Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Elims válasza KSparrow (#38400) üzenetére


Elims
veterán

Emlékszem,hogy a legelső n8-amin Anna volt,majd mikor frissítettem a Belle-re nekem jobban tetszett.Utána jött a Taylor féle rom.Nna az a frissítés is nagyon jól sikerült.
9sec alatt boot-olt be a telefon,bekapcsolás után,stb.,stb.

(#38402) KSparrow válasza Elims (#38401) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na, kíváncsivá tettél :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38403) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, érdekel valakit Nokia 7650 és Nokia 9210 Kommunikátor bemutató CD?

Karcmentesek, kiállításra demónak biztosan megfelelnek.

Progik, játékok is vannak a lemezeken az adott telóhoz. Meg reklámvideó! Vaúúú! :DDD
Egy tábla csokiért szívesen odaadom mindkettőt, posta/foxpost megoldható.
Ha nem kell senkinek, megy a levesbe, majd valaki dekorációt csinál belőlük is. :O
Ha valakit érdekel, privátban kérem a jelentkezését, nem akarok itt szemetelni, így is hirdetésgyanús, pedig nem annak szántam. :N

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#38404) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Van valakinek Nokia C7-hez (RM-675) legfrissebb magyar firmware-e?
Symbian Anna volt rajta. Rátettem Phoenix-el egy 014.002-es 059B530 euro3_charcoal_black product kódú cuccost, Felment rá a százalék 100-ig, de a verify-nál a teló nem válaszol. Bekapcs gombra rezzen, de nem csinál egyebet. A jó hír, hogy ezt a firmware-elést többször el tudom játszani, nem teljesen döglött a teló. Elképzelhető, hogy downgrade lett, mert ami fent volt az 22.14.203 volt. Itt ez volt a legfrissebb, amit még le tudtam tölteni. Ha van valami frissebb magyar szoft, akkor rápróbálnám azt is. Segítségetek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38405) quailstorm válasza Dzsekó (#38404) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] Azt még hostolja a Microsoft.

[link] De van rá Delight is.

[ Szerkesztve ]

(#38406) Dzsekó válasza quailstorm (#38405) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi! Ez a Delight micsoda?
A Microsoft-os linknél ha rányomok get linkre, akkor csak karikázik...
Erről a nokiafirmware.net-ről egyik fájl sem jön le, csak karikázik a get link után.

[ Szerkesztve ]

(#38407) Dzsekó válasza quailstorm (#38405) üzenetére


Dzsekó
addikt

Feltettem ezt a delight-ot, egész jópofa. A gond az, hogy ugyanazt csinálja, mint az eredeti szoftverrel. A böngésző egyik oldalt sem jeleníti meg. "Browser unable to connect to website" írja ki. A telefon külföldi kártyafüggő, sim kártya nincs benne, de wifire rácsatlakozik.

(#38408) quailstorm válasza Dzsekó (#38407) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elavult a TLS, nincs már HTTPS régi eszközökön (Androidon sem). ProxyBrowser vagy felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#38409) Dzsekó válasza quailstorm (#38408) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem tudod youtube alkalmazás rávarázsolható valahogy erre a delight-ra? Klub rádió ott is bejön, ezen a C7-en meg van FM transmitter, át lehetne lőni FM frekire. Emiatt lett véve a teló szülőknek. Csak nem gondoltuk, hogy a böngészőn konkrétan semmi nem jön be. Még a régi XP-s exploreren is bejönnek dolgok.
De ha már megszólalna rajta a Klub rádió, akkor fél siker, mert egy FM transmitter a jack dugójába és meg van oldva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#38410) quailstorm válasza Dzsekó (#38409) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem hiszem, már rég nem fejlesztenek erre. Egyébként TLS hiányában az se megy.

Itt nézelődj. Hátha van valami webrádió app, ami még működik.

[ Szerkesztve ]

(#38411) Dzsekó válasza quailstorm (#38410) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönöm a segítséget. Végülis proxysite.com-ot beírtam, ez bejön. klubradio.hu, GO, ezután átugrik a rádió oldalára, az oldal eléggé szétesve jön be, de az élőben most-ra rá lehet nyomni és elkezdi letölteni az mp3-at, amit kihangosító hangszórón játszani kezd. Bedugtam Huawei fülest, erre kiírja, hogy unsupported device (WTF?). A szabvány jack az nem szabvány jack (a kérdés költői)? Majd kipróbálom szülőknél a transmitter részt.

[ Szerkesztve ]

(#38412) Elims válasza Dzsekó (#38411) üzenetére


Elims
veterán

Akár opera mini-vel kipróbálhatod.
A szabvány jack az nem egyszerű..Attól függ,hogy melyik szabvány.
Régebbi telefonokon biztos,hogy nem ugyanaz volt a lábkiosztása a samsung-nak és a nokia-nak.Ez 100%.Vmikor vettem egy olyan átalakítót ami x-ből y-t csinál.

(#38413) quailstorm válasza Dzsekó (#38411) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, a szabvány jack nem szabvány.
Apple megváltoztatta a szabványt, a C7 meg még régebbi annál, hogy az követve legyen.

Lehet kapni Aliexpress-en pinfordító adaptert hozzá.

(#38414) Dzsekó válasza Elims (#38412) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Én azt hittem, hogy jack az jack, eddig bármibe dugtam bármilyen jack-et, nem volt gondom. Ezek szerint szerencsém volt.
Nem volt még Symbian telóm. Mindig S40-el toltam. Opera mini-t meg Opera mobile 12-t találtam, ilyen sis meg sisx kiterjesztésűt. Hogy kell ezt felvarázsolni a telóra? Alapesetben windows felajánlja a Nokia Suite-al való megnyitást. Azzal kéne rátelepítenem? Egyelőre letöltöttem. Köszi!

(#38415) Elims válasza Dzsekó (#38414) üzenetére


Elims
veterán

Akkor eddig szerencséd volt. :-)
Nem tudom,hogy számítógépen tudod e telepíteni (nokia suite),valószínűleg igen,én mindig a memóriakártyáról telepítettem.
Felmásolod a memóriakártyára (pendrive átalakítóval vagy kártyaolvasóval),vissza a telefonba és telepíted.
Amit nagyon ajánlok az a x-plore fájlkezelő.Nagyon szerettem.Egyszerű,kényelmes,átlátható.
Azt is telepítsd fel a telefonra.

(#38416) ferret77 válasza Dzsekó (#38404) üzenetére


ferret77
tag

Nekem van, nemsoká felrakom ide.

(#38417) ferret77


ferret77
tag

C7 Belle refresh. 4 részből áll.
[link] [link] [link] [link]

(#38418) imi290 válasza Dzsekó (#38407) üzenetére


imi290
aktív tag

Szia,végül honnan tudtad letölteni ? Nekem Nokia E7-00-ra kellene magyar nyelvet varázsolni,de sajnos azt sem tudom melyika legújabb. A telefon sötét szürke szóval akkor gondolom ez fog kelleni 059D0R7 RM-626 hungary qw dark grey ?

(#38419) KSparrow válasza imi290 (#38418) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nokia Software recovery tool-nak mennie kellene, legalábbis én levettem onnan még szoftvert, igaz,. már kb egy éve. DE!!! A gombsor kiosztásod magyar? mert ha nem, akkor el fognak az ékezetes betűk miatt csúszni az írásjelek is. Illetve a Product Code-ot magyarrra kell állítani Phoenixben, mert a recovery a telefonét szedi (szedte) le, vagyis az a product code marad, ami a telefonon van, és ha most nincs magyar, akkor csak frisssít, de nem lesz magyar.

#38414Dzsekó
A jack jack, a nem headsetes jack-ekkel simán működik. AUX, vagy sima fejessel jó. headsettel csak Nokiával, vagy van átalakító.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38420) imi290 válasza KSparrow (#38419) üzenetére


imi290
aktív tag

Köszi a gyors választ,akkor inkább nem is mókolok vele.Amúgy amit ajánlottál sajnos nem tudtam telepíteni,le-letölti,de nem települ. A gombsor osztrák ö,ü van rajta,de hosszú nincs ő és ű nincs.És a product kód alapján is osztrák (Symbian RM-626 VAR AUSTRIA) product code: 059F6W8.

Van egy másik E7 is,de az halott,nem tudtam feltámasztani,az világos ezüst,és ott a product kód 059F897 és ugyan úgy osztrák,csak T-mobilos. Ott a gombsor ugyan az mint a másikon.

(#38421) Dzsekó válasza ferret77 (#38417) üzenetére


Dzsekó
addikt

part1 download oldal nem töltődik be.

(#38422) quailstorm válasza Dzsekó (#38421) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Próbálkozz többször. Nekem is kellett kínlódni vele, de lejött az egész végül.

(#38423) Dzsekó válasza imi290 (#38418) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia! Fentebb linkelte quailstorm a delight-ot, azt még le lehet tölteni. Angol és orosz nyelv van benne. De picit jobban hasonlít az android-ra, wifi része jobban kézre áll. Nekem tetszik. Igazából azért szerettem volna másik szoftvert rá, mert francia-angol volt rajta és semmilyen weboldal nem jött be a böngészőn. Azt gondoltam valami régió gond lehet. De a Delight-ra felraktam az opera mini-t és az X-plore-t is. Opera minivel minden oldal bejön, mondjuk pont a klub rádió online adás nem indul el. Nokia explorer+proxysite.com-al elindul az online adás. Az mp3 fájlt mással nyitja meg a nokia böngésző, azzal megy, az opera mini-nél az mp3 megnyitásakor csak fut a csík és nem jön be a lejátszó a play/pause gombbal.
Nokia E7-re is van Delight. Ha úgysem tudsz magyar nyelvet feltenni a gombsor kiosztás miatt, akkor meg lehet próbálni ezt a Delight-ot is. Nekem határozottan jobban tetszik.

(#38424) quailstorm válasza Dzsekó (#38423) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az Opera Mini az egy proxys böngésző, a telefonod csak képként és szövegként jeleníti meg a távoli gépen futó tartalmat. Ezért annak a HTTPS-sel nem lesz problémája, cserébe nem sok minden működik és addig tart amíg le nem lövik a szolgáltatást.

A saját böngészője a telefonnak meg elhasal a TLS hiányán.

Na nagyon akarja valaki akkor kell egy házi proxy ami lebutítja a TLS-t a telefonnak.

(#38425) imi290 válasza Dzsekó (#38423) üzenetére


imi290
aktív tag

Köszi a linket le is töltöttem, de kék halált csinált a gépem kétszer is,telepítés közben. Szerencsére a telefonnak nem lett baja. Pedig jó lenne feltenni egy frissebbet,mert ezen még az Anna van. Köszi mégegyszer :R

(#38426) Dzsekó válasza imi290 (#38425) üzenetére


Dzsekó
addikt

Phoenix-el tedd fel...

(#38427) ferret77


ferret77
tag

Lejött végül a part1?
E7 belle fw
[link] [link] [link] [link]

(#38428) imi290 válasza Dzsekó (#38426) üzenetére


imi290
aktív tag

Természetesen azzal csináltam, ahogy kell. Valószínű a PC-n van a hiba.
Köszi ferret

(#38429) ferret77 válasza imi290 (#38428) üzenetére


ferret77
tag

Csináld best infinityvel. Phoenix nekem is kék halált szokott okozni win8.1-es és 10-es laptopon.

(#38430) quailstorm válasza ferret77 (#38429) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy jó BEST-et tudsz linkelni? Akár privátban.

(#38431) imi290 válasza ferret77 (#38429) üzenetére


imi290
aktív tag

Végül sikerült feltenni Phoenixel. Köszi a linket,sokkal élvezhetőbb ez a Belle mint az előző. :C

(#38432) ferret77 válasza quailstorm (#38430) üzenetére


ferret77
tag

Itt a best.
[link]
Az nTab fül alatt lehet N900-at szoftverezni. A múltkori azért nem sikerült, mert valószínűleg hibás az usb-je. Azóta került hozzám mégegy biztonsági kódos. Persze a szoftvrezés nem oldotta meg, de rescueOS-szel sikerült resetelni a kódot.

(#38433) quailstorm válasza ferret77 (#38432) üzenetére


quailstorm
nagyúr

igen, a hibás USB-t azt akkor beszéltük. Örülök, hogy végül megbarátkoztál a RescueOS-el.

(#38434) Dzsekó válasza ferret77 (#38427) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia, igen, le. És ez is. Bár elég körülményes, mert félidőben várni kell egy órát, meg a vírusirtó egy halom trójait rak karanténba közben. De lényeg, hogy megvan. Köszi még egyszer!

(#38435) Dzsekó válasza ferret77 (#38429) üzenetére


Dzsekó
addikt

Erre van az XP :)
Boot menüvel megoldva.

(#38436) --HARDCORE-- válasza Dzsekó (#38435) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

meg egy rakat Játékra. mert könnyű azt mondani, hogy 10en is megy, csak aztan mégsincs úgy az ahogy a megmondóemberek szeretnék hinni.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38437) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Pár napig a régi Samsung C3322 telefonomat kell használnom. Sim kártyán átmásoltam rá a szükséges névjegyeimet, ez a része oké, viszont, ezen van gmail, facebook kliens, internetböngésző, stb.

Nyilván nem erre akarom használni, de néha jó lenne megnézni mondjuk a leveleimet. A sim kártyán van 5 giga net, de sehova nem tudok csatlakozni hálózati hiba miatt.

A beállításokban három gprs internet profilom van, Vodafone live, MMS, és VF internet, egyik sem működik, egyszer betöltött a google kereső címlap, de az PH! oldalát pl. már nem hozta be.

Van ilyen régi telefonhoz még beállítás, vagy ezek a szolgáltatások már rég nem működnek?

Let the Zone take me if I am.

(#38438) Galla007 válasza kutga (#38437) üzenetére


Galla007
csendes tag

Szia! Gondolom vodás a sim kártya,én úgy tudom még van leírás csak googlizni kell, illetve edge is támogatott a készülékedben , böngészőt Opera minit-t ajánlom

(#38439) kutga válasza Galla007 (#38438) üzenetére


kutga
nagyúr

Vodás igen, de nem igazán találtam hozzá semmit. :(

Let the Zone take me if I am.

(#38440) Elims válasza kutga (#38439) üzenetére


Elims
veterán

Hívd fel az ügyfélszolgálatot,sms-ben kiküldik a beállításokat.

(#38441) kutga válasza Elims (#38440) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre nem gondoltam köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#38442) Elims válasza kutga (#38441) üzenetére


Elims
veterán

Nincs mit.
Majd írd meg légyszives,hogy sms-t küldtek vagy lediktálták a beállítást.

(#38443) gandol


gandol
csendes tag

Sziasztok!
Retro telefonok akkumulátor beszerzésére tudnátok ajánlani valami megoldást?
Néhány mobilt használnék néha. Imádom a csodálkozó tekinteteket, mikor egyszerűen nem tudják elképzelni mibe beszélek?!
Lehetséges esetleg felújíttatni őket?
Csak néhány modellbe kellene: B&O Beocom 9600 (Ericsson GH388), Ericsson R320, Siemens SL45...
Üdv.

Miért nem akar egyetlen eladó sem árat mondani? Te adsz el, Te mondod az árat! A "Mondj egy árat Te"-re: "Köszönöm, ajándékba elfogadom."- a válasz! :-)

(#38444) imi290 válasza gandol (#38443) üzenetére


imi290
aktív tag

Szia,ajánlom az aliexpresst. Siemens akksik vannak tuti,Ericsson is,de nem tudom hogy passzol-e. Konkrétan én Nokia 3210-be rendeltem új akksit onnan,és meg vagyok vele elégedve. Igaz nem volt olcsó,de ez van. Kb. 10 euró.

(#38445) --HARDCORE-- válasza gandol (#38443) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Én a régi akksikról lebontom a vezérlőt, majd amekkora belefér, a lehető legnagyobbat leütöm. Li-po 3,7v meg a méretek. 503550 pl 5mm vastag 35 széles 50mm magas-t jelent azt hiszem. Van amikor így olcsóbb. Persze nem biztos hogy minden készülék szereti ezt. A 3510es meg a 6510es nem rinyált még. s3 miniről hallgatok zenét, egy 8000mah-s akksival. 11napig nem kell tölteni. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38446) zolikaDB válasza --HARDCORE-- (#38445) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudod linkelni, hol vetted?

(#38447) --HARDCORE-- válasza zolikaDB (#38446) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[link] :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38448) zolikaDB válasza --HARDCORE-- (#38447) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi!
Nekem a T68-ba egy 33*53*4mm vastag 3.6V Lipo akku van.
Az altalad linkelt eladonal lenne belevalo, de az 3.7V-os. Ez jelenthet gondot? [link]

[ Szerkesztve ]

(#38449) --HARDCORE-- válasza zolikaDB (#38448) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ki kell próbálni. De szerintem nem lesz vele gond.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38450) zolikaDB válasza --HARDCORE-- (#38449) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszi!
Megrendeltem! Full korrekt (eddig) az arc, már küldött emailt, tracking-gel. Respect.
Jön is kettő, max ha beválik, a másik megy egy R320 (520, T39) akkuba, úgyis döglött.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.