Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) zolikaDB válasza #86967808 (#38350) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem wifin, Operában még tavaly vagy előtte ment pl a youtube.
Nehezen, döcögve, de ment.
Milyen böngésződ van?

(#38352) #86967808 válasza zolikaDB (#38351) üzenetére


#86967808
törölt tag

NokiaBrowser 7.3.1.32.

(#38353) golya32


golya32
aktív tag

Van egy note7 telóm, nem robbanás akkus, mennyit érhet? 1 simes független, szép állapot, csak a hátlap sarka repedt.
Tudásra használatra meglepően jó, sajnos az akku idő a max 1 nappal már nem a legjobb.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38354) quailstorm válasza golya32 (#38353) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eredeti, visszavont teló, nem Fan Edition újrakiadás?
Ki lett cserélve az akkuja biztonságosra?

Egy még üzemelő N930 szerintem azért látható pénzt ér. Egy N935 viszont nem nagyon. Az csak annyit, amennyit egy távolkeleti régiós régi okosteló.

[ Szerkesztve ]

(#38355) golya32 válasza quailstorm (#38354) üzenetére


golya32
aktív tag

Hátlap alapján 930-as nem lett akku cserélve, olyan töltő kábel van amivel nem lehet gyorsan tölteni.
Android verzió 7-es, Fan edition Sw van rajta. Marha nehéz volt és drága megszerezni, szervizes használta idáig. A hátlap sérült, ezért gondolom hogy az eredeti lehet még.
A telóba a modell szám 935f, szóval nem tudom mi lehet.
Kintről rendelve is 70e körül lett volna.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#38356) quailstorm válasza golya32 (#38355) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor itt minden kétséget kizáróan csak valami belső, gravírozott vagy matricás jelzés mondhatná meg, hogy mi ez. Hátlapot kicserélni nyilván nem nehéz. De ha belül is 930F jelzések vannak, akkor jó cucc. Akkucsere úgyis esedékes, annál kiderül.

(#38357) Laris2 válasza KSparrow (#38346) üzenetére


Laris2
aktív tag

Megkaptam, amit linkeltél alkatrészt, beszereltem, működik, köszi!

(#38358) KSparrow válasza Laris2 (#38357) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szuper, örülök! :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38361) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valakinek van döglött (Sony)Ericsson T68(i)-je? Kijelző kellene belőle igazán, de szép előlapot is elfogadnék.

(#38362) quailstorm válasza zolikaDB (#38361) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Enyémben is a kijelző a rossz (nincs háttérvilágítás).

(#38363) Elims


Elims
veterán

Samsung i7110-es telefont nem szoktatok látni véletlenül vhol eladót?
Kijelzőhibás is érdekelne,mert van itthon egy teljesen új ilyen kijelzőm.

(#38364) novinyul válasza Elims (#38363) üzenetére


novinyul
veterán

Na az egy igazi ritkaság már. Anno azonnal lecsaptam egy karcmentes állapotú darabra :) Hamarabb lehet Innov8-t venni mint I7110i-t.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38365) Elims válasza novinyul (#38364) üzenetére


Elims
veterán

Jól tetted. :-)
Nekem is volt egy.Becseréltem egy n8-ra (első n8-amra) jó pár évvel ezelőtt.Nagyon sajnálom. :-/ Szerettem.Pont annyit tud,mint egy n95+van benne fm transmitter.Kényelmes kis telefon volt.
Hardveraprón 2-3évente felszokott tünni egy,eddig kihagytam,már nem fogom..
Azt szeretnék még egyet+egy n93i-t.

Ha vmikor eleged lenne belőle,üzenj rám légyszives. ;-)

(#38366) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ha már ennyire aktív a topic, akkor Nokia 808-ra mennyit szánjak szerintetek?

Régóta szeretnék már, 35k-nál olcsóbban sose láttam. Ruszkiból lehetne max de haver nem akar többet kínlódni már vele.

(#38367) Elims válasza quailstorm (#38366) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos én ezt passzolom. :-/
Nekem max.20-25e-t érne,de annyiért soha nem lesz.
Onnan az oroszoktól biztosan megjönne?

(#38368) quailstorm válasza Elims (#38367) üzenetére


quailstorm
nagyúr

4 telót megvett haver, elpostázta magának, aztán összecsomagolta, elküldte nekem. Azokhoz itthon nem tudtam hozzájutni.
Így biztosan megjön, de ahhoz kell egy orosz haver.

(#38369) Elims válasza quailstorm (#38368) üzenetére


Elims
veterán

Értem.Esetleg az eladóval megbeszélni?Vagy nem vállalnák be?

(#38370) quailstorm válasza Elims (#38369) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem vállalnák be az oroszok és nem is beszélnének angolul, nem szeretik a külföldieket, nem bíznak bennük. Meg úgy nekem is nagyobb esélyem van hogy csak lelép a pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#38371) KSparrow válasza quailstorm (#38366) üzenetére


KSparrow
senior tag

30 körül jó ár szerintem, de a 35 sem irreális. nemrég láttam itthon is kettőt, egyiket talán Facebookon.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38372) quailstorm válasza KSparrow (#38371) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én itthon nem szoktam látni bár nem keresek gyakran rá. FB-t is csak részben nézem.

Most találtam egyet 33k-ért, akkor rácsapok.

[ Szerkesztve ]

(#38373) novinyul válasza quailstorm (#38372) üzenetére


novinyul
veterán

Annyiért jó ár.Sajnos olcsón nincs belőle. :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38374) quailstorm válasza novinyul (#38373) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincsen utolsó generációs Symbianom sem még egy sem, meg 808-at is nagyon szeretnék, úgyhogy ez van, le kell nyelni.

Lumia 1020-ban kéne még SIM foglalatot cserélni.

(#38375) arkades válasza quailstorm (#38366) üzenetére


arkades
aktív tag

Pár éve én 20-ért adtam el az enyémet, és örültem amikor elvitték, nehezen ment el.
Az a baj velük, hogy halk a hangszórójuk.
Akkoriban beszéltem innen a topicból a Szalai Lacival, Ő is el akarta adni a sajátját emlékeim szerint.
Lehet, hogy még meg van neki.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38376) quailstorm válasza arkades (#38375) üzenetére


quailstorm
nagyúr

20-ért én életemben nem láttam. Amit vissza tudtam keresni + amit valaha láttam használtan itthon, az mind 30k fölött volt.

(#38377) arkades válasza quailstorm (#38376) üzenetére


arkades
aktív tag

Pedig annyiért adtam el, és annyiért is vettem.
Én napi használatra szerettem volna, csak ahogy írtam is, nagyon halkan lehetett hallani a másik felet.
Amikor a Lacival beszéltem, Ő ugyan ezt tartotta negatívumnak.
Egyébként aki megvette, nagyon alaposan átvizsgálta ( 15 perc legalább ) tesztelte, pedig egy dobozos példány volt, minden gyári tartozékkal.
Komolyan mondom, hogy vagy két héten keresztül még csak érdeklődés sem volt.
Én is furcsának találtam, azt gondoltam, hogy gyorsabban elmegy.
Így visszagondolva, lehet, hogy mégsem kellett volna eladni, hiszen egy nagyon jó modellről volt szó, legalább is gyűjtői szemmel.

Каждый дрочит как он хочет.

(#38378) quailstorm válasza arkades (#38377) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is úgy gondolom, hogy abszolút sarokkő gyűjtőileg. A Pureview nagy dobás volt, és utolsó Symbianos telefon.

RIP akkor. Alapból alig találkozom vele, most azon az egy példányon hiába kesergek.

[ Szerkesztve ]

(#38379) KSparrow válasza arkades (#38377) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nincs már meg neki, lehet én vettem meg. 20-ért neked is mondtam, ne add el, de hát lehet neked beszélni :D
Nekem még egy kéne - Vagy legalább egy kijelző. Akkor még nyugodtabban használnám a mostani dobálóst, mert lenne hozzá minden, hogy ha le akarom tenni, szép legyen. De nagyon nem pattogok, 6 db 808-assal :D

#38374quailstorm
Van itthon egy panelem, törött az OLED, a kamera hibás, de kiállítási darab. A panel talán jó, legalábbis jó volt, de vettem egy másikat kompletten, és azt joban megérte megmenteni :)
Sajnos nem járok feléd, de ha jársz Pesten, boltolhatunk.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38380) quailstorm válasza KSparrow (#38379) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok mit kezdeni hibás/hiányos 808-al, nincs alkatrészforrásom.

(#38381) arkades válasza KSparrow (#38379) üzenetére


arkades
aktív tag

No igen, tényleg nem kizárt, hogy Te vitted el.
Nekem meg beszélni... :)

Каждый дрочит как он хочет.

(#38382) SteveJobs válasza quailstorm (#38374) üzenetére


SteveJobs
őstag

Így mennyiért eladó a Lumia?

(#38383) KSparrow válasza quailstorm (#38380) üzenetére


KSparrow
senior tag

nem 808-am van alkatrésznek, hanem Lumia 1020.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38384) quailstorm válasza KSparrow (#38383) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor félreértettem.

itt vettem hardveraprón, nagyon frankó csomag volt, vezeték nélküli töltővel mindennel. Csak kiderült hogy a koma kölcsönadta mielőtt eladta volna, és aki legutoljára használta az belerakott egy SIM tálcát, üresen. Én akkor (is) marha elfoglalt voltam, lepasszoltam a szoftveres feladatot unokatesómnak (tekintve hogy WP8.1 game over volt pár napon belül).
Ő mondta nekem hogy minden fasza, csak SIM tálcát nem tudja kinyitni. Aztán én is feszegettem nézegettem, aztán láttam hogy ott van valami.
De sajna mire rájöttem és rákerestem hogy ilyenkor bizony az egész telót lehet szétszedni és átbujtatni a pineket az adapter alatt, addigra az egyik PIN már visszahajlott és le is szakadt.

SIM tálca cseréről eddig annyi tapasztalatom van hogy munkatársam megcsinálta egy 8GB-os iPhone 4-en előttem, nem lett tökéletes mert kicsit ferde, SIM-et felismeri majd eldobja...

L1020 az könnyebb, mert félre eső helyen van a panelon, nem a procc és a modem mellett, de melóhelyre azóta se vittem be és magam sem kezdtem neki.
Úgyhogy most félig szétszedve várja a teló a jobb sorsát...

Nem eladó egyébként, muszáj lenne megmenteni, mert szoftveresen már készen van.

Ebből kifolyólag alaplap is csak akkor érdekel, ha nem sikerül a SIM tálca, ami tököm tudja mikor esedékes, mert most csak melóban tudnék nekikezdeni de én hülye vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38385) SteveJobs válasza quailstorm (#38384) üzenetére


SteveJobs
őstag

Megértettem! :(((

(#38386) Elims válasza quailstorm (#38384) üzenetére


Elims
veterán

Ha veszek vmit hirdetésből és az üzenet váltások közben olyat olvasok,hogy egy "most barátomnál van,de bármikor visszaadja" vagy a "tesóm használta egy ideig" esetleg "elküldöm neked a terméket xy-nal" személyes átvételkor,postázáskor meg "megkérem xy-t,hogy adja fel neked",azonnal lemondom az adás-vételt.Rögtön úgy intézem,hogy Biztos(!) nem veszem meg.
Ha jól emlékszem nem húztak még így be,próbáltam figyelni a részletekre.

Egyszer viszont rászaladtam....innen.
Vettem egy telefont és nem teljesen úgy működött ahogy annak kellett volna.Először nem esett le,a pár darab retro mellé vettem.Egyszer -vétel után x hónappal- ki akartam próbálni és nem volt jó a mikrofonja.
Később kiderült,hogy nem a mikrofon volt a rossz,hanem a telefon azon része törött volt a csavarnál. :-/
A +mikrofont innen kaptam a topikból.. :R
vmint a telefont is innen vettem -a hardverapróról-.

Sajnos résen kell lenni. Még egy filléres telefonnál is. :-/

(#38387) quailstorm válasza Elims (#38386) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt én már abban a fázisban tudtam meg (és konkrétan rákérdeztem), mikor a kárpótlást kértem számon, hogy én egy gyűjtői telefont vettem nem olcsó pénzért, és mindjárt szétszereléssel és alaplapjavítással kell indulni.

Szóval előre ez egy jól tartott szépségnek tűnt.

Mindenki tagadott, viszont üres SIM adapter magától nem kerül bele a telefonba...

[ Szerkesztve ]

(#38388) Elims válasza quailstorm (#38387) üzenetére


Elims
veterán

Fasza.. :-(
Remélem az értékelésed tükrözte a helyzetet.

(#38389) quailstorm válasza Elims (#38388) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fele árát visszautalta, így meg választhatok, hogy megkockáztatom a javítást, vagy visszapattintom a kijelzőt azt jóvanazúgy, iPod touch.

(#38390) Elims válasza quailstorm (#38389) üzenetére


Elims
veterán

Ahhoz képest,hogy "én egy gyűjtői telefont vettem..." nem eshetett jól.
Felét visszautalta így már a negatív helyett majdnem semlegest érdemel.

(#38391) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy Nokia N8 Symbian Anna firmware-vel.
Érdemes lenne frissíteni Belle-re, vagy annyit nem ad hozzá a működéséhez?
Ha igen, akkor van valakinek lementve?
Köszi!!

Élj úgy, hogy.......

(#38392) Elims válasza dmad (#38391) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Van topikja a n8-nak.Elég szerencsés helyzetben vagyunk,ugyanis van egy rom főző Mesterünk is,Taylor.
Nézz át a [topikba] és a legutolsó oldalon megtalálod a linkeket.
Mindenképp érdemes frissítened.

(#38393) imi290 válasza dmad (#38391) üzenetére


imi290
aktív tag

Érdemes,bizony. Sokkal élhetőbb a rendszer,és szebb is szerintem,

(#38394) dmad válasza Elims (#38392) üzenetére


dmad
aktív tag

Elims
@imi290
Köszönöm!! :R
Nézem a topikot!!

Élj úgy, hogy.......

(#38395) KSparrow válasza dmad (#38394) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerintem nem.
Más a rendszer, 1-2 apróbb beállítás, app lehet, hogy van rá, de napi használatra úgyse jó már a telefon.
A másik, hogy N8-nál még épp van trükkösen downgrade, de alapvetően nincs, és micvel sokat frissítettek, ritka a Symbian 3 / Anna FW a telefonon.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38396) Elims válasza KSparrow (#38395) üzenetére


Elims
veterán

Te ezt gyűjtőként írtad. :-)
Az igaz,hogy napi használatra már nem nagyon alkalmas sajnos,ha vki messenger/böngésző használó.
Viszont ha jól emlékszem nem volt gond az Anna-val,de a Belle még stabilabb volt.Taylor rom-ja meg atomstabil és gyors.

(#38397) KSparrow válasza Elims (#38396) üzenetére


KSparrow
senior tag

nem is tudnám máshogy írni.
Én mondjuk a stock rom pártján vagyok, hiszen úgy eredeti. Én amúgy Belle-n 2 programot használok:
1 EQ widget (kicsit macerás, de nagyon jó, saját, álítható hangszínszabályozó, nem csak a presetek vannak
2 Belle extra buttons: gyosrgombok, swipe lock, extra funkciók a telefonra. Installerem van, ha kell valakinek, de javasolt egy törlés után feltenni, nem beállított dátummal a tanúsítványok miatt.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#38398) kovy79


kovy79
őstag

+1 a stock rom-ra.
Én mindent megpróbálok a legelső gyári rom-mal eltenni (ha valamiből több van, ott csak egyet).
Az iPhone 2G-re jó játék volt felvarázsolni. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38399) Elims válasza KSparrow (#38397) üzenetére


Elims
veterán

Ez O.K.,de Dmad "a működéséhez" kérdezte. ;-)

(#38400) KSparrow válasza Elims (#38399) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerintem jobb használni az Annával. Nekem logikusabb kicsit, és vannak színhez állítható témák. Praktikusabb Bellével, a korábban említett appok miatt, de ott csak az Evolve van.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.