Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) arkades


arkades
aktív tag

Nokia N8-on használt valaki ilyen firmware-t? (Delight Belle v6.4 "főzőtt" firmware) Én nem ismerem ezeket a mókolásokat, nem lehet ettől baja a telefonnak? Bocs, ha hülye a kérdés, csak most akarok venni ilyet, és az eladó írta, hogy ez van rajta, de rá tudja flashelni a gyárit is ha kell. Azt írja, hogy ezzel sokkal gyorsabb a készülék.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37502) KSparrow válasza arkades (#37501) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én sose használtam ilyet. Egy ismerősöm hozott egyet (808-ast) de azon ment, csak le volt merülve a telefon, ő meg elrakta, hogy nem megy. Nekem annyi tapasztalatom volt ilyen FW-vel N8-on, hogy mikor megvettem a rózsaszínt, akkor azon ez volt. Megnéztem, majd fél óra múlva ment rá a gyári. Szerintem nem volt gyorsabb, csak max csicsásabb kicsit, de alapjaiban véve ugyanazt tudta, mint a sima fw. ha gondolod, próbáld ki, ha nem tetszik, a gyárit fel tudom neked tenni én is.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37503) arkades válasza KSparrow (#37502) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi. Nem tudod, hogy az E7-nek mennyi lehet most a reális ára?

Каждый дрочит как он хочет.

(#37504) KSparrow válasza arkades (#37503) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát én kb 3 éve még 25-ért vettem, a normális állapotú szerintem 15, a szép 20, a dobozos hibátlan talán 25-öt is érhet. Persze könnyen mondom, hogy nekem van fekete és ezüst, pláne látatlanba nehéz árat is mondani, denyilván ha olcsóbb, akkor megérheti elhozni - észben tartva, hogy halott a rendszer, és van N8, C7, 700, szóval van alternatíva.
Nagyon kényelmes, jó telefon (bár fura, hogy bal oldalon van a lezáró csúszka, jobb szeretem jobb oldalon, mint pl. N8, bár ez csak személyes preferencia). Ugyanakkor a nagy Amoled kijelző, elegáns, szép, vékony forma, fém... És nagyon, nagyon jó nyomáspontok a fizikai qwerty gombsoron. Nem hibátlan, pláne a kamerába kéne egy AF, de ha az nem olyan fontos, akkor nagyon szuper darab.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37505) arkades válasza KSparrow (#37504) üzenetére


arkades
aktív tag

Egyszer volt nálam egy napig, és tényleg nagyon tetszett, csak valami hibája volt, és az eladó visszavette. ( A kamera nekem abszolút nem lényeg ) No mindegy, szóval akkor 15-re minimum számítanom kell, köszi.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37506) ferret77 válasza arkades (#37505) üzenetére


ferret77
tag

Itt egy E7 De ha nem sürgős, biztos lesz majd olcsóbban is.

(#37507) KSparrow válasza arkades (#37505) üzenetére


KSparrow
senior tag

A Ferret linkelte darab szerintem korrekt, ismerem az eladót is, tudom ajánlani.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37508) arkades válasza ferret77 (#37506) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, már írtam is Neki :R

Каждый дрочит как он хочет.

(#37509) zoltanz válasza ferret77 (#37460) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép darabok. Gratulálok!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37510) arkades


arkades
aktív tag

E71 bekapcsolás után után megy pár percig, aztán ki is kapcsol. Utána bekapcsolom, de pár másodperc után lefagy és megint kikapcsol. Ezt a problémát meg lehet oldani szoftver frissítéssel, vagy nagyobb a baj?

[ Szerkesztve ]

Каждый дрочит как он хочет.

(#37511) KSparrow válasza arkades (#37510) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ha elhozod, én meg tudom neked nézni. Elsőre talán szoftver, de ha az nem oldja meg, lehet nagyobb a baj.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37512) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

N-Gage Classicba keresek kijelzőt.
Illetve egy töltő sem ártana, ami nem trafós nagy és nehéz, hanem a kisebb fajta, trafótlan. :D
Plusz ha valakinek van korrekt állapotú N-Gage QD-ja, esetleg arra is vevő lennék.

Ezek mellett keresek E71-et, vagy E72-t, nem patika, de korrekt állapotban, függetlenül.
Mindezt Bp-n.

[ Szerkesztve ]

(#37513) Fancy-boy válasza FoxiestFox (#37512) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Illetve egy töltő sem ártana, ami nem trafós nagy és nehéz, hanem a kisebb fajta, trafótlan."

Gyorstöltőnek hívják. :)

(#37514) FoxiestFox válasza Fancy-boy (#37513) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azaz. :D

(#37515) dz1989 válasza arkades (#37503) üzenetére


dz1989
senior tag

Én Pedig szeretnék annyit hozzátenni hogy érdemes egy ilyet venni. Gyakori használat mellet simán letörhet a Micro USB. Nekem is volt és van E7.
Annó 2db N86-omnak, N97nek, 808-amnak megadta magát. Szóval az összes olyan Nokia ilyen amin csak Micro usb-n lehet tölteni.
Az n97 és a 808 nem pedesre szóval megcsinálható volt. Ha olmossal átvan forraszva akkor már okés de kívülről megnem mondod.

Ha érdekel és szólsz szívesen megrendelem Neked az Ebayről. Haszon nélkül. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37516) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! Egy szép, dobozos SE P800 mozgat valakit? privátban írjon nyugodtan!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#37517) arkades válasza dz1989 (#37515) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi szépen, de nincs napi használatban, csak a polcon ücsörög :)

Каждый дрочит как он хочет.

(#37518) sz.balazs.95 válasza LaciGSM (#37516) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyik kedvenc Sony Ericsson típusom, illetve magát a szériát is tökre szeretem :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37519) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Technikai jellegű kérdés:

Sony Ericsson Communicam Modulról, melyet a T230-hoz "használok", hogyan tudnám PC-re varázsolni a képeket? Még a T230-ra átmásolás oké, de a net már nem megy, és csak e-mail van abban a telóban meg mms.

(#37520) dz1989 válasza quailstorm (#37519) üzenetére


dz1989
senior tag

Ha át van másolva akkor usb kábel.
Vagy eleve kell egy másik infrás vagy Bluetooth os telefon, eleve arra átmásolni. Utána a Bluetooth al könnyű. Ha csak infrás akkor kell még 1 olyan teló is kell amin van mind 2 és arra át infrázni utána át Bluetooth-ozni a saját most használatos telodra.
Ha Budapesti vagy tudok személyesen is segiteni.
Tudok kölcsőnözni egy T300 meg egy 6233-t.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37521) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok.

Tudtok ajánlani Wi-Fi hotspot képes telót?
N szériás Nokiára gondolok. Nem bízok a telefon specekbe.

Köszi.

(#37522) Fancy-boy válasza Stylewars_kp (#37521) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha mégis újat szeretnél:

- Nokia 3310 4G, ha megjelenik. :)
- Evolveo X2,X3,X4
- LG G350: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37523) quailstorm válasza dz1989 (#37520) üzenetére


quailstorm
nagyúr

T230 nem tartalmaz se IrDA-t, se BT-t, és még az USB COM portos transzfer protokollt se tudja.

(#37521) Stylewars_kp: S60v3-tól felfelé alkalmazás telepítésével megoldható. JOIKUSPOT

[ Szerkesztve ]

(#37524) Stylewars_kp válasza quailstorm (#37523) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi az infót.

Akkor Ők jöhetnek szóba!

(#37525) dz1989 válasza quailstorm (#37523) üzenetére


dz1989
senior tag

Nem a T230 ra gondoltam infrás vagy Bluetooth telfon alatt. Ha jól figyelted azért írtam hogy eleve egy infrás vagy Bluetooth os telefonra másolni a kameráról. Pl. : T300 T310 T68 T68i őrájuk gondoltam. ;)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37526) quailstorm válasza Stylewars_kp (#37524) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, csak OS9 verziók jöhetnek szóba. Ott meg van minden.

(#37525) dz1989: okés, így már felfogtam. Akkor veszek egyet a listáról, ha látok normálisat. T230 is úgy lett, hogy szembejött, fullos dobozos, mondom akkor legyen. Kamerám meg már volt régről.

[ Szerkesztve ]

(#37527) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

OFF topic, de nincs meg valakinek a DOSBox PPC-re?
Neten nem találok élő linket hozzá sehol :(

Egyébként szereztem egy Wayteq X985BT-t, és épp a rajta futó Win CE 6.0 lehetőségeit próbálom felfedezni. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37528) quailstorm válasza sz.balazs.95 (#37527) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahogy olvasom, nem nagyon foglalkoztak vele, még annyira se mint Symbiannál. PocketDOS mint fizetős vitt mindent.
Meg eleve WinMO-ból kb a legerősebbek voltak Nokia N95 szinten, pár modell meg fölötte. A nagy részén esélytelen DOSboxolni amúgy is.
CE6-ra meg már jobbára csak ipari appok mentek.

Egyébként a CE core-ból sokminden hiányzik, ami benne van a WinMO-ban. Egy MIOPocket elég sokáig elszórakozik egy GPS-en, mire felteszi. Vagy egy AvicNet.

[ Szerkesztve ]

(#37529) sz.balazs.95 válasza quailstorm (#37528) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem gyárilag van Office 2003-ból Excel Viewer, PowerPoint Viewer és Word Viewer, Internet Explorer (nem tudom, hanyas verzió :D ) meg JETCET PDF viewer.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37530) FoxiestFox válasza quailstorm (#37528) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel azért lehetne vitatkozni. Én pont azért mentem Symbianről PPC-re nem is egy alkalommal, mert a Symbian kiábrándítóan erőtlen volt hardverszinten túl sokáig, ráadásul aprók voltak a kijelzők.
A legtöbb telóra lehetett konvertálni a filmeket pl.. míg a PDA-ból SD ki, film felmásol, és vajsimán vitte.

[ Szerkesztve ]

(#37531) quailstorm válasza FoxiestFox (#37530) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mennyiben lehet vitatkozni azzal, hogy az N95 8GB az WinMO-s vasakhoz képest top 0.1%? Én mást nem állítottam.
Az egész Symbiannak az volt a veszte, hogy nem vették komolyan a hardvert, még akkor se, amikor volt csúcsmodell, és csak az aljával foglalkoztak. De ez nem ide tartozik.

DOSbox-hoz erő kell, nem kevés. Még N95-ön is elég rossz, de azon már talán van valami értelme. Most ahhoz hasonló erejű WinMO-t én alig tudok mondani. Omnia II talán, de sose használták ki benne, meg HTC HD2, ahol viszont igen, de az már droid éra, HTC Desire hardver. És ezek évekkel N95 (OMAP2420) után jöttek ki.

Ahogy elnézem kb 2009-től volt olyan vas WinMO fronton, amire volt értelme a DOSbox-nak, de addigra a homebrew elfordult tőle szvsz, ott volt a droid meg a Maemo. Túl azon hogy volt rá DOS emulátor, csak fizetős.

Túl azon, hogy a film hasonlítgatás atom nagy butaság, ha mindössze a DSP-n múlik hogy mit játszik és mit nem. Pl. MT6572 elég sok fullHD-t és 720p-t tudó chipsetnél fürgébb.

Vario 2-m van, azt se cserélném el N95-re. Nem az a 15FPS-el Quake 3 minden effekttel és csicsával szint.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37532) arkades


arkades
aktív tag

Évek óta pihenő Nokia 7630-as nem veszi a töltést. ( Régebben ilyen gond nem volt. ) Mi lehet a gond? Az akku működik és a készülék bekapcsol.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37533) Dzsekó válasza arkades (#37532) üzenetére


Dzsekó
addikt

Rossz töltő
Rossz töltőcsatlakozó (telefonban)
Meghibásodott töltő chip (telefonban)

[ Szerkesztve ]

(#37534) KSparrow válasza arkades (#37532) üzenetére


KSparrow
senior tag

Igen, én is azt mondanám, hogy eloxidálódott a csatlakozó nemes egyszerűséggel.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37535) Synthwave válasza KSparrow (#37534) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ment pm.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37536) Dzsekó válasza arkades (#37532) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg egy kis kontakt spray-t meg lehet próbálni befújni a telefonban lévő töltő csatlakozó nyílásába.

(#37537) arkades válasza Dzsekó (#37533) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37538) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Erre kíváncsi leszek: [link]

Z Fold 4

(#37539) quailstorm válasza T0rnad0 (#37538) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ránézésre ez már telefonnak értékelhető lesz. Sőt, EU piacra ez hozhatja vissza a nem full fapad butatelókat.
Igaz ez már droid alapú, valószínűleg át is hekkelik majd a rajongók.

(#37540) MurdR válasza T0rnad0 (#37538) üzenetére


MurdR
veterán

Dettó, nagyon várom :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#37541) sz.balazs.95 válasza T0rnad0 (#37538) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Engem is nagyon érdekel, milyen lesz :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37542) Fancy-boy válasza quailstorm (#37539) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jobban néz ki mint a new 3310, végül is jópofa, de azért ez is elég játéktelefonos. :))
Lehet azért lett ilyen, mert mostanában a minimáldizájnt nyomják mindenhol, nem csak a telefonoknál.

Az anyaghasználat is elég fapad, igaz még nem fogdostam, de hajszálvékonykának tűnik.
A plexi meg fényes, ujjlenyomatgyűjtő.

8800 lehet azért nem lesz, mert túl bonyolult lenne nekik a mechanikát megoldani. :D
Azt nem tudnák elintézni egy vékony műanyaglappal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37543) quailstorm válasza Fancy-boy (#37542) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha eltekintek attól, hogy múltgyalázás akar lenni ez is, akkor annyira nem rossz ez.
Van értelmes billentyűje, ellentétbe a new 3310-zel.
Van értelmes hardver benne, ellentétben....
Van benne hackelési potenciál.
Inkább a Nokia 206-301 jut eszembe róla mint egy bazári fos (new 3310).

A kizárólag MTK és kevés Spreadtrum mezőnybe meg üde színfolt lesz. Lényegében az USA-ban kapható LG 4G-s telefont kapjuk meg más gyártótól más köntösben, de a lényeg ugyanaz.

(#37544) ferret77


ferret77
tag

Kell valakinek ingyen egy Nokia 9300(sima) doboz belső(tojástartó)?
Ha nem muszáj, nem postáznám.

[ Szerkesztve ]

(#37545) ferret77


ferret77
tag

Most érkeztek. Köszönet értük qualistormnak. :)

(#37546) FoxiestFox válasza ferret77 (#37545) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csinik.

(#37547) sz.balazs.95 válasza ferret77 (#37545) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szépek. :K
Nekem csak a 770 van meg :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37548) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

[link]

Jól látom, hogy az ott egy új 3310 Az Xperia és a Gemini mellett? :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37549) ferret77 válasza sz.balazs.95 (#37547) üzenetére


ferret77
tag

Ez a Jolla, meg sailfish dolog még létezik? Még az elején hallottam ról, de azóta nem.

(#37550) Salmi válasza ferret77 (#37549) üzenetére


Salmi
tag

Jolla mint telefon már nem, de a Sailfish-t még fejlesztik.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.