfeszítéssel újra tudtam éleszteni a telefonomat, de ahogy nézem, 4 éve a nokia lelőtte az összes szervert, amin a szoftverek voltak, így a navifirm nem tud működni. a drivereket még csak-csak fel tudom pakolászni, csinálok hozzá XP-s gépet, ha máshogy nem megy... de ez a FW letöltés úgy tűnik kifogott rajtam. van erre most valami megoldás? nincs valami nem hivatalos FW gyűjtemény, amit lehet használni navifirmmel? esetleg valami modernebb megoldás? tudom manapság nem foglalkozik ezzel senki, de hátha... én rég nem követem ezt a témát, remélem itt jobban értetek hozzá, bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok :)
köszi előre is! üdv

(#38223) quailstorm válasza megariffer (#38222) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pontos típust ha adsz (RM szám), akkor lehet itt van valakinek, ha nincs, akkor maradtak a fizetős oldalak.

(valamint legfrissebb Bellét még az MS tudtommal hostolja, de csak azokhoz)

[ Szerkesztve ]

(#38224) megariffer válasza quailstorm (#38223) üzenetére


megariffer
újonc

hali!

RM-170 és RM-469-ről van szó.
RM-469-re magyar lenne jó, RM-170-re full gyári angol.
egyébként szívesen fizetek is érte, ha úgy van... abból van megbízható?
ezt az E50-est szeretném magammal vinni a sírba :D

(#38225) quailstorm válasza megariffer (#38224) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E52 cuccom van, E50 nincs. Vigyázz mert a custom E52 ROM-ról vissza magyarra már nem lehet menni.
[link]

Ez a fizetős oldal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38226) renegat1 válasza megariffer (#38224) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Találtam egy RM-469 91.3 product code: 0582005 fw-t. Magyar elvileg. Ha kell felteszem valahova.

(#38227) megariffer válasza quailstorm (#38225) üzenetére


megariffer
újonc

köszi, ezek nagyon jók, ezen már el tudok indulni! annyi csak a kérdésem, mit jelent ez, hogy "vissza magyarra már nem lehet menni"? emlékeim szerint én egy teljesen tégla telót flasheltem újra, be sem kapcsolt, nem töltött, USB-n sem ismerte fel a gép, mégis sikerült valahogy. nem cserélem le ilyenkor a teljes flash tartalmát? akkor nem mindegy, mi van rajta jelenleg?
ja és még plusz egy kérdés: a fieztős oldalon rengeteg verzió van, azok közül hogy tudom kiválasztani, pontosan melyik kell nekem? a legnagyobb verziószám mindig a legjobb? :)

(#38228) quailstorm válasza megariffer (#38227) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az általam közzétett E52 csomagban van egy lengyel custFW, ami nagyon jó meg minden, de magyar nincs benne csak angol, és verziója frissebb, mint a legfrissebb, amiből van magyar is.

Legnagyobb verziószám amiből van magyar, vagy EU ami kell neked.

(#38229) Fancy-boy válasza quailstorm (#38228) üzenetére


Fancy-boy
addikt

1-2 éve vettem egy Új 6700 Classicot Angliából és kiderült, hogy a legutolsó szoftver volt rajta.
Magyar nyelvű csak kisebb verziószámú létezett, de ennek ellenére egy kollégának sikerült belevarázsolnia a nyelvet. Gondolom a verziószámot átírhatta. :))
Amikor megnéztem a menüben, akkor ugyanúgy a legfrissebbnek mutatta, amiből nem készült magyar változat.

[ Szerkesztve ]

(#38230) #86967808 válasza Fancy-boy (#38229) üzenetére


#86967808
törölt tag

Ha nem tévedek, erről a módszerről van szó:

1. hozzászólás
2. hozzászólás

(#38231) Fancy-boy válasza #86967808 (#38230) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen. Ügyesen megtaláltad. Na, akkor ezek szerint ez eléggé elterjedt módszer. :D

[ Szerkesztve ]

(#38232) ferret77 válasza megariffer (#38224) üzenetére


ferret77
tag

E50 fw [link]
E52 fw [link]
Mindkettő magyar

[ Szerkesztve ]

(#38233) ferret77


ferret77
tag

pnht_nokia_firmware_editor_v0.2 [link]
Ezzel is lehet nyelvet belefőzni fw-be.
1. open file(betallózod a rofs2 fájlt, amiben a magyar nyelv van)
2. kattints az extract gombra és várj egy kicsit(Kék felfelé mutató nyíl)
3. Felül Tools-> Language manager
4. Katt az import/export language fülre
5. exprort language-nél válaszd ki a hungary-t, majd katt az export gombra. Jegyezd meg, hova mentette a nyelvi fájlt!
6. fogod az RM-xxx-ből a rofs2-t, megnyitod a firmware editorral, ugyanúgy language manager bla-bla-bla. Rákattintasz az import gombra és betallózod a kimentett magyar nyelvi fájlt.
7. Katt a repack/rebuild gombra(piros pipa)ez visszacsomagolja a rofs2-t, benne a magyar nyelvvel.
8. A ReBuilt szót töröld a rofs2-ből. Persze a kiterjesztést hagyd meg! Ezután mehet vissza a firmware többi fájlja közé és mehet a flash.

Közben persze törölheted is a számodra felesleges nyelveket. Azért az angolt hagyd bent a magyar mellett. Viszont a magyart alapértelmezetté teheted és akkor magyarul fog indulni a teló a szoftverezés után, vagy ha a későbbiekben formázod a telót.

[ Szerkesztve ]

(#38234) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Sikerült beszereznem egy szép állapotban lévő N73-at. De nem működik a 3G rajta, pedig más telókon van 3G ugyanazzal a sim-el. Ha gsm/umts-en van, akkor olyan mintha próbálna átváltani, eltűnik 1 pillanatra a térerő majd visszaugrik de marad az antenna jel, nem áll át 3G-re. Ez hw vagy sw bug lehet? Most V 4.0839.42.2.1 van rajta.

Szerk: Másik kérdés lemaradt. Hogyan lehet androidról egyszerűen átvarázsolni a névjegyeket az N73-ra? :D Fordítva már csináltam, de a visszafelé irány nem megy.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#38235) KSparrow válasza garga01 (#38234) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia.
Simán lehet gond a hálózattal, vagy a SIM-mel is, lehet túl új a telefonnak. Hagyd szerintem 2G-n, stabil az is, és a net meg mindegy :D És az akkut sem eszi annyira.

Android? egy másolatot ments SIM-re, ésnincs gond. Lehet exportálni szerintem a névjegyeket, de a SIM a legtutibb.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38236) quailstorm válasza KSparrow (#38235) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már nálam van a telefon közben. Azzal a SIM-el, amivel a saját 10 éve birtokolt N95 8GB telómban megy a 3G, azzal sincs semmi itt az N73-ban. Nem tudok mérni mert legalább 9.1 FP1 kéne a Nokia Energy Profiler-nek. Fizikai cuccom nincs. Csak RSSI-t mértem Phoenix-szel WCDMA-n, az rendben van. Teló meg nagyon szép, belső sérülést emiatt nem néztem meg.

Lehet valami komponens hibája az alaplapon, de én ehhez már kevés vagyok, meg ha megtalálnám is, se tudnám megjavítani.

(#38237) megariffer válasza ferret77 (#38232) üzenetére


megariffer
újonc

köszi, ezt vmiért csak most láttam. közben megoldottam, az e50 működik, az e52 valószínűleg hardver hibás! köszi mindenkinek még1x!

(#38238) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv!

Szerintetek ezek az ebay/aliexpress-es dual sim adapterek amik elvileg iphone/android telókhoz vannak használhatóak lehetnek még a 2007es Nokia 5310essel?
Igen, elég ha ki-be kapcsolgatással lehet váltani, csak még nem vettem, nem próbáltam. Régen volt 3310eshez kapcsolós hátlapba szerelt adapterem...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38239) arkades


arkades
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy pár telefondobozom, már ha valakit érdekelne.
Nem ritkák, de lehet, hogy valakinek esetleg kell.
Átvétel sajnos csak 16-17-én lenne jó.
Jó állapotúak, nem tiprottak :)
N6234, 6610, 6610i (2 db), 3120, 2600 classic, Moto MPx 220, V235 Ebben az egyben nincs tojástartó, a többiben vannak leírások, töltők, stb.
Tudom, hogy nem nagy szám, csak gondoltam szólok, mielőtt megreptetem őket.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38240) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#38238) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Jelentem, simán megy. Restart, SIM2. 2007es Nokia 5310ben. Szuper.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38241) KSparrow válasza --HARDCORE-- (#38240) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia! Na, szuper! :) - Bocs, nekem semmi tapasztalatom ezzel a témával, régen nem kellett, ma meg inkább hordok magammal 5 telefont :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38242) --HARDCORE-- válasza KSparrow (#38241) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

:D Ez utóbbi bosszantott fel engem amikor már 3-4nél tartunk akkor már baj van. :D Főleg ha mindnek más a töltőcsatija... Ezért lett type C-s az 5310esem. Ezt a 2simkártyás adaptert is beleépítem amint meglesz hozzá az eszközöm.

Viszont 6610i-vel nem megy. Sim kártya elutasítva felirat fogad.
Amúgy konkrétan ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38243) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#38242) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Lenne mit fejleszteni ezen.
A 2. kártya lehetne micro vagy nano is, mini SIM helyett. Pláne hogy a mini SIM mellé is plusz helyfoglalóként oda került a vezérlő chip.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38244) KSparrow válasza --HARDCORE-- (#38243) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én használtam egy darabig cégesnek a 9-est dual sim módban, nem mondom, hogy nem volt kényelmes, de unalmas volt. Utánajasználtam másik okost, de az is unalmas volt. Aztéán használtam 6700 classicot, az jó volt, de nem elég buli. Majd 8110-est, az újat, citromsárgát, de az meg rettenetes volt :D Na jó, elmentett számokat hívni lehet vele, de SMS-t írni már nem. Amúgyteljesen rendben volt :DDD :DDD
Hosszabb távon a 808 lett volna a legjobb, vagy egy Lumia, mondjuk a 950 - Jó kamera, zene, általában amúgy is nálam van valamelyik, de mindegy.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38245) zolikaDB válasza KSparrow (#38244) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy egy jó E90 :DDD
Vaaagy, N90, wifivel :D

(#38246) arkades válasza zolikaDB (#38245) üzenetére


arkades
aktív tag

Az E90 nagyon faja, csak nekem túl kicsik a betűk, még ha a legnagyobbra állítom is :(

Каждый дрочит как он хочет.

(#38247) KSparrow válasza zolikaDB (#38245) üzenetére


KSparrow
senior tag

E90 egyik legjobb telefonom volt, 9 hónapig bírtam vele. Megvan (meg még vagy 3 másik mellé :D)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38248) KSparrow


KSparrow
senior tag

van itt valaki / tud valaki valakit, aki ért a Windows Phone 8.1 telókhoz? Fel kéne varázsolni egy kamera appot egy 920-ra, ami flashelésnél kiakad, de sideload-olni meg nem tudok :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38249) quailstorm válasza KSparrow (#38248) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WpInternals nem nyitja ki a telót? Utána elvileg 1 klikk a sideload.

(#38250) KSparrow válasza quailstorm (#38249) üzenetére


KSparrow
senior tag

Egy 820-ast már egyszer kinyírtam azzal. Nem tudom frissíteni se, mert flash mode-ban meghal. Örülök, hogy végre van egy jó panelem, de beszélhetnénk, hátha jobban el tudod magyarázni nekem, mit is ronthatttam el

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.