Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) zorzy4


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38002) zorzy4


zorzy4
őstag

Dokkban mindegyik.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38003) zorzy4


zorzy4
őstag

Szintén dokkban. Többe volt mint a telefon.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38004) zorzy4


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38005) zorzy4


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38006) quailstorm válasza #45553408 (#37999) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom mit kell magyarázni azon, hogy nincs posztolás a topicban. Az biztos nem kiirtás.

Az is sokat mond, hogy még mindig szinte azonnal reagálsz, szóval rajta tartod a szemed a topicon és nem ereszted.

(#38007) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Brew OS-es telefonja van itt valakinek? Meg appok hozzá? Anno ahhoz "HD" volt a Doom RPG például.

(#38009) quailstorm válasza #45553408 (#38008) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, és ezt még hányszor mondod el? Én tudom.

Viszont elég sokakat és elég sokáig vegzáltál ahhoz, hogy akár 1 hónapig legyen csend (alapból se volt már túl aktív a topic, mikor először belerúgtál). Feltételezem a felelősségedet ebben elismerni nem vagy hajlandó, pedig tudni lehetett előre, hogy ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38011) quailstorm válasza #45553408 (#38010) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Moderátor létedre személyeskedsz, már megint. Gratulálok.
Most már a te homokozód, remélem örülsz neki. (mellékesen én aztán nagyon periféria és marginális voltam itt mindig is, szóval nagyon mellényúltál)

Rendőrös példád rossz. Üzleti döntéseket meg ne hozzál az életben.
Az, amit és ahogy csináltál ebben a topicban, az rossz szájízt okozott sok topiclakónak és hozzájárult az új hozzászólások számának csökkenéséhez.
Véleményem szerint ez ellentétes a topic érdekeivel és ilyen esetben én kétszer is meggondolnám mennyire éri meg bunkórendőrt játszani. (erről mintha már írtunk volna még az elején)
Az, hogy a HA!-n van retro kategória, meg gyakorlatilag a piaci igények kielégítése volt, csak kicsit furcsán sikerült eljutni a felismeréshez.
Vaterán is van retro, igaz mobilra még nincs, tehát akinek ez üzlet, az is rájött már hogy ilyen kell.

Szerintem végleg befejeztem az ide való posztolást, most már tényleg. Részemről a problémát úgy oldottam meg, hogy discordon retrózok, bár a PixelPipes nem fedi ezt a topicot, inkább az én érdeklődésemet. De biztos van olyan is, mint a topic, meg lehet csinálni is.

Mindenesetre a toxikus és bizonytalan környezet az nem olyan, amibe energiát fektetnék.

Bár amúgy az is igaz, hogy neked üzleti érdeked nem fűződik a PH!-hoz, tehát úgymond te nem szolgáltatsz, csak önkénteskedsz. Magyarul neked nem üzleti érdeked az elégedett fórumozó, vagy a fórumozók megtartása sem.

De amúgy tényleg, 1 bitesen, hogy mi a problémám, így utoljára:

Volt egy topic amibe szívesen jártam és amit szívesen követtem.
Lett belőle egy topic amibe már belenézni is csak félve tudok, mert random radírok jöttek mentek az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#38012) golya32 válasza quailstorm (#38011) üzenetére


golya32
aktív tag

Valahogy nagyon egyetértek veled, még járok ide olvasgatni, de a legutóbbi tiltásom óta már inkább nem írok semmit, ez az oldal most tényleg arról szól "ilyen is volt"

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38013) zorzy4 válasza golya32 (#38012) üzenetére


zorzy4
őstag

Most raktam fell egy marék telót. Hagyjuk a bosszankodást.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38014) golya32 válasza zorzy4 (#38013) üzenetére


golya32
aktív tag

JAA látom nagyon jók, olyan 8110-t tudtál szerezni aminek leugrik az oldala? Egy amcsi fórumon láttam ilyet, azt írták 7110 mechanikát raktak rá, háát nem tudom, én nem tudnám átrakni..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38015) zorzy4 válasza golya32 (#38014) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez nem olyan, ez 8148 a csak gsm 1800 változat. Igazából a dokkolók az új kincsek. Meg a kék 3110 előlap

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38016) golya32 válasza zorzy4 (#38015) üzenetére


golya32
aktív tag

Ja értem jól néznek ki.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38017) kovy79 válasza #45553408 (#37999) üzenetére


kovy79
őstag

Áh, tudod, nekem van szemem, amivel látok dolgokat és nem csak tippelgetek a levegőbe, mint bizonyos lények...
Látom a minőség mélyrepülését évek óta. Hogy hogy sikerült ezt a topikot kiírtani, az kb. teljes rejtély, de lehetne továbbképzést is tartanod más kollégáknak, hátha van még lejjebb!
Csak így tovább! Az ilyenek miatt meg pont vicces, mikor megy a könyörgés, hogy "lécciléccireklámblokkolótnehasználj"...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38018) kovy79


kovy79
őstag

Ha van valami normális felület, amit ezen topik helyett látogatnak a régi topiklakók, akkor szívesen venném az infókat priviben.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38019) ferret77 válasza kovy79 (#38018) üzenetére


ferret77
tag

Facén van több retró telefonos csoport, azok jól pörögnek.

(#38020) quailstorm válasza ferret77 (#38019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyan is van, amelyik szakmaibb, vagy csak a szabályozatlan és színvonaltalan kereskedelem megy?

(#38021) KSparrow válasza golya32 (#38014) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na látom azért csak van itt élet.
Azért néha nézzetek fel, lesz majd újdonság, de egyelőre nem tudok még én se sokat mondani sajnos.

(#38020) quailstorm: Sajnos szerintem gyakorlatilag csak sdok.-veszek megy, elég sok a nepper, aki belesz*rik a homokozóba. Viszont mivel mi csak jóban vagyunk, megköszönném, ha dobnál másik elérhetőséget privátban :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38022) quailstorm válasza KSparrow (#38021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kár érte.
Itt azért szerettem, mert ha valaki elad is, akkor az ellenőrzött, hozzáértőtől, nem átverés. Amúgy meg voltak az újdonságok meg a diskurzus...

FB csoportok annyira nem szimpik, főleg a nepperkedés.

Egy csoportban vagyok csak benne véletlen, de ott is ha kérdeztem, nem igazán jött válasz. Képet posztolni meg adni-venni káromkodni tudnak, oszt annyi.

[ Szerkesztve ]

(#38023) kovy79 válasza quailstorm (#38022) üzenetére


kovy79
őstag

Beszéltük xy-nal privátban. hogy lehetne egy zárt csoportot csinálni, csak itteni tagok (esetleg itteni tagok meghívásával) részvételével.

(#38019) ferret77, köszi, azt tudom, csak kíváncsi voltam, melyik az ajánlott. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38024) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Úgy látom, jó döntés volt pár hónapja törölni ezt a topikot a követettek közül, a macerátor nuke nem tett jót neki.

A képeket azért átlapoztam, kerültek fel csinos cuccok. :D
A Fb csoportokkal az a baj, hogy nem topik-jellegűek, minden poszt alatt külön thread nem ideális egy ehhez hasonló közösség működtetésére. Illetve mind alatt ott van 20 roma, hogy naés mennyivóna?
Esetleg Discord működhetne, de sok gyűjtő már öreg, mint az országút, és nem szeretnek új programokat vagy szolgáltatásokat használni.
A patthelyzet, hogy pont ph-n, vagy hasonló egyszerű, oldschool topikmotorral kellene egy retró telefonos beszélgetős, képbeillesztős, adok-veszek hely.

(#38025) quailstorm válasza FoxiestFox (#38024) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, discord mehetne, most már használom pár hónapja, van elképzelésem kb. milyen.
Lenne a kategóriáknak saját channel, úgy nem keveredik a cucc.

Kérdés váltanának-e a népek, mert pl. a saját gaming klánunkat nem sikerült FB-ről áttolni.

(#38026) kovy79 válasza FoxiestFox (#38024) üzenetére


kovy79
őstag

Szerintem kb lassan mindegy milyen felület, ennél már minden jobb...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38027) golya32 válasza quailstorm (#38025) üzenetére


golya32
aktív tag

Átmegyek bárhová amit lehet telóról is nyomni és nincs agyon szabályozva.
A face-n van egy órás-topik meghívásos, jó az admin, ott megy a licites adásvétel, meg a fotós termékbemutató, ha valakivel gond van akkor azonnal repül, pl ha licittörlést kér vagy ha nem veszi meg a megnyert cuccot.
Talán lehetne egy ilyen Retro.fann topik is.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38028) quailstorm válasza golya32 (#38027) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Discordot elég jól lehet nyomni. 2014-es mobilom van, FB az megfogná, discord szépen megy.

Kérdés, hogy a chatfalas megoldás jobb-e nektek, vagy a posztolgatós kommentelős. Én egyáltalán nem vagyok oda az FB rendszeréért, nagy gépigényű és körülményes.
Ami PixelPipes-on megy discordként az nekem jobban bejön. Ha csinálnánk egy olyat mobilhoz még akár életképes is lehet.

Ettől még FB-on is jelen vagyok, klánunk 1 évvel öregebb a discordnál, így azt is ismerem, de attól még nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#38029) FoxiestFox válasza quailstorm (#38028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor csináld meg a Discordot, és összefoglalóba mehet egy inv link.

(#38030) quailstorm válasza FoxiestFox (#38029) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, majd otthon este/éjjel megcsinálom akkor.

(#38031) KSparrow válasza golya32 (#38027) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nem tudom, szerintem nem értek egyet. Facebookon van vagy 8 külön csoport, ennek eredméyne az, hogy ha láétok valamit, ami tetszene és meg akarom nézni, akkor egyből frissít a facebook és órákat kereshetem, ha meg valaki meghirdet valamit, akkor 8 helyen egyszerre, és mindenhonnan azt látom.
Szerintem nem kell mégegy.

Nem hiszem, hogy öreg lennék, de Discord - Az mi? :D
jó, hallottam már róla, de sose láttam még, számomra legenda :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38032) quailstorm válasza KSparrow (#38031) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kattints. Kb. így néz ki. Szélsőbal a szerverek, bal oldalt vannak a kategorizált csatornák, melyek kaphatnak alkategóriát. Van kitűzött üzenet minden csatornára. Irtó jó keresője van a rendszernek, vannak csoportok, mely jogosultságot is enged. Ezen kívül vannak ilyen teamspeak jellegű VOIP szobák, a PixelTalk ott veszi fel a podcastet.
Bal oldalt látható lakatos csatorna is, ami azt jelenti hogy lehet rejtett és privát is a csatorna.

Ezen kívül lehet berakni botokat, pl. automata google fordító, vagy welcome bot, automoderátor.

2015-ös, tehát nem csodálkozom, hogy kimaradtál belőle, én is 2018-ban kezdtem el használni. Klánunk 2014-es én még az FB érában gamingeltem.

Amit tudok mondani a discordról, hogy nagyon jól használható, gyors, mobilon is gyors, és irtó sokat tud. Max a privacy része nem a legjobb, de az itt nem érdekes annyira.

Vélemény? Menjünk ide?

Nyitás nem tudom mennyire sikerül most este, 21-re értem haza melóból... még össze kell rakni egy Sony Z3c-t és még ott a klán (lásd a képet).

Személyes oldalról annyit, hogy idén tervezem/muszáj lesz abbahagyni a free2play éjjel nappal grindelős agyrémet, de még valószínűleg 1-2 hónap benne lehet a dologban.
Az utána felszabadult időmet a retrozásnak tervezem szentelni, lévén hogy tele vagyok most már cuccokkal, amit nem használok, mert 5 éve megy a gaming, csak sajna a Gameloft elrontotta, így nem látom benne a perspektívát, visszament casualba, nem lett e-sport és a népszerűsége is durván beesett.
Másik ilyen őrületet viszont nem akarok elkezdeni, mert ha az ember topligás profi akar lenni, akkor az egy komplett műszak.

FB-vel meg a problémám a hektikus működés, az üzenetenkénti sync, a laglaglaglaglaglag és a tartalom random szűrése agyatlanul (pl. linkek). A régi 2015-ös keresőt is csak idén tették vissza, az új messengerben évekig nem volt egy normális kereső se...

2015 óta millió+ FB üzeneten vagyok túl* és elég sok csoportbejegyzésen. Valamennyit adminkodtam is. Ezek alapján ha muszáj, akkor csinálom, de a platformot sose szerettem, és inkább csak ellenszenvem generálódott az idő múlásával.
*olvasás + írás egyszerre, nemzetközi klán

[ Szerkesztve ]

(#38034) FoxiestFox válasza quailstorm (#38032) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Téged nem zavar ezekkel a hatalmas közökkel a sorok között?
Ez a layout szerintem jobb sokkal. Több tartalom a képernyőn, ráadásul kis felbontású kijelzőre is le lehet skálázni a szöveget, tehát kb így néz ki az 1366-os notimon is, csak kevésbé éles.

[ Szerkesztve ]

(#38036) kovy79 válasza #45553408 (#38033) üzenetére


kovy79
őstag

Ha nem gond, ignorálom a kommented nagy részét, lévén teljesen hidegen hagy és a link címét látva (látóasszonyok) nem vall teljes józanságra, így nem lenne korrekt tőlem egy fair disputa... ;]
Igen, itt vagyok, csak már tized annyit (sem), mint korábban és reklámblokkolóval (meg még másokat is megismertettem a használatával)... ;] Köszönhető a magadfajtának... ;]

Mod: pár gyerekes szmájli még kimaradt: :Y :C ;]
Mod2: amire épp sarkallsz, az már folyamatban van, mint látható a korábbi kommentekből (vagy nem mindenkinek van hozzá szeme?), tehát nem igazán érthető a hangulatfokozásod...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38037) zolikaDB válasza quailstorm (#38032) üzenetére


zolikaDB
veterán

XY-al beszelgettunk privatban egy masik feluletrol, a FB jott szoba leginkabb...
Masik, Xiaomis topikban van aki Telegramozik.
Ismeri vki ezt a feluletet?

Ez a Discord kicsit olyan chat.hu-s nekem :D

(#38038) FoxiestFox válasza zolikaDB (#38037) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Telegram jó messenger, de nem ismerik az emberek. Én szívesen leváltanám a fostos Fb Messengert Telegramra, ami még a 10 éves N900-amon is működik.

Discord max annyiban hasonlít a csethura, hogy lehet bele írni.
Egy kivételével minden, látogatásra érdemes közösségem Discordon működik már aktívabban, mint Fb-n.
És az az egy egy órás csoport, ahová idősebbek járnak többnyire.

(#38039) golya32 válasza #45553408 (#38033) üzenetére


golya32
aktív tag

Azért én mindig elgondolkozom hogyan lehet valakiből moderátor??
Néha nagyon bicskanyitogató ahogyan írogatsz, szerintem..

Számomra a Retro telefonok a múltat idézik amikor még fiatal voltam, nem mint most 50 évesen.
Lehet ezen csoport tagjai többnek érzik magukat, valószínűleg már több tapasztalattal rendelkeznek a világról..
Nem tudom mennyi idős vagy, de alapból nem kell "fogyatékosnak" nézni ezen csoport tagjait. :Y

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38040) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Oké, hogy tiltott az adás-vétel, de egy valamivel nem számolt itt sokan senki: mi sose b*sztuk át egymást, pár ember tolta kb. egymás között, esetleg valaki betért, hogy a régi kedvencéből lapul-e valakinél valami szép példány. Ha valaki olyan volt, az hiába hirdetett, mert a kutya nem vett tőle semmit.

De mi itt már akkor is szúrtuk valaki szemét, mikor átkerültünk lokálba... :U

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#38041) novinyul


novinyul
veterán

Srácok!
Szerintem lépjünk túl ezen, privátba beszéljük meg a továbbiakat.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38043) cappa72


cappa72
nagyúr

Ó... hát ilyen topik is van?
Jeeee!

Bár már nincs meg a GH174-es Ericsson, azért 1998-ban mennyire tudtam neki örülni!

De a K530i és a K350i még mindig használatban van. züleim kapták meg.
Még külső gps-szettem is van, amihez volt fülhallgató.

(van még idehasa a Samsung első próbálkozásaiból is egy működő független X100)

Na mostantól gyakrabban nézegetek ide be.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38044) FoxiestFox válasza cappa72 (#38043) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy évvel elkéstél sajnos :D

(#38045) cappa72 válasza FoxiestFox (#38044) üzenetére


cappa72
nagyúr

Retróban egy év nem sokat számít! 😂

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38046) arkades válasza cappa72 (#38045) üzenetére


arkades
aktív tag

Azt hiszem Ő arra gondolt, hogy eléggé kihalóban van a topik. Régen itt azért pezsgőbb volt az élet.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38047) cappa72 válasza arkades (#38046) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tudom, csak megpróbáltam humorosan felfogni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38048) zorzy4


zorzy4
őstag

jó az mindenütt így megy. Az oldmobil oldal is kihalt, pedig micsoda fórum találkozók voltak.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38049) arkades válasza zorzy4 (#38048) üzenetére


arkades
aktív tag

Hát ez igaz, az is teljesen kihalt.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38050) MurdR


MurdR
veterán

Van ez a fb csoport, itt viszonylag aktívak a népek. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.