Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) mezesmaci válasza KSparrow (#18999) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

miert,a regi erik fiara(t68,azt hiszem) csatolhato kulso 0,1 mp-s kamera jo volt barmire is?
:)

>>>what you listen is what you are<<<

(#19002) .bruszli. válasza mezesmaci (#19001) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

VGA kamera volt ( 0,3 mpx ) és akkor lényegesen jobb képeket csinált,mint az az 1-2 már létező beépített kamera...és pl használni is lehetett,nem mint pl jóval később a Nokia 6610-hez kiadott headset-kamerát;na az egy vicc volt,minőségre is. Akkoriban egyébként a legtöbb gyártó még csak képen látott kamerás mobilt...legalábbis nálunk. Japánban meg már a videotelefonálást tesztelgették... :DD

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19003) mezesmaci válasza .bruszli. (#19002) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

no igen,a videokonferencia hivasok is akkoriban indultak...
igaz,nem is lett beloluk semmi...
:)
akkoriban ilyesmivel foglalkoztam...

>>>what you listen is what you are<<<

(#19004) mezesmaci


mezesmaci
csendes tag

jut eszembe,van egy fekete moto v3asom,ha kellene valakinek...

[ Szerkesztve ]

>>>what you listen is what you are<<<

(#19005) .bruszli. válasza mezesmaci (#19003) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Most lesz egy Siemens S55 is,külső kamerával...majd ha ideér,csinálok egy S55 / T68 fotócsatát. :DD Biztos komoly lesz...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19006) mezesmaci válasza .bruszli. (#19005) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

hicomat liga???
:D

>>>what you listen is what you are<<<

(#19007) .bruszli. válasza mezesmaci (#19006) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Akkoriban ez volt a csúcskategória...persze most már vicces; de azért én még emlékszem,mennyit melóztam egy T68 áráért... :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19008) mezesmaci válasza .bruszli. (#19007) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

nekem az erik t28/t66al meghalt...
siemens soha nem tetszett,atalltam moto startacra majd accompli-3688-3690-v50-v51-v60-v66-v70-v80...
most meg evek ota blackberry...

>>>what you listen is what you are<<<

(#19009) KSparrow válasza .bruszli. (#19005) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én Nokia 5MP Kameraharcot akarok. N82, N95, N85, 6710 Nav. Meg esetleg egy 3,2-est, N93-N73-E90: Mennyit számít egy Zeiss? :U

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19010) allando


allando
tag

Boldog Karácsonyt kívánok MINDANNYIOTOKNAK

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#19011) Zotykoresz


Zotykoresz
csendes tag

Sziasztok!
Boldog Karácsonyt kívánok minden retro teló rajongónak!

#KSparrow: Szerintem az N73 viszi a prímet a 3.2mpx-es kamerás mobilok közül.
Elnézést hogy csak most írok, kérdezted valamikor a múltban hogy egy átlátszó előlapos 6620 ast nem e cserélek. Azt hiszem E60 at ajánlottad. Az működőképes? Nekem ami van 6620 a sima az nem működik de amin van még oldalt egy panel az működik. Csere?

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#19012) golya32


golya32
aktív tag

A 6700-t is vedd fel a listába az is nagyon jó.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#19013) draco31 válasza Zotykoresz (#19011) üzenetére


draco31
veterán

Nekem 3,2-es volt az SE K800i-m, most pár napig nyomogattam egy N73-at, nekem jobban bejött a K800i kamerája és nem csak a rendes vaku miatt! Jobb képeket csináltam vele, meg mindig fókuszált is, nem számitott neki hogy nappal vagy éjszaka. Az N73 sokszor nem tud fókuszálni nekem.
Nokia házon belül nem tudom milyen szinten volt az N73. Egyébként van valami ilyen kamerateszt a Mobilarénán ha jól emlékszem. 3,2-es, és 5Mpx-es is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19014) Zotykoresz válasza draco31 (#19013) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

K800ihez nem volt szerencsém így róla nem alkotok véleményt. Nokia párti voltam, vagyok. Megtaláltam a cikket: [link]

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#19015) Polarstar válasza mezesmaci (#19001) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már hogyne lett volna jó bármire!!!

Akkoriban egy vagyonba került!!!

Emlékeztek, hogy a független eri t68 189ezer volt??? (a megjelenés napján.)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19016) Polarstar válasza draco31 (#19013) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bizony!!! A k8OO igen jó kis gép volt.

Nekem egy k81Oesem volt. a "kerekgombos".

Imádtam! Remekül megtervezett igen jól használható telefon.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19017) draco31 válasza Polarstar (#19016) üzenetére


draco31
veterán

Én három évig nyúztam, aztán még öcsém egy darabig. De a végén már K810i házat kapott, mert az jobban nézett ki. :)

Egy két kép, szerintem nem sok telefon képes az első három képet megcsinálni. Meglehet nézni az exif adatokat aki nem hiszi, nincsenek manipulálva. A negyedik kép csak úgy.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19018) mezesmaci válasza Polarstar (#19015) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

a n8810 elso peldanya itthon 248.000.- volt brutto...
akkor most az tobbet er/tud mint a t68???
:)
tulertekelt dolgok voltak ezek mindig is...

>>>what you listen is what you are<<<

(#19019) KSparrow válasza draco31 (#19017) üzenetére


KSparrow
senior tag

Macskaa!! :D
Nekem DSLR-rel nem sikerül mindig elkapni a villámot. Mobillal ügyes. Bár a képminőség... :D Elég sok a Hot Pixel ;]
Én amúgy itthon azt néztem, hogy N82 és N95 hasonló. :D De szerintem a 95 szebb képet csinál. este ugyan jobb a xenonnal a 82, de nappali fényben a 95 jobb. A Demó Ngage-ről a képeket mind a 95-tel csináltam, az Ngage-összesítést a 82-vel. Szerintem a 95 lehet, jobb képet adott. De ezért akarom majd tesztelni.
Persze, ez relatív, mi lesz "jobb" kép, mint a másik. A 3 megapixeles kameratesztnél is: N73 jobban elmossa a széleket, N93 viszont túl részletes, képzajos, emiatt esik szét a kép.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19020) novinyul válasza KSparrow (#19019) üzenetére


novinyul
veterán

A Sharp 903 ès a Samsung P850 vitte a pálmát 3mpx-s mezönyben,utána K800 ès stb...5mpx mezőnybe konkrèt győztest hìrdetni már neccesebb.Szinte mindegyik tipust kipróbáltam a mezőnybe,de nálam a legjobban a Samsung I7110i teljesìtett.8mpx-t toronymagasan az Innov8 vitte!

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#19021) KSparrow válasza novinyul (#19020) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én házon belül akarom a tesztet.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19022) .bruszli. válasza mezesmaci (#19008) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Szerintem meg épp kb onnét indult,nem voltam oda a korábbi Ericssonokért.
Moto nálam csak pár típus volt,de nagyon a csillivilli dizájn széria amiket felsoroltál,én jobban szerettem a kihasználhatóbb telefonokat...nagyon sok gyártót/típust próbáltam,szerintem a Moto messze a legrosszabb volt ár/érték arányban.
BB-t meg annyit tapogattam az elmúlt 4 évben,hogy a hátam közepére sem kívánom. :D

(#19009) KSparrow . . Ez itt még mindig a retro topic. ;] Amúgy ha már Nokia és 5 mpx,akkor szerintem az N79 is belefér,egész jó képeket lőtt. :K

(#19017) draco31 . . A k800 az egyik legjobb 3,2 mpx kamerás mobil,a képeid is nagyon ott vannak. :R
Mondjuk én valahogy egy öszvért bírtam volna elképzelni ebből;k800 elől,k810 hátul. Az lett volna az igazi király.

(#19018) mezesmaci . . Igen,mert végülis sokkal jobb kamera volt a 8810-ben... ;] Vagy nem onnét indultunk ? :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19023) mezesmaci válasza .bruszli. (#19022) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

nem a kameratol indultunk,hanem a kiegeszito vackoktol,ott merult fel a csatolhato kulso kamera majd jott az ar/ertek/felhasznalhatosag arany...
:)

bb-t fogdosol???
csak nem flexes vagy???
:D

[ Szerkesztve ]

>>>what you listen is what you are<<<

(#19024) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A k81O a vastagabb tesó módosított háza volt csupán, mindenbe egyezett.

A lenyomom a gombot és már fényképez mód iszonytatóan frankó volt teljes felbontáson! Ezeket kezdik most feltalálni újra. (hát nem barmok??)

Emlékeztek, de volt a eldzsínek is egy kevláros-üveges telefonja? Na, annak is nagyon jó volt a kamerája.
Maga a gép annyira nem volt nagy tudású, de minősége és a kamerája igen jó volt.
Sokat fotóztam vele - az is bejött.

/Mi ez a nagy Blackberry undor?? Jön az új cucc - már láttam kézben- nagyon frankó!/

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19025) mezesmaci válasza Polarstar (#19024) üzenetére


mezesmaci
csendes tag

sokan kopkodik a bb-t,mert nem ismerik...
:)
pedig sokkal obb mindenre hasznalhato,mint a szifon...
foleg ha uzleti teren nyomulsz vele es nem parasztvakitasnak kell...
:)
raadasul az uj 10es platform is odaver...

>>>what you listen is what you are<<<

(#19026) draco31 válasza Polarstar (#19024) üzenetére


draco31
veterán

A K790-is ugyanez volt, csak ott kimaradt az UMTS és az előlapi kamera.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19027) KSparrow válasza draco31 (#19026) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na egy olyat (k790) elfogadnék. Volt nálam is K810i, de nagyon nem jött be. Oké, telefon, de valahogy a enüjét nem bírtam megszkni, nem használatra volt itt, meg asszem a joy vacakolt, csak megkért ismerősöm, mikor felszámolta a boltot, hogy adjam el.
ez a K790 azért tetszik, mert nem olyan, mint a többi, hanem amerikai. A 6680-nak is van Nokiánál kamera nélkülije, a 6681 (6682) tervben van az is, tudnék egyet, de már megint N770-et vettem az árán. És még a 6270-est is fel kéne újítsam... :O

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19028) Ati 666 válasza Zotykoresz (#19014) üzenetére


Ati 666
tag

Üdv.

-Nem tudod mit hagytál ki..
-Ha lett volna K800i-d asszem eldobtad volna azt a csúnya nokia-t... :R :D

Hagel:

-Anno amikor valakinek mutattam egy K800i-mel készült fotót sokszor meg kérdezték,hogy ezt a képet ezzel a telefonnal lőttem..? :C

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#19029) stufen2


stufen2
tag

Sziasztok! Kellemes ünnepeket mindenkinek! Van egy nokia 5210-es-em és folyamatosan villog a hőmérő 24 fokon és hiába rakom hűtőbe ott is 24-en villog mi lehet a baja?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#19030) .bruszli. válasza mezesmaci (#19023) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ez a része innét indult...de nem is ez a lényeg... :D
Flex volt. Nem rossz a BB,de ennyi pénzt nem adnék érte...ingyen mondjuk jó volt.

(#19028) Ati 666 . . Ez a sztori meg inkább a K750i-vel kezdődött,az volt az első normális,AF kamerával szerelt mobil nálunk. Makróban még mindig simán vállalható képeket készít. Erre dobott még egy jó nagy lapáttal a K800i...elég nagy baj,hogy ezt a szintet nem tudták tovább vinni ( bár a c905 meg a Satio nem volt rossz,de a kategóriájában már egyik sem volt akkora durranás,mint előtte a k750/k800 )

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19031) quailstorm válasza .bruszli. (#19030) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nálam a W810-em érte el ezt a hatást. Ott is elhangzott az "ezt te nem telefonnal csináltad" mondat. 2MP, de az fullosan hasznos infóval, és bitang jó AF. Persze már rég túlléptünk rajta, de az átlagember mobiljában még mindig rosszabb kamerák ülnek...
Aztán váltottam Nokiára és Carl Zeissre.

(#19032) .bruszli. válasza quailstorm (#19031) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

K750 / W810 ugyan azt a kamerát használta,szóval nem lep meg.
Használtam Nokiákat is,de aztán váltottam... :DD Mondjuk én nem elsősorban a fotótulajdonságok miatt veszek mobilt,szóval nem ez volt a fő indok.
Bár most megint lesz egy Nokia is a háznál,elvileg holnap jön egy N900. :B

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19033) quailstorm válasza .bruszli. (#19032) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És mi fog rákerülni? Maradsz a gyári tákolmánynál, vagy nekiesel mint én, és csinálsz belőle egy mai normáknak megfelelő lagmentes rakétát?

(#19034) Ati 666 válasza .bruszli. (#19030) üzenetére


Ati 666
tag

-Volt nekem K750i-is azt is nagyon szerettem ráadásul az volt az első komolyabb kamerával megáldott telefonom,de valamiért a K800i-vel sokkal több fotót lőttem.

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#19035) .bruszli. válasza quailstorm (#19033) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Nem vagyok még benne a témában,majd meglátjuk mi sül ki belőle. Nem fő telefon lesz,inkább csak megnézem,kipróbálom...eddig csak olvastam róla,de azt se sokat.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19036) quailstorm válasza .bruszli. (#19035) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért vettem hogy linuxot tanuljak. Elég jól sikerült. Szép animációk vannak, jó teljesítmény, smooth scroll, és nagyjából használható rendszer.
No meg WebOS játékok billentyűre rakva mert az kell :DDD

(#19037) .bruszli. válasza quailstorm (#19036) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Én úgy vagyok vele,hogy ha egy rendszer alapban használható a számomra,akkor használom, Ha mókolni kell,hogy használhassam,akkor már lehet nem ölök bele energiát és olyant keresek,amivel nem kell trükközni.
Játék meg abszolute nem szempont,szóval arra a legkevésbé sem használom. ;)

(#19034) Ati 666 . . Akkoriban még többet fotóztam telefonnal,mert új és érdekes volt,hogy egy telefonnal akár kompakt digitgép szintű képeket tudok csinálni...most már csak kipróbálgatom az új szerzeményeket,nem nagyon használom erre. Persze előfordul,hogy nincs nálam gép,olyankor azért persze jól jön,hogy ha normális képeket lehet vele lőni.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19038) quailstorm válasza .bruszli. (#19037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Véleményem szerint az N900 rendszerének felülete alapból használhatatlan. A teljesítmény és a fogyasztás pedig sírva fakaszt.
Annyira laggol pl egy fájlkezelő mint egy S5230-on...
Viszont elég jó előtelepítő scriptek vannal a maemo.org-on, szóval nem kell megijedni, egyszerűbb mint egy droidmókolás.
De a gyári N900 rendszeren látszik hogy 6hónap alatt csapták össze...

(#19039) .bruszli. válasza quailstorm (#19038) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ez bíztató... ;]
Mondjuk én droidot sem szoktam mókolni,nekem az ICS meg GB már alapban megfelel...az alatt meg inkább nem is erőltetem.

De hogy ne csak OFF legyen,ma sikerült szereznem egy akksi-donort a Siemens S25 telómhoz,és szerencsére működik,csak az akksi halt meg. :C

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#19040) ligeti8


ligeti8
csendes tag

Valakinek egy nokia mobil ?

Az eladó azt se tudja mi az amije van... Mondjuk így nem is ér sokat a 8910i...

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#19041) KSparrow válasza ligeti8 (#19040) üzenetére


KSparrow
senior tag

már volt itt, néztem, de miután licitáltak, a fóruról felémlicitáltak. bajtársiasság a köbön. :(((
De itt Vaterán meg van újként hirdetett citromsárga 6250 is, kerek 60K-ért.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19042) ligeti8 válasza KSparrow (#19041) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Nem tudtam h volt már, nagy lutri. Ebben az állapotban maximum akkor ér 1000 forintnál többet ha jó a szallagkábel.

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#19043) ligeti8 válasza KSparrow (#19041) üzenetére


ligeti8
csendes tag

Láttam a 6250 et is. Én eddig csak feketét láttam életben és úgy is tudtam hogy csak az volt a gyári.

Bizonyos esetekben mindenre igen !

(#19044) zorzy4 válasza ligeti8 (#18940) üzenetére


zorzy4
őstag

Kösz hogy szóltál, megkérdeztem, állítólag semmi baja.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#19045) KSparrow


KSparrow
senior tag

Na ma volt egy kisebb köröm a városban, de megérte, ezeket cipelhettem haza :D

már csak a falon kell megtaláljam a helyüket.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19046) Earl_Muttley válasza KSparrow (#19045) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mekkorák?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#19047) KSparrow válasza Earl_Muttley (#19046) üzenetére


KSparrow
senior tag

50 CM X 40 CM, kerettel együtt.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#19048) T0rnad0 válasza KSparrow (#19045) üzenetére


T0rnad0
addikt

Jól néznek ki :K

Más: Alcatel 500 és 701-est meg lehet valahogy szabadítani t-s rabságtól?

Z Fold 4

(#19049) #43960832 válasza T0rnad0 (#19048) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ez engem is érdekelne. Netes kódos függetlenítést néztem, de akku híján nem próbáltam még... :U

(#19050) T0rnad0 válasza #43960832 (#19049) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ezt hol találtad? Lehet csak turbo sim segít... Sikerült vennem egy 701-est végre, csak még nem jött meg sajnos és ha minden igaz t-s függő :(

Z Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.